Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20982099210021012102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klimada hala bi karara varamadim baymak elegant prime ile plus arasindaki fark nedir hangisi tercih edilmeli 12000 btuluk tercih edicem ama fiyat bakimindan bu ikiside ayni ve sigma baymaktan daha üstünmü olur aralarinda bi 500 tl felan fark var ısıtma amaçlı kullanılacak daha çok, görüşlerinizi aktarırsanız sevinirim tekrardan saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanem92

Klimada hala bi karara varamadim baymak elegant prime ile plus arasindaki fark nedir hangisi tercih edilmeli 12000 btuluk tercih edicem ama fiyat bakimindan bu ikiside ayni ve sigma baymaktan daha üstünmü olur aralarinda bi 500 tl felan fark var ısıtma amaçlı kullanılacak daha çok, görüşlerinizi aktarırsanız sevinirim tekrardan saygılar
    Merhaba.

Elegant Prime daha yeni bir seri. Aradaki en belirgin fark kullandığı soğutucu akışkandır. Plus R410A,Prime R32 gazlı daha yeni bir seri.

İkisi arasında Prime serisini tavsiye ederim.

Sigma ile Baymak'ı kıyaslarsak Sigma daha üstün bir cihazdır. Baymak daha sonra sıraya konabilir.

Saygılarımla...
  • Tekrar merhaba,

Bugün iklimsaya gittim. 40 m2 mersinde amerikan mutfak için öneri istedim. Oradaki çalışan sigma INVDMG PLUS'ın olmadığını comfort serisinin olduğunu söyledi ve sigma alacaksanız oraya yetmez sigmanın 24000 btu olanı almanız gerekir dedi. Fakat mitsubishi'nin 18000'liği yeter hare serisinden HR50VF almamı önerdi. Onun fiyatı içinde 6750 lira fiyat verdi. Ne düşünüyorsunuz bana söyledikleri mantıklı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soad_sefa -- 26 Aralık 2019; 21:6:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soad_sefa

Tekrar merhaba,

Bugün iklimsaya gittim. 40 m2 mersinde amerikan mutfak için öneri istedim. Oradaki çalışan sigma INVDMG PLUS'ın olmadığını comfort serisinin olduğunu söyledi ve sigma alacaksanız oraya yetmez sigmanın 24000 btu olanı almanız gerekir dedi. Fakat mitsubishi'nin 18000'liği yeter hare serisinden HR50VF almamı önerdi. Onun fiyatı içinde 6750 lira fiyat verdi. Ne düşünüyorsunuz bana söyledikleri mantıklı gelmedi.
    Merhaba.

40m^2 alan için 24000 Btu gereklidir. M.Electric HaRe serisinin de 18000'lik olanı yetersiz kalır.

Comfort serisinin 24000'liği yetebilir ancak Plus serisinin performansı olmayacaktır.

Sigma Plus eşdeğeri bir cihaz isterseniz Demirdöküm A5 Performans veya bölgenizde servisi ve satışı mevcut ise Gree Lomo serisini tavsiye edebilirim.

Ancak 18000'lik M.electric HaRe de olsa,Plus-Comfort da olsa yetersiz kalacaktır.

Saygılarımla...

• Merhaba klima5505 hocam tavsiyeniz üzerine 55 metrekare salon ve acik mutfak olan yerim icin airfel 24000 btu klima aldim. 31 araliğa kadar 5 yıl garanti olayı varmıs.Klima bugün takıldı. Vakumda yapildi. Yalnız klima hilti gibi çok performansli gibi görünüyor. 5 yilda garanti cok iyi denk geldi. Tekrardan teşekür ederim ilginiz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: win 98

Merhaba klima5505 hocam tavsiyeniz üzerine 55 metrekare salon ve acik mutfak olan yerim icin airfel 24000 btu klima aldim. 31 araliğa kadar 5 yıl garanti olayı varmıs.Klima bugün takıldı. Vakumda yapildi. Yalnız klima hilti gibi çok performansli gibi görünüyor. 5 yilda garanti cok iyi denk geldi. Tekrardan teşekür ederim ilginiz için.
    Merhaba win 98 hocam.

Hayırlı uğurlu olsun. Memnuniyetinizin daim olmasını dilerim. Beğenmenize çok sevindim. Vakumun atlanmaması da çok güzel olmuş.

Güle güle kullanmanızı dilerim.

Saygılarımla...
  • Bu sene kışın ilk defa kullandığım 9000 lik m.heavy zs-x gayet iyi ısıtıyor.
    Yalnız tek korkum şu açılıp kapanan inen çıkan flaplar. İnşallah arıza yapmazlar.

• Kullanılacak Yerin Alan (m2):22m2
    Kullanılacak Yerin Yüksekliği:260
    Bölge/Şehir/İlçe:Antalya
    Kullanılacak yer :Ev
    Zemin/Ara kat/Çatı kat:Arakat
    Ev /İş yeri:Ev
    İş yeri ise İş kolu:
    Kişi Sayısı:4
    Ekstra Isı kaynağı:Kombi
    En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:
    Tahmini Bütçe:6000tl
    Düşünülen Klima Modeli:Daikin/Mitsubishi Electric/Panasonic

Arkadaşlar merhaba bugün itibari ile eski Vestel klimamı emekliye ayırma kararı verdim şu andaki kampanyalar gerçekten cazip ayrıca eski klimamdan da kurtulmak istiyorum gittiğim bayilerden
    Daikin Shira Eco FTXP-M(12000 but)için 5500 TL (eski klimamı alıcaklar)kampanyalı 12 taksit 0 faiz

Mitsubishi Electric Krigamine Zen Msz-EF35VE2(12.000btu) 5800 TL (eski klimamı alacaklar)-(belki biraz daha indirebilirler)taksit seçenekleri mevcut vade farksız

Panasonic KIT-Z35-VKE (12.000btu) (eski klimamı alacaklar) 5850 TL taksit seçenekleri mevcut vade farksız

Benim danışmak istediğim konu sadece soğutma amaçlı kullanmak istiyorum kafamdaki soru
    Mitsubishi Electric R410 gaz kullanıyor diğerleri R32

SEER DEĞERLERİ

PANASONİC 8,50
    Mitsubishi Electric 8,50
    Daikin Eco Shira 6,62

Arkadaşlar gördüğünüz gibi fiyatlar çok yakın sadece tüketimde Daikin biraz daha iyi servis konusunda problem yaşayacağımı zannetmiyorum aslında herkes bana Mitsubishi Electric tavsiye ediyor ama benim kafama Daikin daha çok yatırıyor Panasonic için çok fazla araştırma yapamadım satıcıda o kadar bilgili değildi sanki.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum eğer farklı marka yada model öneriniz var ise bilgilendirirseniz sevinirim.

• Pazartesi günü Arçelik servisi gelip klimayı kuracak. Klima5505 Bey'in tavsiyesi ile 18565 modelini 4930 a almıştım.

Arçelik servisi aradım, Bakır boru istediğimi söyledim. Bir aldılar. Benim kurulum yapacağım yere 10 metre Bakır boru gerekiyor. Sadece kurulum için 1100 TL değerindeki Bakır boru talebimi Arçelik ikiletmeden kabul etti.

Arçelik in bu muhteşem servisine teşekkür ederim.

Bakır olmasının ne gibi yararı var, alüminyum un ne zararı var, bilmiyorum. Ama burda öyle yazıldığı için Bakır talep ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: danchoyosa

Kullanılacak Yerin Alan (m2):22m2
    Kullanılacak Yerin Yüksekliği:260
    Bölge/Şehir/İlçe:Antalya
    Kullanılacak yer :Ev
    Zemin/Ara kat/Çatı kat:Arakat
    Ev /İş yeri:Ev
    İş yeri ise İş kolu:
    Kişi Sayısı:4
    Ekstra Isı kaynağı:Kombi
    En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:
    Tahmini Bütçe:6000tl
    Düşünülen Klima Modeli:Daikin/Mitsubishi Electric/Panasonic

Arkadaşlar merhaba bugün itibari ile eski Vestel klimamı emekliye ayırma kararı verdim şu andaki kampanyalar gerçekten cazip ayrıca eski klimamdan da kurtulmak istiyorum gittiğim bayilerden
    Daikin Shira Eco FTXP-M(12000 but)için 5500 TL (eski klimamı alıcaklar)kampanyalı 12 taksit 0 faiz

Mitsubishi Electric Krigamine Zen Msz-EF35VE2(12.000btu) 5800 TL (eski klimamı alacaklar)-(belki biraz daha indirebilirler)taksit seçenekleri mevcut vade farksız

Panasonic KIT-Z35-VKE (12.000btu) (eski klimamı alacaklar) 5850 TL taksit seçenekleri mevcut vade farksız

Benim danışmak istediğim konu sadece soğutma amaçlı kullanmak istiyorum kafamdaki soru
    Mitsubishi Electric R410 gaz kullanıyor diğerleri R32

SEER DEĞERLERİ

PANASONİC 8,50
    Mitsubishi Electric 8,50
    Daikin Eco Shira 6,62

Arkadaşlar gördüğünüz gibi fiyatlar çok yakın sadece tüketimde Daikin biraz daha iyi servis konusunda problem yaşayacağımı zannetmiyorum aslında herkes bana Mitsubishi Electric tavsiye ediyor ama benim kafama Daikin daha çok yatırıyor Panasonic için çok fazla araştırma yapamadım satıcıda o kadar bilgili değildi sanki.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum eğer farklı marka yada model öneriniz var ise bilgilendirirseniz sevinirim.
    Merhaba.

Servis konusunda sorun yaşamayacağınıza eminseniz Panasonic'i tavsiye ederim.

Sonrasında Mitsubishi Krigamine ZEN

En sona da Shira Eco diyebiliriz.

R410A olması performans açısından aşırı bir fark oluşturmuyor. Bu nedenle aklınız kalmasın. Krigamine Zen tercih edecek olursanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Bu sene kışın ilk defa kullandığım 9000 lik m.heavy zs-x gayet iyi ısıtıyor.
    Yalnız tek korkum şu açılıp kapanan inen çıkan flaplar. İnşallah arıza yapmazlar.
    Merhaba. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı dilerim. Cihaz gayet kaliteli. Ancak her cihaz için geçerli,ne kadar hareketli/elektronik parça,o kadar arıza ihtimali demek malesef.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: puntadeleste

Pazartesi günü Arçelik servisi gelip klimayı kuracak. Klima5505 Bey'in tavsiyesi ile 18565 modelini 4930 a almıştım.

Arçelik servisi aradım, Bakır boru istediğimi söyledim. Bir aldılar. Benim kurulum yapacağım yere 10 metre Bakır boru gerekiyor. Sadece kurulum için 1100 TL değerindeki Bakır boru talebimi Arçelik ikiletmeden kabul etti.

Arçelik in bu muhteşem servisine teşekkür ederim.

Bakır olmasının ne gibi yararı var, alüminyum un ne zararı var, bilmiyorum. Ama burda öyle yazıldığı için Bakır talep ettim.
    Merhaba. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Servisin tutumu da gayet yerinde ve güzel olmuş.

Alüminyum boru tamamen maliyeti azaltmak amaçlı kullanılıyor. Esasen bu sistemin parçası olan boru,bakırdır.

Alüminyum kitler normalde borunun uçlarından 20cm kadarı bakır,geriye kalanı alüminyum şeklinde üretiliyor. Yani alüminyum boru setinin uçları 20-30cm uzunlukta bakır,geriye kalan kısmı alüminyum.

Bunun nedeni de alüminyum borunun ucuna havşa açılsa bile baskıya dayanamayıp çatlamasıdır. Çünkü boru bağlantılarında conta vs. kullanılmaz. Havşa açılır,havşa rakor ile sıkılarak arada ezilir ve conta görevi görür. Bakır yumuşak bir metal olduğu için buna müsait. Ancak alüminyum daha sert bir metal olduğu için bu baskıya dayanamayıp çatlıyor ve gaz kaçakları oluşuyor. Bu nedenle uçları bakır olacak şekilde üretiliyordu ve alüminyum-bakır birbirine eklendiği için ekli boru oluyordu.

Arçelik yeni bir rakor-havşa sistemi kullanıyor. Bu nedenle ucu da alüminyum olan,tam alüminyum boru kullanma imkanı oluyor.

Bu sayede boruda ek yapılmamış oluyor. Ancak yine de bakırın yerini tutmaz.

Ayrıyetten alüminyum korozyona daha az dayanıklıdır. Bu da zamanla alüminyum boruda kaçak olma ihtimalini arttırmaktadır. Bakırın dayanımı/ömrü daha yüksektir.

Alüminyum sert bir metal olduğu için bükülmesi zor,kırılması daha kolaydır. Bu nedenle dönüşlerde daha hassas davranmak gerekir. Ayrıca klimanın bir gün yeri değiştirilecek olursa alüminyum boru çöp olur,yenilenmesi gerekir. Bakır boru da içinden soğutucu akışkan geçtikçe sertleşir ama alüminyuma göre daha uzun ömürlüdür,duruma göre tekrar kullanılabilir.

Ayrıyetten şahsi fikrimce klimanın bütün ısı transfer eleman boruları bakır iken(kondanser,evaporatör ve iç,dış ünite içerisindeki borular) ara tesisat borusunun alüminyum olması abes kaçıyor.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı dilerim. Cihaz gayet kaliteli. Ancak her cihaz için geçerli,ne kadar hareketli/elektronik parça,o kadar arıza ihtimali demek malesef.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim, inşallah sıkıntı çıkarmaz , filtre temizliğini yapmak zor ve riskli görünüyor.
    Ayrıca cihazın soğutmasına göre ısıtması daha etkili geldi bana.

• merhaba,ısıtma amaçlı klima bakınıyorum

20-22 m2
    arakat
    giresunda kullanılacak
    scop değeri en yüksek 12000 midea prime ma2-12nxd0 buldum
    scop değeri 5.1 di sizce iyimidir ısıtırmı acaba

yada 3500 max bütçeye tavsiyeleriniz ne olurdu

• Merhabalar,
    40 yıllık eski iki katlı bir bina. İkinci katta 130m2 olan bir alan var. Burada 12m2 alanı hobi amaçlı bölmek istiyorum. Burayı akvaryum balığı beslemek amaçlı kullanacağım. 15lik gaz beton ile böleceğim. Duvarlar ve tavan komple 2cmlik eps strafor ile yalıtım yapacağım.Zemine fayans döşeyeceğim. Bu alanı kışın ısıtmak yazında soğutmak amaçlı bir klima ya da elektirikli bir ısıtıcıya ihtiyacım var. Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kimisi 9000btu , kimisi 12000btu klima al diyor. Kimisi elektirikli termostatli ısıtıcı al diyor.Hatta 12dilimli yaglı radyatör tavsiye edende oldu. Kafam çok karıştı. Yardımınızı rica ediyorum..

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için çok teşekkürler yarın için daha iyi bir Panasonic bayii bulup tekrar görüşeyim o zaman bugün bir aile dostumuz(daha önce Daikin da çalışmış) bana Shira Eco için tam bir fiyat-performans cihazı olduğunu N serisine bulaşmamı söyledi sanırım yarın tekrar bakıp kararımı sizle paylaşırım tekrar.
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Hocam yardımların için teşekkür ederim. PREMİER (R410 gazlı) serisinin servis durumunu riske etmemek için QUATTRO serisine karar verdim ve çarşamba günü montajı yapıldı. Öncelikle cihaz çok güzel ve iyi ki almışım diyorum. Ama şöyle bir durum oluştu.

QUATTRO aslında bir model değil, sadece PRİME (R32 gazlı) modelinin eksta özellikli versiyonuymuş. Yani PRİME modeline ek olarak örnek veriyorum 3 boyutlu hava üfleme, sonradan WİFİ KİTİ alınırsa (kutudan çıkmıyor) telefonla kontrol edebilme vb.. gibi ek özellikler varmış. Kutunun üzerinde ve klimanın etiketlerinde yine Prime yazıyor. Sadece klimanın üst kapağında Quattro yazısını görebiliyoruz.

Saygılarımla...
  • merhba ısıtma amaçlı kullanmak için

midea prime ma2-12nxd0 

baymak elegant prime 12000 mi hangisi daha iyidir

• Merhaba,

Isıtma amacıyla kullanılmak üzere 30.35m2 alan için klima arayışındayım en büyük önceliğim enerji tüketimi aşağıya bir kaç model bıraktım
    Bunların arasından hangisini tavsiye edersiniz.

GENERAL ELECTRİC GES-NX50 18000BTU A++ INVERTER KLİMA 4.649,00 tl

DemirDöküm A5 İnverter A++ 18000 Btu R32 Gaz Klima 4.164.90 TL

York Monterosa A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi YHKE18ZE-MMORX 4.250 tl

HİTACHİ SUMMİT 18.000 BTU A++ İNVERTER SPLİT KLİMA 5.450 tl

Demirdöküm A5 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 4.53,55 tl

SİGMA SGM18INVDMS 2019 MODEL R32 GAZLI A+++ INVERTER KLİMA 4.099,00 tl

Demirdöküm A5 Performans A+++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima 5.499.00 tl

MITSUBISHI HEAVY SPLIT SRK50ZS-S 18.000 btu/h 6500 tl
  • 
Sayfa: önceki 20982099210021012102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.