Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: slayer1ss Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.205
Cevap
328
Favori
3.174.442
Tıklama
Giriş
      6782 Mesaj
      18 Ağustos 2006 18:30:59
      CoMPuTeRCa

Bu arada dediğin BAXI marka klimalara baktım ,www.bauhaus.com.tr den, hakikaten çok uygun fiyatı. Acaba kullanan ve memnun olan var mı bu markayı. Baymak güvencesiyle satılıyor ama gene de ucuz etin yahnisi olmasın şimdi.
      |
      |
      18 Ağustos 2006 21:16:41
      bende soruyorum ama kullanan yok galiba gürcan usta bilirse bi cevaplasa iyi olur :)
      |
      |
    • Uzaklaştırılmış 358548 gün cezanın, 358547 gün 1 saat 35 dakika kadarı kaldı.
      19 Ağustos 2006 00:11:56
      quote:

Orjinalden alıntı: CoMPuTeRCa

bende soruyorum ama kullanan yok galiba gürcan usta bilirse bi cevaplasa iyi olur :)

arkadaşlar tavsiye etmem bu firmanın klima ile bir ilgisi yok dışardan getirip burada maksat satmak olsun diye satıyor kaliteli bir mal degil diger markalar içinde yazdıklarıma bakın saygılar
      |
      |
      19 Ağustos 2006 11:05:57
      quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: CoMPuTeRCa

arkadaşlar tavsiye etmem bu firmanın klima ile bir ilgisi yok dışardan getirip burada maksat satmak olsun diye satıyor kaliteli bir mal degil diger markalar içinde yazdıklarıma bakın saygılar

Valla ben bugün Arçelik almaya karar verdim hocam. 7000 BTU , 390 YTL. artık hayırlısı
      |
      |
      19 Ağustos 2006 16:08:02
      Alarko carrier tavsiye ederim.her şeyden önce serviside önemli.
      |
      |
      19 Ağustos 2006 16:18:59
      arkadaşım arçelikte hata yapmışsın ama yinede adet olmuş hayırlısı
      alarko firması iyi bir firma degildir ama carrier iyi klimadır genede tavsiye etmem türkiyeye gelen klimalar iyi degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 19 Ağustos 2006; 16:19:15 >
      |
      |
      19 Ağustos 2006 16:42:13
      Midea MSE 12HR?Oda 20 m2.İklimsa 846 YTL.
      |
      |
      19 Ağustos 2006 16:57:39
      alma arkadaşım alma dün karşı komşum aldı bugün bozuldu siz özelliklemi seçiyorsunuz dandik klimaları agrımayan başınızı agrıtmak için allah akıl versin
      quote:

Orjinalden alıntı: kapibara

Midea MSE 12HR?Oda 20 m2.İklimsa 846 YTL.
      |
      |
      19 Ağustos 2006 19:29:21
      Arçelik aldım, Ptesi takılacak. 7000 BTU,390 YTL+12 Taksit
      |
      |
      19 Ağustos 2006 19:32:35
      quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

çok iyi yapmışsın hayırlı olsun
      |
      |
      19 Ağustos 2006 21:05:13
      quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

çok iyi yapmışsın hayırlı olsun

Saol
      |
      |
      20 Ağustos 2006 00:57:19
      arkadaşlar 24000 btu'luk klima alacağız.siemens mi yoksa samsung premium serisimi daha iyi.samsung 2000 ytl siemens 1500 ytl.yada bu fiyat düzeyinde diğer önerileriniz neler.general electric servisi nasıldır onu da düşünüyorum...sağolun şimdiden
      |
      |
      20 Ağustos 2006 01:04:29
      quote:

Orjinalden alıntı: serkanta

arkadaşlar 24000 btu'luk klima alacağız.siemens mi yoksa samsung premium serisimi daha iyi.samsung 2000 ytl siemens 1500 ytl.yada bu fiyat düzeyinde diğer önerileriniz neler.general electric servisi nasıldır onu da düşünüyorum...sağolun şimdiden

arkadaşım dıamond,haier,general,panasonic,general elektric,mitsubishi elektric ama illa sıemens diyorsanız orjinalini alın elektra
      |
      |
      20 Ağustos 2006 10:01:46
      gurcan1 cvp için teşekkürler illa siemen diye bir isteğim yok fakat bu söylediğin markaları nereden bulabilirim servisleri nasıldır.bir de siemens bayilerinde satılanlar orjinal değilmi..?
      |
      |
      20 Ağustos 2006 11:28:02
      ewet arkadaşım elektraya fason ürettiriliyor bunun için tavsiye etmem siemens klima üretmez başka markalara yaptırır buda faklı sorunları devamında getirir budan 8-10 sene önce çinden kalitesiz klima getirerek baya insanın başını agrıtmıştı o yüzden. Bana sizin orda hangi markalar var yaz sana yardımcı olayım
      |
      |
      20 Ağustos 2006 20:50:02
      gurcan1 bey izmir karşıyakadayım salonumuz ortalama 25 m2 , 2 cepheden güneş alıyor 5 nci kat yani salon köşede ne marka ve kaç btu luk klima tavsiye edersiniz ve uygun fiyata nereden bulabilirim.
      |
      |
      20 Ağustos 2006 22:57:43
      quote:

Orjinalden alıntı: tazymazy35

gurcan1 bey izmir karşıyakadayım salonumuz ortalama 25 m2 , 2 cepheden güneş alıyor 5 nci kat yani salon köşede ne marka ve kaç btu luk klima tavsiye edersiniz ve uygun fiyata nereden bulabilirim.

arkadaşım izmirde oturuyorszan 18000 btu düz klima tavsiye ederim sharp,panasonic,haier,sanyo,mitsubishi elektric,toshiba iyi klimalardır iyi geceler arkadaş
      |
      |
      21 Ağustos 2006 02:01:51
      Klima tavsiyelerini okumuş olmama karşın aklımda bir kaç soru kaldı. Bu nedenle sormanın gereğini duyuyorum.

1. Arkadaşların bir kısmı LG- Beko için kabul edilebilir yorumlar yazmışken Arçeliği tamamen dışlamışlar. Ancak gördüğüm kadarı ile Arçeliğin pekçok modeli Beko ile birebir aynı. Bu durumda aynı modeller için de Arçelik kötüdür diyebilir miyiz? Onlar da LG ortaklığı ile üretilmiyorlar mı ?

2. Yazın sadece soğutma amacıyla kullanılacak, kışın ısıtma amacıyla hiç kullanılmayacak bir klima için invertor modeli alıp yaklaşık 700 YTL fark ödemek anlamlı mıdır? İstanbul'da yazın 3 veya 4 ay kullanılacak olan 15.000BTU'luk bir model invertor olduğu takdirde enerji tasarrufu ile kendisini kaç ayda amorti edebilir?

3. Tamamen yalıtılmış (mantolama + çiftcam) 28 m2'lik bir oda için (Güneybatıya bakıyor) salt soğutma amaçlı kaç BT'luk bir cihaz almam gerekiyor. Salonun kapısının sürekli açık olduğunu ve 9 m2lik bir koridor ve antre ile sürekli hava değişimi içinde olduğunu da belirtmem gerekiyor.

4. Sadece soğutma yapılacağı koşullarda pahalı bir cihaz almam çok anlamlı mıdır ?

5. Beko, arçelik veya LG almam koşullarında bana çıkartacakları sorunlar neler olabilir ?
      |
      |

Kulübü

• Yüzbaşı
      470 Mesaj
      21 Ağustos 2006 10:53:13
      bu arada ısısan highlife klimalar hakkında fikri veya bilgisi olan varsa söyleyebilirmi.bugün alınacak klima karar vermem lazım acilen...
      |
      |
      21 Ağustos 2006 15:12:32
      ısısan'ın sattığı highlife çin malıdır ve fason olarak ısısan için yapılmıştır. tavsiye etmem.
      Toshiba bence en iyi tercihtir. Alarko-carrier tarafından Japonyadan ithal edilip satılır.
      detay içinhttp://www.alarko-carrier.com.tr ye bir göz at. şaşıracaksın !
      sevgiler.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
son dakika
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.