Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.040
Tıklama
Giriş
    1560 Mesaj
    17 metrekare için 12000 btu biraz fazla değil mi?
    hem de klasik.
    üşüme olmasın sonra.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: WARNİNG

bir aneknot eklemek istiyorum klimalara fiyat,performans(acaba gerçekten 9 bin btu mu),elektrik sarfiyatı ve son olarakta yetkili servisi bakımından değerlendirilmeli.
    artı olarak ucretsiz keşif ve montaj.
    montaj cok önemlidir.
    yanlış konumlamalar ve deneyimsiz elemanlar buyuk sorunlara neden olabilir.
    en cok yaşanan sorunlar panoromik yerleşim ve atık su borularının 2 hafta sonra pencere vs gibi yerlerde ruzgarla beraber ahenk içerisinde sallanıp etrafı su yapmasıdır.
    ve son olarakta mirror tipi gerçekten muhtaşem ve estetiğe dayalı bir seridir.
    evinizdeki takımlara uygun desenler ve seçenekleri bol.
    hassas bünyeler için ideal tavana vurup eşit yaydığında direkt hissetmiyorsunuz.
    saygılar...

Peki arkadaşım bu markayı öve öve bitiremiyorsunuz vede montaj konusundada çok hasassınız ,bu sözünüz çok doğru,aşağıdaki örneklerden malesef çok var buna ne diyeceksiniz.

|
    |

• Binbaşı
    1560 Mesaj
    http://www.klimaplus.com.tr/klima-secici.php adresinde odanıza uygun klima hesabını yapabilirsiniz.
    model tavsiye etse de sonuçta kapasiteyi de söylüyor
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

17 metrekare için 12000 btu biraz fazla değil mi?
    hem de klasik.
    üşüme olmasın sonra.

Bölgeye göre değişebilir,ama akdeniz ikliminde ise 15 m2 den sonra 12 lik tercih edilebilir.Tabi binanın yalıtımı iyi ise ,çatı değilse,Dış çepe tekse kaliteli bir cihazda 9 000 btü de gayet yeterli.
    |
    |

ENxBOYxYÜKSEKLİK yani m3

m3x180=İdal Btü/h (egerki izolasyona güveniyor ve ara kat iseniz,tabi çıkan değerin üzeri seçin alt olanı değil)
    m3x200= Btü/h Korunaklı bir ortam değilse
    |
    |

Orjinalden alıntı: mbirol

Size çok pratik bir hesap yöntemi söyleyeyim ve kesinlikle yanılmazsınız.

ENxBOYxYÜKSEKLİK yani m3

m3x180=İdal Btü/h (egerki izolasyona güveniyor ve ara kat iseniz,tabi çıkan değerin üzeri seçin alt olanı değil)

mbirol bey, verdiğiniz hesap mitsubishinin hesabının 1.5 katı fazla çıkıyor korunaklı bir ortamda.
    sizin hesapla ben düşük model seçmiş oluyorum.
    siparişi bile verdim, umarım dediğiniz hesap izmir içindir
    |
    |
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Size çok pratik bir hesap yöntemi söyleyeyim ve kesinlikle yanılmazsınız.

ENxBOYxYÜKSEKLİK yani m3

mbirol bey, verdiğiniz hesap mitsubishinin hesabının 1.5 katı fazla çıkıyor korunaklı bir ortamda.
    sizin hesapla ben düşük model seçmiş oluyorum.
    siparişi bile verdim, umarım dediğiniz hesap izmir içindir

O hesap tablosunun altında yazan küçük yazıları dikkat edin bilgi amaçlıdır yazıyor.Benin size önerdiğim hesap yaşanmış gerçek.tabi Zonguldak İzmi gibi sıcak olmaz,ama ısıtmadada kullanacaksanız sizin orasıda İzmir den soğuk olur.
    |
    |

• Binbaşı
    1560 Mesaj
    ısıtmada kalorifer sistemi mevcut, sadece soğutma amaçlı kullanacağım.
    umarım problem yaşamam
    |
    |
    quote:

ısıtmada kalorifer sistemi mevcut, sadece soğutma amaçlı kullanacağım.
    umarım problem yaşamam

Siz ne kadar alana ,ne mode cihaz aldınız,birde neredenaldınız.
    |
    |
    27-28 m2 2.6m tavan yüksekliği var. güneş sadece yan duvar görüyor sabahları, pencere hiç güneş görmüyor, pencere denize bakıyor, kuzeye yani. camlar plastik doğrama çiftcam. iklim çok aşırı sıcak değil ama yine de hissettiriyor kendini. bir de arakatta ev. yerler de parke (önemi varmı bilmiyorum )
    mitsubishi klima aldım, c.tesi takılacak. GC35VA, 2000ytl. buradaki satıcısından aldım, çok indirim yapmadı ama burada klima satışı çok değil zaten
    |
    |
    "arkadaşlar" verileri girdiğimde Soğutma ihtiyacınız: 5263,2 btu/h diye çıktı sizce sharpı düşünsem mi? bide 9000le 12000 arasında pek fiyat farkı yok diye 12000 diyorum fazla olmasının bir zararı varmı son olarak bana marka ismi değilde modelde önerebilirmisiniz yoksa gidip sharp alıcam.Bide benim odam çok havasız kalıyor aslında klimayı birazda bu yüzden istiyorum havayı yenilesin diye işime yardımcı olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackicee -- 22 Mayıs 2008; 13:20:46 >
    |
    |
    Arkadaslar selam. Evim 15 m2 genelde soğutma amaçlı bir klima almayı düşünüyorum ama ısıtması da kötü olmazsa iyi olur tabi. Yalnız verebilecegim ücret maksimum 600 ytl alt seviyedeki klimalardan hangi marka ve btu önerir siniz. Verecegim para çok olmasa da göz göre göre kazıklanmak istemiyorum. Simdiden ilginize tesekkür ederim.
    |
    |

Orjinalden alıntı: Blackicee

"arkadaşlar" verileri girdiğimde Soğutma ihtiyacınız: 5263,2 btu/h diye çıktı sizce sharpı düşünsem mi? bide 9000le 12000 arasında pek fiyat farkı yok diye 12000 diyorum fazla olmasının bir zararı varmı son olarak bana marka ismi değilde modelde önerebilirmisiniz yoksa gidip sharp alıcam.Bide benim odam çok havasız kalıyor aslında klimayı birazda bu yüzden istiyorum havayı yenilesin diye işime yardımcı olurmu ?

klimalar içerdeki havayı sirküle ederler, o yüzden havanızın yenileneceğini düşünmeyin.
    ayrıca küçük bir odada klima sesi sizi ne kadar rahatsız eder diye de düşünün, odada yatma durumu mevcut ise ses olayına da bakın derim.
    bence mitsubishi electric bak derim, kulaktan duyduklarım o yönde
    |
    |

• Teğmen
    166 Mesaj
    kardeş çok modeli var mitsubishinin bide inverter la klasik arasında ne fark var
    |
    |
    inverterlü ise gerektiği kadar çalışır, bir üşütüp bir terletmez.
    ama uzun süreli kullanımda avantajlı oluyormuş, günde 3-5 saat için önermediler, sürekli açık yada uzun süreli açık kalırsa ekonomik de oluyormuş.
    ama her halükarda konforlu oluyor.
    |
    |
    yardım yokmu ???
    quote:

Orjinalden alıntı: zelil

küçük ve güneş almayan oda için klima tavsiye edermisiniz?

benim için en önemlisi sessiz çalışması

teşekkürler
    |
    |

yardım yokmu ???
    quote:

küçük ve güneş almayan oda için klima tavsiye edermisiniz?

benim için en önemlisi sessiz çalışması

teşekkürler

baktın mı buna?
    http://www.klimaplus.com.tr/klima-secici.php
    sessiz klimalarda biraz pahalı, ne kadar sessiz istediğinize bağlı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolsuz_guc -- 22 Mayıs 2008; 14:13:22 >
    |
    |
    Arkadaşlar Merhaba
    Bugün yada yarın Mitsubishi srk-40hg (12000btu soğutma a sınıfı ısıtma c sınıfı r-22 gazlı) moıdelini almayı düşünüyorum. Birinci sorum r-22 gaz kalktığında bir sırunum olurmu ikincisi a ile c sınıfı arasında sarfiyat açısından belirgin fark varmıdır. fiyatı 1440 ytl.

Tabi bosch klimada listemde idi ama vazgeçtim bazı arkadaşlar sayesinde. Bilfiğim kadarıyla bosch çinde midea ya yaptırıyormuş klimasını.
    |
    |
    |
    |
    3-4 gun icinde mitsubishi klima alacagim ama simdide Mitsubishi electirk ve Mitsubishi Heavy diye iki ayri firmadan bahsediliyor. Ben ikisinide ayni saniyordum. Bunlardan hangisini almaliyiz. Hangisi klimada sektorunde ki guvenli Mitsubishi dir.
    |
    |
Mobilya Takımları
üniversite
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,353
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.