Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
36. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 22152216221722182219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ne alırsanız alın ama sakın Hepsiburada dan almayın. İyi günde sorun yok ama olurda iade etmek isterseniz kargoyu de dahi kabul etmeseniz burnunuzdan getiriyor. Aylarca parayı iade etmiyor. Sinir hastası edecek derecede duyarsızlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

Viessmann bugün kurulumu yapıldı, vakumlamayı ben demeden servisin kendi yaptı, elektrik hattı da çektiler, klimadan da genel olarak memnunum, her şey için çok teşekkürler hocam @klima5505

Merhaba hocam. Hayırlı olsun. Memnun kalmanıza çok sevindim. Güle güle kullanınız. Vakum işlemini daha söylemeden yapmaları çok iyi bir ayrıntı. Güle güle kullanınız.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: talipengür

Sağolun hocam bu aralar havalar serin kullanmaya başladığım zaman yazarım selametle
    Sizler de sağolun hocam. Merakla bekliyor olacağım.

Saygılarımla...
  • Merhaba, 19 m2 mutfak icin klima almak istiyorum. Mutfakta 2 buyuk cam var ve devamli güneş aliyor. Ocakta yandığı zaman hamam gibi oluyor. Keşif icin çağırdığım arkadaşlar12000 lik klimanın biraz zorlanacagini, 15-16 binlik alirsam daha iyi olacağını soylediler. Arceligin 15325 modeline baktım ama hic yorum bulamadim. Sizin tavsiyeniz nedir? Bu model iyi midir yoksa baska onereceginiz bir marka var midir? Bu arada bütçem 4500-5000 civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mücahit Çalışkan

merhaba hocam , öncelikle 26,5 m2 lik salonu,sonrasında da evi hafiften soğutmayı planlayarak 18.000 btu luk bir klima almak istiyorum, yani soğutmak öncelikli amacım(ev kuzeybatı cephe, en üst kat,üstte çatı var).

Viessman 2053-mhn1 i önerir misin? Ya da heryerde satılan baymak elegant prime ı alıp geçsem sence çok sıkıntı yaşar mıyım? Ya da ikame olarak hangi klimaları önerebilirsin?

Yardımların için şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba hocam. 18000 Btu doğru bir tercih olur. Viessmann HighSeas (MHN1) serisini önerebilirim.

Elegant Prime de bu cihazdan sonra tercih edilebilir. Bölgenizde servisi yaygın ise Viessmann'ı tavsiye ederim,öncelikli olarak. Diğer türlü Elegant Prime veya R32 Gazlı versiyonu olan Elegant Plus tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Avöd

Çok teşekkür ederim hocam, salon 30metrekare, invdms nin 18lik modeli soğutma 15.690yazıyor, yeter mi sizce, diğer sorum ise baymak elegant prime ya da plus ile kıyaslasak hangisi ilk tercihimiz olsun.fiyatları yakın birbirine
    Rica ederim hocam.

30m^2 alan için yeterli olacaktır. Plus serisi,daha memnun kalınan bir seri. R32 gazlı olarak yenilenmiş durumda. Önceden R410A gazlı idi. Şimdi R32 gazlı olarak yenilenmiş durumda.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dweller

Selamlar hocam,

Değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Peki bana daha önce önerdiğiniz ECA ve Demirdöküm bakır borular mı kullanıyorlar ? Bir de başka hangi markalara bakmalıyım bu sorunu yaşamamak için ? Hangi markalar bakır borular ile geliyor ?
    Selamlar hocam.

Rica ederim.

E.C.A ve Demirdöküm bakır materyal kullanmaktadır. Arçelik bir dönem bunu yapıp,bakır kullanımına tekrar geri dönmüş durumda. Samsung ise hala alüminyum kullanmaya devam ediyor.

Bu iç ve dış ünitedeki ısı transfer elemanları için geçerlidir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zavinagi97

Bugün Mitsubishi Electic (EGE İKLİMLERDİRME)'den keşif için geldiler normalde 12-15 arası idi servis biraz gecikince moralim bozuldu ama gelen arkadaş şu montajları ile ünlü olan Klimacı Serkan olunca görmezden geldim. :) 18 metrekare yatak odam için EF35 VE AP35 önerildi ama benim aklım kırmızı LEGENDERA kaldığı için gelen arakadaşa salonda ki Toshiba'yı yatak odama LEGENDERA'yı da salona takmak istediğimi söyledim. bu arada 5 metreye kadar montaj yapılıyor ama 6-6,5 içinde tölerans gösterebileceğini söyledi, sağolsun. 7'den sonrası ücretli ve makineye gaz ilavesi gerekliymiş. sadece elektirik işini yapmıyorlar artık. yanlarında ki priz ile klima deneniyormuş sonrasında elektrikçi çağırıp biz hallediyomuşuz. kısmetse yarın LN serisini alıyorum.
    Merhaba. Şimdiden hayırlı olsun hocam. Elektrik tesisatına servislerin neredeyse hiçbiri karışmamaktadır.

Saygılarımla...

• Üstad iyi markaların alt segmentini çok tavsiye etmiyorsun biliyorum ama yine de kötü bir sigma ve Samsung deneyimim olduğu için şu iki klima dan hangisini önerirsin? Daikin sensira ve mitsubishi Zsp_s. Önceliğim sessizlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrn001 -- 3 Haziran 2020; 0:4:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLTMGNM

Bayramdan önce buradaki yorumları okuyarak gittim.Sigma plus 12000 btu Dmg serisi aldım.Daha yeni takıldı. Ama taktırana kadar anam ağladı. 3 kere servis kydı açtım.3 kayıtta da üstüne basa basa vakkumlama istiyorum dedim. Gelecekleri gün vakum motorları bozulmuş ikiside. Güç bela bugün geldiler paldır küldür. Başladılar yapmaya.Servis servis değil hızlı gonzales sanki.Yahu arkadaş azcık nazik nazik iş yapılır.Çalışırken paldır küldür iş yapılmaz.İş yetiştireceğiz diye güm pat çat iş yapıyorlar. Vakum motoru nerde diyorum.Getirmedik diyorlar.Bırakın montajı dedim. Üç kere söyledim ben merkeze servise üstüne bastıra bastıra.Gerek yok bu sıfır klima dediler. Yok kardeşim istemiyorum montajı diyince gidip merkezlerinden alıp geldiler vakum makinesini ve vakumlayarak cihazı montajladılar.
    Ama servis berbat ötesi. Bu cihaz evi buz gibi de yapsa sıfır lira elektrikte harcasa hayatta iklimsa ya bulaşmam bi daha. Laubali tavırlar felan kapıyı açtım daldı adam içeri. yahu müsait mi neresi bir sorsana.

Ayrıca sigma plusta wifi opsiyonelmiş.Ben wifi var üzerinde sanıyordum.
    Hocam merhabalar
    Bende iklimsa dan sigma 12.000 BTU klima almıştım. Aynı muamele ile bende karşılaştım defalarca söylememe rağmen vakum yapıcaz derken VS klimayı çalıştırdılar.
    Genel merkeze şikayet oluşturdum. Hiç bir şekilde tamirat gaz basımı ürün değişimivs kabul etmiyorum dedim
    Sonuçta para iadesi Aldım. Bi daha da iklimsa ya bulaşmam.%25_30 performans kaybı olabilir vakumlama olmazsa. Mutlaka yaptıralım vakumlama

• PLTMGNM P kullanıcısına yanıt
    Bunlar neden böyle yapıyorlar anlamıyorum. Mitsubishi'ye bakmadan önce Arçelik'ten de fiyat alalım dedim. İki model beğendik üstüne basa basa sordum,hem vacuum yapıyormusunuz hemde bakır mı kullanıyorsunuz ? diye, gözümün içine baka baka fabrikadan vacuumlu geliyor, aleminyum artık daha uzun ömürlü bakır kaçak yapıyor diyor. Sonra da klima forumlarını okumuşsunuz galiba diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zavinagi97

Bunlar neden böyle yapıyorlar anlamıyorum. Mitsubishi'ye bakmadan önce Arçelik'ten de fiyat alalım dedim. İki model beğendik üstüne basa basa sordum,hem vacuum yapıyormusunuz hemde bakır mı kullanıyorsunuz ? diye, gözümün içine baka baka fabrikadan vacuumlu geliyor, aleminyum artık daha uzun ömürlü bakır kaçak yapıyor diyor. Sonra da klima forumlarını okumuşsunuz galiba diyor.
    Valla ben anlamadım kitin içinden boru çıkmadı.Kendileri bakır rengine boyanmış bir boru çektiler. Oda kağıt gibi bişey.Vakum makşnası güçlü bişey olsa eminim o boruyu dümdüz eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Selamlar hocam.

Rica ederim.

E.C.A ve Demirdöküm bakır materyal kullanmaktadır. Arçelik bir dönem bunu yapıp,bakır kullanımına tekrar geri dönmüş durumda. Samsung ise hala alüminyum kullanmaya devam ediyor.

Bu iç ve dış ünitedeki ısı transfer elemanları için geçerlidir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam son bir soru;

Alacağım klimayı oğlumun odasına koyacağım ve dış ünite hemen bitişiğindeki balkona koyulacak.

Artık iyice kafam karıştığı için son kez sorayım istedim; Hangi marka alırsam dış ünite sesiyle ilgili sorun yaşamam ? Vestel'lerin dış ünite sesi ile ilgili sıkıntılı olduğunu okudum ama diğer markalar konusunda bir fikrim yok. Eğer ki dış ünite sesli olursa uyurken onu rahatsız edebilir diye düşünüyorum.

Sizin bana daha önce önerdiğiniz markalara göre, şunlar tercihim olabilir diye düşünüyorum:

- E.C.A.
    - Demirdöküm
    - Arçelik

• trmp T kullanıcısına yanıt
    Klimada wifinin opsiyonel olduğunu belşrten tek şey kullanım kılavuzundaki 16.madde. teknik özelliklerde ve reklam larında wifi görünüyor. *İle belirtme de yapmamışlar.

• Arkadaşlar merhaba. Yattığım odaya klima almayı düşünüyorum. Odam 20 metrekare ve güneş çok az görüyor. 9000 ile 12000 arasında kaldım sizce ne yapmayalım. Sürekli çalışmayacak gece yatarken ve eve gelip odada vakit geçireceğim zamanlar çalışacak. Bana marka ve boyut önerebilir misiniz. Enerji tüketimi en verimli olan ve fiyat olarak uygun olması tercih sebebim. Dış görünüşü özellikleri vs benim için önemsiz. Az tüketsin yeteri kadar soğutsun/ısıtsın yeterli benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 3 Haziran 2020; 11:10:36 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, tekrar rahatsız ediyorum. Ben dediğiniz modeller için bayiden fiyat ve bilgi aldım. İkisi için de bir sorun yok ancak evimizde yaklaşık 30 yıldır ürünler için Arçelik markasını tercih ediyoruz. Acaba klima için de böyle bir tercihte mi bulunmalıyız diye kafamız karıştı. Sizin görüşünüz ne yönde? Sizce gene Mitsubishi üzerine mi yoğunlaşmalıyız, yoksa Arçelik klimalarını da tercihlerimiz arasına eklemeli miyiz?

• Klima5505 hocam, tavsiyeniz üzerine bu gün iklimsa dan 2 adet sigma comfort aldım, 9luk ve 18lik. Sordum her ikisinde de wi-fi var dediler.opaiyonel falan değildir demi vardır kesin,bu bi arkadaş yukarıda foruma sigma plusta opsiyonel dedi de.

• Avöd A kullanıcısına yanıt
    Wifi plus serilerinde var o da opsiyonel. Size yanlış bilgi verilmiş. Ama wifi benim için elzem bir özellik derseniz Chunghop wifi klima kumandasını önerebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • meroloni kullanıcısına yanıt
    Arçelik mevcutta klima konusunda en son tercih edilebilecek bir marka, eğer Japonlarda bütçe mesele oluyorsa gree veya midesa üretimi olan markalara yönelmeniz menfaatinize olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, Bugün sonunda klimayı aldım. Al takke ver külla, altan girdik üstten çıktık :) Msz-LN25vgK Legendera için nakit 7500 anlaştık. 12 haziran sabah 9:30 için de randevu aldım. eski klimayı salondan söktürdüm, ayın 12'si ne kadar badana boya yaparım diye bu tarihi seçtim. Çevremden çok tepki çeksem de ( bi klimaya bu kadar para verilir mi ) diye. Umarım doğru tercih yapmışımdır. Montajdan sonra fotoğraflamayı düşünüyorum. @klima5505 hocama da teşekkür ederim sıkılmadan cevapladığı için.
  • 
Sayfa: önceki 22152216221722182219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.