Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21042105210621072108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali2733

Alınır mı yani hocam ? Garanti süresi bitmiş sadece
    Evet alınabilir hocam. Yalnız alırken dediğim gibi sökülmemiş ise test edip alınız. Bu fiyata alınabilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TylerDurden_35

Arçelik 18565 modelini bayide incelediğimde beyaz renk olduğunu gördüm hocam. Üst kısmı böyle desenli gibi şık bir tasarımı var. Satıcıya resimlerde gri renk olduğunu söylediğimde o hatalı yüklenmiştir gibisinden birşeyler söyledi. Durumun aslı nedir bilemiyorum tabi ama incelediğim klimanın üstündeki etikette model numarası 18565 yazıyordu ve beyaz renkti.
    Merhaba hocam.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141431673

Bu mesajda aynı model görünmektedir. Sonrasında Beyaz renk seçeneğini de çıkardılarsa iyi bir haberdir. Her ihtimale karşı alırken özellikle beyaz istiyorsanız bunu belirtmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: KonsolMania

Merhaba hocam bu cihaz nakit 2600 tl ye geliyor.

Birde şu cihaz var. Bu nasıl sizce ?? Buda nakit 2800 TL ye geliyor.

Merhaba hocam.

İkisi de eşdeğer cihazlar. Sadece markaları farklı. Ana üretici aynı bu iki cihaz için.

Bu nedenle hangisi daha uygun fiyatlı ise onu tercih edebilirsiniz. Aralarında görsellik vb. durumlar dışında fark yoktur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Am I Evil ?

Merhabalar hocam. İş yerinde neredeyse 17 yıllık klimamız bozuldu. 12'lik LG-Beko markaydı. Yeni bir klima almak istiyoruz acaba önerebileceğiniz fiyatı uçuk olmayan 12'lik klima marka-modeli var mıdır? Mitsubishi Electric de kullanıyoruz çok memnunuz ama fiyatları çok pahallı şu an bizim bütçe en fazla 3500-4000 civarı.
    Merhabalar hocam.

Bütçenize uygun olup memnun kalacağınız şekilde Airfel LTXN serisini önerebilirim. Memnun kalacağınız bir cihazdır.

Alternatif olarak bölgenizde servisi yaygın ise E.C.A Syplos düşünebilirsiniz. İkisi birbirine eşdeğer sayılır.

Bütçeniz sınırlarının içinde olarak Sigma Plus INVDMG serisini de önerebilirim. Diğer 2 alternatiften bir sınıf üstün bir cihazdır.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim önerileriniz için. Bu arada Baymak Elegant Plus-Prime da sıkça öneriliyor. Listeye ekledim tavsiyelerinizi.
  • merhabalar arkadaşlar bütçem 5 bin TL evim son kat yalıtım yok çatı 3 tarafı açık kuzeye bakıyor yatak odam için klima almak istiyorum 20-25 metre kare kadar bir alan ve oldukça soğuk ısınma sorunu yasıyorum, klima tavsiyesi alabilir miyim,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • littleblackbutterfly kullanıcısına yanıt
    selam,

ben de izmir'deyim ve 25 m2 /2,7 m. tavan tamamen izolasyonlu ev için 18 lik klima alacağım. dediğiniz fiyata en uygunu gree lomo'lar var, en uygun onlar olur diye düşünüyorum. ben şu anda 9'luğunu kullanıyorum, çok memnunum. bu model Demirdöküm A5 Performans, Sigma Plus ve bazı arçelik&beko modellerinin adıyla da satılıyor.

diğer yandan, İzmir'de 15-20 dk. boyunca adam gibi vakum yapacak servis bulmak lazım, beni o biraz düşündürüyor. birilerini bulursanız özelden bana da yazın lütfen.

Bu arada arkadaşlar İzmir'den iyi bir klimacı önerebilecek varsa bilgi rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 16 Ocak 2020; 18:54:10 >
  • demirdöküm a5 12 btu
    baymak elegant prime 12 btu
    ikisinden hangisi tercih edilir sizce arkadaşlar, birde internet siparişlerinde kargo da sıkıntı çıkar mı malum dış ünite ağır
  • Merhaba herkese, Eve birkaç tane 12.000 BTU klima alacağım. Fiyat aralığım 2500-3000TL.
    1. önceliğim sessiz olası bu fiyat aralığında en sessiz aynı zamanda güvenilir makinayı arıyorum.
    Adaylar:
    Demirdöküm A5
    Airfel LTXN
    E.C.A Syplos

Okuduklarımdan anladığım en sessiz olanı ECA. Ses seviyeleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Yada başka bir klima tavsiye edebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar hocam.

Bütçenize uygun olup memnun kalacağınız şekilde Airfel LTXN serisini önerebilirim. Memnun kalacağınız bir cihazdır.

Alternatif olarak bölgenizde servisi yaygın ise E.C.A Syplos düşünebilirsiniz. İkisi birbirine eşdeğer sayılır.

Bütçeniz sınırlarının içinde olarak Sigma Plus INVDMG serisini de önerebilirim. Diğer 2 alternatiften bir sınıf üstün bir cihazdır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Tekrardan merhabalar hocam. Şu an bütçeyi biraz artırmaya karar verdik. Acaba Mitsubishi Electric Hare MSZ-HR 12 BTU için taksitli olarak 5 bin tl fiyat aldık. Bu seri hakkındaki düşünceniz nedir?
    Bir de eski klimanın motoru arızalanmış. Yeni motor işçilik dahil 1200 tl fiyat istediler. Pek içimize sinmedi acaba bu konu hakkında bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am I Evil ? -- 17 Ocak 2020; 14:3:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bmutlu

merhabalar arkadaşlar bütçem 5 bin TL evim son kat yalıtım yok çatı 3 tarafı açık kuzeye bakıyor yatak odam için klima almak istiyorum 20-25 metre kare kadar bir alan ve oldukça soğuk ısınma sorunu yasıyorum, klima tavsiyesi alabilir miyim,
    Merhaba.

Normal şartlarda 12000 Btu bir klima yeterlidir. Ancak kullanacağınız alanın şartlarından ötürü 18000 veya 24000 Btu tercih etmek uygun olacaktır.

Bütçenize yakın olarak Demirdöküm A5 Performans 18000 Btu olan cihazı tavsiye edebilirim.

A5 serisi olursa izolasyon değeriniz de kötü ise 24000 Btu olanını tercih etmek gerekir.

A5'e alternatif olarak Airfel LTXN 71 serisini tavsiye ederim. 71 olanı 24000 Btu'dur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

demirdöküm a5 12 btu
    baymak elegant prime 12 btu
    ikisinden hangisi tercih edilir sizce arkadaşlar, birde internet siparişlerinde kargo da sıkıntı çıkar mı malum dış ünite ağır
    Merhaba.

İkisi arasında 1. olarak Demirdöküm A5'i tavsiye ederim.

2. olarak Baymak sıraya konabilir.

Bu kısımda önemli olan yeter ki kargo şirketi ürünü düzgün şekilde size ulaştırsın. Taşıma konusunda sorun olmaz,kargo şirketi her türlü size ulaştırır ancak cihaz hasar almadan ulaşmalıdır. Bunu da kutuyu önceden açamayacağınız için dışında darbe vb. görürseniz kargo dağıtım görevlisine hasar tespit tutanağı tutturup kargoyu iade etmeniz gerekir. Dışında darbe yok ise diğer kontrolleri servis geldiği zaman kutuyu açarak yapabilirsiniz. Kutu da servis nezaretinde açılacağı için hasar vb. olması halinde satıcı mesuliyet kabul etmek durumundadır,çünkü servis bu konuda şahit konumunda olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerter

Merhaba herkese, Eve birkaç tane 12.000 BTU klima alacağım. Fiyat aralığım 2500-3000TL.
    1. önceliğim sessiz olası bu fiyat aralığında en sessiz aynı zamanda güvenilir makinayı arıyorum.
    Adaylar:
    Demirdöküm A5
    Airfel LTXN
    E.C.A Syplos

Okuduklarımdan anladığım en sessiz olanı ECA. Ses seviyeleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Yada başka bir klima tavsiye edebilir misiniz?
    Merhaba.

Sessizlik konusunda tespitiniz doğru,E.C.A daha öndedir.

E.C.A

Demirdöküm A5

Airfel LTXN

şeklinde ses seviyesi açısından sıralanabilir ancak arada çok fazla bir fark bulunmamaktadır.

Saygılarımla...
  • quote:

Tekrardan merhabalar hocam. Şu an bütçeyi biraz artırmaya karar verdik. Acaba Mitsubishi Electric Hare MSZ-HR 12 BTU için taksitli olarak 5 bin tl fiyat aldık. Bu seri hakkındaki düşünceniz nedir?
    Bir de eski klimanın motoru arızalanmış. Yeni motor işçilik dahil 1200 tl fiyat istediler. Pek içimize sinmedi acaba bu konu hakkında bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    Merhabalar hocam.

HaRe serisi için fiyat uygun. Ancak bir de AP Enviro serisi için fiyat almanızı tavsiye ederim. Bu daha iyi bir seridir. HaRe bir alt sınıfta kalıyor. 12000 Btu taksitli olarak iyi fiyat vermişler. Enviro da çok fazla farka sahip değilse hazır yükseltmişken Enviro'ya yönelmenizi tavsiye ederim. Ama fiyat farkı karşılanamayacak kadar fazla ise HaRe serisini bu şart dahilinde tavsiye edebilirim.

17 senelik bir klima olduğuna göre R22 gazlı On-Off bir cihaz. Kompresörü 600TL civarı bir fiyata sahip. İşçiliğe bir miktar fiyat yazmışlar. Buna bir de klimanın alacağı miktar kadar(ortalama 810 gr. civarı) bir gaz fiyatı dahil.

Bu nedenle verdikleri fiyat uygun. Kaynak işçiliği,dış ünitenin sökülmesi,kompresörün değişmesi,yerine takılması,gaz basılması vb. işlemler içeriyor.

Bu nedenle uygun fiyat vermişler ancak 17 yıllık bir cihazın kompresörünü yenilettiğinizde diğer 17 yıllık parçaları yavaş yavaş kompresörü takip edecek,arıza vermeye başlayacaktır. Bu bir ihtimal tabi,kesin diyemeyiz. Yani bu hususta benim tavsiyem ve görüşüm,artık cihaz emekliliğini istiyor. Bu nedenle onu eleyip yeni bir cihaza yönelmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Merhaba hocam geçenlerde klima araştırması yaparken Toshiba Shorai serisi dikkatimi çekti. Seer ve Scop değerleri çok yüksek olmasa da kullanmış olduğu filtreleme sistemi ve klimayı kapattıktan sonra kendi içindeki nemi vs temizleyip küf ve koku oluşmasını önlemesi hoşuma gitti. Siz ne dersiniz Toshiba klimalar hakkında tercih edilebilir cihazlar mıdır?

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Enviro serisinde fiyat baya fark ediyor. Zaten verebileceğimiz miktarı Hare alırsak zorlamış oluyoruz. O yüzden Mitsubishi Electric markasında tek seçeneğimiz Hare modeli. Beko 12'lik klimaya (ürün kodu 31225) 3.400 TL yine taksitli fiyat verdi. Arçelik 3200 TL fiyat aldık. Bir de Mitsubishi Heavy sordum. SRK-35ZSP-W modeli 4.400 TL taksitli fiyat verildi. Baya kararsız kaldık bu marka-modeller arasında. İyiden kötüye doğru sıralarsak M.Electric>M.Heavy>Beko=Arçelik mi oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am I Evil ? -- 17 Ocak 2020; 17:23:38 >
  • Am I Evil ? kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi Hare almak yerine Beko ya da Arçelik alın bence. Mitsubishi Enviro ve Krigamine gibi modellerinde diğer klimalara göre fark yaratıyor. Hare modeli ile Arçelik Beko arasında performans ve tüketim anlamında çok fark olduğunu zannetmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TylerDurden_35

Merhaba hocam geçenlerde klima araştırması yaparken Toshiba Shorai serisi dikkatimi çekti. Seer ve Scop değerleri çok yüksek olmasa da kullanmış olduğu filtreleme sistemi ve klimayı kapattıktan sonra kendi içindeki nemi vs temizleyip küf ve koku oluşmasını önlemesi hoşuma gitti. Siz ne dersiniz Toshiba klimalar hakkında tercih edilebilir cihazlar mıdır?
    Merhaba hocam. Eski serilerde çok şikayet vardı. Özellikle ses sorunu mevcuttu. SKV ve SKVR serilerinde bunu görebiliyorduk.

Günümüzde N3KV ve N3KVR serileri mevcut. Bu serilerde bu şikayetleri göremedik.

SEER ve SCOP değerleri de fena değil,iyi değerler.

Servis konusunda da sorun yaşanacağını hiç sanmıyorum zira uzun yıllardan beri yaygın bir servis ağı mevcut.

Cihaz genel anlamda iyi.

Fiyatının ucuz olduğu söylenemez ancak bütçe yeterli ise tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Enviro serisinde fiyat baya fark ediyor. Zaten verebileceğimiz miktarı Hare alırsak zorlamış oluyoruz. O yüzden Mitsubishi Electric markasında tek seçeneğimiz Hare modeli. Beko 12'lik klimaya (ürün kodu 31225) 3.400 TL yine taksitli fiyat verdi. Arçelik 3200 TL fiyat aldık. Bir de Mitsubishi Heavy sordum. SRK-35ZSP-W modeli 4.400 TL taksitli fiyat verildi. Baya kararsız kaldık bu marka-modeller arasında. İyiden kötüye doğru sıralarsak M.Electric>M.Heavy>Beko=Arçelik mi oluyor?
    Merhaba.

ZSP-W ile HaRe serisi birbirine çok yakın. Ancak M.Electric'in materyal kalitesi(özellikle plastik kalitesi) en azından bu iki seri arasında daha iyi.

Bu bağlamda sıralamanız doğru diyebiliriz. Tercih sıralaması da bu şekilde yapılabilir.

Saygılarımla...
  • herkese merhabalar diyarbakır da yaşıyorum 50 m2 salon için soğutma amçalı 24.000 btu klima araştırıyorum.bütçe 5000-5500 tl hangisini önerirsiniz.kullananlar varsa sessizlik,verim,enerji tüketimi vb bilgilendirirseniz sevinirim....bunlardan başka önerisi olan varsa bekliyorum

bunlar fiyat olarak makul düzeyde
    1..Airfel LTXN71U A++ 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
    2..Baymak Elegant Plus 24 A++ 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
    3..Sigma Comfort SGM24INVDMR A++ 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
    4..Demirdöküm A5 A++ 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

bunlarda biraz pahalı
    1..Demirdöküm A5 Performans A+++ 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
    2..Sigma Plus SGM24INVDME A++ 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
  • 
Sayfa: önceki 21042105210621072108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.