Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
42.154
Cevap
356
Favori
3.380.083
Tıklama
Giriş
    641 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Eupho

Merhaba;
    28m2 toplam alanda( yarı açık mutfak arada kapı yok ) kullanmak üzere Mitsubishi'den fiyat aldım sizce fiyat / perfomans olarak hangisini tercih etmeliyim?

Kirigamine Zen MSZ-EF 14.000 BTU 7800 TL

Legendera 18.000 BTU 12.350 TL

Mitsubishi Heavy SRK50ZSX-W 18.000 BTU 6700 TL

Ayrıca satıcı özellikle Enviro AP serisini tavsiye etti elinde tüm ürünler stokta olmasına rağmen

Sizce bunlardan hangisini tercih etmeliyim? Aralarında ki fiyat farklarını vermeye değer mi 3 ürün arasında? Yoksa biraz daha alt markalarla da aynı performansı yakalayabilir miyim? Bir kez alıp uzun yıllar kullanmayı planlanlıyorum.

Desteğiniz için teşekkür ederim.
    @klima5505 hocamın sayesinde 18 binlik ZSX-W aldım, ev kaloriferli gibi oldu (kocaman salon, antre ve mutfağı tek başına götürüyor) Çok fena, gören hayret ediyor. 8600 TL'ye almıştım kış başında. Şayet fiyat veya model yanlış değilse kaçırmayın derim, çok uygun fiyat vermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iliqueur -- 10 Ocak 2020; 22:27:32 >

• Çavuş
    45 Mesaj

Evet çatı katı, dediğiniz gibi yapıp sgm12invdms ve sgm18invdms satın aldım. teşekkür ederim yardımınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rowy -- 11 Ocak 2020; 0:54:59 >
    |
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: iliqueur

@klima5505 hocamın sayesinde 18 binlik ZSX-W aldım, ev kaloriferli gibi oldu (kocaman salon, antre ve mutfağı tek başına götürüyor) Çok fena, gören hayret ediyor. 8600 TL'ye almıştım kış başında. Şayet fiyat veya model yanlış değilse kaçırmayın derim, çok uygun fiyat vermişler.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim. Memnuniyetinizin daim olmasını dilerim.

Saygılarımla...

Orijinalden alıntı: rowy

Evet çatı katı, dediğiniz gibi yapıp sgm12invdms ve sgm18invdms satın aldım. teşekkür ederim yardımınız için.
    Merhaba. Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
    |
    |

Alıntıları Göster
    Japon ve diğer uzak doğu klimaları, buzdolapları mükemmel çalışıyor. Bizim evimizdeki tanıtım fiyatıyla satın aldığım Daikin voltaj dengeliyse öylesine kusursuz iklimlendiriyor ki şeytan kulağına kurşun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    641 Mesaj

ben teşekkür ederim hocam. emek verip sayfalarca yazıyorsunuz.
    |
    |
    quote:

ben teşekkür ederim hocam. emek verip sayfalarca yazıyorsunuz.
    Rica ederim hocam. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana...

Saygılarımla...
    |
    |

Alıntıları Göster
    Elektrik faturasi ne kadar geliyor avaba oda onemli isitir ama elektrikde isitmasin sonradan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

geçen sene 1 yatak odasında, 1 salonda olmak üzere 2 tane elektrikli soba kullandım ve 4 ay boyunca 650 fatura geldi. bu sene evde 3 klima var (yatak odasındaki sabaha kadar açık kalıyor, salondaki mitsubishi sabah 08:30 dan gece 1 e kadar açık, 1 tane de antrede nadiren açtığım demirdöküm var). geçen seneden bu yana elektriğin %30-40 zamlanmasına rağmen yine 600 küsür geldi. geçen sene aynı sistemi kullansaydım faturam çok daha az gelecekmiş. ayrıca şu an ev kaloriferli gibi, kışı hiç hissetmedim, elektrik sobası eziyet gibiydi. son olarak 7-8 yıldır bakım yapılmamış termosifonum da çok etkiliyor diye düşünüyorum.
    |
    |
    mhmt_tkmk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    bayÇINAR

Bana bu ay tek oda için 130 150 tl diyelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mhmt_tkmk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    13 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

18000-21000 Btu bir klima tercih etmeniz uygun olur.

Klima uygun şekilde kullanılırsa(soğutma için çok düşük,ısıtma için çok yüksek ayar sıcaklıkları seçilmezse. Gerçi bu tüm ısıtma soğutma cihazları için geçerli)

Bakımları periyodik olarak aksatılmadan yapılıp,düzenli olarak kullanıcı tarafından filtreleri temizlenirse sağlığa zararlı değildir.

Isıtma söz konusu olduğunda bu fiyatlara değer diyebiliriz. Çünkü her klima özellikle ısıtmada aynı performansı gösteremez.

Mitsubishi Heavy ZS-S veya bölgenizde Mitsubishi Heavy bayi ve servisi mevcut ise ZS-W serisini tavsiye edebilirim.

Mitsubishi Electric Enviro serisini tavsiye edebilirim ancak bayiden fiyat almanız gerekmektedir,bu seçenek aklınızda bulunsun derim.

Bölgenizde bayi ve servisi mevcut ise Fujitsu/General KLCA serisini tavsiye edebilirim.

Bu cihazlar memnun edecektir. Isıtma amacınıza da uygundur. Görüşlerinize göre alternatifleri arttırabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    İlginiz için teşekkür ederim dediğiniz modellere bakacağım.
    |
    |

• Er
    13 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ByÇINAR

Ben soba için aldım bundan önce soba kullanıyordum..Soba gibi ısınmasına ısınırsın fakat bu faturaya etki edecektir..
    Kaba taslak kömür tonu 1200 1300 benim old yerde.odunu boyası vs derken yıllık 2000 2300 arası maliyeti var sobanın..
    Geçen ay elektrik bir 244tl geldi.normalde 160 170tl civarı geliyor klimasız.Bu ay full yaktım diyebilirim..350 ye kadar gelse ben açıkcası iyi diyorum..yani bana bu soğuk aylarda 180 etkisi olacak..kömürün aylık tüketimi 350 liralara geliyor..
    Yarı yarıya daha karlı gibi..
    Dediğiniz gibi kömür vs uğraşmak zor. Elektrikli sobaya göre de klima daha avantajlı gibi duruyor. İyi bir model, yakıt tasarrufu sağlayan ve sağlık açısından da iyi bir klima almayı düşünüyorum.
    |
    |
    bayÇINAR

Dün hava iyiydi biraz vaktım klima yine dur kalk yapıyor..inventer sistemi net anlamadığımdan cihaz bozuk sandım.
    Ekonomik açıdan bence cok iyi 10 sene kullananların yazısını görüyorum.10 sene hata vermeden işini yaparsa parasını hakkıyla çıkarır..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    64 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Bu aralar eski klimayı getir,yenisini indirimli götür tarzı kampanyalar yapılıyor. Genel anlamda klima soğutma maksatlı kullanıldığı için kampanyalar da çoğunluğa hitap ederek yazın yapılıyor.

Bu nedenle yaz aylarından itibaren takip etmekte fayda vardır. Bu ara indirim olabilir,ancak her marka yapmayacaktır. Daha çok yaza girerken kayda değer indirimler olmaktadır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Teşekkürler..
    |
    |

Merhaba dostlar 21 m2 oturma odası için daha çok soğutmada kullanılacak bir klima almayı düşünüyorum. 12bin btu yeter diye düşünürken keşif ekibi 15bin btu önerdi. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? 12bin btu yeterli gelir mi yoksa ekibin önerisini dinleyip 15bin ya da 18bin btu bir model mi almalıyım. Ev çatı katı bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

7250 tl ye çok hesaplı almışsın hocam hayırlı olsun. Ben sorduğumda 8bin demişti mitsubishi bayisi.

|
    |
    Mustafa-63 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: TylerDurden_35

Merhaba dostlar 21 m2 oturma odası için daha çok soğutmada kullanılacak bir klima almayı düşünüyorum. 12bin btu yeter diye düşünürken keşif ekibi 15bin btu önerdi. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? 12bin btu yeterli gelir mi yoksa ekibin önerisini dinleyip 15bin ya da 18bin btu bir model mi almalıyım. Ev çatı katı bu arada.
    Merhaba.

Servis ısı kayıp kazançlarına ve mahalin şartlarına göre rapor sunmuş. Bu şartlar dahilinde deklare edilen kapasite 12000 Btu'nun üstünde çıkmış. 12000 Btu tercih etmeniz halinde ek ısı kaybını gözardı etmiş olursunuz. Ancak bu dış hava şartlarına göre sarfiyatın artmasına sebebiyet verebilir.

Bu nedenle benim tavsiyem 15bin btu,olamzsa 18000 btu cihazlara bakmanızdır.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
    5459 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-63

merhaba klima arayisindaydin mitsubishi enviro ap serisi 18 binlik 7250 tl ye aldim tercihim dogru bir tercih mi marka olarak
    Merhaba.

Enviro serisinin 18000 Btu cihazı için uygun bir fiyat. Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
    |
    |
SEO
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.