Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.426.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
68. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba birincisi sizin kullanıcı olduğunuzu zannetmiyorum söylediklerinizin tam aksine en az şikayet alan klima olarak sitelerde görebilirsiniz mıtsubıshı electrıc cihazı diger bir sebepten dolayı ege klimayı çok iyi tanırım oda beni iyi tanır kart hatası olmadığını en az benim bildiğim kadar iyi bilir zaten öyle olsa servisliğini bırakırdı kimsenin adını kullanmayın lütfen kendi adınızdan başka sizin 2 sıraya koyduğunuz sharp cihazın 9,12,18,ve 24 btu split cihazların enerjileri ne sınıfı acaba merak ettim electrıc ten üstünmü sınıfaltı yapmışsınız.
    quote:

Orjinalden alıntı: imbat35

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

bu iddiayı yapmak için mıtsubıshı electrıc ve heavy cihazı çok iyi tanımak gerekiyor sanırım kendini tanıtırsan bizde senden faydalanabilecegimiz kadar faydalanalım belkide bizim bilmediğimiz şeyleri biliyorsundur birde superdelux olanını açrsan sevinirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: imbat35

şu an,mitsubishi elektrik klimaların bir üstünlügü yoktur,ama sadece süperdelux olanları alacaklara lafımız yok,onun haricinde mitsubishi olarak ne alırsanız alın,ben daha havy olandan hiç şikayet duymadım ama elektric olandan sitelerde şikayet vardı,panasonic ise dahalen panatekle sorunlarını halletimi halletmedi belli degil,macera arayanlar alabilirler

kendimimi tanıtayım sebeb,ben zavallı bir kullanıcıyım,ve kullanarak bu kanıya vardım,arkadaşlarım vede bu sitede baya yandım çavuş şarkısını söyleyen vardı siz ise onları görmediniz çünkü sadece bu bölüme giriyordunuz,yada gördünüz yanıt yazmadınız,elektrikden ısınmadım şikayetleri baya oldu bunuda izmirde iki bütük satıcıda kabul ettiler eger bu forumun o sayfalarını hatırlıyorsanız,ama havyde sorun hiç duymadım,zaten sıktı artık elektrik havy'i döver lafları,yukarada kelime hatası yapmışım sizde biliyorsunuz ama açık yakalamaca oynayacagız yaayrıca benden faydalanmayı bırakın,ben sıradan bir kullanıcıyım ,alırım kullanırım,yada kullananlarınkini ıcıgına cıcıgına kadar kullanırım,vede buraya yazarım ben hiç havy şikayeti duymadım,bakın ben duymadım diyorum,dünyada yok demiyorum ama elektrikte ohohohoh duydum hatta izmirde as klima ve ege klimada kabul ettiler kart problemlri oldugunu ısıtmada sorun oldugunu

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=1

• merhaba çetin abi vardı sanırım bıktırdılar yazmıyor artık tabi birde vazgeçilmez gurcan1 vardı sanırım oda yok
    quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

ÜSTAD HOŞGELDİN TEKRAR ARAMIZA, ÖZLETTİN KENDİNİ, IŞIĞINLA AYDINLAT BİZLERİ YİNE...

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

merhaba arkadaşlar yine ben geldim
    bu ebai arkadaşı cidden merak etmeye başladım atıldıkça mesaj yazmış :) adana ve çevresinde cihaz alacaklara yada sorunu olanlara
    yardımcı olabilirim

• EVET ÇETİN ABİNİN YAZILARINI GÖREMİYORUM UZUN ZAMANDIR, GÜRCAN DA YOK ORTALARDA.

quote:

merhaba çetin abi vardı sanırım bıktırdılar yazmıyor artık tabi birde vazgeçilmez gurcan1 vardı sanırım oda yok
    quote:

Orjinalden alıntı: FUJITSU

ÜSTAD HOŞGELDİN TEKRAR ARAMIZA, ÖZLETTİN KENDİNİ, IŞIĞINLA AYDINLAT BİZLERİ YİNE...

SAYGILARIMLA
    CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

merhaba arkadaşlar yine ben geldim
    bu ebai arkadaşı cidden merak etmeye başladım atıldıkça mesaj yazmış :) adana ve çevresinde cihaz alacaklara yada sorunu olanlara
    yardımcı olabilirim

• SELAM ARKADAŞLAR BEN DİYARBAKIR BİSMİLDE DEVLET MEMURUYUM YAZLARI ÇOK SICAK GEÇ.TİĞİ İÇİN KLİMA ALACAĞIM .BURADA EN UYGUN ARÇÇELİK 13000 BTU NEO PLASMA KLİMA BULDUM .FİYATI 850 YTL KULLANACAĞIM YER TOPLAM 21 M KARE VE L ŞEKLİNDE SALON.SİZCE YETERLİMİ VE BU MARKAYI ALABİLİRMİYİİM .BURDA SATILANLAR VESTEL BEKO ARÇELİK MARKA KLİMALAR. YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • BU ARADA PARDON SALONUM L ŞEKLİNDE VE UZUN KISMI 15 METRE KARE KISA OLAN KISMI 6 METRE KARE BEN UZUN KISIMA KULLANACAĞIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: *AYTACH*

SELAM ARKADAŞLAR BEN DİYARBAKIR BİSMİLDE DEVLET MEMURUYUM YAZLARI ÇOK SICAK GEÇ.TİĞİ İÇİN KLİMA ALACAĞIM .BURADA EN UYGUN ARÇÇELİK 13000 BTU NEO PLASMA KLİMA BULDUM .FİYATI 850 YTL KULLANACAĞIM YER TOPLAM 21 M KARE VE L ŞEKLİNDE SALON.SİZCE YETERLİMİ VE BU MARKAYI ALABİLİRMİYİİM .BURDA SATILANLAR VESTEL BEKO ARÇELİK MARKA KLİMALAR. YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Nedense bu arkadaşa kimse cevap yazmamış! Aslında arkadaşım bu saydığın 3 markayı da tavsiye etmem. Hem elektrik tüketimi hem ses konusunda başını ağrıtacak ürünleri var. Ayrıca kullanacağın odanın cephesi ,izolasyon durumu ve de dairenin katını belirtmemişsin. Bu bakımdan 13 000 lik cihazın özellikle de bahsi geçen markalarda sıkıntı yaşaman olası.Hele de en üst kat ise yetmez diyorum.

Diğer taraftan yazdığın kadarıyla marka olarak başka alternatifin yok. Ben devlet memuru olduğun için neticede tayin ve de taşınma olasılığın nedeniyle günü kurtarmak adına bahsi geçen model 4020 AA yerine
    4620 AA modelini almaktan başka alternatif göremedim. Senin durum " Koyunun yokluğunda keçiye abdurrahman çelebi " misali olacak anlaşılan. Aldığın 850-900 YTl e biraz pazarlık yapıp bahsettiğim 4620 AA modelini almaya bak derim. Vermem o paraya derse başka yerden fiyat aldım veriyorlar dersin. Sorun çıkarsa PM at ben size yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar

• hocam diyarbakırda arçelik kullanamazsın bunların verimi düşer 25 derecenin üzerine çıkınca...bütçen yerinde ise tabiki toshiba al derim tık demez yada sırayla hitachi hyundai airwell(airfel değil) alabilirsin...ama arçelik vs diyarbakırda hem verim alamazsın hemde tüketimin artar...
  • diyarbakırda merkezi sistem yaptık gayette güzel çalışıyor fakat birebir diye tabir ettiğimiz split klimalara gelince arkadaşlarında dediği gibi arçelikte kış ve yaz aylarında sorun yaşama ihtimalin yüksek dış ünite dışarısı belirli bir ısıya yada soğuga maruz kaldıgı taktirde verim düşümü yapar bunları göze alarak taksitlede olsa mıtsubıshı electrıc daıkın yada panasonıc cihaz almanı tavsiye ederim eger bütçen müsait değilse 12 lik cihaz taktıracagın yere 18000 btu cihaz taktırmanı yani her zaman bir üst btu cihaz kullanmanı şiddetle tavsiye ederim kapasiteden düşse bile içerisini ideal ortama getirecektir tabi bunuda alırken ses seviye yükselimini yada elektrikl sarfiyatının fazla olacagını düşünerek yaparsan daha mantıklı bir karar vereceginden eminim.yani verim alamaz,hiç soğutmaz,hiç ısıtmaz gibi birşey sözkonusu olamaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: deli_yek

hocam diyarbakırda arçelik kullanamazsın bunların verimi düşer 25 derecenin üzerine çıkınca...bütçen yerinde ise tabiki toshiba al derim tık demez yada sırayla hitachi hyundai airwell(airfel değil) alabilirsin...ama arçelik vs diyarbakırda hem verim alamazsın hemde tüketimin artar...

• arkadaşlar ben klima sektöründe çalışıyorum..tavsiyem daikin olacaktır..evet en iyisi ve pahalısı ama eminim ki pişman olmazsınız..daikin bildiğiniz gibi Türkiye'ye Isısan tarafından getirilmekte ve servis ağıda çok güçlüdür..ayrıca lütfen klima alırken yalnızca fiyatlara bakmayın,COP (bir nevi tasarruf ) gibi değerlerini de inceleyin.sadece ucuza bir klima almak için alırsanız emin olun masrafı fiyatının 2-3 katı olacaktır.kartı,gaz şarjı,sigortası kompresörü derken klimaya yaptığınız masraf yükselecektir.iyice araştırın ve öle alın benim tavsiyem daikin olur.birde aldıkdan sonra iş bitmiyor tabii ki klimanın ömrünü uzatmak performansını korumak için lütfen düzenli bakımları yapın ya da yetkili bir servisle sözleşme yapıp bir yıl boyunca bu dertten kurtulun

• Arkadaşlar ben panasonic için çok iyi düşünün diyorum,dahalen sitesinde ve izmirde sorun var,panasonic iyi klima olsada panatekle ilgili sorunlar sanırım devam ediyor,iyice araştırmadan bu klimaya yanaşmayın,dedigim gibi araştırın panatekle görüşün ve size mantıklı açıklamalar yaparsa alın,vede size işte servislerim şunlar satıcılarım şunlar gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Karar anı... Bu ikisinden hangisini alıyım. Neden?

http://www.iklimsa.com/tr.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=22

http://www.iklimsa.com/tr.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=66

ikiside güzel ama iklimsaya göre sharp daha güzel,hangisini alırsanız alın iyidirler.

• quote:

Orjinalden alıntı: e.b.a.i

quote:

ikiside güzel ama iklimsaya göre sharp daha güzel,hangisini alırsanız alın iyidirler.

iklimsaya göre sharp daha güzel demekle ne demek istediniz anlamadım. Yani iklimsa sharp'ın mı daha iyi olduğunu söylüyor? bana bu konuda iklimsa sharp'da ion jeneratörü olduğunu mitsubishi de ise ion plakası olduğunu söyledi ve sharpı öne çıkardı. Sharp'ın iç ünitesi en düşük kademede biraz daha sesli. BTU olarak ise az da olsa aşağıdaki gibi bir farklılık var:

Sharp:
    Soğutma Kapasitesi : 11950 (3070-12965) Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 13650 (3070-20470) Btu/h
    EER 3.21
    COP 3.88

Mitsubishi:
    Soğutma Kapasitesi : 11940 (1706-13306) Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 14330 (1706-17401) Btu/h
    EER 3.33
    COP 3.68

Ayrıca satıcı 12.000'in 25 metrekareye yeticeğini söyledi. Inverterların ısıtma kapasitesi düzlere göre biraz daha iyiymiş.

Bir de önemli bişey sormak istiyorum Sharpta Isıtma Kapasitesi: 13650 (3070-20470) Btu/h yazıyor. Yani bu cihaz geerektiğinde 20.470 BTU ya kadar kapasitesini artırabiliyor mu? Eğer öyleyse neden 13.650 yazıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 6 Nisan 2008; 10:33:14 >

• quote:

quote:

quote:

iklimsaya göre sharp daha güzel demekle ne demek istediniz anlamadım. Yani iklimsa sharp'ın mı daha iyi olduğunu söylüyor? bana bu konuda iklimsa sharp'da ion jeneratörü olduğunu mitsubishi de ise ion plakası olduğunu söyledi ve sharpı öne çıkardı. Sharp'ın iç ünitesi en düşük kademede biraz daha sesli. BTU olarak ise az da olsa aşağıdaki gibi bir farklılık var:

Sharp:
    Soğutma Kapasitesi : 11950 (3070-12965) Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 13650 (3070-20470) Btu/h
    EER 3.21
    COP 3.88

Mitsubishi:
    Soğutma Kapasitesi : 11940 (1706-13306) Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 14330 (1706-17401) Btu/h
    EER 3.33
    COP 3.68

Ayrıca satıcı 12.000'in 25 metrekareye yeticeğini söyledi. Inverterların ısıtma kapasitesi düzlere göre biraz daha iyiymiş.

Bir de önemli bişey sormak istiyorum Sharpta Isıtma Kapasitesi: 13650 (3070-20470) Btu/h yazıyor. Yani bu cihaz geerektiğinde 20.470 BTU ya kadar kapasitesini artırabiliyor mu? Eğer öyleyse neden 13.650 yazıyor?

Sayın forumdaşım;

bütün inverter klimalar 20-30 dakika boyunca en yüksek btu'larda çalışırlar yani siz en üst btu'yu fzla ciddiye almayın en üst deger geçici degerdir,ihtiyacı oldugu zaman çıkar ve iner,ayrıca 12000 btu ınverter yeterde yetmezde,evinizin durumu,yalıtımı,kuzeyemi güneyemi bakıyor,bunları servis degerlendirsin eger size bu buraya yeter yetmezse malımı geri alırım derse alın ama elerindende kagıt alın yoksa sattıktan sonra babasını tanımazlar genelde,
    evet iklimsa satıcısı arkadaş bana ve yüzlerce insana sharp daha iyi diyor (türkiyeye gelenler arasında tabiki)

• 18 binlikler bütçemi aşıyor dedim, onlar da gerek yok zaten 12 lik yeter size dedi. 12.000 takalım ama sizden kağıt istiyorum dedim o zaman riske etmeyelim 18 lik takalım dedi :)
  • quote:

18 binlikler bütçemi aşıyor dedim, onlar da gerek yok zaten 12 lik yeter size dedi. 12.000 takalım ama sizden kağıt istiyorum dedim o zaman riske etmeyelim 18 lik takalım dedi :)

demekki servis yada satıcı kıvırmışbu buzdolabı almaya benzemez,bana pahalı geldi 18000 btu almamayımda 12000 btu alayım demeyin sonra son pişmanlık fayda etmez,eger günde 10 saati aşmayacaksanız ınverter almayın klasik alın,kaliteli bir markanın,satıcı güvence verm,yorsa sakın olaki 12000 btu almayın,

iyi günler
  • quote:

quote:

18 binlikler bütçemi aşıyor dedim, onlar da gerek yok zaten 12 lik yeter size dedi. 12.000 takalım ama sizden kağıt istiyorum dedim o zaman riske etmeyelim 18 lik takalım dedi :)

demekki servis yada satıcı kıvırmışbu buzdolabı almaya benzemez,bana pahalı geldi 18000 btu almamayımda 12000 btu alayım demeyin sonra son pişmanlık fayda etmez,eger günde 10 saati aşmayacaksanız ınverter almayın klasik alın,kaliteli bir markanın,satıcı güvence verm,yorsa sakın olaki 12000 btu almayın,

iyi günler

12 lik inverter almak yerine 18 lik düz almak daha mantıklı görünüyor o zaman.

Bir iklimsa bayisiyle daha görüşücem bakalım onlar ne diyecek.

• Foruma katkıda bulunan arkadaşlara sorularım olacak.
    Evim Gaziantep'te. 2. kat. Salon ve yatak odası için iki klima düşünüyorum.
    Esas amacım yazın 3 aylık sıcaklarda soğutma ve kışın kaloriferin yetersiz olduğu durumlarda ısıtma.
    Salon BTU'su iki ayrı keşifte de 24.000 önerildi-bu konuda sorun yok;
    yatak odası ise 18-20 m2, güney cephe ve yaklaşık 2.5 m2 çift cam pimapen. Mitsubishi electric keşifte 9000 BTU inverter yeter dedi, mitsubishi heavy ise 12000 klasik BTU önerdi. Sorularım da bu klima tercihi ile ilgili.
    Mitsubishi electric düşünüyorum.

Sorularım:
    1. İnverter günde-aslında gecede- 8 saatten az çalıştıracağım için maliyet-etkinlik açısından verimli değil okuduğum forum mesajlarından anladığım kadarıyla
    fakat inverter cihazda ilave teknolojik özellikler veya piyasadaki diğer eşdeğer ürünlerde-örneğin sharp- plasma cluster, anyon generator vs. özellikler kullanımda gerçekten fark yaratıyor mu-sağlık ve konfor açısından? [şu ana kadarki kararım M. electric MSH-GA35VB, 12000BTU]

2. Yatak odası için 12000 BTU mu 9000 BTU mu önerirsiniz? Ekstra BTU'nun bana ne zararı olur? (gürültü artışı ve elektrik sarfiyatı mı)

3. Fiyatlar için görüşleriniz:

9000 btu M. electric MSH-GA20VB 1000 ytl
    12000 btu M. electric MSH-GA35VB 1200 ytl

inverterli 9000 btu M. electric MSZ-FA25VA 1800 ytl

24000 btu M. electric MSH-GA60VB 2200 ytl

Bu uzun mesajımı okuyup cevap yazanlara teşekkür ederim. (Forumları okudukça kafam daha da karışıyor)

• Benim size tavsiyem kullanım amacınıza en uygunu klasik klimadır.Özellikle yatak odası gibi bir yerde klimanın 10 saatin üzerinde çalışması çok zordur.

Klimalardaki filitre sistemleri tamamen reklam kokan hareketlerdir Toz filitresi haricindeki bütün filitreler hikayedir.Toz filitresinin amacıda kullanıldığı bölgeyi temizlemek için değil,klimanın ısı transferini yapan evaparatör(soğutmada),kondenser(ısıtmada) yüzeyini temiz tutmak içindir.

Size sunulan fiyatlarda bence gayet makul fiyatlar.Yatak odasındaki klima için tamamen ısıtma amaçlı olmadığı için 9000 btu klasik klimanın yeteceğini düşünüyorum.Böylelikle alırken daha az para ödersiniz,ses seviyesi daha az olur,çok sık devreye girip çıkmayacağı için daha konforlu olur.Birde 9000 btu klasik M. ELECTRIC kodu MSH-GA25VB dir.Mitsubishi Electric

• merhaba aslında sizin orası için keşif yapıldı ise olay bitmiştir bence 18 yada 20 mt2 için şu yada bu yeterli gelir yada yetmez demek kafanızı karıştırmaktan başka bir işe yaramaz tahmin ediyorum gelen kişide bilirkişiydi msh25 cihazı alırsınız sogutmada yeterli glebilir kışın ısıtma yapmak gibi bir durum olduğunda ne kadar ısıtırsınız yada ne kadar performans alırsınız orası kullanmadan bilinmez ses seviyesi açısından cool82 arkadaşın dediği doğru ses seviyesi cihaz ufaldıkça düşecektir fakat yeterlilik konusunuda düşününce 9 ınverter alım maliyeti yüksek fakat ses seviyesi ve elektrik sarfiyatı bakımından daha avantajlıdır. şimdi diyebilirsiniz bu kadar fark vermeye değermi mıtsubıshı electrıc cihazda 3 farklı ınverter serisi vardır hc25 olanına bakın derim yada bulamazsanız ben adana bayi ve servisiyim ben yardımcı olabilirim
    quote:

Orjinalden alıntı: mgu

Foruma katkıda bulunan arkadaşlara sorularım olacak.
    Evim Gaziantep'te. 2. kat. Salon ve yatak odası için iki klima düşünüyorum.
    Esas amacım yazın 3 aylık sıcaklarda soğutma ve kışın kaloriferin yetersiz olduğu durumlarda ısıtma.
    Salon BTU'su iki ayrı keşifte de 24.000 önerildi-bu konuda sorun yok;
    yatak odası ise 18-20 m2, güney cephe ve yaklaşık 2.5 m2 çift cam pimapen. Mitsubishi electric keşifte 9000 BTU inverter yeter dedi, mitsubishi heavy ise 12000 klasik BTU önerdi. Sorularım da bu klima tercihi ile ilgili.
    Mitsubishi electric düşünüyorum.

Sorularım:
    1. İnverter günde-aslında gecede- 8 saatten az çalıştıracağım için maliyet-etkinlik açısından verimli değil okuduğum forum mesajlarından anladığım kadarıyla
    fakat inverter cihazda ilave teknolojik özellikler veya piyasadaki diğer eşdeğer ürünlerde-örneğin sharp- plasma cluster, anyon generator vs. özellikler kullanımda gerçekten fark yaratıyor mu-sağlık ve konfor açısından? [şu ana kadarki kararım M. electric MSH-GA35VB, 12000BTU]

2. Yatak odası için 12000 BTU mu 9000 BTU mu önerirsiniz? Ekstra BTU'nun bana ne zararı olur? (gürültü artışı ve elektrik sarfiyatı mı)

3. Fiyatlar için görüşleriniz:

9000 btu M. electric MSH-GA20VB 1000 ytl
    12000 btu M. electric MSH-GA35VB 1200 ytl

inverterli 9000 btu M. electric MSZ-FA25VA 1800 ytl

24000 btu M. electric MSH-GA60VB 2200 ytl

Bu uzun mesajımı okuyup cevap yazanlara teşekkür ederim. (Forumları okudukça kafam daha da karışıyor)

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.