Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
41.591
Cevap
351
Favori
3.347.851
Tıklama
Giriş
    102 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: cevahirx

Şuan bayilerdeki klimlar yeni model değilmidir?
    Yeni fiyatların henzü gelmediğini söylüyorlar
    Müşteriyi fiyata ikna içinmi bu
    Yeni fiyatla yeni ürünlerde gelecektir ve şimdikiler geçen sezondan ellerinde kalanlardır bumudur bundna anlayacağımız?

General henüz klima satış dönemi başlamadığı için klimalarının gelmediğini söyledi
    Kocaman mağazada dev gibi başka üürnler varken klima tekti
    Ondada indiirm vardı
    Yanılmıyorsam http://www.klimam.com/klima.asp?UrunID=5664 Adresteki klimaydı
    12 ay taksitle 1.590
    Ne dersiniz?

İşte burdada sorular araya kaynayabiliyor
    2 gündür bi fikri bi öneri bekliyorum ama tık yok
    Kaynadı araya anlaşılan

Yukardaki sorduğum general peşin 1.350 olacak

Birde peşin 1 taksitle 1.100 küsür olacak olan arçelik vardı
    A sınıfmış bilirsinzidir siz hangi model olduğunu
    Kesinlikle arçeliğe karşın general diiceksinzidir
    Ama general hakkında net sonuç nedir?
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    canlısı(ytl) yüksek ama tabiki sharp-mıtsubıshı heavy
    |
    |

Orjinalden alıntı: ALTIN__COCUK

canlısı(ytl) yüksek ama tabiki sharp-mıtsubıshı heavy

baya bu işten anlıyor ayaklarında yazıyorsunölüsü kaça bunların.
    |
    |

Evet arkadaşlar, yukarıda basitçe planını çizdiğim ofisimize klima almak istiyoruz. Yer: ANKARA, 10 katlı binanın 4. katı. Şekilde de görüldüğü üzere odalardan biri balkona bakıyor, balkon buzlu camlı pimapenle kapatılmış ve karşısında dev gibi bir bina var, güneş hak getire. Diğer odalar kuzeye bakıyor. Odalarda genişliği 3 yüksekliği 2.85 metre olan dışa bakan duvarların 1.80 x 2.50'lik kısmında pimapen pencereler var. pencerelerin olduğu cephenin karşısı açık, güneşi engelleyen bina falan yok. Dairesinin yalnızca kuzey ve batı cepheleri dışa açık, diğer cepheler binadaki diğer dairelerle ortak kullanılan duvarlar.

Yazın saat 2'den sonra camlardan acayip güneş giriyor içeriye, jaluzileri falan kapatıyoruz ama yine de içerisi hamam gibi oluyor. Camı açıp serinleyelim desek içerisi daha da ısınıyor. Sonbahar ve ilkbaharda da tam tersine, güneş almadığı için dışarıda hava sıcakken içerisi buz gibi oluyor. Dolayısıyla, alacağımız klima kaloriferin yanmadığı aylarda ısınma, yazın sıcak dönemlerinde de soğutma maksadıyla kullanılacak. Tahmini kullanımın senede 6 ay, günde en az 8 saat olacağını hesaplıyoruz.

Bu ofise kaç klima lazım? Marka/model olarak tavsiyeniz ne olur?
    |
    |

• Çavuş
    99 Mesaj
    arkadaşlar baymak elite klima hakkında hakkında fikri olan yokmu.almayı düşünüyorum lütfen fikir verin.
    |
    |
    bursadan aldım daikin siesta 18.000 but klimayı
    915 eu + kdv liste fiyatı
    ancak 20 satış noktasını tek tek aradım.
    peşin fiyat sordum.
    en ucuzu 1500 ytl idi.
    ben de aldım.
    evde tadilat var.haftaya servis gelecek ve takacak
    |
    |

Orjinalden alıntı: tlgdnc

arkadaşlar baymak elite klima hakkında hakkında fikri olan yokmu.almayı düşünüyorum lütfen fikir verin.

merhaba arkadaşım elite serilerine bende baktım ve araştırdım baymak bu klimaları mim adlı malezya menşeeili bir firmaya yaptırıyor buraya kadar herşey normal.

girdim bu firmanın sitesine buldum elite serisi dedikleri klimaları,diyorla ya A sınıfı şimdi burda verdikleri değerlerle ürettirdikleri firmanın değerleri aynı değil üretici firmaya göre eer 2,82 cop 2,82 civarı ama baymağa göre 3,20-3,22 baymak kompresörler toshiba-hitachi diyor üretici bunu belirtmemiş işin daha kötüsü bir önceki modelleri varya chs diye bu elite serisinin içi aynısı.

bunu ben demiyorum üretici firma diyor.
    bende baymak sitesindeki satış sorumlusuna mail attım fakat cumadan beri ses seda yok yarın bir daha mail atacam açıklama bekliyorum bakalım bende merak ediyorum ne cevap verecekler işin ilginç tarafı bu malezyalı firmanın r22 gazlı ürettiği hiçbir modeli A sınıfı değil hepsine tek tek baktım

ama yinede belki özel bir dizayn yapmışlardır baymak için

bilginize

bari resimlerinide ekleyeyim sonra karalama yapıyorum olmasın

http://img74.imageshack.us/my.php?image=klimauk5.jpg

http://img74.imageshack.us/my.php?image=klima2yp0.jpg

rast gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gino -- 6 Mayıs 2008; 0:19:42 >
    |
    |

• Teğmen
    102 Mesaj
    Yılan hikayesine döndü bizim klima işi
    Nerdeys ebu yazıda düşünürken klimasız geçircez
    Son 2 yazdır olduğu gibi
    Şİmdi ben 1.500 e kadar çıkabileceğim fiyatlarda
    Düşük ses seviyesi elektrik tasarrufu gibi ilk bakışta akla gelmeyen özelliklerede sahip olan
    UZun seneler başım ağrımadan ( hiç sorunsuz beklemiyorum tabii ) kullanabileceğim
    Model ve marka en net hangi seçenekleri düşünebilirim
    Şimdi mitsubishi yede takıldım gibi
    Generaldede teredütte kaldım
    Kulanıp çok memnu olduklarını söyleyen 2 tanıdığın fikirleirne rağmen
    Nasıl iş ki bu modeli markayı bulsan fiyat olmuyor Fİyatı bulsan model marka uymuyor
    |
    |
    arkadaşlar bu klima konusunda kafam çok karışmış durumda.benim yaklaşık 30-35 m2 salonum var.burası için soğutma amaçlı klima düşünüyorum.buralarda yazılanlardan aslında kafamda toshiba markası oluşmuştu.(ras 18nkhp fiyatı yaklaşık 2000 lira) fakat bazı arkadaşlar sadece soğutma amaçlı düşünüyorsanız her marka da olur diye söylüyor.kafama takılan ikinci marka ise arçelik (4710AA 1300 lira) bu klima A sınıfı olarak geçiyor.diğer toshiba modeli A sınıfı değil.sizce 700 lira gibi bir fark için toshiba almaya değer mi?yoksa 700 liram cebimde kalsın paşapaşa gidip arçelik modelini mi taktırayım? teşekkürler
    |
    |

Orjinalden alıntı: tanerer

selam
    bursadan aldım daikin siesta 18.000 but klimayı
    915 eu + kdv liste fiyatı
    ancak 20 satış noktasını tek tek aradım.
    peşin fiyat sordum.
    en ucuzu 1500 ytl idi.
    ben de aldım.
    evde tadilat var.haftaya servis gelecek ve takacak

Ya arkadaşlar Siesta Daikin değildir dedik ya,sadece Daikin bayinde satılır ithalatçısı aynı Daikin nın Siesta diye bir kliması yok.Doğru bilgi alın ve verin.
    |
    |

Orjinalden alıntı: gino

quote:

merhaba arkadaşım elite serilerine bende baktım ve araştırdım baymak bu klimaları mim adlı malezya menşeeili bir firmaya yaptırıyor buraya kadar herşey normal.

girdim bu firmanın sitesine buldum elite serisi dedikleri klimaları,diyorla ya A sınıfı şimdi burda verdikleri değerlerle ürettirdikleri firmanın değerleri aynı değil üretici firmaya göre eer 2,82 cop 2,82 civarı ama baymağa göre 3,20-3,22 baymak kompresörler toshiba-hitachi diyor üretici bunu belirtmemiş işin daha kötüsü bir önceki modelleri varya chs diye bu elite serisinin içi aynısı.

bende baymak sitesindeki satış sorumlusuna mail attım fakat cumadan beri ses seda yok yarın bir daha mail atacam açıklama bekliyorum bakalım bende merak ediyorum ne cevap verecekler işin ilginç tarafı bu malezyalı firmanın r22 gazlı ürettiği hiçbir modeli A sınıfı değil hepsine tek tek baktım

bilginize

rast gelsin

Arkadaş bana bir katoloğ geldi eer-cop değerleri yok ama 9 luktan 24 luk ciahaza kadar hepsi A sınıfıymış.En kalite japonda bile 24 lük cihaz A değil ama bunlar yaptırmışlar hemde fason,bak Allahın işine derim.
    |
    |

• Çavuş
    99 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: gino

quote:

bilginize

rast gelsin

Arkadaş bana bir katoloğ geldi eer-cop değerleri yok ama 9 luktan 24 luk ciahaza kadar hepsi A sınıfıymış.En kalite japonda bile 24 lük cihaz A değil ama bunlar yaptırmışlar hemde fason,bak Allahın işine derim.

al işte tam bulduk derken...cevahirxin dediği gibi klimasız bir yaz daha bizi bekliyor galiba.Kafam iyice karıştı.
    |
    |

• Yarbay
    4358 Mesaj
    0.224.2670485
    Bursa Isısan Ehat Bey
    İnanmayan arasın sorsun.
    |
    |

0.224.2670485
    Bursa Isısan Ehat Bey
    İnanmayan arasın sorsun.

Ya arkadaşım neden anlamak istemiyorsunuz ki bir türlü anlamadım ,size doğruyu söylüyoruz sen yalana inan mışsın ne diyelim sana ,siz o cihazda Daikin ile ilgili bir logo yada bir yazı okudunuzmu.Size söylüyoruz bu cihaz ACSON marka malezya üretimi siz kandırılmak istiyorsanız o size kalmış.İnsanlara yanlış bilgi vermek kötü bir davranış.
    |
    |

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

0.224.2670485
    Bursa Isısan Ehat Bey
    İnanmayan arasın sorsun.

Ya arkadaşım neden anlamak istemiyorsunuz ki bir türlü anlamadım ,size doğruyu söylüyoruz sen yalana inan mışsın ne diyelim sana ,siz o cihazda Daikin ile ilgili bir logo yada bir yazı okudunuzmu.Size söylüyoruz bu cihaz ACSON marka malezya üretimi siz kandırılmak istiyorsanız o size kalmış.İnsanlara yanlış bilgi vermek kötü bir davranış.

mbirol bey dogru söylüyor,o klimanın daıkınla yakından uzaktan alakası yok,alarak kanmayın size bunu söyleyeninde suratına bu bilgiyi vurun
    |
    |
    manisa köprübaşında oturuyoruz. daha önce yazmıştım. klima almak istiyoruz. ekonomik fiyata kaliteli klimalar olsaydı keşke. gerçi temin arama motorlarında arama yaparken rastladım vestel mi arçelik mi çok incelemekten karıştırıyorum artık, inverter klima çıkarmış ama sayfayı kapattım tekrar bulamadım

klima almak istiyoruz 17m.kare odamız, 3.kat. ,en üst kat, üst ve etrafımız boş, odanın camları pimapen, okulda olmadığımız sürece kışın sürekli klimayı çalıştırmayı düşünüyoruz.(yazın 2 ay memleketteyiz ama burda olduğumuz sürece yazın da sürekli çalıştırırız, en üst kat olduğu için yazın çok sıcak kışın çok soğuk oluyor) bu yüzden inverter almak istiyoruz. 1milyar civarı öğretmen maaşımızla alabileceğimiz, şu ünlü toshiba, sharp, daikin vs gibi klimalardan, maksimum karta ayda 150L. civarı taksit yapan kampanyada olan bir klima var mı? (Türk markalar alıp kışın soğukta veya yazın bu en üst katta çok sıcakta iyi bir performans alamamaktan korkuyoruz, ucuz mal alacak kadar zengin değiliz diyoruz ama yine de uygun bir taksit olması lazım , malesef) ayrıca 1-2 seneye kısmet olur da tayinimiz çıkarsa klimayı söktürüp başka bir yere nakletmek ve monte ettirmek klimaya zarar verir mi? (bu bağlamda bizi yalvartmadan yapacak servisi olan bir klima servisi olması lazım)

tşk.ler
    |
    |

• Onbaşı
    17 Mesaj
    Merhaba,

Doğalgazlı ocağın olduğu 15 metrekare mutfağa klima taktırmak istiyoruz. Kuzeye bakan bir cephe var ve pencerenin boyutu 3,6X1,6. Keşif için gelen 3 firma farklı bilgi verdi. Arçelik 9500BTU, İklimsa 10000BTU ve Vestel 15000BTU önerdi. Açıkcası kafam çok karıştı. Sizce hangisi mantıklı duruyor. Sanki Vestel abartmış gibi geldi.

Teşekkürler
    |
    |

Orjinalden alıntı: arges79

Merhaba,

Doğalgazlı ocağın olduğu 15 metrekare mutfağa klima taktırmak istiyoruz. Kuzeye bakan bir cephe var ve pencerenin boyutu 3,6X1,6. Keşif için gelen 3 firma farklı bilgi verdi. Arçelik 9500BTU, İklimsa 10000BTU ve Vestel 15000BTU önerdi. Açıkcası kafam çok karıştı. Sizce hangisi mantıklı duruyor. Sanki Vestel abartmış gibi geldi.

Teşekkürler

15 m2 lik alan ,eğer birde mutfaksa siz enaz 12 lik bir cihaz alın.Ama şunuda söylemeliyim ki görüştüğünüz markaların hiçbiri orta sınıf bile değil.Bir tek iklimsadan Mit.HI veya sharp düşünebilirsiniz.Ama sigmaya hiç bakmayın derim.Sigma yerine Midea alın daha iyidir.
    |
    |

Orjinalden alıntı: boyamakitabi

slm 48.sayfadan beri okuyorum sonlara doğru baya bir gerilmiş ortalık. onları da baya okudum sonra atladım
    manisa köprübaşında oturuyoruz. daha önce yazmıştım. klima almak istiyoruz. ekonomik fiyata kaliteli klimalar olsaydı keşke. gerçi temin arama motorlarında arama yaparken rastladım vestel mi arçelik mi çok incelemekten karıştırıyorum artık, inverter klima çıkarmış ama sayfayı kapattım tekrar bulamadım

klima almak istiyoruz 17m.kare odamız, 3.kat. ,en üst kat, üst ve etrafımız boş, odanın camları pimapen, okulda olmadığımız sürece kışın sürekli klimayı çalıştırmayı düşünüyoruz.(yazın 2 ay memleketteyiz ama burda olduğumuz sürece yazın da sürekli çalıştırırız, en üst kat olduğu için yazın çok sıcak kışın çok soğuk oluyor) bu yüzden inverter almak istiyoruz. 1milyar civarı öğretmen maaşımızla alabileceğimiz, şu ünlü toshiba, sharp, daikin vs gibi klimalardan, maksimum karta ayda 150L. civarı taksit yapan kampanyada olan bir klima var mı? (Türk markalar alıp kışın soğukta veya yazın bu en üst katta çok sıcakta iyi bir performans alamamaktan korkuyoruz, ucuz mal alacak kadar zengin değiliz diyoruz ama yine de uygun bir taksit olması lazım , malesef) ayrıca 1-2 seneye kısmet olur da tayinimiz çıkarsa klimayı söktürüp başka bir yere nakletmek ve monte ettirmek klimaya zarar verir mi? (bu bağlamda bizi yalvartmadan yapacak servisi olan bir klima servisi olması lazım)

tşk.ler

İnverter seride 12likten aşağı düşünmeyin.150 ytl x12 taksit desek 1800 çıkıyor.Valla 2000-2100 ytl civarında gayet kaliteli 12 lik.İnverter serisi klima alablirsiniz.Mesela Mitsubishi Elec. MSZ GC35 VA (2100),HITACHI RAS S 14 EH1(2000 YTL-Japonya üretim) ,ZİBRO S 1735 (1950 YTL Japonya üretim) önerebilirim.Hepsindede Türkiye genelinde sıkıntı çekmezsiniz servis açısından.Ayrıca cihazı işi bilen birisi söküp ,takarsa 10 kerede taşınsa bir zarar olmaz,işi bilen yapsın yeterki,zaten iyi bir marka seçimi yaparsanız aldığınız hizmette iyi olacaktır.Klima alırken satıcının aynı zamanda teknik servis hizmetinide kendisinin verdiğine dikkat edin derim.
    |
    |

• Yüzbaşı
    790 Mesaj
    mbirol, mitsubishi electric'in msz-ga ve msz-hc serileri arasında ne vark var, açıklayabilir misin.
    |
    |
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.