Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22782279228022812282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

Selamlar hocam.

Bayi tanıdık iken,fiyatı biraz daha indirebilirse iyi olur. Daha kârlı elde etmiş olursunuz. Ancak 7000TL de 24'lük Prosmart için normal bir fiyattır.

Güzel bir montajla memnun kalacağınızı düşünmekteyim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airfel LTXN25U 09 A++ 9000Btu İnverter Klima 2.868,00 TL
    Airfel LTXN35U 12 A++ 12000Btu İnverter Klima 3.298,00 TL

Airfel LTXN50U 18 A++ 18000Btu İnverter Klima 4.564,00 TL

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

küçük oda mutfak en çok sıcak olan yer oraya 9000lik koymak mantıklımı yoksa 12000lik mi
    teknik bilgilerine baktığımda aynı ölçülere sahip ancak elektrik tüketimi biraz daha yüksek 12000lik olanının.

diğer taraf salon 12000likyetmez diye düşünüyorum diğer odalarada bu salondan yayılabilir.

birde bu Airfel markasını önerirmisiniz??

• Bir hafta kadar araştırma sonucunda üç adet Daikin Sensira 12 btu olan FTXF35A5V1B modelini aldım.fiyat olarak nette 5400 civarı olan cıhazı oldugum şehirde 4800 lira fiyat teklifi alınca cazip geldi. baymak arçelik 3500 civarında yine A++ olmasıyla aradaki fark vermeye değermi diye düşündürdü baya ama japon teknolojisi pişman ettirmeyecektir diye bu farkı göze aldım..umarım pişman etmeycektir..
  • sipru S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, kendi dusuncelerimi paylastim sadece. Benden sonra sordugunuz ikinci soru ile ilgili de dusuncemi soyleyeyim, 9000 ve 12000 btuluk klimalarin cogu ayni makinalar gibi geliyor bana. Olculeri ayni, fiyatlari 100-200tl ancak oynuyor. Araclarda ayni motorun yazilim ile guclerinin degistirilmesi durumu gibi geliyor o yuzden, yazilim yada cok ufak donanimlar fark ediyordur diye dusunuyorum.. Fiyat farki az oldugu icin ben yerinizde olsam 12binlik alirdim. Azonce bir arkadas yazmisti, airfell 12000btu cihaz 2980 gibi bir rakama almis. Ben de dün sigma 12bin btu cihazı 3250 civarına siparis verdim. Kolay gelsin..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler
    Yardımınız için çok teşekkür ederim, böyle yapacağım saygılarımla ..
    tekrardan merhabalar, 8000-9000 o da maximum limitim diye düşünüyorum.servis ve teknik özellikler ( plus özelliği,bakır boru kullanımı vs vs) özellikle de sessiz çalışması bunları da düşünürsek tavsiyene göre hareket edeceğim. Şİmdiden teşekkürler
  • Başlığı yöneten Klima5505 rumuzlu kullanıcıya çok teşekkür ederim.

Geriye yönelik olarak okudum, benzer tavsiyeleri dikkate alarak İklimSA güvencesine biraz daha fazla inandığım için Sigma 12.000 SGM12INVDMS modelini az önce satın aldım.

Ankarada yaşıyorum, bazı günler gerçekten sıcak oluyor ancak genel olarak klima kullanımım oldukça az. Bu nedenle biraz daha ekonomik bir plan üzerine yoğunlaştım.

Montaj hakkında değerli görüşlerinizi rica edeceğim.

Ekli krokide görüldüğü üzere, 3+1 evde, en sıcak noktalar Salon, Mutfak ve kullandığım elektroniklere bağlı olarak ODA 1.

En çok vakit geçirilen yerler ODA1 ve Salon.

Klimayı çok sevmiyoruz, çok da kullanmıyoruz aslında. Günlük kullanım 2-3 saati geçmeyecektir.

Krokide kafamdaki montaj yerlerini işaretledim, bu montaj yerlerinden ;

1 numara Yatak odasında, kapıya bakacak şekilde (dış üniteyle arasında bir duvar ve montaj nispeten oldukça kolay)

2 numara Yatak odası kapısı üstüne, salon ve mutfak istikametine doğru ancak dış ünite bağlantısı ODA 1 çıkışlı olacağından, yaklaşık 7 metre kablolama-borulama gerekecek gibi görünüyor.

3 numara Mutfak kapısı üstü, burada da muhtemelen 7-8 metre kablolama-borulama söz konsusu olacaktır.

4 numara ise benim hobi odam, aslında en çok ısınan yer oluyor. Burada montaj kolay.

12000btu sanırım az ancak biz sürekli soğuk bir ortam aramıyoruz, ara sıra kullanacağız. Haliyle az da olsa diğer odalara ve evin geneline etki etmesini sağlamaya çalışıyorum.

SORULAR ;

Bu montaj krokisine göre, 2-3 numaradaki montaj zorluğu sisteme olumsuz bir etkide bulunur mu?

1 numara montaj olarak kolay ancak sıcaklık dağılımına olumsuz etki eder mi? (nispeten diğer yerlere uzak olacağından)

4 numarayı pek istemiyorum, küçük bir oda için klima kullanmak ve klimadan hasta olma ihtimalim, beni uzak tutuyor.

Değerli görüşlerinizi rica edeceğim.

Teşekkür ediyorum.

KIRMIZI ÇİZGİLER PENCERELER (eklemeyi unutmuşum)

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerros -- 9 Temmuz 2020; 14:35:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerros

Başlığı yöneten Klima5505 rumuzlu kullanıcıya çok teşekkür ederim.

Geriye yönelik olarak okudum, benzer tavsiyeleri dikkate alarak İklimSA güvencesine biraz daha fazla inandığım için Sigma 12.000 SGM12INVDMS modelini az önce satın aldım.

Ankarada yaşıyorum, bazı günler gerçekten sıcak oluyor ancak genel olarak klima kullanımım oldukça az. Bu nedenle biraz daha ekonomik bir plan üzerine yoğunlaştım.

Montaj hakkında değerli görüşlerinizi rica edeceğim.

Ekli krokide görüldüğü üzere, 3+1 evde, en sıcak noktalar Salon, Mutfak ve kullandığım elektroniklere bağlı olarak ODA 1.

En çok vakit geçirilen yerler ODA1 ve Salon.

Klimayı çok sevmiyoruz, çok da kullanmıyoruz aslında. Günlük kullanım 2-3 saati geçmeyecektir.

Krokide kafamdaki montaj yerlerini işaretledim, bu montaj yerlerinden ;

1 numara Yatak odasında, kapıya bakacak şekilde (dış üniteyle arasında bir duvar ve montaj nispeten oldukça kolay)

2 numara Yatak odası kapısı üstüne, salon ve mutfak istikametine doğru ancak dış ünite bağlantısı ODA 1 çıkışlı olacağından, yaklaşık 7 metre kablolama-borulama gerekecek gibi görünüyor.

3 numara Mutfak kapısı üstü, burada da muhtemelen 7-8 metre kablolama-borulama söz konsusu olacaktır.

4 numara ise benim hobi odam, aslında en çok ısınan yer oluyor. Burada montaj kolay.

12000btu sanırım az ancak biz sürekli soğuk bir ortam aramıyoruz, ara sıra kullanacağız. Haliyle az da olsa diğer odalara ve evin geneline etki etmesini sağlamaya çalışıyorum.

SORULAR ;

Bu montaj krokisine göre, 2-3 numaradaki montaj zorluğu sisteme olumsuz bir etkide bulunur mu?

1 numara montaj olarak kolay ancak sıcaklık dağılımına olumsuz etki eder mi? (nispeten diğer yerlere uzak olacağından)

4 numarayı pek istemiyorum, küçük bir oda için klima kullanmak ve klimadan hasta olma ihtimalim, beni uzak tutuyor.

Değerli görüşlerinizi rica edeceğim.

Teşekkür ediyorum.

KIRMIZI ÇİZGİLER PENCERELER (eklemeyi unutmuşum)

kerros hocam bi izmirde yaşayın bakalım klimasız nasıl durulur

ankara serin tabii nemde yok fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam. NMG kodlu cihaz,NX'in R32 gazlı olan versiyonu. Yine de bayiye sormanızı tavsiye ederim,ellerinde olup olmadığını. Çünkü 2019 kataloglarında yer alan bir cihaz. Henüz yeni.

GE ile INVDMG arasında açıkçası çok bir hava debisi farkı yok. Ancak arada 150m^3/h bir değer farkı var. Hiç fark yok diyemeyiz.

Bu cihazda sağa-sola üfleme manueldir. Aşağı yukarı kumandadan ayarlanabilir durumdadır.

General Electric cihazlar,Haier markasının üretimidir. Sigma'lar ise Gree'dir.

General Electric'in,GE adını taşımasından ötürü bir fiyat artısı mevcut. İndirimsiz hali gereğinden çok yüksek bir fiyata geliyor.

Doğrusu,arada bir model alt-bir model üst diyebileceğimiz kadar bir fark yok. Ancak Sigma'nın kapasite aralığı daha yüksek. Yani inebildiği minimum ve çıkabildiği maximum kapasite aralığı daha yüksek. Nominal kapasitesi az bir farkla daha yüksek. Hava debisinde de teorik olarak 150m^3/saatlik bir fark mevcuttur.

Bu cihazı bir alternatif olarak düşünmenizi tavsiye ederim. Ancak mekânı görmemiş,incelememiş olsam da uygun bir montajla GE'nin de memnun edeğini düşünmekteyim.

Rica ederim,sorularınız saçma değil. İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Üstadım GES NMG70 bayilerin fiyat listelerinde bile yer almadığı gibi, ellerindeki kataloglarda da göremediler. En son İstanbul Anadolu yakasında büyük bir bayii de benzer cevapları verip merkeze sordurunca böyle bir modelden haberdar oldular.

INVDMG cihazında sağa sola üflemenin manuel olması (cihazın köşeye konup bir anlamda yan kanatlar sürekli sağ tek konumda kalacağından) çok önemli değil. Ancak odadaki hava akımını dalgalandırarak tüm alana yayılmasını amaçlayan "otomatik salınım" da mı yok acaba? Bu özellik 30 yıl önce Doğubank'tan aldığım Westinghouse splitte bile vardı.

Bu arada alternatiflere bakarken bu cihaza denk geldim. Franke OD FRAME 24.https://www.franke.com/tr/tr/ks/products/air-condition/frame/131-0535-362_detail.html SEER değeri diğer ikisi ile benzer ancak iç hava debisi daha düşük (960 m3/h). Estetik olarak şık olduğu için klimaya bile karşı olan eşim bunu beğendi. Cihaz konusunda bilginiz var mı, hem teknoloji, hem servis vb açısından memnun eder mi? Bütçe limiti olmadığını varsayıp, diğer 2 cihaz KK 9 taksit yaklaşık 7,000 TL iken, bu cihazı peşin KK 8,000 TL değer mi?

Salon krokisi ekte. Sıcaklar bastırmadan konuyu noktalamak şart. Bu mekan için siz 3 cihazdan hangisini seçerdiniz? Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

edit: Mesaj revize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 9 Temmuz 2020; 20:0:22 >

• Merhaba Arkadaşlar,

18000 BTU arası Klima almak istiyorum.
    Ses ve verim açısından alttakilerden hangisi uygun olur sizce.
    Bütçe çok yüksek olmadığından fiyat performans ürünü arıyorum.

Demirdöküm A5 A++ 18000 BTUhttps://www.hepsiburada.com/demirdokum-a5-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000BD0IH

VAI 8-050NW INVERTER KLİMA 18.000 BTU/Hhttps://urun.n11.com/klima/yeni-vaillant-vai-8-050nw-inverter-klima-18000-btuh-P369370448

Electrolux EXS18V38HWI A++ 18000https://www.hepsiburada.com/electrolux-exs18v38hwi-a-18000-btu-optibreeze-x2-mono-split-inverter-klima-p-HBV00000TVONX

Baymak lar var birde.

Bunlardan hangisini yavsiye edersiniz?

Teşekkürler

Üstat yeniden merhaba söz konusu klima kuruldu oda 23 metre kare ev kuzey cephe önü açık püfür püfür esen bir yer normalde hava serin olmasına rağmen deneme amaçlı çalıştırdık 2 saat 24 derece olan odayı 2 saatte 21.5 derece indirdi 1 saat jet modunda çalıştı 1 saat normal 18 derecede sence bu normal mi?
  • .T. . kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam,teşekkürler.Airfel'in r32 gazlı bir serisi yok mu ona göz atsam?
  • musti73 M kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şekilde ben de 18000btu klima arıyorum bana sigma ve airfel bütçe uymazsa baymak tercih edilebilir demişti.Ayrıca hangisini alıcaksanız alın n11 kupon vermişti 111tl düşüyor hesabınızı kontrol edin veya gg'de axess 75tl chip para var.GG'den alıcaksanız yine 10 kuruşa wallpaper aldıktan sonra onayladığınızda 10tl de kupon veriyor.Aklınızda bulunsun.
  • 2 yıl önce aldığım Baymak elegant plus dış ünitede motor sesiyle beraber bi uğultu geliyor 15 saniyede 7 saniye kadar sürekli aynı döngüde yapıyor servis dış fan motoru arıza tespiti yapıp parçayı değiştiler fakat sorun aynı şekilde devam ediyor bu sorunu yaşayan var mı sorun hangi parçadan kaynaklı olabilir..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bi kaç gündür araştırmaktayım klimaları. 7 8 bin max olacak bir bütçe belirledim şimdilik. Gree marka klimalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

hocam salon ve yatak odası için tavsiye alabilir miyim? sessiz olursa seviniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosark

hocam salon ve yatak odası için tavsiye alabilir miyim? sessiz olursa seviniriz.
    aynı banada lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLminSSaH

Üstat yeniden merhaba söz konusu klima kuruldu oda 23 metre kare ev kuzey cephe önü açık püfür püfür esen bir yer normalde hava serin olmasına rağmen deneme amaçlı çalıştırdık 2 saat 24 derece olan odayı 2 saatte 21.5 derece indirdi 1 saat jet modunda çalıştı 1 saat normal 18 derecede sence bu normal mi?
    Dışarısı serinse, 18 dereceyede alsanız inverter klima maksimum kapasitede çalışmayabiliyor. Bu klimalarında huyu böyle, sizin canınız isterse değil kendinin canı isterse maksimum kapasite verebiliyor :)

• Arkadaşlar Hotpoint Ariston Pure Plus SPIW309A3HP A+++ 90000 klima kullanan varmı?
    Varsa ürün kaç kutu halinde teslim ediliyor bildirebilirmisiniz?

Hepsiburada dan aldım dış ünite ve iç ünite kutusu geldi ancak sanırım teslim edilmeyen 3. bir kutu var.

Bilgisi olan haber verirse çok memnun olurum.

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 22782279228022812282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.