Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ctrlxs , derya78 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (8 Mobil) - 7 Masaüstü9 Mobil1 iOS
44.272
Cevap
399
Favori
3.486.843
Tıklama
Giriş
    458 Mesaj

Hocam çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdınız. Evet bütçe maalesef kısıtlı. O sebeple bu fiyat aralığında bakıyorum. Yazdıklarınızı dikkate alacagım. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bu fiyat personel özel fiyatı. Komşumdan rica ettim. Hesabıyla baktık. Yılda bir kere bu fiyata alma hakkı veriyorlar

|
    |
    hoodan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

24000 BTU 1 adet
    9000 BTU 2 adet klima alma arifesindeyim. Öncelikli amacım f/p ve görsellik.

Önerilerinizi bekliyorum .
    |
    |

Viesmann içim satıcı böyle dedi, sanırım alüminyum değil

Teşekkürler hocam. Allah senden razı olsun. Tavsiyen üzerine modeli satın aldım. Chip para ve kuponla beraber 2775tl ye denk geldi. Alacak arkadaşlar için bu fiyat gerçekten iyi.

https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/viessmann-2032-men1-pro-12-000-btu-split-inverter-klima_pdp_558770492

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenkuqo -- 22 Mayıs 2020; 23:33:12 >
    |
    |
    Bahsedilenler: klima5505

Bakır serpantin mi ? Yoksa fiyat güzel.

9lukla aynı para acaba 15m2 lik odaya taksam problem yaşar mıyım ?
    |
    |
    erenkuqo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben de sipariş geçtim şimdi, servise taktırırken vakumlama dışında dikkat edeceğimiz başka bir şey var mıdır acaba?
    |
    |
    erenkuqo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Valla içeriğini bilmiyorum. Viessman in 3 farklı serisi var dynamic-pro-high session. Bu benim aldığım.orts segmen olarak geçiyor. Yaklaşık 10 gündür klima araştırıyorum. Bakmadigim marka model kalmadı. Benzer markaların son 1 hafta içinde yaptığı 200-300tl ve üzeri zamlar yüzünden iyice soğudum bu sistemden en son bu modeli gördüm ve klima5505 hocamızın tavsiyesi üzerine satin aldım. Fiyatı baya uyguna denk geldi. Yılda Max 60 gün kullanacağım ve sadece soğutma amacıyla. İhtiyaçlarimi karşılayacagi dusuncesindeyim.

|
    |
    :S kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba
    Fiyat internet sitesinde 3100 civarı gözüküyor. Bu fiyat nedir?

|
    |
    muxo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İnan o konuda da bilgim yok. Hayatımda ilk defa klima satın aldım. Gaziantep/İslahiye'deyim bu ilçede Viessman servisi bile yok. Yakın illerden gelmişlerdi Viesmann marka kombileri kurmaya. Aldım kafam rahatladı bakalım bundan sonra ne olacak .

|
    |
    Pentagramet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben de bugün 2 adet 12.000 sigma comfort montajı yaptırttım. Daha önceden vakumlamadan çok başım ağrıdığı için daha cihazı almadan şart koştum. Bugün gelen ekibin söylemesine göre: %30 performans kaybı olur, vakumlama yapmazsak ve siz iklimsaya şikayet ederseniz, bayiliğimizi almaya kadar götürürler olayı dedi.

Daha önceki samsung vakasından sonra ilaç gibi geldi bu klima. 28 ve 25 m2 odalara taktırdım. Çok sessiz ve güzel soğutuyor.

Ayrıyetten 100TL ye Chunghop wifi kumandası aldım bayiden, cep telefonundan istediğiniz gibi uzaktan da olsa kontrol edebiliyorsunuz.

Bayi nakitte 2 adet comfort için 3100 Tl, plus için de 3800 TL fiyat verdi. Düşünen arkadaşlara referans olsun.

Merhaba Hocam. Teşekkürler ben de iyiyim.

Bütçeyi biraz zorlayıp ME HaRe almaya karar verdik. Gönül isterdi ki Enviro'ya zorlayalım fakat olmadı. Benim anlamadığım HaRe'de neden günümüzde en düşük klimalarda bile bulunan led gösterge olsun, kumandadan sağa sola döndürme ayarı gibi eklentiler bulunmuyor anlamadım. Çok sade geldi bana umarım performansı ve elektrik harcaması ile memnun eder. Önemli olan da bunlar zaten.

Bir sorum daha olacak Enviro ile HaRe arasındaki farklar nelerdir? Sanırım Enviro'da Wifi, Programlama, Çift Kanat ve Kumanda üzerinden sağa sola çevirme özelliği var. Doğru mudur?

Yorumunuz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Southwester -- 23 Mayıs 2020; 3:14:31 >
    |
    |
    Evga GTX980 SC ACX 2.0 Intel i7 4790k Gigabyte Z97 Gaming 5 Samsung 850 EVO 250GB Corsair Vengeance 8GB (2x4) Zalman Z11 Neo + 700W Noctua NH-U14S Logitech G710 Cherry MX Blue Razer DeathAdder Chroma SteelSeries QcK Gaming Mouse Pad

• Yüzbaşı
    629 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Bütçe kısıtlıysa alınabilir. Soğutma ihtiyacına karşılık verecektir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    diger markalarin 3-3.5k lik modelleriyle bir fark var mi ? yoksa sadece seg basmislar donanim ayni donanim mi ?

iyi aksamlar

• Çavuş
    44 Mesaj

Biz teşekkür ederiz allah razı olsun sizden herkese tek tek yazıyorsunuz hakkınızı helal edin ürün kurulduktan sonra yazarım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    394 Mesaj
    Herkese merhaba,

18 m2 alan için 9000 btu bir klima bakıyorum, uygun olan montaj yeri yaklaşık 85 cm benim gördüğüm kadarıyla ise genelde klimalarin iç üniteleri 80 cm civarında, acaba önerebileceğiniz iç ünitesi daha kısa bir klima modeli var mı?

İkinci el de baktığım için mağaza da şu markalar vardı, Daikin, Alarko, Arcelik, Regal, maalesef serilerini soramadım genel olarak sıralamak gerekirse
    1) Daikin
    2) Alarko
    3) Arcelik-Regal
    Diye düşünüyorum bilen arkadaşlar iki konu için yardımcı olurlarsa sıcakların geldiği şu günlerde çok makbule geçecek.

DAİKİN shira plus ftx50 N modelini 11.200tl ye buldum sizce fırsat mı acaba alınır mı bu fiyata yoksa mitsubishi electric e mi yöneleyim? Fiyatlar giderek uçmaya başladı çünkü! Siz Olsanız ne yapardınız acaba?

Eski Kullanıcı Adı:
    akdenizx

Merhaba,
    burada yazdığım üzere, Daikin kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim. Akılınza takılan bir husus olursa ozelden buradan da yazabilirsiniz. İmkan varsa bunları kullanmak gerek.
    n11'e daikin mağaza açtı. oradan almış olmanız lazım. yoksa fiyatları daha da yüksektir. Orada yazan fiyattan aşağıya bulmanız da çook zor. Bayilere sorabilirsiniz yine de.

quote:

Shira Plus Konusunda aklınıza takılar her türlü soruyu özelden yada buradan sorabilirsiniz.

1. Shira Plus FTXM50M (2 yıldır yaz kış kullanıyorum)
    2. Shira Plus FTXM35N (1 yıldır kullanıyorum) Yeni modellerdendir.

N. olanlar daha yeni üretimdir. Seer ve Scop değerlerinde M olanlara göre küsürhatla belirtilen iyileşmeler vardır. Eğer alırsanız N olanlardan almanız daha mantıklı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxryum -- 23 Mayıs 2020; 10:44:35 >
    |
    |
    maviyildizinoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    84 Mesaj
    Sigma comfort mu demirdokum A5 mi yoksa ayni fiyatlara hangisi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    130 Mesaj

2. defa servis geldi. Servis müdürü de geldi, kompresörü açtılar baktılar, Frekans testi vs birşeyler yaptılar.
    Sorun yok dediler. Biz demi bir sıkıntı var anlamıyorum kulaklarımız mı çok hassas ama böyle basınç sesi gibi kulaklarımıza basınç yapıyor dış ünite çalışırken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pokemon39 -- 23 Mayıs 2020; 18:37:59 >
    |
    |
    Akdenizx arkadaşımın da tavsiyesiyle Daikin ftx50N modelini N11 den 11.200tl ye aldım inşallah memnun kalırım. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Klima0505 sana da çok çok teşekkür ederim.

Bey Azura
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.