Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: taha yasin arıcı Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 26 Misafir (3 Mobil) - 24 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.224
Cevap
701
Favori
4.430.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21232124212521262127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinan34

Cevabınız için teşekkür ederim.Salon brüt 27 m2. kapısız ve direk koridora açılıyor.
    Senelerdir demirdökümün A12000'lik modelini kullandım.İç ünitesi sarardı.Dış ünitede paslandı.
    Rica ederim. Sararma malesef beyaz ürünlerde oluyor. Ama erken ama geç,eninde sonunda oluyor. Düzgün şekilde periyodik olarak temizlemek bu süreci uzatabilir.

Kökten çözüm ancak renkli (siyah) klima ile olabiliyor.

27m^2 civarı alan için 18000 Btu tercih etmeniz uygun olacaktır. 12000 yetersiz kalacaktır.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam dd performans 12000 kaç liraya kadar almak mantıklıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Yaz aylarında güneşin doğuşundan itibaren hemen hemen saat 18:00'a kadar güneş alan ve iki cepheli olan oturma/misafir odası için klima arayışına girdim. Oda 34m2 büyüklüğünde. Binada yalıtım yok ve evin konumu çatı katı, çatı arası falan değil. Orta/üst seviye bir klimaya arayışındayım. Elektrik, ses, arıza vs.. bakımından önerebileceğiniz marka ve modeller var mı acaba?

Ya da 24000 btu'luk alıp evi soğutabilir miyim? En azından yaz aylarında evde rahat otursak yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pohuman -- 15 Mart 2020; 20:38:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

lambada topraklama olmaz hocam toprağı nasıl hallettin?

bence buattan takip edebiliyorsan , sıfırdan kablo çek .

priz buatından toprak geçir

lambaya kadar 2 faz , 1 nötr , 1 de toprak çek standart borudan 4 kablo klavuzla rahatlıkla geçer.

nötr ortak olabilir ama faz buattan olsa iyi olur.

lambanın faz 1,5

klimanın faz 2.5 olmalı.
    hocam ben yokken babam elektrikçi çağırmış dediğim gibi yapmış. maalesef sıfırlama yapmış. bende elektrik okumuştum lisede, hocamızın ilk öğrettiği şey sıfırlamanın zararlarıydı. babama kızdım ama iş iş geçmiş artık. anahtarı devre dışı bırakmışlar.
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    valla yeni nesil inverter cihazlar hassas hocam yapabilirsen sen düzelt derim.Zaten servis bu şekilde açmayabilir klima takılmadıysa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

valla yeni nesil inverter cihazlar hassas hocam yapabilirsen sen düzelt derim.Zaten servis bu şekilde açmayabilir klima takılmadıysa.
    hocam umarım servis yapmaz. karşı binadaki komşu elektriği böyle çekmiş, babamda tanıdığı elektrikçiyi getirmiş şu karşıdaki gibi yap demiş elemana, adamda yapmış. üstüne 180 lira almıs eleman. klemens bile kullanmamıs elektrik bandıyla yetinmiş. yazık gerçekten.

3 lü klemens alırım 2.5 luk kabloyu balkona doğru uzatırım kanal içerisinden. matkap ile duvarı deler balkona geçiririm oradan sigortaya yürütürüm.

konuyu dağıttığım için özür dilerim. klima5505 abimiz yıllardır herkese sabırla cevap veriyor. o olmasa hiç bir fikrimiz olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 15 Mart 2020; 21:25:23 >
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    aynen hocam iyi olur.Ben görselliğe de önem veririm.

Birkaç resim olursa başka fikirlerde yürütebiliriz.

konuyu dağıtma değil hocam klima tavsiyesi kadar en önemlisi elektrik beslemesi ,tavsiyesi de önemli.Neticede bu alet elektrikle çalışıyor ve servisler elektriği bağlamıyor .İş tüketici ye düşüyor bu anlamda sizin örnekte olduğu gibi fahiş fiyatlara beş para etmez işler yapabiliyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: düş hekimi

Hocam dd performans 12000 kaç liraya kadar almak mantıklıdır?
    Merhaba hocam. A5 Performans'ın 12000 btu olanı zor bulunuyor. Hatta hiç yok gibi. Ancak bulunursa 3500-4000 civarına tercih edilebilir. 3500-3700 civarı ise direkt alınabilir.

4000'in de üstüyse düşünmek lazımdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pohuman

Merhaba,

Yaz aylarında güneşin doğuşundan itibaren hemen hemen saat 18:00'a kadar güneş alan ve iki cepheli olan oturma/misafir odası için klima arayışına girdim. Oda 34m2 büyüklüğünde. Binada yalıtım yok ve evin konumu çatı katı, çatı arası falan değil. Orta/üst seviye bir klimaya arayışındayım. Elektrik, ses, arıza vs.. bakımından önerebileceğiniz marka ve modeller var mı acaba?

Ya da 24000 btu'luk alıp evi soğutabilir miyim? En azından yaz aylarında evde rahat otursak yeter.
    Merhaba.

Sadece salon için bile olsa 24000 tercih etmeniz gerekir. Çünkü çatı kat ve iki cephesi mevcut. 34m^2 alana sahip olduğu için 24000 çok fazla gelmeyecek,18000 risk taşıyacaktır(yetersiz gelebilir).

Bu bağlamda 24000'e göre orta-üst tavsiye vermem gerekirse,

-Orta Sınıf için

Japon markalardan

Mitsubishi Electric GF serisi veya AP serisi.

Daikin Shira Eco

Diğer markalardan

Sigma Plus INVDMG

Demirdöküm A5 Performans

E.C.A Niobe

-Orta-Üst diye tabir edebileceğimiz ara modeller

Japon markalardan

Fujitsu/General KLCA

Panasonic Etherea Z

Daikin G

-Üst sınıf

Japon Markalardan

Mitsubishi LN Legendera(21000 Btu olanı uygun olur)

Daikin Shira Plus

şeklinde örneklendirebiliriz.

Bu marka modeller memnun kalacağınız,tüketim,ses ve sağlamlık açısından memnun edecek cihazlardır. Tabi fiyatları da çok yüksek mertebelere ulaşabilmektedir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

hocam umarım servis yapmaz. karşı binadaki komşu elektriği böyle çekmiş, babamda tanıdığı elektrikçiyi getirmiş şu karşıdaki gibi yap demiş elemana, adamda yapmış. üstüne 180 lira almıs eleman. klemens bile kullanmamıs elektrik bandıyla yetinmiş. yazık gerçekten.

3 lü klemens alırım 2.5 luk kabloyu balkona doğru uzatırım kanal içerisinden. matkap ile duvarı deler balkona geçiririm oradan sigortaya yürütürüm.

konuyu dağıttığım için özür dilerim. klima5505 abimiz yıllardır herkese sabırla cevap veriyor. o olmasa hiç bir fikrimiz olmayacak.

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Servislerin çoğunun umrunda bile olmuyor. Elektrik bağlantısı olmasa bile klimayı takıp,biz gittikten sonra elektrikçi çağırıp elektriğini bağlatırsınız diyip gidebiliyorlar.

Konuyu dağıttığınızı düşünmeyin. Diğer kullanıcı veya kullanıcı adayı forumdaşlarımıza da faydası olacaktır.

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim,faydalı olabiliyorsam bu bana yeter de artar...

Saygılarımla...

Siz bana invdmg ya da performansı tavsiye etmiştiniz. Sigma 3500 dd 4000 şu an. Sizce hangisini tercih edeyim.
    15325 ise 3600. Salon 20 m2, ara kat, Güney cephe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi düş hekimi -- 16 Mart 2020; 14:29:52 >
    teşekkürler hocam. peki şimdi baktım airfel d 2600 lira wifi olan copa touch line de 2600 lira. copa için fuji ile aynıdır demişsiniz ama iyi bir klima mıdır acaba ? airfelden çok geri kalır mı?

aynı fiyata olunca kararsız kaldım. bir de Alarko Carrier X-Power 53 QHF 09DST 9000 ve E.C.A. Spylos ESA1209A100 A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima dalan da var bunlar da Airfel kadar iyi olabilir mi yoksa daha mı kötüdür acaba ?

en uygun fiyatlı ürünü almaya çalışıyorum da acil lazım biraz da misafir falan düğün vs olacağı için ama sonuçta çok kullanılmayacağı için çok da önemli değil diyorum en uygunu almak istiyorum ama kaldığımız zaman da arada bir bir hafta boyunca kullanılacak meselai sessiz de olması lazım yatak odası olduğu için.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Sadece salon için bile olsa 24000 tercih etmeniz gerekir. Çünkü çatı kat ve iki cephesi mevcut. 34m^2 alana sahip olduğu için 24000 çok fazla gelmeyecek,18000 risk taşıyacaktır(yetersiz gelebilir).

Bu bağlamda 24000'e göre orta-üst tavsiye vermem gerekirse,

-Orta Sınıf için

Japon markalardan

Mitsubishi Electric GF serisi veya AP serisi.

Daikin Shira Eco

Diğer markalardan

Sigma Plus INVDMG

Demirdöküm A5 Performans

E.C.A Niobe

-Orta-Üst diye tabir edebileceğimiz ara modeller

Japon markalardan

Fujitsu/General KLCA

Panasonic Etherea Z

Daikin G

-Üst sınıf

Japon Markalardan

Mitsubishi LN Legendera(21000 Btu olanı uygun olur)

Daikin Shira Plus

şeklinde örneklendirebiliriz.

Bu marka modeller memnun kalacağınız,tüketim,ses ve sağlamlık açısından memnun edecek cihazlardır. Tabi fiyatları da çok yüksek mertebelere ulaşabilmektedir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Öncelikle vermiş olduğunuz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim. "Çatı katı, çatı arası falan değil" derken ikiside değil anlamında söyledim aslında. Bina 13 katlı ve 9. katta oturuyorum. :)
    Bu şekilde 18000'lik yeterli olur mu?

• quote:

Siz bana invdmg ya da performansı tavsiye etmiştiniz. Sigma 3500 dd 4000 şu an. Sizce hangisini tercih edeyim.
    15325 ise 3600. Salon 20 m2, ara kat, Güney cephe
    Merhaba.

Hangisi daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

Bu bağlamda Sigma INVMDG 3500TL ise onu tavsiye ederim. Ara katta 20m^2 alanda 12000 Btu INVDMG veya A5 Performans yeterli olacaktır.

Saygılarımla...
    Hocam ilgin için çok teşekkür ederim ama bir sorum daha olacak. Performans 3+ olduğu için kullanımda daha tasarruf sağlamaz mı

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

teşekkürler hocam. peki şimdi baktım airfel d 2600 lira wifi olan copa touch line de 2600 lira. copa için fuji ile aynıdır demişsiniz ama iyi bir klima mıdır acaba ? airfelden çok geri kalır mı?

aynı fiyata olunca kararsız kaldım. bir de Alarko Carrier X-Power 53 QHF 09DST 9000 ve E.C.A. Spylos ESA1209A100 A++ 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima dalan da var bunlar da Airfel kadar iyi olabilir mi yoksa daha mı kötüdür acaba ?

en uygun fiyatlı ürünü almaya çalışıyorum da acil lazım biraz da misafir falan düğün vs olacağı için ama sonuçta çok kullanılmayacağı için çok da önemli değil diyorum en uygunu almak istiyorum ama kaldığımız zaman da arada bir bir hafta boyunca kullanılacak meselai sessiz de olması lazım yatak odası olduğu için.
    Rica ederim hocam.

Copa-Fujiplus evet aynı üreticinin ürünü.

Chigo ve Midea diye esas üreticiler üzerinden gidersek Midea bir tık üstündür. Ancak Chigo da kötü demek doğru olmaz. Giriş sınıfında yer alan bir üründür.

Wi-Fi özelliği önemli ise,servisi de yaygın olması halinde tavsiye edebilirim.

Alarko Carrier de Midea üretimidir.

E.C.A Haier üretimidir,kompresörü Midea'dan biraz daha güçlüdür. Airfel(Midea) kadar iyi olduğunu söyleyebilirim.

Ses kısmı tabii bir noktada görecelidir. Copa için çok fazla kullanıcı yorumu yok. Ancak E.C.A ve Airfel cihazlar genel anlamda sessizdir. Copa'nın da çok sesli olacağını söylemek mümkün olmaz. Kendi çapında memnun edecek bir performans sunacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: pohuman

Öncelikle vermiş olduğunuz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim. "Çatı katı, çatı arası falan değil" derken ikiside değil anlamında söyledim aslında. Bina 13 katlı ve 9. katta oturuyorum. :)
    Bu şekilde 18000'lik yeterli olur mu?

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Kusuruma bakmayın lütfen. Çatı arası falan değil,daha kötüsü çatı katı anlamında dediniz sandım :) Çatı katta soğutma biraz daha zorludur,o nedenle.

Ara kat olduğu zaman söz konusu serilerin 18000 Btu olanları yeterli olacaktır :)

Hal böyle olunca üst segment listesine japonların dışında Gree U-Crown serisini de ekleyebiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim ama bir sorum daha olacak. Performans 3+ olduğu için kullanımda daha tasarruf sağlamaz mı
    Rica ederim hocam. Bunun sebebi test koşullarıdır. A5 Performans ılıman iklimde,Plus INVDMG ortalama iklimdeki test sonucunu belirtmektedir.

Yani DD A5 Performans'ın ılıman iklimde verdiği performansı Sigma da ılıman iklimde verebilir.

Çünkü iki cihaz da aynı markanın (Gree) aynı modeline ait komponentleri taşır.

Saygılarımla...
    Hocam o zaman son bir soru sorup, bu hafta nasipse alıyorum klimayı :) aynı fiyatta olursa, sigma plus 12000 mi Arçelik 15325 mi

• quote:

Hocam o zaman son bir soru sorup, bu hafta nasipse alıyorum klimayı :) aynı fiyatta olursa, sigma plus 12000 mi Arçelik 15325 mi
    Şimdiden hayırlı olsun hocam :) 20m^2 için Sigma Plus 12000 yeterli olacaktır. 325 kodlu cihazlar Ekolojik serisidir. Arçelik'in en sade serisidir. Ancak 15000'lik cihaz gereken yere uygun gelir. 18000'in fazla,12000'in az kalacağı veya 12000 btu cihazın yeterli olacağı alanın sınırlarına sahip olup çatı katı,yalıtımsız vb. durumlar olursa 15325 düşünülebilir. Bu bağlamda fiyat aynı olursa yine Sigma Plus serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 21232124212521262127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.