Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: electro71 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
41.134
Cevap
352
Favori
3.302.711
Tıklama
Giriş
    118 Mesaj

iyi bayramlar
    mutfağa (19 m2) geçen ay 12 lik arçelik 12325 kodlu ürün aldım,pekte memnun değilim.altı saat 18 derecede çalıştırmama rağmen oda sıcaklığını 32 den ancak 27 ye indirebiliyor.Sevis bir kaç kere geldi çıkış sıcaklığı 6 derceye kadar iniyor olarak ölçü fakat neden oda sıcaklığını indiremiyor bilmiyorum dedi.Bu arada mutfakta sadece buzdolabı çalıştığı zamanlarda da pek değişen bişey olmuyor.mutfak 13:30-18:30 arasında güneş görüyor.ve bina yeni,yani mantolama var.inşallah kullandıkça deneyimlerimi daha detaylı anlatırım.

şimdi salona (28m2) maksimum 5 bin tl bütçeyle klima alacam.salon 15:30-18:30 arası tek cepheden güneş alıyor.24 lük klima almayı düşünüyorum.Belki 18 lik te yeter fakat mutfaktaki duruma düşmemek için 24 lük alacam.demir döküm A5 (4965 TL) veya Airfel(4649 TL) düşünüyorum.Tavsiyeleriniz benim için değerlidir.teşekkürler

1)https://www.trendyol.com/demirdokum/demirdokum-a5-a-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-3177117?boutiqueid=319989&merchantid=105353&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wDJPMyDINaRu4rtIPpPc2wuyEfJCEP8vKYZy7RBa9ASUSBYzgcAggwaAi72EALw_wcB
    2)https://www.trendyol.com/airfel/ltxn71u-24-000-btu-sez-inverter-klima-p-6693728?boutiqueid=322758&merchantid=106724&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wC-ZPyKiUdbLyW2C9SF6YJF_27eUJykyJBFSiMkXJONJWBSKL4ILVQaAmHcEALw_wcB
    |
    |
    Bahsedilenler: klima5505

• Teğmen
    196 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Midea alacaksanız Prime serisi için de fiyat almanızı tavsiye ederim. R32 gazlı yeni gelen seridir.

Demirdöküm A5

E.C.A Syplos

Midea Blanc şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    klima 5505 tavsiyeniz doğrultusunda demirdöküm a5 12000 btu (performans olmayan) çatı katındaki 30 metre kare odaya taktırdım 1 ay önce gayet başarılı soğutuyor şu an için tavsiyeniz için teşekkürler.

Orijinalden alıntı: kens

iyi bayramlar
    mutfağa (19 m2) geçen ay 12 lik arçelik 12325 kodlu ürün aldım,pekte memnun değilim.altı saat 18 derecede çalıştırmama rağmen oda sıcaklığını 32 den ancak 27 ye indirebiliyor.Sevis bir kaç kere geldi çıkış sıcaklığı 6 derceye kadar iniyor olarak ölçü fakat neden oda sıcaklığını indiremiyor bilmiyorum dedi.Bu arada mutfakta sadece buzdolabı çalıştığı zamanlarda da pek değişen bişey olmuyor.mutfak 13:30-18:30 arasında güneş görüyor.ve bina yeni,yani mantolama var.inşallah kullandıkça deneyimlerimi daha detaylı anlatırım.

şimdi salona (28m2) maksimum 5 bin tl bütçeyle klima alacam.salon 15:30-18:30 arası tek cepheden güneş alıyor.24 lük klima almayı düşünüyorum.Belki 18 lik te yeter fakat mutfaktaki duruma düşmemek için 24 lük alacam.demir döküm A5 (4965 TL) veya Airfel(4649 TL) düşünüyorum.Tavsiyeleriniz benim için değerlidir.teşekkürler

1)https://www.trendyol.com/demirdokum/demirdokum-a5-a-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-3177117?boutiqueid=319989&merchantid=105353&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wDJPMyDINaRu4rtIPpPc2wuyEfJCEP8vKYZy7RBa9ASUSBYzgcAggwaAi72EALw_wcB
    2)https://www.trendyol.com/airfel/ltxn71u-24-000-btu-sez-inverter-klima-p-6693728?boutiqueid=322758&merchantid=106724&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wC-ZPyKiUdbLyW2C9SF6YJF_27eUJykyJBFSiMkXJONJWBSKL4ILVQaAmHcEALw_wcB
    Merhaba.

Kompresör kendini erkenden kısıyor olabilir. Servis iç ortam sensörünün yerini değiştirmeyi denedi mi?

Demirdöküm ve Airfel arasında 1. sırada Demirdöküm'ü tavsiye ederim. Memnun kalacağınız bir cihazdır. 28m2 alana 24000 btu çok gelir. Ancak içim rahat olsun diyorsanız tercih edilebilir.

Hayırlı Bayramlar.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
    4950 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kaptan341

klima 5505 tavsiyeniz doğrultusunda demirdöküm a5 12000 btu (performans olmayan) çatı katındaki 30 metre kare odaya taktırdım 1 ay önce gayet başarılı soğutuyor şu an için tavsiyeniz için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhaba. İzlenimlerinizi paylaştığınız için ben teşekkür ederim. Memnun kalmanıza çok sevindim. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı dilerim.

Hayırlı Bayramlar.

Saygılarımla...
    |
    |

Merhaba WiFi cihazları nasıl görebilirim

Birçok satış sayfasında özellik olarak WiFi sekmesi yok

Tek tek açıp özelliklerine bakmam gerek bildiğiniz bir sayfa varmı

@klima5505

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Cihan

Merhaba WiFi cihazları nasıl görebilirim

Birçok satış sayfasında özellik olarak WiFi sekmesi yok

Tek tek açıp özelliklerine bakmam gerek bildiğiniz bir sayfa varmı

@klima5505
    Merhaba. Malesef sitelerde Wi-Fi özelliğini belirten,filtreleyen bir sekme yok.

Biraz daha hızlı olması adına ilgili ürünün ekranına geldiğinizde F3'e basıp Wi-Fi yazabilirsiniz. Bir kere yazmanız yeterlidir. İleriki aramalarınızda sadece F3'e basmanız yeterlidir. Ürün özelliklerinde Wi-Fi yazıyorsa direkt olarak gösterecektir.(F3 ile çıkan sekme kelime arama-bulma sekmesidir.)

Saygılarımla...
    |
    |
    Hocam öncelikle herkese tek yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Benim durum biraz karışık diyarbakırdayım bugün 45 dereceleri gördük baya sıcak klima vardı eski tip 24.000 lik 620₺ fatura gelince sattım şimdi klima alıcam sizden yardım istiyorum.

Yatak odası 14 metrekare arada 2 metrekarelik bir hol var holün bi tarafı 10 metrekarelik odaya açılıyor diğer tarafı da 9 Metrekarelik odaya açılıyor yatak odasına 18.000 lik bi klima alsam 3 odayı da serinletip tasarruf sağlayabilir miyim ?

Ya da multisplit klima alıp yatak odasına 9.000 salon var 24 metrekarelik oraya 12 diğer küçük odaya da 9.000 lik taksam mı daha ekonomik olur

Ve bu tarzlarda az elektrik harcayan klima önerisinde bulunmanızı istiyorum. Ben Demirdöküm a5 performans , baymak ve sigma plus arasında kaldım eğer multisplit olursa ne almalıyım hiç bi fikrim yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    118 Mesaj

Cevabınız için teşekkür ederim.servis üç defa geldi klimanın çıkış sıcaklığını ölçtü,en düşük fanda,18 derecede ve termometre nin metal ucunu klimanın içine kadar yerleştirdi bu durumda 6 dereceyi gördü.

Peki neden 19 m2 yi 6 saatte 27 derecenin altına düşüremiyor dediğimde cevap yok,bilmiyorum dedi servis.en son bu klima buraya küçük geliyor dedi.

Ben bi daha çağırayım servisi,sizin dediğiniz şekilde sensörün yerini değiştirin diyecem.

|
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1269 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pöh016

Benim durum biraz karışık diyarbakırdayım bugün 45 dereceleri gördük baya sıcak klima vardı eski tip 24.000 lik 620₺ fatura gelince sattım şimdi klima alıcam sizden yardım istiyorum.

Yatak odası 14 metrekare arada 2 metrekarelik bir hol var holün bi tarafı 10 metrekarelik odaya açılıyor diğer tarafı da 9 Metrekarelik odaya açılıyor yatak odasına 18.000 lik bi klima alsam 3 odayı da serinletip tasarruf sağlayabilir miyim ?

Ya da multisplit klima alıp yatak odasına 9.000 salon var 24 metrekarelik oraya 12 diğer küçük odaya da 9.000 lik taksam mı daha ekonomik olur

Ve bu tarzlarda az elektrik harcayan klima önerisinde bulunmanızı istiyorum. Ben Demirdöküm a5 performans , baymak ve sigma plus arasında kaldım eğer multisplit olursa ne almalıyım hiç bi fikrim yok
    Selamlar.

Öncelikte 18.000 btu klimayı yatak odanıza taktırmak çok büyük yanlış olur çarpılırsınız hasta eder sizi.

Bence salonunuza 12.000 btu klima taktırıp antreye de yatak odanızı görüyorsa antre ve diğer odalar da antreye bakıyorsa antreye 9000 btu taktırmanız daha mantıklı olur.

Şahsen bana kalsa üçünü de önermem tercih etmem. Midea, Daylux, Vessen, Airfell bu üçünden hangisini daha ucuza bulursanız onu alın Midea markası bir çok markaya üretim yapar Daylux Vessen, Airfell, Bosch Siemens vb...

Multisplit e hiç bulaşmayın verim alamazsınız.

• Er
    5 Mesaj

Bu söylediğim markaları inceledim en tassrruflusu sigma ile dd görünüyordu ama 🤔 +270₺ farkla 3 yıl daha uzatıyor garantiyi de daylux airfell var da midea ya hiç bakmamıştım bi de onu inceleyeyim teşekkürler 👍🏻

|
    |
    -YucukluSucurtam- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    5 Mesaj
    Dediğinizi inceledim 9luklar için söylüyorum.

Midea bilanc ın seer değeri 6.1 nominal soğutma sarfiyatı 821watt (100~1240) arası FİYAT: 3130₺

DD a5 performansın seer değeri 8.5 nominal soğutma sarfiyatı 590watt FİYAT: 3060₺

Sigma plus invdmg seer değeri 6.8

Nominal soğutma sarfiyatı 770watt (160~1500) arası FİYAT: 3500₺

Bu durumda en tasarruflusu dd a5 performans olarak gözüküyor, hem fiyat olarak da en uygunu ben dd almayı düşünüyorum siz ne diyorsunuz aylık sarfiyatta çok fark olur mu ?

|
    |
  • Er
    5 Mesaj

Hocam sizin Öneriniz nedir 2 veya 3 adet klima alıcam biri 12 diğer ikisi 9 luk olacak yukarıya yazdım dd sigma midea nın etiket değerlerini aralarında çok elektrik tüketimi farkı olur mu aylık düşündüğümüzde sadece soğutma kullanılacak, fark olmazsa eğer dd a5 performans, sigma plus indvmg, midea blanc arasından hangisini seçmem gerekir şimdiden teşekkürler

|
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    4950 Mesaj
    quote:

Hocam sizin Öneriniz nedir 2 veya 3 adet klima alıcam biri 12 diğer ikisi 9 luk olacak yukarıya yazdım dd sigma midea nın etiket değerlerini aralarında çok elektrik tüketimi farkı olur mu aylık düşündüğümüzde sadece soğutma kullanılacak, fark olmazsa eğer dd a5 performans, sigma plus indvmg, midea blanc arasından hangisini seçmem gerekir şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

Bulunduğunuz bölgenin sıcağı sert geçiyor. Bu nedenle imkanınız varsa 3 cihazı da DD A5 Performans veya Sigma INVDMG olarak seçmenizi tavsiye ederim. Tüketim olarak da fark edecektir. Çünkü bu iki seri performansını yüksek dış sıcaklıklarda daha iyi muhafaza eder. Midea Blanc,A5,Sigma INVDMS 2. sırada tercih edilebilir.

Saygılarımla...
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    4950 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gondorun Vekilharcı

merhaba hocam bütçem en fazla 3000 tl salon 20-22 m2 hangi model klimayı önerirsisiniz?(izmir)
    Merhaba hocam.

Demirdöküm A5

E.C.A Syplos

Airfel LTXN

Bu marka ve modellerin 12000 btu'luk olanını önerebilirim. Bütçenize uygundur,memnun edecektir.

Saygılarımla...
    |
    |

Orijinalden alıntı:

quote:

Orijinalden alıntı: creatures

quote:

Orijinalden alıntı: creatures

Arkadaşlar klima bakmaya başladım önerilerinize ihtiyacım var.

27 m2 kapısı olmayan olan salon için (5 m2 hole açılıyor)

Ev güney cepheli ve tüm odaları güneye bakmakta. İstanbulda oturmaktayım.

Evdeki ilk yazım olacak ve sıcak olacağını tahmin ediyorum :)

12000btu mu yada 15000 - 18000 btu mu tavsiye edersiniz?

Salonda iki kişi oturacağız.

MSZ-GE serisine fiyat/performans olarak ne önerirsiniz?

53 NQV 035M alsam işimi görür mü?

Klimayı soğutma ağırlıklı kullanacağız.

Teşekkürler,

Sorum arkadalarda kaldı ancak yukarıya gelen cevaplardan bana 18000 btu civarı bir klimanın yeteceğini öğrendim.

kocausta fiyat performans olarak ve maksimum bütçe 4000TL olsa bana CARRİER XPOWER GOLD 53 NQV 050M mı önerirsiniz?

Fiyatı 2500TL civarı sanıyorum.

Teşekkürler,

Evet onu öneririm.

Yıllardır kendini kendini her şekilde kanıtlamış kaliteli makinalar AC'ler.

Alıntıları Göster
    Bu bir teşekkür mesajı olacak.
    Şu sıcak yaz günlerinde halen aynı klimayı, hiç bir problem yaşamadan kullanıyorum. Dile kolay 7 sene olmuş.
    Önerileriniz için teşekkürler.

Benzer şekilde klima almayı düşünen kullanıcılar için de bir kullanıcı deneyimi olsun istedim.
    |
    |

• Çavuş
    69 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Aleyküm selam hocam,rica ederim.

Arçelik'te 18560 kodlu seriyi önerebilirim. R32 Gazlı,Siyah Camlı olan cihazdır.

Beko'daki karşılığı 51855 kodudur.

Düz Beyaz isterseniz 18565 kodlu cihazı tavsiye edebilirim.

Beko'daki kodu 51865'dir.

Hayırlı Bayramlar.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam teşekkürler. Bir soru daha aklıma takılan : Demirdöküm A5 Performans A+++ ile Demirdöküm A5 A++ arasında ne fark var. 18000 lik alacağım aralarındaki fiyat farkı neredeyse 1000 TL ciddi performans farkı var mıdır ?? Eğer yoksa mesela A5 Performans A+++ yerine biraz daha para koyarak 24000 lik Demirdöküm A5 A++ tercih edilebilir. Yorumunuz nedir tabi ciddi performans farkı yoksa az para verip 18000 lik Demirdöküm A5 A++ almak benim tercihim olur. Ben salona koyacağım yaklaşık 35-40 metrekare salon diğer odalara da serinliği gitsin istiyorum, koridor yaklaşık 2 metre ve koridor 2 ufak odaya açılıyor diyebiliriz. Tavsiyeniz nedir ?? Çok teşekkürler.
    |
    |

• Çavuş
    69 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: walkersky

Hocam teşekkürler. Bir soru daha aklıma takılan : Demirdöküm A5 Performans A+++ ile Demirdöküm A5 A++ arasında ne fark var. 18000 lik alacağım aralarındaki fiyat farkı neredeyse 1000 TL ciddi performans farkı var mıdır ?? Eğer yoksa mesela A5 Performans A+++ yerine biraz daha para koyarak 24000 lik Demirdöküm A5 A++ tercih edilebilir. Yorumunuz nedir tabi ciddi performans farkı yoksa az para verip 18000 lik Demirdöküm A5 A++ almak benim tercihim olur. Ben salona koyacağım yaklaşık 35-40 metrekare salon diğer odalara da serinliği gitsin istiyorum, koridor yaklaşık 2 metre ve koridor 2 ufak odaya açılıyor diyebiliriz. Tavsiyeniz nedir ?? Çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Bir de Beko 52410 AA 24000 Btu Klima var bu klima önerdiğiniz klimalarla (arçelik , beko) aynı teknoloji midir ? uygun fiyata buldum almışken 24000 lik bu klimayı teknoloji bakımından öneriyorsanız alayım dedim. 18000 lik de; Beko 51850 A++ 18000 Btu var biraz daha düşük fiyat bir önceki seriymiş sanırım bu 2 klimayı da önerir misiniz ? Yada hangisi daha mantıklı olur. Teşekkürler.
    |
    |

• Yüzbaşı
    512 Mesaj
    Hotpoint Freshplus 12000 BTU K002924 A++ 2050 TL ye alınır mı? 2. klima olarak alacağım. İnternette gördüğüm şikayetlerde parça problemlerinde Vestel’in yardımcı olmadığınınaydan fazla bekleyenler olduğunu gördüğüm için elim gitmiyor ama sürekli karşıma çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Eski klimayı satmanız çok yerinde bir davranış olmuş, hem randımanı düşmüştür hem de çok elektrik harcıyordur. Parçaları yedek parça olarak değerlendirilir veya bir dükkanda kullanılabilir. Çevremde o eski klimaları kullanıp yeni nesil koltuk takımlarına para saçanlar oluyor ve üzülüyorum, hele eski logolu (yeni de olsa fark etmez) Arçelik klima kullananlara acır oldum

Multi split klimayı zorunlu haller dışında tavsiye etmiyorlar, farklı montaj yapısı hem tüketimi arttırıyor hem de 2 iç ünite aynı anda çalıştığında etkisiz kalabildiği söyleniyordu. Dış ünitede sorun yaşarsanız 2 iç ünite de deaktif olur, unutmayın...

Ortaya büyük klima koyayım ve tüm evi soğutsun derseniz tercihiniz VRF iklimlendirme sistemleri olmalı; normal klimalar ölü noktalı büyük hacimleri iyi iklimlendiremez (hava dağılmaz) ve inverter fonksiyonlarını düzgün yönetemezler, oldukça "alaturka" bir yaklaşım olur. Küçük odalara olabilecek en küçük kapasiteyi ayrı ayrı tercih edin, sonra oda içinde kutup koşulları oluşuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

HızlıCevap
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.