Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Laztronot Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 20 Misafir - 20 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
45. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 20992100210121022103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok uzun bir değerlendirme yapmıştım ama silindi. Bu dh uygulamasini geliştirenlere selam olsun.

Ürün bugün kuruldu.

Olumlu yanı;

- aldıktan 7 gün sonra yetkili servis tarafından getirildi ve kuruldu.

- parçalar kaliteli, kumanda güzel.

- 10 metre kadar Bakır boru geldi. Yani başı ve sonu bakırdı, gördüm ama arası sarılı olduğu için açıp bakmadım. Bakır olduğu söylendi. Bu da şu demek; 1100 TL ek bakır malzeme parasına Arçelik müşterisi için katlandı. Bu açıdan takdir ettim. Montaj yapan genç arkadaş Arçelik in kullandığı alüminyum un özel oldugunu ve onun daha iyi olduğunu beyan etti ama ben bu konuda klima5505 e katılıyorum bakır, altından sonra en iyi iletken dir ve pahalıdır. BU yüzden alternatif sunuyorlar ama benim bu ricam kabul oldu. 10 metre gibi bir alan için Bakır ricamı kabul ettikleri için ben arcelik e teşekkür ederim.

- 7 m2 lik bir koridora 18 BTU kurdurdum. Bu yüzden çok çabuk ısınma ve soğuma oluyor. Kapılar açık olduğu için koridordan evde ısı kaçağı yani dağılım oluyor. Isıyi daha uzun süre evin içinde tutmuş oluyorum.

- soğutmada dış motordan hiç ses gelmedi, ısıtmada az biraz vardı.

- Muhammet adında iki genç geldi. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar bende. İyi bir montaj oldu.

-wifi var ama daha kullanmadım.

- 7 yıl garanti ( 350 TL ödedim)

- elektrik işini servis yaptı (75 TL ödedim)

Olumsuz;

- iç ünite çalıştığını hissettiriyor, aşırı sessiz değil, sesli de değil ama klima çalışıyor diyorsunuz. Karşılaştırma yapamıyorum, belki video çekerim.

- ek garanti için 350 TL ödemeye gerek olmamalıydı

- elektrik için 75 TL ödemeye gerek olmamalıydı. Bu ücretin sembolik olduğunu, elektrik kaynaklı bir sorun olursa bunu da garanti altına aldıklarını söylediler. Dışarıya yaptırirsak garanti dışına çıkıyormuş. Adana da para alınmadığını bir arkadaş yazmıştı.

- en büyük olumsuzluk ürünün renginde oldu. Beyaz diye aldıgim ürün gri çıktı. Sitede halen beyaz renk görülmektedir.https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/18565-klima

İletişime geçtim. 565 serisinde beyaz renk yokmuş. Başka bir seri alın dediler. Klima5505 bu seriyi tavsiye etti, dedim. Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Teşekkür ederim, inşallah sıkıntı çıkarmaz , filtre temizliğini yapmak zor ve riskli görünüyor.
    Ayrıca cihazın soğutmasına göre ısıtması daha etkili geldi bana.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCandlesss

merhaba,ısıtma amaçlı klima bakınıyorum

20-22 m2
    arakat
    giresunda kullanılacak
    scop değeri en yüksek 12000 midea prime ma2-12nxd0 buldum
    scop değeri 5.1 di sizce iyimidir ısıtırmı acaba

yada 3500 max bütçeye tavsiyeleriniz ne olurdu
    Merhaba.

20-22m^2 civarı alanda memnun edecektir. Prime serisini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeakkus

Merhabalar,
    40 yıllık eski iki katlı bir bina. İkinci katta 130m2 olan bir alan var. Burada 12m2 alanı hobi amaçlı bölmek istiyorum. Burayı akvaryum balığı beslemek amaçlı kullanacağım. 15lik gaz beton ile böleceğim. Duvarlar ve tavan komple 2cmlik eps strafor ile yalıtım yapacağım.Zemine fayans döşeyeceğim. Bu alanı kışın ısıtmak yazında soğutmak amaçlı bir klima ya da elektirikli bir ısıtıcıya ihtiyacım var. Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kimisi 9000btu , kimisi 12000btu klima al diyor. Kimisi elektirikli termostatli ısıtıcı al diyor.Hatta 12dilimli yaglı radyatör tavsiye edende oldu. Kafam çok karıştı. Yardımınızı rica ediyorum..
    Merhaba.

12m2 alanda bahsettiğiniz izolasyonlarla birlikte 9000 Btu cihaz yeterli olur. Bütçeniz uygun ise klimayı tavsiye ederim. Tüketim açısından faydalı olacaktır. Elektrikli ısıtıcı da tam tersi,alırken ucuz,kullanırken pahalıdır.

Bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: danchoyosa

Tavsiyeniz için çok teşekkürler yarın için daha iyi bir Panasonic bayii bulup tekrar görüşeyim o zaman bugün bir aile dostumuz(daha önce Daikin da çalışmış) bana Shira Eco için tam bir fiyat-performans cihazı olduğunu N serisine bulaşmamı söyledi sanırım yarın tekrar bakıp kararımı sizle paylaşırım tekrar.
    Merhaba.

N serisine Aile Dostunuzun dediği gibi bulaşmamak mantıklı olur. Shira Eco serisi Daikin için asgari tercih olmalıdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrzkentli

Merhaba

Hocam yardımların için teşekkür ederim. PREMİER (R410 gazlı) serisinin servis durumunu riske etmemek için QUATTRO serisine karar verdim ve çarşamba günü montajı yapıldı. Öncelikle cihaz çok güzel ve iyi ki almışım diyorum. Ama şöyle bir durum oluştu.

QUATTRO aslında bir model değil, sadece PRİME (R32 gazlı) modelinin eksta özellikli versiyonuymuş. Yani PRİME modeline ek olarak örnek veriyorum 3 boyutlu hava üfleme, sonradan WİFİ KİTİ alınırsa (kutudan çıkmıyor) telefonla kontrol edebilme vb.. gibi ek özellikler varmış. Kutunun üzerinde ve klimanın etiketlerinde yine Prime yazıyor. Sadece klimanın üst kapağında Quattro yazısını görebiliyoruz.

Saygılarımla...
    Merhaba hocam.

Rica ederim,faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi zamanı gelince paylaşırsanız memnun olurum(performans,ses bakımından).

Doğrudur,tasarımları da birbirine çok yakın. Almışken daha fazla özellik barındıran versiyonu seçmeniz daha iyi olmuş.

Saygılarımla...

• quote:

merhba ısıtma amaçlı kullanmak için

midea prime ma2-12nxd0 

baymak elegant prime 12000 mi hangisi daha iyidir
    Merhaba.

İkisi arasında Midea Prime daha iyidir. Bölgenizde servisi yaygınsa 1. olarak onu tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzbskya

Merhaba,

Isıtma amacıyla kullanılmak üzere 30.35m2 alan için klima arayışındayım en büyük önceliğim enerji tüketimi aşağıya bir kaç model bıraktım
    Bunların arasından hangisini tavsiye edersiniz.

GENERAL ELECTRİC GES-NX50 18000BTU A++ INVERTER KLİMA 4.649,00 tl

DemirDöküm A5 İnverter A++ 18000 Btu R32 Gaz Klima 4.164.90 TL

York Monterosa A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi YHKE18ZE-MMORX 4.250 tl

HİTACHİ SUMMİT 18.000 BTU A++ İNVERTER SPLİT KLİMA 5.450 tl

Demirdöküm A5 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 4.53,55 tl

SİGMA SGM18INVDMS 2019 MODEL R32 GAZLI A+++ INVERTER KLİMA 4.099,00 tl

Demirdöküm A5 Performans A+++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima 5.499.00 tl

MITSUBISHI HEAVY SPLIT SRK50ZS-S 18.000 btu/h 6500 tl
    Merhaba.

Mitsubishi ZS-S

Demirdöküm A5 Performans

Sigma INVDMS = Demirdöküm A5 = York Monterosa = General Electric (Bu 4 cihaz performans bakımından birbirine çok yakın). Fiyatı uygun olup,bölgenizde servisi yaygın olan tercih edilebilir.

Hitachi ise ülkemizde çok aktif değil. Distributor de çok fazla üzerinde durmuyor. O nedenle riskli bir tercih olabilir.(İleriye dönük muhattap bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz).

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: puntadeleste

Çok uzun bir değerlendirme yapmıştım ama silindi. Bu dh uygulamasini geliştirenlere selam olsun.

Ürün bugün kuruldu.

Olumlu yanı;

- aldıktan 7 gün sonra yetkili servis tarafından getirildi ve kuruldu.

- parçalar kaliteli, kumanda güzel.

- 10 metre kadar Bakır boru geldi. Yani başı ve sonu bakırdı, gördüm ama arası sarılı olduğu için açıp bakmadım. Bakır olduğu söylendi. Bu da şu demek; 1100 TL ek bakır malzeme parasına Arçelik müşterisi için katlandı. Bu açıdan takdir ettim. Montaj yapan genç arkadaş Arçelik in kullandığı alüminyum un özel oldugunu ve onun daha iyi olduğunu beyan etti ama ben bu konuda klima5505 e katılıyorum bakır, altından sonra en iyi iletken dir ve pahalıdır. BU yüzden alternatif sunuyorlar ama benim bu ricam kabul oldu. 10 metre gibi bir alan için Bakır ricamı kabul ettikleri için ben arcelik e teşekkür ederim.

- 7 m2 lik bir koridora 18 BTU kurdurdum. Bu yüzden çok çabuk ısınma ve soğuma oluyor. Kapılar açık olduğu için koridordan evde ısı kaçağı yani dağılım oluyor. Isıyi daha uzun süre evin içinde tutmuş oluyorum.

- soğutmada dış motordan hiç ses gelmedi, ısıtmada az biraz vardı.

- Muhammet adında iki genç geldi. Ellerinden gelenin en iyisini yaptılar bende. İyi bir montaj oldu.

-wifi var ama daha kullanmadım.

- 7 yıl garanti ( 350 TL ödedim)

- elektrik işini servis yaptı (75 TL ödedim)

Olumsuz;

- iç ünite çalıştığını hissettiriyor, aşırı sessiz değil, sesli de değil ama klima çalışıyor diyorsunuz. Karşılaştırma yapamıyorum, belki video çekerim.

- ek garanti için 350 TL ödemeye gerek olmamalıydı

- elektrik için 75 TL ödemeye gerek olmamalıydı. Bu ücretin sembolik olduğunu, elektrik kaynaklı bir sorun olursa bunu da garanti altına aldıklarını söylediler. Dışarıya yaptırirsak garanti dışına çıkıyormuş. Adana da para alınmadığını bir arkadaş yazmıştı.

- en büyük olumsuzluk ürünün renginde oldu. Beyaz diye aldıgim ürün gri çıktı. Sitede halen beyaz renk görülmektedir.https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/18565-klima

İletişime geçtim. 565 serisinde beyaz renk yokmuş. Başka bir seri alın dediler. Klima5505 bu seriyi tavsiye etti, dedim.
    Merhaba. Hayırlı olsun hocam. Güveniniz için çok teşekkür ederim. Genel anlamda memnun kaldığınızı düşünüyorum. Öyle ise çok sevindim.

Bakır olması emin olun daha iyi oldu.

Arıza yüzü görmeden kullanmanızı dilerim.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, klima alacaksam inverter olmasi ya da olmaması fark eder mi? Çünkü maksimum 1000-1500 tl arasında ikinci el alabilmek için bütçem var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Hayırlı olsun hocam. Güveniniz için çok teşekkür ederim. Genel anlamda memnun kaldığınızı düşünüyorum. Öyle ise çok sevindim.

Bakır olması emin olun daha iyi oldu.

Arıza yüzü görmeden kullanmanızı dilerim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    evde kullandığımız vestel marka 18000 btuluk klima yandığı için klima arayışı içine girdik.tahmini 30 35 m2 gibidir salonumuz.bütce 4bin tlyi çok aşmayacak şekilde birşeyler bakıyorum ama kafam karıştı yardımcı olabilecek birileri varmı ?

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    çok tşk ederim,servis ağı nedeniyle baymak elegant prime sipariş ettim

• Kullanılacak Yerin Alan (m2):27m2
    Kullanılacak Yerin Yüksekliği:240
    Bölge/Şehir/İlçe:Antalya
    Kullanılacak yer :Ev
    Zemin/Ara kat/Çatı kat:Arakat
    Ev /İş yeri:Ev
    İş yeri ise İş kolu:
    Kişi Sayısı:2
    Ekstra Isı kaynağı:

Tahmini Bütçe:9000 TL
    Düşünülen Klima Modeli:

Öncelikle herkese merhaba ve iyi yıllar;

Yalnızca bir kez alacağım bir klima arayışındayım. Bekar olduğum dönemde baymak elegant plus kullandım, kendi kullandığım dönemde herhangi bir problem yaşamadım ancak sonrasında kullanan iş arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla uzun dönemde onlar pek memnun kalmamışlar. Bu yüzden baymak markasından uzak durmak istiyorum.

Bir kere alayım uzun yıllar performanslı ve sorunsuz kullanayım derdindeyim. Şuan oturduğum bina 7-8 yaşında dış cephe mantolaması orta düzeyde ancak iç cepheden ısı yalıtımı yaptırmayı düşünmekteyim.

Desteğinizi rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aeakkus

Merhaba, klima alacaksam inverter olmasi ya da olmaması fark eder mi? Çünkü maksimum 1000-1500 tl arasında ikinci el alabilmek için bütçem var.
    Merhaba. Inverter olup olmaması kullanmayı düşündüğünüz alanda ancak tüketim olarak fark oluşturur. Inverter daha tasarruflu olacaktır. Ancak bütçenizi aşıyorsa onun yerine temiz bir on-off tercih edilebilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

evde kullandığımız vestel marka 18000 btuluk klima yandığı için klima arayışı içine girdik.tahmini 30 35 m2 gibidir salonumuz.bütce 4bin tlyi çok aşmayacak şekilde birşeyler bakıyorum ama kafam karıştı yardımcı olabilecek birileri varmı ?

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Bütçenizi aşmayacak şekilde Demirdöküm A5 veya Airfel LTXN cihazları önerebilirim.

Airfel servis konusunda daha şanslıdır. Demirdöküm servisi bölgenizde yaygın ise tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• quote:

çok tşk ederim,servis ağı nedeniyle baymak elegant prime sipariş ettim
    Rica ederim. Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eupho

Kullanılacak Yerin Alan (m2):27m2
    Kullanılacak Yerin Yüksekliği:240
    Bölge/Şehir/İlçe:Antalya
    Kullanılacak yer :Ev
    Zemin/Ara kat/Çatı kat:Arakat
    Ev /İş yeri:Ev
    İş yeri ise İş kolu:
    Kişi Sayısı:2
    Ekstra Isı kaynağı:

Tahmini Bütçe:9000 TL
    Düşünülen Klima Modeli:

Öncelikle herkese merhaba ve iyi yıllar;

Yalnızca bir kez alacağım bir klima arayışındayım. Bekar olduğum dönemde baymak elegant plus kullandım, kendi kullandığım dönemde herhangi bir problem yaşamadım ancak sonrasında kullanan iş arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla uzun dönemde onlar pek memnun kalmamışlar. Bu yüzden baymak markasından uzak durmak istiyorum.

Bir kere alayım uzun yıllar performanslı ve sorunsuz kullanayım derdindeyim. Şuan oturduğum bina 7-8 yaşında dış cephe mantolaması orta düzeyde ancak iç cepheden ısı yalıtımı yaptırmayı düşünmekteyim.

Desteğinizi rica ederim.
    Merhaba. İyi yıllar dilerim.

18000 Btu bir cihaz yeterli olacaktır.

Bütçenize göre

Mitsubishi Heavy ZSX-S serisini tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak Mitsubishi Electric Krigamine (FH) serisi için fiyat almanızı tavsiye ederim.

Bölgenizde satış ve servisi var ise General KLCA serisini de tavsiye edebilirim.

Bu 3 cihaz da memnun edecektir. Servisi yaygın olanı,bütçenize daha yakın olanı tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...

• Gree U Crown ve Lomo arasında bariz farklar nelerdir? Yani Lomo tercih edersem U Crown modeline göre nelerden mahrum kalırım? Mitsubishi Electrik veya Daikın klimaların eşdeğer modelleri ile Gree U Crown arasında tercih yaparsam hangisini neden tercih etmeliyim? Elektrik tüketimi, enerji değeri , dayanıklılık, ısıtma soğutma performansları açısından hangi modellerde en az sorun yaşarım? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Kafam ciddi manada karıştı. Bu arada 30 metrekare açık mutfak bir alan için 18000 BTU klima düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingofbest

Gree U Crown ve Lomo arasında bariz farklar nelerdir? Yani Lomo tercih edersem U Crown modeline göre nelerden mahrum kalırım? Mitsubishi Electrik veya Daikın klimaların eşdeğer modelleri ile Gree U Crown arasında tercih yaparsam hangisini neden tercih etmeliyim? Elektrik tüketimi, enerji değeri , dayanıklılık, ısıtma soğutma performansları açısından hangi modellerde en az sorun yaşarım? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Kafam ciddi manada karıştı. Bu arada 30 metrekare açık mutfak bir alan için 18000 BTU klima düşünüyorum.
    Merhaba.

Gree U-Crown ile Lomo arasındaki fark,

U-Crown üst segment

Lomo orta segmenttir.

U-Crown yazın ve kışın uç sıcaklıklarda bile(çok sıcak-çok soğuk) Lomo serisine göre daha iyi ısıtma ve soğutma performansı sağlar.

Çift kademeli kompresöre sahiptir.

Diğer inverter klimaların sahip olduğu -15 derecede ısıtma (performans düşüşü ile birlikte) özelliğine ek olarak U-Crown -30 derecede çalışabilir. Tabii bu hava şartlarında hangi klima olursa olsun verimlilik düşecektir. Ancak U-Crown bu performansını daha iyi koruyabilmektedir.

Soğutma için de bu durum geçerlidir.

Onun dışında görsellik,sessizlik bakımından farklılıklar mevcut.

En önemlisi verimlilik ve tüketim olarak hissedilir fark olacaktır.

U-Crown'a alternatif düşünürsek 3 aşağı 5 yukarı + ve - ile

Mitsubishi Electric Krigamine veya Legendera (FH-LN)

Mitsubishi Heavy Premium ZSX

Daikin Shira Plus

şeklinde alternatiflere bakılabilir.

Hangisini tercih etmeliyim derseniz U-Crown ile Mitsubishi'ler ve Daikin arasında fiyat bakımından ciddi fark varsa,U-Crown kayda değer bir uygunluğa sahipse tercih edilebilir.

Diğer kriterler açısından en az sorunu yaşatacak modeller için üstteki alternatifleri sıralayabiliriz.

Asgari tercihleri sıralamamız gerekirse

Mitsubishi Electric için Enviro AP

Heavy için ZS-S Premium

Daikin için Shira Eco

şeklinde en az bu model tercih edilmeli,daha alt modeller yerine başka alternatiflere bakılmalı şeklinde yorumlama yapabiliriz.

18000 Btu 30m^2 için uygundur.

Saygılarımla...

• Demirdöküm a5 12000 btu yazın aldığım klimada şuan set ettiğim değerde durmama üflemeyi kesmeme sorunu var..
    Kış için almıstım 1.5 aydır aktif kullanıyorum.
    24 dereceye set ettiğimde daha önce klima odanın diğer köşesinde olan digital termometre 22 21 gösterirken stanby konumuna geçiyordu.
    İki gündür stanby a geçmiyor ve sürekli üflüyor klima.Servisi aradım bakalım ne zaman gelir.
    Sorun neden kaynaklı olabilir ?

• 
Sayfa: önceki 20992100210121022103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.