Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2061. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , tafitaf , seas79 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
57.229
Cevap
702
Favori
4.431.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
48. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 20592060206120622063
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    peki 18 lik olarak arçeliğin a5 performansa rakip olacak bir cihazi var midir karsilastirma yapilirsa cok fark eder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

Valla hocam halen alamadık bir şey.

Tam dedik siparişi verelim, çalıştığım fabrika fabrika 3 ay duracak dediler işkur teşviği vs vs. Ben de teşviğe giremiyorum işten çıkarırlar maaşı vermezler diye korkumuzdan alamadık daha. 1 2 haftaya netleşecek.

Şans kısmet şu ülkede bir şey yapamıyoruz. Rezillik dizboyu olmuş.
    Merhaba.

Doğrudur hocam. Ne desem bilemedim... Geç oluyor ama umarım temiz olur,güç olmaz diyebiliyorum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gondorun Vekilharcı

peki 18 lik olarak arçeliğin a5 performansa rakip olacak bir cihazi var midir karsilastirma yapilirsa cok fark eder mi?
    Merhaba. 12'lik olarak 12610 serisi A5 Performans'a rakip olur. Ancak 18'likteki serilerle kıyaslarsak A5 Performans üstün gelir. Bütçeniz yeterli ise A5 Performans fiyat farkına değer.

Saygılarımla...
  • Merhaba, 9000 btu klima almak için araştırma yapıyorum. Bütçe 2750-3000 TL. Bölge Hatay. Oda büyüklüğü 13-15 m2. Klima hem soğutma hem de ısıtma için kullanılacak. Isıtma yatmadan önce odanın ısısını arttırma amaçlı 3-4 saat, soğutma ise yazın 6-8 saat civarında kullanılacaktır. Ne kadar 6-8 saat diye belirtsem de düşük fan modunda kapı kapalı bir şekilde süre haftada 2-3 gün artabilir.

Aklımdaki modeller Airfel LTXN25U, DemirDöküm A5 serisi (performans olmayan) ve fiyattan dolayı Baymak Elegant ya da Prime (aradaki farkı çok anlayamadım). Klimadan çok bir beklentim olmamakla beraber düşük elektrik tüketimi, belki yüksek fan ayarında hissedilebilir fan sesi olsa bile düşük fan modunda uyku aşamasında rahatsız etmemesi.

Hepsiburada 'da bayiden aldığım 9000 btu 'luk klima fiyatına aynı markanın 12000 'lik kliması bulunuyor. Buna rağmen odaya 12000 'lik taktırmak ne kadar mantıklı olur? İleride klimanın yeri değişirse ya da düşük fan modunda daha az elektrik tüketimi olur diyerek 12000 'lik mi almalıyım.

Bulunduğum yerde Airfel/Daikin ve Baymak 'ın yetkili bayisi bulunuyor. Demirdöküm 45 dk'lık mesafede bulunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Merhaba, 9000 btu klima almak için araştırma yapıyorum. Bütçe 2750-3000 TL. Bölge Hatay. Oda büyüklüğü 13-15 m2. Klima hem soğutma hem de ısıtma için kullanılacak. Isıtma yatmadan önce odanın ısısını arttırma amaçlı 3-4 saat, soğutma ise yazın 6-8 saat civarında kullanılacaktır. Ne kadar 6-8 saat diye belirtsem de düşük fan modunda kapı kapalı bir şekilde süre haftada 2-3 gün artabilir.

Aklımdaki modeller Airfel LTXN25U, DemirDöküm A5 serisi (performans olmayan) ve fiyattan dolayı Baymak Elegant ya da Prime (aradaki farkı çok anlayamadım). Klimadan çok bir beklentim olmamakla beraber düşük elektrik tüketimi, belki yüksek fan ayarında hissedilebilir fan sesi olsa bile düşük fan modunda uyku aşamasında rahatsız etmemesi.

Hepsiburada 'da bayiden aldığım 9000 btu 'luk klima fiyatına aynı markanın 12000 'lik kliması bulunuyor. Buna rağmen odaya 12000 'lik taktırmak ne kadar mantıklı olur? İleride klimanın yeri değişirse ya da düşük fan modunda daha az elektrik tüketimi olur diyerek 12000 'lik mi almalıyım.

Bulunduğum yerde Airfel/Daikin ve Baymak 'ın yetkili bayisi bulunuyor. Demirdöküm 45 dk'lık mesafede bulunuyor.
    Merhaba. Bulunduğunuz mekan çatı kat mı ? Ayrıyetten izolasyon durumu nedir ? Güneş aldığı cepheler var mı ?

Airfel LTXN ile A5 arasında çok bir fark yok. DD R32 gazlı ve çok az verimlilik farkı var,çok kayda değer bir fark değil.

9000 Btu yerine 12000 btu tercih edebilirsiniz. İleride daha büyük bir yere taşıyacaksanız faydası olur.

Prime serisi daha yeni bir seri. R32 gazlı. İki serideki gaz farkının kayda değer bir avantajı yok. Plus da tercih edilebilir,Prime de.

Genel sıralamaya gelecek olursak 12000 btu fiyatı çok yakın ise 12000 tercih ediniz.

DD A5'i tavsiye ederim ancak servisi yakın olan cihazlara öncelik vermek daha uygun olur. Özellikle yaz aylarında mesafeden dolayı da gelmek istemeyebilirler.

Bu doğrultuda bir sıralama yaparsak

Airfel

Demirdöküm(DD)

Baymak

şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Bulunduğunuz mekan çatı kat mı ? Ayrıyetten izolasyon durumu nedir ? Güneş aldığı cepheler var mı ?

Airfel LTXN ile A5 arasında çok bir fark yok. DD R32 gazlı ve çok az verimlilik farkı var,çok kayda değer bir fark değil.

9000 Btu yerine 12000 btu tercih edebilirsiniz. İleride daha büyük bir yere taşıyacaksanız faydası olur.

Prime serisi daha yeni bir seri. R32 gazlı. İki serideki gaz farkının kayda değer bir avantajı yok. Plus da tercih edilebilir,Prime de.

Genel sıralamaya gelecek olursak 12000 btu fiyatı çok yakın ise 12000 tercih ediniz.

DD A5'i tavsiye ederim ancak servisi yakın olan cihazlara öncelik vermek daha uygun olur. Özellikle yaz aylarında mesafeden dolayı da gelmek istemeyebilirler.

Bu doğrultuda bir sıralama yaparsak

Airfel

Demirdöküm(DD)

Baymak

şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam cevap için teşekkürler. Tek katlı, çatısı olmayan müstakil evimiz var, odada tek cepheden günün yarısı kadar güneş alıyor ve standart boylarda çift camlı, 2 kanatlı pencere var. Daikin/Airfel bayisi Airfel 9000 'lik için 2800 tl fiyat veriyor. Hepsiburada sitesinde ise Airfel 12000 'lik 2900 tl'den satışta bulunuyor. Ev müstakil olduğu için başka bir eve taşınma gibi bir durum olmaz ama belki 4-5 sene sonra oturma odasına (20-25 m2) bir ihtimal taşınabilir. Airfel için iç ve dış ünite olarak 5 yıl garantisi bulunuyor.

Airfel'in bu modeli için herhangi bir kronik sorunu var mıdır? Düzgün montaj ile elektrik dalgalanması haricinde sıkıntı çıkarmadan soğutma açısından memnun ederse 18000 'lik klima içinde Airfel tercih edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 3 Eylül 2019; 23:14:38 >

• quote:

Hocam cevap için teşekkürler. Tek katlı, çatısı olmayan müstakil evimiz var, odada tek cepheden günün yarısı kadar güneş alıyor ve standart boylarda çift camlı, 2 kanatlı pencere var. Daikin/Airfel bayisi Airfel 9000 'lik için 2800 tl fiyat veriyor. Hepsiburada sitesinde ise Airfel 12000 'lik 2900 tl'den satışta bulunuyor. Ev müstakil olduğu için başka bir eve taşınma gibi bir durum olmaz ama belki 4-5 sene sonra oturma odasına (20-25 m2) bir ihtimal taşınabilir. Airfel için iç ve dış ünite olarak 5 yıl garantisi bulunuyor.

Airfel'in bu modeli için herhangi bir kronik sorunu var mıdır? Düzgün montaj ile elektrik dalgalanması haricinde sıkıntı çıkarmadan soğutma açısından memnun ederse 18000 'lik klima içinde Airfel tercih edebiliriz.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam.

Mevcut şartlarda 12000 btu da sorun yaşatmaz.

20-25 m2 alana da gayet yeterli olur.

Airfel için tanınan,bilinen kronik bir problem bulunmamaktadır. Düzgün,vakum aksatılmadan yapılan bir montaj ile sorun yaşatmayacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Rica ederim hocam.

Mevcut şartlarda 12000 btu da sorun yaşatmaz.

20-25 m2 alana da gayet yeterli olur.

Airfel için tanınan,bilinen kronik bir problem bulunmamaktadır. Düzgün,vakum aksatılmadan yapılan bir montaj ile sorun yaşatmayacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam son soru olarak modellerin özelliklerinde btu değeri dışında sanırım fark bulunmuyor. Sanırım 12000 'liği almak daha faydalı olacak. Bayide eleman 20 dk anlattı ona da ayıp olacak.

Düşük ya da yüksek fan modlarında elektrik tüketimi 200-300 w farkediyor doğru mudur?

• quote:

Hocam son soru olarak modellerin özelliklerinde btu değeri dışında sanırım fark bulunmuyor. Sanırım 12000 'liği almak daha faydalı olacak. Bayide eleman 20 dk anlattı ona da ayıp olacak.

Düşük ya da yüksek fan modlarında elektrik tüketimi 200-300 w farkediyor doğru mudur?

Alıntıları Göster
    Bayide 12000 tahminimce daha pahalı olacaktır. Bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Gerisi elemanın emeğine karşılık uygun bir dille durumu ifade etmeye kalır.

Fan hızından ziyade set değeri tüketimi etkiler hocam. Fan hızının farkı 200-300W fark oluşturmayacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Bayide 12000 tahminimce daha pahalı olacaktır. Bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Gerisi elemanın emeğine karşılık uygun bir dille durumu ifade etmeye kalır.

Fan hızından ziyade set değeri tüketimi etkiler hocam. Fan hızının farkı 200-300W fark oluşturmayacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Set değeri sanırım sıcaklığa yönelik bir konu mudur?

Klimada wifi modülü olmadığı için akıllı priz alıp klimayıda bu prizin app uygulaması ile kontrol etmemiz elektriğin açılıp kapanması kullanımı tehlikeye atar mı? Prizin elektriği kesilince klima kapanır, prize tekrar elektrik verince klima açılır.

• quote:

Set değeri sanırım sıcaklığa yönelik bir konu mudur?

Klimada wifi modülü olmadığı için akıllı priz alıp klimayıda bu prizin app uygulaması ile kontrol etmemiz elektriğin açılıp kapanması kullanımı tehlikeye atar mı? Prizin elektriği kesilince klima kapanır, prize tekrar elektrik verince klima açılır.

Alıntıları Göster
    Doğrudur. Örneğin soğutmada 26 derecede çalıştırmak yerine 27 derece ayarda çalıştırdığınızda tüketim daha da azalacaktır. Yani fan hızından ziyade sıcaklık ayarı tüketimi değiştirir.

Prizin enerjisini kontrol ederek aç-kapa şeklinde yapılan kullanım cihaza zarar verebilir. Buna alternatif olarak Cosa Klima Kiti'ni araştırmanızı tavsiye ederim. Wi-Fi aracılığı ile klimanızın kumandasını taklit ederek kontrol sağlar.

Saygılarımla...

• Merhaba arkadaşlar,

İzmir Karşıyaka'da Ofis için ısıtma ve soğutmada kullanmak üzere uygun fiyatlı, bizi üzmeyecek bir klima almak istiyoruz. Öneride bulunacaklara şimdiden teşekkür ederim.

26 m2 cadde üzerinde köşe dükkan
    3 m cephe tek cam alüminyum vitrin ve kapıdan oluşuyor. Ayrıca yan cephede de bir pencere var.
    3.30 m tavan yüksekliği
    Yerler seramik
    Öğleden sonra güneş alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba

İzmir'deki eve biri 12000 diğeri 18000 BTU'luk iki klima almayı düşünüyorum. 18000'lik 36 m2 salona 12000'lik ise 16 m2 lik odaya takılacak, salon doğu cepheye bakıyor ve sabah güneşi alıyor.

Bir kaç gündür markaları inceliyorum ama marka ve modeller arasında kararsız kaldım. İki klima için de maximum bütçe 8 8.5 bandında

Arçelik 18325, Demirdöküm A5, Samsung Windfree ve Baymak markalarında hangi modelleri tavsiye edersiniz

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyada

Merhaba arkadaşlar,

İzmir Karşıyaka'da Ofis için ısıtma ve soğutmada kullanmak üzere uygun fiyatlı, bizi üzmeyecek bir klima almak istiyoruz. Öneride bulunacaklara şimdiden teşekkür ederim.

26 m2 cadde üzerinde köşe dükkan
    3 m cephe tek cam alüminyum vitrin ve kapıdan oluşuyor. Ayrıca yan cephede de bir pencere var.
    3.30 m tavan yüksekliği
    Yerler seramik
    Öğleden sonra güneş alıyor.
    Merhaba.

18000 Btu bir klima tercih etmeniz bu şartlarda uygun olur. Isıtma da işin içinde olunca bütçeyi kısmamak uygun olur. Bütçeniz nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchihaitachi

Arkadaşlar selamlar,

bu klima nasıldır,
    salona almayı planlıyorum, 30-35 m2, en üst kat,
    https://www.hepsiburada.com/indesit-split-spiw418lin0-a-18000-btu-inverter-klima-f100379-p-HBV000005AV5Y?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi-hero-sku-mda.pla&gclid=Cj0KCQjwwb3rBRDrARIsALR3XeaqcZZWSFNmiiof__aarMLsXoTOsdT5Ro8xKPM17meLqOI0oTKF2ScaAjiFEALw_wcB
    Aleyküm selam.

Kapasite seçiminiz doğru ancak bu cihaz şu anda Vestel servisliğinde. Hotpoint Türkiye'den çekildi ve servisliği Vestel'e bıraktı. İlerleyen dönemde Vestel de çekilirse kim sahiplenir bilemeyiz. Bu nedenle riskli bir tercih olur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Carlos3585

Arkadaşlar merhaba

İzmir'deki eve biri 12000 diğeri 18000 BTU'luk iki klima almayı düşünüyorum. 18000'lik 36 m2 salona 12000'lik ise 16 m2 lik odaya takılacak, salon doğu cepheye bakıyor ve sabah güneşi alıyor.

Bir kaç gündür markaları inceliyorum ama marka ve modeller arasında kararsız kaldım. İki klima için de maximum bütçe 8 8.5 bandında

Arçelik 18325, Demirdöküm A5, Samsung Windfree ve Baymak markalarında hangi modelleri tavsiye edersiniz

Teşekkür ederim
    Merhaba.

Sıralama yaparsak

Demirdöküm A5'i ilk sıraya yazabiliriz. Gayet performanslı bir cihazdır.

Ardından Arçelik 18325 olabilir.

Sonrasında performans olarak Samsung gelir ancak dayanıksız bir klimadır.

En sona da Baymak eklenebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Aleyküm selam.

Kapasite seçiminiz doğru ancak bu cihaz şu anda Vestel servisliğinde. Hotpoint Türkiye'den çekildi ve servisliği Vestel'e bıraktı. İlerleyen dönemde Vestel de çekilirse kim sahiplenir bilemeyiz. Bu nedenle riskli bir tercih olur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    bu fiyata bu kapasite yok,
    yakın fiyatlara benzer klima önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchihaitachi

bu fiyata bu kapasite yok,
    yakın fiyatlara benzer klima önerebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Biraz daha arttırabilirseniz bu fiyata en yakın olarak E.C.A Syplos serisini önerebilirim. Memnun kalacağınız bir cihazdır. Alternatiflerinin fiyatı daha yüksek durumda. Sonra çare Hotpoint-Indesit tercih etmek isterseniz servis durumunu gözeterek almanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • Herkese merhaba, salondaki klimamı değiştirmeyi düşünüyorum. Eski Beko klima var. Salon 35 metrekare sanırım 18000lik yeterli gelecek. ECA Spylos serisi, Airfel ve Vessen markalarından birini düşünüyorum. Daha fazla bütçe ayıramıyorum. Hangisi almalıyım, öneride bulunursanız memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 20592060206120622063
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.