Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
32 Misafir Kullanıcı, 32 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.295
Tıklama
Giriş
    61 Mesaj
    bu arada SUNNY SNY 18000 BTU DUVAR TİPİ KLİMA
    kurulum kargo dahil 940YTLye geliyor cardfinans 8 taksit weblebide.
    |
    |

Orjinalden alıntı: kAr_gA

hepsiburada dan 2 ürün:
    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-HC25VA INVERTER DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA
    Bizde 1.207,62 YTL + KDV
    KDV Dahil 1.424,99 YTL
    SUNNY SNY 18000 BTU DUVAR TİPİ KLİMALAR
    Bizde 1.032,20 YTL + KDV
    KDV Dahil 1.218,00 YTL

bütçe 1.300YTL,
    15m2 civarı bir salon,
    en üst kat,
    ankara,
    yazın sıcaklara karşı düşünüldü,
    ama kışın da kullanılabilir.

öneride bulunabilirseniz sevinirim.

Her iki ürün arasında katogori farkı var,birde Mıt.elec. inverter ikisinlede rahat edersin ama soğutma için Ankara da 18 lik cihaz rahattsız edbilir.ikisi arasında kıstaslama yapmak yanlış olur.Birde Sunny de alacagınız ürrünün koduna alırkende dikkat edin SNY serisi olması önemli bu ürün çinde üretiliyor ve gayet kaliteli üst sınıfa yakındır.Ama Sunny nin Mısırdan belen mallarıda var dikkat edin ,onların kodu farkli.
    |
    |

• Binbaşı
    1261 Mesaj
    Neden bir liste yapmıyoruz sessiz,saglam,verimli klimalar ve fiyatlari diye..
    |
    |

kat:ara kat
    cephe:güney cephe güneş alsada öyle pişirecek gibi rahatsız etmiyor.
    camlar:pimapen
    alan:25 metrekare

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proffesor -- 30 Nisan 2008; 21:15:56 >
    |
    |

Orjinalden alıntı: proffesor

Bana bir klima söyleyin sessiz ve verimli olsun 1500lirayi geçmesin kışın evde atletle yazında kazakla oturabileyim

Peşin para 1750 Zibro 1550 18lik duvar tipi klasik al klimayı unut.Hem kalite hem sessiz.5 yıl garanti.Ama 1500 ytl ye bu sınıfta 18 lik makina olmaz.12 lik var oda yetmez.
    |
    |

Mıtsubıshı electrıc olabilir
    daıkın olabilir
    panasonıc olabilir

quote:

Bana bir klima söyleyin sessiz ve verimli olsun 1500lirayi geçmesin kışın evde atletle yazında kazakla oturabileyim

|
    |

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Peşin para 1750 Zibro 1550 18lik duvar tipi klasik al klimayı unut.Hem kalite hem sessiz.5 yıl garanti.Ama 1500 ytl ye bu sınıfta 18 lik makina olmaz.12 lik var oda yetmez.

Mitsubishi,daikin vs ni 12000ligi yeter diyolar ama tabi pahalı aslında konfor istiyosan biraz kıyıp en asagi 18000 almak lazım...
    Zibroyu hiç duymadım...
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    ZİBRO kısa süre sonra çok konuşulacak,Türkiye de japonyada üretilen tek klima
    |
    |
    quote:

|
    |
    38 m2 salon
    daikin siesta 18000 aldım.
    1500 ytl nakit fiyat.
    yorum alablirmiyim
    |
    |

MSZ-FA MODELİNİN YERİNE YENİ SERİSİ OLAN MSZ-FD MODELİ ( 9,000 BTU/H MODELİNDE - EER:5,15 - COP:5,25 SES SEVİYESİ 20dB(A) )
    AŞAĞIDAKİ LİNKTEN MODELİ GÖREBİLİR ÖZELLİKLERİNİ VE FİYATINI DA BULABİLİRSİNİZ.

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dominic -- 2 Mayıs 2008; 5:19:16 >
    |
    |

l i v e e a r t h
  • Yüzbaşı
    328 Mesaj
    I-SEE SENSÖR NE İŞE YARAMAKTADIR ?

YUKARIDAKİ LİNKTEDE YAZILDIĞI GİBİ:

I-SEE Sensör fonksiyonuna sahip olan seride bu özel göz 150º ’lik geniş bir açıyla döşeme ve duvar sıcaklığını ölçerek otomatik olarak bir yandan diğer yana hareket eder. Konvansiyonel klimalar iç ortam sıcaklığını sadece emiş hava sıcaklığını kullanarak kontrol ettiği için insanların hissettiği sıcaklıkta önemli bir rol oynayan döşeme seviyesi sıcaklığı gözden kaçabilir. I SEE Sensör yaşam alanlarında konforu sağlamak için döşeme sıcaklıklarını tarar. Isı farklılığı olan bölgeleri tespit ederek ısıyı o bölgeye yönlendirir. Böylece oda içinde daha homojen bir ısı dağılımı gerçekleşir. I-See sensör’ün yanı sıra “Bölge Ayarı” fonksiyonuna sahip olan bu yeni seri bir tek düğme ile odanın sağ, sol ya da tümünü seçmenize imkan vererek verimli ve enerji tasarruflu ısıtma ve soğutma yapmaya imkan tanır.
    |
    |

l i v e e a r t h

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: tanerer

arkadaşlar,bursadan selam,
    38 m2 salon
    1500 ytl nakit fiyat.
    yorum alablirmiyim

Siesta dediyiniz klima Daikin değildir.Sadece Diaikin bayinde satılır.Aslı ACSON dur.Isısanı Bosch satın aldı.Acson fabrikasınıda satın aldı ve Acson Malezya fabrikadan 2 bir ürün olarak SİESTA ürün geliyor sadece satıcısı aynı,Daikin la hiç bir teknolojik bağı yok yanılmayın.Fiyatta çok cazip değil.Bursada Zibro consept mağaza olacak
    klasik seri 18 lik JAPON üretim S1550 serisini peşin 1800 ytl ye alabilirsiniz tahminimce.Bence cihazı bir inceleyin derim.

Saygılar
    |
    |

Orjinalden alıntı: art_SRY

sigma içinde iklimsalar öyle diyordu sanmam ama belli olmaz
    quote:

Kanıtlasınlar Japon malı oldugunu,Zİbrolarda MADDE IN JAPAN yazısını görebilirsiniz.Kaldıki SİGMA 12 lik inverter
    ısıtmada D sınıfı enerji bu ne biçim İnverter sormak lazım.
    |
    |
    Yeni fiyatların henzü gelmediğini söylüyorlar
    Müşteriyi fiyata ikna içinmi bu
    Yeni fiyatla yeni ürünlerde gelecektir ve şimdikiler geçen sezondan ellerinde kalanlardır bumudur bundna anlayacağımız?

General henüz klima satış dönemi başlamadığı için klimalarının gelmediğini söyledi
    Kocaman mağazada dev gibi başka üürnler varken klima tekti
    Ondada indiirm vardı
    Yanılmıyorsam http://www.klimam.com/klima.asp?UrunID=5664 Adresteki klimaydı
    12 ay taksitle 1.590
    Ne dersiniz?
    |
    |
    buradaki faydalı bilgiler için teşekkür ediyorum.ben iki adet klima almayı düşünüyorum 15 ve 25m kaç btu olmalı.birde baymakın yeni çıkardığı elite modeli bana mantıklı geldi.bu klima hakkındaki düşünceleriniz nedir?
    |
    |

quote:

Orjinalden alıntı: ukc34

Herkese merhabalar arkadaşlar,üstatlar..

Okuduğum kadarıyla burada gerçekten bu işin pir'i, ustaları ve bilgi sahibi olan değerli insanlar mevcut.
    Bu zamana kadar klima ve ısıtıcı yönünde merakım olmadığı için araştırma yapma gereği duymadım. O yüzden şimdi kafam biraz karıştı. Firmalar fazla, Satıcılar herşeyi önerebiliyor..

Ben sizden şu an bana tavsiye edebileceğiniz bir kaç firma ve model rica edeceğim (notebookta nasıl, ASUS TOSHİBA SONY diorsak burada da onun gibi)..
    Benim itimat ettiğim ve güvendiğim markalardan biri olan arçelik'e baktım; 4020AA gözüme çarptı. Modeli hiç bilmiyorum ama fiyat ve BTU değerleri için o model iyi gibi geldi.

Şimdi sizden beni yönlendirmenizi rica ediyorum.. Teşekkür ederim;)

|
    |

''VATAN BORCU'' MU?

• Yarbay
    2142 Mesaj
    Ben de yeni 18 lik Vestel Platinum aldım. Memnunum. Ama bence soğutma performansının ölçüleceği zaman yaz, ısıtma performansının ölçüleceği zaman kıştır. O yüzden bu zamanlarda edinilen memnuniyetler daha belirleyici olacaktır kanımca. En azından benin için öyle... Ayrıca her klimanın bir şekilde soğuttuğu tezinden yola çıkarsak da en önemli memnuniyet kışın ısıtmadan alınacak olan memnuniyettir derim. Dolayısıyla klimalarımızın performansını tam olarak yazın sıcak günlerde deneme fırsatı bulacağız. Gelecek kış ise ısıtma performanlarını soğuk günlerde test edeceğiz.

quote:

Orjinalden alıntı: FLuaRiX

Arkadaşım Arçelik 4020 AA Neo Plasma aldım 1 hafta oldu şimdilik bir sorunu yok. Gayet iyi çalışıyor ısıtmada ve soğutmada verimli. Rahatlıkla kullanabilirsin.. Tavsiye ederim..

quote:

Okuduğum kadarıyla burada gerçekten bu işin pir'i, ustaları ve bilgi sahibi olan değerli insanlar mevcut.
    Bu zamana kadar klima ve ısıtıcı yönünde merakım olmadığı için araştırma yapma gereği duymadım. O yüzden şimdi kafam biraz karıştı. Firmalar fazla, Satıcılar herşeyi önerebiliyor..

Ben sizden şu an bana tavsiye edebileceğiniz bir kaç firma ve model rica edeceğim (notebookta nasıl, ASUS TOSHİBA SONY diorsak burada da onun gibi)..
    Benim itimat ettiğim ve güvendiğim markalardan biri olan arçelik'e baktım; 4020AA gözüme çarptı. Modeli hiç bilmiyorum ama fiyat ve BTU değerleri için o model iyi gibi geldi.

|
    |

• Yarbay
    4174 Mesaj
    hayirli olsun bende daikin in ururu sara, deluxe ce stylish modellerine baktim ama fiyatlar cok ucuk, siesta modelini nerden aldiniz fiyat iyi gozukuyor fiyat ve siesta modeli hakkinda bilgi verebilirmisin

quote:

Orjinalden alıntı: tanerer

arkadaşlar,bursadan selam,
    38 m2 salon
    1500 ytl nakit fiyat.
    yorum alablirmiyim
    |
    |
    Doğru diyosun arkadaşım. En iyi verimi almak için en uygun zamanı beklemek lazım. Bi akrabamda aynı ürünü 1,5 senedir sorunsuz kullandığından dolayı birazda ona dayanarak ve de kendim 1 haftalık izlenimlerimi aktardım.

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Ben de yeni 18 lik Vestel Platinum aldım. Memnunum. Ama bence soğutma performansının ölçüleceği zaman yaz, ısıtma performansının ölçüleceği zaman kıştır. O yüzden bu zamanlarda edinilen memnuniyetler daha belirleyici olacaktır kanımca. En azından benin için öyle... Ayrıca her klimanın bir şekilde soğuttuğu tezinden yola çıkarsak da en önemli memnuniyet kışın ısıtmadan alınacak olan memnuniyettir derim. Dolayısıyla klimalarımızın performansını tam olarak yazın sıcak günlerde deneme fırsatı bulacağız. Gelecek kış ise ısıtma performanlarını soğuk günlerde test edeceğiz.

quote:

Orjinalden alıntı: FLuaRiX

Arkadaşım Arçelik 4020 AA Neo Plasma aldım 1 hafta oldu şimdilik bir sorunu yok. Gayet iyi çalışıyor ısıtmada ve soğutmada verimli. Rahatlıkla kullanabilirsin.. Tavsiye ederim..

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FLuaRiX -- 5 Mayıs 2008; 9:32:27 >
    |
    |

''VATAN BORCU'' MU?

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
üniversite
haberler
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,380
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.