Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
57.071
Cevap
696
Favori
4.415.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22112212221322142215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rnnhkn

Merhaba,

İskenderun'da deniz kenarındaki yazlık için bir klima bakıyoruz. Salon+mutfak beraber yaklaşık 40 metrekare.

18000 BTU bir klima düşünüyoruz. 4000 TL lik bir bütçe var. Ama kesinlikle şu daha iyi olur derseniz bunun üzerine çıkabiliriz. Aklımızda olanlar:

1- Altus 1820 3800 TL
    2- Arçelik 18325 4400 TL
    3- Sigma SGM181NVDMR 4500 TL
    4- Sigma SGM181NVDMS 5000 TL
    5- Vestel Flora Doğa 18000 4000 TL
    6- Viessmann Vitoclima 200 S/HE 5000 TL

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Merhaba.

Sigma INVDMS ve Viessmann birebir. Bölgenizde servisi yaygın olanı tercih edebilirsiniz.

INVDMR serisi de bu cihazın eski versiyonudur. 500TL Fark ile yenisi daha iyi bir tercih olur.

Altus ile Arçelik'in bu serileri de aynıdır. Altus daha ucuz olduğu için tercih edilebilir.

En sona Vestel düşünülebilir.

Bu sıralamayla hareket etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zavinagi97

Arkadaşlar herkese merhaba bayramdan önce mitsubishi electric'ten fiyat almıştım AP25 ve EF25 serileri için bugün de tekrar farklı bir mitsubishi bayisine gittim ayrıca mitsubishi heavy ve toshiba içinde fiyat aldım. Sizlerle de paylaşmak istiyorum. bütcem 5000 tl idi ancak makineye göre tölerans gösterbilirim demiştim araştırırken bütçenin çok çok üstüne çıktım artık almışken adam gibi bişey olsun kanısındayım. çünkü yoruldum. :)

Baktığım markalar ve fiyatları.

Mitsubishi Electric ( buca 2.bayi )

legendera Ln25 ( 9 btu ) nakit 7700 tl kırmızı renk ( ellerinde ki stoku veriyor bu modeli çok beğendim. eğer kararım bu olursa, salonda ki toshibayı odama geçirip bunu salona taktırabilirim. )

Kırigemine zen EF35 ( 12 btu ) nakit 6550 tl ( siyah renk yok grinin de sadece 9'luk modeli var keşif yapılmadan 9'luk öneremem dedi. Beyaz renk de hoş.

Enviro AP-25 ( 9 btu ) 5450 tl ( bu model yerine ef serini önerdi. ama kararı bana bıraktı tabi ki )

Mitsubishi Heavy ( buca bayi ) ellerinde çok stok olduğunu bundan bir hafta sonra da gelsem aynı fiyatların geçerli olacağını söylediler uzun uzun konuştuk güzel fiyatlar verdiler.

Srk 25zsx-w diamond serisi nakit 6500 tl Taksitli 7000 tl
    Srk35zsx-w nakit 7500 tl taksitli 7800 tl (aynı modelin 12'liği )

Srk35zs-w 5500 nakit 6000 tl taksitli

Panasonic'te 9 ve 12'lik model kalmamış ellerinde ki stok 15 ve üzeri bu yüzden bakmadım.

Toshiba mirai ve shorai için fiyat aldım Mirai-6500 shorai- 6800 siyah

Ayrıca Hantech ve Dylüx diye bir marka daha önerdiler ama içime sinmedi. fiyatlar 3000-3500 civarı

Fujitsunun yeni bir modeli çıkmış made in japan henüz liste fiyatı gelmediği için fiyat almadım ama oldukça kaliteli ye benziyordu.

Sorum şu, battı balık yan gider hesabı ME' de ki LN ile Heavy'de ki diamond arasında gidiyorum. bunlardan birini mi tercih etmeli ? yoksa arada ki fark yıllar içinde amorti etmez değmez deyip. Ef yada AP mi alınmalı ?
    Merhaba.

Sondan başa gidersek,Fujitsu gayet iyi bir marka. Ancak hangi modelleri,onu bilmemiz iyi olur.

Hantech,TCL markasının üretimi. Giriş sınıf kalitede bir cihaz. Daylux,Midea üretimi. Airfel ile aynı. Kodu da DTXN olarak geçiyor. Airfel LTXN ile aynı.

Mirai ve Shorai arasında Shorai daha iyi bir tercih olurdu.

Panasonic stokta olmadığı için onu eleyebiliriz. Etherea Z serisi orta-üst sınıf bir seridir.

ZS-W serisi Premium serisi. Enviro ile eş tutulabilecek bir cihaz.

Diamond ile Legendera arasında,görsel avantajını da eklersek Legendera önde olur.

35 mi 25 mi olacağı konusunu keşif ile kesinleştirmenizi tavsiye ederim.

EF serisi ise Enviro'nun bir üstünde bulunan bir seridir. Orta-Üst diyebileceğimiz noktada olan bir cihazdır.

Bu modellere kadar yükselmişken ben de şahsen 1-Legendera 2-Diamond olacak şekilde tercihte bulunmanızı tavsiye ederim.

Bir aksilik vs. olur,bütçeniz yetersiz kalırsa 2. Kademede EF,Enviro veya Premium serilerini sırayla düşünmenizi tavsiye ederim.

Soğutma+Isıtma kullanımlarında amorti süresi azalıyor. Sadece Soğutma veya Isıtma kullanımlarında amorti süresi uzayabiliyor. Ancak yoğun kullanımlar söz konusu ise amorti süresi daha alt model bir cihazla kıyaslarsak daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Southwester

Merhaba @klima5505 hocam.

Aradaki farkı da tamamlayıp modeli Enviro'ya çevirdim. Değerli yorumların için teşekkür ederim.

İyi günler dilerim.
    Merhaba hocam.

Hayırlı olsun hocam. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayazay

Mrb hocam. Gree lomo uretilmiyormus artık. Gree fairy var ne düşünüyorsunuz ? Sigma plus almaktansa gree fairy almak nasıl sizce? Fiyat olarak daha uygun gree fairy..
    Merhaba hocam. Lomo serisinin yerine Fairy aldı diyebiliriz. R32 gazlı yeni bir cihaz. Bu bağlamda Fairy'i tavsiye edebilirim. Plus serisi yerine tercih edilebilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctrlxs

Çok teşekkürler
    Rica ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: duşveötesi

Gree viola 12 ve 18 binligine 8500tl gree fairy 12 ve 18 binligine 10000 sigma comfort 12 ve 18 ligine 8500 sigma plus 12 ve 18 ligine 10000 fiyat verdiler mitsubish electric servisi keşfe geldi 9 Luk ve 12 ligin yeterli olduğunu söylediler hare serisini 9750 enviro serisini 11750 fiyat verdiler odalar 15 M2 ve 25 M2 ustam fiyat performans olarak hangisi tercih edilmelidir@klima5505
    Merhaba.

Enviro

Fairy-Plus

HaRe

Comfort - Viola

Bu sıralamaya göre tercihte bulunmanızı tavsiye ederim. Kalite ve performans odaklı olarak.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangersmile

Merhabalar sayın @klima5505 hocam. 18lik tercihi sorum olacaktı. Hangisini tercih etmeliyim. Mağaza fiyatları 4300-4500 civarlarında. Aralarında fiyat farkı pek yok 200 tl anca oynar diye düşünüyorum.

Arçelik
    Altus
    Vessen
    Profilo
    Regal
    Sigma SGM18INVDMR - bu diğerlerine göre biraz pahalı sanırım ama bütçeyi zorlayabilirim (umarım)

Aralarında çok bir verim farkı yoksa herhangi birini tercih edebilirmiyim?
    Ya da uzak durmam gereken bir marka varmıdır?
    Merhabalar Sayın Dangersmile hocam.

Sigma ile Vessen,verim olarak aynı durumdadır.

Airfel-Daylux-Vessen-Bosch Grubu(Siemens+Profile) vb. markaların klimaları Midea üretimidir.

Verimlilik değerleri Sigma ile aynı durumdadır.

Bu bağlamda,

Sigma

Vessen-Profilo

Arçelik-Altus

Vestel-Regal

şeklinde bir tercih sıralaması yapmanızı tavsiye edebilirim. Sigma bütçenizi zorluyorsa Vessen-Profilo ikilisinden uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...
  • Klima5505 hocam, salonum için 18lik maximum limitim 4750tl, yatak odasına 9luk maximum 3000tl, klima bakıyorum, bu fiyatlara alınacak en iyi klima hangisidir. Tek amacım soğutma olacak. Uzun yıllar sıkıntı çıkarmayacak, iyi soğutan sessiz tasarruflu 2 klima tavsiye eder Misiniz gidip alayım, yorumları okumaktan beynim sulandı. Markayı modeli ile birlikte yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avöd -- 30 Mayıs 2020; 0:23:5 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Sarı ve Kırmızı yerler klimayı takmayı düşündüğüm yerler mavi yerler kapılar

Sarı bölgelere takma amacım evin genelidi azda olsa serinletmek

bu her yeri serinletme planı kötü olmaz diyelim oturduğumuz alanada pek takmak istemiyorum hasta veya rahatsız eder diye salondaki sarı yere taksam kapıyı kapatsam salonu serinletirmi

her iki klimada 12000 btu

ev veya klimanın olduğu yerler buz gibi olsun derdim yok evde bunalmayalım terlemeyelim yeter 27-28 derecelerde kullanmayı düşünüyorum

evde astım hastasıda var onun için sonradan takılabilen özel filtre varmı

şimdiden teşekkür ederim
  • 25 m2 salon - 2 cephede de pencere + balkon kapısı mevcut

5 bin lira bütçe ile bir model bakınıyorum, 12btu arçelik prosmart ve sigma plus modelleri mantıklı geldi ama nedense arçelik markasına 4 lira vermek içimden gelmiyor.

Mitsubishi Heavy SRK35ZSP-W(S) bu cihaz iklimsa sitesinde 5300 lira, ne dersiniz üstteki cihazlara göre mantıklı olur mu ?

Seçime etkisi olur bilmiyorum ama klimayı salondaki oturma alanına bakacak şekilde konumlandıramayacağız gibi gözüküyor.
    Hocam ilginiz için teşekkürler, genel olarak konuyu ve cevaplarınızı okuyunca da insan kabaca bilgi sahibi oluyor.

Takılacak yer nedeniyle x power gold olanı tercih ettim, bir eski seri ama çalışma çok uzun olmayacak vakumu vs yapıldı memnun kalırız umarım.
  • Merhaba. 33 metrekare salonum için sadece soğutma amaçlı klima bakıyorum. Bu başlıktaki yaklaşık 40 sayfayı ve internetteki ürün yorumlarını okuduktan sonra aşağıdaki seçenekler arasında kararsız kaldım. Bu arada evim Ankara'da güney cepheli. Salonumda kapı olmadığı için 18000 btu yerine koridoru ve mutfağı da serinletmesi amacıyla 24000 btu tercih ettim. En önemli kriterim sessiz olması. Bütçem 7000TL civarı.

1) Arçelik 24560 Mirror Prosmart (24000 BTU) (Fiyatı 6500TL. Ama ne ses ne de başka birşeyine dair hiçbir yoruma ulaşamadım hakkında. Siyah ve wifi'li olması avantaj)

2) Demirdöküm A5 Performans 24000 BTU (Bu modeli önerdiğinizi gördüm fakat sesli çalıştığına dair yorumlar okudum. O yüzden biraz tereddütlüyüm)

3) Sigma Plus SGM24INVDMG (24000 BTU) ( Bunun içinde sesli diyorlar ne yazık ki. O yüzden tereddütlüyüm)

4) Mitsubishi Heavy ve Mitsubithi Elektric serilerinde çok fazla model olduğu için işin içinden çıkamadım. Ama anladığım kadarıyla 7000TL'ye pek bir modellerini bulamadım. Varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Aynı şekilde Daikin'de de.

5) E.C.A Spylos 24000BTU (Fabrika verilerine göre diğerlerinden sessiz gözüküyor hem de 5300 TL ama R410 kullandığından dolayı tereddütlüyüm)

6) Airfel LTXN71U 24 (24.000 BTU) ( 5400 TL ama R410 kullandığından dolayı tereddütlüyüm)

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
    Sıkılmadan cevap verdiğiniz için minnettarım. @klima5505

Farklı yabanci sitelerden
    MSZ-LN25VG için COP-5,52/ERR-5,12 Soğutma:485 Isıtma:580 WATT olduğunu öğrendim.Resim yükleyebilirsem sizinle paylaşacağım.

SRK 25ZSX-W DİAMOND serisi COP-5,68 ERR-5,42 Isıtma: 590 Soğutma:440 WATT

Bu veriler açıkcası aklımı karıştırdı. arada 1200 tl fark var. ME extra schneider electriğin beyaz boru gizleme malzemesinden getiriyor. Heavy'de yok. Pazartesi ME'den keşif isteyeceğim her ihtimale karşı bir de LN için indirip talep edeceğim olmassa hayırlısıyla uygun bir modele karar vereceğim.Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • @klima5505 hocam gree fairy, Hitachi summit ve Arçelik mirror prosmart arasında sizin öneriniz ne olur acaba? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

G-Tech,12000 Btu olarak üretilen orta-üst bir cihaz. Arçelik'in verimliliği daha yüksek.

Bu nedenle 1-Arçelik 12660 2-Gree G-Tech diyebiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    teşekkürler usta saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonsuzz

Hocam ilginiz için teşekkürler, genel olarak konuyu ve cevaplarınızı okuyunca da insan kabaca bilgi sahibi oluyor.

Takılacak yer nedeniyle x power gold olanı tercih ettim, bir eski seri ama çalışma çok uzun olmayacak vakumu vs yapıldı memnun kalırız umarım.
    Hocam tekrar merhaba,

Ekteki resimlerde gözüken 2.bakır kısmı ne içindir acaba ? İç üniteden gelen bakır arka taraftan bağlı fakat üst tarafta bir çıkış daha var, bu normalde bağlı olması gereken bir kısım mı ?

Birde ürün 2.el dış ünite arkası metal kısımlar hafif ezilmiş ama bir sorun yaşatmaz diye düşünüyorum.

Son olarak iç üniteye giden bakır boruyu giriş kısmını çıplak bırakmış, sardırmak mı faydalı olur yoksa bu hali bir sıkıntı yaratır mı acaba ?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonsuzz -- 31 Mayıs 2020; 14:12:55 >
  • Sa Perşembe günü servis gelip klimayı kurdu yaklaşık olarak 45 dk civarında sürdü kurulum yanlarında vakum cihazı olmadığı için vakum için Cumartesi günü başka bir servis elemanları gelip işlem yaptı ortalama 5 dk sürdü vakum Bursa’da bu aralar hava serin olduğu için kullanmak daha nasip olmadı kullanmaya başladıktan sonra tekrardan yazacağım

• Hocam Alarko Flair 12 btu ve airfel 12 btu arasında hangisini tavsiye edersiniz arasında 300 tl var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avöd

Klima5505 hocam, salonum için 18lik maximum limitim 4750tl, yatak odasına 9luk maximum 3000tl, klima bakıyorum, bu fiyatlara alınacak en iyi klima hangisidir. Tek amacım soğutma olacak. Uzun yıllar sıkıntı çıkarmayacak, iyi soğutan sessiz tasarruflu 2 klima tavsiye eder Misiniz gidip alayım, yorumları okumaktan beynim sulandı. Markayı modeli ile birlikte yazarsanız sevinirim.
    Merhaba hocam.

Bütçenize uygun olacak şekilde,bölgenizde servisi yaygın ise E.C.A Syplos serisini tavsiye edebilirim.

Biraz daha artırma imkanınız varsa Sigma Comfort INVDMS serisini tavsiye edebilirim. Fiyat aralıkları çok az olmadığı için bu örneği vermekteyim,bütçenizin biraz üstünde bulunmaktadır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

Sarı ve Kırmızı yerler klimayı takmayı düşündüğüm yerler mavi yerler kapılar

Sarı bölgelere takma amacım evin genelidi azda olsa serinletmek

bu her yeri serinletme planı kötü olmaz diyelim oturduğumuz alanada pek takmak istemiyorum hasta veya rahatsız eder diye salondaki sarı yere taksam kapıyı kapatsam salonu serinletirmi

her iki klimada 12000 btu

ev veya klimanın olduğu yerler buz gibi olsun derdim yok evde bunalmayalım terlemeyelim yeter 27-28 derecelerde kullanmayı düşünüyorum

evde astım hastasıda var onun için sonradan takılabilen özel filtre varmı

şimdiden teşekkür ederim
    Merhaba. Bahsettiğiniz uygulama şekli kullanılabilir. Kapılar kapalı olduğunda sağ-sol üfleme kanatlarını sağa yönlendirerek diğer alanlara da havanın ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak malesef klima için ek filtre bulunmamaktadır.

Özel filtreler pazarlama amaçlı üretilmiş ek özellik belirtmek için yapılmış ürünlerdir. Genelde emiş kısmını tamamen kaplayan toz filtresinin üstüne takılan 2-3 parça filtredir ki,bu havanın ne kadarını filteler ? tartışılır.

Bu nedenle hava temizliği önemli ise ekstra önlem olarak hava temizleme cihazı tercih edilmelidir.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 22112212221322142215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.