Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2074. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: hayst
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
90. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 20722073207420752076
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam klima dün akşam takıldı. 18000 btu klimada ısıtma için 27978 btu teknik veri var. mitsubishi electric veya daikin nasıldır pek fikrim olmadığı için o markalarla kıyas yapamam ama eski klimalarıma kıyasla makine canavar gibi. bildiğin saç kurutma makinesi gibi yakıyor ve soğutma modunda buz kesiyor.

olumsuz yönüne gelecek olursak, klimanın yanlarında boruların çıkarıldığı kapak yok. klimayı yan taraftan yan keski ile kestik . klimanın direkt arkasından boruları çıkaracak şekilde tasarlamışlar ama benim klimanın bağlı olduğu duvar kolon. mecburen yan taraftan boru ve kabloları uzatıp diğer duvardan geçirmek zorundaydık. yan taraftan kesip boruları çıkarınca ise klimanın altındaki kapak boru geçen köşeden tam kapanmıyor, hafif açık kalıyor. malesef üst model mhi klimalarda durum buymuş. şayet tam anlatamadıysam veya isterseniz fotoğraf ile destekleyebilirim.

ve son olumsuz konu kumanda. kumandada menü ve birkaç fonksiyon için elle basılamayan gömülü tuş yapmışlar. sanki herkes kumandanın yanında tornavida taşımak zorundaymış gibi. ve bu fonksiyonlar hiç kullanılmayacak şeyler de değiller, elle basılabilen tuşların bazılarından daha çok kullanılabilecek şeyler.

tekrar çok teşekkür ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Heykeli

Hocam 12000 lik MSZ-AP Enviro için fiyat sordum en ucuz taksitli 5800 lira dediler. Bütçenin üstünde olmuyor malesef. Şöyle maksimum 5000 e ısınma için şunu al dediğiniz bir klima yokmudur?

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

Mitsubishi çatısının dışına çıkarsak

Sharp Tokyo veya Osaka serilerini tavsiye edebilirim.

Tokyo serisi bütçenizin üst sınırlarına yakın. Taksitli fiyatla bütçenizi aşıyorsa Osaka serisini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
  • Merhaba.
    Forumdaki paylaşımlardan çok faydalandım.24.000 btu Bosch yada Lg klima almak üzereyken,okudukça ikisinden de vazgeçtim.Fakat 15 günü geçti ben hala karar verip klima alamadım.Sizlerden ricam biraz destek olmanız yönünde.Öncelikli

Evime düşündüğüm klima 24.000 btu civarı.Düşündüğüm klimalar
    1-)Mitsubishi heavy SRK63ZR-S
    2-)Sigma SGM24INVDMG Plus Serisi
    3-)Daikin Shira Eco (fiyatı biraz pahalı geldi.)
    4-)Toshiba Shorai
    Başka bir markada olabilir tabiki.Önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akerem35 -- 30 Eylül 2019; 15:30:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 İnverter Klima
    https://www.trendyol.com/baymak/baymak-elegant-plus-12-a-12000-inverter-klima-montaj-dahil-p-3517779

Bu klima nasıldır? 2700 tl civarı fiyatı var.

@klima5505
    baymak alan arkadaslarım memnunlar fıyatı da dolar kuruna ragmen gecen yıla gore 300 tl artmıs iyonızer ozellıklı ve 5 yıl garantıyle beraber gayet mantıklı secım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardak1

3 bine kadar 12 lik klima tavsiyesine açığım arkadaşlar. İnanmazsınız daha önce vestel kullanıyorduk çok iyidi bir ara satmak zorunda kaldık onu. Vestel bazen iyi çıkıyor:)
    Not: Faturaya az yansısın istiyorum mümkün olduğunca.
    o fıyata bulmanız zor ama altus bakın arcelık yan urunu kalıtelıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: akerem35

Merhaba.
    Forumdaki paylaşımlardan çok faydalandım.24.000 btu Bosch yada Lg klima almak üzereyken,okudukça ikisinden de vazgeçtim.Fakat 15 günü geçti ben hala karar verip klima alamadım.Sizlerden ricam biraz destek olmanız yönünde.Öncelikli

Evime düşündüğüm klima 24.000 btu civarı.Düşündüğüm klimalar
    1-)Mitsubishi heavy SRK63ZR-S
    2-)Sigma SGM24INVDMG Plus Serisi
    3-)Daikin Shira Eco (fiyatı biraz pahalı geldi.)
    4-)Toshiba Shorai
    Başka bir markada olabilir tabiki.Önerilere açığım.
    Merhaba.

Sıralamanız doğru diyebiliriz,iyi denk gelmiş.

Mitsubishi Heavy'in bu modeli listenin başında bulunmaya layıktır.

Bütçeniz de yeterli ise tavsiye edebilirim.

Diğer türlü listenizdeki sıraya göre tercihte bulunabilirsiniz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D0D3576E8

baymak alan arkadaslarım memnunlar fıyatı da dolar kuruna ragmen gecen yıla gore 300 tl artmıs iyonızer ozellıklı ve 5 yıl garantıyle beraber gayet mantıklı secım

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam.
  • Merhabalar 10 senedir kullandığım LG-BEKO ARTCOOL 24K klima emekliliğini istedi.
    Yerine DEMIRDOKUM PERFORMANS A5 ya da ARCELİK 24560 WIFI modelleri, servis erişimi ve bütçe açısından düşündüğüm modeller.ya da bu ürünlere alternatif +1000 tl yelpazesinde bunları ezip geçer diyebileceğiniz marka-model var mıdır?
  • baymak elegant plus seri ile ilgili kapsamlı bir bilgi verirmisiniz bilgili arkadaşlar. Isıtma için özellikle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baymak 18 btu mu yoksa DD A5 18 btu mu (Performans olmayan) Bütce 4 bin Isıtma amaçlı

• quote:

Orijinalden alıntı: ts1967

Merhabalar 10 senedir kullandığım LG-BEKO ARTCOOL 24K klima emekliliğini istedi.
    Yerine DEMIRDOKUM PERFORMANS A5 ya da ARCELİK 24560 WIFI modelleri, servis erişimi ve bütçe açısından düşündüğüm modeller.ya da bu ürünlere alternatif +1000 tl yelpazesinde bunları ezip geçer diyebileceğiniz marka-model var mıdır?
    Merhaba.

Daha üst modellerin fiyatları da çok yukarılarda olabiliyor. Bu nedenle mevcut fiyat aralığında yorumlama yapmamız uygun olur.

İkisi arasında Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye ederim. Daha performanslı bir cihazdır. Servisi de bölgenizde Arçelik kadar yaygınsa sorun yaşamazsınız.

Arçelik 24560 2.seçenek olabilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arktukus

baymak elegant plus seri ile ilgili kapsamlı bir bilgi verirmisiniz bilgili arkadaşlar. Isıtma için özellikle
    Merhaba.

Baymak klimalar AUX markasının üretimidir. Tasarımı da birebir aynıdır.

AUX,diğer üreticilerle kıyasladığımızda alt sınıfta bulunan markalardan biridir. Isıtmada çok soğuk olmayan 0'ın altını görmeyen bölgelerde iş görebilir. Soğuk olan dönemlerde ise defrost sıklığı bariz şekilde artabilir.

Ancak soğutma ağırlıklı ise veya kış çok sert geçmiyorsa alınabilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arktukus

Baymak 18 btu mu yoksa DD A5 18 btu mu (Performans olmayan) Bütce 4 bin Isıtma amaçlı
    Merhaba.

Öncelikli tercihinizin Demirdöküm A5 olmasını tavsiye ederim.

Ana üretici bakımından kıyaslarsak Demirdöküm A5 performans ve dayanıklılık bakımından daha üstün gelir. Servis yaygınlığını da gözeterek tercihte bulunmanız uygun olur,servisi yaygın olmalıdır.

Saygılarımla...
  • Merhabalar
    Yakın zamanda hayırlısı ile bebek bekliyoruz.Elimden geldiği kadar mevcut odaları çizmeye çalıştım.Ve kesinlikle zırnık kadar klima bilgim yok.Lütfen bana yardımcı olun.
    Klima prensibini bilmediğimden;
    1-bu tarz bir yapıda 2 odayı klima ile ısıtabilir miyim? (Dış cephesi olan tek yer diğer odadaki pencere.)
    2-bebekten dolayı tabi ki sorun çıkma durumunda servisin hızının da önemi olacak.(İstanbulda olduğumdan çok sorun olacağını düşünmüyorum ama yinede bariz sıkıntılı bir firma varsa bilmekte fayda var.)

sizden ricam ne yapmam gerektiği ve marka, model ve btu konusunda bir kaç marka önermenizi isteyeceğim.
    bütçe 4000-5000 olursa güzel olur.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Corny

Merhabalar
    Yakın zamanda hayırlısı ile bebek bekliyoruz.Elimden geldiği kadar mevcut odaları çizmeye çalıştım.Ve kesinlikle zırnık kadar klima bilgim yok.Lütfen bana yardımcı olun.
    Klima prensibini bilmediğimden;
    1-bu tarz bir yapıda 2 odayı klima ile ısıtabilir miyim? (Dış cephesi olan tek yer diğer odadaki pencere.)
    2-bebekten dolayı tabi ki sorun çıkma durumunda servisin hızının da önemi olacak.(İstanbulda olduğumdan çok sorun olacağını düşünmüyorum ama yinede bariz sıkıntılı bir firma varsa bilmekte fayda var.)

sizden ricam ne yapmam gerektiği ve marka, model ve btu konusunda bir kaç marka önermenizi isteyeceğim.
    bütçe 4000-5000 olursa güzel olur.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba. Allah bağışlasın.

11m2 olan alana klimayı konumlandırdığınızda 8,5m2 olan alanın ısıtılması zor olacaktır. Çünkü kapı kısmı çok ters denk gelmiş. Klimanın üflediği havanın 4m2 olan kısımda toplanıp sonra diğer odaya taşınması gerekir ki bu zordur. Kesintisi çalışma ile verim alınabilir belki ancak ona da garanti vermek mümkün olmaz.

Dış üniteyi kapalı balkona taktırmayı düşünüyorsanız bu malesef olmaz. Dış ünitenin atmosfere açık bir yerde bulunması gerekir. Yani açık balkon veya dış cephenin uygun olan herhangi bir yeri.

Servis kısmı biraz şans işi. Ülke genelinde memnuniyet seviyesi yüksek olan servisler mevcut ancak işçilik kalitesi vb. servise,elemana göre değişebiliyor.

Klima,diğer alanlara etki etmesi beklense de bulunacağı ortama göre seçilmelidir. Çünkü en fazla ısı transferini bulunduğu alandan yapacaktır.

Bu doğrultuda 11m2 alan için 9000 Btu bir klima yeterli olur.

Bütçenize yakın olup ısıtmada sorun yaşatmayacak kaliteli cihazları sıralayacak olursak

Öncelikle Mitsubishi Heavy Industries Premium serisini tavsiye edebilirim. ZS-S kodu ile İklimsa'da bulabilirsiniz. İklimsa'nın ülke genelinde servis ağı mevcut. İstanbul'da da aksaklık yaşatmayacaklarını düşünüyorum.

Bir de yeni ithal edilen,servis hizmetini direkt Mitsubishi Heavy bayilerinin verdiği cihazlar vardır. Aynı seriyi tavsiye edebilirim. Bunun kodu ZS-W'dir.

İkisi arasında kayda değer bir fark yoktur. ZS-W'yi bulamam derseniz ZS-S cihazı İklimsa aracılığı ile tercih edebilirsiniz.

Alternatif olarak Mitsubishi Electric Enviro AP serisini tavsiye edebilirim. AP serisi için direkt Mitsubishi Electric bayilerinden fiyat almanızı tavsiye ederim. Fiyatı Mitsubishi Heavy Premium serisinden pahalı ise,Mitsubishi Heavy daha iyi bir tercih olur.

Başka bir alternatif olarak Sharp Tokyo serisini tavsiye edebilirim. Bu cihaz da yine İklimsa satış ve servisliğindedir.

Fiyatı biraz daha indirirsek Demirdöküm A5 "Performans" serisini tavsiye edebilirim. Bu cihaz için Demirdöküm servislerinin çevrenizde ne kadar yaygın olduğunu tespit etmenizi tavsiye ederim. Ürün olarak da "Performans" isimli olan seriyi rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler.Kusura bakmayı kafanızı şişircem biraz.
    motor dış ortamda olacak o konuda sıkıntı yok.
    şimdi elimde 2 seçenek var.

1- klimayı 4 metrekarelik alana 11 metrekarelik bölüme bakacak şekilde koysam ne olur?(kapıların yüksekliği tavan kadar olmadığından sıcak hava orada yükselip sıkışıp kalırmı?) (dış motor mesafesi 5 metreyi geçmez)

2- 2 tarafada klima takmak.(bunu çok istemiyorum çünkü maliyettten dolayı 2 cihazıda ucuz seçmem gerekecek, hemde elektrik tesisatında sıkıntı yaşayabilirim) (ortalama 9000btu luk cihaz ısıtma sırasında kaç amper çeker?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corny

Öncelikle teşekkürler.Kusura bakmayı kafanızı şişircem biraz.
    motor dış ortamda olacak o konuda sıkıntı yok.
    şimdi elimde 2 seçenek var.

1- klimayı 4 metrekarelik alana 11 metrekarelik bölüme bakacak şekilde koysam ne olur?(kapıların yüksekliği tavan kadar olmadığından sıcak hava orada yükselip sıkışıp kalırmı?) (dış motor mesafesi 5 metreyi geçmez)

2- 2 tarafada klima takmak.(bunu çok istemiyorum çünkü maliyettten dolayı 2 cihazıda ucuz seçmem gerekecek, hemde elektrik tesisatında sıkıntı yaşayabilirim) (ortalama 9000btu luk cihaz ısıtma sırasında kaç amper çeker?)
    Rica ederim. Önemli değil,kusur yok.

Yatay flabı en aşağı bakacak şekilde yönlendirirseniz yüksek fan hızında kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Ancak iki tarafa da etki edebilmesi için klimanın 7/24 çalışması gerekir. Bu hem tüketimi azaltır,hem de iki alanın iklimlendirilebilmesini sağlar. İç ünite ile tavan arasındaki mesafe de mümkün mertebe fazla olmalıdır. Bu şekilde yapılan bir uygulama ile sonuç alınabilir.

Klimalar artık inverter olduğu için kapasiteleri değişkendir. Nominal kapasitede 800 Watt civarı güç çeker. Çalıştıkça,ortam sıcaklığı ayarlanan değere yaklaştıkça bu tüketim daha da azalır. İlk açılışta veya çok soğuk/çok sıcak havalarda klima max. kapasiteye çıkabilir. Bu durumda da ortalama 1200W civarı tüketimde bulunur,bu da sürekli olmaz.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    O zaman son olarak şöyle sorayım hocam.
    Sizce kaliteli bir klima alıp ortaya koyup cayır cayır 7/24 çalıştırmakmı?
    Yoksa düz a5 veya eca spylos tarzı 2 cihaz alıp gerektiğinde kullanmadığım odayı kapatmak yada belirli bir ısada tutmak mı?
    Aslında 2 cihaz aldığımda arıza durumunda diger klima ile idare edip serviste yaşanacak sorunlarında önüne geçmiş olacağım.
  • BİM de kampanya yapmış. 2.000TL sizce alınır mı?

Hotpoint SPIW312A2HP A++ 12000 BTU
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Daha üst modellerin fiyatları da çok yukarılarda olabiliyor. Bu nedenle mevcut fiyat aralığında yorumlama yapmamız uygun olur.

İkisi arasında Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye ederim. Daha performanslı bir cihazdır. Servisi de bölgenizde Arçelik kadar yaygınsa sorun yaşamazsınız.

Arçelik 24560 2.seçenek olabilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    İlgilendiğiniz ve bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 20722073207420752076
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.