Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2078. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.431.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 20762077207820792080
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: düş hekimi

Hocam için tavsiyelerin doğrultusunda netten fiyat araştırması yaptım.

A5 performans 3500
    Sigma plus INVDMG 3750
    Sigöa plus INVDME 3685
    Arçelik 12610 4500
    Sharp Tokyo 4900

İzmirde soğutma amacıyla kullanılacak. Dış ünite salonun dış duvarına, balkona monte edilecek. Bu fiyatları baz alarak tavsiyen hangisi olur
    Merhaba.

Arçelik 12610

A5 Performans-Sigma Plus INVDMG - INVDME - Sharp Tokyo

bu şekilde sıralayabiliriz.

Diğer 4 cihaz birbirine eş durumda.

Arçelik'in sadece bu modeli daha üstün diyebiliriz.

Arçelik'i 1. sıraya alıp diğerleri arasında da fiyatı uygun olanı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: twilight_flame

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, bütçemi 4000 TL olarak belirleyecek olsam, hangi klimayı tavsiye edersiniz? fiyat performans ve kalite anlamında?
    Rica ederim.

Sharp Osaka serisini tavsiye edebilirim.

Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye edebilirim. Alternatifi Sharp Kyoto olabilir.

Bu cihazlar performans ve kalite anlamında memnun kalacağınız cihazlardır. Bütçenizi aşmayacak şekilde bu seçeneklere göz atmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki son olarak, soğutma amaçlı kullanacağım için acil ihtiyaç değil. Biraz daha beklesem fiyatlar düşer mi, yoksa şimdi almalı mıyım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: düş hekimi

Hocam peki son olarak, soğutma amaçlı kullanacağım için acil ihtiyaç değil. Biraz daha beklesem fiyatlar düşer mi, yoksa şimdi almalı mıyım
    Kış döneminde birkaç kampanya olabilir. Ancak o zamana kadar mevcut fiyatlar da artabilir. Bekleme durumunuz varsa bile en fazla 1-2 ay kadar beklemenizi tavsiye ederim. Arada bir kampanya yaparlarsa işe yarayabilir. Aksi halde fiyatların düşeceğini sanmıyorum malesef...

Saygılarımla...
  • Merhaba
    Klima arayışı icerisindeyim.
    Demirdökümün 24000 btu A5 ve A5 performans modelleri bulunmakta 2 sinin arasında ne fark var acaba.
    Bütçem 6500 tl sizin daha iyi önere bileceğiniz klima varsa onuda paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden tşkler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Teşekkürler, enerji tasarrufu daha fazla olan tokyo modeli sizce elektrik tüketiminde çok fark eder mi?Yani arada 1000 tl var değer mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.
    Forumu okuya okuya,tercihimi iki klimaya düşürdüm ,

1.Tercih
    M.Heavy SRK63ZR-W -R32 gazlı.
    Soğutma kapasitesi Nominal/Max. 21.496/25.249
    Isıtma kapasitesi Nominal/Max. 24.225/31.732
    Fiyat 8.000TL

2.Tercih
    Sigma Plus -R32 gazlı
    Soğutma kapasitesi Nominal/Max. 23.884/30.196
    Isıtma kapasitesi Nominal/Max. 25.249/36.270
    Fiyat 6150 TL

Kullanacagım alan 65-70 m2.

Sizce hangisini almalıyım ?
    Teşekkür ederim hocam, bir soru daha sorayım Demirdöküm A5 Performans Serisi ile Demirdöküm A5 arasındaki fark nedir
  • n11'in 11.11 kampanyası sizin için ideal olabilir. 3bin, 4bin, 5bin TL ve üzeri fiyatlar için %10 gibi indirim kuponları oluyor. Belki bakmanızda fayda olur.
    Tekrardan merhaba hocam.
    E.C.A klimamızı 1 aydan fazla bir süredir kullanıyoruz. Sanırım yorum yapmak için yeterli bir süre olmuştur Bu süre içerisinde ısıtmak için de soğutmak için de kullandık. Önce soğutmadan başlayayım, 40m2 yakın odayı(çatı katı olduğunu ve yüksekliğinin daha alçak olduğunu önceden de belirtmiştim) 28-29 derecelerden 22-23lü derecelere 5dakika civarında indiriyor. Fan hızı en düşükte kullanıyorum. Rahatsız edici bir sesi yok. Akşam sessizlikte eğer sesi kulağıma gelirse Ultra sessize alıyorum o zaman kesinlikle duyulmuyor. Bu yönlerden gayet memnunum. Isıtmayı ben pek kullanmıyorum. Evde yokken eşim kullanıyor o yüzden detay vermeden yeterli olduğunu ve kısa sürede performans aldığımızı söyleyebilirim. Isıtma amaçlı kullanırken de gayet sessiz. Dış üniteye gelince monte edildiği duvarın arkasında dururken bile kesinlikle bir ses duymadım daha. Hatta bir keresinde çalışıp çalışmadığını anlamak için dokunmam gerekti. Ancak dokunduğumda çalıştığını anlayabildim. Bu konuda da kesinlikle çok memnunum. Bir tek kafama takılan konu var. Bakır borunun dış üniteye bağlandığı yerden (yalıtım maddesinin olmadığı sadece 1cm'lik bir açıklıktan) sanırım damlama oluyor. Henüz servisine sormadım. Sıkıntılı bir durum mu bilmiyorum şimdilik.

Özetle, yaz ve kış aylarındaki performansı henüz görmeden, şimdilik genel olarak performanstan ve sessiz çalışmasından gayet memnunum.

Tekrardan tavsiyeleriniz ve emekleriniz için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: esesliserhat

Merhaba
    Klima arayışı icerisindeyim.
    Demirdökümün 24000 btu A5 ve A5 performans modelleri bulunmakta 2 sinin arasında ne fark var acaba.
    Bütçem 6500 tl sizin daha iyi önere bileceğiniz klima varsa onuda paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden tşkler
    Merhaba.

A5 Performans serisi daha verimlidir. Kompresörü daha güçlü ve dış ünite ısı transfer elemanı daha büyüktür. Soğutma için yüksek,ısıtma için düşük dış ortam sıcaklıklarında performansını daha iyi korur.

Bu nedenle A5 Performans serisini tavsiye ederim. Bu fiyat bandında alınabilecek iyi cihazlardan biridir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akeles198657

Teşekkürler, enerji tasarrufu daha fazla olan tokyo modeli sizce elektrik tüketiminde çok fark eder mi?Yani arada 1000 tl var değer mi sizce?
    Rica ederim. Tasarruf bakımından biraz daha önde olan bir cihaz. Ancak 1000TL farka değmeyecektir. Özel olarak o seriyle ilgileniyorsanız o başka. Ancak sadece teknik detay üzerinden gidersek 1000TL farka değmez.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akerem35

Merhabalar.
    Forumu okuya okuya,tercihimi iki klimaya düşürdüm ,

1.Tercih
    M.Heavy SRK63ZR-W -R32 gazlı.
    Soğutma kapasitesi Nominal/Max. 21.496/25.249
    Isıtma kapasitesi Nominal/Max. 24.225/31.732
    Fiyat 8.000TL

2.Tercih
    Sigma Plus -R32 gazlı
    Soğutma kapasitesi Nominal/Max. 23.884/30.196
    Isıtma kapasitesi Nominal/Max. 25.249/36.270
    Fiyat 6150 TL

Kullanacagım alan 65-70 m2.

Sizce hangisini almalıyım ?
    Merhaba.

65-70 m2 alanda 63 serisi yerine 71 serisi cihaz daha uygun olur. 63 yetersiz kalabilir.

Bu nedenle 71ZR-W tercih edebilirseniz daha iyi olur.

Ancak 63ZR-W ile Sigma Plus'u fiyat merkezli olarak kıyaslarsak Sigma'yı tavsiye ederim.

Ancak 71ZR-W alma imkanınız varsa bu durumda M.Heavy'i tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Teşekkür ederim hocam, bir soru daha sorayım Demirdöküm A5 Performans Serisi ile Demirdöküm A5 arasındaki fark nedir
    Rica ederim hocam. A5 Performans serisi daha verimlidir. Daha güçlü bir kompresöre de daha büyük kondansere sahiptir. Bu da kapasitesini daha iyi korumasını ve performansının daha yüksek olmasını sağlar. Özellikle ısıtma ve soğutma için kritik sıcaklıklarda bu daha iyi görülür.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onercel

Tekrardan merhaba hocam.
    E.C.A klimamızı 1 aydan fazla bir süredir kullanıyoruz. Sanırım yorum yapmak için yeterli bir süre olmuştur Bu süre içerisinde ısıtmak için de soğutmak için de kullandık. Önce soğutmadan başlayayım, 40m2 yakın odayı(çatı katı olduğunu ve yüksekliğinin daha alçak olduğunu önceden de belirtmiştim) 28-29 derecelerden 22-23lü derecelere 5dakika civarında indiriyor. Fan hızı en düşükte kullanıyorum. Rahatsız edici bir sesi yok. Akşam sessizlikte eğer sesi kulağıma gelirse Ultra sessize alıyorum o zaman kesinlikle duyulmuyor. Bu yönlerden gayet memnunum. Isıtmayı ben pek kullanmıyorum. Evde yokken eşim kullanıyor o yüzden detay vermeden yeterli olduğunu ve kısa sürede performans aldığımızı söyleyebilirim. Isıtma amaçlı kullanırken de gayet sessiz. Dış üniteye gelince monte edildiği duvarın arkasında dururken bile kesinlikle bir ses duymadım daha. Hatta bir keresinde çalışıp çalışmadığını anlamak için dokunmam gerekti. Ancak dokunduğumda çalıştığını anlayabildim. Bu konuda da kesinlikle çok memnunum. Bir tek kafama takılan konu var. Bakır borunun dış üniteye bağlandığı yerden (yalıtım maddesinin olmadığı sadece 1cm'lik bir açıklıktan) sanırım damlama oluyor. Henüz servisine sormadım. Sıkıntılı bir durum mu bilmiyorum şimdilik.

Özetle, yaz ve kış aylarındaki performansı henüz görmeden, şimdilik genel olarak performanstan ve sessiz çalışmasından gayet memnunum.

Tekrardan tavsiyeleriniz ve emekleriniz için teşekkürler.
    Merhaba hocam.

İzlenimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Memnun kalmanıza çok sevindim,daim olmasını dilerim.

Yalıtım olmayan kısımda terleme,dolayısıyla damlama olması normaldir. Teknik olarak bir sakıncası yoktur. Ancak damlama rahatsız edici oluyorsa servisten boru izolasyon malzemesi alıp kendiniz de dışarıdan boruya geçirebilirsiniz.

Uzun yıllar sorunsuz kullanmanızı dilerim.

Saygılarımla...

Yardımlarınız için çok sağolun hocam Demirdöküm A5 Performans 12.000 BTU olarak satın aldım bugün, yalnız ellerinde olmadığını, 1 hafta içinde depodan geleceğini söylediler, 1 hafta sonra kurulacak umarım.
  • quote:

Yardımlarınız için çok sağolun hocam Demirdöküm A5 Performans 12.000 BTU olarak satın aldım bugün, yalnız ellerinde olmadığını, 1 hafta içinde depodan geleceğini söylediler, 1 hafta sonra kurulacak umarım.
    Sizler de sağolun hocam. Hayırlı olsun. Ürünün teslim aşamasını ve diğer aşamaları bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...
    Hocam son kez rahatsız etsem :) bir komşumuz Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000 Btu İnverter Klima dan memnunmuş çok anlamam ama enerji sarfiyatı daha iyi ve 5 yıl garantisi var fiyatta fena değil, kalitesi ve özellikle enerji sarfiyatı doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akeles198657

Hocam son kez rahatsız etsem :) bir komşumuz Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000 Btu İnverter Klima dan memnunmuş çok anlamam ama enerji sarfiyatı daha iyi ve 5 yıl garantisi var fiyatta fena değil, kalitesi ve özellikle enerji sarfiyatı doğru mudur?
    Merhaba. Rahatsızlık olur mu hocam,yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Kısmet olduğu her vakit buradayız.

Baymak bu örneklediğim cihazlardan sonra gelir,kalite ve performans olarak. Fiyatı daha uygun,cazip geliyorsa tercih edilebilir ancak Sharp daha üstün bir cihazdır.

Saygılarımla...
  • Airfel LTXN25U 9000btu
    Eca ESA1209A100 9000btu

Hocam 2 adet klima aksilik olmazsa elimde olacak.
    Hatılarsanız daha önce çizimle odaları falanda atmıştım.
    Amaç tamamen ısıtma.
    Bir tanesi 7/24 çalışacak.
    Bir tanesi belirli zamanlarda,yatma vakitlerinde çalışacak.
    Sizin fikrinizi sormak istedim.
    Öneriniz var mı?
    Örneğin 7/24 şu modeli tak çünkü şu özelliği var gibi.....
  • 
Sayfa: önceki 20762077207820792080
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.