Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.272
Cevap
331
Favori
3.177.064
Tıklama
Giriş
      12 Not
      25 Nisan 2008 13:38:59
      VRF-VRF-DVM yada CITIMULTI konusu

Adamlar standart seri kaliteli bir ürüne bile çok pahalıymış yahu bunlar,ben giderim yarı parasına alırım bir ürün mantığında buraya yazıldığı sürece kim anlayacak ki VRF veya VRV yi yine bizi yargılarlar ''Bırakın kardeşim bu pazarlama ayaklarını'' diye .Böyle bir konuyu açmak iyi olur ama kime anlatırız bilmem
      |
      |
      25 Nisan 2008 13:40:37
      O da ayrı bir konu yaa...))

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

VRF-VRF-DVM yada CITIMULTI konusu

Adamlar standart seri kaliteli bir ürüne bile çok pahalıymış yahu bunlar,ben giderim yarı parasına alırım bir ürün mantığında buraya yazıldığı sürece kim anlayacak ki VRF veya VRV yi yine bizi yargılarlar ''Bırakın kardeşim bu pazarlama ayaklarını'' diye .Böyle bir konuyu açmak iyi olur ama kime anlatırız bilmem
      |
      |
      25 Nisan 2008 13:45:02
      Daıkın ile ilgilenen arkadaşlar için bir haberim var, dün Isısan'ın semineri vardı, önceden biliyorsunuz Daıkın klimaların klasik siplit klimaları mevcuttu. Daha sonra getirmediler Türkiye'ye, onun yerine Siesta by Comfort diye bir ürün getirdiler.
      Şimdi aldıkları bir karar ile Daıkın klasik split klimalar artık Türkiye'de tekrar satışa çıkıyor... bilgilerinize.

Saygılarımla
      Cumhur Demirkahyalılar
      |
      |
      25 Nisan 2008 14:04:28
      Daha önceki bilgilerimdede söyledim belirttim küçük odamızda 9 btu arçeliğimiz vardı elektrik faturası iyi gerliyordu tv, fırın, ütü, pc gibi ev aletleriyle 30 geliyordu buna güvenerek 25,000 BTU beko aldım fakat faturam 200-250 geldi kış boyunca 2 klima ile birlikte en son dayanamadım beko klimayı bir asy hiç çalıştırmadım tek klima ile gelen fatura 45 düşünün bekonun bana verdiği zarar ayda ortalama 200 ytl buna göre düşünün arkadaşlar 100 fark taksit zorlayacak diye aldığım klima bana 200 yrl elektrik farkı ödetti. lütfen sağlıklı düşünün. 2 ay geç alın ama alınması gerekeni alın kesinlikle. 1600 YTL param havaya gitti resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desing_AY -- 25 Nisan 2008; 14:04:46 >
      |
      |
      25 Nisan 2008 14:13:17
      işte biz bunu anlatamıyoruz ucuz alıyorsun klimayı ama daha sonra tedaşa aylık taksitler halinde elektrik faturasını ödüyorsun madem ödiceksin klimayı taksitle al oraya öde klima kendisini karşılasın
      |
      |
      25 Nisan 2008 14:21:11
      quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

Daha önceki bilgilerimdede söyledim belirttim küçük odamızda 9 btu arçeliğimiz vardı elektrik faturası iyi gerliyordu tv, fırın, ütü, pc gibi ev aletleriyle 30 geliyordu buna güvenerek 25,000 BTU beko aldım fakat faturam 200-250 geldi kış boyunca 2 klima ile birlikte en son dayanamadım beko klimayı bir asy hiç çalıştırmadım tek klima ile gelen fatura 45 düşünün bekonun bana verdiği zarar ayda ortalama 200 ytl buna göre düşünün arkadaşlar 100 fark taksit zorlayacak diye aldığım klima bana 200 yrl elektrik farkı ödetti. lütfen sağlıklı düşünün. 2 ay geç alın ama alınması gerekeni alın kesinlikle. 1600 YTL param havaya gitti resmen

Duyanlar duymayanlarada söylesin!! desing_AY kardeşim senide kutlarım her şeyi açık yüreklilikle anlatmışsın.Düştüğün durum çok üzücü ama yaptığın şey çok önemli birileride ders alsın aynı hatayı yapmasın.Herşeyi açıkça yazdığın için ben sana teşekür ederim.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      25 Nisan 2008 14:56:21
      Buyrun size elektrik faturası evde herşey elektirikli tüpgaz yok.Toplam ev alanı 90 m2,1.kat, kuzey cephe ,güneş almıyor,balkonlar plastik doğrama kapatılıp eve dahil edilmiş balkon altı açık,ev tekcam ahşap doğrama ,plastik kapamalar hariç,

Kullandığım elektrikli aletler

* Vestel güney kore ithal nofrost dolap amerikan tipi bağayı büyük 80 cm en
      *Seramik indüksüyon dörtlü elektrikli ocak
      *12 yıllık çamaşır makinası(yani eski nesil)
      *Bulaşık makinası(Bu yeni nesil)
      *İhlas şohben (ani su ısıtıcı 3.kademede 7 kw harcıyor)
      *Elektrikli fırın (midi 2 kw)
      *Kattel su ısıtıcı,fritöz vs.mutfak aletleri
      KLİMALARIM
      * Koridorda 10 000 btü Dıamond Electric marka inverter(8 senelik ilk inverter serilerinden 24 saat full çalışıyor)
      *Salonda ZİBRO 2035 yüksek performans inverter (yeni cihaz sabah 08 - gece 12 ye kadar full çalışıyor
      *Yatak odası Diamond Electric 9 000 btü klasik seri (Gece 12 sabah 10 full açık)

Bu arada mutfak ve diyer oda kapıları devamlı açık sadece gece salon kapısı kapalı.Evimde her terlü ürün elektirik enerjisi ile çalışıyor.

Klimalar koridor 24 derece diyer ikisi 21-22 derece çalışıyor

İşte ŞUBAT 2008 fatura

|
      |

• Emekli Yönetici
      8062 Mesaj
      25 Nisan 2008 18:02:59
      Konu başlığı ile ilgisi olmayan ve karşılıklı konuşma içeren mesajlar silindi.
      Lütfen özel konuşmalarımızı PM (özel mesaj) üzerinden yapalım ve konularda bilgi paylaşımını esas alalım.

Eğer kurallara aykırı olduğunu düşündüğünüz bir mesaj varsa, cevap vermek yerine lütfen Şikayet Et butonunu kullanın; inceleme ve gereği yapılacaktır.

Yöneticilerin müdahaleleri ile ilgili olarak da, "X isimli üyenin mesajı silindi, demek ki yönetim onun görüşlerini genel olarak haksız buluyor" havası yaratmak da doğru değil. Her yapılan müdahale kendi içinde değerlendirilmelidir ve genele yayılmamalıdır.
      |
      |
      25 Nisan 2008 23:25:00
      onu bunu bılmem 42 m2 6250 aa arcelik super calısıyor..yada bu serısı cok iyi (mirror seirisi 6250aa..)cunku okuyorum forumda şöyle gurultulu böyle sogutmuyor şöyle ısıtmıyor ..ben ne gurultu duyuyorum nede verım alamadıgımı goruyorum
      |
      |
      25 Nisan 2008 23:40:04
      30m2 salon için arçelik servisine keşif yaptırdım. (soğutma maksatlı kullanılacak, ısıtma için doğalgaz var)
      14800 BTU Soğutma kapasiteli bir model önerdi. Klimanın Fiyatı 1000YTL (12 Taksit)

Önerdiği klimanın verilerine bakarak aşağıdaki hesabı çıkardım;

Klimanın saatlik tüketimi : 1,35 kW/h
      Elektriğin kW/h fiyatı : 15 Ykr

Klima günde yaklaşık 12 saat kullanılacak
      Günlük tüketim : 1,35 x 12 = ~ 16 kW
      Günlük maliyet : 16 x 15 = ~ 2,5 YTL

Aylık maliyet : 2,5 x 30 = 75 Ytl

Yılda 2-3 ay klima kullanma ihtiyacı hissedilecek.

Bana yıllık maliyeti 75 x 3 = 225 YTL

12000BTU Inverter Sharp Klima 2100 YTL
      Arçeliğin yarısı kadar enerji tükettiğini varsayarsak;
      Yılda bana kazandıracağı 110 YTL
      Aradaki farkı kapatmak için 10 yıl kullanmam gerek.

Bu tabloya göre arçelik benim için daha mantıklı.
      Hem zaten klimaya 2bin YTL verecek param da yok.
      |
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      26 Nisan 2008 01:24:34
      ARKADASLAR BIR INTERNET SITESINDE BULDUGUM BILGIYI BURAYA YAZIYORUM.BEN BIZIMKINI OLCTUM 4..90 YANİ NERDEYSE TAM OLARAK UYUYOR..YENİ ALACAK ARAKADASLARA -----) Klimanızın yüksek performans ile çalışabilmesi için iç ve dış ünite arasındaki bakır boru
      mesafesinin ideal ölçülerde olması gerekmektedir. Küçük kapasiteli klimalarda (9.000 Btu/h, 12.000
      Btu/h) bu mesafe yaklaşık 3-3,5 metredir ve 5 metreyi geçmesi istenmez. (Teknik olarak, 5 metrenin
      üzerinde montaj yapılabilir ancak sisteme ilave gaz şarj edilmesi gereklidir.) Yüksek kapasiteli
      klimalarda (18.000 Btu/h, 24.000 Btu/h) ideal montaj mesafesi 5 metredir.
      |
      |
      26 Nisan 2008 01:43:27
      ARkadaşlar 2 arada 1 derede kaldım rica ediorm yardım.. klima alıcam.. arçelik veya vestel hangisini alıyım? kararsız kaldım aklımın bi ucundan vestel platinium geçiyor diğer ucundan ise arçelik mirror serisi? bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.. (tercih etme sebebide yazılırsa sevinirim)
      |
      |

''VATAN BORCU'' MU?
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      26 Nisan 2008 01:58:38
      FULARİX.............. DEDIGIN VESTEL PULATİNUM BUZZ İSE 52 DERECEDE PERFORMANS KAYBI OLMADIGINDAN SECILEBILIR.ANCAK YAZIN KALDIGIM OTELDE VESTEL KLIMA VARDI IC UNITE GAYET SESSIZ OLMASINA KARSIN MANZARA KEYFI ICIN BALKONUNA CIKTIGIMDA KLIMAYI KAPATIYORDUM..SANKI BALKONDAKI DIS UNITE DEGIL HELİKOPTER ACAYIP GURULTULU TABİ YENİ MODELLERI NASIL BILEMEM..EGER KOMSULARIN YOKSA YAKININDA 52 DERECEDE PERFORMANS DUSMEDIGI ICIN SECILEBILIR.AMA VARSA ARCELIK DERİM DIS UNITE GAYET SESSIZ YENİ SERİLERDE
      |
      |
      26 Nisan 2008 02:02:26
      yardımcı olduğun için teşekkür ederim arkadaşım.. benimde gönlüm arçelikten yana.. sen kullanıyorsun zannedersem memnunsunda galiba..
      |
      |

''VATAN BORCU'' MU?
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      26 Nisan 2008 02:23:06
      rica ederim..evet ben memnunum ama herkesın memnun olacagı anlamına gelmez.ben sadece dusuncelerımı yazıyorum..bu kadar pahalı bır mal icin ınsanları yanlıs yonlenırmek ıstemem..ama su anda tekrar alacak olsam ( ki alacagım odaya) arcelık mirror alırım.... performansı bence cok ıyı ustune goruntusude ve calısmaya baslarken on panelın arkasından gostergenın yavas yavas ortaya cıkması on panelın yukarıya dogru sıyah camın altına gırmesı acayıp karızma bir acılıs veklimayı kapatacagım zamanda yıne karızma kapanıs oluyor.. tabıkı klımada en son beklenılecek sey goruntu ama performansını cok begendım ustune karızması olunca tadından yenmıyor
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      26 Nisan 2008 09:42:42
      quote:

Orjinalden alıntı: FLuaRiX

ARkadaşlar 2 arada 1 derede kaldım rica ediorm yardım.. klima alıcam.. arçelik veya vestel hangisini alıyım? kararsız kaldım aklımın bi ucundan vestel platinium geçiyor diğer ucundan ise arçelik mirror serisi? bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.. (tercih etme sebebide yazılırsa sevinirim)

arçelik al

ben öyle yaptım neo plasma aldım

mirror serisine o kadar para vermeye gerek yok

sadece dışı esteteikli

aynı özelliklerdeki neo plasma al derim
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yarbay
      16874 Mesaj
      26 Nisan 2008 09:44:50
      quote:

Orjinalden alıntı: facesubken

ARKADASLAR BIR INTERNET SITESINDE BULDUGUM BILGIYI BURAYA YAZIYORUM.BEN BIZIMKINI OLCTUM 4..90 YANİ NERDEYSE TAM OLARAK UYUYOR..YENİ ALACAK ARAKADASLARA -----) Klimanızın yüksek performans ile çalışabilmesi için iç ve dış ünite arasındaki bakır boru
      mesafesinin ideal ölçülerde olması gerekmektedir. Küçük kapasiteli klimalarda (9.000 Btu/h, 12.000
      Btu/h) bu mesafe yaklaşık 3-3,5 metredir ve 5 metreyi geçmesi istenmez. (Teknik olarak, 5 metrenin
      üzerinde montaj yapılabilir ancak sisteme ilave gaz şarj edilmesi gereklidir.) Yüksek kapasiteli

ben dünm ontajda kestirdim yaklaşık 1 metresini

aslında 1 metre daha kesilebilirdi ama servis elemanı boruyu klimanın arkasına dolandırdı biraz rahat giriş olsun klimaya diye
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

12 Not
      26 Nisan 2008 11:57:44
      quote:

Orjinalden alıntı: alidayi

30m2 salon için arçelik servisine keşif yaptırdım. (soğutma maksatlı kullanılacak, ısıtma için doğalgaz var)
      14800 BTU Soğutma kapasiteli bir model önerdi. Klimanın Fiyatı 1000YTL (12 Taksit)

Önerdiği klimanın verilerine bakarak aşağıdaki hesabı çıkardım;

Klimanın saatlik tüketimi : 1,35 kW/h
      Elektriğin kW/h fiyatı : 15 Ykr

Klima günde yaklaşık 12 saat kullanılacak
      Günlük tüketim : 1,35 x 12 = ~ 16 kW
      Günlük maliyet : 16 x 15 = ~ 2,5 YTL

Aylık maliyet : 2,5 x 30 = 75 Ytl

Yılda 2-3 ay klima kullanma ihtiyacı hissedilecek.

Bana yıllık maliyeti 75 x 3 = 225 YTL

12000BTU Inverter Sharp Klima 2100 YTL
      Arçeliğin yarısı kadar enerji tükettiğini varsayarsak;
      Yılda bana kazandıracağı 110 YTL
      Aradaki farkı kapatmak için 10 yıl kullanmam gerek.

Bu tabloya göre arçelik benim için daha mantıklı.
      Hem zaten klimaya 2bin YTL verecek param da yok.

Arkadaşım elma ile armutu karıştırmayalım inverter ile klasik arçelik karşılaştırması yanlış olmuş,

peki Hıatchı RAS 14 CH 5 1200 ytl 12 taksit (kredi kartı) siz hangisini alırsınız.

Yada şöyle diyelim FIAT Albea 10 000ytl, Wosvagen Jetta 12 000 ytl hangisini alırsınız.???

Hem sadece yakıta bakarsanız yanılırsınız.Sizin oturduğunuz bölgeyi bilemiyorum ama ege yada akdenizse
      30 m2 yi o cihaz hayatta soğutmaz helede TEMMUZ ayımda havluyla gezersin

Dikkat derim!!!!!
      |
      |

12 Not
      26 Nisan 2008 12:13:47
      quote:

FULARİX.............. DEDIGIN VESTEL PULATİNUM BUZZ İSE 52 DERECEDE PERFORMANS KAYBI OLMADIGINDAN SECILEBILIR.ANCAK YAZIN KALDIGIM OTELDE VESTEL KLIMA VARDI IC UNITE GAYET SESSIZ OLMASINA KARSIN MANZARA KEYFI ICIN BALKONUNA CIKTIGIMDA KLIMAYI KAPATIYORDUM..SANKI BALKONDAKI DIS UNITE DEGIL HELİKOPTER ACAYIP GURULTULU TABİ YENİ MODELLERI NASIL BILEMEM..EGER KOMSULARIN YOKSA YAKININDA 52 DERECEDE PERFORMANS DUSMEDIGI ICIN SECILEBILIR.AMA VARSA ARCELIK DERİM DIS UNITE GAYET SESSIZ YENİ SERİLERDE

52 derecede hiç performas kaybetmeden çalıştığını kim söylemiş arkadaş.Cihaz çalışabilr fakat hiç performans kaybetmez derseniz yanlış olur.Eger varsa 52 derece dış hava sıcaklığında kapasite testi yapılmış ölçüm,yayınlayın derim.Eger ki kulaktan dolma bilgi ise lütfen yanıltıcı bilgiler vermeyelim.Herkes burada doğruları arıyor.Lütfen kesin doğru bildiğimizi yazalım,Tabiki sizde bir yerden duymuş olabilrsiniz,ozaman cümlenin sonuna '' duymuştum'' kelimesini eklerseniz herkes öyle değerlendirir.

Saygılarımla!!
      |
      |

12 Not
      26 Nisan 2008 12:16:37
      quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

ben dünm ontajda kestirdim yaklaşık 1 metresini

aslında 1 metre daha kesilebilirdi ama servis elemanı boruyu klimanın arkasına dolandırdı biraz rahat giriş olsun klimaya diye

Peki şunu hiç düşündünüzmü cihazın arkasına topluyorlar boruyu,cihazın hava emişini etkilemezmi acaba bakı bakalım kullanma kılavuzunda cihazların arkasında ne kadar mesafede bir şey olmaması gerekiyor.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.