Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2056. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20542055205620572058
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki tegorayi bi alt kata (ara kat ) takmayi dusunuyoruz. Babamlardaki eski klima ömrünü tamamlamak uzere diye. O kat icin yeterli olurmu sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40m2 ev için kaç BTU almalıyım ? Kışın ısınmak içinde işimizi görsün Muğla da yaşıyorum ekşi dereceleri görmüyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan235

Peki tegorayi bi alt kata (ara kat ) takmayi dusunuyoruz. Babamlardaki eski klima ömrünü tamamlamak uzere diye. O kat icin yeterli olurmu sizce ?
    Alt kat da aynı alana sahip ise yeterli olacaktır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarthWorm

40m2 ev için kaç BTU almalıyım ? Kışın ısınmak içinde işimizi görsün Muğla da yaşıyorum ekşi dereceleri görmüyoruz
    Merhaba. 40m2 alan için 24000 btu bir klima gerekli olur.

Saygılarımla...
  • merhabalar hocam.

ben izmir'de yaşıyorum. sadece soğutma amaçlı klima alacağım. oturma odası 12 metrekare ama yatarken kapıyı falan açıp yatak odasını da soğutmak istiyorum, orası da 12 metrekare. bu sebeple 12binlik düşünüyorum almayı. sadece soğutma özellikli kullanacağımdan çok pahalı bir şey bakmıyorum. önerebileceğiniz marka model var mıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1warsangel1

merhabalar hocam.

ben izmir'de yaşıyorum. sadece soğutma amaçlı klima alacağım. oturma odası 12 metrekare ama yatarken kapıyı falan açıp yatak odasını da soğutmak istiyorum, orası da 12 metrekare. bu sebeple 12binlik düşünüyorum almayı. sadece soğutma özellikli kullanacağımdan çok pahalı bir şey bakmıyorum. önerebileceğiniz marka model var mıdır
    Merhaba hocam. Bu tercihinizle birlikte klimanın yerinin iyi seçilmesi gerekir. Mümkün mertebe engelsiz bir şekilde diğer alana da üfleme yapabilmelidir.

Uygun fiyatlı olarak

E.C.A Syplos

Vessen VTXN

Arçelik Ekolojik

marka ve modellerini tavsiye edebilirim. Bu 3 cihaz arasında seçim yaparken bölgenizde hangisinin servisi daha yaygın ise onu da gözeterek,sıradan giderek tercih yapmanız uygun olur.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam butceyi kesinlikle zorlayacak ama almisken iyisini alayim diyorum. Sadece sogutma da kullanilacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Hocam butceyi kesinlikle zorlayacak ama almisken iyisini alayim diyorum. Sadece sogutma da kullanilacak.
    Bütçenizi zorlayacak olsa bile bir kere almış olacaksınız. Bir kere alırken zorlasa bile U-Crown alma imkanınız varsa direkt tercih edin derim...

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam. Bu tercihinizle birlikte klimanın yerinin iyi seçilmesi gerekir. Mümkün mertebe engelsiz bir şekilde diğer alana da üfleme yapabilmelidir.

Uygun fiyatlı olarak

E.C.A Syplos

Vessen VTXN

Arçelik Ekolojik

marka ve modellerini tavsiye edebilirim. Bu 3 cihaz arasında seçim yaparken bölgenizde hangisinin servisi daha yaygın ise onu da gözeterek,sıradan giderek tercih yapmanız uygun olur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba. İzmir'se 30 metre kare salanum için klima arayışındayım. Oda gğneş görüyor. Marka ve modeö önerebilir misiniz?

• Merhaba
    16m2 1.Katta çok sıcak ve güneş gören bir mutfağımız var. fransız balkon olmasına rağmen sıcaktan durulmuyor. Özellikle yemek yaparken vantilatör çalıştırmamıza rağmen İzmir sıcağında rahat edemiyoruz.
    Tavsiyeniz ne olur?
    Hocam 27m2 odayı sizlerinde soğutur demenizden ötürü kararımız ururu. max çıkabildiği soğutma da 18.000btu olunca yeter diye düşündüm.

Servisi aradım bu cumartesi - cuma günü ayarlamaya çalışacağım kurulumu.

Bu arada ururu ses seviyesi shiraya göre nasıl hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum,teşekkür ederim.

Sadece soğutma özellikli cihaz ev tipi sınıfında yok malesef.

Fiyatı performansına göre uygun olan cihazlar arasında

Japon diye adlandırdığımız yüksek fiyatlı cihazlara çıkmadan

Sigma Plus INVDMG serisi

Demirdöküm A5 Performans serisi

Bu iki seriyi önerebilirim.

İkisi birbirine eşdeğerdir.

Daha uygun fiyat bandında

Sigma Comfort INVDMS

Demirdöküm A5

E.C.A Syplos

Airfel LTXN - Vessen VTXN

Arçelik Prosmart Wi-Fi

serilerini önerebilirim.

Isıtma ihtiyacınız olsa bile ısıtma ve soğutmada listenin başından başlayarak tercih sıralaması yaptığınızda bu cihazlar memnun edecektir.

Alıntıları Göster
    Merhabalar üstadım. Alıntıdaki bu markalarda sıraya göre ve servise göre hareket edilmesini tavsiye ediyorsunuz genellikle. Bu sıralamada bir değişiklik var mı? Mesela son zamanlarda hiç DD A5 önermiyorsunuz :) A5 performansı ise önermeye devam etmişsiniz. Ben hala buradaki markalara bakıyorum sırayla ve bütçem el verdiği kadar. Ama kararsız olduğum bi kaç nokta var :S

Mesela benim kullanacağım oda 36m2 ama çatı katı olduğu için normalden baya alçak bir tavan. normalde 36m2 bi oda 110-120 m3 gelirken bizim oda alçaklığından ötürü 70-75 m3 gelir. o yüzden 12000 btu yeter mi acaba diye düşünüyorum. yine alçaklığından ötürü ses daha fazla yankı yapacağından en sessizini bulmaya çalışıyorum. bütçem de fazla olmadığından kalakaldım öyle .. ben alamadan kış gelecek. o yüzden bir danışmak istedim.

3000TL bütçe ile sizce ne almalıyım (neler alınabilir)?

Şimdiden burada verdiğiniz bir çok değerli bilgiden ötürü teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ottogünsche

Hocam merhaba. İzmir'se 30 metre kare salanum için klima arayışındayım. Oda gğneş görüyor. Marka ve modeö önerebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. Bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamnightrider

Merhaba
    16m2 1.Katta çok sıcak ve güneş gören bir mutfağımız var. fransız balkon olmasına rağmen sıcaktan durulmuyor. Özellikle yemek yaparken vantilatör çalıştırmamıza rağmen İzmir sıcağında rahat edemiyoruz.
    Tavsiyeniz ne olur?
    Merhaba hocam. Bütçeniz nedir acaba ? Ayrıca binanın izolasyon durumu nedir ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

Hocam 27m2 odayı sizlerinde soğutur demenizden ötürü kararımız ururu. max çıkabildiği soğutma da 18.000btu olunca yeter diye düşündüm.

Servisi aradım bu cumartesi - cuma günü ayarlamaya çalışacağım kurulumu.

Bu arada ururu ses seviyesi shiraya göre nasıl hocam ?
    Şimdiden hayırlı olsun hocam. Vakum işlemine mutlaka ve mutlaka dikkat ediniz. 27m2 alanda bu model yeterli gelecektir.

Ururu Sarara ile Shira'nın ses seviyesi arasında uçurum fark yok. Hemen hemen aynı diyebiliriz. Taze havayı açtığınızda Ururu Sarara az biraz daha sesli olabilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onercel

Merhabalar üstadım. Alıntıdaki bu markalarda sıraya göre ve servise göre hareket edilmesini tavsiye ediyorsunuz genellikle. Bu sıralamada bir değişiklik var mı? Mesela son zamanlarda hiç DD A5 önermiyorsunuz :) A5 performansı ise önermeye devam etmişsiniz. Ben hala buradaki markalara bakıyorum sırayla ve bütçem el verdiği kadar. Ama kararsız olduğum bi kaç nokta var :S

Mesela benim kullanacağım oda 36m2 ama çatı katı olduğu için normalden baya alçak bir tavan. normalde 36m2 bi oda 110-120 m3 gelirken bizim oda alçaklığından ötürü 70-75 m3 gelir. o yüzden 12000 btu yeter mi acaba diye düşünüyorum. yine alçaklığından ötürü ses daha fazla yankı yapacağından en sessizini bulmaya çalışıyorum. bütçem de fazla olmadığından kalakaldım öyle .. ben alamadan kış gelecek. o yüzden bir danışmak istedim.

3000TL bütçe ile sizce ne almalıyım (neler alınabilir)?

Şimdiden burada verdiğiniz bir çok değerli bilgiden ötürü teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

Orta sınıftan giriş sınıfına doğru bir sıralama sayılabilir. Hala geçerlidir. Bütçe odaklı olarak tavsiyede bulunmaya çalıştığım için çoğu zaman A5 de bütçeyi aşabiliyor. Yoksa A5 de hala tercih edilebilir bir cihazdır.

36m2 alan aslında 18000 btu için sınırda. Alçak tavan olduğu için avantajı olabilir ancak çatı kat olduğu için bu avantajı geri almış oluyor. Yani yine 18000 btu bir cihaz tercih etmeniz uygun olur.

12000 btu ise yetersiz kalacaktır ve malesef 18000 btu en uygun cihazların bile fiyatları daha yukarıda...(Örneğin Vessen,E.C.A gibi cihazlar uygun fiyatlı olup fiyatına göre gayet iyi cihazlardır.)

Saygılarımla...

Vakum konusunda dikkatliyim hocam da kaç dakika lazım teknik ekipler genelde 5dakika yeterli diyor siz ne diyorsunuz?

Kağıt üstünde ururu bir tık sessiz ama taze hava ne kadar ses yapar hocam? Dış ünite mi iç ünite mi ses yapar daha çok? Ve bu yapılan ses çok olur mu taze hava alıp açmayacaksak sıkıntı olur bize.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Vakum konusunda dikkatliyim hocam da kaç dakika lazım teknik ekipler genelde 5dakika yeterli diyor siz ne diyorsunuz?

Kağıt üstünde ururu bir tık sessiz ama taze hava ne kadar ses yapar hocam? Dış ünite mi iç ünite mi ses yapar daha çok? Ve bu yapılan ses çok olur mu taze hava alıp açmayacaksak sıkıntı olur bize.
    Normal şartlarda rahatsız edecek,dikkat dağıtacak veya kafanıza takılacak kadar bir ses farkı olmaz. Bu konuda içiniz rahat olsun.

5 dakika yeterlidir. Aslında vakum süreden ziyade ibre takip edilerek yapılmalıdır. Ancak genel olarak 15 dakika kadar yapmaları için diretirseniz iyi olur.

Saygılarımla...
    Vakum konusu tamam hocam.

Şimdi teknik serviste shira daha sessiz diyince hak verdim. Bu taze hava modunu kapatabiliyoruz değil mi ? Ya da taze hava modu açıkken uyuyabiliyoruz değil mi ? Keşke bunun da açık kapalı desibel farkını yazsalardı. Bunu test etme imkanımızda ne yazıkki yok.

Çok sessiz isteyip en üst segment cihaz alıp bu da ses yapıyor dersem çok üzülürüm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 26 Ağustos 2019; 19:4:17 >
  • quote:

Vakum konusu tamam hocam.

Şimdi teknik serviste shira daha sessiz diyince hak verdim. Bu taze hava modunu kapatabiliyoruz değil mi ? Ya da taze hava modu açıkken uyuyabiliyoruz değil mi ? Keşke bunun da açık kapalı desibel farkını yazsalardı. Bunu test etme imkanımızda ne yazıkki yok.

Çok sessiz isteyip en üst segment cihaz alıp bu da ses yapıyor dersem çok üzülürüm .
    Normal çalışan bir cihazda bu kadar fark oluşması mümkün değil. Özelliği kapatabiliyorsunuz. Bu ses farkını "belki" anlayamayabilirsiniz bile. Bu segmentte bir cihazda böyle bir şikayet olması çok çok zayıf bir ihtimal. Cihazın kesinlikle de rahatsız edici bir sesi olmadığını söyleyebilirim.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 20542055205620572058
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.