Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
41.591
Cevap
351
Favori
3.347.854
Tıklama
Giriş
    12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: avdr

mbirol, mitsubishi electric'in msz-ga ve msz-hc serileri arasında ne vark var, açıklayabilir misin.

Öncelikle GA serisi GC oldu.GC ile HC serisi arasında EERve COP degerlerinde azda olsa biraz fark var,birde ses db.biraz farklı ,filitre sistemleri farklı,bence en önemliside GC (eski seri adı GA)denenmiş bir ürün.Açıkcası HC serisi ürün neden geldi bende pek anlamış değilim.Hiç takmadım yorumda yapamam ama GC yi tanıyruz ve iyidir derim .Tabi tercih yinede sizin.Ama dandik bir inverter yerine HC serisini alın derim,nede olsa MİT.ELEC.
    |
    |

Saygılarımla
    Cumhur Demirkahyalılar
    |
    |
    bunun dışında klima sektöründe biri olarak ve distiribütörlüğünde bir japon markası olarak sizin markanızın ve eski markanızın min borulama mesafesi nekadardır?
    Teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

Özellikle İstanbulda oturan arkadaşlara sesleniyorum, 8 mayısda CNR da klima fuarı başladı. Gezmek isteyenlere tavsiye edilir. Bende fuardayım arkadaşlar, uğramak isteyenlerle tanışırız.

Saygılarımla
    Cumhur Demirkahyalılar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |

herkez herşeyden anlar ama herkez herşeyi bilemez...
    saygılarımla...
  • Teğmen
    113 Mesaj
    Emre Bey fuara beklerim, Acson ile yanyanayız zaten.
    Sorunuza gelince epeydir foruma giremiyorum fuarda olduğum için bu konu ne zaman konuşuldu bilmiyorum ama ben bunu daha öncede belirtmiştim yazdıklarımda iyi bir cihazın sağlıklı çalışması bakımından ortalama 1 metre bakır boru bağlantısı olması gerekir ama; benim evimde iç-dış ünite arası tam 37 cm. 9 yıl oldu ben bir sorun yaşamadım.
    Cihaz çok iyi ise sorun yaşanmaz.

Saygılarımla

Cumhur Demirkahyalılar

quote:

Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

Cumhur Bey iyi akşamlar dilerim fuara gelmeye çalışıcam airfel ve acson davet ettiler sağolsunlar.
    bunun dışında klima sektöründe biri olarak ve distiribütörlüğünde bir japon markası olarak sizin markanızın ve eski markanızın min borulama mesafesi nekadardır?
    Teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

Özellikle İstanbulda oturan arkadaşlara sesleniyorum, 8 mayısda CNR da klima fuarı başladı. Gezmek isteyenlere tavsiye edilir. Bende fuardayım arkadaşlar, uğramak isteyenlerle tanışırız.

Saygılarımla
    Cumhur Demirkahyalılar

|
    |

• Er
    8 Mesaj
    Arkadaşlar daikin ururu-sarara modelini kullanan varsa nem alma,nem verme ve temiz hava verme fonksiyonları sırasındaki ses seviyeleriyle ilgili bana bilgi verebilir mi?Şimdiden teşekkürler.
    |
    |

18 m2 bir salonu soğutmak istiyorum bütçemde malum kısıtlı taksitle bişeyler yaparım diyorum. Ancak çok yüksek taksitlere de giremiyoruz.
    Hiç Demirdöküm klimaların adları geçmiyor bir iki başlıkta da sadece alma gibi yorumlar yapılmış fiyatlarıda uygun gibi niye Demirdöküm almayayım.
    Veya 700 YTL ye şunu al diyebileceğiniz bir klima var mı?
    |
    |
    Altımda Honda CBF 150 Mavi
  • Teğmen
    217 Mesaj
    Bak şimdi ne gördüm kangurumda DEMİRDÖKÜM BLUELINE 12000 BTU KLIMA 479 YTL ne dersiniz 12 ay taksitli fiyatı.Tıklayınız.
    |
    |
    Altımda Honda CBF 150 Mavi
  • Binbaşı
    1560 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Arkadaşlar şimdi bihesap yaptım da Şu Arçelik Mirror serisi 6250 modelinin enerji sınıfı ile ilgili

Cihazın verileri KW cinsinden yok bende enerji verimliliğinden yola çıktım

Cihazın EER sini vermişler '' Soğutmadaki Enerji Verim Oranı (BTU/W.h) 10,04''

Cihazın BTU sü yine kendi verisi ''Soğutma Kapasitesi (BTU/h) 24500''

Bu verilere göre tüketimi W=24500/10,04 W= 2440,2 oda = 2,44 KW

1 KW=3,41 btu dür. Buna göre ise cihazın KW cinsinden kapasitesi 24,5 btu / 3,41 = 7,18 KW

EER =Kapasite (KW)/Çektiği enerji (KW) oda = 7,18/2,44 = 2,942 işte EER budur

Bu hesaba göre Uluslar arası standartlara göre EER 3,21 den küçükse B sınıfı,eger 3.00 dan küçükse C sınıfı olarak sınıflandırılıyor .Bütün ithal ürünler için kriter bu hatta TSE de aynı satndartı uyguluyor.Ama Arçeliğin sitesinde bu cihaz için ''Enerji Sınıfı - Soğutma A'' diyor.Ben anlayamadım.Zaten dedimya
    Tüketim ve kapasitesini KW cinsinden verse bu kadar uyraşmayız.Yanlışım varsa bilgisi derin olan arkadaşlar düzelsin lütfen.

Benim hesabıma ve bildiğim verilere göre bu cihaz ''C'' sınıfı

Bir kusur işlediysek affola bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla!!

Not:Kırmızı yazıyla yazan veriler Arçeliğin kendi internet sitesinden alınmıştır.

Yaptığın hesaplar yaklaşık doğru arkadaşım. Ama EER 3.23 çıkıyor, yani A sınıfı
    http://www.arcelik.com.tr/Pdfs/tr-TR%5C8917610100.pdf adresinde (yani arçelik'in sitesinde) mevcut çekilen güç değerleri.

Arkadaşım bu işte bir bit yeniği var peki şunu hesapladınızmı Arçelik kendi sitesinde
    '' Soğutmadaki Enerji Verim Oranı (BTU/W.h) 10,04''
    diyor
    sizin verdiğiniz tabloda 25400/2300 =11.04 çıkıyor bu nasıl oluyor anlayamadım

var bi işler
    |
    |

• Yüzbaşı
    316 Mesaj
    Arkadaşlar tüm sorularımızı Ana sayfaya sorsak arayınca bulsak 78 sayfa olmasının mantığı hiçmi yok, ne dersiniz? :)

Arkadaşlar aralık ve ya ocak başında bir konu vardı bulamıyorum kesin albümlerdeydi ve silindi mutlak albüm açmanında faydası vardır ama forum şu an bu albümleri en fazla 1,5 -2 ay gibi saklıyor sonasında bulunamıyor. Belkide ben yanlış arıyorum bilen varsa arama yöntemini bana söylesin. ama Ana sayfada bu risk yok her aradığımızı tarihi unutsak bile sayfa sayfa gerektiğinde arayıp buluyoruz herkeze selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilmi-c -- 16 Mayıs 2008; 15:37:50 >
    |
    |

EN VUKUAT HİLMİ
  • Binbaşı
    1560 Mesaj
    ben de bir tavsiye alabilir miyim?
    2000 ytl civarına 11000-12000 btu maksimum soğutma kapasitesine sahip inverterli bir ürün arıyorum.
    mitsubishi electric hoşuma gitti, MSZ-GC35VA modeli. özelliklerine bakarsak oldukça sessiz bir ürüne benziyor.
    acaba daha farklı bir ürün önerebilecek olan var mı? daha fazla ver ama git sharp al kesinlikle diyen mesela?
    teşekkürler.
    |
    |
    bir de servisten alınca 2100 lira olan ürün hepsiburada dan alınca 1990lira. sonuçta kurulum da ücretsiz, kargoda 4 taksitte yok.
    neden servisi daha pahalıya satar anlamam.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

bir de servisten alınca 2100 lira olan ürün hepsiburada dan alınca 1990lira. sonuçta kurulum da ücretsiz, kargoda 4 taksitte yok.
    neden servisi daha pahalıya satar anlamam.

Zibro 2035 yüksek performans,COP 5,05 ,madde in japan ,2100 ytl 12 taksit,
    |
    |
    msz-fd serisi de baya güzelmiş, 4,62 cop değeri var.
    |
    |
    Merhaba klima alcaklar için bir uyarı yapma gereği duydum. Klima tavsiyesi bölümünü aylarca sıkı bişekilde takip etmiştim. Bu nedenle Arçelik-Vestel gibi klimaları artık hiç düşünmüyordum. Panasonic ve Mitsubishi klimaların bulunması Samsunda güçtü. Bende iklimsa'dan bu topikte 1. tavsiye listesinde olan shap aldım. iklimsa yetkilisi sharp tan ziyade mitsubusihi havy daha çok ısrar etti ama ben foruma güvendim. Ve bu uzun araştırma neticesi apartmandaki 3 kardeşim 19200 arçelik almalarına rağmen (1100 ytl) ben sharpın 1200btu luk klimasını 1440 ytl ye almıştım. Şu an ne diyorum biliyormusunuz. Keşke bu topiğe aylarca o kadar vaktimi vermeseydim ve direkt arçelik alsaydım. Ben üşürken kardeşlerim sıcacık bir kış geçirdiler. Zaten klimayı kurduklarında kumandayı elime verdiklerinde bi şaşkınlık yaşadım. Arçelik verdiğin paranın hakkı burda derken sharp seni kazıkladım diyodu sanki. Arçeliğe göre bir çok fonksiyonu yok sharpın. Eve daha sonradan diğer odaya arçeliğin 650 ytl civarındaki 9000 btu luk klimasından aldım. Ondaki fonksiyonlar bile yok sharpta. Sağa sola hareket yelpazelerini elinizle çeviriyosunuz. Sıcaklık göstergesi yok. Daha bi sürü şey. -10 derceye kadar çalışır yazıo ama arçeliklerin çalıştığı donda sharp defrosa girio. Böyle sorunlar. Amacım Arçekiğin reklamını yapmak değil bilgisayar öğretmeniyim bi alakamda yok. Arçeliğin 9000btu luk kliması için sadece soğutma isinizi görür diyebilirim. 19200 içinse sharptan kesinlikle ama kesinlikle her bakımdan üstün derim. Buda bir bakış açısı bir eleştiri olsun. Saygılarla..
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orjinalden alıntı: firtinakusu

Merhaba klima alcaklar için bir uyarı yapma gereği duydum. Klima tavsiyesi bölümünü aylarca sıkı bişekilde takip etmiştim. Bu nedenle Arçelik-Vestel gibi klimaları artık hiç düşünmüyordum. Panasonic ve Mitsubishi klimaların bulunması Samsunda güçtü. Bende iklimsa'dan bu topikte 1. tavsiye listesinde olan shap aldım. iklimsa yetkilisi sharp tan ziyade mitsubusihi havy daha çok ısrar etti ama ben foruma güvendim. Ve bu uzun araştırma neticesi apartmandaki 3 kardeşim 19200 arçelik almalarına rağmen (1100 ytl) ben sharpın 1200btu luk klimasını 1440 ytl ye almıştım. Şu an ne diyorum biliyormusunuz. Keşke bu topiğe aylarca o kadar vaktimi vermeseydim ve direkt arçelik alsaydım. Ben üşürken kardeşlerim sıcacık bir kış geçirdiler. Zaten klimayı kurduklarında kumandayı elime verdiklerinde bi şaşkınlık yaşadım. Arçelik verdiğin paranın hakkı burda derken sharp seni kazıkladım diyodu sanki. Arçeliğe göre bir çok fonksiyonu yok sharpın. Eve daha sonradan diğer odaya arçeliğin 650 ytl civarındaki 9000 btu luk klimasından aldım. Ondaki fonksiyonlar bile yok sharpta. Sağa sola hareket yelpazelerini elinizle çeviriyosunuz. Sıcaklık göstergesi yok. Daha bi sürü şey. -10 derceye kadar çalışır yazıo ama arçeliklerin çalıştığı donda sharp defrosa girio. Böyle sorunlar. Amacım Arçekiğin reklamını yapmak değil bilgisayar öğretmeniyim bi alakamda yok. Arçeliğin 9000btu luk kliması için sadece soğutma isinizi görür diyebilirim. 19200 içinse sharptan kesinlikle ama kesinlikle her bakımdan üstün derim. Buda bir bakış açısı bir eleştiri olsun. Saygılarla..

karşılaştırdıgınız btuları iyi analiz edin biri 12000 btu sharp,digeri arçelik 19200 btu tabiiki daha az defros girecekler,acaba her iki klimanında çalıştıgı metre kareleri ve genel hatlarıda yazarsanız daha açıklayıcı ve daha az karalayıcı olur,genel olarak insanlara hatalı bilgi aktarmayalım degilmi,bilinirki ve gerçekte budurki sharp arçelikten kat ve kat daha kalitelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galieogalile -- 17 Mayıs 2008; 23:51:16 >
    |
    |

• Binbaşı
    1698 Mesaj
    quote:

Yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım doğrusu. Sanırım siz servisin kurbanı olmuşsunuz. Size yanlış model önermişler. Kullandığınız model inverter mi? Benim bir akrabamda var 12.000 btu sharp inverter kullanıyorlar, harika bir cihaz. Karşılaştırmak komik olur. Çok büyük bir odada kapasite olarak küçük bir cihaz; piyasadaki en kral ürün bile olsa ne yeterince soğutur, ne de ısıtır.
    |
    |

• Teğmen
    184 Mesaj
    Benim odam 15 m2 kardeşleriminki 20 m2 civarı. Her halükarda odaları benimkinden büyük. Onlarınki rüzgarlı tarafta benimki korunaklı. Hatta bir kardeşimin odasında pen dahi yok. Benimkinde var. (aynı apartmandayız) Aslında bu karşılaştırmalara hiç gerek yok. Klimaların çalışırken ki performansı herşeyi belli ediyor. İnverter değil. 19200btu daha iyi olacak tabi demişsiniz o zaman doğru bilgi vermek lazım. İnverter olmadığında 12000btu sharp klima alacağınıza Arçeliğin 19200 btu kilmasını hemde 350 ytl daha ucuza alın çok daha iyi. Bu bilgi eksikliği beni yanlış yönlendirdi. Almışken bir kez alayım daha iyisini alayım diye daha fazla para ve zaman harcadım. Araştırma yaptım. Hatam nerde bilemiyorum. Haddinden fazla sorgulamak belkide. Netten baktım simdi benim model AYAP12FHR. 1588 ytl olmuş. Bu fiyat hiç ama hiç yabana atılmıyacak bir miktar. Bırakın -10dereceyi Samsun aslında öyle 0 dereceyi bile zor gören bir yer ama işte klima burda bile defrosa girio. Gelecek yıl için ufo almayı düşünüyorum. Herkesin verdiği paranın hakkını almasını diliyorum.
    [image][/image]

|
    |

• Binbaşı
    1560 Mesaj
    bence senin klimanda bir sorun vardır diye düşünüyorum. yani inşallah öyledir :)
    |
    |
    sharp kullanan biri olarak ta şu tavsiyelerde buluna bilirim klimacı arkadaşlarımda hatalarımı düzeltsinler burada kullanıcılığımızı anlatıcam benzeri yazıyı daha önce yazdım ikaz almadım. bakın 12 m2 hesap ediyorduk geçenlerde balkona çıkan bölümüde ölçtük net 15 buçuk m2 teras altı daire üstündeki balkon 3 taraflı ve izolasyon olayı en az 4cm köpük konmması gerekirken 2 cm kondu kapı sorunu yüzünden bide su yalıtımı var anlıycağınız ısı yalıtımı yok gibi bişe kuzey bi daire ve tam kuzeye konmuş dış ünite bu klima AY-AP 9 FHR yani dokuzluk düz cihaz . Bu klimayı son ayar aç ısındıkça 1-2 satte evin ısınsın ondan sona ayarını düşürürsün o arada defrost yaparsa yapsın her klima sonuçta defrost yapar defrost yapıcak diye yüksekte başlamaktan korkma sonuçta servisn önerisini sunuyorum aynı reçeteyi uyguladık. ve - 6 lara düştüğü zaman denedik resmen fırın gibi yaptı evi 1 hafta çalıştı inanın tık demedi belki defrostta yaptı ama anlaşılmıyo bile ev sıcak olduğu için .

Şimdi bu konuya göre düşünürsek sizin klima haliyle bizimkinden büyük ve ara daire avantajınızla bu klima size büyük geliyor olmasın çünkü hemen otomatiğe geçer ve foruma bakın yakın mesafe üflemede dönen havayı gördümü otomatiğe geçer tüm klimalar ve sizin kapasitde büyük bu şekilde bir sorun olmasın yanlış yazıyorsam arkadaşlar düzeltsin ama inanın hiç bir şekilde arçelikle karşılaştırılmıycak bir klimaya haksız lık ediyosunuz ben şöyle düşünüyorum kalite klima değerleri tam haliyle otomatiğe geçicek arçelikğide kötülemek haddim değil sonuçta adamlar her bütçeye göre sunum yapıyolar bu konuyada bulaşmak istemem kısaca bir arçelikçiyede sorsanız hangisini siz tavsiye edersiniz diye mutlak sharp der diyebileceği yerdeyse şunuda arştırın tüm klimaların 18 likten itibaren ısıtmayı destyekleyici parçalrın olduğunu bu forumda okudum yine.. ve siz 19 binden konuşuyosunuz ve dediğiniz tamamen işin doğasına aykırı peki yakıt sarfiyatları nedir akrabalarınızın devamlı çalıştırıyolarmı deneyin sizin klimanızın farkı çıksın ortaya .. siz gece gündüz çalıştırıyomusunuz klimanızı veya denedinizmi hiç belki ısıtıcaktı sizin klimanızda benim verdiğim örnek 24 saat hiç durmadan çalıştı bizim klima . ve soğuk bir havda en az2-3 saatten önce klima ısıtmaz evi aç kapa olmaz bunları yazıyorum hepsi etkendir .

Ayrıca klimanızda arıza olabilir gaz vs hatta birisi bu forumda sharp için vakum yapılmadı yazmıştı gitti daha sona 9 luk yerine 12 lik aldı halbuki gerekmiyodu bile oda o klimanın peşine düşmedi sharplada bizim kadar sorun yaşayan yoktur ama firma malının ardında duruyor bizim iç ünite bile değişti bunları yazmakla firmaya felan yaltaklanma felan değil hiç bi firmayada güvenmeme hiç biri babamın oğlu değil sana yardımcı olmak derdini tam anlatırsan hem az enerjiyle ısınırsın hemde olmadık mamüle özenmiş olmazsın . selamlarımla

quote:

Benim odam 15 m2 kardeşleriminki 20 m2 civarı. Her halükarda odaları benimkinden büyük. Onlarınki rüzgarlı tarafta benimki korunaklı. Hatta bir kardeşimin odasında pen dahi yok. Benimkinde var. (aynı apartmandayız) Aslında bu karşılaştırmalara hiç gerek yok. Klimaların çalışırken ki performansı herşeyi belli ediyor. İnverter değil. 19200btu daha iyi olacak tabi demişsiniz o zaman doğru bilgi vermek lazım. İnverter olmadığında 12000btu sharp klima alacağınıza Arçeliğin 19200 btu kilmasını hemde 350 ytl daha ucuza alın çok daha iyi. Bu bilgi eksikliği beni yanlış yönlendirdi. Almışken bir kez alayım daha iyisini alayım diye daha fazla para ve zaman harcadım. Araştırma yaptım. Hatam nerde bilemiyorum. Haddinden fazla sorgulamak belkide. Netten baktım simdi benim model AYAP12FHR. 1588 ytl olmuş. Bu fiyat hiç ama hiç yabana atılmıyacak bir miktar. Bırakın -10dereceyi Samsun aslında öyle 0 dereceyi bile zor gören bir yer ama işte klima burda bile defrosa girio. Gelecek yıl için ufo almayı düşünüyorum. Herkesin verdiği paranın hakkını almasını diliyorum.
    [image][/image]

|
    |

EN VUKUAT HİLMİ

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    eger karşınızda dürüst bir arçelik servisi çıkarsa yada güveneceginiz arçelik-beko servisi varsa g,d,n sorun o arkadaşlara,arçelik klimamı yoksa daıkın,sharp,panasonicmi diye ben sordum buca,şirinyer,evka servislerine bana gözümün içine baka baka abi ne arçeligi,oda klimamı sorduklarının yanında arçelilk dandik kalır dediler,yani bu işte bir iş var.
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.