Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blackcold1907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.843
Tıklama
Giriş
      367 Mesaj
      06 Şubat 2008 21:46:15
      istersen bana ulaş seni müşterimle görüştüreyim mıtsubıshı electrıc cihazın -25 lerde çalıştıgını ve lütfen heavy cihaz ile electrıc cihazı karıştırmayalım ikisi apayrı cihazlar
      quote:

Orjinalden alıntı: xlasi_mavixl

quote:

Orjinalden alıntı: snefra

arkadaşlar.mitsubishi srk-71 he almayı düşünüyorum.2.000ytl buldum.-25 de bile ısıtma yapabildiği doğrumu?biraz bilgi verirseniz sevinirim

arkadaş kim diyo bu -25 de çalışacağını yok böyle birşey heavy ınverter bile defrosta giriyor olmaz öyle bişey
      |
      |
      08 Şubat 2008 23:12:12
      Burada daha önce bilgisiz ve hatalı montaj yapan servisi ve ilgisiz müşteri hizmetlerinden şikayet ettiği AİRFEL de sıkandallar bitmiyor. Montajı yapan Servise bu klimaya ne gazı koydun diye sorduğumda 407 koyduğunu söyledi halbuki klimanın üzerinde koskoca R410 gaz yazmasına rağmen. Bunu öğrenince deliye döndüm ve başka bir servis arayışına girdim. bulduğum diğer eğirfel servisine durumu anlattığımda servisin söylediği ABİ SÖK GETİR KILİMAYI ONA YENİ GAZ BASLIM oldu. Allahım ne günah işledimde bu markaya bulaştım. Bu AİRFEL insanı ya deli eder yada katil.
      |
      |
      10 Şubat 2008 04:47:44
      arkadaşlar izmirde yaşıyorum 30 m2 ev ve klima ile ısınmayı düşünüyorum , gün boyu çalışacak elektrik sarfiyatı az olan inverterli klima olarak sanyo-fujitsu diye duydum fikri olan varsa sevinirim.
      |
      |
      10 Şubat 2008 20:03:22
      Arkadaşlar.
      Bende yardım rica ediyorum.soğutma amaçlı multı split klima alacağım.arçelik,vestel değil.

birkaç sorum olacak.

soğutma amaçlı klimalarda inverter gerekirmi?

inverterli klimaların türkiyedeki voltaj oynamaları nedeniyle problem yaşadığını okudum bir yerlerde.. doğru mudur?

En düşük ses oranı hangisindedir?

En detaylı hava akımı yönü ayarı hangisinde vardır. belli bir yöne akım sağlama veya yön ayarının kolay ve geniş açılı olması önemli?

tabii servis durumları?

çok teşekkürler..
      |
      |
      10 Şubat 2008 21:17:15
      quote:

Orjinalden alıntı: NIL2113

Arkadaşlar.
      Bende yardım rica ediyorum.soğutma amaçlı multı split klima alacağım.arçelik,vestel değil.

birkaç sorum olacak.

soğutma amaçlı klimalarda inverter gerekirmi?

inverterli klimaların türkiyedeki voltaj oynamaları nedeniyle problem yaşadığını okudum bir yerlerde.. doğru mudur?

En düşük ses oranı hangisindedir?

En detaylı hava akımı yönü ayarı hangisinde vardır. belli bir yöne akım sağlama veya yön ayarının kolay ve geniş açılı olması önemli?

tabii servis durumları?

çok teşekkürler..

sayın forumdaş,eger klimanızı sogutma amaçlıda olsa 10 saatin üzerinde kullanacaksanız kesinlikle ınverter yok ben 3-5 saat diyorsanız gerek yok,ses konusundada iyiyi bulmak zor,mesela hitachi çok iyi performansa sahip olsada sesi yüksek,

biz yaklaşık 9 senedir daıkın ınverter klima kullanıyoruz ve mahallemizde bir sürü voltaj sorunları yaşandı trafolar patladı teller yandı ama daıkın ınverter klimaıza bir şey olmadı ama arçelik,vestel olanlar gitti,eger imkanınız varsa klimaları kurulu yerlerinde görmenizde fayda vardır ses ve performans konusunda siz karar verin,bence en sessizler;daıkın,panasonic(ama sakıncalı)mitsubishi,gibi
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      10 Şubat 2008 21:46:43
      Teşekkürler.

Panasonic in yanında parantez içinde yazdığınız "sakıncalı" ne anlama geliyor acaba? çok sağolun..
      |
      |
      10 Şubat 2008 22:16:34
      Istanbulda şişli,mecidiyeköy,levent,beşiktaş civarında en çok klima çeşidini çalışırken görebileceğim yer neresi acaba?

teşekkürler..
      |
      |
    • Teğmen
      113 Mesaj
      11 Şubat 2008 09:41:46
      Seher vakti.. Çok teşekkür ediyorum.
      |
      |
      11 Şubat 2008 10:20:53
      Arkadaşlar,

Daikin klima almak istiyorum. İzmir'de oturuyorum. En iyi fiyatı nereden alırım tecrübesi olan varmı?
      18.000btu deluxe yada ururu-sahara modeli almayı düşünüyorum.

Bir internet sitesi buldumwww.tebas.com.tr buradaki fiyatlar çok iyi. bunların kim olduğunu bilen varmı?

tşk.
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Şubat 2008 10:54:17
      quote:

Orjinalden alıntı: memoo

Arkadaşlar,

Daikin klima almak istiyorum. İzmir'de oturuyorum. En iyi fiyatı nereden alırım tecrübesi olan varmı?
      18.000btu deluxe yada ururu-sahara modeli almayı düşünüyorum.

Bir internet sitesi buldumwww.tebas.com.tr buradaki fiyatlar çok iyi. bunların kim olduğunu bilen varmı?

tşk.

sayın memo

gezeceksiniz,bu iş artık kapı kapı gezmekle oluyor,buradan şu desekte olmuyor,ben bile 1800 ytl dedigim klimayı 12 taksitle 1450 ytl alanlar var büyük dilimi yutuyorum
      |
      |
      16 Şubat 2008 15:49:11
      s.a arkadaslar
      plandaki evin salnuna taktirmayı düşündüğüm klima için bugün keşifçi arkadaşlar geldi..salon için daikin ftxs71fv1b almam gerektiğini söylediler ben ise panasonic cs-e18gkew nin yeterli geleceğini düşünüyordum..daha doğrusu daikin ftxs50fv1b ile panasonic panasonic cs-e18gkew arasında kararsızken daikinin kesifi ftxs71fv1b modeli yönunde oldu..sizin düşünceniz nedir..panasonic sectiğim model yetersiz mi kalır?yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..
      not: ev stüdyo mutfak salon bir ve balkonun sürgülü pimapeni var pencereler pimapen
      bana tavsiye edilen daikin'in ısıtma sınıfı c soğutma b ben ısıtma ağırlıklı kullanıcam c olmasından ötürü çok mu yakar??

|
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      16 Şubat 2008 22:39:29
      arkadaşlar.. en sessiz klima hagisidir? Normal modda.. uyku modu olarak değil.
      teşekkürler..
      |
      |
      18 Şubat 2008 11:38:55
      Yaklaşık 1 haftadır enerji tüketimi üzerine klima araştırıyorum. Ben galiba:

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU25

adresinde teknik özellikleri de belirtilen 13000 btu luk toshiba klimayı tercih edeceğim. Maddi imkanlarımı zorlarım derseniz mükemmel elektrik tasarruflu bir klima. Daha az yakanı da var toshibanın ama fiyatı biraz el yakıyor. Ürünü inceleyin, eğer haksızsam hemen cevaplayın bu mesajımı. Çünkü kendime de alacağım. İnsan kendine iyi birşey almak ister değil mi? Kimse kötü mal alacak kadar fazla para vermez; demedi demeyin...
      |
      |
      18 Şubat 2008 11:44:45
      Bu arada şunu da belirteyim, o sitede fiyatlar biraz pahalı. araştırırsanız peşin fiyatına 12 taksit alabileceğiniz siteler de var.
      |
      |
      19 Şubat 2008 12:08:52
      ARKADAŞLAR MERHABA,

UZUN SÜRE SİZLERE BURADA DAIKIN İSMİYLE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞMIŞTIM. 1998 YILINDAN BERİ DAIKIN İLE İÇ İÇE ÇALIŞMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYARAK İŞ HAYATIMA DEVAM ETTİM.
      ANCAK DAIKIN FİRMASININ TÜRKİYEDE EL DEĞİŞTİRMESİNDEN SONRA 2007 YILI MART AYINDA FUJITSU KLİMANIN TÜRKIYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ALAN ABKAY GRUP LTD.ŞTİ'NIN EGE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE GETİRİLDİM. 6 AYDIR BU GÖREVİMİ DE BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE YÜRÜTÜYORUM.

BUNDAN SONRASINDA FUJITSU KLİMALAR İLE İLGİLİ HER KONUDA SİZLERE YARDIMCI OLABİLECEĞİMİ BİLMENİZİ İSTERİM, HERKESE KLİMA ARAŞTIRMASINDA BOL ŞANS VE BAŞARILAR DİLER,SAYGILARIMI SUNARIM.

CUMHUR DEMİRKAHYALILAR
      |
      |
      19 Şubat 2008 12:34:35
      CUMHUR BEY YENİ GÖREVİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM HAYIRLI OLSUN ALLAH UTANDIRMASIN
      BEN ŞAHSEN FUJİTSU KLİMALARA HAYRANIM ÖZELLİKLE İNVERTERLİ OLANLARIN ISITMALARI MÜKEMMEL SİZDEN RİCAM 14000-17000 BTU İNVERTERLİLERİN YENİ MODELLERİ ÇIKACAKMI YENİ MODELLERLE İLGİLİ GELİŞME VARMI YANİ DIŞ GÖRÜNÜŞ DEĞİL TEKNİK BAKIMDAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 19 Şubat 2008; 12:35:47 >
      |
      |
      19 Şubat 2008 12:51:42
      DEĞERLİ ARKADAŞIM GERÇEKTEN FUJITSU KLİMALARA HAYRAN OLMAMAK MÜMKÜN DEĞİL. ISITMA DEĞERLERİ OLARAK DÜNYADAKİ EN İYİ KLİMA ÇÜNKÜ KENDİ KAPASİTESİNİN ÜZERİNE 2 KAT ÇIKABİLEN TEK MARKA BU AÇIDAN.

İNVERTER MODELLERİNDE BUGÜNE DEK OLAN ASYA SERİSİNİN DIŞINDA ÖNÜMÜZDEKİ AYDAN İTİBAREN ASYB SERİSİ İNVERTER CİHAZLAR TÜRKİYEDE BULUNACAK. DİĞER BİR İSMİ İLE PLAZMA SERİSİ DEDİĞİMİZ BU CİHAZLARIN ŞİMDİDEN FİYATLARI BELLİ.

ANCAK PLAZMA SERİSİNDE 9000 - 12000 - 18000 - 24000 BTU MODELLERİ MEVCUT.

SİZİN SORDUĞUNUZ KAPASİTEDE ASYA SERİSİNDE 14000 BTU MODELİMİZ MEVCUTTUR. FİYATI 1.900 USD + KDV DİR.

SAYGILARIMLA
      |
      |
      19 Şubat 2008 18:31:16
      ASYB 18000 İNVERTERLİ FİYATI NEDİR ASAY DAN FARKI ÜSTÜNLÜĞÜ NEDİR ABKAY SİTESİNDE GÖREMEDİM
      |
      |
      19 Şubat 2008 18:37:07
      İKİ MODEL ARASINDA SADECE İÇ ÜNİTE KASA FARKI VAR, ASYB DAHA DÜZ PANEL VE KOMPAKT GÖRÜNÜME SAHİP. TEKNİK ÖZELLİK ANLAMINDA BİR FARK YOK.
      ASYB 18000 İNVERTER CİHAZIN FİYATI:2.400 USD +KDV DİR.
      |
      |
      20 Şubat 2008 09:28:59
      ABİ SİZE ULAŞACAĞIM BİR TELEFON NUMARASI YAZ SİZİNLE KONUŞMAK İSTİYORUM MÜMKÜNSE
      SAYGILARIMLA
      AHMET ERCAN
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.