Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Olricksm Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.372
Tıklama
Giriş
      149 Mesaj
      04 Mart 2008 22:24:32
      sevgili fujitsu arkadaşım benim soruma da bir cevap verirseniz sevinirim artı general klimaya fujitsunun 2.markası demişsiniz nasıl anlamadım araştırdığıma göre ikiside aynı yerde üretiliyor tabi siz daha iyi bilirsiniz.kalite olarak fujitsudan kötümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enjoy46 -- 4 Mart 2008; 22:25:54 >
      |
      |
      05 Mart 2008 09:23:33
      MERHABA ENJOY46 TABİKİ SİZİNDE SORULARINIZA CEVAP YAZACAĞIM, UNUTMUŞ DEĞİLİM. HEMEN GENERAL KONUSU HAKKINDA YAZAYIM. GENERAL FGL'NİN EVET 2. MARKASI ÇÜNKÜ FUJITSU'YA ALTERNATİF OLARAK PİYASAYA TAKDİM EDİLMİŞTİR. YANİ BİR ÇEŞİT ARÇELİK - BEKO GİBİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

SORUNUZA GELİNCE;
      FUJITSU KLASİK 12000 BTU ÖZELLİKLERİ:
      ÜRÜN KODU:ASY12UB
      SOĞUTMA KW: 3.70
      ISITMA KW: 4.00
      SOĞUTMA BTU: 12600
      ISITMA BTU: 13600
      ENERJİ SINIFI: A/A
      SES DB: 22
      EER: 3.27
      COP: 3.85
      SOĞUTUCU AKIŞKAN :R 410A

FUJITSU 14000 KLASİK ÖZELLİKLERİ;
      ÜRÜN KODU:ASY14UB
      SOĞUTMA KW: 4.25
      ISITMA KW: 4.80
      SOĞUTMA BTU: 14500
      ISITMA BTU: 16400
      ENERJİ SINIFI: B/A
      EER: 3.08
      COP: 3.78

FUJITSU 12000 BTU INVERTER ÖZELLİKLERİ:
      ÜRÜN KODU: ASYA12LC
      SOĞUTMA KW: 3.50
      ISITMA KW:4.80
      SOĞUTMA BTU: 3.100 - 14.700
      ISITMA BTU: 3.100 - 22.900
      SES DB: 21
      EER: 3.80
      COP: 4.87
      SOĞUTMA ÇALIŞMA ARALIĞI: -10 / 43
      ISITMA ÇALIŞMA ARALIĞI: -15 / 24

FUJITSU 14000 BTU INVERTER ÖZELLİKLERİ;
      ÜRÜN KODU: ASYA14LC
      SOĞUTMA KW: 4.20
      ISITMA KW: 5.60
      SOĞUTMA BTU: 3.100 - 18.100
      ISITMA BTU: 3.100 - 28.700
      EER: 3.78
      COP: 3.86
      SOĞUTMA ÇALIŞMA ARALIĞI: -10 / 43
      ISITMA ÇALIŞMA ARALIĞI: -15/ 24

SAYGILARIMLA
      CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Orjinalden alıntı: enjoy46

SAYIN CUMHUR BEY SİZDEN SON BİR YARDIM DAHA İSTEYECEM FUJİTSU KLİMALARIN TÜRKİYEDE SATIŞA SUNULAN 12.000 BTU,14.000 BTU DÜZ MODELLERİNİN ÜRÜN KODUNU ISITMA VE SOĞUTMADA STANDART BTU KW CİNSİNDEN YALNIZ NOMİNAL DEĞİL STANDART,ENERJİ TÜKETİMİNİ,ENERJİ SINIFINI VE ÇALIŞMA ARALIKLARINI VE GÜNCEL FİYATLARINI ARTI AYNI ŞEKİLDE 12.000 BTU,14.000 BTU İNVERTER MODELLERİNİN ÜRÜN KODUNU ISITMA VE SOĞUTMADA STANDART BTU KW CİNSİNDEN,ENERJİ TÜKETİMLERİNİ,ENERJİ SINIFLARINI VE ÇALIŞMA ARALIKLARINI VE GÜNCEL FİYATLARINI RİCA EDECEM.ZİRA AKBAYGRUP SİTESİNDE DOYURUCU BİR AÇIKLAMA BULAMADIM BAŞKA SİTELERDEKİ BİLGİLER TUTARSIZ VE BU KLİMALARIN TÜRKÇE KULLANIM KİTAPÇIĞI VARMI.BİR HAFTAYA KADAR ARTIK BU KLİMA İŞİNİ ÇÖZMEM LAZIM YOKSA KAFAM İYİCE KARIŞACAK.SAYGILARIMLA.
      bu mesajı pm olararakta atmıştım ama arkadaşlarda faydalansın bende artık ona göre değerlendirip daikin stylısh mi fujitsu mu kararımı verip yaz gelmeden alayım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      05 Mart 2008 11:43:21
      Cumhur bey tekrar merhaba,
      Verdiğiniz bilgiden ötürü teşekkür ederim. Ancak bir sorum sanırım yarım kalmış. Onu da cevaplarsanız sevinirim. Borulama mesafesi inverter cihazda önemli midir? Çünkü benim iç ünitem ile dış ünitem arka arkaya olduğu için yaklaşık 1,25 metre borulama kullanmışlar. Tabiki dış ünite yerden 70cm yukarıda. En az 3 metre borulama yapılması gerekir diye duydum bu doğrumudur? Çünkü bunun altında yapılan borulamada(R22 için konuşuyorum) mesafe kısa olsuğu için evaporatördeki akışkan tam buharlaşmadan kompressöre geri döner ve kompressöre de likit dönmesi kompressörü riske sokar diye bir bilgi aldım. Ben bu cihazı 1,25 metre borulama ile 25 gün kullandım. Ancak servisin dediği inverter cihazda borulama mesafesi(kısa anlamında) sorun değildir, demektedirler. Ben yine de tedirgin olup 25 gün sonra deneme amacı ile 4 metre borulama ile değiştirdim. Daha 2 gün oluyor değişeli. Ancak yukarıda bahsettiğim kısa borulama(1.25) gerçekten hatalı mıdır ve cihaz zarar görmüşmüdür, bu konuda da bilgi verirseniz sveinirim.
      Saygılarımla...
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      05 Mart 2008 13:07:05
      DEĞERLİ ARKADAŞIM BU SORUNUZU ATLAMIŞIM ÇOK ÖZÜR DİLERİM. HEMEN YANITLAYAYIM.
      KULLANDIĞINIZ CİHAZIN INVERTER YADA KLASİK SPLİT OLMASI BİRŞEYİ DEĞİŞTİRMİYOR. SADECE KULLANDIĞINIZ CİHAZIN KENDİSİ ÖNEMLİ. EĞER CİHAZINIZ DAIKIN, MITSUBISHI ELECTRIC, MITSUBISHI HEAVY, TOSHIBA, SANYO, FUJITSU, GENERAL, HITACHI VS. GİBİ KLİMALARDAN BİRİ İSE BORU UZUNLUĞU ÖNEMLİ DEĞİLDİR.
      BENİM EVİMDEKİ KLİMADA İÇ VE DIŞ ÜNİTE ARASINDA TAM 36 CM. BAKIR BORU VAR. ANLAYACAĞINIZ YUKARIDA SAYDIĞIM CİHAZLARDA YAĞ AKÜMÜLATÖRÜ OLDUĞU İÇİN SORUN ÇIKARMAZ.
      AMA CİHAZINIZ ARÇELİK, BEKO, DEMİRDÖKÜM YADA VESTEL İSE VEYAHUT İSMİ ÇOK FAZLA DUYULMAMIŞ UCUZ GRUP DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ BİR ÜRÜN İSE GENELDE DIŞ ÜNİTE ARKASINA HALKA YAPARLAR GÖRMÜŞÜNÜZDÜR. O TİP CİHAZLARDA SORUN YARATABİLİR.

SAYGILARIMLA
      CUMHUR DEMİRKAHYALILAR

quote:

Orjinalden alıntı: ygt07

Cumhur bey tekrar merhaba,
      Verdiğiniz bilgiden ötürü teşekkür ederim. Ancak bir sorum sanırım yarım kalmış. Onu da cevaplarsanız sevinirim. Borulama mesafesi inverter cihazda önemli midir? Çünkü benim iç ünitem ile dış ünitem arka arkaya olduğu için yaklaşık 1,25 metre borulama kullanmışlar. Tabiki dış ünite yerden 70cm yukarıda. En az 3 metre borulama yapılması gerekir diye duydum bu doğrumudur? Çünkü bunun altında yapılan borulamada(R22 için konuşuyorum) mesafe kısa olsuğu için evaporatördeki akışkan tam buharlaşmadan kompressöre geri döner ve kompressöre de likit dönmesi kompressörü riske sokar diye bir bilgi aldım. Ben bu cihazı 1,25 metre borulama ile 25 gün kullandım. Ancak servisin dediği inverter cihazda borulama mesafesi(kısa anlamında) sorun değildir, demektedirler. Ben yine de tedirgin olup 25 gün sonra deneme amacı ile 4 metre borulama ile değiştirdim. Daha 2 gün oluyor değişeli. Ancak yukarıda bahsettiğim kısa borulama(1.25) gerçekten hatalı mıdır ve cihaz zarar görmüşmüdür, bu konuda da bilgi verirseniz sveinirim.
      Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      399 Mesaj
      05 Mart 2008 15:28:32
      cumhur bey
      bendeki 9.000 inverter fujitsu bazen tamamen(üfleme kesiliyor) duruyor 3-5dk sonra tekrar devreye giriyor.sebebi odanın küçük olması olabilirmi?bir de bugünlerde havalarda ılıdı iyice...bilgi verirseniz sevinirim.durduğu zaman içinden gaz sesi gelirmi?
      |
      |
      05 Mart 2008 15:34:27
      ÇOK DOĞRU AYNEN KATILIYORUM. BU ARALAR HAVALAR ÇOK İYİ 21 YADA 22 DERECE DE KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM BU HAVALARDA.

quote:

Orjinalden alıntı: garagulli

cumhur bey
      bendeki 9.000 inverter fujitsu bazen tamamen(üfleme kesiliyor) duruyor 3-5dk sonra tekrar devreye giriyor.sebebi odanın küçük olması olabilirmi?bir de bugünlerde havalarda ılıdı iyice...bilgi verirseniz sevinirim.durduğu zaman içinden gaz sesi gelirmi?
      |
      |
      05 Mart 2008 17:08:44
      quote:

cumhur bey

Merhaba garaguli,

Benim inverter da sık durmaya başladı. Sanırım havaların ısınması ile çabuk termostata geçiyor cihaz. Hatta benimki durduktan 1 dakika sonra bile tekrar devreye girdiği oluyor. Dururken de senin bahsettiğin ses bende de var. Hani klimayı kapatınca şırr diye bir gaz dolaşımı olurya, benimkisi işte termostata girip durduğunda da o sesi yapıyor ama kapatırkenki gibi şiddetli değil ama ona yakın. Senin de bahsettiğin budur sanırım, benim de dikkatimi çekti.
      |
      |
      05 Mart 2008 17:15:23
      evt haklısın özellikle oda kapısı kapandığı zaman geçiyor termostata...kapı açıkken olmuyor
      |
      |
      05 Mart 2008 17:29:01
      quote:

evt haklısın özellikle oda kapısı kapandığı zaman geçiyor termostata...kapı açıkken olmuyor

Aynen öyle evet benimki de. Gaz sesi de aynı bahsettiğim gibi mi?
      |
      |
      05 Mart 2008 17:36:25
      evt aynısı....
      |
      |
      05 Mart 2008 17:41:16
      O halde durumlar aynı, yani inverterın çalışma prensibi bu. Ama non-inverter cihazlarda termostata geçince direk gazı kesip duruyor, ses filan yok. ama demekki inverterlarda olacak buİyi oldu tartışıyoruz bu alanda :)
      |
      |
      05 Mart 2008 17:48:39
      evt baktıki devir düşürmesi yetmiyor tamamen kesmekte buluyor çareyi...bu arada benim fujitsunun ısıtması gerçekten süper dün akşam 30C getirdim denemek için autodayken alev üfledi resmen....
      |
      |
      05 Mart 2008 17:53:53
      quote:

evt baktıki devir düşürmesi yetmiyor tamamen kesmekte buluyor çareyi...bu arada benim fujitsunun ısıtması gerçekten süper dün akşam 30C getirdim denemek için autodayken alev üfledi resmen....

Hava sıcak olduğu için alev üfler, çünkü yukarıdan çabuk ısınan havayı çabuk çekip, daha fazla sıcak üfleme yapabilcek. Ama bunu soğuk haavada çok kolay yapamaz sanırım..
      |
      |
      05 Mart 2008 18:10:52
      Selamlar,
      Arkadaşlar, İstanbul'da oturuyorum, yaklaşık 20-22 m2 salona klima taktırmak istiyorum, daire ara katta yer alıyor. Isınma için kombi kullandığımızdan klimanın ısıtma özelliğine gerek duyulmayacak. Hangi marka ve model tavsiyesinde bulunursunuz ve bu klimaların ortalama fiyatlarını yazabilir misiniz? Teşekkür ederim...
      |
      |
      11 Mart 2008 12:27:58
      arkadaşlar 2003 9000btu alaska klima aldık vestel yapmış yazlığa taktırdık 2 odaya 12 şer m2 hiç bakım falan olmadı soğutmaları süper sıcak oramda dahi açtıktan 10 dak sonra 20c ye indiriyor ve ağızdan 2 3 derece hava üflüyor yani donduruyor buna güvenerek klimalar birebir aynı seg marka 9000 lik 2 klima daha aldık dışı kumandası herşeyi aynı .Odalarda sadece 2m2 daha büyük bu odalar ataköy b lerde yani yalıtım var fakat klimalar soğutmuyor ben daha klimaların 23c ye ayarlansa bile attığını görmedim defalarca servis geldi fakat normal dedi bende onlara o zaman yazlıktakiler anormal dedim yok dediler bunlar rotary falan ama dedim bu btu ya göre hesaplanıyor verdiği soğuk yazlıktakiler eli yakacak kadar soğuk verirken bunlar berbat arkadaşlar yardım bunların neyi var.
      |
      |
      11 Mart 2008 12:54:54
      quote:

Orjinalden alıntı: froster2006

arkadaşlar 2003 9000btu alaska klima aldık vestel yapmış yazlığa taktırdık 2 odaya 12 şer m2 hiç bakım falan olmadı soğutmaları süper sıcak oramda dahi açtıktan 10 dak sonra 20c ye indiriyor ve ağızdan 2 3 derece hava üflüyor yani donduruyor buna güvenerek klimalar birebir aynı seg marka 9000 lik 2 klima daha aldık dışı kumandası herşeyi aynı .Odalarda sadece 2m2 daha büyük bu odalar ataköy b lerde yani yalıtım var fakat klimalar soğutmuyor ben daha klimaların 23c ye ayarlansa bile attığını görmedim defalarca servis geldi fakat normal dedi bende onlara o zaman yazlıktakiler anormal dedim yok dediler bunlar rotary falan ama dedim bu btu ya göre hesaplanıyor verdiği soğuk yazlıktakiler eli yakacak kadar soğuk verirken bunlar berbat arkadaşlar yardım bunların neyi var.

vestelin hiç bir ürünü alınmaz,bir yada iki tane iyi ürünü belki çıkar sonrada sizin gibi olur sonu,geri verin
      onlara klima demeye ordu kadar şahit lazım
      |
      |

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      11 Mart 2008 14:55:30
      KARDEŞ BUNLARDA İÇ ÜNİTEDE DUYUCU VAR ONU BİR BANTLA HAFİFTEN HASSASİYETİNİ AZALT AYRICA HER KLİMACI GAZ BASAMIYOR HATTA BİLMİYOR BENİM BAŞIMDAN GEÇTİ KALDIKİ BENDE 3 TANE ALASKA 1 TANE VESTEL VAR ALLAHA ŞÜKÜR TIK YOK BENİM TELEFONUM 05442375778 ARA KONUŞALIM OK AĞZI OLAN KONUŞMASIN AYRICA
      |
      |
      14 Mart 2008 22:24:11
      Klimada mitsubishi yi tek geçerim...
      |
      |
      15 Mart 2008 09:54:11
      hem a sınıfı hemde r410 gazlı sigma almanızı tavsiye ederım ıklımsa da satılıyor.
      |
      |
      15 Mart 2008 11:12:23
      quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS4373

hem a sınıfı hemde r410 gazlı sigma almanızı tavsiye ederım ıklımsa da satılıyor.

büyük hata
      |
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
Ankara Web Tasarım
Satılık Köpek
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.