Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2054. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20522053205420552056
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omrkt03

Teşekkür ederim. Elbette paylaşmaya çalışırım. Vakum işlemine özellikle dikkat edeceğim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün mitsubishi Electric de geldi. Multi sistem önerdi bir tane 18 bir tane 9 ikiside zen dedi 11000tl dedi.

Bir tek zen fiyatına 7000 küsür dedi 18binlik. 12 binlik zen için 6bin dedi.

Krigamine elimizde yok yakın zamanda temin edemiyoruz şuan dedi.

Enviro için de fiyat verdi ama not almadım onu almam diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam. Malesef klima ile yapılan ısıtmada hava bir nebze kurur. Bunu engelleyen klimalar var ki onlar çok pahalıdır(Daikin Ururu Sarara gibi). Evde çok hassas bireyler var ise onlar için klima ve beraberinde nemlendirme cihazı kullanılabilir. Ancak normal şartlarda biraz havayı kurutur ve hassas olmayan bir kişiyi çok rahatsız etmez.

Klimanın 1kW harcayıp 4kW ısıtması olayı gerçektir. Ancak birden fazla etkene bağlıdır.

Öncelikle klima,havada bulunan serbest enerjiyi,ısıyı taşımak için enerji kullanır. Yani siz ortamı ısıtırken veya soğuturken,dış ortamdan(ısıtma) veya iç ortamdan(soğutma) ısı emen,ısı transferi sağlayan soğutucu akışkanı basınçlandırıp devirdaimini sağlayan kompresörü beslersiniz.

Yani,klima havada bulunan ısı enerjisini bir ortamdan başka bir ortama taşımak için enerji kullanır. Bu enerjiyi çeken de en başta kompresördür. Klimanın verim ve tasarrufu burada saklıdır. Elektrikli ısıtıcılar rezistans içerirler. Rezistans,elektriğe direnç uygulayarak ısınan bir telden oluşur. Rezistans,elektrik enerjisini direkt ısıya çevirir. Yani burada elektriği ısı üretmek için kullanırsınız. Burada COP 1'e yakındır. Yani verimlilik 1'e 1 oranına yakındır.

Ancak klima sisteminde elektrik enerjisi,kompresörün elektrik motorunu çevirmek için kullanılır. Doğrudan ısı üretmek için kullanılmaz.

Yani rezistans,elektrikten ısıyı üretir. Klima sistemi ise elektriği,zaten havada var olan ısıyı alıp başka ortama taşımak için kullanır. Rezistansta olduğu gibi ısı elde etmek için enerji harcamazsınız,ısı zaten havada mevcuttur. A

Klimanın 1'e 4 oranının sırrı budur temel olarak. Zaten var olan ısıyı kullandığınız için ısı üretmeye enerji harcamazsınız.

Ancak başta belirttiğim gibi bu verimlilik değeri bazı etkenlere bağlı olarak düşebilir.

En önemli etken ısıtmada düşük,soğutmada yüksek dış ortam sıcaklıklarıdır.

Aynı zamanda her klima aynı performansa sahip olamaz. Kompresörün kalitesi,ısı transfer elemanlarının yüzey alanının boyutu(kondanser ve evaporatör büyüklüğü) gibi etkenler,yani üreticiden veya klimanın çalıştığı ortamdaki hava şartları bu verimlilik değerini etkiler.

Bütçeniz yeterli ise

Daikin Shira Plus 15000

Panasonic Etherea Z-TKE 15000

Mitsubishi Heavy Industries ZS-S Premium 18000

Mitsubishi Electric AP Enviro 18000

Fujitsu LMCA 14000

marka ve modellerini tavsiye edebilirim.

Daha uygun fiyat bandında

Demirdöküm A5 Performans 18000

Demirdöküm A5 18000

E.C.A Syplos 18000

Airfel LTXN 18000

Vessen VTXN 18000

bu marka modelleri de daha uygun olup memnun edecek sınıfta tavsiye edebilirim. Listenin üst sıralarından başlayarak tercihte bulunmanızı tavsiye ederim. Servis yaygınlığını da gözetiniz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    İlginiz için teşekkürler.

DD Performans 18000 fiyatı uygun görünüyor. Acaba ısıtma deneyimi nasıl bilginiz var mı? Havayı kurutma miktarı belirgin hissediliyor mu? Bir de anlattığım oda ölçüleri için ısıtma kapasitesi konusunda sorun yaşama ihtimalimiz var mıdır? Daha yüksek kapasiteli bir ürün gerekir mi?

Shira 15000 btü fiyatı 10k civarında görebildiğim. Piyasada ne kadara bulabiliriz acaba? Bir de değer mi bu fiyat farkına? Yani 10 20 30 fark etmez diyecek maddi durumum yok ama zorlayıp 10 verebilirim de buna değer mi :)

Bir de bu ürünlerin ısıtma ve soğutma tüketimleri ne düzeydedir? Bahsettiğim oda için kışın 0'ın altına düşmeyen yazın 35 derece civarında dış ortam durumunda soruyorum. A5 Performans teknik bilgilerinde soğutma 1,55 ısıtma 1,43 kw yazıyor. Bu maksimum çalışma hızında tüketimini ifade ediyor doğru mu? Yani 10 saatte bunun 10 katını harcaması beklenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

Hocam bugün mitsubishi Electric de geldi. Multi sistem önerdi bir tane 18 bir tane 9 ikiside zen dedi 11000tl dedi.

Bir tek zen fiyatına 7000 küsür dedi 18binlik. 12 binlik zen için 6bin dedi.

Krigamine elimizde yok yakın zamanda temin edemiyoruz şuan dedi.

Enviro için de fiyat verdi ama not almadım onu almam diye.
    Multi sistemde borulama+montaj ücreti hariçtir. Muhtemelen sadece ürün fiyatını verdiler. Şayet öyle ise fiyat iki ayrı klimadan daha fazla olur. Ayrıca klimalar aynı anda çalışacaksa dış ünite gücü iç ünitelerin gücüne eşit seçilmelidir. Yani 18+9 = 27000 btu dış ünite seçilmelidir. 27000 btu'dan 30000 btu'luk bir dış ünite uygundur. Acaba dış ünite gücü nasıl seçildi ?

Krigamine yerine Legendera için fiyat alabilirsiniz. Ancak multi sistem aklınıza yatıyorsa ZEN iç üniteler ile tercih edilebilir. Ayrı klimalar için Krigamine olmadığına göre Legendera için fiyat almanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: bayt93

İlginiz için teşekkürler.

DD Performans 18000 fiyatı uygun görünüyor. Acaba ısıtma deneyimi nasıl bilginiz var mı? Havayı kurutma miktarı belirgin hissediliyor mu? Bir de anlattığım oda ölçüleri için ısıtma kapasitesi konusunda sorun yaşama ihtimalimiz var mıdır? Daha yüksek kapasiteli bir ürün gerekir mi?

Shira 15000 btü fiyatı 10k civarında görebildiğim. Piyasada ne kadara bulabiliriz acaba? Bir de değer mi bu fiyat farkına? Yani 10 20 30 fark etmez diyecek maddi durumum yok ama zorlayıp 10 verebilirim de buna değer mi :)

Bir de bu ürünlerin ısıtma ve soğutma tüketimleri ne düzeydedir? Bahsettiğim oda için kışın 0'ın altına düşmeyen yazın 35 derece civarında dış ortam durumunda soruyorum. A5 Performans teknik bilgilerinde soğutma 1,55 ısıtma 1,43 kw yazıyor. Bu maksimum çalışma hızında tüketimini ifade ediyor doğru mu? Yani 10 saatte bunun 10 katını harcaması beklenmez.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Isıtma konusunda gayet memnun kalacağınız bir cihazdır. Havayı kurutma durumu tüm klimalar için geçerli. Normal bir insan için belirgin bir hissiyat oluşturmayacaktır.

Yazmış olduğum kapasiteler ile sorun yaşamazsınız. Şüpheniz varsa 15000 btu olan cihazları 18000 btu seçebilirsiniz,izolasyon durumundan dolayı. Bu şartlar dahilinde Shira "Plus" alma imkanınız varsa fiyat farkına rağmen tavsiye edebilirim.

Bu haliyle bütçenizi aşıyorsa yine 18000 btu'luk DD A5 Performans gayet memnun edecektir. Isıtmasından da memnun kalınan bir cihazdır.

Inverter cihaz olduğu için tüketim için net bir şey söylemek mümkün olmaz. Püf noktası şudur ; Inverter cihaz uygun ayarda ne kadar uzun süreli çalışırsa o kadar tasarruflu olur. Aç-Kapa şeklinde kullanım tüketimi arttırır. Sürekli olarak max veya nominal güçte çalışması mümkün değil. Takriben 400-500 Watt değerlerine inebilir.

Saygılarımla...

Legendera bir tık aşıyor bütçeyi hocam. İlginç bir şekilde gelen kişi de Legendera önermedi bize görüntüsü çok güzel ama fiyatı kadar edecek bir klima değil dedi bana. Krigamine olsun zen olsunn performans olarak daha iyidir dedi. Daha güçsüz gibi yorumlarda bulundu ben öyle anladım. Güce gelecek olursak montajı soracağım, fakat ikisi aynı anda çok rahat çalışır dedi bana. İşin gerçeği ikisi için 11bin dediler ama bu da benim bütçeden fazla ziyadesiyle. Ama aklımda bu multiyi soktu bilmiyorum.

Bugün de ururuya gittim baktım dış ünitenin jelatinlari dahi duruyor. Ama bir klima ne kadar çirkin olabilirse o kadar çirkin 😁

Bir de ogün bir yerlerde ururu için, hava tazeleme sadece sıcak havada olur denmişti. doğruluğu var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 22 Ağustos 2019; 21:23:10 >
  • quote:

Legendera bir tık aşıyor bütçeyi hocam. İlginç bir şekilde gelen kişi de Legendera önermedi bize görüntüsü çok güzel ama fiyatı kadar edecek bir klima değil dedi bana. Krigamine olsun zen olsunn performans olarak daha iyidir dedi. Daha güçsüz gibi yorumlarda bulundu ben öyle anladım. Güce gelecek olursak montajı soracağım, fakat ikisi aynı anda çok rahat çalışır dedi bana. İşin gerçeği ikisi için 11bin dediler ama bu da benim bütçeden fazla ziyadesiyle. Ama aklımda bu multiyi soktu bilmiyorum.

Bugün de ururuya gittim baktım dış ünitenin jelatinlari dahi duruyor. Ama bir klima ne kadar çirkin olabilirse o kadar çirkin 😁

Bir de ogün bir yerlerde ururu için, hava tazeleme sadece sıcak havada olur denmişti. doğruluğu var mıdır ?
    Multi sistemin tek avantajı tek dış ünite bulundurması. Mevsim geçişlerinde bir odada ısıtma,diğer odada soğutma ihtiyacı vs. olursa multi klimada bunu sağlayamazsınız. İç üniteler aynı konumda çalışmalıdır. Krigamine ile Legendera çok yakın cihazlar. Ancak Zen serisi bir alt sınıftadır.

Mitsubishi Electric'e alternatif düşünürseniz M.Heavy Diamond serisinin yeni olan ZSX-W kodlu olan cihazına bakmanızı tavsiye ederim.

Ururu Sarara yeni versiyonu malesef çok tipsiz. Daikin FTXR serisi bir önceki Ururu Sarara idi. O daha güzeldi.

Hava tazeleme işlemi üfleme sıcaklığının çok fazla değişeceği şartlarda çalışmayabilir,üfleme sıcaklığını olumsuz etkilememek adına.

Saygılarımla...

• Son olarak ona da bakacağım hocam, bir o kaldı zaten yarında ona bakacağım hocam.

Zenden vazgeçtim hocam ben adam ısrarla zen ve Enviro diyor başka bişe demiyor altında biraz bit yeniği aradım açıkçası. Ne legendera ne kirigamine. Hatta kirigamine için Erzurum da falan olmanız lazım dedi alakayı da anlamış değilim işin gerçeği.

Multi de almam muhtemelen ben taşınırken falan uğraşamam o sistemle ben muhtemelen.

Ururu içinde mod olarak sadece sıcak modda çalıştığını demişti biri. Soğuk modda hava tazeleme yapmaz yazmıştı bunu sormuştum size ide.

Bayi de bugün ona sürekli dışarıdan temiz havayı odaya verir dedi o da hatalı bilgi sanırım. İçerideki havayı dışa atar sürekli taze hava verir dedi bilmiyorum artık.

• quote:

Inverter cihaz olduğu için tüketim için net bir şey söylemek mümkün olmaz. Püf noktası şudur ; Inverter cihaz uygun ayarda ne kadar uzun süreli çalışırsa o kadar tasarruflu olur. Aç-Kapa şeklinde kullanım tüketimi arttırır. Sürekli olarak max veya nominal güçte çalışması mümkün değil. Takriben 400-500 Watt değerlerine inebilir.

Hocam 500 Watt ısıtma için mi soğutma için mi? Bu düzeylere inmesi mümkün mü gerçekten? Odun sobasından çok daha ucuza gelecek o halde, üstelik tozu dumanı olmayacak.
  • gencturk33 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız İçin teşekkürler yeni gördüm
    Cihazın yerine gf60 6.1 kW cihaz takıldı. Şu an oda soğuyor ama 1.1 kW bu kadar fark yaratır mı benim de tereddütüm var.
    Bendeki ap50 mi sorunluydu aceba diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @klima5505
    merhabalar,
    aşağı yukarı tam 1 haftadır, tek kelime yazmadan onlarca sayfa yazıyı, sayısız mesajını okuyarak klima aldıran adam :)
    @klima5505 bitmez tükenmez paylaşımların ve sınırsız bilgi paylaşımın için teşekkürler.
    bu konuya ilk mesajım, ama 6-7 gündür nerdeyse hergün okudum, sonunda DD A5 performans 12000 BTU klima aldım.
    Bugün montajı yapıldı, vakum nedir bilmezken, başında vakumlanmasını bekledim,
    üniteler arası bağlantı borularının bakır olması gerekiyormuş! baktım sarı bakır gibiydi, kutudan çıkan orjinal boruyu kullandılar, sanırım DD bakır boru koyuyor kutuya.
    İzlenimlerim ve klima hakkında yorumum ise,
    Adana sıcağında salt soğutma amacıyla kullanmak ve kendi çapımız ve ihtiyacımızın orta noktası olarak bu klimaya karar kıldık (@klima5505'in sayısız yorumundaki tavsiyeleri etkili oldu inkar edilemez).
    sonuç, henüz ilk günü bilemiyorum ama ilk izlenimleri ve servisin özeni takdire şayandı doğrusu.
    çok önemsenen vakum olayının püf noktalarını bilemiyorum ama sonuçta, adamlar resimlerde gördüğüm makinayı bağlayıp 15 dk civarı çalıştırdı, heralde doğru yapmışlardır diye düşünüyorum, makinayı bağlayıp niye doğru yapmasın ki, paranoya olmaya gerek yok diye düşünüyorum :)
    DD A5 performans serisini bulmakta baya bir sıkıntı çektim, fabrikasında bile yoktu, en azından şuan yoktu. İnternetten 3.660 TL kargo dahil aldım.
    elektrik ve sigorta bağlantısını da gelen servise ücret karşılığı yaptırdım, makul bir fiyattı, kullandığı malzemeler ve işçilik dahil 70 tl verdim bence makul, elektrikçi çağırsam daha fazlası ve daha özensizi olacaktı menun kaldım.
    Servise gelince, adamlar duvar delerken yere dökülen tozları bile süpürdüler, daha ne olsun, bence 10 numara, sigortayı takarken ve elektriği bağlarkenki işçiliği ise benim diyen elektrikçiden geri kalmazdı 70 tl sonuna kadar değdi.
    sonuçta klima fonksiyonel olarak ve şuana kadarki birkaç saatlik çalışmasıyla bence fiyatını hakediyor.
    burda okuduğum sayısız yorumun bana katkısı gibi bu yorumum da birilerine katkı sağlar umarım, @klima5505 ise şahsım nezdinde ayrıca teşekkürü hak ediyor.
    Saygılar.
    Not: Bu forumu bu yüzden seviyorum, araba alırken oku, telefon alırken oku, klima alırken oku, pc alırken oku daha ne olsun,bilgi paylaştıkça güzel.

Merhaba hocam. Tavsiyelerinizden Demirdöküm A5 performans almayı düşünüyordum ama babam da tutturdu siemens al diye. Bütün beyaz eşyaları siemens babamın. Takıntısı var biraz :) bi tanıdığından 18000 lik siemens için taksitli 5000 tl fiyat almış. Ben 12000 lik düşünüyordum aslında. 32 m2 bir ofis için ısıtma ve soğutma için kullanılcak. Duvarlar içerden mantolama yapıldı. Asma tavan ve çatısı çok önceden yapılmış 1 cm lik beton tarzı bir malzeme. Önceden garaj olarak kullanılırdı. Asma tavan üstü ısı yalıtımı için şu an bir şey düşünmedik ama ihtiyaç olursa bir şeyler yapılabilir. Siemens klima hakkında bilginiz nasıldır? 12000-18000 tavsiyenizi de öğrenebilir miyim? 5000 civarında daha iyi bir cihaz önerir misiniz?

• quote:

Son olarak ona da bakacağım hocam, bir o kaldı zaten yarında ona bakacağım hocam.

Zenden vazgeçtim hocam ben adam ısrarla zen ve Enviro diyor başka bişe demiyor altında biraz bit yeniği aradım açıkçası. Ne legendera ne kirigamine. Hatta kirigamine için Erzurum da falan olmanız lazım dedi alakayı da anlamış değilim işin gerçeği.

Multi de almam muhtemelen ben taşınırken falan uğraşamam o sistemle ben muhtemelen.

Ururu içinde mod olarak sadece sıcak modda çalıştığını demişti biri. Soğuk modda hava tazeleme yapmaz yazmıştı bunu sormuştum size ide.

Bayi de bugün ona sürekli dışarıdan temiz havayı odaya verir dedi o da hatalı bilgi sanırım. İçerideki havayı dışa atar sürekli taze hava verir dedi bilmiyorum artık.
    Durum nedir hocam ?

Ururu Sarara'da içeri nem verme ısıtmada,içerden nem alma soğutmada,havalandırma iki modda kullanılabilir.

Soğuk iklimde ısıtma performansı daha yüksek olduğu için böyle demiş olabilir,ancak yine de mantıklı bir ifade değil.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: bayt93

quote:

Hocam 500 Watt ısıtma için mi soğutma için mi? Bu düzeylere inmesi mümkün mü gerçekten? Odun sobasından çok daha ucuza gelecek o halde, üstelik tozu dumanı olmayacak.
    Merhaba. Soğutma için geçerli hocam. Ancak ısıtmada da çok düşük hava sıcaklıkları haricinde yine sürekli çalışırsa bu tüketimler yakalanabilir. Bu düzeylere inmesi yine sürekli olan bir çalışma ile mümkündür.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: carpediem76

@klima5505
    merhabalar,
    aşağı yukarı tam 1 haftadır, tek kelime yazmadan onlarca sayfa yazıyı, sayısız mesajını okuyarak klima aldıran adam :)
    @klima5505 bitmez tükenmez paylaşımların ve sınırsız bilgi paylaşımın için teşekkürler.
    bu konuya ilk mesajım, ama 6-7 gündür nerdeyse hergün okudum, sonunda DD A5 performans 12000 BTU klima aldım.
    Bugün montajı yapıldı, vakum nedir bilmezken, başında vakumlanmasını bekledim,
    üniteler arası bağlantı borularının bakır olması gerekiyormuş! baktım sarı bakır gibiydi, kutudan çıkan orjinal boruyu kullandılar, sanırım DD bakır boru koyuyor kutuya.
    İzlenimlerim ve klima hakkında yorumum ise,
    Adana sıcağında salt soğutma amacıyla kullanmak ve kendi çapımız ve ihtiyacımızın orta noktası olarak bu klimaya karar kıldık (@klima5505'in sayısız yorumundaki tavsiyeleri etkili oldu inkar edilemez).
    sonuç, henüz ilk günü bilemiyorum ama ilk izlenimleri ve servisin özeni takdire şayandı doğrusu.
    çok önemsenen vakum olayının püf noktalarını bilemiyorum ama sonuçta, adamlar resimlerde gördüğüm makinayı bağlayıp 15 dk civarı çalıştırdı, heralde doğru yapmışlardır diye düşünüyorum, makinayı bağlayıp niye doğru yapmasın ki, paranoya olmaya gerek yok diye düşünüyorum :)
    DD A5 performans serisini bulmakta baya bir sıkıntı çektim, fabrikasında bile yoktu, en azından şuan yoktu. İnternetten 3.660 TL kargo dahil aldım.
    elektrik ve sigorta bağlantısını da gelen servise ücret karşılığı yaptırdım, makul bir fiyattı, kullandığı malzemeler ve işçilik dahil 70 tl verdim bence makul, elektrikçi çağırsam daha fazlası ve daha özensizi olacaktı menun kaldım.
    Servise gelince, adamlar duvar delerken yere dökülen tozları bile süpürdüler, daha ne olsun, bence 10 numara, sigortayı takarken ve elektriği bağlarkenki işçiliği ise benim diyen elektrikçiden geri kalmazdı 70 tl sonuna kadar değdi.
    sonuçta klima fonksiyonel olarak ve şuana kadarki birkaç saatlik çalışmasıyla bence fiyatını hakediyor.
    burda okuduğum sayısız yorumun bana katkısı gibi bu yorumum da birilerine katkı sağlar umarım, @klima5505 ise şahsım nezdinde ayrıca teşekkürü hak ediyor.
    Saygılar.
    Not: Bu forumu bu yüzden seviyorum, araba alırken oku, telefon alırken oku, klima alırken oku, pc alırken oku daha ne olsun,bilgi paylaştıkça güzel.
    Merhaba.

Ben teşekkür ederim hocam. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. Önemli olan budur.

İzlenimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Memnun kalmanıza çok sevindim. Hayırlı olsun.

İşinin ehli iyi bir servisin denk gelmesi çok güzel bir şans. İleride arıza vb. olursa yine aynı servis gelirse aynı itina ile ilgi göstereceklerdir diye düşünüyorum.

Vakum konusunda içiniz rahat olsun. 15 dakika gayet güzel ve yeterli bir süre. Vakum pompasını bağladıktan sonra vakumu yapmışlardır.

Tekrar ben teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Tekrardan hayırlı olsun. Kesinlikle bilgi paylaştıkça güzelleşiyor ve çoğalıyor.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkunited

Merhaba hocam. Tavsiyelerinizden Demirdöküm A5 performans almayı düşünüyordum ama babam da tutturdu siemens al diye. Bütün beyaz eşyaları siemens babamın. Takıntısı var biraz :) bi tanıdığından 18000 lik siemens için taksitli 5000 tl fiyat almış. Ben 12000 lik düşünüyordum aslında. 32 m2 bir ofis için ısıtma ve soğutma için kullanılcak. Duvarlar içerden mantolama yapıldı. Asma tavan ve çatısı çok önceden yapılmış 1 cm lik beton tarzı bir malzeme. Önceden garaj olarak kullanılırdı. Asma tavan üstü ısı yalıtımı için şu an bir şey düşünmedik ama ihtiyaç olursa bir şeyler yapılabilir. Siemens klima hakkında bilginiz nasıldır? 12000-18000 tavsiyenizi de öğrenebilir miyim? 5000 civarında daha iyi bir cihaz önerir misiniz?
    Merhaba hocam. Siemens,Profilo,Bosch aynı özellikte klimalara sahip. Bu markalar Bosch Grubu'na ait.

Klimaları ise Midea üretimi. Midea,fiyatına göre iyi ürünler üreten bir marka. Rahatlıkla tercih edilebilir. 18000 Btu cihaz için 5000 TL,taksitli olarak iyi

bir fiyat,abartı değil ve normal.

Ancak 12000 btu yeterli olmaz. Mantolama bir avantaj sağlar ancak mekanın alanı için,yani 32m2 alan için 18000 btu klima uygun olur.

Bu doğrultuda babanız da bu markada kararlı ise tavsiye edebilirim. Midea da gayet iyidir.

Alternatif olarak E.C.A Syplos tavsiye edebilirim. En az Midea üretimi cihazlar kadar iyidir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Ben teşekkür ederim hocam. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. Önemli olan budur.

İzlenimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Memnun kalmanıza çok sevindim. Hayırlı olsun.

İşinin ehli iyi bir servisin denk gelmesi çok güzel bir şans. İleride arıza vb. olursa yine aynı servis gelirse aynı itina ile ilgi göstereceklerdir diye düşünüyorum.

Vakum konusunda içiniz rahat olsun. 15 dakika gayet güzel ve yeterli bir süre. Vakum pompasını bağladıktan sonra vakumu yapmışlardır.

Tekrar ben teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Tekrardan hayırlı olsun. Kesinlikle bilgi paylaştıkça güzelleşiyor ve çoğalıyor.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    İyi dilekleriniz için teşekkürler.
    Konu hakkında bilgilendirme çalışmalarınızın devamını dilerim.
    İlerde klimayla ilgili ekstrem izlenimlerim olursa yine yazarım. DD A5 performans Klimayla ilgili sorusu olanların sorularını da memnuniyetle elimden geldiğince cevaplarım.
    İyi forumlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: carpediem76

İyi dilekleriniz için teşekkürler.
    Konu hakkında bilgilendirme çalışmalarınızın devamını dilerim.
    İlerde klimayla ilgili ekstrem izlenimlerim olursa yine yazarım. DD A5 performans Klimayla ilgili sorusu olanların sorularını da memnuniyetle elimden geldiğince cevaplarım.
    İyi forumlar dilerim.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam,sağolun varolun. Fotoğraf ile desteklemeniz inanın çok güzel oldu.

İleriki dönemlerde de izlenimlerinizi duymaktan şahsım adına memnuniyet duyarım.

Mümkünse,kolay yerde ise uygun zamanınızda dış ünitenin de fotoğrafını alabilir miyiz?

Saygılarımla...

Üstad şimdi MHİ satan iklimsadan geliyorum. arkadaş fiyatları verdi. diamond 12 teşir için 6500TL; 18 için 7500; premium 18 için 7250; premium 12 için 5500.

Ama ürünlerin hepsi eski seri r410A gazlı ürünler. R32 gazları henüz gelmemiş. Ana MHİ bayilerine gelmiş bu yeni seriler. O bayilerde burada yok zaten.

Kirigamine 4 5 bayi ile görüştüm adana hatay osmaniye derken hiçbirinde kirigamine yok. Legendra da bütçeyi aşıyor 12 liği 8.700TL

bi aklım ururu bir aklım shira da kalıyor. MHİ de fiyatlar doğrultusunda fena gelmedi. Ama aklıma asıl yatanlar ururu ve shira plus.

Daikin teknik servisi ururu shiradan daha gürültülü dedi ama görüntü onu söylemiyor. Daikin ururu tipi dışında her alanda üstün hava tazeleme modu dahil değil her alanda çok iyi. Shira plus daha görselli güzel kibar bir klima sadece. Bir de 14k btu. Ama ururu 12k sının çıkabildiği son sınır 14k btu shira plus çıkamıyor o değere.

• quote:

Üstad şimdi MHİ satan iklimsadan geliyorum. arkadaş fiyatları verdi. diamond 12 teşir için 6500TL; 18 için 7500; premium 18 için 7250; premium 12 için 5500.

Ama ürünlerin hepsi eski seri r410A gazlı ürünler. R32 gazları henüz gelmemiş. Ana MHİ bayilerine gelmiş bu yeni seriler. O bayilerde burada yok zaten.

Kirigamine 4 5 bayi ile görüştüm adana hatay osmaniye derken hiçbirinde kirigamine yok. Legendra da bütçeyi aşıyor 12 liği 8.700TL

bi aklım ururu bir aklım shira da kalıyor. MHİ de fiyatlar doğrultusunda fena gelmedi. Ama aklıma asıl yatanlar ururu ve shira plus.

Daikin teknik servisi ururu shiradan daha gürültülü dedi ama görüntü onu söylemiyor. Daikin ururu tipi dışında her alanda üstün hava tazeleme modu dahil değil her alanda çok iyi. Shira plus daha görselli güzel kibar bir klima sadece. Bir de 14k btu. Ama ururu 12k sının çıkabildiği son sınır 14k btu shira plus çıkamıyor o değere.
    Merhaba hocam.

Ana M.H.I bayileri bölgenizde olmasa bile,kendileri ile görüşüp fiyat alabilirsiniz. M.H.I ile ortaklık kuran firma güvenilir. İsterseniz en azından R32 gazlı olan bu seriler için fiyat alabilirsiniz.

R410A olanlara gelince aslında kullanım açısından fark oluşturmazlar. Yani eski sayılmaz,hala tercih edilebilir.

Daikin'i yorumlarsak Ururu Sarara zaten başlı başına ayrı bir cihaz. Shira Plus'a gelince Krigamine serisine yakın olan bir cihazdır. Aradaki Emura ise tasarım

odaklıdır,Shira Plus Emura'dan üstündür. Bu nedenle ona hiç değinmedim.

Görsel açıdan sahip olduğu dezavantaj olmasa direkt olarak Ururu Sarara derim. Performans olarak tavsiye edersem direkt Ururu Sarara diyebilirim.

Legendera pahalı geldiği için bu cihaza yakın olan Shira Plus serisini tavsiye edebilirim.

M.H.I'da ise bu sınıfta Diamond serisi mevcut.

Krigamine tercih ederseniz o da R410A gazlıdır. Bu eski olduğunu düşündürmesin.

Buna göre bir mukayese yapmanızı tavsiye ederim,ona göre yorumlayalım.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 20522053205420552056
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.