Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22602261226222632264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pritt31

Arçelik 12325 12000 BTU (R32)
    Samsung AR 35 12000 BTU (R32 - 2020)

Bu iki klimayı aktif olarak kullanmaktayım, sorusu olanı cevaplayabilirim.
    Samsung AR 35 tavsiye ediyor musun? yada hangisi tavsiye ediyorsun?

4000₺ civarı 1200BTU almayı düşünüyorum. (izmir)

-Baymak Elegant Plus 12000 BTU
    -Airfel LTXN35U A++ 12000 BTU

hangisini alacagima bir türlü karar veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakaaaa -- 5 Temmuz 2020; 15:36:14 >
  • quote:

Sizi allah gonderdi hocam Yarin bu ikisinden birini alacagim.

guc tuketimi ve genel performans odakli hangisi daha iyi? Samsungun çok yaktigi konusunda bir kac yoruma rastlamistim

Samsungun servisi ve klimalari kotu diye bir kani var sizin deneyimleriniz neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 5 Temmuz 2020; 15:54:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakaaaa kullanıcısına yanıt
    Airfel varken Baymak'a bakmayın bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CBE59604

Sizi allah gonderdi hocam Yarin bu ikisinden birini alacagim.

guc tuketimi ve genel performans odakli hangisi daha iyi? Samsungun çok yaktigi konusunda bir kac yoruma rastlamistim

Samsungun servisi ve klimalari kotu diye bir kani var sizin deneyimleriniz neler?

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba, Samsung’un servisinden ben çok memnun kaldım. Hatta klimayı monte ettikten 3-4 gün sonra eve uğrayıp klimanın çalışmasını kontrol ettiler. İşçilik güzel, ben söylemeden 10-15 dk vakumlama yaptılar cihaza. Hiçbir yeri kirletmediler.

Gelelim cihaza, odam 27 m2, güneş almıyor. Yer Hatay şuan hava sıcaklığı 39 derece. Dışarısı resmen yanıyor.

Odada ben, eşim ve 3 yaşında çocuğum var. Klima 25 derecede orta fan ayarında çalışıyor. İçerisi on numara, hatta arada bir soğuk oluyor EKO modu açıyorum.

Dış ünite abartmadan söylüyorum çok sessiz, Arçelikten daha sessiz çalışıyor.

Elektrik tüketimi için birşey diyemeyeceğim henüz fatura gelmedi, ama ekonomik olduğunu düşünüyorum. Şuan 25 derecede çalışıyor motora gidip baktım az önce çok düşük frekansta çalışıyor.

Tavsiye ederim, memnun kalırsınız

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Bakaaaa

Samsung AR 35 tavsiye ediyor musun? yada hangisi tavsiye ediyorsun?

4000₺ civarı 1200BTU almayı düşünüyorum. (izmir)

-Baymak Elegant Plus 12000 BTU
    -Airfel LTXN35U A++ 12000 BTU

hangisini alacagima bir türlü karar veremiyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba, diğer arkadaşa deneyimlerimi yazdım okuyabilirsiniz.

Ben Arçelik 12325’ten’de çok memnunum. Soğutması güzel ve ekonomik bir cihaz.

Samsung’a gelecek olursak iç ünite plastiği daha kaliteli. Ayrıca Arçelik montaj’da aluminyum boru kullanıyor. Samsung tamamen bakır boru kullandı

Arçelik’te 6 kademeli fan var, fakat 2-3 resmen ölü hiç üflemiyor kullanmaya gerek bile yok. 4-5-6’da ancak iş görüyor.

Samsung 3 kademe fanlı. Gündüz 2.kademede kullanıyorum, uyurken AUTO’da kullanıyorum gayet yeterli geliyor.

Arçelik’te anlık kaç kw çektiğini görebiliyorsunuz, ayrıca EKO modu 3 kademeli. %80-60-40 diye. Bunlar güzel özellikler.

Ama ben size Samsung tavsiye ediyorum, dış ünitesi daha sessiz çalışıyor, ayrıca isim artısı var.

• Hayatımda ilk defa klima aldım Vestel/seg daha kurdurmadan canımı sıktılar :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam merhaba, diğer arkadaşa deneyimlerimi yazdım okuyabilirsiniz.

Ben Arçelik 12325’ten’de çok memnunum. Soğutması güzel ve ekonomik bir cihaz.

Samsung’a gelecek olursak iç ünite plastiği daha kaliteli. Ayrıca Arçelik montaj’da aluminyum boru kullanıyor. Samsung tamamen bakır boru kullandı

Arçelik’te 6 kademeli fan var, fakat 2-3 resmen ölü hiç üflemiyor kullanmaya gerek bile yok. 4-5-6’da ancak iş görüyor.

Samsung 3 kademe fanlı. Gündüz 2.kademede kullanıyorum, uyurken AUTO’da kullanıyorum gayet yeterli geliyor.

Arçelik’te anlık kaç kw çektiğini görebiliyorsunuz, ayrıca EKO modu 3 kademeli. %80-60-40 diye. Bunlar güzel özellikler.

Ama ben size Samsung tavsiye ediyorum, dış ünitesi daha sessiz çalışıyor, ayrıca isim artısı var.

Alıntıları Göster
    Arçelik aylik kac TL yakiyor hocam?
    Ic unitede hangisi daha sessiz calisiyor?

• iyi forumlar arkadaşlar tayinim nusaybine çıktı.

klima almam gerekecek ama konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim

bütçe olarak 3000-3500 TL düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz marka modeller nedir ?
  • Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

merhabalar. salonumuza klima almak istiyorum. genellikle en çok önerilen "Sigma SGM18INVDMR" bu klima. gerçekten sizin uzmanlığınıza ihtiyacım var dostlar. 18 binlik diye düşündüm ama 12 binlik de var. bir de son olarak yatak odası 2'ye de ufak bir şey almak istiyorum aslında ona da bir öneri getirebilirseniz çok sevinirim.

• quote:

Arçelik ile Altus aynı holdingin markası olduğu için bir soru sormak istiyorum. Altus ALK 1820 klimayı önerir misiniz, 22,5 m2 amerikan mutfaklı salon, soğusun, 5 m2 koridor ve 10 m2 yatak odası da biraz etki etsin istiyorum, iş görür mü? Diğer 5-6 bin TL'lik klimalara göre gürültülü müdür? Elektriği diğer klimalara göre ortalama mı yakar? Ömrümde ilk kez klima alacağım.
  • cosark kullanıcısına yanıt
    Soğutur ama koyduğunuz yer 23 derece olur , en uzak ve yüksek nokta 26-27 derece ancak olur . Koridordan geçerken baya üşüyebilirsiniz . Hiç olmamasından tabiki çok daha iyi olur ama ayrı ayrı olması çok çok daha iyi olacaktır .

• quote:

Orijinalden alıntı: KnightDavi0N

Herkese merhabalar.

Günler süren araştırmalarım sonucu ve YouTube'da ''Klima TV'' isimli kanaldaki 7-8 videoyu izledikten sonra 2013 yılından beri üye olduğum DonanımHaber'de bu konuyu buldum. İyi ki bulmuşum diyorum kendime. Ömür kısa zaman geçiyor, bari biraz rahat yaşayalım derken evimde klima ihtiyacı olduğunu farkettim. Ömrümde hiç klima almadım. İstanbul'da ikamet etmekteyim. Bu mesajı 05.07.2020'de yazıyorum, 3 saat önce duş aldım şimdi sıcaktan evde duramıyorum resmen dışarı kaçasım geliyor. 22 m2 büyüklüğünde halk dilindeki amerikan mutfaklı salonum var ve salondaki nem hissedilebiliyor(tüm beyaz eşyalar ve küçük ev aletleri de salonda). Birbiriyle bağlantılı 5 m2 bir koridorum ve 10 m2 bir yatak odam var. Beklentim: salon soğuk olsun, koridor ile yatak odasının en azından sıcaklığını biraz kırsın. 12.000 mi yoksa 18.000 BTU mu olması gerektiğine karar veremedim ama sanırım 18.000 BTU gerekiyor. Beko, Arçelik ve Altus'un ürünlerinin neredeyse aynı olduğunu biliyorum fakat aşağıda linkini atacağım ürünler tamamen mi aynı emin değilim. 3000-4500 TL bandında bir ürün almak istiyorum ve uzun yıllar kullanmak istiyorum. Mitsubishi, Daikin ve Bosch'un 18.000 BTU ürünleri sanırım 6000 TL'den ucuza bulmak şu an mümkün değil. Altus'un 1820 modeli hem fiyat açısından hem de BTU değeri açısından(katalog değeri ile gerçek değeri aynı mıdır bilmiyorum) gözüme cazip geldi. Şu anki fiyatı 4000 TL. Altus 1820'yi tavsiye eder misiniz? Ya da sana her türlü 12.000 BTU'luk klima yeter diyorsanız sanırım fiyat aralığını 2500-3000 TL'ye kadar çekebilmekteyim. 12.000 BTU yeter diyorsanız 2500-3500 TL arasındaki 18.000 BTU gerekli diyorsanız 3500-4500 TL arası tavsiyelerinizi dinliyorum. Konunun takibindeyim, tavsiyelerinizi can kulağıyla dinliyorum.

https://www.a101.com.tr/elektronik/seg-12-000-btu-a-inverter-klima/?ref=akakce&v=1.15.9
    https://www.beko.com.tr/ev-tipi-klima/31825-ekolojik-klimalar
    https://www.hepsiburada.com/altus-alk-1820-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000BR17X
    https://www.hepsiburada.com/vestel-flora-doga-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000L8FRD

Sağlıcakla kalın.
    Konuyla ilgili bilgisi olan üyelerimizin yardımını rica ederim.

• Pritt31 kullanıcısına yanıt
    Geniş bilgiler için çok teşekkürler garantiler hakkında da bilgi verirseniz çok makbule geçer .

• Klima dan rahatsız olduğum için kullanmamakta ısrar ediyordum ancak yeni taşındığım yerde kullanmak mecburiyet gibi duruyor.

Samsung widfree modeli dikkatimi çekti, biraz pahalı ama çarpmayacaksa ve kullanımı konforlu olacaksa değer diye düşünüyorum.

9500 ve 9500t olarak 4,500tl bandında 12000btu'luk 2 modeli bulunuyor. Bunların hangisi iyidir?

Bu bütçede veya altında önerebileceğiniz daha iyi model var mıdır?

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Şöyle anlatayım set degerini 28 e ayarliyorum 27 ye gelince hem 8c ünite hem dis unite kapaniyor , tekrar 28e gelince oda sicakligi calismaya başlıyor. Benim oturma odamda da viessman klima var 2 sene once almistim ancak onda oyle bi sorun yok, surekli calisiyir ic ünitenin sustugunu hiç görmedim sürekli çalışıyor sadece dis unite ic sicakliga göre çalışıyor ancak bu klima sicakligi 10 dakikada set degerinin altina düşürüp off konuma geçiyor... Yatak odam kuzey cepheli ve yalıtımlı...

• Pritt31 kullanıcısına yanıt
    Klimadaki sorun ic ünitenin tamamen kapanmasi bana normal gelmedi bu durum servisi yarin cagiracagim bakalim ne diyecek bu sekilde calismasi normal der mi? Bana bu sekilde kisa surede set degerine ulaşıp susmasi yani hic bir sekilde hava uflemiyor... Viessman dynamic 2035 mdh1 modelini kullananlar yardimci olursa sevinirim... Bu sekilde mi calisiyor bu model acaba...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    üstadım tekrar selamlar..

Alarko Flair 18 Duvar Tipi Split Klima buldum piyasanın oldukça altında ve elden taksitle..

Önerir misiniz?

tekrarlamak gerekirse:

- 20 metre kare salon
    - soğutma amaçlı kullanılacak
    - klimanın takılacağı salon sabah güneşini de akşam güneşini de alıyor

şimdiden teşekkür ederim :)
  • noname0056 kullanıcısına yanıt
    Hocam bence klimada sorun yok. Klima icin 28 derece set değeri çok yuksek bir sıcaklık. 23-24 derece gibi ayarlayıp deneyin bence kapanmayacaktir.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Oturma odamdaki klimayi ben 28 yada 29 da calistiyorum bana yetiyor ve kapanma vs. Gibi bi durumla hic karsilasmadim , dis unite calismazsa bile iç unite fani calismaya devam ediyor. İlk kez bu sekilde calisan bi klima görüyorum eski klimalar gibi durk kalk yaparak çalışıyor...

• Demirdöküm A5 Performans serisi için yorum isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 22602261226222632264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.