Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
72. Sırada  bugün en iyi #56
Sayfa: önceki 21062107210821092110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba,yaklasik 5 gundur kullaniyorum urun gayet guzel ve sessiz isitmasini begendim
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mustafa-63 M kullanıcısına yanıt
    Klima çok şık duruyor hocam montajını iyi yapmış gelen teknik ekip. Ben bunun bir küçüğünü 15bin Btu olanı alcam. Sorunsuz, arızasız kullanmanızı dilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    15 binlik fiyati ne kadar

• Sn. klima5505 Merhaba

Yaza hazırlık bir klima almayı düşünmekteyim. Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.

Verimlilik ve sessizlik çok önemli.

Bu konuda araştırmalarımda

GE Appliances GES-NJGB25. 5400 TL

HOTPOINT SPIW309A3HPWF 3900 TL

HITACHI SHIROKUMA RAC-25WXB 5600 TL

Sigma SGM09INVDMG Plus Serisi 3500 TL

demirdöküm a5 performans 3350 TL

Bütçe 5500 TL ye kadar çıkabilir dersek. Fiyat performans olarak yazmadığım marka modelde olabilir. 9000 BTu Ne tavsiye edersiniz.

Saygılarımla

En düşük 6250 lira fiyat alabildim nakit fiyatı hocam. 6600 diyen bayiler de oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Hocam dediğiniz gibi ortalama iklim için yazıyormuş ama değerleri karşılaştırdığımda dda5 performans ortalama iklimde SEER 8.5 SCOO 4.4
    Sigma plus SEER 7.0 SCOP 4.0 gibi anladım elektrik tüketimini anlamak için başka nereye bakılıyor bilmiyorum ama bu değerlere göre a5 performans daha iyi gibi duruyor
    Yine de dd a5 performans yerine sigma plus alayim diyorum bulması daha kolay hem.
    İkisi de çift kompresörlü bakır kablolu falan herhalde sizin tavsiyenizle dd a5 performans almıştım 12 lik bir tane daha alacağım ama bulamadım dd eşdeğeri olanı
    Sigma plus ın farklılıklarını varsa söyleyebilir misiniz
    Teşekkür ederim şimdiden.
    Merhaba hocam.

Cihazlarda kompresör değil de ısı transfer elemanı çift sıralıdır. Yani dış ünitede bulunan kondanser/serpantinin yüzey alanı daha büyüktür çift sıra olması sayesinde. Bu da daha iyi ısı transferi gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Serpantin boruları bakırdır.

Sigma Plus da DD A5 ile aynı özelliklere sahip. Tasarım ve isim olarak farklılık mevcut. Servis konusunda daha avantajlı olduğunu düşünüyorum,ancak bu bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: dogan107

merhaba hocam, ben yeni ev inşaa ettiriyorum , solar enerji güneş sistemi kurup elektrikten tasarruf etmeyi düşündüm fakat bunun kurulumu için 6500€ fiyat çıktı , inşaatı yapacagım müteahhit bana bazı klimaların bu beklediğim elektrik tasarrufunu saglayacagını ve sonunda hiç güneş paneline ihtiyacım kalmayacağını söyledi ,bu mümkünmü ? hangi marka ve modeli bu dediğim iş için önerirsiniz, yazın çok sıcak kışın 15 derece ortalama sıcaklıkta biryerde full bina izolasyonlu biryerde yaşayacağım teşekkürler
    Merhaba hocam. Yeni eviniz hayırlı olsun.

Çok verimli olan cihazlar mevcut. Bazıları öyle bir fiyata sahip ki 2-3 adet klima solar enerji sistemine eşdeğer veya yakın fiyata sahip olabiliyor. Yani çok tasarruflu cihazlar mevcut. Ancak solar sistem klimaların ihtiyacını tamamen karşılayacaksa ve kışın da bunu yapabilecek şekilde bir projelendirme yapıldıysa cazip bir fikir olabilir. Ancak bu seçenek olmazsa bütçeyi olabildiğince yüksek tutup verimliliği yüksek olan klimaları tercih edebilirsiniz.

Bütçenize göre veya bütçeden bağımsız olarak sıralama yapabiliriz. Görüşlerinize göre seçenekler sunabilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: renamed

Sn. klima5505 merhaba,
    Evime bir klima almak istiyorum. Tercihimi de sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda ve servis kolaylığı sebebiyle Sigma Plus g serisinden yana kullanacağım. Fakat alacak olduğum klimanın kaçlık olması gerektiği hususunda yardımınıza ihtiyacım var.
    Ev, Fethiye'de 110 m2, altı toprak giriş kat ve güney cepheli. Klimanın takılacağı salon 30 m2, 3 Mt yükseklik odada yaklaşık 10-11 m2 pimapen çift cam mevcut fakat dış cephede sıcak bölge olduğu için yalıtım yapılmamış. Klimayı taktırma amacım ise tüm evi serinletmek. Yani açık olduğu vakit hiçbir kapıyı kapatmadan uyku için makul serinliğe ulaştırmak. Hangi kapasitede klimanın makul olacağını tecrübelerinize dayanarak öğrenmek isterim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba Sn.Renamed,

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

30m^2 alan için 18000 btu yeterlidir. Ancak kapıyı kapatmayacağınız için,pimapen camın çift cam olsa da alanının büyük olması sebebiyle,yalıtımın da olmadığını düşünerek 24000 Btu bir cihaz tavsiye ederim.

18000 Btu salonunuz için yeterlidir. Ancak diğer alanlar iklimlendirilmek isteniyorsa ve cihaz uzun süreli(7-8+ saat) çalışmayacaksa 24000 Btu tercih etmek daha uygun ve etkili olacaktır.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    İlginize çok teşekkür ederim. Bugün alıyorum. Kullandıktan sonra (ki yazın kullanacağım) mutlaka deneyimlerimi paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehalaktas

Sn. klima5505 Merhaba

Yaza hazırlık bir klima almayı düşünmekteyim. Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.

Verimlilik ve sessizlik çok önemli.

Bu konuda araştırmalarımda

GE Appliances GES-NJGB25. 5400 TL

HOTPOINT SPIW309A3HPWF 3900 TL

HITACHI SHIROKUMA RAC-25WXB 5600 TL

Sigma SGM09INVDMG Plus Serisi 3500 TL

demirdöküm a5 performans 3350 TL

Bütçe 5500 TL ye kadar çıkabilir dersek. Fiyat performans olarak yazmadığım marka modelde olabilir. 9000 BTu Ne tavsiye edersiniz.

Saygılarımla
    Merhaba Sn.Mehalaktas,

Hitachi gayet iyi bir marka. Bir süre önce Johnson Controls tarafından satın alındı. Ülkemizde distibutor aracılığı ile satış ve servisliği yapılıyor. Servis ağı çok yaygın değil,ileriye dönük ne olacağı da net değil. Bölgenizde servis ağı var ve yaygın ise Hitachi'yi öncelikle tavsiye edebilirim.

Hitachi Shirokuma

Demirdöküm A5 Performans veya Sigma Plus INVDMG

GE Appliances (iyi cihaz ancak fiyatı gereğinden pahalı)

Hotpoint

Bu şekilde sıralama yapabiliriz. Bir alternatif olarak 2. sıraya ek olacak şekilde mekanınız 12000 btu cihaza uygun ise,Arçelik düşünürseniz 12660 serisini tavsiye ederim. Bu markanın içinde özel bir cihazdır. Aksi halde listedeki sıralamaya göre tercih ederek memnun kalacağınızı söyleyebilirim, çünkü bir yukarı çıktığımızda fiyat da daha yukarılara çıkmaktadır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: renamed

İlginize çok teşekkür ederim. Bugün alıyorum. Kullandıktan sonra (ki yazın kullanacağım) mutlaka deneyimlerimi paylaşacağım.
    Rica ederim. Hayırlı olsun. Vakti gelince paylaşırsanız çok memnun olurum. Merakla bekliyor olacağım.

Saygılarımla...
  • TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    şanliurfa ısıtek muhendisligi arayin tek yetkili bayi ve servis ben 18 binligi 7250 ye aldim nakit 7000 lira fiyat verdi stoklu calistigi icin cogu yerdeki bayiye gore en az 1000 lira daha uyguna aldim

Ben İzmirdeyim hocam 6250 fiyatı telefonla aldım önümüzdeki hafta gidip yüzyüze görüşüp 6000 liraya çekmeye çalışcam inşallah olursa.

• Merhabalar..18000 btu acil klima almam lazım..
    Önceliğim özellikleri degil sorunsuzluk ve ısıtma soğutma performansı..önceki klimalarım mitsubishi e
    Sorunsuz mu evet.Sogutma mükemmel ısıtma diger klimalarsan farklı değil.Tüketim memnunum.
    Fakat fiyatlar uçmuş.Suan bütcemle hara 18000 alabiliyorum fakat dıs ünite 12000 lik kadarmıs..
    Yani önceki 18000 liğim camasırmakinesini yarısı kadar olunca acaba dedim bu para verilir mi?
    Sizden ricam asağıdaki modellerden problem yaşama riskimin enaz ve iklimlendirme performanslarına göre secim sıralamasında yardımcı olmanız.
    Zaman ayırıp cevap yazarsanız memnun olurum.
    Daikin shira 7000 küsür fiyat
    Daikin N serisi 5000 küsür
    Me hara 7000 küsür
    Mitsubishi hevy 50 z 7000 küsür
    Enviro belki stok bulursam 8000 küsür ama yok diyecekler büyük ihtinalle
    Toshiba 7000 küsür
    Lg 4900 yanılmıyorsam
    Sadece bunlardan birini düsünüyorum.
    Tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc33 -- 25 Ocak 2020; 15:33:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Merhabalar..18000 btu acil klima almam lazım..
    Önceliğim özellikleri degil sorunsuzluk ve ısıtma soğutma performansı..önceki klimalarım mitsubishi e
    Sorunsuz mu evet.Sogutma mükemmel ısıtma diger klimalarsan farklı değil.Tüketim memnunum.
    Fakat fiyatlar uçmuş.Suan bütcemle hara 18000 alabiliyorum fakat dıs ünite 12000 lik kadarmıs..
    Yani önceki 18000 liğim camasırmakinesini yarısı kadar olunca acaba dedim bu para verilir mi?
    Sizden ricam asağıdaki modellerden problem yaşama riskimin enaz ve iklimlendirme performanslarına göre secim sıralamasında yardımcı olmanız.
    Zaman ayırıp cevap yazarsanız memnun olurum.
    Daikin shira 7000 küsür fiyat
    Me hara 7000 küsür
    Toshiba 7000 küsür
    Lg 4900 yanılmıyorsam
    Sadece bunlardan birini düsünüyorum.
    Tesekkürler
    Merhaba. Shira modeli hangisi acaba ? Eco-Seasonal-Plus ? Ona göre net bir sıralama yapabiliriz. Hangisi olduğunu bilmemiz iyi olur. BU cihazı yanlış sıraya koymayalım.

Düzenleme : Heavy cihazın da Z'den sonraki kodu ZS mi yoksa ZSP mi ?

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 25 Ocak 2020; 16:12:9 >

• Cevap icin tesekkürler...
    Ögrenmeye calışıyorum.
    Cok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Shira modeli hangisi acaba ? Eco-Seasonal-Plus ? Ona göre net bir sıralama yapabiliriz. Hangisi olduğunu bilmemiz iyi olur. BU cihazı yanlış sıraya koymayalım.

Düzenleme : Heavy cihazın da Z'den sonraki kodu ZS mi yoksa ZSP mi ?

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam sordum shira eco modelmis R32 gazla 15 gün sonra gelecek dedi 7400
    Plus yenileniyor dedi 3 ay gelmez fiyatı zaten yükdek dedi

Havy zs-s 7000 e veririz 410 gazlı dedi.
    Zs-xs var dedi oda 9500 ama suan yok fiyat bundan yüksek olur dedi..
    İyice aklım karıstı ....
    Haraya mı dönsem anlamadım onunda dıs ünite 12000 lik kadarmıs...

• quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Hocam sordum shira eco modelmis R32 gazla 15 gün sonra gelecek dedi 7400
    Plus yenileniyor dedi 3 ay gelmez fiyatı zaten yükdek dedi

Havy zs-s 7000 e veririz 410 gazlı dedi.
    Zs-xs var dedi oda 9500 ama suan yok fiyat bundan yüksek olur dedi..
    İyice aklım karıstı ....
    Haraya mı dönsem anlamadım onunda dıs ünite 12000 lik kadarmıs...

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

Listelediğiniz cihazlar şu şekildeydi,bu mesaja da ekliyorum toplu olsun diye.

"Daikin shira 7000 küsür fiyat
    Me hara 7000 küsür
    Toshiba 7000 küsür
    Lg 4900 yanılmıyorsam
    Sadece bunlardan birini düsünüyorum."

ZSX-S alma imkanınız varsa bu listede ilk sıraya koyabiliriz.

Şu şekilde bir sıralama yapabiliriz.

M.Heavy ZSX-S (olabilirse)

M.Electric Enviro

M.Heavy ZS-S

Daikin Shira Eco

Mitsubishi Electric HaRe

Toshiba (Hangi model olduğu önemli,N3KVR,Shorai serileri ise burada,G2KVP serisi ise 3. sırada yer alabilir).

Daikin N

LG

Bu şekilde bir sıralama yapabiliriz.

Saygılarımla...

• Verdiginiz bilgiler icin ve sabrınız icin tesekkür ederim.

Acemice anladığım klima isinde isim yapmıs firmalar belli fiyat bantlarına ürün fiyatlarını sabitlenmisler.
    Yani en önde gelen markaların en iyi modelleri 10000 üzeri 15000 e ulaşırken..Aynı markaların orta üstü ürünleri 8500-9500:)
    Orta 7000 -7700 gibi...Malesef toshiba da dahil biraz üstünü istedigimiz an tamamen fiyat ucuyor.
    Sanki anlaşmıs gibiler.Me türkiye fabrikasında üretim yapmasına ragmen yine ucuk fiyat olmaktan vazgeçmemis.
    Çalıstığım işyerinin karşısındaki bankada mitsubischi havy klimalar var ve yaz kış sürekli calısıyor..Nedense
    Havy alma istegi var biraz...
    Tekrar çok tesekkür ederim...Hersey gönlünüzce olsun

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam daha önce sizin yardımınızla klima almıştım, şuan hala sorunsuz kullanıyorum çok teşekkür ederim.

Şimdi yeni bir klimaya ihtiyacım var. Bütçem max 5000TL.Klimayı ısıtma amaçlı kullanmak istiyorum ve mümkünse bütçem dahilindenileride parça/servis sıkıntısı yaratmayacak bir model düşünüyorum.

Önceki yazılara baktım Demirdöküm A5++ modeli benim işimi görecek gibi ama bütçemi biraz artırarak DemirDöküm A5+++ modelini önerir misiniz? Sadece ısıtma amaçlı kullanmak için. Ya da önereceğiniz başka marka/model de olabilir. Teşekkürler

Birde bursa da oturuyorum klimayı kullanacağım oda 16m2, müstakil bir ev. En üst kat ve 3 tarafı açık, yalıtım olarak tavanda ve ön cephede, iç taraftan köpük var. 18 BTU luk klima benim için yeterli olur mu yoksa 14-16 BTU mu tercih edeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefilcix -- 26 Ocak 2020; 12:29:1 >
  • 
Sayfa: önceki 21062107210821092110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.