Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21202121212221232124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima nasıldır. 4100 lira Bunun yerine sigma 18invdms klimamı alayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerserif

Altusun dış ünitesi Baymaka ve diğerlerine göre çok daha büyük herhalde. Bu bir handikap mıdır? Baymak i kullananlar az yakiyor diye methediyor ekomodu falan da var. Ancak baymak R410 gaz, Altus R32 kullanıyor. Altus Baymak kadar az enerji tüketimi yapar mi?
    R32 kötü bir gaz olsa Daikin 23.000 liralik makinede kullanır mıydı? 😏
    Merhaba. Boyut açısından çok bir fark yok. Handikap değildir.

Eko mod esasen cihazın set değerini bir-iki kademe düşürmesi ile gerçekleşiyor. Fan hızı da düşürülmektedir.

Uygun kullanımla Altus da tasarruflu olacaktır.

R32 gaz aslında yeni bir gaz değil. R410A'nın da içerisinde bulunan bir gaz.

Yeni dizayn edilen sistemlerde tek başına kullanılmaya başlandı. Yavaş yavaş tüm cihazlar zamanında Inverter olduğu gibi günümüzdeki cihazlar da aynı şekilde kademe kademe R32 gazlı olacaklar.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdm

Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima nasıldır. 4100 lira Bunun yerine sigma 18invdms klimamı alayım.
    Merhaba.

Aradaki fiyat farkı az veya hiç yok ise Sigma INVDMS serisini tavsiye ederim. Diğer türlü Arçelik Ekolojik tercih edilebilir.

Saygılarımla...
  • Bütçe: 3200TL
    Metrekare: 26.5
    Ev özellikleri: istanbulda Ara kat, yalıtımlı güney cepheye bakıyor. Perde kapandığında pek güneş almıyor.
    Sadece soğutma amaçlı çalıştırılacak.

Bütçemi aşsa da bu ürün iiyi midir yoksa aynı paraya daha iyi var mıdır

https://www.asilev.com.tr/urun/arcelik-12340-12341-aa-wifi-inverter-klima?ref=akakce&v=0.80.7

Öneri verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 9 Mart 2020; 0:47:16 >
  • arkadaslar burada baya bi sayfa okudum sagolsun @@@@@klima5505@@@@@ ustada üsenmeden sorularima cevap verdi ve oturma odasi ve kücük oda icin iklimsanin sigma markasinda karar kildim nette fiyat arastirmasi yaptim ve istanbul anadolu yakasi hatta gebze dahil tüm iklimsa bayilerine email yazip bu iki klima icin fiyat teklifi istedim. En iyi teklifi kurtköy bayisinden aldim 7500 tl fiyatin icinde 18 binlik olana ekstra 3 yil garanti dahil yaptirdim.( 18 lik INVDMG PLUS ve 9 luk INVDMS COMFORT ) neyse kendim yurt didinda yasadigimdan kardesim ilgilendi adamlar saat 14 e randevu vermis aksam 19 da gelmisler haliyle yarinki gün yine gelmek zorunda kalmislar iki kisi gelmis bi tanesi cocukmus sanirim cirak ev 5 inci katta mecbur babam yardimci olmus yani hic memnun kalmamislar müsteri servisinden yana sansimiz tutmadi anlicaginiz...umarim cihazlarda sorun yasamayiz hayirlisi bakalim..
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Altus Alk 1820 almış bulunmaktayim. Temmuzda bağlatayacağım. İnşallah memnun kalırım. ☺️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese iyi forumlar. Midea blanc, gree lomo eşdeğer cihazlarmı acaba? Birde midea nın prime diye bir modeli var. Nasıl acaba? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ürün ile:https://urun.n11.com/klima/sigma-sgm12invdms-comfort-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-i-P412302803

Şu ürün:https://urun.n11.com/klima/yeni-kasa-r32-gaz-sigma-sgm12invdmg-a-12000-P386767018

arasında 490TL fark var. Bu farkın sebebi nedir? 490TL zorlamaya değer mi bütçeyi? Kafam o kadar karıştı ki. Milyon tane seçenek var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 9 Mart 2020; 18:50:0 >

• Adanada 25 m2 yalıtımsız oda için özellikle soğutma için kullanılacak Max 4000 TL klima önerisi olan var mı ? Ben Demirdöküm A5 18000 almayı düşünüyorum tahmini olarak fiyatlar 1 ay yukselir mı düşer mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Bütçe: 3200TL
    Ev özellikleri: istanbulda Ara kat, yalıtımlı güney cepheye bakıyor. Perde kapandığında pek güneş almıyor.
    Sadece soğutma amaçlı çalıştırılacak.

Bütçemi aşsa da bu ürün iiyi midir yoksa aynı paraya daha iyi var mıdır

https://www.asilev.com.tr/urun/arcelik-12340-12341-aa-wifi-inverter-klima?ref=akakce&v=0.80.7

Öneri verebilir misiniz?
    Merhaba.

Perde kapalı olacak şekilde kullanırsanız daha fazla verim elde edebilirsiniz. Yalıtım olması avantaj,aksi halde 12000 Btu cihaz bu alanda yetersiz kalırdı. Aslında 26,5m^2 12000 için biraz sınırın üstünde kalıyor.

Arçelik çatısı altında 15325 tam olurdu.

Ancak perdeler kapalı olacak şekilde kullanırsanız (güneş ışığı alımını azaltır/engellerseniz) verimi ve dolayısıyla tasarrufu artırabilirsiniz.

Bu cihaz önceki serilerden ancak fiyatı gayet uygun. Site güvenilir ise tercih edilebilir.

Ekstra özellikler (4 yöne üfleme vs.) önemli değilse Arçelik 12325 serisini tavsiye edebilirim,alternatif olarak. 15325 için benzer fiyat alabilirseniz 15325 daha iyi olur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: benims

arkadaslar burada baya bi sayfa okudum sagolsun @@@@@klima5505@@@@@ ustada üsenmeden sorularima cevap verdi ve oturma odasi ve kücük oda icin iklimsanin sigma markasinda karar kildim nette fiyat arastirmasi yaptim ve istanbul anadolu yakasi hatta gebze dahil tüm iklimsa bayilerine email yazip bu iki klima icin fiyat teklifi istedim. En iyi teklifi kurtköy bayisinden aldim 7500 tl fiyatin icinde 18 binlik olana ekstra 3 yil garanti dahil yaptirdim.( 18 lik INVDMG PLUS ve 9 luk INVDMS COMFORT ) neyse kendim yurt didinda yasadigimdan kardesim ilgilendi adamlar saat 14 e randevu vermis aksam 19 da gelmisler haliyle yarinki gün yine gelmek zorunda kalmislar iki kisi gelmis bi tanesi cocukmus sanirim cirak ev 5 inci katta mecbur babam yardimci olmus yani hic memnun kalmamislar müsteri servisinden yana sansimiz tutmadi anlicaginiz...umarim cihazlarda sorun yasamayiz hayirlisi bakalim..
    Merhaba hocam. Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Memnun kalmanızı diliyorum. Umarım sorunsuz kullanırsınız. Malesef marka güzel olsa da servis kötü olabiliyor. Onu da tavsiye etmemiz mümkün olmuyor malesef. 5 parmağın 5'i bir olmuyor malesef.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: omerserif

Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Altus Alk 1820 almış bulunmaktayim. Temmuzda bağlatayacağım. İnşallah memnun kalırım. ☺️
    Rica ederim. Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnnun olurum :)

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: striven

Herkese iyi forumlar. Midea blanc, gree lomo eşdeğer cihazlarmı acaba? Birde midea nın prime diye bir modeli var. Nasıl acaba? Teşekkürler
    Merhaba,teşekkürler.

Lomo,Blanc'tan bir üst sınıfta bulunan bir seri.

Blanc serisini Viola serisi ile eşdeğer tutabiliriz. Prime serisinde de çok fark yok,Blanc'ın yeni versiyonu diyebiliriz. Kendi çapında tercih edilebilecek cihazlardır.

Saygılarımla...
    İnşallah üstadım. ☺️

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Bu ürün ile:https://urun.n11.com/klima/sigma-sgm12invdms-comfort-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-i-P412302803

Şu ürün:https://urun.n11.com/klima/yeni-kasa-r32-gaz-sigma-sgm12invdmg-a-12000-P386767018

arasında 490TL fark var. Bu farkın sebebi nedir? 490TL zorlamaya değer mi bütçeyi? Kafam o kadar karıştı ki. Milyon tane seçenek var.
    Merhaba.

INVDMS giriş sınıfı diye tabir edebileceğimiz cihazlardır. INVDMG ise orta sınıf diyebileceğimiz sınıftadır.

INVDMG'nin kompresörü daha güçlüdür. Dış ünite serpantini(petekler) INVDMG'de çift sıralı,daha büyüktür. Bu komponent farklılıkları cihazın performansını artırmaktadır.

Özellikle uç dış ortam sıcaklıklarında(çok sıcak veya çok soğuk dış ortam sıcaklıklarında) klimanın performansını daha iyi korumasını,daha az kapasite düşüşü yaşamasını sağlar.

Soğuk ve Sıcak havalarda klimaların ısıtma ve soğutma kapasiteleri düşer. Bu düşüş geçicidir. Çünkü klima, dış ortam havasındaki ısıyı emer veya dış ortama ısı atar. Dış ortam sıcaklığı uç noktalara seyrettikçe klimanın ısı transfer yeteneği düşer.

Isı transfer yüzey alanı daha büyük olan klima çevrim başına daha yüksek ısı transferi sağlamış olur. Bu da klimanın rakamsal olarak daha düşük tüketim yapmasına karşılık daha yüksek soğutma-ısıtma performansı sergilemesini sağlar.

Özetlersek INVDMG daha yüksek modeldir. Fiyat farkı bundan kaynaklanır.

Bütçeniz için sorun oluşturmuyorsa 490TL farka rağmen INVDMG serisini tavsiye ederim. Bütçenizi aşıyorsa,bu farkı ödemeniz zor olacaksa bütçenizi zorlamanız yerine INVDMS serisini tavsiye ederim.

Bu arada kullanacağınız alan kaç m^2 ?

İzolasyon durumu nedir ?

Güneş aldığı cepheler hangi yöndedir ?

Ara kat mı? Yoksa çatı kat mı ?

Bu temel soruların cevabına göre INVDMS serisinin yeterliliğini de yorumlayabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: roronoar

Adanada 25 m2 yalıtımsız oda için özellikle soğutma için kullanılacak Max 4000 TL klima önerisi olan var mı ? Ben Demirdöküm A5 18000 almayı düşünüyorum tahmini olarak fiyatlar 1 ay yukselir mı düşer mi
    Merhaba.

Uygun fiyatlı bir alternatif olarak 18000 E.C.A Syplos serisini tavsiye edebilirim. Ancak bölgenizde servis ağı var mı onu tespit ettikten sonra tercih etmeniz uygun olur.

Diğer türlü fiyatı artmaz ise 18000 Btu/h Demirdöküm A5 tercih edilebilir.

Fiyat konusu ise adeta bir muamma. Net bir şey söylemek riskli olur. Yani artabilir de,artmayabilir de...

Saygılarımla...
    Abi bu kadar detaylı sabırla cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Abi eğer 3450TL'ye kadar başka önerin varsa ondan alabilirim. Şuan nedense kanım INVDMG'ye ısındı.

Ev özellikleri: istanbulda Ara kat, yalıtımlı güney cepheye bakıyor. Perde kapandığında pek güneş almıyor. Sadece soğutma amaçlı çalıştırılacak.
    Teşekkür ederim tavsiye ettiğiniz modelin sesi ve enerji tüketimi nasıldır

• Merhaba,

Balıkesir'de batı cephesinde 20 metrekarelik salonumuz mevcut. 3 katlı apartmanın 3 katı ve üstünde çatı var. Ytong tuğla kullanımı mevcut.
    Salon için sanırım 12000 BTU yeterli olacak.
    Sessiz çalışan, kaliteli ve rahatsız etmeyecek, fiyatı orta düzeylerde olacak bir soğutmaya sahip kışın gerektiğinde ısıtma olarak da kullanabileceğimiz bir klima tavsiyesi verir misiniz?

Mitsubishi Srk35zsp-s bu klima nasıldır hakkında bilginiz var mı ayrıca?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade8810 -- 10 Mart 2020; 16:43:36 >
  • Merhaba banada 25 metrekare alan için 3500 bütçe ile tavsiye lazım yer şanlıurfa

• 
Sayfa: önceki 21202121212221232124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.