Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2062. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , D-Rock! Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir - 10 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20602061206220632064
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enarr

Herkese merhaba, salondaki klimamı değiştirmeyi düşünüyorum. Eski Beko klima var. Salon 35 metrekare sanırım 18000lik yeterli gelecek. ECA Spylos serisi, Airfel ve Vessen markalarından birini düşünüyorum. Daha fazla bütçe ayıramıyorum. Hangisi almalıyım, öneride bulunursanız memnun olurum.
    Merhaba. 18000 Btu yeterli olur.

E.C.A Syplos serisini tavsiye ederim. Bölgenizde servisi yaygın ise tercih edebilirsiniz.

Airfel ile Vessen birebir aynıdır,E.C.A'dan sonra tercih edilebilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. 18000 Btu yeterli olur.

E.C.A Syplos serisini tavsiye ederim. Bölgenizde servisi yaygın ise tercih edebilirsiniz.

Airfel ile Vessen birebir aynıdır,E.C.A'dan sonra tercih edilebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Yaşadığım yerde hepsinin satış noktası ve servisi mevcut. Aklımda ilk ECA vardı karar veremiyordum. Sanırım ECA almak iyi bir seçenek olacak. Yorumları okuyorum çoğu kişi memnunmuş.
  • quote:

Merhaba.

Sıralama yaparsak

Demirdöküm A5'i ilk sıraya yazabiliriz. Gayet performanslı bir cihazdır.

Ardından Arçelik 18325 olabilir.

Sonrasında performans olarak Samsung gelir ancak dayanıksız bir klimadır.

En sona da Baymak eklenebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam

Bugün demirdöküm ve arçelik marka klimaları incelemek için dolaştım biraz Bosch Breeze B1ZMI18624 A++ ürünü de gördüm hemen hemen aynı fiyat aralığında, bu modeli önerir misiniz eski seri bir klima mı bilginiz var mı?

Teşekkürler

• quote:

Cevabınız için teşekkür ederim. Yaşadığım yerde hepsinin satış noktası ve servisi mevcut. Aklımda ilk ECA vardı karar veremiyordum. Sanırım ECA almak iyi bir seçenek olacak. Yorumları okuyorum çoğu kişi memnunmuş.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Bölgenizde servisi yaygın ise rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Memnun kalacağınız bir cihazdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carlos3585

Teşekkürler hocam

Bugün demirdöküm ve arçelik marka klimaları incelemek için dolaştım biraz Bosch Breeze B1ZMI18624 A++ ürünü de gördüm hemen hemen aynı fiyat aralığında, bu modeli önerir misiniz eski seri bir klima mı bilginiz var mı?

Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Bosch Breeze serisi çok eski değil. Aslında Bosch'ta modeller arasında çok bir fark yok. Bu cihazı ise tavsiye ederim. Midea üretimidir. Demirdöküm ile Arçelik arasında yer alan,Demirdöküm ile eşdeğer sayılabilecek durumda olan bir cihazdır. Servisi yaygın ise tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• Merhaba,

İstanbul'da ara kat kuzey cephe yalıtımlı 125 metrekare evde sadece soğutma için biri 25 metrekare salonda diğeri 15 metrekare yemek odasında olmak üzere 2 adet mitsubishi srk35zjp-s klima kullanıyordum.

Oda kapıları açık iki klima 24 saat kapatılmadan 25 dereceye ayarlı çalışırken yeterli konfor sağlıyorlardı evde.

Salondaki klima run ve timer ışığını birlikte yanıp sönmesi yoluyla kompresör arızası verdi.

Şimdi bu klima yerine 5 000 tl bütçe ile sessiz ve sorunsuz bir klima almak istiyorum.

Tavsiyeniz olabilir mi acaba? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Merhaba,

İstanbul'da ara kat kuzey cephe yalıtımlı 125 metrekare evde sadece soğutma için biri 25 metrekare salonda diğeri 15 metrekare yemek odasında olmak üzere 2 adet mitsubishi srk35zjp-s klima kullanıyordum.

Oda kapıları açık iki klima 24 saat kapatılmadan 25 dereceye ayarlı çalışırken yeterli konfor sağlıyorlardı evde.

Salondaki klima run ve timer ışığını birlikte yanıp sönmesi yoluyla kompresör arızası verdi.

Şimdi bu klima yerine 5 000 tl bütçe ile sessiz ve sorunsuz bir klima almak istiyorum.

Tavsiyeniz olabilir mi acaba? Teşekkürler.
    Merhaba.

Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Mitsubishi Heavy Premium serisini önerebilirim.

Alternatif olarak Mitsubishi Electric Enviro serisini tavsiye edebilirim. Bu cihaz için fiyat almanız gerekmektedir,aklınızda bulunsun.

Fujitsu LMCA serisini tavsiye edebilirim.

Arçelik 12610 serisi alınabilir. Diğer modellerinden çok farklıdır.

Demirdöküm A5 Performans veya Sigma Plus INVDMG tercih edilebilir.

Bütçe durumunuza göre,ilgili markanın bölgenizdeki servis yaygınlığına göre baştan sona tercih yapmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Saygılarımla...

• Hızlı cevap için çok teşekkür ederim.

Hali hazırdaki mitsubishi 9. Senesinde pes etti biraz erken gibi geldi bana. Bütçe arttırıp tekrar mitsubishi heavy tercih etmeli miyim?

Bir ayrıntıyı eksik söylediğimi fark ettim. Motor evimin üstündeki bir kattan sonraki çatıda. Yanı iç üniteden 1.5 kat üstte ve açıkta. Minimum 8 ila 10 metre mesafe var arada. Bu durum seçimde bir kriter olur mu?

Bir de seçeneği üçe indirsek harika olur :)

• quote:

Hızlı cevap için çok teşekkür ederim.

Hali hazırdaki mitsubishi 9. Senesinde pes etti biraz erken gibi geldi bana. Bütçe arttırıp tekrar mitsubishi heavy tercih etmeli miyim?

Bir ayrıntıyı eksik söylediğimi fark ettim. Motor evimin üstündeki bir kattan sonraki çatıda. Yanı iç üniteden 1.5 kat üstte ve açıkta. Minimum 8 ila 10 metre mesafe var arada. Bu durum seçimde bir kriter olur mu?

Bir de seçeneği üçe indirsek harika olur :)
    Rica ederim.

Mitsubishi Heavy,Mitsubishi Electric ile karıştırılsa da,kalitesiz damgası vurulsa da aslında gayet kaliteli bir markadır. 9 sene uzun bir süre olsa da bu cihaz için az kalır. Biraz erken olmuş.

Önermiş olduğum seri bir üst seridir. Kıyaslama yapmaksızın memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Yani mevcut seriden daha üstün olduğu için önerdiğim düşünülmesin. Bu cihazın daha dayanıklı ve uzun yıllar beklenilenin aksi olmazsa sorun çıkarmadan çalışacağını da söyleyebilirim.

Bu seçim kısmında değişiklik oluşturmaz. Yine aynı tercihlerde bulunabilirsiniz. Önemli olan dış ünite yukarıda olduğu için borulamanın ona uygun yapılmış olmasıdır. Sistemde soğutucu akışkanla birlikte dolaşım gerçekleştiren kompresör yağının iç ünite kısmında birikmesi en sonunda kompresörün yağsız kalmasına sebep olabilir. Gerçi günümüzde üretilen cihazlarda bu durumun gerçekleşmesi mümkün değil. Ancak yine de borunun iç üniteye gelen kısmında bir sifon "S" şekli boruya verilmeli ve yağ birikimi önlenmelidir. Bunu montaj esnasında servis elemanına bildirirseniz gerekli kontrolü sağlayacaktır. Bir de en önemlisi yeni montajda vakumdur. Vakum işlemi mutlaka yapılmalıdır.

Boru metrajı arttığı için gaz eklemek gerekir. Bunu da servis elemanı gereken miktarda ekleyecektir.

Seçenekleri azaltırsak

Mitsubishi Heavy Premium

Arçelik 12610

Demirdöküm A5 Performans - Sigma INVDMG Plus ( iki cihaz eşdeğer olduğu için bu iki cihaz arasında fiyatı uygun olup servisi yaygın olanı tercih ediniz,bu şekilde 2 cihaz tek seçenek sayılabilir)

Bu şekilde sıralama yapabiliriz.

Mitsubishi Heavy tercih ederseniz mümkünse aynı serinin yeni ithalat ürünü olan ZS-W kodlu olanını almanızı tavsiye ederim. Bu cihaz İklimsa değil,M.Heavy bayilerinde satılmaktadır. Bulamazsanız ZS-S de alınır,bu cihaz İklimsa'da bulunabilir.

Düzenleme: Mevcut dış ünitenin konumunu bilemiyorum ancak,yeni dış ünite konumlandırılırken mümkün mertebe rüzgara siper olmayacak şekilde konumlandırılmalıdır. Yani rüzgar en çok hangi yönden esiyorsa,klimanın ön yüzü o tarafa bakmamalıdır ki klima dış ünite fanı çalışırken fanın üfleme yönünün tersine rüzgar esip fan motorunu yormasın.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 5 Eylül 2019; 23:22:50 >

• Mecvut ünite halihazırda kullanılmayan apartman bacası duvarına monte edilmiş. Etraf oldukça açıklık, rüzgar fazla, hemen her yönder esiyor. Ben kastettiğiniz hususu anladım.

Söylediğiniz cihazlarda bir fiyat araştırması yaparak hazır kış geliyorken kampanya yakalamaya çalışacağım.

Takıldığım yer olursa tekrar rahatsız ederim affınıza sığınarak.

Sevgi ve mürmetler.

• quote:

Mecvut ünite halihazırda kullanılmayan apartman bacası duvarına monte edilmiş. Etraf oldukça açıklık, rüzgar fazla, hemen her yönder esiyor. Ben kastettiğiniz hususu anladım.

Söylediğiniz cihazlarda bir fiyat araştırması yaparak hazır kış geliyorken kampanya yakalamaya çalışacağım.

Takıldığım yer olursa tekrar rahatsız ederim affınıza sığınarak.

Sevgi ve mürmetler.
    Şimdiden hayırlı olsun.

Her zaman buyrunuz,rahatsızlık yok.

Sevgi ve hürmetler benden sizlere...
  • enarr kullanıcısına yanıt
    ECA Haier üretimi klimadır stabil çalışmayan yazılımı vardır sorunludur. Hala önerilse de ben tavsiye etmem bence kendinizi riske atmayın.

Airfell Daylux Vessen Bosch bunların hangisini uyguna bulursanız onu alın onları tavsiye ederim. Midea üretimi klimalardır yazılımı stabil tam inverter iyi klimalardır sadece kompresörleri bazı frekans aralıklarında biraz seslidir.

Alternatif olarak Arçelik Beko ya da bakabilirsiniz. LG ile ortaklıkları var fena cihazlar değiller eskisine göre çok daha iyi.

• quote:

Merhaba.

Orijinal servis için yine mecburen bayiye başvurup anlaşmalı servislerini öğrenmeniz gerekir. Çünkü internet üzerinden sakıncalı olabilir,cihazınızı daha kötü hale getirebilirler. Çünkü sahte servis çok fazla sayıda mevcut.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim
  • quote:

Rica ederim hocam. Bosch Breeze serisi çok eski değil. Aslında Bosch'ta modeller arasında çok bir fark yok. Bu cihazı ise tavsiye ederim. Midea üretimidir. Demirdöküm ile Arçelik arasında yer alan,Demirdöküm ile eşdeğer sayılabilecek durumda olan bir cihazdır. Servisi yaygın ise tercih edilebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba

Bu hafta klima alım işini tamamlamak istiyorum bu sebeple sürekli rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Arçelik 18325, Bosch Breeze arasında kararsız kalmışken Midea Blanc satışı yapan bir yer bulduk. Sizce performans ve enerji tüketimi açısından bu üçünden hangisini önerirsiniz.

Tekrar teşekkür ederim

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    ECAyı Haier üretimi diye tercih edecektim. Yazılım sorunu ne gibi bir probleme yol açıyor? Bunu hiç duymamıştım. Ses konusu önemli dış ünitenin ses sorunu yapmaması lazım. Bu sefer dış ünite başka yerde olacak komşularla sorun yaşamak istemem doğrusu. ilk başlarda Airfell ve Vessen düşünmüştüm ama dış ünite sessiz olmalı. Arçelik düşünmüyorum komşu taktırdı 10 gün sonra çınlamaya benzer ses yapmaya başladı, belki onun cihazı sorunlu da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enarr -- 6 Eylül 2019; 15:18:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carlos3585

Hocam merhaba

Bu hafta klima alım işini tamamlamak istiyorum bu sebeple sürekli rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Arçelik 18325, Bosch Breeze arasında kararsız kalmışken Midea Blanc satışı yapan bir yer bulduk. Sizce performans ve enerji tüketimi açısından bu üçünden hangisini önerirsiniz.

Tekrar teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

Rahatsızlık yok hocam ne demek.

Bosch Breeze ile Midea aynı cihazlar. İkisinin arasında fiyatı uygun olanı tercih ediniz. Midea satışı yapan yerde Prime serisi mevcut mu acaba ? Onu öğrenebilirseniz,varsa,fiyatı da çok pahalı değilse onu tavsiye ederim. Daha yeni bir seridir. Aksi halde Blanc tercih edebilirsiniz. Bosch ile fiyatını kıyaslayınız,hangisi daha uygun fiyatlı ise onu tercih ediniz.

Sonrasında Arçelik 18325 düşünülebilir.

Verim ve performans bakımından sıralama bu şekilde olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

ECAyı Haier üretimi diye tercih edecektim. Yazılım sorunu ne gibi bir probleme yol açıyor? Bunu hiç duymamıştım. Ses konusu önemli dış ünitenin ses sorunu yapmaması lazım. Bu sefer dış ünite başka yerde olacak komşularla sorun yaşamak istemem doğrusu. ilk başlarda Airfell ve Vessen düşünmüştüm ama dış ünite sessiz olmalı. Arçelik düşünmüyorum komşu taktırdı 10 gün sonra çınlamaya benzer ses yapmaya başladı, belki onun cihazı sorunlu da olabilir.
    Bence de duymamanız çok normal durum. Sonralar üstü ört pas edildi çünkü. İnverter cihaz sizin Ayarladığınız sıcaklığa ulaşınca frekans düşürüp ortam ısısını koruması gerekirken Haier kendini fazla kısmıyor ve duruyor bir nevi on of klimadan farkı yok diyelim. Size bununla ilgili çekilmiş Videolar atacağım izlemenizi rica ederim,

Benim evimdeki klimalar 27 derece kullanımında doğru düzgün tüketim yapmıyorlar bile. 12.000 btu Midea üretimi klima kullanıyorum bazı frekans aralıklarında epey sesli. Fakat 18.000 btu alacaksanız onların kompresörü farklı onları da kullandım daha sessizler ama bazı kompresör frekanslarında dediğim gibi biraz sesliler. Komşuları rahatsız edecek derecede değil ama bir ME MHİ Daikın Panasonic de dış ünitenin kompresör sesinden çok hava akımı sesi duyulurken Midea da çok rahatlıkla kompresör sesi duyulabilir, 9.000-12.000 btu alsanız rahatsız edecek düzeyde dış üniteleri ses yapıyor ancak 18.000-24.000 btu lar daha sessiz.

Ayrıca düşündüğünüz Haier üretimi ECA da da Midea üretimi ve Midea klimalarda da GMCC marka kompresör var :)

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Zahmet edip videoları paylaşmışsınız teşekkür ederim. Gördüğüm kadarıyla 650w'ın altına inmediğini söylüyor, stand by konumunda 10-11w civarıymış. 2 sene önce çekilmiş bir video, şimdi de hala böyle mi acaba? Valla aklım karıştı. Amacım inverter bir cihaz almaktı biraz daha araştırma ihtiyacı duydum açıkçası. Olmazsa Airfell de düşünebilirim. Haier de taşerona yaptırıyor o zaman :)
  • quote:

Zahmet edip videoları paylaşmışsınız teşekkür ederim. Gördüğüm kadarıyla 650w'ın altına inmediğini söylüyor, stand by konumunda 10-11w civarıymış. 2 sene önce çekilmiş bir video, şimdi de hala böyle mi acaba? Valla aklım karıştı. Amacım inverter bir cihaz almaktı biraz daha araştırma ihtiyacı duydum açıkçası. Olmazsa Airfell de düşünebilirim. Haier de taşerona yaptırıyor o zaman :)
    Merhaba. E.C.A Syplos serisi Haier üretimidir. Haier'deki eşdeğer modeli Tundra serisidir. Sorunlu olan model Nebula serisidir. Tüm modellerde aynı problemin olduğunu söylemek doğru olmaz. E.C.A ile ilgili forumda konu mevcut. Ona da bakmanızı tavsiye ederim,kullanıcı yorumları faydalı olacaktır.

Ayrıyetten Haier Tundra,dolayısıyla E.C.A Syplos serisinin 9000 Btu olanında Hitachi,12000-18000-24000 Btu olanında Mitsubishi Electric marka kompresör kullanılmaktadır. Bu modelde kullanılan kompresör markası GMCC değildir.

Kataloglarda da Haier kullanmış olduğu kompresör markasını çoğu modelinde belirtmiştir. Yeni serilerde Panasonic markası da kullanılmaya başlanmıştır.

Düzenleme : Yazım hatası.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 6 Eylül 2019; 20:5:39 >

• 
Sayfa: önceki 20602061206220632064
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.