Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2261. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
75. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 22592260226122622263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8 bin liraya aldım, daha montajı yapılmadı ama bayide ki farklı model 24 000 btu olan bile bana çok sessiz geldi hem en yüksek hem en düşük güçte çalıştırarak bayide bulunduğun sürede değerlendirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

İstanbulda yasiyorum. Oturdugum odanin sicakligi 30C altina dusmuyor su gunlerde. 4m2 civari guney cephe penceresi var. En ust katta oturuyorum, ustum cati. Binada isi yalitimi var.
    Odam 20m2 civari, yukseklik 3mt civari. Kac btuluk klima almaliyimve bu gucte hangi klimayi onerebilirsiniz

Saygilarimla,

• quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

Mesela Arçelik 12325, klimayı açtınız SET değeri 24 oda sıcaklığı 30 derece. 24’e gelene kadar motor kendini yırtıyor anlık 1.1 kw hatta bugün çok sıcaktı 1.3 kwleri gördüm güç çekiyor.

Ama Samsung AR35 böyle çalışmıyor, 24’e ayarlıysa orta tempo çalışıyor, 23 yapınca tempoyu biraz daha arttırıyor 22 yapınca biraz daha. Maksimum güç istiyorsanız 17’ye indirmek gerekiyor SET değerini.

Alıntıları Göster
    Bravo, olması gereken de Samsung'daki zaten, böylece daha doğal koşullar oluşur...

İzah ediyorum ama anlaşılamıyordu, kullanıcı deneyiminin çok mühim olduğunu görüyoruz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Klimaların iç ve dış ünite panellerinde bakır olan marka modellerin tercih etmememiz gerektiğini üstadımız her fırsatta belirtiyor. Ancak hangi marka modelde bakır veya alüminyum kullanıldığını eğer ürün broşüründe yazmıyorsa ve o an sorma imkanı yoksa nasıl anlayacağız? Bu video belki yardımcı olabilir. Video ingilizce ancak görüntülerde bakır (copper) kısımlar okla belirtilmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=LwdqYplC_qs
  • ThumpS kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam güle güle kullanin. Guzel klima fakat fiyatı yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. LG Dual Eco ayarında Arçelik 325 kodlu cihazlara bakmanızı tavsiye ederim. Daha uyguna bulabilirsiniz bir ihtimal.

Boru uyumu için ise servis ile görüşmenizi tavsiye ederim. Çünkü hepsinin kuralları farklılık gösterebiliyor. LG olur derken Daikin kabul etmeyebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Valla hocam sıcaktan o kadar bunaldım ki hepsiburada dan İzmir de olan ve LG satan bir firma buldum.

Sabah sipariş verirsem bu gün bırakır mısınız dedim, birkaç saat içinde teslim ettiler.

LG servisi aradım 10 gün sonraya randevu verdiler, satan firmadan rica ettim tanıdık LG servisi varsa yönlendirin diye.

Adamlar ertesi gün sabahına gelip taktılar klimayı hiç bir şey bile söylemeden.

LG Dual Eco aldım, bana göre biraz sesli çalışıyor.Kurulum sırasında borular arasında bağlantı parçalarını ekleyip gerekeni yaptı arkadaşlar sağolsun.

Boruların uymamasından çok verim alınamayacağından bahsettiler.

İlginiz için de çok teşekkür ederim.Bu sefer biraz araştırma yapmadan aldık ancak sıcak cidden canıma tak ettirmişti

• Mitsubishi den sasma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhabalar.. 33.50 metrekare salonnum için sadece soğutma amaçlı klima bakıyorum. evim ara kat. şuan kurulu olan klima yerden 220 cm yukarıya takılmış.izmir de oturuyorum.bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler@klima5505
  • Baymak Elegant Plus 12000btu almayı planlıyorum. Yorumları ve puanı çok iyi gözüküyor. Kullanan birisi var mı acaba ?

• Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    usta bu olefini 18000 lik klimayı geçen yıl almıştım.. sadece soğutma amaçlı kullanıyorum ama sürekli değil... gayet memnunum... sadece merakım olefini klima neyin eşdeğeridir ya da ne üretimidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: noname0056

Bu mesaj silindi.
    Merhaba, klimanın içinden gelen çok hafif ses normal, Arçelik 12325 modelinde de geliyor. O gelen ses gaz sesidir. Yanlız inverter klima kolay kolay motoru durdurmaz. Durdurmanın tek yolu vardır. Örneğin klima SET değeri 25, oda sıcaklığı 25 derecelere varmış kompresör kendini kısıp orta tempoda takılıyor. Siz SET değerini bir anda 27’ye yükseltirseniz motor stop eder ve durur.

Üstadlarım daha iyi cevap verecektir, 27’ye ayarlı klimanın 25’e düşürüp motoru kapatması normal bir durum değil.

• noname0056 kullanıcısına yanıt
    Anca şu şekilde normal olabilir, oda sıcaklığı ayarladığınız 27 dereceye ulaştıktan sonra klima kendisini en düşük seviyeye çeker ve çalışmaya devam eder. Bu şekilde yapar ki oda sıcaklığı dalgalanmadan 27 derece tutabilsin.

Ancak en düşük seviyede dahi çalıştığında oda sıcaklığı hala düşmeye devam ediyorsa mecbur kapanmak zorunda kalır. Halk arasında inverter klimanın hiçbir zaman kapanmayacağı söylenir ama bu yanlıştır, diğer geleneksel klimalar gibi dur kalk yapmaz, ancak yukarıda anlattığım gibi bir senaryo olursa kapanır.

Sizin odanızın yalıtımı ne durumda? fan ayarının otomatiğe aldığınızda oda sıcaklığı 27 derece olunca klima en düşük seviyeye geçiyor mu? dış ünite fan yavaşlıyor mu?
  • Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Sayın üstatlarım,
    Evin neresine klima takacağımı bilmiyorum. Hangi marka hangi model takacağımı bilmiyorum. Şu an tek bildiğim bizim oraların tabiriyle sıcaktan cımcılık olduğumdur. Ev tamamen doğu cephe. Ev planlarını el yordamıyla çizdim bi yardım ederseniz sevinirim. İnternetten de alabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Demirdöküm 9.500 tl
    Viessmann 11.000tl
    Electra 9.000 tl
    Baymak 9.750 tl

Benim Satıcılardan aldığım fiyatlar bu yönde belki başka bayiliklerden farklı fiyatlara ulaşılabilir.

Yüksek ihtimal tercihimiz Demirdökümden yana olacak.

İzmirdeyim,

Farklı bir önerisi olan varsa nedeni ile birlikte yazabilir teşekkürler.
  • cosark kullanıcısına yanıt
    Toshiba multi sistemlere bakmanızı öneririm . Borularıda ücretsiz döşüyorlar . 1 ya da 2 klima size yetmeyecektir . 2 tane multi işinizi görür gibi . Klima0555 hocamız gördüğünde kesin ve net bilgiyi verecektir ben sadece toshibayıda incelemeniz için söyledim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 5 Temmuz 2020; 14:19:40 >
  • Merhaba,
    Uşak'ta yaşıyorum. 20-25 m2 salon batı cephe için klima tavsiyeniz ne olur? Uşak olduğu için servisi yaygın olan bir marka olmalı. Bütçe olarak da 3500 liranın altında olursa memnun olurum.
    Teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle daha önce klima kullanmadim o yüzden cok bilgim yok. 2 aylik bebegim var ve gündüzleri ev cekilmez hale geldi. Guney cephede oturuyoruz. Salon metrekaremiz 33 m2 yaklasik 12.5m2 de cam alani var. Beklentimiz salonun sogutulmasi, kisin isitma icin kullanmayacagiz. 18000 btu klima yeterli mi? Fiyat bandimiz max 6500 tl. Cocuk oldugu icin wind freeler mantikli geldi basta ama sizinde yorumlarinizi rica ederim. Bir de sizce uygun konum ne olmali klima icin? salon plani da asagidaki gibi
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

@klima5505

Teşekkür ederim simdiden

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar, daha önce sağ olun tavsiyenizle dd a5 performans almıştım. Şimdi fiyatlar aldı başını gitti tabi. Şimdi Mersinde oturan annemlere ihtiyacımız doğdu. Açık mutfak ve alan yaklaşık 40 m2, baktığı cephe doğu-güney. 18btu uygundur diye düşünüyorum bir yandan dd a5 performanstan devam edeyim diyorum ama annem ses konusunda biraz hassas, en az performans kadar önemli yani. A5 te sessiz modda da biraz ses yapıyor benlik sorun değil ama şu anki alımda can sıkabilir. Sizden en fazla 6500 tl ye kadar br tavsiye istesem çok yormam umarım. Baymak prime serisi baktım ama biliyorum siz çok tavsiye etmiyorsunuz. Elektrolux veya viessmana çokta hakim değilim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Buarada a5 performans tam bir canavar:)

• Arçelik 12325 12000 BTU (R32)
    Samsung AR 35 12000 BTU (R32 - 2020)

Bu iki klimayı aktif olarak kullanmaktayım, sorusu olanı cevaplayabilirim.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkürler dönüş için Multi sistemler baktığım kadarıyla 9000 TL'den başlıyor. tek bi tane taksam merdivenin üstüne tüm evi soğutmaz mı? yukarı kattan batı cephesinde aparman boşluğundan dış aksamı çıkarsam komşular sıkıntı çıkarır mı ki?

• 
Sayfa: önceki 22592260226122622263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.