Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.258
Cevap
330
Favori
3.176.134
Tıklama
Giriş
      61 Mesaj
      19 Nisan 2008 14:21:58
      içini bilmem ama fujitsu general ile fujitsu japonun dizaynları farklı. herşeyden önce ikisi de kaliteli olsun yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexxiev84 -- 19 Nisan 2008; 15:51:04 >
      |
      |
      19 Nisan 2008 14:24:09
      EVET, FUJITSUDAKİ TÜM MODELLERİ İSTESELER, FUJI ELECTRIC OLARAK GELMEZ. HATTA BİR DAHA YAZAYIM GE LE MEZ...!
      SİZE DAHA DETAYLI NASIL ANLATABİLİRİM BİLMİYORUM. HERŞEYİ BİLİRİM KONUSUNDA İSE BENDEN DAHA İYİ BİLEMEZSİN KARDEŞİM... BEN FUJITSU'NUN EGE BÖLGE MÜDÜRÜYÜM. EVET YILLARCA GENERAL VE FUJI ELECTRİC DE GELDİ BU ÜLKEYE DEDİĞİN GİBİ GELECEKDE DAHA... AMA AYNI CİHAZ DEĞİL BUNA EMİN OL.
      ŞÖYLE DÜŞÜN ALTUS'DA ARÇELİK GRUBUNDA... SENCE ARÇELİK TÜM ÜRÜNLERİNE ALTUS İSMİNİ VURURMU?

SAYGILARIMLA

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

BU İŞ YOĞUNLUĞUMUZUN İÇİNDE FIRSAT BULDUKÇA BU SİTEYE GİRİYORUM AMA BUGÜN BENİ BU SÖYLEMİNİZLE ÇOK GÜLDÜRDÜNÜZ. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...)))

quote:

Siz kendinizi kandırıyorsunuz,ne istersen onu getirirsin.Yahu aynı fabrika

Arkadaşım sektörün ne kadardı içindesin bilmem ama bu kadar herşeyi ben bilirim iyi değil,sen şimdi FUJİ ELECTRİC olarak isteseler fujitsu daki modellerin hepsini ithal edemez mi diyorsun yani,Bu sadece ithalatçının insiyatifine kalmış ne isterse getirir.Fujitsu tek başına değil zaten bu güne kadar GENERAL-FUJİ ELECTRİC olarak bu ürün yıllarca geldi gelirde
      |
      |

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      19 Nisan 2008 15:33:06
      Birdaha foruma girmem diyordum ama büyük konuşmamak lazım ortalık iyice karıştı 1 ay kadar önce istanbulda airfelin anadolu yakası en büyük bayisini aradım haier fiyatı istedim CEVAP HAİER İ SANKO BIRAKTI YANLIZCA ELDE KALAN SALON TİPLERİ VAR DENDİ BEDE BU CEVAP ÜSTÜNE YENİ İTHALATÇISI VARMI DİYE SORDUM YOK AMA HAİER ALMAK İSTİYORSANIZ SİGMALR HAİERDİR DEDİLER BUNUN ÜSTÜNE AİRFELİ ARADIM HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BİLGİ YOK DENDİ VE SATIŞA YÖNLENDİRDİLER SATIŞ BIRAKTIK ARTI GELMEYECEK DEDİLER FAKAT SİGMA KONUSUNU DOĞRULAMADILAR İÇ ÜNİTE TİPİNE BAKINCA HEMEN HEMEN AYNI BURADAN ALBANİYE SELAM MANYETO DÖNÜYOR HERHALDE YİNE İKLİMSANIN BIRAKMASIDA İLGİNÇ MİTSUBİSHİYİ HAYIRLISI ARTIK BEN ŞUNU SORMAK İSTİYORUM ASLINDA İZMİRDE MİTSUBİSHİ ELEKTRİK VE SHARPIN DÜZ 9 LUK FİYATLARI İSTANBUL BİRAZ KUDURDUDA

quote:

quote:

DEĞERLİ ARKADAŞIM FUJITSU KLİMANIN TÜRKİYE DISTRİBİTÖRÜ 2007 MART AYINDAN BU YANA ABKAY GRUPTUR. SEVER KLİMA ARTIK FUJI ELECTRİC'IN İTHALATÇISIDIR.

SAYGILARIMLA

quote:

Orjinalden alıntı: alexxiev84

Sayın Fujitsu. sever klima fujitsu klimayı bırakıp fuji electrici mi tercih etti. fujitsu klimanın Türkiye distribütörü abkay group mu? Bizi aydınlatırsanız sevinirim. iyi günler...

Zaten her iki cihazda aynı değişen birşey olmaz
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      19 Nisan 2008 15:41:09
      Barış bey birde sharp ve mitsubishi elektrik düz 9000 lik fiyatlarını yazsanız da yararlansak diyorum zira nakit olarak zira bucada bayi gözükmüyo izmiri tam bilmediğim için ve tonlarca ege klima var gerçek olansa izmir piyasası daha uygun hatta taksitte bile uygun istanbula bile gönderildiği bilgileri var forumda selam herkeze

quote:

Orjinalden alıntı: baristutmaz

Arkadaşlar,

Evimde kullanmak için inverter klima almayı düşünüyorum.
      Kullanacağım oda 18m2. Odanın üstünde çatı yok. Ayrıca batı cephesinde 1 adet çift camlı alüminyum pencere var. Ayrıca birde aynı özelliklerde balkon kapısı mevcut. Yerler parke. İzmirde oturuyorum. 2 kişi

Benim sormak istediğim bu özellikler için kaçlık klima kullanmalıyım? Ayrıca aklımda dört model klima bulunuyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Zibro yeterli olabilir mi?

TOSHIBA SKVR13 INVERTER : 2,150 YTL (13000 BTU)
      EER: 3,5 COP:3,89

FUJİTSU ASYA12LC INVERTER : 1,850 YTL (12000 BTU)
      EER: 3,80 COP: 3,87

MITSHUBISHI FA35VA INVERTER : 2,270 YTL (12000 BTU)
      EER: 3,74 COP:4,02

ZIBRO S 2035 INVERTER : 2,050 YTL (10000 BTU)
      EER: 4,44 COP: 5,05

Fiyat ve performans olarak FUJITSU uygun görünüyor fakat bu klima hakkında çok fazlada bir bilgim yok.

YARDIMCI OLABILİR MİSİNİZ?

|
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Çavuş
      61 Mesaj
      19 Nisan 2008 15:50:33
      arkadaşlar ilginç olan birşey daha var. iki hafta önce izmirde bakırcıoğlundan fujitsu asya09lc klima almıştım. (bakırcıoğlu abkay grubun bayi listesinde gözüküyor.) eve sever klima garantili asya09lc geldi. hayret ettim. neden böyle bişey oldu anlamadım. Gerçi kulağıma bazı söylentiler geldi. hani kurlar yükseldiğinden abkay grubun fujitsu klimaları ithal etmekte zorlandığına dair...ortalıkta birşeyler dönüyor ama hayırlısı...
      |
      |
      19 Nisan 2008 16:10:19
      DEĞERLİ ARKADAŞIM, ÇOK ENTERESAN ŞEYLER YAZMIŞSIN OKURKEN HAYRETLER İÇİNDE KALDIM DOĞRUSU.
      BİRİNCİSİ ADINIZI VE SOYADINIZI BİLİYORUM,
      İKİNCİSİ BU CİHAZIN SİZE SEVER GARANTİLİ GELDİĞİNDEN HABERİM VAR,
      ÜÇÜNCÜSÜ EĞER SİZ ÇOK ACELE CİHAZIM TAKILSIN DİYE DİRETMESEYDİNİZ YADA BAYİ KENDİ SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE OLARAK SÖZ VERDİĞİ TARİHTE TAKMAK İSTEMESİNDEN DOLAYI BU CİHAZ BENİM BİLGİM VE KONTROLÜM DAHİLİNDE İSİZE GELMİŞTİR.

ANCAAAK DOLAR KURUNDAN ABKAY CİHAZ GETİREMİYOR GİBİ BİR BALONU NASIL ÇIKARDINIZ DOĞRUSU ÇOK MERAK ETTİM..)) BU SİTEDE ELİMDEN GELDİĞİNCE HEP YAPTIĞIM GİBİ; BEN SİZİ YİNEDE AYDINLATAYIM.

BİZ ŞU ANDA AĞUSTOS AYINDA TÜRKİYE'DE SATILACAK CİHAZLARIN LİSTESİNİ VERDİK ARKADAŞIM PEŞİN PEŞİN ÖDEYEREK. BURADA FİRMALARIN İÇ KONULARINI ANLATTIRMAK ZORUNDA BIRAKIYORSUNUZ BANA... LÜTFEN BİLİP BİLMEDEN ŞİRKETLER HAKKINDA KONUŞMAYIN.

SAYGILARIMLA

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

arkadaşlar ilginç olan birşey daha var. iki hafta önce izmirde bakırcıoğlundan fujitsu asya09lc klima almıştım. (bakırcıoğlu abkay grubun bayi listesinde gözüküyor.) eve sever klima garantili asya09lc geldi. hayret ettim. neden böyle bişey oldu anlamadım. Gerçi kulağıma bazı söylentiler geldi. hani kurlar yükseldiğinden abkay grubun fujitsu klimaları ithal etmekte zorlandığına dair...ortalıkta birşeyler dönüyor ama hayırlısı...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      19 Nisan 2008 16:13:51
      bu yukarda yazan arkadaşlar bazılarını tanıyorum diğerleri son kullanıcılarmı yoksa herkes klimacımı bu kadar araştırmacı olmakta çok iyi değil :)
      |
      |
      19 Nisan 2008 16:17:34
      GERÇEKTEN İLGİNÇ SEVERDE O MODEL YOK SİTESİNDE ZATEN SİTESİDE SON 2 AYDIR FELAN GÖZÜKMEYE BAŞLADI VE TEKNİK ÖZELLİKLER FİYAT VS BAYİİ LİSTESİDE AÇMIYOR HALA BU ARAD FUJİTSU ARKADAŞ AKSAYI TÜRKİYENİN GURURU ŞEKLİNDE BELİRTMİŞTİ FUİ ELEKTRİK ŞİMDİ SEVERE GEÇTİĞİNİ İLETTİ GERÇEKTEN BİŞELER DÖNÜYOR DEMEK GEREKİYOR SONRA DOLAR KURUDA OKADAR YÜKSELMİŞ DEĞİL 1700 TL İKEN BİLE FİYATLAR DÜŞÜKTÜ ŞİMDİ PETROL FİYATLARINA BAĞLASALAR BİLE YİNE ARADA KUR DÜŞÜKLÜĞÜ VAR ESAS OLANSA FIRSATÇILIK BAŞKA BİŞE DEĞİL GÖRÜYORUZ BAZI ARKADAŞLAR FORUMA YABANCI SİTELERDEKİ FARKLARI İLETİYOLAR VE İNANIN BU ÜLKELERDEDE VERGİ TÜRKİYEDEN ÇOK FAZLA AŞAĞI DEĞİLDİR KABUL TÜRKİYEDE VERGİLER YÜKSEK OLSADA

quote:

|
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Çavuş
      61 Mesaj
      19 Nisan 2008 16:23:27
      yok hocam ben uydurmadım. kötülemek gibi bi niyetim de yoktu. konu şu... klimanın parasını ödedikten 10 gün sonra takarız dediler. çünkü ellerinde bu modelden yokmuş. stoklarda kalmamış. iyi dedim takılsın. satışın üzerinden 10 gün geçti. telefonla aradım. acele olup olmadığını sordular. ben de acelesi yok dedim. hani pazartesi takılacağına cumaya kadar beklerim dedim. bir de kurlardan dolayı ürünlerin daha eline ulaşmadığını belirtti. 14 gün sonra tekrar aradık. bu sefer acelemiz var dedik satışın üzerinden 14 gün geçmiş ve havalar ısınıyor. ertesi gün sever klima garantili ürün geldi. örneğin siz bir ürünün parasını ödemişsiniz. üzerinden 14 gün geçiyor ürün hala ortalıkta yok. tedirgin olmazmısınız.
      neyse bunlar fazla önemli değil. önemli olan bu klimada 1 ay sonra bir sorun çıkarsa benim başım ağrır mı? saygılar...
      |
      |
      19 Nisan 2008 16:35:02
      ARKADAŞIM BİR AY SONRA SORUN ÇIKARMI ÇIKMAZMI BİLEMEM, AMA BAKIRCIOĞLU BU CİHAZI SİZE SATTIKTAN SONRA BANA SİPARİŞ GEÇMEDİ. BİR ÇOK BAYİDE AYNI ŞEYİ YAPTI DOĞAL OLARAK. ÇÜNKÜ DOLAR YÜKSELMİŞTİ. 1.29 DAN 1.33 E ÇIKMIŞTI HATIRLARSANIZ. VE O TARİHTE BENİM ELİMDE 9000 INVERTER CİHAZ VARDI. BAYİLER SADECE KUR FARKINDAN ETKİLENMESİNLER DİYE CİHAZ SİPARİŞİ VERMİYORLAR, MÜŞTERİLERİNE SATIŞ YAPTIĞI HALDE... BİLMEM ANLATABİLDİMMİ?
      YANİ KONUNUN ABKAY GRUP İLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOKTUR.

SAYGILARIMLA
      CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

yok hocam ben uydurmadım. kötülemek gibi bi niyetim de yoktu. konu şu... klimanın parasını ödedikten 10 gün sonra takarız dediler. çünkü ellerinde bu modelden yokmuş. stoklarda kalmamış. iyi dedim takılsın. satışın üzerinden 10 gün geçti. telefonla aradım. acele olup olmadığını sordular. ben de acelesi yok dedim. hani pazartesi takılacağına cumaya kadar beklerim dedim. bir de kurlardan dolayı ürünlerin daha eline ulaşmadığını belirtti. 14 gün sonra tekrar aradık. bu sefer acelemiz var dedik satışın üzerinden 14 gün geçmiş ve havalar ısınıyor. ertesi gün sever klima garantili ürün geldi. örneğin siz bir ürünün parasını ödemişsiniz. üzerinden 14 gün geçiyor ürün hala ortalıkta yok. tedirgin olmazmısınız.
      neyse bunlar fazla önemli değil. önemli olan bu klimada 1 ay sonra bir sorun çıkarsa benim başım ağrır mı? saygılar...
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      19 Nisan 2008 16:38:14
      SAYIN HİLMİ-C AKSA'YI TÜRKİYENİN GURURU DİYA TANITMIŞTIM BU DOĞRU.. AMA UNUTMAYIN AKSA KLİMA FİRMASI DEĞİL, JENERATÖR FİRMASIDIR VE ÇİNDE KENDİ KURDUĞU FABRİKA İÇİN BÖYLE BİR SÖYLEMDE BULUNMUŞTUM.

SAYGILARIMLA

quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

GERÇEKTEN İLGİNÇ SEVERDE O MODEL YOK SİTESİNDE ZATEN SİTESİDE SON 2 AYDIR FELAN GÖZÜKMEYE BAŞLADI VE TEKNİK ÖZELLİKLER FİYAT VS BAYİİ LİSTESİDE AÇMIYOR HALA BU ARAD FUJİTSU ARKADAŞ AKSAYI TÜRKİYENİN GURURU ŞEKLİNDE BELİRTMİŞTİ FUİ ELEKTRİK ŞİMDİ SEVERE GEÇTİĞİNİ İLETTİ GERÇEKTEN BİŞELER DÖNÜYOR DEMEK GEREKİYOR SONRA DOLAR KURUDA OKADAR YÜKSELMİŞ DEĞİL 1700 TL İKEN BİLE FİYATLAR DÜŞÜKTÜ ŞİMDİ PETROL FİYATLARINA BAĞLASALAR BİLE YİNE ARADA KUR DÜŞÜKLÜĞÜ VAR ESAS OLANSA FIRSATÇILIK BAŞKA BİŞE DEĞİL GÖRÜYORUZ BAZI ARKADAŞLAR FORUMA YABANCI SİTELERDEKİ FARKLARI İLETİYOLAR VE İNANIN BU ÜLKELERDEDE VERGİ TÜRKİYEDEN ÇOK FAZLA AŞAĞI DEĞİLDİR KABUL TÜRKİYEDE VERGİLER YÜKSEK OLSADA

quote:

|
      |

• Çavuş
      61 Mesaj
      19 Nisan 2008 16:38:39
      quote:

ARKADAŞIM BİR AY SONRA SORUN ÇIKARMI ÇIKMAZMI BİLEMEM, AMA BAKIRCIOĞLU BU CİHAZI SİZE SATTIKTAN SONRA BANA SİPARİŞ GEÇMEDİ. BİR ÇOK BAYİDE AYNI ŞEYİ YAPTI DOĞAL OLARAK. ÇÜNKÜ DOLAR YÜKSELMİŞTİ. 1.29 DAN 1.33 E ÇIKMIŞTI HATIRLARSANIZ. VE O TARİHTE BENİM ELİMDE 9000 INVERTER CİHAZ VARDI. BAYİLER SADECE KUR FARKINDAN ETKİLENMESİNLER DİYE CİHAZ SİPARİŞİ VERMİYORLAR, MÜŞTERİLERİNE SATIŞ YAPTIĞI HALDE... BİLMEM ANLATABİLDİMMİ?

SAYGILARIMLA
      CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

:(:(:(..şimdi canım sıkıldı.
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      19 Nisan 2008 16:43:32
      BENCE CANINIZI HİÇ SIKMAYIN, SONUÇTA ALDIĞINIZ CİHAZ FUJITSU. AMA SEVERİN GETİRDİĞİ, AMA BENİM GETRİDİĞİM AYNI CİHAZ. KLİMANIZ SEVERDEN GELDİ DİYE DE ORTADA KALMAZSINIZ MERAK ETMEYİN VE KLİMANIZI GÜLE GÜLE KULLANIN. FUJITSU İLE SERİN BİR YAZ GEÇİRMENİZ DİLEĞİ İLE

SAYGILARIMLA
      CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

quote:

SAYGILARIMLA
      CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

:(:(:(..şimdi canım sıkıldı.
      |
      |

• Yarbay
      2142 Mesaj
      19 Nisan 2008 16:52:52
      Vestel Platinum kullanan var mı? Isıtması nasıl? Kullananlar memnun mu?

Düşündüm taşındım maalesef klimaya 2 milyar bütçe ayıramıyorum.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      316 Mesaj
      19 Nisan 2008 16:54:23
      art sözün bana kızdırma beni yardımcı olucaksan ol istanbulda adres ver gidim 9 luk düz bi klima alim araştırıcam tabi ben bu ülkenin insanı diilmiyim hayıflanıcamda Türküm ben baksana geçen yılki nakit fiyatı bile artmış 150 ytl barış bey yazmış şimdi istanbulda bu fiyata bile yok geçen yıl 975 sharp alındı hemde vadeli hiç kırışmamış fatura nın fotokopiside fax ıda düzgün çıkar isteyene iletirim sizlerde aynı satmıyomuydunuz şimdi sharp 1175 diyolar bide nakit mitsu 1100 sen bana yer tarif et gidim 1 e alim ben inanıyomki 900 verende zarar etmez bunun ispatınıda yaparım ama büyüklük küçüklükle alakalı yoksa bana laf çarptırma bizde zamanında esnaflık yaptık sonuçta klimacılık sizin mesleğiniz bişe sorunca size soruyoz saygımızda mutlak ve ben her konuyu inceleyen biriyim ama niyetim kötü değildir üzülürüm yapım gereği her yola uyarım sonuçta aynı gemideyiz öptüm seni ve herkezi selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

bu yukarda yazan arkadaşlar bazılarını tanıyorum diğerleri son kullanıcılarmı yoksa herkes klimacımı bu kadar araştırmacı olmakta çok iyi değil :)
      |
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Çavuş
      61 Mesaj
      19 Nisan 2008 17:09:12
      teşekkürler FUJİTSU bey...önemli olan kullanıcının mağdur olmaması. sonuçta 1,5 milyar gibi bir ücret veriyoruz. az değil.
      olayların hepsi benim irademin dışında gelişti. ben de çok şaşırdım sever garantili klima gelmesinden ama elden gelen birşey yok.
      klimaya gelince klima müthiş diyebilrim. çalışmaya başladığından beri odanın havası değişti diyebilrim. hem de çok sessiz..hele very quiet moduna getirince çalıştığını bile unutuyorsunuz.
      |
      |
      19 Nisan 2008 17:22:41
      Ok tur çindekini hatırlamıyorum ama ilgimi çeken yılların iklimsası nasıl mitsubishi yi bıraktı bırakır bırakır ticaret sonuçta bunla bağlantılı demiştim sonuçat kimse klima firması olarak doğmuyor SAYIN CUMHUR BEY KIZMAYINIZ ABKADA ASLINDA İNŞŞAT FİRMASIDIR DAİKİN İTHALATI YAPTI TECRÜBE KAZANDI ABKAY OLARAK BİRLEŞTİLER DEDİĞİNİZ GİBİ YARIN BAKARSINIZ KLİMAYIDA BIRAKIR BEN BU YAKLAŞIMLARI YANLIŞ BULUYORUM BİZ VATANDAŞIZ SONUÇTA SADECE KLİMACILAR TARTIŞICAK BİR KURAL VARSA HİÇ GİRMEYELİM OZAMAN FORUMA SONUÇTA BENİM YAŞIMDA 40 BIRAKIN BİRAZ ÜLKE BİLGİMİZ VE DÜŞÜNCEMİZ OLSUN SİZİDE ÖPÜYORUM BU ARADA FUJİTSU DÜZ MODEL 9 LUK SHARP VE MİTSUBİSHİ KADAR ISITIRMI SHARP BU YIL GÖREVİNİ YAPTI - 7 DERECE KADAR ÇALIŞMA STANDARDI KONMUŞ İKLİMSA 8,5 DESEDE YANLIŞ BUNUN CEVABINI VERİN AMA DİĞER DAİKİN CEVAPLARINIZ GİBİ EKSİK OLMASIN SİZCE TAM OLSADA BENCE EKSİKTİ SİZİ SIKMAK İSTEMEDİM O ARA ZİRA FİRMANIZ DEĞİŞMİŞTİ

quote:

SAYIN HİLMİ-C AKSA'YI TÜRKİYENİN GURURU DİYA TANITMIŞTIM BU DOĞRU.. AMA UNUTMAYIN AKSA KLİMA FİRMASI DEĞİL, JENERATÖR FİRMASIDIR VE ÇİNDE KENDİ KURDUĞU FABRİKA İÇİN BÖYLE BİR SÖYLEMDE BULUNMUŞTUM.

SAYGILARIMLA

quote:

quote:

|
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      19 Nisan 2008 17:37:49
      bana ulaşabilirsen yardımcı olmaya çalışayım sana ama yukarıdaki yazdığım sadece senin için değildi neyse artık klimaları geçtiniz distribütör firmaları araştırıyorsunuz bunun içindi piyasadaki bulunan mallar iki çeşit aslında bir iyi birde kötü kötüsünü almaya çalışıp ve getiren firmanın sağlamlığını araştırmak bana biraz garip geldi amacım kimseyi kırmak yada üzmek değil ilk önce bunu bilmenizi isterim bu yazdıklarım ise yazıldığı gibi okunmaz okuduktan sonra biraz düşünün ne demek istediğimi anlayabilirsiniz sanko holdig olayı ise hala bir açıklama yok henüz kesinleşmedi ama bu beklenen birşey hilmi-c sen tanıdıklarım arasındaydın :) ulaşırsan bana akşama görüşelim msnde olucam

quote:

art sözün bana kızdırma beni yardımcı olucaksan ol istanbulda adres ver gidim 9 luk düz bi klima alim araştırıcam tabi ben bu ülkenin insanı diilmiyim hayıflanıcamda Türküm ben baksana geçen yılki nakit fiyatı bile artmış 150 ytl barış bey yazmış şimdi istanbulda bu fiyata bile yok geçen yıl 975 sharp alındı hemde vadeli hiç kırışmamış fatura nın fotokopiside fax ıda düzgün çıkar isteyene iletirim sizlerde aynı satmıyomuydunuz şimdi sharp 1175 diyolar bide nakit mitsu 1100 sen bana yer tarif et gidim 1 e alim ben inanıyomki 900 verende zarar etmez bunun ispatınıda yaparım ama büyüklük küçüklükle alakalı yoksa bana laf çarptırma bizde zamanında esnaflık yaptık sonuçta klimacılık sizin mesleğiniz bişe sorunca size soruyoz saygımızda mutlak ve ben her konuyu inceleyen biriyim ama niyetim kötü değildir üzülürüm yapım gereği her yola uyarım sonuçta aynı gemideyiz öptüm seni ve herkezi selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

|
      |

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      19 Nisan 2008 17:48:23
      SEVGİLİ FUJİTSU İŞTE BU OLMADI BAŞINZA İŞ ALIRSINIZ LAFI DOĞRU OLMAMALI BURASI FORUM BUNU BUKADAR NET BURAYA YAZMANIZ GERÇEKTEN HİÇ HOŞ DEĞİL OZAMAN GİDİN M BİROL U TEHDİT EDİN YERİNİ BULSUN OLURMU YA İLK ÖNCE O AÇTI KONUYU BEN OLSAM BENDE TABİ ENDİŞEYE DÜŞERİM BAKIN NELERE YOL AÇIYO AÇIKÇA YAZICAM SİZDE PM ATIN SORUN SOFOKLES NİCKLİ KİŞİYE KAÇ GÜNDÜR ORTALAMA OLDUĞU İÇİN SİZİN FUJİTSU CİHAZINIZI TAVSİYE EDİYORUM 12 LİK ALIRSAN 18 LİK GİBİ KULLANIRSIN DİYORUM KENDİ TECRÜBEMLE KİMSE DEMESİN UKALA KLİMACILIK TASLIYO KULLNICILIĞIMI ANLATTIM ONA SİZ VEYA ABKAY BABAMIN OĞLUMUSUNUZ HAYIR AMA OZAMAN DOĞRUYA DOĞRU KENDİ İÇİNİZDE ARAYIN SORUNU KULLANICI MUTLAK İNCELER GERÇEKTEN İNSANLIK ÖLMÜŞ DEMEK GEREKİYOR

quote:

DEĞERLİ ARKADAŞIM, ÇOK ENTERESAN ŞEYLER YAZMIŞSIN OKURKEN HAYRETLER İÇİNDE KALDIM DOĞRUSU.
      BİRİNCİSİ ADINIZI VE SOYADINIZI BİLİYORUM,
      İKİNCİSİ BU CİHAZIN SİZE SEVER GARANTİLİ GELDİĞİNDEN HABERİM VAR,
      ÜÇÜNCÜSÜ EĞER SİZ ÇOK ACELE CİHAZIM TAKILSIN DİYE DİRETMESEYDİNİZ YADA BAYİ KENDİ SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE OLARAK SÖZ VERDİĞİ TARİHTE TAKMAK İSTEMESİNDEN DOLAYI BU CİHAZ BENİM BİLGİM VE KONTROLÜM DAHİLİNDE İSİZE GELMİŞTİR.

ANCAAAK DOLAR KURUNDAN ABKAY CİHAZ GETİREMİYOR GİBİ BİR BALONU NASIL ÇIKARDINIZ DOĞRUSU ÇOK MERAK ETTİM..)) BU SİTEDE ELİMDEN GELDİĞİNCE HEP YAPTIĞIM GİBİ; BEN SİZİ YİNEDE AYDINLATAYIM.

BİZ ŞU ANDA AĞUSTOS AYINDA TÜRKİYE'DE SATILACAK CİHAZLARIN LİSTESİNİ VERDİK ARKADAŞIM PEŞİN PEŞİN ÖDEYEREK. BURADA FİRMALARIN İÇ KONULARINI ANLATTIRMAK ZORUNDA BIRAKIYORSUNUZ BANA... LÜTFEN BİLİP BİLMEDEN ŞİRKETLER HAKKINDA KONUŞMAYIN. HERKES DE KONUYA BÖYLE BAKMAZ.. BAŞINIZA İŞ ALIRSINIZ.

SAYGILARIMLA

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

|
      |

EN VUKUAT HİLMİ

• Yarbay
      2142 Mesaj
      19 Nisan 2008 17:48:26
      Arkadaşlar,

Klimalar dışardaki havayı içeriye vermezler di mi? Yani yalnızca içerdeki havayı sirküle ediyorlar di mi?
      |
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.