Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2083. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20812082208320842085
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pasagurman

Hocam Merhaba,

18 m2 bi oda için ısıtma ağırlıklı olarak kullanmak üzere klima bakıyoruz. 12000 btu yeter diye düşünmekteyim. Bütçe olarak 3000-3500'ü aşmamaya gayret ediyoruz. Yorumlardan yola çıkarak Gree Lomo cihazını bayağı beğendik.Lakin bütçeye uyduramadık. Daha uygun tavsiye edebileceğiniz ürünler nelerdir ? Şimdiden teşekkür ederiz.
    Merhaba hocam.

Lomo ile eşdeğer,Gree üretimi bir cihaz isterseniz Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye edebilirim. Bütçenize yakın bir fiyatı mevcuttur.

Saygılarımla...
  • hocam selam. srk50zs-s cihazı montaj yaptırdık.babamın evine takıldığı için tecrübelerimi ilerleyen zamanlarda aktaracağım
  • Klimayı öncelikli olarak ısınma amaçlı kullanacağız.
    Öncelikle evde eşimle birlikte yaşıyoruz ve ikimizde çalışıyoruz. Ev 07:00-19:00 aralığında boş oluyor ve haftasonları da yazlığa gitmemiz sebebiyle haftasonları da boş oluyor. Çizimi ekte paylaşıyorum .
    Wifi olması benim için önemli işten eve gelirken yakacağım 23:00 gibi kapanacak.
    Hol ve salon arasında kapı yok.

Apartmanda yalıtım yok ama duvarlar baya kalın. pencereler normal alüminyum doğrama.

Kullanılacak Yerin Alan (m2): 32,24m2 + 7,84 m2
    Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 3,10 + 2,5
    Bölge/Şehir/İlçe: İzmir Göztepe
    Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Batı
    Zemin/Ara kat/Çatı kat: Zemin
    Ev /İş yeri: Ev
    Kişi Sayısı: 2
    En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:
    Salon: 6,2x5,2x3,1 99,94m3
    Hol: 1,6x4,9x2,5 19,6m3

Tahmini Bütçe: 5000TL
    Düşünülen Klima Modeli: Açıkçası orta sınıf bi klima düşünüyorum ama bütçemin giriş klimalarına yönlendiriyor beni. Öncelikle 40 m2 gibi bir alandan bahsettiğimiz ve salonun tavanı yüksek olması sebebiyle 120 m3 bir ortam için 24.000btu düşünüyorum.
    Aşağıda kullanmak istediğim klimaları listeliyorum. Kondenserinin bakır olup olmadığı ve ısıtmadaki performansı konusunda ve kompresörlerinin kalitesiyle ilgilili beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    1. Grundig G 24018 Wifi – 4700TL
    2. Arçelik Prosmart 24340 Wi-Fi ( Sanırım grundigle aynı ürün) 4900TL
    3. Altus 2410 ve 2420 modeli. Wifi varmı bilmiyorum. 4300TL
    4. LG Dual Eco S3-M24K22FA 5400TL
    İçinde kendi kore yapımı kompresör mü var acaba?
    5. Airfel LTXN71U A++ 24000 4800TL Wifi eklenebiliyormu?
    6. Baymak Elegant Plus 24 A++ 4750 TL Wifi eklenebiliyormu?
    7. Beko 52450 Mırror Prosmart 5250 TL
    8. Feders adından yeni bir klima suanda satılıyor. Toshiba kompresör var deniliyor ve fiyatı 4000Tl 250Tl ek ile wifi seçeneği mevcut. Sanırım fujiplus ir onun aynısı ve fujiplus üretiyor. Adanada kurluk mühendislik getirtiyor. Linki ekliyorum.https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/feders-electric-24000-btu-a-inverter-klima-wifi-baglantili-465676388?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=231078563269&utm_term=47629045879&ga_prodid=465676388&ga_merchantid=121193893&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwjOrtBRCcARIsAEq4rW7abbPu3cKOBLfHatNGJtlDRlJrZZXDTAhvcxgSfKD390_xc5sME6oaAgvjEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

9. Lg Titan modelini cok duydum ama suanda titan deluxe diye bir ürün var sitesinde nerden bulabilirim fiyatları nedir?

Bunların dışında arçeliğin birçok 24000 liği mevcut sizin önerebileceginiz. yerinde olsam ben bu cihazı alırdım diyebileceginiz bir cihaz varmı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadyr

hocam selam. srk50zs-s cihazı montaj yaptırdık.babamın evine takıldığı için tecrübelerimi ilerleyen zamanlarda aktaracağım
    Aleyküm selam hocam. Hayırlı olsun. Memnun kalmanızı diliyor,tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    @klima5505
    Hocam Merhaba,
    Aşağıdaki kriterlerde(önem sırasına göre sıraladım) klima tavsiyesi yaparmısınız.
    Mevcutta 9000'lik klima vardı.Bozuldu yenisi alınacak.Ana amaç soğutma

1- Düşük Enerji tüketimi
    2- Sessiz çalışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t_i_t -- 31 Ekim 2019; 21:31:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cany35

Klimayı öncelikli olarak ısınma amaçlı kullanacağız.
    Öncelikle evde eşimle birlikte yaşıyoruz ve ikimizde çalışıyoruz. Ev 07:00-19:00 aralığında boş oluyor ve haftasonları da yazlığa gitmemiz sebebiyle haftasonları da boş oluyor. Çizimi ekte paylaşıyorum .
    Wifi olması benim için önemli işten eve gelirken yakacağım 23:00 gibi kapanacak.
    Hol ve salon arasında kapı yok.

Apartmanda yalıtım yok ama duvarlar baya kalın. pencereler normal alüminyum doğrama.

Kullanılacak Yerin Alan (m2): 32,24m2 + 7,84 m2
    Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 3,10 + 2,5
    Bölge/Şehir/İlçe: İzmir Göztepe
    Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Batı
    Zemin/Ara kat/Çatı kat: Zemin
    Ev /İş yeri: Ev
    Kişi Sayısı: 2
    En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:
    Salon: 6,2x5,2x3,1 99,94m3
    Hol: 1,6x4,9x2,5 19,6m3

Tahmini Bütçe: 5000TL
    Düşünülen Klima Modeli: Açıkçası orta sınıf bi klima düşünüyorum ama bütçemin giriş klimalarına yönlendiriyor beni. Öncelikle 40 m2 gibi bir alandan bahsettiğimiz ve salonun tavanı yüksek olması sebebiyle 120 m3 bir ortam için 24.000btu düşünüyorum.
    Aşağıda kullanmak istediğim klimaları listeliyorum. Kondenserinin bakır olup olmadığı ve ısıtmadaki performansı konusunda ve kompresörlerinin kalitesiyle ilgilili beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    1. Grundig G 24018 Wifi – 4700TL
    2. Arçelik Prosmart 24340 Wi-Fi ( Sanırım grundigle aynı ürün) 4900TL
    3. Altus 2410 ve 2420 modeli. Wifi varmı bilmiyorum. 4300TL
    4. LG Dual Eco S3-M24K22FA 5400TL
    İçinde kendi kore yapımı kompresör mü var acaba?
    5. Airfel LTXN71U A++ 24000 4800TL Wifi eklenebiliyormu?
    6. Baymak Elegant Plus 24 A++ 4750 TL Wifi eklenebiliyormu?
    7. Beko 52450 Mırror Prosmart 5250 TL
    8. Feders adından yeni bir klima suanda satılıyor. Toshiba kompresör var deniliyor ve fiyatı 4000Tl 250Tl ek ile wifi seçeneği mevcut. Sanırım fujiplus ir onun aynısı ve fujiplus üretiyor. Adanada kurluk mühendislik getirtiyor. Linki ekliyorum.https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/feders-electric-24000-btu-a-inverter-klima-wifi-baglantili-465676388?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=231078563269&utm_term=47629045879&ga_prodid=465676388&ga_merchantid=121193893&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwjOrtBRCcARIsAEq4rW7abbPu3cKOBLfHatNGJtlDRlJrZZXDTAhvcxgSfKD390_xc5sME6oaAgvjEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

9. Lg Titan modelini cok duydum ama suanda titan deluxe diye bir ürün var sitesinde nerden bulabilirim fiyatları nedir?

Bunların dışında arçeliğin birçok 24000 liği mevcut sizin önerebileceginiz. yerinde olsam ben bu cihazı alırdım diyebileceginiz bir cihaz varmı acaba?
    Merhaba.

Kapasite seçiminiz yerinde.

Model kısmına gelirsek

Grundig ve LG Arçelik üretimi.

LG-Beko--Arçelik-Altus-Grundig'te Çin menşeili LG kompresör kullanılıyor. Artık Kore veya Japon malı üretim kalmadı. Japon dediklerimizin şirketi Japonya'da. Üretimler Malezya,Çin,Tayland,Çek Cumhuriyeti vb. karışık durumda. Kore menşeili LG için de bu durum geçerli.

Arçelik Prosmart ile Grundig aynı,uygun fiyatlı olanı tercih edebilirsiniz.

Lg Dual Eco bir alt seri. Arçelik Ekolojik serisi ile eşdeğer tutulabilir.

Altus'lar da Ekolojik serisi ile eşdeğer tutulabilir. Wi-Fi bulunmuyor.

Airfel bu cihazlardan daha üstün. Ancak Wi-Fi özelliği görünmüyor. Airfel'in klimalarını üreten Midea. Midea'nın Blanc serisi ile aynı. Midea'da Blanc serisi Wi-Fi uyumlu. Ancak Airfel'e üretilmemiş olabilir. Bu hususta en sağlıklı bilgiyi Daikin servisleri verecektir ancak Wi-Fi özelliği yok görünüyor.

Baymak AUX üretimi. Bu cihazlardan daha alt sınıfta ancak Wi-Fi imkanı mevcut.

Feders,Fujiplus ile birebir aynı. Chigo üretimi Umbra serisi. Chigo genellikle Highly marka kompresör kullanıyor. Bizzat görmedim ancak Toshiba kullandığını sanmıyorum.

Beko Prosmart serisi görsel olarak önde. Fiyatı uygun,normal fiyatı çok daha yukarıda.

Benim tavsiyem

Wi-Fi önemli değilse(yine teyit ettirmenizi tavsiye ederim) Airfel LTXN ilk olurdu.

Sonrasında Beko 52450 serisini tavsiye edebilirim.

Arçelik Prosmart - Grundig

Feders

LG Dual Eco-Altus

Baymak

şeklinde sıralama yapabiliriz.

Görsellik önemli değilse harici Wi-Fi kit ile Wi-Fi özelliği kazandırabileceğiniz ECA Syplos serisini tavsiye edebilirim alternatif olarak.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: t_i_t

@klima5505
    Hocam Merhaba,
    Aşağıdaki kriterlerde(önem sırasına göre sıraladım) klima tavsiyesi yaparmısınız.
    Mevcutta 9000'lik klima vardı.Bozuldu yenisi alınacak.Ana amaç soğutma

1- Düşük Enerji tüketimi
    2- Sessiz çalışma
    Merhaba hocam.

9000'lik bir klima için ortalama ve max. bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...
    Bir yakınıma bakıyoruz tam bilmiyorum ama 3000-6000 arası bir bütçesi vardır diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_i_t

Bir yakınıma bakıyoruz tam bilmiyorum ama 3000-6000 arası bir bütçesi vardır diye düşünüyorum
    Bütçenin üst sınırlarından bir cihaz önermem gerekirse,6000TL'ye çıkmışken biraz daha zorlayabilirlerse Mitsubishi Heavy Industries Diamond ZSX-S serisini tavsiye edebilirim. İki kriteri de tam olarak karşılayacak bir cihazdır.

Daha uygun isterseniz Premium ZS-S serisini tavsiye edebilirim veya Mitsubishi Electric Enviro için fiyat almanızı tavsiye ederim.

Biraz daha inersek Sharp Tokyo serisi tercih edilebilir.

bölgenizde bayi ve servisi yaygın ise General 09 KMTA modelini tercih edilebilir.

Bu seçenekler memnun edecek,2 kriterinizi de karşılayacak cihazlardır.

Saygılarımla...
    Öncelikle üşenmeden bu şekilde detaylı bilgi verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Bu yazdığım klimaların kondenserlerinin bakır veya alüminyum olması benim için çok önemli bir kriter bunla ilgilide cevap verme imkanınız mevcutmu acaba🙏🏻

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tabiki hocam yazacağım. bu arada şöyle bir şey duydum. japonlar harici bir çok marka klima iç kısmında aliminyum kullanıyormuş mitsubishi daikin vs bakır kullanıyormuş. bu da klima ömrünü çok etkiliyor dedi adam. doğrumudur? hatta iklimsa modelleri sigma ve ge yi sordum onlarda bakır dedi.
  • Arkadaşlar 2 yaşındaki kızımın odası 12m2 şu klimayı alıp taksam ısıtmada iyi iş çıkartırmı?
    https://urun.n11.com/klima/hantech-effekt-12-000-btuh-inverter-split-klima-P377172636

11.11 indirmleri ile 1900TL civarına alabileceğim.

En üst kat üstü direk açık oda batı + kısmen kuzey görüyor, 12m2 odaya normalde 9000btu yeterli ama bunun fiyatı baya iyi geldi.

Antalya'da da 3 tane servisi varmış.
  • Klima5505 hocam selamlar,

Vakti zamanında tavsiyenize uyarak Zibro Klima almıştım,iyi ki sizi dinlemişim çok memnun olarak senelerdir kullanıyorum,tekrardan teşekkür ederim.

Şimdi ise 36 m²'lik salon için ısıtma ve soğutma amaçlı klima arayışındayım sizden acizane ricam;

-Bursada yaşıyorum,klima kapasitesi ne kadar olmalı?

-Ekseriyetle okuduklarımda Sigma,Gree,Demirdöküm bahsi geçiyor,bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

-Gree lomo ve u-cown arasındaki fiyat farkı ,performas farkına göre nasıldır?

-Son olarak; klima almak için uygun zaman mıdır,yoksa sezon çıktığı için fiyatlar konusunda gerileme beklemekte fayda olur mu?

Teşekkür ederim.
  • Herkese selamlar
    Demirdokum A5 klimanin montajini vakumlama yapmadan giden servis icin musteri temsilcisine kayit actirmistim. Geri donus icin 11gun bekledim. Sonunda malum siteye sikayet yazdim. 1 gun sonra genel merkez aradi. Klima degisecek. Bir problem olmasi durumunda tekrar aramami, servis ile ilgili cezai yaptirima kadar giden sureclerin oldugunu belirtti.
    Her zaman yanimizdaymis. Sag olsun var olsun...
    Servisten haber bekliyorum.

Ayrica merak ettigim bir konu daha var.
    Klimada ic unite ile dis unitenin 2 ayri su giderimi var?

Arcelik klimada 2 gider vardi.
    Biri ic unite biri dis.

Demir dokumde ise sadece dis unite altinda bir gider var.
    Acaba servis ic unitenin gider borusunu dis unitenin alt bolumune mi verdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam arkadaşlar en aktif bölüm burası olduğu için buraya yazmaya karar verdim.
    Arçelik 12330 12K BTU Klima var dışarısı 17 derece civarı 4. kademe 28 derece ısıtma modunda saatte bir 10 dakika boyunca defrosta giriyor normal midir? haliyle oda birden soğuyor bu esnada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cany35

Öncelikle üşenmeden bu şekilde detaylı bilgi verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Bu yazdığım klimaların kondenserlerinin bakır veya alüminyum olması benim için çok önemli bir kriter bunla ilgilide cevap verme imkanınız mevcutmu acaba🙏🏻
    Rica ederim.

Bu listedeki cihazların hepsi bakır. Arçelik grubu bir dönem alüminyuma geçti,şikayetler acayip arttı. Eninde sonunda yedek parça olarak bakır ile değişim yapmak zorunda kaldıkları için astarı yüzünden pahalıya geldi ve bakıra geri döndüler.

Samsung henüz bakıra dönüş yapmadı,hala alüminyum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadyr

tabiki hocam yazacağım. bu arada şöyle bir şey duydum. japonlar harici bir çok marka klima iç kısmında aliminyum kullanıyormuş mitsubishi daikin vs bakır kullanıyormuş. bu da klima ömrünü çok etkiliyor dedi adam. doğrumudur? hatta iklimsa modelleri sigma ve ge yi sordum onlarda bakır dedi.
    Merhaba.

Bu bir dönem var idi. Samsung dışında alüminyum kullanan markaların ( Arçelik vs. ) hepsi bakıra geri döndü. Klimanın ömrünü ciddi anlamda etkiliyor. Özellikle dış ünitede alüminyum materyal var ise bu cihazı çok dayanıksız yapıyor. Dış hava şartları malum,daha ağır.

Yani sadece japon klimalar bakır demek yanlış olur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaRLooT

Arkadaşlar 2 yaşındaki kızımın odası 12m2 şu klimayı alıp taksam ısıtmada iyi iş çıkartırmı?
    https://urun.n11.com/klima/hantech-effekt-12-000-btuh-inverter-split-klima-P377172636

11.11 indirmleri ile 1900TL civarına alabileceğim.

En üst kat üstü direk açık oda batı + kısmen kuzey görüyor, 12m2 odaya normalde 9000btu yeterli ama bunun fiyatı baya iyi geldi.

Antalya'da da 3 tane servisi varmış.
    Merhaba.

Cihaz TCL markasının üretimi. 12m2'de çatı kat olduğunu düşünürsek bu cihazın 12000'liği iş görür. Fiyat da 1900TL ye alabilirseniz çok uygun olur. Düzgün bir montajla memnun edecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: dincyavuz

Klima5505 hocam selamlar,

Vakti zamanında tavsiyenize uyarak Zibro Klima almıştım,iyi ki sizi dinlemişim çok memnun olarak senelerdir kullanıyorum,tekrardan teşekkür ederim.

Şimdi ise 36 m²'lik salon için ısıtma ve soğutma amaçlı klima arayışındayım sizden acizane ricam;

-Bursada yaşıyorum,klima kapasitesi ne kadar olmalı?

-Ekseriyetle okuduklarımda Sigma,Gree,Demirdöküm bahsi geçiyor,bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

-Gree lomo ve u-cown arasındaki fiyat farkı ,performas farkına göre nasıldır?

-Son olarak; klima almak için uygun zaman mıdır,yoksa sezon çıktığı için fiyatlar konusunda gerileme beklemekte fayda olur mu?

Teşekkür ederim.
    Aleyküm selam hocam.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

Sigma Plus,Gree Lomo,Demirdöküm A5 Performans eşdeğer cihazlardır. Hangisinin fiyatı uygun ise onu tercih ediniz. Ara kat olup izolasyon durumu çok kötü değilse 18000 Btu bu seriler için yeterli olur.

U-Crown üst segment bir cihazdır. Farkı özellikle ısıtmada belli olur. Isıtma amacınız da olduğuna göre bütçeniz yeterli ise aradaki fiyat farkı,performans farkına karşılık kesinlikle değer.

Lomo serisi iyi bir seridir. Gayet performanslı,olumlu yorumlara sahiptir. Ancak U-Crown tercih etme imkanınız varsa 18000 Btu U-Crown serisi bir cihazın performansı çok çok farklı olacaktır.

Yaz aylarına doğru birkaç kampanya ve fiyat düşüşü olabiliyor. Ancak fikrimce piyasanın durumuna bakarsak çok cazip bir fiyat düşüşü yakın zamanda olmayacaktır diye düşünmekteyim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: baver6226

Herkese selamlar
    Demirdokum A5 klimanin montajini vakumlama yapmadan giden servis icin musteri temsilcisine kayit actirmistim. Geri donus icin 11gun bekledim. Sonunda malum siteye sikayet yazdim. 1 gun sonra genel merkez aradi. Klima degisecek. Bir problem olmasi durumunda tekrar aramami, servis ile ilgili cezai yaptirima kadar giden sureclerin oldugunu belirtti.
    Her zaman yanimizdaymis. Sag olsun var olsun...
    Servisten haber bekliyorum.

Ayrica merak ettigim bir konu daha var.
    Klimada ic unite ile dis unitenin 2 ayri su giderimi var?

Arcelik klimada 2 gider vardi.
    Biri ic unite biri dis.

Demir dokumde ise sadece dis unite altinda bir gider var.
    Acaba servis ic unitenin gider borusunu dis unitenin alt bolumune mi verdi.
    Aleyküm selam.

Geçmiş olsun.

Klimada iç ve dış ünite için 2 ayrı su gideri bulunur. Soğutmada iç üniteden,ısıtmada dış üniteden su tahliyesi olacaktır.

İç üniteden dış üniteye gelen boruyu dış ünite tarafında takip ederek bulabilirsiniz. İç üniteden çıkan tahliye hattı mutlaka dışarıda bir yere bağlanmak durumundadır.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 20812082208320842085
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.