Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.823
Tıklama
Giriş
    367 Mesaj
    bu iddiayı yapmak için mıtsubıshı electrıc ve heavy cihazı çok iyi tanımak gerekiyor sanırım kendini tanıtırsan bizde senden faydalanabilecegimiz kadar faydalanalım belkide bizim bilmediğimiz şeyleri biliyorsundur birde superdelux olanını açrsan sevinirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: imbat35

şu an,mitsubishi elektrik klimaların bir üstünlügü yoktur,ama sadece süperdelux olanları alacaklara lafımız yok,onun haricinde mitsubishi olarak ne alırsanız alın,ben daha havy olandan hiç şikayet duymadım ama elektric olandan sitelerde şikayet vardı,panasonic ise dahalen panatekle sorunlarını halletimi halletmedi belli degil,macera arayanlar alabilirler
    |
    |

Orjinalden alıntı: art_SRY

bu iddiayı yapmak için mıtsubıshı electrıc ve heavy cihazı çok iyi tanımak gerekiyor sanırım kendini tanıtırsan bizde senden faydalanabilecegimiz kadar faydalanalım belkide bizim bilmediğimiz şeyleri biliyorsundur birde superdelux olanını açrsan sevinirim.
    quote:

şu an,mitsubishi elektrik klimaların bir üstünlügü yoktur,ama sadece süperdelux olanları alacaklara lafımız yok,onun haricinde mitsubishi olarak ne alırsanız alın,ben daha havy olandan hiç şikayet duymadım ama elektric olandan sitelerde şikayet vardı,panasonic ise dahalen panatekle sorunlarını halletimi halletmedi belli degil,macera arayanlar alabilirler

kendimimi tanıtayım sebeb,ben zavallı bir kullanıcıyım,ve kullanarak bu kanıya vardım,arkadaşlarım vede bu sitede baya yandım çavuş şarkısını söyleyen vardı siz ise onları görmediniz çünkü sadece bu bölüme giriyordunuz,yada gördünüz yanıt yazmadınız,elektrikden ısınmadım şikayetleri baya oldu bunuda izmirde iki bütük satıcıda kabul ettiler eger bu forumun o sayfalarını hatırlıyorsanız,ama havyde sorun hiç duymadım,zaten sıktı artık elektrik havy'i döver lafları,yukarada kelime hatası yapmışım sizde biliyorsunuz ama açık yakalamaca oynayacagız yaayrıca benden faydalanmayı bırakın,ben sıradan bir kullanıcıyım ,alırım kullanırım,yada kullananlarınkini ıcıgına cıcıgına kadar kullanırım,vede buraya yazarım ben hiç havy şikayeti duymadım,bakın ben duymadım diyorum,dünyada yok demiyorum ama elektrikte ohohohoh duydum hatta izmirde as klima ve ege klimada kabul ettiler kart problemlri oldugunu ısıtmada sorun oldugunu

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imbat35 -- 31 Mart 2008; 23:38:23 >
    |
    |

• Yarbay
    2142 Mesaj
    sharp, mitsubishi heavy, daikin

Bunlardan hangisi daha iyidir? iyiden kötüye sıralama nasıl olmalı?

mitsubishi heavy'nin 12 binliği 25 metrekareye yeter dedi satıcı. sizce? 18 binlikleri 40 metrekarenin üstüne veriyorlarmış.

ısıtma amacı önemliyse inverter almalısınız dedi bir de..

inverterların ısıtması klasik olanlara göre daha mı iyi?

Herkesin yorumlarını bekliyorum?
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj
    bu ne saçma konu bune acayip şey...

üye oldugum günden beri klima tavsiyesi sayfasını okuyorum...burda yardımcı olmadan cok reklam gördüm kim ne satıyosa sadece o ii diyor ..tabki herkes kendi malını över...ama herseyin hakkını vermek lazım...sonuçta parası olan gider bi klimacıya basar parayı en iyisini alır...burda herkesin belli bir büytceyle fiyat ve kalite olarak en iyi ne alabilirim diye arastırma içinde benimde oldugum gibi fakat reklam üstüne reklam başka birşey yok...
    |
    |
    CİHAZIN FİYATI İSE 2.700 USD + KDV DİR. BU FİYATA MONTAJ DAHİLDİR.
    AYRICA BANA 532.675 61 87 NOLU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Orjinalden alıntı: BAROKONE

CUMHUR BEY YENİ KASA YANİ ÖN TARAFI DÜZ OLAN 24'LÜK İNVERTER İN MODELİ Hangisi ? şuanki fiyatı konusunda dolar olarak yazabilirmisiniz..
    birde size ulaşabileceğim bir tlf.numarası yazarsanız çok sevinirim...
    |
    |

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

merhaba arkadaşlar yine ben geldim
    bu ebai arkadaşı cidden merak etmeye başladım atıldıkça mesaj yazmış :) adana ve çevresinde cihaz alacaklara yada sorunu olanlara
    yardımcı olabilirim
    |
    |

Orjinalden alıntı: sofokles2000

sharp, mitsubishi heavy, daikin

Bunlardan hangisi daha iyidir? iyiden kötüye sıralama nasıl olmalı?

mitsubishi heavy'nin 12 binliği 25 metrekareye yeter dedi satıcı. sizce? 18 binlikleri 40 metrekarenin üstüne veriyorlarmış.

ısıtma amacı önemliyse inverter almalısınız dedi bir de..

inverterların ısıtması klasik olanlara göre daha mı iyi?

Herkesin yorumlarını bekliyorum?

1-DAIKIN
    2-SHARP
    3-MİTSUBSHİ HAVY,sorduklarınıza göre,

12000 btu 25 metre karede sorun çıkarır,bulabilirseniz 14000-16000 btu bulamazsanız 18000 btu,ınverter klimaları kullanmayı bazı arkadaşlar kullanmayı beceremedikleri için ısıtmıyor ılık fülüyor diyorlar ama,ınverter her bakımdan daha iyidir,özellikle uzun kullanımlarda
    |
    |

• Er
    12 Mesaj
    cumhur bey merhaba, sonunda fujitsu inverter 24'lük klima aldım yakın zamanda takacaklar..almadan evvel gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim..aynı üründen bir arkadaşımda sipariş vermiş ancak fujitsu istemesine rağmen satıcı bazen fujitsu sipariş veriyoruz general geliyor ama iki klimada aynı demiş..şimdi arkadaşım 24 lc modeli parası verip de general klima gelirse ne olacak..iki klimada özellik ve kalite,fiyat açısından aynı mı?aydınlatırsanız sevinirim..teşekkürler..
    |
    |
    DEĞERLİ BAROKONE, ÖNCELİKLE HAYIRLI UĞURLU OLSUN GÜLE GÜLE KULLANIN KLİMANIZI, ŞU KONUDA SİZİ VE BU YAZIYI OKUYAN HERKESİ UYARMAK İSTERİM. BİR FUJİTSU BAYİSİNDEN ALACAĞINIZ KLİMA FUJİTSU DEĞİLDE YERİNE GENERAL MARKA KLİMA GELİRSE MUTLAKA AMA MUTLAKA BENİ ARAYIN. BAKIN BURAYA CEP TELEFONUMU YAZIYORUM. 0.532.675 61 87 HİÇ BİR BAYİNİN BÖYLE BİR UYGULAMA YAPMAYA HAKKI YOKTUR.
    BU KONUDAKİ HASSASİYETİNİZDEN DOLAYI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
    SEVGİLİ BAROKONE FİYAT AÇISINDAN AYNI DEĞİL CİHAZLAR O YÜZDEN BU KADAR HASSASIM BU KONUDA.

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Orjinalden alıntı: BAROKONE

cumhur bey merhaba, sonunda fujitsu inverter 24'lük klima aldım yakın zamanda takacaklar..almadan evvel gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim..aynı üründen bir arkadaşımda sipariş vermiş ancak fujitsu istemesine rağmen satıcı bazen fujitsu sipariş veriyoruz general geliyor ama iki klimada aynı demiş..şimdi arkadaşım 24 lc modeli parası verip de general klima gelirse ne olacak..iki klimada özellik ve kalite,fiyat açısından aynı mı?aydınlatırsanız sevinirim..teşekkürler..
    |
    |

• Yüzbaşı
    367 Mesaj
    merhaba birincisi sizin kullanıcı olduğunuzu zannetmiyorum söylediklerinizin tam aksine en az şikayet alan klima olarak sitelerde görebilirsiniz mıtsubıshı electrıc cihazı diger bir sebepten dolayı ege klimayı çok iyi tanırım oda beni iyi tanır kart hatası olmadığını en az benim bildiğim kadar iyi bilir zaten öyle olsa servisliğini bırakırdı kimsenin adını kullanmayın lütfen kendi adınızdan başka sizin 2 sıraya koyduğunuz sharp cihazın 9,12,18,ve 24 btu split cihazların enerjileri ne sınıfı acaba merak ettim electrıc ten üstünmü sınıfaltı yapmışsınız.
    quote:

quote:

quote:

kendimimi tanıtayım sebeb,ben zavallı bir kullanıcıyım,ve kullanarak bu kanıya vardım,arkadaşlarım vede bu sitede baya yandım çavuş şarkısını söyleyen vardı siz ise onları görmediniz çünkü sadece bu bölüme giriyordunuz,yada gördünüz yanıt yazmadınız,elektrikden ısınmadım şikayetleri baya oldu bunuda izmirde iki bütük satıcıda kabul ettiler eger bu forumun o sayfalarını hatırlıyorsanız,ama havyde sorun hiç duymadım,zaten sıktı artık elektrik havy'i döver lafları,yukarada kelime hatası yapmışım sizde biliyorsunuz ama açık yakalamaca oynayacagız yaayrıca benden faydalanmayı bırakın,ben sıradan bir kullanıcıyım ,alırım kullanırım,yada kullananlarınkini ıcıgına cıcıgına kadar kullanırım,vede buraya yazarım ben hiç havy şikayeti duymadım,bakın ben duymadım diyorum,dünyada yok demiyorum ama elektrikte ohohohoh duydum hatta izmirde as klima ve ege klimada kabul ettiler kart problemlri oldugunu ısıtmada sorun oldugunu

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=1
    |
    |

• Yüzbaşı
    367 Mesaj
    merhaba çetin abi vardı sanırım bıktırdılar yazmıyor artık tabi birde vazgeçilmez gurcan1 vardı sanırım oda yok
    quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

ÜSTAD HOŞGELDİN TEKRAR ARAMIZA, ÖZLETTİN KENDİNİ, IŞIĞINLA AYDINLAT BİZLERİ YİNE...

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

bu ebai arkadaşı cidden merak etmeye başladım atıldıkça mesaj yazmış :) adana ve çevresinde cihaz alacaklara yada sorunu olanlara
    yardımcı olabilirim

|
    |

quote:

merhaba çetin abi vardı sanırım bıktırdılar yazmıyor artık tabi birde vazgeçilmez gurcan1 vardı sanırım oda yok
    quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

ÜSTAD HOŞGELDİN TEKRAR ARAMIZA, ÖZLETTİN KENDİNİ, IŞIĞINLA AYDINLAT BİZLERİ YİNE...

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

yardımcı olabilirim

|
    |

• Teğmen
    190 Mesaj
    SELAM ARKADAŞLAR BEN DİYARBAKIR BİSMİLDE DEVLET MEMURUYUM YAZLARI ÇOK SICAK GEÇ.TİĞİ İÇİN KLİMA ALACAĞIM .BURADA EN UYGUN ARÇÇELİK 13000 BTU NEO PLASMA KLİMA BULDUM .FİYATI 850 YTL KULLANACAĞIM YER TOPLAM 21 M KARE VE L ŞEKLİNDE SALON.SİZCE YETERLİMİ VE BU MARKAYI ALABİLİRMİYİİM .BURDA SATILANLAR VESTEL BEKO ARÇELİK MARKA KLİMALAR. YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: *AYTACH*

SELAM ARKADAŞLAR BEN DİYARBAKIR BİSMİLDE DEVLET MEMURUYUM YAZLARI ÇOK SICAK GEÇ.TİĞİ İÇİN KLİMA ALACAĞIM .BURADA EN UYGUN ARÇÇELİK 13000 BTU NEO PLASMA KLİMA BULDUM .FİYATI 850 YTL KULLANACAĞIM YER TOPLAM 21 M KARE VE L ŞEKLİNDE SALON.SİZCE YETERLİMİ VE BU MARKAYI ALABİLİRMİYİİM .BURDA SATILANLAR VESTEL BEKO ARÇELİK MARKA KLİMALAR. YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Nedense bu arkadaşa kimse cevap yazmamış! Aslında arkadaşım bu saydığın 3 markayı da tavsiye etmem. Hem elektrik tüketimi hem ses konusunda başını ağrıtacak ürünleri var. Ayrıca kullanacağın odanın cephesi ,izolasyon durumu ve de dairenin katını belirtmemişsin. Bu bakımdan 13 000 lik cihazın özellikle de bahsi geçen markalarda sıkıntı yaşaman olası.Hele de en üst kat ise yetmez diyorum.

Diğer taraftan yazdığın kadarıyla marka olarak başka alternatifin yok. Ben devlet memuru olduğun için neticede tayin ve de taşınma olasılığın nedeniyle günü kurtarmak adına bahsi geçen model 4020 AA yerine
    4620 AA modelini almaktan başka alternatif göremedim. Senin durum " Koyunun yokluğunda keçiye abdurrahman çelebi " misali olacak anlaşılan. Aldığın 850-900 YTl e biraz pazarlık yapıp bahsettiğim 4620 AA modelini almaya bak derim. Vermem o paraya derse başka yerden fiyat aldım veriyorlar dersin. Sorun çıkarsa PM at ben size yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar
    |
    |

• Yüzbaşı
    657 Mesaj
    hocam diyarbakırda arçelik kullanamazsın bunların verimi düşer 25 derecenin üzerine çıkınca...bütçen yerinde ise tabiki toshiba al derim tık demez yada sırayla hitachi hyundai airwell(airfel değil) alabilirsin...ama arçelik vs diyarbakırda hem verim alamazsın hemde tüketimin artar...
    |
    |
    diyarbakırda merkezi sistem yaptık gayette güzel çalışıyor fakat birebir diye tabir ettiğimiz split klimalara gelince arkadaşlarında dediği gibi arçelikte kış ve yaz aylarında sorun yaşama ihtimalin yüksek dış ünite dışarısı belirli bir ısıya yada soğuga maruz kaldıgı taktirde verim düşümü yapar bunları göze alarak taksitlede olsa mıtsubıshı electrıc daıkın yada panasonıc cihaz almanı tavsiye ederim eger bütçen müsait değilse 12 lik cihaz taktıracagın yere 18000 btu cihaz taktırmanı yani her zaman bir üst btu cihaz kullanmanı şiddetle tavsiye ederim kapasiteden düşse bile içerisini ideal ortama getirecektir tabi bunuda alırken ses seviye yükselimini yada elektrikl sarfiyatının fazla olacagını düşünerek yaparsan daha mantıklı bir karar vereceginden eminim.yani verim alamaz,hiç soğutmaz,hiç ısıtmaz gibi birşey sözkonusu olamaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: deli_yek

hocam diyarbakırda arçelik kullanamazsın bunların verimi düşer 25 derecenin üzerine çıkınca...bütçen yerinde ise tabiki toshiba al derim tık demez yada sırayla hitachi hyundai airwell(airfel değil) alabilirsin...ama arçelik vs diyarbakırda hem verim alamazsın hemde tüketimin artar...
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    arkadaşlar ben klima sektöründe çalışıyorum..tavsiyem daikin olacaktır..evet en iyisi ve pahalısı ama eminim ki pişman olmazsınız..daikin bildiğiniz gibi Türkiye'ye Isısan tarafından getirilmekte ve servis ağıda çok güçlüdür..ayrıca lütfen klima alırken yalnızca fiyatlara bakmayın,COP (bir nevi tasarruf ) gibi değerlerini de inceleyin.sadece ucuza bir klima almak için alırsanız emin olun masrafı fiyatının 2-3 katı olacaktır.kartı,gaz şarjı,sigortası kompresörü derken klimaya yaptığınız masraf yükselecektir.iyice araştırın ve öle alın benim tavsiyem daikin olur.birde aldıkdan sonra iş bitmiyor tabii ki klimanın ömrünü uzatmak performansını korumak için lütfen düzenli bakımları yapın ya da yetkili bir servisle sözleşme yapıp bir yıl boyunca bu dertten kurtulun
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    Arkadaşlar ben panasonic için çok iyi düşünün diyorum,dahalen sitesinde ve izmirde sorun var,panasonic iyi klima olsada panatekle ilgili sorunlar sanırım devam ediyor,iyice araştırmadan bu klimaya yanaşmayın,dedigim gibi araştırın panatekle görüşün ve size mantıklı açıklamalar yaparsa alın,vede size işte servislerim şunlar satıcılarım şunlar gibi.
    |
    |
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.