Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
27. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 21092110211121122113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omershen

Merhaba;

2 klima arasında kararsız kaldım birisi Franke frame 12 birisi de ECA Niobe 12000 hangisini tavisye edersiniz teknik açıdan şimdiden teşekkürler.
    Merhaba.

Franke beyaz eşya,mutfak ürünleri konusunda gayet iyi bir marka. Ancak kliması kendi üretimi değil. Midea üretimidir. Airfel LTXN,Uğur gibi markaların klimaları ile hemen hemen aynı. Tasarım olarak fark söz konusu.

Bu bağlamda E.C.A Syplos (Haier üretimi) ile Franke'yi kıyaslarsak birbirlerinden çok farklı değiller.

Verimlilik konusunda da ısıtmada ve soğutmada Franke çok az bir farkla daha verimli. (Franke SEER/SCOP : 6,8/4,4 - E.C.A Syplos : 6,1/4,0)

Hangisinin servis ağı bölgenizde yaygın ise onu tercih edebilirsiniz. İkisi birbirine çok yakın,hemen hemen aynı.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan1581

300 m2 ve -1. kattaki mescid için salon tipi klima ne önerirsiniz ?
    Merhaba. Sadece veya çoğunlukla vakit namazlarında kullanılacaksa Inverter bir cihaza gerek yoktur. Çünkü yoğun ve uzun süreli bir kullanım olmayacağı için Inverter'in sağladığı tasarruf bu kullanım tarzında farkedilmeyecektir.

Airfel LVQ140U On-Off salon tipi cihazı önerebilirim.

Sigma SGM48STC alınabilir.

Viessmann FS1140T1 alınabilir,nispeten daha uygun fiyatlıdır.

Arçelik 7210 Plus alınabilir.

Bu cihazlar 48000 Btu olup ortamın izolasyon durumuna göre değişmekle birlikte 100-200 m^2 civarı alana hitap etmektedir. Bütçeniz yeterli ise o alanda etkili bir iklimlendirme için 2 adet klima kullanılması daha uygundur.

Bu alanda mevcuttur ancak yine de hatırlatmak isterim. Bu cihazların kullanılması için 3~ 380V Trifaze elektrik aboneliği bulunması gerekmektedir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: apocam

hocam iklimsa keşif sorumlusu dün akşam ziyarete geldi, kendisinin de uzman görüşüne dayanarak sigma plus 12lik de karar kıldık. tahminen 8-9 metre bakır boru kullanılacağını ve elektrik tesisatının da çekilmesi gerektiğini ama hepsini onun halledeceğini söyledi. liste fiyatı üzerinden anlaştık, boru ve elektrik tesisatı için ek ücret talep etmeyecek. gayet anlayışlı dürüst birine benziyordu, kısmetse haftaya cumartesi montajı gerçekleştirecekler.

fakat bir konu daha çıktı, apartmanın dış görüntüsünün bozulmaması için dış ünite üzerine klima gizleme paneli yaptıracağım, keşife gelen arkadaş da panelin performansı etkileyeceğini yaptırmazsam daha iyi olacağını söyledi. o konuda kafam karıştı, acaba çok etkiler mi diye. yaptıracağım panel bu arada düz kapalı sac değil, iri gözenekli hava alan yüzeyi var. internette optimal dekor yazınca çıkan panel bu arada.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. Öncelikle hayırlı olsun. İşlemlerin gerektiği gibi,memnun olacağınız şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum. İzlenimlerinizi vakti gelince paylaşırsanız memnun olurum. Boru ve kablo için ekstra ücret talep etmemeleri de bir jest olmuş.

Dış üniteye yaptıracağınız seperatör/paravan çok dar hava aralıklarına sahip değil ise performansı etkilemeyecektir. Üstünü de açık veya yine aralıklı olarak yaptırırsanız performans kaybınız olmaz. Keşfe gelen yetkilinin neden bu denli olumsuz baktığına dair fikir belirtemiyorum. Ancak bu tarz yapılan korugan veya dekoratif uygulamalar cihazın performansını etkilemeyecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: eleysen

Enviro aldım ilginiz için çok teşekkür ederim
    Merhaba,hayırlı olsun. İzlenimlerinizi merakla bekliyor olacağım.

Saygılarımla...
  • mutfak için klima almayı planlıyorum. milasta yaşıyorum. milas geçen yaz termometrenin 60ı gördüğü bir yer. sadece soğutma amaçlı olarak kullanacağız.mutfak yaşam alanımız olmadığı için klimayı da kısa sürelerle kullanacağız. mutfakta balkona açılan sürgülü pimapen balkon kapısı var. izolasyonu bir miktar zayıf kalıyor sürgüden dolayı,kapı ölçüleri 2x2mt ve tamamen camlı.mutfak cephesi doğu-güneydoğu. büyüklüğü de 18-20 metrekare civarı. klima olarak ne önerirsiniz? unuttum sona kaldı..bütçem 2-3bin civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TylerDurden_35

2017 yılında Mitsubishi Heavy Premium serisi cihaz almış biri olarak kendi kişisel kullanıcı deneyimimle söyleyebilirim ki asla tavsiye etmem bu markayı ne size ne de bir başkasına. Cihaz sesli çalışıyor, ısıtma performansı yetersiz aldığıma bin pişman etti beni. 2700 lira para vermiştim o zaman 9bin Btu cihaza yazık oldu verdiğim paraya. Bütçe yeterliyse Mitsubishi Electric alın ya da Toshiba klimalara bakın derim hocam.
    2017 'de ben de Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S aldım, iç ve dış sesinden çok rahatsızım. İç sesini hadi normal karşılıyorum özellikle duvardan gelen titreşim sesi çok rahatsız edici. Aldıktan sonra servisi çağırdım; dalga geçer gibi ben bir ses duyamıyorum, ses geliyorsa da duvar incedir ondan dolayı geliyordur diyip gitti elemanlar. Ukala servis elemanı gelmişti, ben şuradan 100 lira kazanacağım diye hayatımı tehlikeye atıyorum diye yakınıyordu (ne yapayım yani dışarıya inşaat merdiven sistemi mi yaptıracaktım? İş güvenliği tedbirini kendisi alması gerekir), vakum yapacak mısınız diye sorunca işime karışmayın falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderfree -- 3 Şubat 2020; 10:7:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Sadece veya çoğunlukla vakit namazlarında kullanılacaksa Inverter bir cihaza gerek yoktur. Çünkü yoğun ve uzun süreli bir kullanım olmayacağı için Inverter'in sağladığı tasarruf bu kullanım tarzında farkedilmeyecektir.

Airfel LVQ140U On-Off salon tipi cihazı önerebilirim.

Sigma SGM48STC alınabilir.

Viessmann FS1140T1 alınabilir,nispeten daha uygun fiyatlıdır.

Arçelik 7210 Plus alınabilir.

Bu cihazlar 48000 Btu olup ortamın izolasyon durumuna göre değişmekle birlikte 100-200 m^2 civarı alana hitap etmektedir. Bütçeniz yeterli ise o alanda etkili bir iklimlendirme için 2 adet klima kullanılması daha uygundur.

Bu alanda mevcuttur ancak yine de hatırlatmak isterim. Bu cihazların kullanılması için 3~ 380V Trifaze elektrik aboneliği bulunması gerekmektedir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    hocam tavsiye ettiğiniz salon tipi klimalardan 2 adet mi almak gerekiyor , yoksa normal klimalardan mı ?

• coderfree C kullanıcısına yanıt
    İnanın aynı sorunları birebir yaşadım hocam. Servis elemanı evime geldiğinde o kadar ses zaten olur gibisinden ukala ve geçiştirmek için verilen cevaplarla sinirimi bozmuştu. O gün tövbe ettim birdaha Mitsubishi Heavy almamaya, kim sorarsa da kesinlikle önermem bu markayı. Klimaları dandik olduğu gibi servis hizmeti de rezalet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

mutfak için klima almayı planlıyorum. milasta yaşıyorum. milas geçen yaz termometrenin 60ı gördüğü bir yer. sadece soğutma amaçlı olarak kullanacağız.mutfak yaşam alanımız olmadığı için klimayı da kısa sürelerle kullanacağız. mutfakta balkona açılan sürgülü pimapen balkon kapısı var. izolasyonu bir miktar zayıf kalıyor sürgüden dolayı,kapı ölçüleri 2x2mt ve tamamen camlı.mutfak cephesi doğu-güneydoğu. büyüklüğü de 18-20 metrekare civarı. klima olarak ne önerirsiniz? unuttum sona kaldı..bütçem 2-3bin civarı
    Merhaba.

18000 Btu bir cihaz tercih etmeniz uygun olacaktır,bahsetmiş olduğunuz şartlar için.

Bütçenize uygun veya en yakın şekilde

E.C.A Syplos serisini önerebilirim.

Bölgenizde servisi yaygın ise tercih edebilirsiniz.

4000TL bandına çıkarabilirseniz Airfel LTXN serisini önerebilirim. Servis konusunda da daha avantajlıdır,servisi yaygındır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan1581

hocam tavsiye ettiğiniz salon tipi klimalardan 2 adet mi almak gerekiyor , yoksa normal klimalardan mı ?

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. 300m^2 alan için 2 adet almak gerekir.

Düzenleme : Salon tipi de olsa 2 adet almak gerekir.

48000 Btu olan bu cihazlar 100-150m^2 civarına kadar yeterli olur. 300m^2 alanda soğutma ısıtma sağlar ama tam anlamıyla etki etmesi,yani mekanı ayarlanan sıcaklığa getirmesi uzun sürer. Serinlik oluşturmak veya soğuğu kırmak amacıyla 1 adet kullanılabilir. Ancak içeride bulunan insan sayısı,önemli gün ve gecelerde artacağı için özellikle yaz aylarında çok sıkıntı yaşatacaktır. Çünkü her insan bir anlamda ısı kaynağıdır. Fazla sayıda insan bulunduğu zaman soğutma ihtiyacı artacaktır ve cihaz yetersiz kalacaktır.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 3 Şubat 2020; 16:9:7 >

• Hotpoint Smart Plus A+++ WiFi 12000 BTU Klima

Bu klima kötü mü? Teknik verilerine bakarsan şu an Carrefoursa fiyatı çok uygun ama servisine Vestel bakıyormuş bir de İnternette çok olumlu yorumlar görmedim bu marka klima hakkında.

Bunun haricinde 12 BTU şu klimalar kafama yattı ama bilemedim işte ne alsam;
    Midea Prime MA2-12NXD0 Klima
    Sigma Comfort SGM12INVDMS 12
    Viessmann Vitoclima 200 S/HE HS 12

Fiyat olarak 3.000 'i çok zorlayarak çıkmadan bir klima almak istiyorum, zorlayacaksam da (4000 'e kadar) enerji verimliliği bunlardan belirgin şekilde daha iyi olmalı ki tercih edebileyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderfree -- 3 Şubat 2020; 20:36:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderfree

Hotpoint Smart Plus A+++ WiFi 12000 BTU Klima

Bu klima kötü mü? Teknik verilerine bakarsan şu an Carrefoursa fiyatı çok uygun ama servisine Vestel bakıyormuş bir de İnternette çok olumlu yorumlar görmedim bu marka klima hakkında.

Bunun haricinde 12 BTU şu klimalar kafama yattı ama bilemedim işte ne alsam;
    Midea Prime MA2-12NXD0 Klima
    Sigma Comfort SGM12INVDMS 12
    Viessmann Vitoclima 200 S/HE HS 12

Fiyat olarak 3.000 'i çok zorlayarak çıkmadan bir klima almak istiyorum, zorlayacaksam da (4000 'e kadar) enerji verimliliği bunlardan belirgin şekilde daha iyi olmalı ki tercih edebileyim.
    Merhaba.

Hotpoint Türkiye'den çekildi. Servis işlemlerini de Vestel'e bıraktı. Ürünlerin satışı bitip,garanti süresi de sona erdikten sonra servisliği de bırakabilirler. Kesin diyemeyiz ancak servis desteği bitmez diye garanti vermek de mümkün olmaz. Buna ek olarak Hotpoint yerine seçeneklerinizde olan veya olmasa bile daha tanınmış ürünleri tercih etmek uygun olur.

Sigma Comfort ile Viessmann aynı üreticinin ürünüdür. Gree üretimidir. Midea da Gree gibi üretici olan bir firmadır.

Sigma ile Viessman arasında tercih yapacak olursanız fiyatı uygun olanı ve bölgenizde servisi yaygın olanı tercih edebilirsiniz.

Midea da verimlilik açısından Sigma ve Viessmann'dan çok farklı değil. Sigma ile kıyaslarsak verimlilik değerleri aynı.

Yani üreticileri farklı olsa da performans ve verimlilik bakımından birbirlerine çok yakınlar.

Servis yaygınlığını gözetmekle birlikte fiyatı uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...

• quote:

Merhaba.

18000 Btu bir cihaz tercih etmeniz uygun olacaktır,bahsetmiş olduğunuz şartlar için.

Bütçenize uygun veya en yakın şekilde

E.C.A Syplos serisini önerebilirim.

Bölgenizde servisi yaygın ise tercih edebilirsiniz.

4000TL bandına çıkarabilirseniz Airfel LTXN serisini önerebilirim. Servis konusunda da daha avantajlıdır,servisi yaygındır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alacağım sağolun
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim. Bir de Vessen VTXN35B 12 modeli mevcut yine verimlilik olarak diğer yazdıklarıma benziyor, fiyat olarak ise uygun geldi. Vessen için Daikin üretimi yazıyor satıcı açıklamalarında. Bu modelle kıyaslama yaparsam sizce hangisini tercih etmeliyim?

Ayrıca yanlış anlamadıysam Gree klima alırsam daha önce yazdıklarımdan bir gömlek üstün gibi.

Bölge Antalya bu arada, servis olarak bulunabilirlik açısından çok sıkıntı çekmem herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderfree -- 3 Şubat 2020; 22:56:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alacağım sağolun

Alıntıları Göster
    Rica ederim,sizler de sağolun.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderfree

Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim. Bir de Vessen VTXN35B 12 modeli mevcut yine verimlilik olarak diğer yazdıklarıma benziyor, fiyat olarak ise uygun geldi. Vessen için Daikin üretimi yazıyor satıcı açıklamalarında. Bu modelle kıyaslama yaparsam sizce hangisini tercih etmeliyim?

Ayrıca yanlış anlamadıysam Gree klima alırsam daha önce yazdıklarımdan bir gömlek üstün gibi.

Bölge Antalya bu arada, servis olarak bulunabilirlik açısından çok sıkıntı çekmem herhalde.
    Rica ederim.

Vessen esasen Daikin üretimi değil,servis hizmetini Daikin veriyor. Vessen,Airfel LTXN ile aynı cihazdır. Bu iki cihaz da Midea Blanc ile aynıdır. Yani Prime serisinin bir öncesi.

Gree'nin söz konusu modelleri ile diğer Midea,Vessen alternatifleri arasında kayda değer bir fark yok. Ancak Sigma için örneğin INVDMG serisi bir gömlek üstündür. INVDMS serisi de diğer alternatifler ile aynıdır.

Antalya adeta klima cenneti. Bu nedenle servis konusunda sorun yaşamanız çok zordur.

Saygılarımla...

• Herkese merhaba. Airfel LTXN25U 9000 btu klima aldım. 1 hafta önce kurulumu yapıldı. Klimanın sağa sola yönlendirme kanatlarını herhangi bir tarafa çevirdiğimde kendiliğinden düzleşiyor. Pozisyonu istediğim yöne ayarlanmıyor. Sebep ne olabilir? Bunun için servis çağırmalımıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Franke'nin OD frame 12000 btu serisini öneriri misiniz? Klimada fazla bir özellik aramıyorum. Sadece iç ünitesi düzgün olsun ve arıza çıkarmasın.
    https://www.franke.com/tr/tr/ks/products/air-condition/frame/131-0535-320_detail.html
  • quote:

Merhaba.

Franke beyaz eşya,mutfak ürünleri konusunda gayet iyi bir marka. Ancak kliması kendi üretimi değil. Midea üretimidir. Airfel LTXN,Uğur gibi markaların klimaları ile hemen hemen aynı. Tasarım olarak fark söz konusu.

Bu bağlamda E.C.A Syplos (Haier üretimi) ile Franke'yi kıyaslarsak birbirlerinden çok farklı değiller.

Verimlilik konusunda da ısıtmada ve soğutmada Franke çok az bir farkla daha verimli. (Franke SEER/SCOP : 6,8/4,4 - E.C.A Syplos : 6,1/4,0)

Hangisinin servis ağı bölgenizde yaygın ise onu tercih edebilirsiniz. İkisi birbirine çok yakın,hemen hemen aynı.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    bütce önemli degil lakin önemli konular Almanyada yasiyoruz sadece yaz aylarin belki 1..2 ay kullanilacak o kadar..

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufclp

Herkese merhaba. Airfel LTXN25U 9000 btu klima aldım. 1 hafta önce kurulumu yapıldı. Klimanın sağa sola yönlendirme kanatlarını herhangi bir tarafa çevirdiğimde kendiliğinden düzleşiyor. Pozisyonu istediğim yöne ayarlanmıyor. Sebep ne olabilir? Bunun için servis çağırmalımıyım?
    Merhaba.

Klimayı kapattıktan sonra mı düzeliyor ?

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 21092110211121122113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.