Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2085. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20832084208520862087
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle teşekürler. Bahsettiğim yer sağlık ocağı. Biz odaların yarısını anca kullanıyoruz diğerlerini yakmıyoruz. dolayısıyla ısıtamıyoruz. Bekleme alanı sürekli giriş cıkışlar nedeniyle ekstra soğuyor.Kaloriferle bekleme alanı max 15 C görür. Poliklinik odası icin almayı düşünüyorum klimayı. Haliyle sık sık kapısı acılan ve dışarıda muhtemelen 15 C olan bekleme alanından soğuk gelen bir oda. Binanın bir yalıtımı var ama mantolama değil. Mantolama da yapılacak ancak zamanı belli değil. Gelecek seneye kaldı muhtemelen.Oda giriş kat güney cephe. Bodrum katta kalorifer yanmıyor. Üst katı Yanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Teşekkür ederim en kısa sürede bir servis çağıracağım çünkü hem ısıtma konforu hem defrost konusunda sıkıntı mevcut çünkü bazen 1 saatte ard arda 3 - 4 kez defrosta girebiliyor.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzc13

Öncelikle teşekürler. Bahsettiğim yer sağlık ocağı. Biz odaların yarısını anca kullanıyoruz diğerlerini yakmıyoruz. dolayısıyla ısıtamıyoruz. Bekleme alanı sürekli giriş cıkışlar nedeniyle ekstra soğuyor.Kaloriferle bekleme alanı max 15 C görür. Poliklinik odası icin almayı düşünüyorum klimayı. Haliyle sık sık kapısı acılan ve dışarıda muhtemelen 15 C olan bekleme alanından soğuk gelen bir oda. Binanın bir yalıtımı var ama mantolama değil. Mantolama da yapılacak ancak zamanı belli değil. Gelecek seneye kaldı muhtemelen.Oda giriş kat güney cephe. Bodrum katta kalorifer yanmıyor. Üst katı Yanıyor.
    Rica ederim.

Son olarak bütçeniz nedir acaba ? 9000 Btu bir cihaz yeterli olacaktır,duruma göre 12000 Btu da tercih edilebilir ancak min. ve max. fiyat aralığına göre tavsiyede bulunursak daha isabetli olacaktır.

Saygılarımla...

• Hocam merhabalar 12.000 btu klima almayı planlıyorum bu 11.11 tarihinde belki indirime denk gelirim diye ama çok fazla seçenek var çok da anlamam klimadan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim biraz baktım internetten bütçeme uygun klimalara
    1) Arçelik ekolojik 12325
    2) Lg dual eco s3 w112ja3aa
    3)Arçelik 15325 (14.500 btu imiş bu arada fiyat farkı da yok pek anlamadım ama mantıklı geldi)
    4)Baymak elegant plus veya elegant prime
    5) Beko ekolojik 31525
    6)Airfel LTXN35U
    7)LG DUAL PLUS WİFİ
    8) DEMİRDÖKÜM A5
    9) Demirdöküm A5 performan
    10) Altus alk 1220
    11) Mitsubishi SRK35 ZSP S (Biraz pahalı ama değecekse bütçemi zorlamaya değer)
    Sıralamayı çok satanlar listesinden yaptım hocam rastgele yani kalite sıralaması yapabilir misiniz bu liste dışından da tavsiyenizi dinlemek isterim teşekkürler şimdiden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim hocam. Sorunun en kısa yoldan zahmetsiz çözülmesini diliyorum. Durumu elimden geldiğince takip etmek isterim. Lütfen gelişmeleri bildiriniz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam tekrar merhaba
    Klimam iki gunluk sacmalamadan sonra nihayet bugun performanslı bir şekilde çalıştı
    Kısaca bahsetmek gerekirse.. Sabah gelince iç ortam 14 dış ortam 13 derce civarıydı çalıştırdim ve her zamanki gibi çalıştı. Tahminim sıkıntsı dış ortamın 18/20 derece civarında veya iç ortamın dış ortamdan daha soğuk olmasından kaynaklandı. Ama cihazın teknik bilgisinda max. dış ortam çalışma ısısı 24 yazıyor. Madem çalışmayacak hiç çalışmaması gerekmezmiydi. Bu cihaz karadeniz sahilinin havasına alışamadı sanırım. Çünkü burada havalar çok ani değişim gösteriyorda.

Keşke diyorum ısıtmada dış ortam çalışma isisi daha yüksek olan midea üretimi cihazlardanmı alsaydim. Çünkü onların hemen hepsinin max.dış ortam çalışma ısısı +30 derecede. İnşallah cihazdan pişman olmam.

En azından sayenizde klimamim arizali olmadigini anladim. Bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahsen -- 6 Kasım 2019; 18:13:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Hocam merhabalar 12.000 btu klima almayı planlıyorum bu 11.11 tarihinde belki indirime denk gelirim diye ama çok fazla seçenek var çok da anlamam klimadan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim biraz baktım internetten bütçeme uygun klimalara
    1) Arçelik ekolojik 12325
    2) Lg dual eco s3 w112ja3aa
    3)Arçelik 15325 (14.500 btu imiş bu arada fiyat farkı da yok pek anlamadım ama mantıklı geldi)
    4)Baymak elegant plus veya elegant prime
    5) Beko ekolojik 31525
    6)Airfel LTXN35U
    7)LG DUAL PLUS WİFİ
    8) DEMİRDÖKÜM A5
    9) Demirdöküm A5 performan
    10) Altus alk 1220
    11) Mitsubishi SRK35 ZSP S (Biraz pahalı ama değecekse bütçemi zorlamaya değer)
    Sıralamayı çok satanlar listesinden yaptım hocam rastgele yani kalite sıralaması yapabilir misiniz bu liste dışından da tavsiyenizi dinlemek isterim teşekkürler şimdiden
    Merhaba.

1-Demirdöküm A5 Performans

2-Demirdöküm A5

3-Airfel LTXN

4-Mitsubishi ZSP-S

5-LG Dual Plus

6-Arçelik-Beko Ekolojik - LG Dual Eco - Altus ALK

7-Baymak Elegant Prime - Plus

Bu şekilde bir sıralama yapabiliriz.

Klimayı kullanacağınız alan kaç m² ? İzolasyon durumu nedir? Çatı kat mı ara kat ? Duruma göre Arçelik-Beko tercih edecek olursanız 14500 Btu'luk olanı da tercih edilebilir.

ZSP-S serisi M.Heavy'in alt serisidir ve fiyatı ederinden fazla,bu nedenle bütçenizi zorlamaya değmez. Liste dışında ZSP-S fiyatına yakın olan Arçelik 12610 serisine bakmanızı tavsiye ederim. Bütçenizin erişebileceği bir fiyatta ise 1. sırada tavsiye edebilirim. Onun dışında vermiş olduğum sıralamaya göre gitmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Şahsen

Hocam tekrar merhaba
    Klimam iki gunluk sacmalamadan sonra nihayet bugun performanslı bir şekilde çalıştı
    Kısaca bahsetmek gerekirse.. Sabah gelince iç ortam 14 dış ortam 13 derce civarıydı çalıştırdim ve her zamanki gibi çalıştı. Tahminim sıkıntsı dış ortamın 18/20 derece civarında veya iç ortamın dış ortamdan daha soğuk olmasından kaynaklandı. Ama cihazın teknik bilgisinda max. dış ortam çalışma ısısı 24 yazıyor. Madem çalışmayacak hiç çalışmaması gerekmezmiydi. Bu cihaz karadeniz sahilinin havasına alışamadı sanırım. Çünkü burada havalar çok ani değişim gösteriyorda.

Keşke diyorum ısıtmada dış ortam çalışma isisi daha yüksek olan midea üretimi cihazlardanmı alsaydim. Çünkü onların hemen hepsinin max.dış ortam çalışma ısısı +30 derecede. İnşallah cihazdan pişman olmam.

En azından sayenizde klimamim arizali olmadigini anladim. Bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkur ederim

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. Durumu bildirdiğiniz için teşekkür ederim.

Yaşadığınız sorunun dış ortam sıcaklığından kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Dış ortam sıcaklığı cihazın çalışabileceği değerin üstünde olursa cihaz yüksek frekansa çıksa bile ısıtamaz veya soğutamaz. Sorun ise yüksek frekanslara çıkmamasıydı.

Bu nedenle içiniz rahat olsun,aklınız Midea'da kalmasın derim.

Yine farklı bir durum olursa lütfen bildiriniz.

Ben teşekkür ederim tekrardan.

Saygılarımla...

• yaklaşık 18-20 metrekare için
    HANTECH EFFEKT 12000 BTU/H DUVAR TİPİ İNVERTER
    marka klima düşünüyorum... fiyatı uygun geldi ekstra indirimlerle gayet uygun fiyata geliyor ama sırf fiyat uygun diye de ucuz ürün alıp pişman olmak istemiyorum... marka hakkında bilgi sahibi olan var mıdır ? hangi markalara denk gelir ? 2 bin tl eder mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antibiotic1907 -- 7 Kasım 2019; 20:18:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antibiotic1907

yaklaşık 18-20 metrekare için
    marka klima düşünüyorum... fiyatı uygun geldi ekstra indirimlerle gayet uygun fiyata geliyor ama sırf fiyat uygun diye de ucuz ürün alıp pişman olmak istemiyorum... marka hakkında bilgi sahibi olan var mıdır ? hangi markalara denk gelir ? 2 bin tl eder mi ?
    Merhaba.

Cihaz TCL üretimi. TCL'nin Elite serisi ile aynı cihaz. Kalite olarak çok iyi değil. Baymak ile yakın olan bir cihaz. Baymak da AUX markasının üretimi.

Tercih konusuna gelirsek indirim ile kaç TL'ye geliyor ? 2000TL'ye çıktığınızda daha iyi bir tavsiye olarak E.C.A Syplos serisine bakmanızı tavsiye edebilirim. Ancak TCL'nin indirimli fiyatını da bildirirseniz memnun olurum. Fiyatı cazip ise tercih edilebilir. Aksi halde bütçeyi biraz daha arttırıp daha iyisi alınabilir.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazın Web fiyatı 1990 TL... 11.11 indirimiyle beraber 1810 TL ye gelecek... Aslında multi split düşünüyordum ama vazgeçtim gibi... Kriterlerim f/p ürünü almak... Fiyatı arttırabilirim ama kalite ve verim de bariz şekilde artmalı... Bu arada multi için 9 ve 18 metrekarelik 2 oda için düşünüyorum ama multi sistemler ayrı ayrı satılan sistemlerden pahalı. Yine de tavsiye alabilirim eğer 6000 TL civarı sıkıntı yaratmayacak bir multi sistem önerisi varsa... (samsunda yalıtımlı, sabahtan akşama kadar güneş gören bir ev için) kışın merkezi sisteme ısıtmada yardımcı olacak nadiren (küçük bebek için) asıl amacı yazın soğutma... İlginiz için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antibiotic1907 -- 8 Kasım 2019; 12:6:57 >
  • Hocam merhabalar, öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.
    Antalyada yaşıyorum ve klima önerinize ihtiyacım var.

Alt kat boş dükkan, üst kat boş daire.
    Oda güney ve batı cepheli yaklaşık 15m2 oturma odası, yalnız güney cephe duvarı yaklaşık 9m2 sürgülü cam kapı.

2000-2500 bandında sessiz çalışan klima tavsiyeniz ne olur acaba ? Ya da almışken bütçeyi 3bine çıkarıp şunu alabilirsiniz de diyebilirsiniz.

Edit: düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehawk -- 8 Kasım 2019; 11:9:37 >
  • thehawk kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Bende ANTALYA da yaşıyorum. 13 m2 odama klima alacağım. Klima 5505 hocam her zaman bana yardımcı oluyor ki hakkını ödeyemem. Ben yakın zamanda sigma plus alacağım tanıdıktan (9000 btu, R32 gazlı). Antalya da bir bayiden 3100 lira nakit (aynı paraya bonusa 3-4 taksitte yapıyorlarmış) fiyat aldım. Bu arada bende 2 tane sigma exclusive ve babamlarda 1 tane 9'luk sigma plus (R32 gaz) var. Hepsini de tanıdıktan aldık. Yardıma ihtiyacınız olursa pm atabilirsiniz.

• Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    yardımın için teşekkür ederim hocam, Klima 5505 hocamın da yönlendirmesiyle bir karar verelim
  • thehawk kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam.

Klima 5505 hocam, size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Optimum cihazı bulmaya calışıyorum. Bna sıkıntı cıkarmadan görevini ifa edecek kışın ısıtacak yazın soğutacak en ucuz cihazı arıyorum.max. 3500 TL diyelim.
  • quote:

yaklaşık 18-20 metrekare için
    Montaj ücreti varmış ekstradan 450tl bilginiz olsun.eş dost yoksa montajını yapacak pek bir espirisi kalmıyor.
    Vestel flora almıştım geçen sene.tavsiye ederim.
    Şimdi yatak odama bakıyorum.bu modeli almaya karar verdim.kurulumunu kendim yapacağım.11.11 i bekleyeceğim.güzel bir kupon bulursam alacağım

• quote:

Hocam cihazın Web fiyatı 1990 TL... 11.11 indirimiyle beraber 1810 TL ye gelecek... Aslında multi split düşünüyordum ama vazgeçtim gibi... Kriterlerim f/p ürünü almak... Fiyatı arttırabilirim ama kalite ve verim de bariz şekilde artmalı... Bu arada multi için 9 ve 18 metrekarelik 2 oda için düşünüyorum ama multi sistemler ayrı ayrı satılan sistemlerden pahalı. Yine de tavsiye alabilirim eğer 6000 TL civarı sıkıntı yaratmayacak bir multi sistem önerisi varsa... (samsunda yalıtımlı, sabahtan akşama kadar güneş gören bir ev için) kışın merkezi sisteme ısıtmada yardımcı olacak nadiren (küçük bebek için) asıl amacı yazın soğutma... İlginiz için teşekkür ederim...
    Merhaba hocam.

Multi split sistemin faydası tek dış ünite olması. İç ünite sayısı fazla,kalabalık ise gerçekten faydası oluyor. Ancak 2 iç ünite için benim tavsiyem multi'ye fazla ücret ödememenizdir. Malesef multi sistemlerin fiyatları daha yukarılarda. Üstelik işçilik ve boru,kablo vb. ekstra olarak ücretlendiriliyor.

Cihaza gelirsek 1810TL son fiyat ise tercih edilebilir. Çünkü bu fiyata 12000 btu cihaz bulmak zor artık.

Ancak Sn.2ekmek1sut'un belittiği gibi 450TL montaj ücreti varsa hiç espirisi kalmıyor.

Durum böyle olursa fiyatı yakın olan ECA Syplos serisini tavsiye ederim. Daha kaliteli bir cihazdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

Hocam merhabalar, öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.
    Antalyada yaşıyorum ve klima önerinize ihtiyacım var.

Alt kat boş dükkan, üst kat boş daire.
    Oda güney ve batı cepheli yaklaşık 15m2 oturma odası, yalnız güney cephe duvarı yaklaşık 9m2 sürgülü cam kapı.

2000-2500 bandında sessiz çalışan klima tavsiyeniz ne olur acaba ? Ya da almışken bütçeyi 3bine çıkarıp şunu alabilirsiniz de diyebilirsiniz.

Edit: düzeltme
    Merhaba hocam. Rica ederim,faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana...

9000 Btu bir cihaz uygun olacaktır.

2000-2500 bandında ECA Syplos serisini tavsiye edebilirim. Bölgenizde yaygın ise tercih edebilirsiniz.

Bütçenize uygundur ve çoğunlukla tavsiye ettiğim,güvenilir bir cihazdır. Geri dönüşler de olumlu olmaktadır.

3000 Bandında Demirdöküm A5 serisini tavsiye edebilirim. Bir üst sınıf olarak Sigma Plus'u tavsiye edebilirim. Bu cihazın internet fiyatı yukarılarda.

Düşünürseniz,mesajlarınızdan aynı ile olduğunuzu gördüğüm Sn.Dolphin/Lion hocam ile görüşmenizi tavsiye ederim. Kendisi daha uygun bir fiyata almıştı.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Hocam merhaba,

Bende ANTALYA da yaşıyorum. 13 m2 odama klima alacağım. Klima 5505 hocam her zaman bana yardımcı oluyor ki hakkını ödeyemem. Ben yakın zamanda sigma plus alacağım tanıdıktan (9000 btu, R32 gazlı). Antalya da bir bayiden 3100 lira nakit (aynı paraya bonusa 3-4 taksitte yapıyorlarmış) fiyat aldım. Bu arada bende 2 tane sigma exclusive ve babamlarda 1 tane 9'luk sigma plus (R32 gaz) var. Hepsini de tanıdıktan aldık. Yardıma ihtiyacınız olursa pm atabilirsiniz.
    Merhaba hocam. İlginiz,güveniniz ve güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana,en önemlisi budur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

yardımın için teşekkür ederim hocam, Klima 5505 hocamın da yönlendirmesiyle bir karar verelim
    İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ederim hocam.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 20832084208520862087
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.