Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: _Maxximum_ , Zeze1 , Zeze1 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.162
Cevap
703
Favori
4.425.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21982199220022012202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: talipengür

Biz teşekkür ederiz allah razı olsun sizden herkese tek tek yazıyorsunuz hakkınızı helal edin ürün kurulduktan sonra yazarım
    Ne demek,rica ederim. Allah sizlerden de razı olsun. Helal olsun,sizler de helal ediniz lütfen.

Görüşlerinizi merakla bekliyor olacağım.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonsuzz

Herkese merhaba,

18 m2 alan için 9000 btu bir klima bakıyorum, uygun olan montaj yeri yaklaşık 85 cm benim gördüğüm kadarıyla ise genelde klimalarin iç üniteleri 80 cm civarında, acaba önerebileceğiniz iç ünitesi daha kısa bir klima modeli var mı?

İkinci el de baktığım için mağaza da şu markalar vardı, Daikin, Alarko, Arcelik, Regal, maalesef serilerini soramadım genel olarak sıralamak gerekirse
    1) Daikin
    2) Alarko
    3) Arcelik-Regal
    Diye düşünüyorum bilen arkadaşlar iki konu için yardımcı olurlarsa sıcakların geldiği şu günlerde çok makbule geçecek.
    Merhaba.

Modellerini de bilerek yorumlarsak daha sağlıklı olacaktır.

Ancak marka odaklı bakarsak yapmış olduğunuz liste tam da doğru sıralamayla yapılmış oluyor. Daikin ilk tercih olacaktır. Ancak dediğim gibi modelleri de bilsek iyi olur. Hiç olmazsa cihaza ait fotoğraf da fikir verecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: maviyildizinoglu

DAİKİN shira plus ftx50 N modelini 11.200tl ye buldum sizce fırsat mı acaba alınır mı bu fiyata yoksa mitsubishi electric e mi yöneleyim? Fiyatlar giderek uçmaya başladı çünkü! Siz Olsanız ne yapardınız acaba?
    Merhaba.

Fiyat,normalden ucuz. Yani bir fırsat meydana gelmiş diyebiliriz. Mitsubishi Electric'e yönelmeniz halinde Kirigamine FH serisine bakmanızı tavsiye ederim,tabiri caizse bu cihazın (Shira Plus'ın) tadını vermesi için. Ancak eminim ki fiyat yüksek çıkacaktır. Yine de isterseniz fiyat alınız. Ancak şu anki tabloya göre Daikin Shira Plus avantajlı oluyor.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankara35

Sigma comfort mu demirdokum A5 mi yoksa ayni fiyatlara hangisi ?
    Merhaba. Fiyatlar aynı ise ikisinden birini tercih edebilirsiniz. Birbirlerine üstünlükleri yoktur,eşdeğer cihazlardır.

Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte sanıyorum ki bulunduğunuz bölgede de İklimsa ( Sigma ) servisi daha yaygındır. Bu avantajıyla Sigma'yı önde tutabiliriz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Fiyat,normalden ucuz. Yani bir fırsat meydana gelmiş diyebiliriz. Mitsubishi Electric'e yönelmeniz halinde Kirigamine FH serisine bakmanızı tavsiye ederim,tabiri caizse bu cihazın (Shira Plus'ın) tadını vermesi için. Ancak eminim ki fiyat yüksek çıkacaktır. Yine de isterseniz fiyat alınız. Ancak şu anki tabloya göre Daikin Shira Plus avantajlı oluyor.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Aldım hocam shira plus ı İnş Allah utandırmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Daikin dünyasına hoş geldiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: foxryum

Hayırlı olsun. Daikin dünyasına hoş geldiniz
    İnş hoş bulacağım bulamazsam Bi kulak burun boğaz uzmanına görünmeniz gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: see34

Merhaba,
    28 M^2 salon için klima bakıyorum. Lokasyon Aydın, amaç genel olarak soğutma. Ev de yalıtım var.Ayrıca duvar altında aşağıda fotoğrafta gözüken klima tesisatı mevcut. Bu tesisata da uygun olacak şekilde klima tavsiyesi istiyorum. Tesisatın kaçlık klimaya uygun olduğunun nasıl öğrenebilirim ?

Selamlar.
    Merhaba.

Göz kararı söylemek isterim ancak yine de keşif hizmeti alıp boru çaplarını öğrenmeniz sağlıklı olur.

Boru çapınız 1/4 1/2 gibi görünüyor. 1/4 1/2 boruya 18000 Btu bir cihaz olabilir.

Max. Bütçeniz nedir ?

18000'e göre tavsiye verebilirim ancak yine de keşif hizmeti alarak veya kumpas ile ölçerek boru çapını kesinleştirmeniz gerekir. İnce borunun ucu yamuk görünüyor. Daha düz olan kalın boruyu ölçmeniz yeterlidir. 3 aşağı 5 yukarı farklı çıkabilir,boru ucu pürüzlü olduğu için. Ancak boru çapları belirli kademelerde,standartlara bağlı olduğu için 3 aşağı 5 yukarı olan değer net fikir verecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

salon için bu nasıl
    http://www.altus.com.tr/alk-1820-a-.html

bu nasıl bakır konds değil diye duydum

oda için bunu aldım
    https://www.gittigidiyor.com/isitma-sogutma-sistemi/klima-ve-aksesuarlari/klima/viessmann-vitoclima-200-she-12_spp_19349?id=558770492

2875 liraya geliyor gree üretimi r32 gazlı gree viola serisi bile r410 gazlı 3500 tl den başlıyor
    Merhaba. Arçelik,bir süre alüminyum kullandı. R32 gazlı cihazlardan önce bakır kullanımına geri dönmüştü. Şimdilerde bakır kullanmaya devam ediyor.

Viessmann'ı tavsiye edebilirim. Viola ile eşdeğerdir.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    5 yıl garanti Viola r410 gazlı sanırım 3 yıl garanti Viessmann r32 gazlı

tek farkı bu sanırım Viessmann enerji dökümanında gree yazıyor zaten
    Teşekkür ederim değerli yorumların için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Arçelik,bir süre alüminyum kullandı. R32 gazlı cihazlardan önce bakır kullanımına geri dönmüştü. Şimdilerde bakır kullanmaya devam ediyor.

Viessmann'ı tavsiye edebilirim. Viola ile eşdeğerdir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    merhaba hocam arçelik montaj kiti mi bakır

şimdi klimalarda bakır mı kullanıyor artık
  • Bu iki klima arasındaki fark nedir acaba?

1- 2925 TLhttps://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/viessmann-2032-men1-pro-12-000-btu-split-inverter-klima_pdp_558770492

2- 3119 TLhttps://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/viessmann-2035-mdh1-12-000-btu-dynamic-split-klima_pdp_558803767

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi englishmannn -- 23 Mayıs 2020; 23:51:29 >

• englishmannn kullanıcısına yanıt
    men1 pro daha iyi sordum ben gittigidiyor ile kampanya yapmışlar ondan daha ucuz dynamic olan alt model

high sens - pro - dynamic diye gidiyor üst modelden alt modele göre pro olan orta model 2 adet aldım bende

hepsi r32 gazlı son model

https://www.viessmann.com.tr/content/dam/vi-brands/TR/Brosur/Vitoclima_new/vitoclima200SHE_HighSeasonalSeri/Vitoclima-200-S-HE-2020.pdf/_jcr_content/renditions/original./Vitoclima-200-S-HE-2020.pdf

burda katalog varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_balbao -- 24 Mayıs 2020; 0:5:40 >

• Teşekkür ederim broşürü ben de inceledim ama iki ürün için farklı broşür yoktu sitede, emin olamadım. Kullanıcı yorumu da çok az büyük sitelerde. Fiyat cazip ama biraz kar edecekken zihin sağlığımızdan olmayalım :)

• englishmannn kullanıcısına yanıt
    klimada en önemli olan düzgün montaj yapılması en iyi klima olsada montaj hatalı olunca sıkıntısı bitmiyor

bu paraya alınabilecek en iyi R32 gazlı klima bence orta kaliteli bu fiyata klima yok

düzgün montaj yapılıp vakumlama yapılırsa uzun süre sorun çıkartmaz genede şanş faktörüde var

• Arkadaşlar hepinize merhaba 18 metrekare yatak odam için klima arayışı içine girdim. Salonum da ( 13 btu toshiba ) kullanıyorum. Farklı forumları takip ediyorum ama sürekli gree ve iklimsa tavsiye ediliyor. Bende ki mantık 3-5 fazla ver adam gibi olsun, uzun ömürlü olsun VE başını ağırıtmasın. Bayramdan önce Mitsubishi Electic'e gittim. Uzun uzun konuşup modellere baktık. 9 btu 'nun yeterli geleceğini ama istersem 12'lik te alabileceğimi söylediler. bulunduğum evde kiracıyım, daha önce geniş bir yatak odam olmadığı için şuan 9 btu'luk modellere bakıyorum.

Önerilen modeller ;

Msz-ap25vg-5450 tl
    Msz-ap35vg-6400 tl
    Msz-ef25(siyah) 6800 tl
    Msz-hr25 - 4900 ( alternatif olarak )

Yeni model r32 gazlı kırigemine serileri çıkacağı için ellerinde son kalan 2 adet 9 luk klima için 7000 tl fiyat aldım nakitte 6800 düşürdü. Çok ısrar edersem 6500 bırakır diye düşünüyorum. Asıl aklıma takılan AP olan seri Türkiye de üretiliyormuş yerli düşmanı değilim ama ileride sıkıntı çıkmasından korkarım. Bunların içinden yada başka önerebileceğiniz marka model var mıdır ? Bayramdan sonra Panasonic ve Daikin içinde fiyat almaya gideceğim.

Teşekkürler

• zavinagi97 kullanıcısına yanıt
    Türkiyede kombi klima üretimi yok montajı var
  • Merhaba. 2 tane 12000 lik. Bir tane de 18000 lik klima ihtiyacım var. 12000 olanlar sadece yazın kullanılacak. Diğeri tüm yıl ama ısıtmada çok performanslı olmasını gerektirmeyen bir ortamda olacak.

Anladığım kadarıyla şu ara 12000 için en avantajlı viessmann gibi duruyor. Bütçe olarak da bana uyuyor. 18000 için yine lükse kaçmadan fp ürünü olarak ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bayram sonrası ilk gün gidip bu modelle ilgili fiyat konuşacağım. Bu süreçte bir alt fiyat diliminden veya aynı fiyat diliminden bir alternatif öneriniz olabilir mi? Fiyat-Görüntü vs. kıyaslayıp seçime gideyim.

İyi günler.
  • 
Sayfa: önceki 21982199220022012202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.