Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: _Maxximum_ Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.168
Cevap
703
Favori
4.425.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21002101210221032104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ByÇINAR

Demirdöküm a5 12000 btu yazın aldığım klimada şuan set ettiğim değerde durmama üflemeyi kesmeme sorunu var..
    Kış için almıstım 1.5 aydır aktif kullanıyorum.
    24 dereceye set ettiğimde daha önce klima odanın diğer köşesinde olan digital termometre 22 21 gösterirken stanby konumuna geçiyordu.
    İki gündür stanby a geçmiyor ve sürekli üflüyor klima.Servisi aradım bakalım ne zaman gelir.
    Sorun neden kaynaklı olabilir ?
    Merhaba. Inverter klimaların esasen durmaması gerekir. Isıtma konumunda özellikle mevsim geçişlerinde istisnai olarak bu gerçekleşebilir. Çünkü ortamın ısı ihtiyacı havanın tam anlamıyla soğumamasından ötürü klimanın iç ortama transfer ettiği ısı miktarından daha azdır.

Yani klima kendini kısar kısar. Ancak ortam ona rağmen ısınmaya devam ederse mecburen klima durur. Ancak havalar soğudukça bu durum ortadan kalkar.

Tam tersi olan soğutmada da çok nadiren de olsa bu durum gerçekleşebilir.

Önemli olan klimanız set edilen değeri çok aşıyor mu ? Yani örneğin 24'e ayarladınız,25 26 27 diye ortam sıcaklığı gidiyor mu ? Yoksa 24(veya ayarladığınız başka bir değer)dereceye yakın seviyede geziniyor mu ?

Saygılarımla...

• Bu dün aksam aldığım değerler.normal zamanda kullandığımda 22 ye set ettiğimde 20 yada 20.5 gibi klima yarım ağız konumuna gelip üflemeyi kesiyordu..
    İşin ilginci kumanda da ifeel tusu var.ısıyı kumandadan alıyor sanırım.ifeel tusuna basıp klimanın kumandayı görecek şekilde karsısına koyduğumda klima 23 e ayarlıysa 21.7 de yarım ağız konumuna geçip stanby konumunda bekliyor.ısı 21.1 e düştüğünde tekrar çalışmaya başlıyor.Dün ve bugun defalarca denedim.
    İfeel konumda olmadığında üfleme hiç kesilmiyor.ama ifeel konumda olunca belirttiğim ısılarda yarım ağız konuma geçiyor..
    Bu durumda cihazdaki ısı termostadında hata var yada bozulmus diyebilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByÇINAR -- 4 Ocak 2020; 0:14:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Bakarmısınız yukarda açıkladım durumu ? Bu arada servis de çağırdım.bakalım geldiklerinde ne diyecekler..

• quote:

Orijinalden alıntı: ByÇINAR

Bu dün aksam aldığım değerler.normal zamanda kullandığımda 22 ye set ettiğimde 20 yada 20.5 gibi klima yarım ağız konumuna gelip üflemeyi kesiyordu..
    İşin ilginci kumanda da ifeel tusu var.ısıyı kumandadan alıyor sanırım.ifeel tusuna basıp klimanın kumandayı görecek şekilde karsısına koyduğumda klima 23 e ayarlıysa 21.7 de yarım ağız konumuna geçip stanby konumunda bekliyor.ısı 21.1 e düştüğünde tekrar çalışmaya başlıyor.Dün ve bugun defalarca denedim.
    İfeel konumda olmadığında üfleme hiç kesilmiyor.ama ifeel konumda olunca belirttiğim ısılarda yarım ağız konuma geçiyor..
    Bu durumda cihazdaki ısı termostadında hata var yada bozulmus diyebilirmiyiz?

Merhaba. Servis çağırmanız da faydalı olmuş,bizzat görerek daha iyi yorum yapacaklardır.

I-Feel özelliği ile düşündüğünüz gibi kumandadan ölçülen sıcaklık belirli aralıklarla iç üniteye gönderilir. İç ünite kumanda ile haberleşemezse normal çalışma moduna geri döner.

I-Feel özelliği ile belirli aralıklarla iç üniteye komut gittiği için klima önceki mesajımda bahsetmiş olduğum şekilde kendini kıstığı halde ortam sıcaklığının değiştiğini düşünerek kendini kapatıyor olabilir.

Klima üzerindeki iç ortam sensörü ile sensör üzerinden geçen hava sürekli olarak ölçüldüğü için daha hassas bir ölçüm yaparak kısık şekilde üfleme yapıyor olabilir.

Servisin bizzat incelemesine göre daha somut bir görüş belirtilebilir.

Saygılarımla...

• Scop ve seer değerleri en yüksek klimaları biliyor musunuz hocam elektrik tüketimi çok önemli günümüzde malum elektrik fiyatları :(
    O değerlere göre bi klima almak istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Scop ve seer değerleri en yüksek klimaları biliyor musunuz hocam elektrik tüketimi çok önemli günümüzde malum elektrik fiyatları :(
    O değerlere göre bi klima almak istiyorum
    Merhaba hocam. SEER ve SCOP değerleri arttıkça cihazın performansı da artmış oluyor. Buna karşılık fiyatı da had safhalara çıkabiliyor. Bütçeden bağımsız olarak sıralayabilirim isterseniz.

Saygılarımla...
  • Aynen bütçeden bağımsız olarak sıralarsanız çok memnun olurum hocam. Bütçemize uygun olanı seçeriz artık teşekkürler .

• Merhabalar.35 metrekarelik bi alan için klima ihtiyacımız var. Sağlık,enerji,tasarruf ve performans yönünden hangi klimayı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba hocam.evimde lg beko klima vardı.dış ünitesi çok aşırı sesli olduğundan değiştireceğim.hatta klimayı söktürdüm
    İzmirde yaşıyorum.evimde doğalgaz var.klimayı sadece soğutma için alacağım.12 bin lik ,dış ünitesi özellikle sessiz bir klima tavsiy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion3560 -- 7 Ocak 2020; 18:45:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Aynen bütçeden bağımsız olarak sıralarsanız çok memnun olurum hocam. Bütçemize uygun olanı seçeriz artık teşekkürler .
    Merhaba.

Şu şekilde üst segment serilerden başlayabiliriz.

Panasonic Heatcharge VZ ( 9000'lik için SEER 10,5 - SCOP 6,2 )

Mitsubishi Electric LN Legendera ( " SEER 10,5 - SCOP 5,2 )

Toshiba Daiseikai-8 ( " SEER 9,2 - SCOP 5,2 )

Fujitsu/General Nocria ( " SEER 8,5 - SCOP 5,1 )

Daikin Shira Plus ( " SEER 8,5 - SCOP 5,1 )

Gree U-Crown ( " SEER 7,5 - SCOP 4,6 )

Bu cihazları bütçeden bağımsız olarak en yüksek SEER ve SCOP değerlerine sahip olan ürünler adına sıralayabiliriz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzanil

Merhabalar.35 metrekarelik bi alan için klima ihtiyacımız var. Sağlık,enerji,tasarruf ve performans yönünden hangi klimayı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba. Isıtma amacınız olacak mı ? Max. bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Merhaba hocam.evimde lg beko klima vardı.dış ünitesi çok aşırı sesli olduğundan değiştireceğim.hatta klimayı söktürdüm
    İzmirde yaşıyorum.evimde doğalgaz var.klimayı sadece soğutma için alacağım.12 bin lik ,dış ünitesi özellikle sessiz bir klima tavsiy
    Merhaba hocam. Bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    3000 civarında hocam

• quote:

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Bu klimayı tavsiye edermisiniz?

• quote:

Merhaba. Isıtma amacınız olacak mı ? Max. bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Özellikle kışın kullanılacak. Yazın da açılır arada bir. Özellikle ailemin klimanın sağlıklı sağlıksız oluşuna karşı tedirginleri var. Bütçe olarakta max 6-7 bin tl diyebiliriz ama o fiyatlara değer mi bilemiyorum.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzbskya

Merhaba,

Isıtma amacıyla kullanılmak üzere 30.35m2 alan için klima arayışındayım en büyük önceliğim enerji tüketimi aşağıya bir kaç model bıraktım
    Bunların arasından hangisini tavsiye edersiniz.

GENERAL ELECTRİC GES-NX50 18000BTU A++ INVERTER KLİMA 4.649,00 tl

DemirDöküm A5 İnverter A++ 18000 Btu R32 Gaz Klima 4.164.90 TL

York Monterosa A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi YHKE18ZE-MMORX 4.250 tl

HİTACHİ SUMMİT 18.000 BTU A++ İNVERTER SPLİT KLİMA 5.450 tl

Demirdöküm A5 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 4.53,55 tl

SİGMA SGM18INVDMS 2019 MODEL R32 GAZLI A+++ INVERTER KLİMA 4.099,00 tl

Demirdöküm A5 Performans A+++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima 5.499.00 tl

MITSUBISHI HEAVY SPLIT SRK50ZS-S 18.000 btu/h 6500 tl
    bu sorunun cevabı benimde cevabım olacak ama şu ikisi arasında kaldım sanırım ic yapıları aynı şirketin mmiş ama fiyat bakımından baya fark var

SİGMA SGM18INVDMS 2019 MODEL R32 GAZLI A+++ INVERTER KLİMA 4.099,00 tl

Demirdöküm A5 Performans A+++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima 5.499.00 tl

sizce hangisini almalıyım bi komsumuz demirdoküm performance almış aylık elektirik 10 tl fark etmiş o kadar az olabilirmi ?? ( tabi kullandıkları oda 20 m2 bi yer)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real_gun -- 8 Ocak 2020; 14:34:14 >

• real_gun kullanıcısına yanıt
    O yakmamıstır 😂 sadece klima ile o kadar fatura düşük gelmez..bu aylarda 120 180 arası etki eder diye düşünüyorum faturaya..

• forzanil kullanıcısına yanıt
    Ben soba için aldım bundan önce soba kullanıyordum..Soba gibi ısınmasına ısınırsın fakat bu faturaya etki edecektir..
    Kaba taslak kömür tonu 1200 1300 benim old yerde.odunu boyası vs derken yıllık 2000 2300 arası maliyeti var sobanın..
    Geçen ay elektrik bir 244tl geldi.normalde 160 170tl civarı geliyor klimasız.Bu ay full yaktım diyebilirim..350 ye kadar gelse ben açıkcası iyi diyorum..yani bana bu soğuk aylarda 180 etkisi olacak..kömürün aylık tüketimi 350 liralara geliyor..
    Yarı yarıya daha karlı gibi..

• real_gun kullanıcısına yanıt
    Gree yada midea üretimini öneriyolar genelde.bir alt firma daha var mıs(ismi aklıma gelmedi)..Gree bi tık daha iyi diyolar ben ona istinaden demirdöküm aldım.oda gree üretimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByÇINAR -- 8 Ocak 2020; 16:24:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Bu klimayı tavsiye edermisiniz?

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Samsung'u klima konusunda tavsiye etmem. Ev aletleri konusunda,teknolojik ürünler üzerinde başarılı olabilir ancak klima konusunda iyi değil.

Samsung'tan kısa sürede gaz kaçağı şikayetleri gelmektedir. Dış ünite serpantini(dış ünite petekleri) normalde bakır olmalıdır. Samsung alüminyum kullanıyor. Çoğu marka alüminyum kullanmıştı ancak şikayetler artıp astarı yüzünden pahalıya gelince bakıra döndüler. Samsung hala devam ediyor. En büyük dezavantajı bu,dayanıksız bir cihaz olmasına sebep oluyor.

Alternatif olarak bu ayarda Arçelik 12325 ekolojik serisini önerebilirim.

Düşüncelerinize göre alternatifleri arttırabiliriz.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 21002101210221032104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.