Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yarikan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.076
Cevap
697
Favori
4.415.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21082109211021112112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabınız için teşekkür ederim. Mitsubishi ve heavy arasında bu daha kaliteli diye bir ayrım var mı? Bir de alternatif marka olarak tavsiyeniz olabilir mi? Mesela 2006 yılında almış olduğum airfel 18000 var kullanıyorum çok memnunum. Airfel de düşünülür mü? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar dostlar bugün nihayet kararsızlığıma son noktayı koyup Mitsubishi Electric Krigamine Zen model klimayı satın aldım. Enviro ve Krigamine arasında kalmıştım. Bayiye gidip incelediğimde Krigamine tasarım olarak daha çok hoşuma gitti ve daha premium bir cihaz algısı yarattı. Bu sebepten tercihimi Krigamine Zen"den yana kullandım. Aldığım model soğutmada 15bin BTU ısıtmada ise 19bin BTU nominal değerlere sahip bir cihaz. Çatı katı 22 m2 alan için uygun olacağını söylediler, cuma günü kuruluma gelecekler. En az 15 20 dakika arası vakumlama yaptıklarını belirttiler. Vakumlama olayının klima için olmazsa olmaz olduğunu ve kesinlikle yapılması gerektiğini özellikle belirtti bayideki yetkili. Umarım doğru tercihi yapmışımdır ve memnun kalırım, herkese iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

İzolasyon değerini iyi durumda olsa da mekanınızın boyutu açısından 18000 Btu tercih etmenizi tavsiye ederim. İzoleli alanda 12000 Btu cihazı 27m2 civarlarına kadar tercih etmek uygun olur. Daha üstünde 18000 tercih etmek gerekir.

Sigma Plus serisini önerebilirim,memnun edecektir. Ancak dış ünitesi biraz büyüktür. Yeni cihazlar mümkün mertebe küçük boyutta üretiliyor ancak kapasite büyüdükçe dış ünite de büyüyor. Çok ufak üretilmesi mümkün değil malesef. Çünkü kapasiteye göre klimanın kondanser boyutu,fan boyutu değişiyor. Çünkü her kapasitede cihazın ihtiyacı olan kondanser boyutu,yanı ısı transfer yüzeyi ihtiyacı ve fanın boyutuyla müsemma olan hava debisi ihtiyacı farklı oluyor. Bu nedenle çok küçük dış ünite boyutları malesef özellikle büyük kapasitelerde mümkün değildir.

Arçelik düşünürseniz Arçelik 12565 serisini tavsiye edebilirim. Servisi de yaygındır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam, değerli yanıtınız için teşekkür ederim. sadece salonu soğutacağız, diğer odalar ile ilgili bir beklentimiz yok. cihaz olarak GE Appliances GES-NX35 12000btu olan cihaz da gözüme çarptı, iklimsanın ücretsiz keşif elemanını çağardık, bu akşam keşife gelecekler. o da bir baksın ön hazırlık olarak elektrik tesisatı ne gerekliyse belirlesin istedik. GE marka cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

bu arada arçeliğe de göz atacağım, karar vermek çok zor. dış ünitenin balkona koyulma ihtimali var. bu durumda tamamen dış ünite boyutları ve sesiyle ilgili kriterleri göz önüne alarak yeniden araştırma yapmam da gerekebilir.
  • Arkadaşlar bilen varsa cevaplarsa sevinirim bugün almamız lazım eşimin babası için ama araştırma görevi bana düştü ve haber bekliyorlar. Heavy bayisine gittim başlangıç modeli ile (Trend) Bir üzeri Premium arasında fark yok dedi arabaya sunroof taksan arabanın gidişine etki eder mi dedi (İçinde bir filtre ve kapakların sağa sola oynaması farkı varmış).Aynı olayı Hare ve Enviro içinde Elektric bayisi söyledi dış üniteler aynı diye.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefilcix

Hocam dd a5 performans serisinde 12.000 btu olan modeli piyasada kalmamış bulamadım. Bu klimaya alternatif olarak başka klima önerebilir misiniz? Bütçem max 5.000 TL
    Merhaba hocam. Ancak imkanım olabiliyor bu mesaj vesilesiyle sizden ve tüm yanıt bekleyen forumdaşlarımdan af diliyorum.

DD A5 Performans serisinin ayarında Sigma Plus INVDMG serisini önerebilirim. Alternatif olarak düşünülebilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eleysen

Cevabınız için teşekkür ederim. Mitsubishi ve heavy arasında bu daha kaliteli diye bir ayrım var mı? Bir de alternatif marka olarak tavsiyeniz olabilir mi? Mesela 2006 yılında almış olduğum airfel 18000 var kullanıyorum çok memnunum. Airfel de düşünülür mü? Teşekkürler
    Rica ederim. M.Heavy'in zamanında en alt serileri getirildi. Bu nedenle olumsuz bir izlenim var hala. Ancak ikisi de kendi çapında kaliteli cihazlar. Birbirine çok yakın olan 2 modeli ele alsak,

Misal M.Electric AP Enviro - M.Heavy ZS-W Premium

Arada kalite olarak çok bir fark olduğu söylenemez. İkisinin de farklı yönlerden birbirine karşı üstünlüğü çıkabilir.

Airfel tavsiye edebilirim. Şu anki Airfel'ler Midea üretimi. M.e Enviro,M.Heavy Premium vb. serileri düşünüyorsanız bu seriler şüphesiz daha iyidir. Ancak bu alternatiflerden bağımsız olarak Airfel düşünürseniz sınıfında tavsiye edebileceğim bir cihazdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TylerDurden_35

Merhabalar dostlar bugün nihayet kararsızlığıma son noktayı koyup Mitsubishi Electric Krigamine Zen model klimayı satın aldım. Enviro ve Krigamine arasında kalmıştım. Bayiye gidip incelediğimde Krigamine tasarım olarak daha çok hoşuma gitti ve daha premium bir cihaz algısı yarattı. Bu sebepten tercihimi Krigamine Zen"den yana kullandım. Aldığım model soğutmada 15bin BTU ısıtmada ise 19bin BTU nominal değerlere sahip bir cihaz. Çatı katı 22 m2 alan için uygun olacağını söylediler, cuma günü kuruluma gelecekler. En az 15 20 dakika arası vakumlama yaptıklarını belirttiler. Vakumlama olayının klima için olmazsa olmaz olduğunu ve kesinlikle yapılması gerektiğini özellikle belirtti bayideki yetkili. Umarım doğru tercihi yapmışımdır ve memnun kalırım, herkese iyi forumlar.
    Merhaba hocam. Gecikme için lütfen kusurumu affedin. Ancak yazım imkanı bulabildim. Hayırlı olsun. Gayet iyi bir tercih yaptınız. İzlenimlerinizi merakla bekliyor olacağım. 15kBtu bir cihaz kullanacağınız alanda yeterli olacaktır.

Vakumu daha siz söylemeden kendilerinin belirtmesi veya söylediyseniz bile tasdikleyip yaptıklarını söylemeleri çok iyi bir ayrıntı. Servisler malum,vakum denince hemen savunmaya geçip atlamaya çalışıyorlar. İstisnalar hariç tabi ki.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocam

Merhaba hocam, değerli yanıtınız için teşekkür ederim. sadece salonu soğutacağız, diğer odalar ile ilgili bir beklentimiz yok. cihaz olarak GE Appliances GES-NX35 12000btu olan cihaz da gözüme çarptı, iklimsanın ücretsiz keşif elemanını çağardık, bu akşam keşife gelecekler. o da bir baksın ön hazırlık olarak elektrik tesisatı ne gerekliyse belirlesin istedik. GE marka cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

bu arada arçeliğe de göz atacağım, karar vermek çok zor. dış ünitenin balkona koyulma ihtimali var. bu durumda tamamen dış ünite boyutları ve sesiyle ilgili kriterleri göz önüne alarak yeniden araştırma yapmam da gerekebilir.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

GE'nin ev ürünleri üretiminde bulunan kısmını Haier satın aldı. Cihaz Haier üretimidir. Bu serileri de tavsiye edebileceğim serilerden biridir. Bütçenizin sınırlarında ise tavsiye edebilirim,12565'e alternatif olabilir. Ses konusunda da memnun kalacağınızı düşünmekteyim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eleysen

Arkadaşlar bilen varsa cevaplarsa sevinirim bugün almamız lazım eşimin babası için ama araştırma görevi bana düştü ve haber bekliyorlar. Heavy bayisine gittim başlangıç modeli ile (Trend) Bir üzeri Premium arasında fark yok dedi arabaya sunroof taksan arabanın gidişine etki eder mi dedi (İçinde bir filtre ve kapakların sağa sola oynaması farkı varmış).Aynı olayı Hare ve Enviro içinde Elektric bayisi söyledi dış üniteler aynı diye.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
    Merhaba. Heavy'in Trend serisi,M.electric'in HaRe serisi(eski adıyla HC) ilgili markaların giriş sınıfı olan cihazlarıdır.

Aynı şekilde Heavy'in Premium serisi ile M.electric'in Enviro serisi(Eski versiyonu SF'dir.) orta sınıf diye tabir edebileceğimiz cihazlardır.

Bu bağlamda en önemlisi verimlilik bakımından fark oluşmaktadır. Fark yok demek yanlış olur.

Benim tavsiyem Electric için Enviro,Heavy için Premium serisine yoğunlaşmanızdır.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Ne kusuru hocam asıl biz sorularımızla seni bunalttıysak kusurumuz affola. Satıcı İzmirdeki ana bayi olduğunu ve servis hizmeti de verdiğini söyledi. Bütün sorularımla içtenlikle yanıt verip Halcor marka bakır boru kullandıklarını vakumlama yapmadan kesinlikle cihaz montajı yapmadıklarını üzerine basa basa söyledi. Vakumlama yapılmayan cihazın içerisinde hava olacağını, sesli çalışıp performans noktasında sıkıntı çıkaracağını belirttiler. Satıcının bu tavırları da klimamı o bayiden almamda çok etkili oldu. İzmirde yaşayan ve Mitsubishi Electric düşünenlere Ege İklimlendirme Buca'ya bakmalarını kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayirli geceler bu sene Mart sonu gibi istanbul tuzladaki daireme iki adet klima taktirmak istiyorum yaz aylarinda mayis..ekim arasi kaliyoruz sadece sogutma icin (Almanyada yasiyoruz GURBETCiYiZ ) oturma odasi 25 m civari yatak odasi kücük 15m civari bana tavsiyeniz ne olur acaba sessiz ve saglikli soguk hava almak icin hangi marka yada model tercih etmeliyim.. ( yaz aylarinda belki 1..2 ay kullanicam onun haricinde evde yasamiyoruz )
  • eleysen E kullanıcısına yanıt
    2017 yılında Mitsubishi Heavy Premium serisi cihaz almış biri olarak kendi kişisel kullanıcı deneyimimle söyleyebilirim ki asla tavsiye etmem bu markayı ne size ne de bir başkasına. Cihaz sesli çalışıyor, ısıtma performansı yetersiz aldığıma bin pişman etti beni. 2700 lira para vermiştim o zaman 9bin Btu cihaza yazık oldu verdiğim paraya. Bütçe yeterliyse Mitsubishi Electric alın ya da Toshiba klimalara bakın derim hocam.

• Merhaba;

2 klima arasında kararsız kaldım birisi Franke frame 12 birisi de ECA Niobe 12000 hangisini tavisye edersiniz teknik açıdan şimdiden teşekkürler.
  • 300 m2 ve -1. kattaki mescid için salon tipi klima ne önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam.

GE'nin ev ürünleri üretiminde bulunan kısmını Haier satın aldı. Cihaz Haier üretimidir. Bu serileri de tavsiye edebileceğim serilerden biridir. Bütçenizin sınırlarında ise tavsiye edebilirim,12565'e alternatif olabilir. Ses konusunda da memnun kalacağınızı düşünmekteyim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    hocam iklimsa keşif sorumlusu dün akşam ziyarete geldi, kendisinin de uzman görüşüne dayanarak sigma plus 12lik de karar kıldık. tahminen 8-9 metre bakır boru kullanılacağını ve elektrik tesisatının da çekilmesi gerektiğini ama hepsini onun halledeceğini söyledi. liste fiyatı üzerinden anlaştık, boru ve elektrik tesisatı için ek ücret talep etmeyecek. gayet anlayışlı dürüst birine benziyordu, kısmetse haftaya cumartesi montajı gerçekleştirecekler.

fakat bir konu daha çıktı, apartmanın dış görüntüsünün bozulmaması için dış ünite üzerine klima gizleme paneli yaptıracağım, keşife gelen arkadaş da panelin performansı etkileyeceğini yaptırmazsam daha iyi olacağını söyledi. o konuda kafam karıştı, acaba çok etkiler mi diye. yaptıracağım panel bu arada düz kapalı sac değil, iri gözenekli hava alan yüzeyi var. internette optimal dekor yazınca çıkan panel bu arada.
  • TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi Electric aldım sabah takılacak teşekkür ederim deneyiminizi paylaştığınız için

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Enviro aldım ilginiz için çok teşekkür ederim

• eleysen E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam doğru tercihi yaptınız. Memnun kalacağınız arıza çıkarmayan bir klima olur inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: TylerDurden_35

Ne kusuru hocam asıl biz sorularımızla seni bunalttıysak kusurumuz affola. Satıcı İzmirdeki ana bayi olduğunu ve servis hizmeti de verdiğini söyledi. Bütün sorularımla içtenlikle yanıt verip Halcor marka bakır boru kullandıklarını vakumlama yapmadan kesinlikle cihaz montajı yapmadıklarını üzerine basa basa söyledi. Vakumlama yapılmayan cihazın içerisinde hava olacağını, sesli çalışıp performans noktasında sıkıntı çıkaracağını belirttiler. Satıcının bu tavırları da klimamı o bayiden almamda çok etkili oldu. İzmirde yaşayan ve Mitsubishi Electric düşünenlere Ege İklimlendirme Buca'ya bakmalarını kesinlikle tavsiye ederim.
    Lafı mı olur hocam,faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana...

Böyle servisin darısı tüm kullanıcı ve kullanıcı adaylarına diyelim. İşine önem veren kişiler ve teknik detaylarına hakim olmaları çok önemli bir ayrıntı ve her kullanıcıya denk gelmiyor.

Memnuniyetinizin daim olmasını dilerim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: benims

hayirli geceler bu sene Mart sonu gibi istanbul tuzladaki daireme iki adet klima taktirmak istiyorum yaz aylarinda mayis..ekim arasi kaliyoruz sadece sogutma icin (Almanyada yasiyoruz GURBETCiYiZ ) oturma odasi 25 m civari yatak odasi kücük 15m civari bana tavsiyeniz ne olur acaba sessiz ve saglikli soguk hava almak icin hangi marka yada model tercih etmeliyim.. ( yaz aylarinda belki 1..2 ay kullanicam onun haricinde evde yasamiyoruz )
    Merhaba.

Her cihaz için bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 21082109211021112112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.