Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tahsin75 , tahsin75 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü4 Mobil
5 sn
57.223
Cevap
701
Favori
4.430.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21112112211321142115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar.. salona bir klima alacağım. 29 m2. bir duvarı %80 cam ve cam balkona bakıyor. güney batı cephe. Sadece soğutma amaçlı kullanacağım. 18000 btu yeterli olur diye düşünüyorum. Mitsubishi almak istiyorum. İki bayi ile görüştüm.

Mitsubishi Heavy Premium SRK50ZS, 6900 TL fiyat aldım (internette 6500e kadar bulunuyor)
    Mitsubishi Electric Hare serisi 7300, Enviro serisi 8200. Isıtma amaçlı kullanmayacağım için Hare'nin yeterli olduğu söyledi bayidekiler.

Arada modele göre 800 - 1900 TL fark var. Mitsubishi Heavy yeterli olur diye düşünüyorum ama buradan da bir yorum almak istedim. Teşekkürler.
  • 18.000 lik bir klima arıyorum. F/P ürünü, kullanıcısını üzmeyecek hangi klimalar var önerebileceğiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pasha_ P kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen Mitsubishi Heavy asla tavsiye etmem hocam. Enviro serisi iyidir, farklı bayilerle görüşüp fiyat alın. 7000 ila 7500 arası bir fiyata alabileceğinizi tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, 35-40m2'lik bir salonumuz var. Bu salonda kullanacağımız bir klima almak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla 18000btu'luk, inverter tipi, enerji verimliliği A++ bir klima yeterli olacağını öğrendim ama model çok fazla olduğu için seçim yaparken dikkate alacağım daha ayırt edici bir özellik var mı? Marka ve model olarak dikkat etmem gereken kronik sorunlu ürünler var mı? Tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı? Limitim 4000-5000 belki bir miktar da artırabilirim limiti ama önceliğim bu aralıkta olmasıdır. Teşekkürler.
    İyi günler diliyorum herkese.

• xjavax X kullanıcısına yanıt
    Aslında bu başlıkta çok değil 7-8 sayfa geri gitseniz az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Klima5505 hocam baya ayrıntılı cevaplar vermiş. Kendinize göre bir klima bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

• renamed R kullanıcısına yanıt
    Eve, sağolsun baya güzel anlatmış. Onun sayesinde konu hakkında temel bilgi sahibi oldum. @Klima5505 'in yazdıklarına üzerine baktığımda bunların 3ü arasında kaldım. Önceliğim airfel(tavsiye etmiş) ama f/p olarak demirdöküm'ün uzun vadede getirisi daha mı fazla olur? Asıl bu konuda fikrini alabilmek ve varsa tavsiye ettiği başka modeller onlara da baktıktan sonra kararımı vermek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mazharr12

reis 12.000 btu cihazlarda bakır borulu fiyat performans olarak en çok önerdiğin marka model önerilerini merakla bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Ortalama bütçeye göre

Demirdöküm A5 Performans veya bir alt modeli A5 serisini çoğunlukla önermekteyim.

A5'e alternatif olarak Airfel LTXN serisini önerebilirim. Midea üretimi olan Airfel'in yerine Midea Prime serisi tercih edilebilir. Bu seri daha yenidir ancak Midea'nın Airfel kadar(Daikin servisliğinde) yaygın servis ağı yoktur. Buna dikkat etmek gerekir.

Yine bu ayarda ama nispeten daha da uygun olan E.C.A Syplos serisini önerebilirim. Servis kısmı bu marka için de geçerli,yaygın bir ağ var ise tercih edilebilir.

Arçelik düşünürseniz 12565 serisini tavsiye edebilirim. 12660 serisi için bütçeniz yeterli ise bu da markanın içerisindeki 12000'lik en iyi cihazdır ve performans bakımından da fark söz konusudur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufclp

Evet tam olarak sizin de dediğiniz gibi. Kanatlar istediğim konumda sabit kalmıyor. Yönlendirdiğimde kendiliğinden ortalanıyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba. Bu sorun için servis çağırmanızı tavsiye ederim. Ne yazık ki kullanıcı müdahalesi ile düzelen bir sorun olarak görünmüyor. Gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha_

selamlar.. salona bir klima alacağım. 29 m2. bir duvarı %80 cam ve cam balkona bakıyor. güney batı cephe. Sadece soğutma amaçlı kullanacağım. 18000 btu yeterli olur diye düşünüyorum. Mitsubishi almak istiyorum. İki bayi ile görüştüm.

Mitsubishi Heavy Premium SRK50ZS, 6900 TL fiyat aldım (internette 6500e kadar bulunuyor)
    Mitsubishi Electric Hare serisi 7300, Enviro serisi 8200. Isıtma amaçlı kullanmayacağım için Hare'nin yeterli olduğu söyledi bayidekiler.

Arada modele göre 800 - 1900 TL fark var. Mitsubishi Heavy yeterli olur diye düşünüyorum ama buradan da bir yorum almak istedim. Teşekkürler.
    Aleyküm selam.

Mekanınızın izolasyon durumu iyi ise 18000 Btu yeterli olur. Bu arada ara kat mı ? Çatı kat ise 60 veya 71 serisi ( 21000 veya 24000 Btu) tercih etmek gerekir.

HaRe serisinin 7300TL olduğu bir fiyatlandırmada M.Heavy ZS-S serisini tavsiye ederim. Enviro için sıkı bir pazarlık edip fiyatı kayda değer miktarda düşürebilirseniz Enviro tercih edilebilir. Aksi halde HaRe serisi için 7300TL ödemek yerine M.Heavy Premium için 6900TL ödemeniz daha mantıklı olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ramansari

18.000 lik bir klima arıyorum. F/P ürünü, kullanıcısını üzmeyecek hangi klimalar var önerebileceğiniz.
    Merhaba. Bütçeniz nedir acaba ? Max. bütçenize göre daha nokta atışı önerilerde bulunabiliriz.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Max 5.000 olabilir ama 4000 civarı olsa daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: xjavax

Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Demirdöküm A+++ olarak gözüküyor ama gerçekten diğerlerine göre o fiyatı vermeye değer mi?

https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn50u-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV000004OXDV?magaza=EPATeknoloji&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

https://www.hepsiburada.com/samsung-ar5500-ar18msfscwksk-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV0000057LUY?magaza=Avrupa&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

https://www.hepsiburada.com/demirdokum-a5-performans-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000CVK6A?magaza=Best+Buy&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    Merhaba.

A5 Performans için bütçeniz yeterli ise farka rağmen tavsiye ederim. Daha güçlü bir kompresöre sahiptir ve daha performanslıdır.

2. olarak Airfel LTXN alınabilir.

3. olarak Samsung kalır ancak ilk 2 alternatife yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Klima konusunda Samsung'u şahsen pek önermemekteyim.

Saygılarımla...

• quote:

Merhaba, 35-40m2'lik bir salonumuz var. Bu salonda kullanacağımız bir klima almak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla 18000btu'luk, inverter tipi, enerji verimliliği A++ bir klima yeterli olacağını öğrendim ama model çok fazla olduğu için seçim yaparken dikkate alacağım daha ayırt edici bir özellik var mı? Marka ve model olarak dikkat etmem gereken kronik sorunlu ürünler var mı? Tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı? Limitim 4000-5000 belki bir miktar da artırabilirim limiti ama önceliğim bu aralıkta olmasıdır. Teşekkürler.
    İyi günler diliyorum herkese.
    Merhaba.

40m^2 alanınızda izolasyon çok iyi değilse,çatı kat ise,güneş alan cephede(güney) cam alanı fazla ise 24000 tercih etmek daha uygun olacaktır. Bu şartlar yok ise 18000 Btu tercih edebilirsiniz.

Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye edebilirim. 18000 Btu olanı mevcuttur. Bu cihazı bulamazsanız(bayilerde stok konusunda sorun yaşanabiliyor) Aynı sevieyde Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim.

Airfel LTXN serisini önerebilirim. 18000 Btu olanı bütçeniz sınırları içerisindedir. 24000 olanı da gerekli olması halinde alınabilir,5000TL bandını çok aşmamaktadır. Bölgenizde servis ağı var ise Midea Prime serisini önerebilirim bu cihaza alternatif olarak.

Arçelik düşünürseniz 18565 serisini tavsiye edebilirim. Bu cihaz hakkındaki genel izlenim de olumlu yöndedir.

İyi akşamlar dilerim,

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: renamed

Aslında bu başlıkta çok değil 7-8 sayfa geri gitseniz az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Klima5505 hocam baya ayrıntılı cevaplar vermiş. Kendinize göre bir klima bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
    Merhaba hocam. İlginiz ve güveniniz için,yorumunuz için teşekkür ederim. Sağolun varolun.

Saygılarımla...
  • quote:

Eve, sağolsun baya güzel anlatmış. Onun sayesinde konu hakkında temel bilgi sahibi oldum. @Klima5505 'in yazdıklarına üzerine baktığımda bunların 3ü arasında kaldım. Önceliğim airfel(tavsiye etmiş) ama f/p olarak demirdöküm'ün uzun vadede getirisi daha mı fazla olur? Asıl bu konuda fikrini alabilmek ve varsa tavsiye ettiği başka modeller onlara da baktıktan sonra kararımı vermek istiyorum.
    Merhaba hocam. İlginiz ve güveniniz için,mesajınız için teşekkür ederim. Sağolun varolun.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramansari

Max 5.000 olabilir ama 4000 civarı olsa daha iyi olur
    Merhaba.

4000 Bandı için Airfel LTXN serisini önerebilirim. Servis konusunda da sorun yaşatmayacaktır,servisi yaygındır.

Alternatif olarak Demirdöküm A5 serisi alınabilir. İkisi arasında fiyatı uygun olanı tercih edebilirsiniz,ikisi birbirine yakındır.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler.

Peki 4000 altı için öneriniz var mı? Arçelik özelinde de yorum yapabilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Ortalama bütçeye göre

Demirdöküm A5 Performans veya bir alt modeli A5 serisini çoğunlukla önermekteyim.

A5'e alternatif olarak Airfel LTXN serisini önerebilirim. Midea üretimi olan Airfel'in yerine Midea Prime serisi tercih edilebilir. Bu seri daha yenidir ancak Midea'nın Airfel kadar(Daikin servisliğinde) yaygın servis ağı yoktur. Buna dikkat etmek gerekir.

Yine bu ayarda ama nispeten daha da uygun olan E.C.A Syplos serisini önerebilirim. Servis kısmı bu marka için de geçerli,yaygın bir ağ var ise tercih edilebilir.

Arçelik düşünürseniz 12565 serisini tavsiye edebilirim. 12660 serisi için bütçeniz yeterli ise bu da markanın içerisindeki 12000'lik en iyi cihazdır ve performans bakımından da fark söz konusudur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için işiniz rast gitsin. DemirDöküm A5 12.000 BTU karar kıldım sağolun.

• Arkadaşlar merhaba. İzmir'de 15 ve 30 metrekarelik 2 oda için 2 klima arıyorum.Özellikle soğutma amaçlı kullanılacak. Düşük kaliteli cihaz istemiyorum. Orta ve orta üstü seviyede tavsiye edebileceğiniz fiyat-performans cihazı var mı acaba? Bu işten anlayan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum. Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 21112112211321142115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.