Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2069. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.209
Cevap
702
Favori
4.429.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20672068206920702071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

benden çok böbreklerim yakalıyor o yarım derecelik detayı önceden böbrekleri üşüttüğüm için hassas oluyorlar, ufak soğukta açık kalsın hemen ağrı yapar.

nem alma modunda sürekli olarak mı çalışsın diyorsunuz hocam ? o modun çalışma prensibini detaylı olarak bilmiyorum henüz de...
    Merhaba. Nem alma modunda sıcaklık değeri ayarlanamaz. Ortamı soğutma amacı yoktur,nemini almak için klima soğutma modunda çalışır ancak ortam sıcaklığını mümkün mertebe düşürmeden nemi almaya çalışır.

Soğutma modunda klimanın tahliye borusundan dışarı akan su,iç ortam havasındaki nemin yoğuşma sonucu su damlacıkları halinde dönüşmüş halidir.

Soğuk serpantin(evaporatör) üzerinden geçirilen iç ortam havasındaki nem,soğuk yüzey ile karşılaşınca yoğuşur ve sıvı hale dönüşür. Bu da klimanın drenaj tavasında toplanır ve dış ortama tahliye borusu ile atılır.

Nem alma modunda ise yine aynı yöntem kullanılır ancak çalışma şekli farklıdır. Soğutmada olduğu gibi iç ortama soğuk hava üfleyerek çalışır. Ancak nem alma modunda set değeri çoğu klimada ayarlanamaz. Klima ortam sıcaklığını fazla değiştirmeyecek şekilde bir set değeri belirler ve iç ünite serpantin ( evaporatör ) sıcaklığını da belirli bir değerde tutarak ortamdaki nem oranını düşürür.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Klima bakıyorum da ben 12.000 btu klima uzmanı hocam 3000 tl nin altında dd a5 i tavsiye etmiş Samsung ar5400 de o fiyatlarda aslında ona yorumunuz nedir. Bir de klimanın indirime gideceği bir zaman aralığı var mı acaba kışın ucuzlar diyorlar mesela
    Merhaba hocam.

Demirdöküm A5 düşünüyorsanız tavsiye edebilirim. Memnun kalacağınız bir cihazdır.

Samsung,beyaz eşya ve teknoloji ürünlerinde başarılı bir firma. Ancak klima konusunda malesef bu kadar iyi değil. Dış ünite serpantini ( kondanser ) , bakır borulardan üretilmektedir. Çoğu marka üretim maliyetlerini düşürmek adına alüminyum borudan üretmeye başladı. Sonrasında gaz kaçağı şikayetleri artıp astarı yüzünden pahalıya gelince bakır borulu kondanser kullanımına geri döndüler.

Ancak Samsung hala alüminyum borulu kondanser üretimine devam etmektedir. Bu da ama 2 ay ama 2 yıl sonra gaz kaçağı şikayetlerine sebep olmaktadır. Yani cihaz iyi olsa bile baştan kaybediyor. Bu tutumundan vazgeçip üretim kalitesini de yükseltmesi gerekir.

Samsung ile ilgili servis yönünden de ses konusunda da şikayetler mevcut. Bu nedenle daha sonra düşünülecek bir alternatif olmalıdır.

Kış aylarında ısıtma üzerine klima reklam ve kampanyaları olabiliyor. Bundan faydalanmanız mümkündür. Net bir tarih vermek zor ancak 2-3 ay içerisinde "belki" bir kampanya yapabilirler.

Saygılarımla...

• Sağolun hocam çok teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Sağolun hocam çok teşekkürler
    Rica ederim hocam,sizler de sağolun...
  • Merhabalar,

Yakın bir vakitte daireye geniş bir restorasyon yapmayı düşünüyoruz, bununla birlikte ilk defa klima takılacak. 3 veya 4 iç ünite düşünüyoruz. Dolayısıyla karşımızda multi split sistemler çıktı. Lakin bazı soru işaretleri oluştu aklımda.

Baktığımız markalar Mitsubishi Electric, LG, Toshiba ve Daikin. Sadece soğutma için kullanılacak. LG'ye bakma sebebimiz 10 yılı aşkındır LG-BEKO olan eski tip mono modellerini kullanıyoruz, bugüne kadar filtrelerini temizlemek dışında hiçbir sorun çıkartmadı bize. Tabii şu anda o sağlamlığı ve iyiliği var mıdır bilemiyorum, bu konuda da sizin yardımınıza başvuruyorum.

Özellikle sanırım "Duct" adı verilen asma tavan arasına saklanabilen iç ünitelerden düşünüyoruz. Standart popüler iç ünitelere göre bu ünitelerin bir dezavantajı var mıdır? Yoksa tek yönlü kaset mi seçmeliyiz, asma tavana sığabilecek pratik ve uygun fiyatlı bir çözüm arıyoruz.

Dış ünite, sahip olduğu güç (BTU) değerini, iç ünitelere göre dağıtıyor eşitliyor mu yoksa bunun kontrol edilebileceği elektronik bir sistem var mıdır? Yani demek istediğim şu;

Mesela internette 21.0100 BTU'lu (soğutma değeri) dış ünite ve iki adet 10.900 BTU biri de 17.028 BTU soğutma değerine sahip iç üniteli multi-split sistem satılıyor.

İç ünitelerin BTU değerlerini topladığımız zaman (10.900+17.028=27.928 BTU) yapıyor. Dış ünitenin karşılayabileceğindan çok daha fazla. Bu tarz bir durumda, işlem nasıl işliyor? Dış ünite, gücü iki klimada aynı anda açık olduğu zaman eşit miktarda mı dağıtıyor? Yoksa öncelikle yüksek BTU değerine sahip iç klimaya yüklenip kalanı düşük BTU'lu iç üniteye mi veriyor? Yoksa bunun yönetilebilen bir sistemi mi var, bir türlü çözemedim ve öğrenemedim.

Tüm markaların İngilizce Türkçe videoları, broşürlerine baktım ancak bu belirtilmemiş sır gibi saklanıyor. Ya da ben gözümden kaçırdım.

Eğer bu bir kontrol paneli tarzı sistemle yönetilebiliyorsa süper. Tek klima çalışınca zaten problem yok, her türlü tam güç çalışacak. Ama birden fazla klima çalıştığında nasıl modemlerimizde QoS sistemi varsa (hangi cihaza ne kadar internet tahsis edebileceğimizi seçiyor) buna benzer bir sistem varsa süper olur.

Son olarak, multi split sistemlerde önerdiğiniz marka nedir? Şu anda tabii keşif yaptırmak için çok erken konumdayız (yukarıda saydığım markalar arasında kesinlikle ciddi rakam farklılıkları vardır, tahmin ediyorum) lakin şimdiden bazı şeyleri de çözmek istiyoruz bu anlamda.

Kesin değil ama büyük ihtimalle iç ünite güç dağılımları (18.000,12.000,8.000,8.000 BTU/soğutma) olacak diye düşünüyoruz.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkin Kayalar -- 19 Eylül 2019; 14:30:53 >

• Merhabalar Klima severler:)

salonum 35 metre kare lımıtım 4500 tl cıvarı klıma bakıyorum sızde hangı klıma almalıyım bıtane buldum tavsıye edermısınız yada sızın bı onerınız olursa cok sevınırım.

arçelik 24320 EKOLOJI·K bunu gordum 4500 tl ye sız ne onerırsınız. yada bu ıyımıdır
  • Arkadaşlar merhaba,

Vakitinizi ayırıp bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Evin salonunda eski bir bosch klima var. Onun yerine yeni nesil bir klima almaya karar verdim. Ev İzmir'de dolayısıyla daha çok soğutma özelliği benim için önemli. İki markaya (Mitsubishi Electric ve Arçelik) keşif yaptırdım ikisi de 18.000 btu önerdi. Dolayısıyla klima gücü belli ve karşılaştırmada aynı.

Modeller ve fiyatları ise şunlar:

Mitsubishi - MSZ-AP ENVIROME
    6.980 TL

Arçelik - 18325 EKOLOJI·K
    4.699 TL

Şöyle de bir karşılaştırma tablosu hazırladım.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlardan ricam iki model arasında bu fiyat farkı değer midir? Uzun yıllar kullanmayı planladığım için gerçekten değecekse farka takılmadan Mitsubishi'yi alacağım ama emin olmak istiyor insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkin Kayalar

Merhabalar,

Yakın bir vakitte daireye geniş bir restorasyon yapmayı düşünüyoruz, bununla birlikte ilk defa klima takılacak. 3 veya 4 iç ünite düşünüyoruz. Dolayısıyla karşımızda multi split sistemler çıktı. Lakin bazı soru işaretleri oluştu aklımda.

Baktığımız markalar Mitsubishi Electric, LG, Toshiba ve Daikin. Sadece soğutma için kullanılacak. LG'ye bakma sebebimiz 10 yılı aşkındır LG-BEKO olan eski tip mono modellerini kullanıyoruz, bugüne kadar filtrelerini temizlemek dışında hiçbir sorun çıkartmadı bize. Tabii şu anda o sağlamlığı ve iyiliği var mıdır bilemiyorum, bu konuda da sizin yardımınıza başvuruyorum.

Özellikle sanırım "Duct" adı verilen asma tavan arasına saklanabilen iç ünitelerden düşünüyoruz. Standart popüler iç ünitelere göre bu ünitelerin bir dezavantajı var mıdır? Yoksa tek yönlü kaset mi seçmeliyiz, asma tavana sığabilecek pratik ve uygun fiyatlı bir çözüm arıyoruz.

Dış ünite, sahip olduğu güç (BTU) değerini, iç ünitelere göre dağıtıyor eşitliyor mu yoksa bunun kontrol edilebileceği elektronik bir sistem var mıdır? Yani demek istediğim şu;

Mesela internette 21.0100 BTU'lu (soğutma değeri) dış ünite ve iki adet 10.900 BTU biri de 17.028 BTU soğutma değerine sahip iç üniteli multi-split sistem satılıyor.

İç ünitelerin BTU değerlerini topladığımız zaman (10.900+17.028=27.928 BTU) yapıyor. Dış ünitenin karşılayabileceğindan çok daha fazla. Bu tarz bir durumda, işlem nasıl işliyor? Dış ünite, gücü iki klimada aynı anda açık olduğu zaman eşit miktarda mı dağıtıyor? Yoksa öncelikle yüksek BTU değerine sahip iç klimaya yüklenip kalanı düşük BTU'lu iç üniteye mi veriyor? Yoksa bunun yönetilebilen bir sistemi mi var, bir türlü çözemedim ve öğrenemedim.

Tüm markaların İngilizce Türkçe videoları, broşürlerine baktım ancak bu belirtilmemiş sır gibi saklanıyor. Ya da ben gözümden kaçırdım.

Eğer bu bir kontrol paneli tarzı sistemle yönetilebiliyorsa süper. Tek klima çalışınca zaten problem yok, her türlü tam güç çalışacak. Ama birden fazla klima çalıştığında nasıl modemlerimizde QoS sistemi varsa (hangi cihaza ne kadar internet tahsis edebileceğimizi seçiyor) buna benzer bir sistem varsa süper olur.

Son olarak, multi split sistemlerde önerdiğiniz marka nedir? Şu anda tabii keşif yaptırmak için çok erken konumdayız (yukarıda saydığım markalar arasında kesinlikle ciddi rakam farklılıkları vardır, tahmin ediyorum) lakin şimdiden bazı şeyleri de çözmek istiyoruz bu anlamda.

Kesin değil ama büyük ihtimalle iç ünite güç dağılımları (18.000,12.000,8.000,8.000 BTU/soğutma) olacak diye düşünüyoruz.
    Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba.

Kanallı Tip,Gizli kanallı tip,kanal tipi vb. isimlerle adlandırılan,kısacası kanallı tip iç ünitelerin en büyük avantajı görünmemesidir. Daha doğrusu sadece üfleme ve emiş menfezlerinin görünmesidir. Bu da görsel açıdan avantajdır.

Düşük-Orta-Yüksek statik basınçlı tipleri mevcuttur. Düşük statik basınçlı olanlar özellikle incedir ve tavanın daha az alçaltılmasına ihtiyaç duyurur. Markaya göre değişmekle birlikte 185-200-250 mm yüksekliğe sahiptir. Yani azami 30 santimetre alçaltılmış bir tavanda kullanılabilir.

--Dezavantajlarına gelirsek, öncelikle sadece klima için asma tavan yapılacaksa,tavanı alçaltma ihtiyacı duyurur,bir dezavantajdır.

-Klimanın montajı yetkili servis tarafından yapılır ancak,kanal işçiliği,menfez işçiliği servise ait değildir. Bir havalandırma firmasından yardım almanız gerekir ve servis ile koordineli bir şekilde çalışmaları gerekir ki yanlış uygulama olmasın.

-Duvar tipi vb. iç ünitelere göre kanal işçiliği ile birlikte daha pahalıdır.

-Duvar ve kaset tiplerinde olduğu gibi "bazı markalar hariç" önüne konulan menfezden üfleme yönü ayarlanamaz. Yani kaset veya duvar tiplerinde olduğu gibi üfleme yönü kumandadan ayarlanamaz. Manuel ayarlanabilir slot difüzörler kullanılabilir ancak ünitenin yanına merdivenle vb. çıkıp tornavida ile üfleme kanatlarını ayarlamanız gerekir.

Üflenen hava soğuksa yukarı,sıcaksa düz veya aşağı otomatik olarak hava üfleme özelliği bulunan termostatik difüzörler bulunmaktadır. Bunlar da üflenen havanın soğuk veya sıcak olma durumuna göre(soğutma veya ısıtma) üfleme yönünü otomatik ayarlar.

Bir seçenek daha vardır ki servo motor kontrollü difüzörlerdir(menfez),onlar da ayrı bir ünite ile kontrol edilebilir.

Termostatik veya servo motorlu olup havayı yönlendirme imkanı olduğunda bu difüzörlerin(menfezlerin) fiyatları da pahalı olacaktır.

-Her ne kadar ünite gizli olsa da bir arıza durumunda veya bakım ihtiyacında üniteye ulaşılması gerekir. Bu da iç ünitenin altına bir müdahale kapağı takılması demektir. Bu da tavanda görünen bir eleman anlamına gelir. Ancak bunu da emiş menfezli müdahale kapağı alarak çözebilirsiniz. Hem klimanın emiş menfezi olarak görev görür,hem de çıt-çıt şekilde mıknatıslı kapağı bulunur ve gerektiğinde kapağı açarak müdahalede bulunabilirsiniz.

Bu örneklerde olduğu gibi dezavantajlar genelde maliyet yönünde olmaktadır.

Ek olarak düşük statik basınçlı iç ünitelere emiş menfezi ve üfleme menfezi direkt bağlanabilir. Kanal da takılıp üfleme ve emiş menfezleri ayrı yerlere konumlandırılabilir ancak bu durumda ek müdahale kapağı gerekir veya sadece üfleme menfezini kanal ile ayrı yere taşıyabilirsiniz.

Orta ve yüksek statik basınçlı iç üniteler ise yine kanal ile kullanılmalıdır. Yüksek statik basınçlı iç üniteler zaten büyük kapasitelerde mevcuttur ( genellikle 36000 Btu ve üstü )

Tek yönlü kaset tipi seçerseniz kanal,menfez işçiliği vs. derdiniz ve masrafınız olmaz. Hava yönlendirme işlemini de iç ünitenin flap motoru ile kumanda üzerinden sağlayabilirsiniz. Ancak fikrimi sorarsanız bu üniteler daha çok kurumsal,ticari binalara hitap etmektedir. Ancak teknik olarak evlerde bulunan tavan yüksekliklerinde kullanılabilirler.

LG,bu tarz yarı profesyonel veya profesyonel çözümlerde daha iyi bir üne sahip. Toshiba veya Mitsubishi Electric ile kıyasladığınızda kayda değer bir fiyat farkı var ise tercih edilebilir.

Multi-Split sistemlerde dış ünite,iç ünitelerin toplam kapasitelerinden daha küçük seçilebilir. Multi'nin avantajlarından biri de budur,sistemin en pahalı parçası olan dış ünitenin fiyatı azalır.

Öncelikle iç ünitelerin hepsi eşzamanlı çalışacaksa dış ünite gücü de,iç ünitelerin toplam gücüne göre seçilmelidir. Yani dış ünite daha küçük olmamalıdır. Çünkü en başta sarfiyat artacaktır,verim azalacaktır ve soğutma gücü azalacağı için konfor da beraberinde azalacaktır.

İşletmelerden örnek verirsek,ofislerde ve toplantı salonlarında bu işlem uygulanır(diversite faktörü) çalışanlar ya toplantı odasındadır,ya da ofislerindedir. Aynı anda iki ortamda olmaları beklenmediği için dış ünite bu durumda küçük seçilir.

Yani iç üniteler eşzamanlı olarak çalışmayacaksa dış ünite küçük seçilir.

Eşzamanlı çalışacağı zaman küçük seçilirse sarfiyat artar,konfor ve verim azalır.

Dış ünite üzerinde her portun üstünde selenoid valf bulunur.İç üniteden gelen sinyale göre selenoid valfler akış miktarını belirler. Kapalı olan iç üniteye akışkan,mümkün mertebe gitmez.

Bu bağlamda kapasitesi en yüksek olan iç üniteye en çok akışkan gidecektir. Yani kapasitesi büyük olan iç ünite daha kuvvetli çalışacaktır ancak bu iç ünitede de kapasite düşüşü gerçekleşir.

Bu nedenle eşzamanlı çalışma olacaksa dış ünitenin küçük seçilmemesi doğru olur. Küçük seçilirse iç ünitelerde ister istemez kapasite düşüşü olacaktır ve dediğim gibi bu düşüş iç ünitelerin ısı transfer ihtiyacına göre değişiklik gösterir.

Örneğin 30 derece ortam sıcaklığında 24 Dereceye ayarlı 18000 btu iç ünite ile 27 dereceye ayarlı 12000 btu iç ünitenin ihtiyacı hem kapasite yönünden,hem de set değeri yönünden farklı olacaktır.

Kapasite seçimi yapılırken bayi ile görüşülmeli,katalogta belirtilen kombinasyon tablosuna göre dış ünite seçimi yapılmalıdır.

Multi Split sistemlerde Mitsubishi Electric,Daikin,Fujitsu,Toshiba markalarını tavsiye edebilirim.

Daha uygun fiyatlı olarak Gree,Midea,Haier,LG,Arçelik markalarını tavsiye edebilirim.

Aradaki fiyat farkı karşılayabileceğiniz boyutta ise ilk listeyi tavsiye ederim. Aksi halde 2. sıradaki markalar da memnun edecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammetozleyen

Merhabalar Klima severler:)

salonum 35 metre kare lımıtım 4500 tl cıvarı klıma bakıyorum sızde hangı klıma almalıyım bıtane buldum tavsıye edermısınız yada sızın bı onerınız olursa cok sevınırım.

arçelik 24320 EKOLOJI·K bunu gordum 4500 tl ye sız ne onerırsınız. yada bu ıyımıdır
    Merhaba

35 m2 alan çatı katı değilse ve izolasyon durumu iyi ise 18000 btu yeterli olur. 24000 Btu fazla gelir. İnternet sitelerinde fiyatı daha yukarılarda. 4500TL'ye bulduğunuz sitede 18565 serisinin fiyatına da bakmanızı tavsiye ederim.

Ekolojik serisi de Arçelik içerisinde iyidir. Alternatif olarak 18565 Silver Prosmart serisini tavsiye edebilirim.

Marka alternatifi olarak

Demirdöküm A5 Performans serisini önerebilirim 18000 Btu olacak şekilde.

Bütçenizi aşıyorsa A5 serisi de alınabilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: angelfire84

Arkadaşlar merhaba,

Vakitinizi ayırıp bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Evin salonunda eski bir bosch klima var. Onun yerine yeni nesil bir klima almaya karar verdim. Ev İzmir'de dolayısıyla daha çok soğutma özelliği benim için önemli. İki markaya (Mitsubishi Electric ve Arçelik) keşif yaptırdım ikisi de 18.000 btu önerdi. Dolayısıyla klima gücü belli ve karşılaştırmada aynı.

Modeller ve fiyatları ise şunlar:

Mitsubishi - MSZ-AP ENVIROME
    6.980 TL

Arçelik - 18325 EKOLOJI·K
    4.699 TL

Şöyle de bir karşılaştırma tablosu hazırladım.

Kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlardan ricam iki model arasında bu fiyat farkı değer midir? Uzun yıllar kullanmayı planladığım için gerçekten değecekse farka takılmadan Mitsubishi'yi alacağım ama emin olmak istiyor insan.
    Merhaba.

Arçelik ile Mitsubishi Electric'i karşılaştırdığımızda Mitsubishi Electric'in materyal kalitesi ve performansı daha üstün çıkmaktadır.

Bütçeniz yeterli ise,uzun yıllar da kullanacağınız için öncelikli tercihinizin Mitsubishi Electric olmasını tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Arçelik ile Mitsubishi Electric'i karşılaştırdığımızda Mitsubishi Electric'in materyal kalitesi ve performansı daha üstün çıkmaktadır.

Bütçeniz yeterli ise,uzun yıllar da kullanacağınız için öncelikli tercihinizin Mitsubishi Electric olmasını tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Bilgi için çok teşekkür ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba

35 m2 alan çatı katı değilse ve izolasyon durumu iyi ise 18000 btu yeterli olur. 24000 Btu fazla gelir. İnternet sitelerinde fiyatı daha yukarılarda. 4500TL'ye bulduğunuz sitede 18565 serisinin fiyatına da bakmanızı tavsiye ederim.

Ekolojik serisi de Arçelik içerisinde iyidir. Alternatif olarak 18565 Silver Prosmart serisini tavsiye edebilirim.

Marka alternatifi olarak

Demirdöküm A5 Performans serisini önerebilirim 18000 Btu olacak şekilde.

Bütçenizi aşıyorsa A5 serisi de alınabilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    hocam selam

teşekkur ederım demirdokum A5 serısını almaya karar verdım sıparıs ettım 3896 tl ye

• quote:

Orijinalden alıntı: angelfire84

Bilgi için çok teşekkür ederim hocam.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammetozleyen

hocam selam

teşekkur ederım demirdokum A5 serısını almaya karar verdım sıparıs ettım 3896 tl ye

Alıntıları Göster
    Aleyküm selam hocam.

Rica ederim,hayırlı olsun. Memnun kalmanızı dilerim. İzlenimlerinizi vakti geldiğinde paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla...
  • yksln kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın bir süredir foruma giremiyorum.
    Evet 35 srk zsx-w cihazını aldım ve kurulumu da yapıldı fakat eve henüz taşınamadım bazı işleri bitmediği için.
    Kurulum yapıldı ve güzelce naylon ile sarıp kapadım cihazı.
    Kullanmaya başlamadım henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omrkt03

Kusura bakmayın bir süredir foruma giremiyorum.
    Evet 35 srk zsx-w cihazını aldım ve kurulumu da yapıldı fakat eve henüz taşınamadım bazı işleri bitmediği için.
    Kurulum yapıldı ve güzelce naylon ile sarıp kapadım cihazı.
    Kullanmaya başlamadım henüz.
    Hayırlı olsun iyi cihaz . Bende de zsx s olan bir önceki model var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde 1 seneyi az geçti franke marka klima kullanıyoruz ev 2+1 klimayi 15 dk çalıştirinca salon+koridor serinliyor tavsiye ederim franke markayi ama model olarak hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Gmn_

Bizde 1 seneyi az geçti franke marka klima kullanıyoruz ev 2+1 klimayi 15 dk çalıştirinca salon+koridor serinliyor tavsiye ederim franke markayi ama model olarak hatırlamıyorum.
    Merhaba. Arızasız kullanmanızı dilerim. Franke'nin klimaları Midea markası tarafından üretilmektedir. Midea da marka olarak,üretim kalitesi olarak iyi bir nama sahiptir.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

• Herkese merhaba,

Yakında çatı dubleks bir daireye taşınacağım.
    Üst katta toplam alan yaklaşık 60 m2 civarı. Klima çizimdeki gibi salonda, salon giriş kapısının karşısına monte edilecek. Dış ünite ise hemen arka taraftaki balkona koyulacak.

Kombi ısıtmalı evde, ısıtmaya yardımcı olması için ve yazın serinlik amacıyla kullanılacak.

Çizimde gösterdiğim şekilde 24 binlik bir klima bu alanda (30 m2 salon olmak üzere toplam 60m2 civarı) yeterince etkili ısıtma ve soğutma yapabilir mi?

Böyle bir amaç için hangi marka klimayı önerirsiniz?

Teşekkürler.Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 20672068206920702071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.