Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2048. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
40. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 20462047204820492050
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim. Hayırlı olsun. Montaj aşamasında servisin mutlaka vakum işlemini yapmasını sağlayınız. Bu şekilde sıklıkla ön hatırlatmada bulunuyorum,vakum işlemini daha önce duymadıysanız,bilmiyorsanız önemini ve süreci anlatabilirim. Mutlaka yapılması gereken ancak servislerin erkenden işi bitirip kaçmayı istemelerinden dolayı türlü asılsız bahanelerle yapmadan montajı tamamladığı bir işlemdir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Montaj ve vakum tamamlandı,

Destek ve yorumlarınız için teşekkürler

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar son bir soru sormak istiyorum size alacağım klima seçeneğini üçe düşürdüm yatak odasında kullanacağımız için olabildiğince sessiz olması önceliğim olacak. Teşekkür ederim cevaplarınız için şimdiden

1-) Baymak Elegant Prime veya Elegant Plus 12.000
    2-) DemirDöküm A5 A++ 12000
    3-) Vessen VTXN35B A++ 12000
    4-) Sizin önerebileceğiniz başka bir ürün var mı acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: peytext

hocam denedim 20 dk kadar çalıştırdım dışarıya baktigimda dediğiniz yerde sadece nemlilik vardi.bir iki damla su vardi. yuksek fanda calistirdigimda nispeten daha iyi tabi ama salon 28 m2 düşük fanda bile sogutur diye düşünmüştüm. 18 bin lik almamın nedeni. salonumun yan odasi, yatak odasi orayada etki eder diye düşünmüştüm.
    Merhaba. 20 dakikada sonuç almak mümkün olmaz hocam. Gazın eksilip eksilmediği bu şekilde tespit edilmiş oldu,terleme normal ve gaz eksilmesi yok. Ancak klimayı 1-2 saat günlük kullanımınızda kullandığınız gibi çalıştırarak test ediniz. Ortamın sıcaklığını kaç derece düşürecek ? Normal çalışan bir klima ancak 1-2 saatlik çalışma sonucunda ortamı iklimlendirebilir. O anki güneş alma durumuna göre vs. bu süre değişebilir. 28m2 alanda 18000 btu uygundur,aşağısı kurtarmayacaktı.

Hayırlı bayramlar.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

Herkese merhabalar,

14m2 lik bir oda icin 9000BTU luk bir klima almayi dusunuyorum. Antalyada yasiyorum, isitma ve sogutma icin kullanilacak. LG deluxe plus as-w096bvu0 modeli 2499tl fiyati ile dikkatimi cekti. Klimayi arastirdigimda artik uretimi olmayan bir model olarak gorunuyor. Salonumda LG klima kullandigim icin yine ayni markanin fiyat olarakta uygun oldugunu dusundugum bu klimasini tercih etmeyi dusundum.

Bu model klima icin dusuncelerini nelerdir?
    Merhaba.

Bu modelin üretimi dediğiniz gibi sonlandırıldı. Servisi aynı ise,mevcut klimanızın servisi tarafından bu cihaz monte edilip garantisi başlatılacaksa tercih edebilirsiniz. Bunu bölgenizdeki servisten öğrenebilirsiniz. Onun dışında cihazı tavsiye edebilirim. Verimlilik değerleri iyi durumda. Servisinden yana sıkıntı yoksa tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Montaj ve vakum tamamlandı,

Destek ve yorumlarınız için teşekkürler

Alıntıları Göster
    Rica ederim,hayırlı olsun.

Hayırlı bayramlar.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: witamin01

Hocam merhabalar son bir soru sormak istiyorum size alacağım klima seçeneğini üçe düşürdüm yatak odasında kullanacağımız için olabildiğince sessiz olması önceliğim olacak. Teşekkür ederim cevaplarınız için şimdiden

1-) Baymak Elegant Prime veya Elegant Plus 12.000
    2-) DemirDöküm A5 A++ 12000
    3-) Vessen VTXN35B A++ 12000
    4-) Sizin önerebileceğiniz başka bir ürün var mı acaba...
    Merhaba hocam.

Demirdöküm A5

-----------

Vessen VTXN

Baymak Elegant Prime

şeklinde sıralayabiliriz.

Demirdöküm ile Vessen arasına E.C.A Syplos ekleyebiliriz.

Saygılarımla...
  • iyi bayramlar
    mutfağa (19 m2) geçen ay 12 lik arçelik 12325 kodlu ürün aldım,pekte memnun değilim.altı saat 18 derecede çalıştırmama rağmen oda sıcaklığını 32 den ancak 27 ye indirebiliyor.Sevis bir kaç kere geldi çıkış sıcaklığı 6 derceye kadar iniyor olarak ölçü fakat neden oda sıcaklığını indiremiyor bilmiyorum dedi.Bu arada mutfakta sadece buzdolabı çalıştığı zamanlarda da pek değişen bişey olmuyor.mutfak 13:30-18:30 arasında güneş görüyor.ve bina yeni,yani mantolama var.inşallah kullandıkça deneyimlerimi daha detaylı anlatırım.

şimdi salona (28m2) maksimum 5 bin tl bütçeyle klima alacam.salon 15:30-18:30 arası tek cepheden güneş alıyor.24 lük klima almayı düşünüyorum.Belki 18 lik te yeter fakat mutfaktaki duruma düşmemek için 24 lük alacam.demir döküm A5 (4965 TL) veya Airfel(4649 TL) düşünüyorum.Tavsiyeleriniz benim için değerlidir.teşekkürler

1)https://www.trendyol.com/demirdokum/demirdokum-a5-a-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-3177117?boutiqueid=319989&merchantid=105353&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wDJPMyDINaRu4rtIPpPc2wuyEfJCEP8vKYZy7RBa9ASUSBYzgcAggwaAi72EALw_wcB
    2)https://www.trendyol.com/airfel/ltxn71u-24-000-btu-sez-inverter-klima-p-6693728?boutiqueid=322758&merchantid=106724&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wC-ZPyKiUdbLyW2C9SF6YJF_27eUJykyJBFSiMkXJONJWBSKL4ILVQaAmHcEALw_wcB

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Midea alacaksanız Prime serisi için de fiyat almanızı tavsiye ederim. R32 gazlı yeni gelen seridir.

Demirdöküm A5

E.C.A Syplos

Midea Blanc şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    klima 5505 tavsiyeniz doğrultusunda demirdöküm a5 12000 btu (performans olmayan) çatı katındaki 30 metre kare odaya taktırdım 1 ay önce gayet başarılı soğutuyor şu an için tavsiyeniz için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kens

iyi bayramlar
    mutfağa (19 m2) geçen ay 12 lik arçelik 12325 kodlu ürün aldım,pekte memnun değilim.altı saat 18 derecede çalıştırmama rağmen oda sıcaklığını 32 den ancak 27 ye indirebiliyor.Sevis bir kaç kere geldi çıkış sıcaklığı 6 derceye kadar iniyor olarak ölçü fakat neden oda sıcaklığını indiremiyor bilmiyorum dedi.Bu arada mutfakta sadece buzdolabı çalıştığı zamanlarda da pek değişen bişey olmuyor.mutfak 13:30-18:30 arasında güneş görüyor.ve bina yeni,yani mantolama var.inşallah kullandıkça deneyimlerimi daha detaylı anlatırım.

şimdi salona (28m2) maksimum 5 bin tl bütçeyle klima alacam.salon 15:30-18:30 arası tek cepheden güneş alıyor.24 lük klima almayı düşünüyorum.Belki 18 lik te yeter fakat mutfaktaki duruma düşmemek için 24 lük alacam.demir döküm A5 (4965 TL) veya Airfel(4649 TL) düşünüyorum.Tavsiyeleriniz benim için değerlidir.teşekkürler

1)https://www.trendyol.com/demirdokum/demirdokum-a5-a-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-3177117?boutiqueid=319989&merchantid=105353&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wDJPMyDINaRu4rtIPpPc2wuyEfJCEP8vKYZy7RBa9ASUSBYzgcAggwaAi72EALw_wcB
    2)https://www.trendyol.com/airfel/ltxn71u-24-000-btu-sez-inverter-klima-p-6693728?boutiqueid=322758&merchantid=106724&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wC-ZPyKiUdbLyW2C9SF6YJF_27eUJykyJBFSiMkXJONJWBSKL4ILVQaAmHcEALw_wcB
    Merhaba.

Kompresör kendini erkenden kısıyor olabilir. Servis iç ortam sensörünün yerini değiştirmeyi denedi mi?

Demirdöküm ve Airfel arasında 1. sırada Demirdöküm'ü tavsiye ederim. Memnun kalacağınız bir cihazdır. 28m2 alana 24000 btu çok gelir. Ancak içim rahat olsun diyorsanız tercih edilebilir.

Hayırlı Bayramlar.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan341

klima 5505 tavsiyeniz doğrultusunda demirdöküm a5 12000 btu (performans olmayan) çatı katındaki 30 metre kare odaya taktırdım 1 ay önce gayet başarılı soğutuyor şu an için tavsiyeniz için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhaba. İzlenimlerinizi paylaştığınız için ben teşekkür ederim. Memnun kalmanıza çok sevindim. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı dilerim.

Hayırlı Bayramlar.

Saygılarımla...
  • Merhaba WiFi cihazları nasıl görebilirim
    Birçok satış sayfasında özellik olarak WiFi sekmesi yok
    Tek tek açıp özelliklerine bakmam gerek bildiğiniz bir sayfa varmı

@klima5505

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

Merhaba WiFi cihazları nasıl görebilirim
    Birçok satış sayfasında özellik olarak WiFi sekmesi yok
    Tek tek açıp özelliklerine bakmam gerek bildiğiniz bir sayfa varmı

@klima5505
    Merhaba. Malesef sitelerde Wi-Fi özelliğini belirten,filtreleyen bir sekme yok.

Biraz daha hızlı olması adına ilgili ürünün ekranına geldiğinizde F3'e basıp Wi-Fi yazabilirsiniz. Bir kere yazmanız yeterlidir. İleriki aramalarınızda sadece F3'e basmanız yeterlidir. Ürün özelliklerinde Wi-Fi yazıyorsa direkt olarak gösterecektir.(F3 ile çıkan sekme kelime arama-bulma sekmesidir.)

Saygılarımla...
  • merhaba hocam bütçem en fazla 3000 tl salon 20-22 m2 hangi model klimayı önerirsisiniz?(izmir)
  • Hocam öncelikle herkese tek yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Benim durum biraz karışık diyarbakırdayım bugün 45 dereceleri gördük baya sıcak klima vardı eski tip 24.000 lik 620₺ fatura gelince sattım şimdi klima alıcam sizden yardım istiyorum.

Yatak odası 14 metrekare arada 2 metrekarelik bir hol var holün bi tarafı 10 metrekarelik odaya açılıyor diğer tarafı da 9 Metrekarelik odaya açılıyor yatak odasına 18.000 lik bi klima alsam 3 odayı da serinletip tasarruf sağlayabilir miyim ?

Ya da multisplit klima alıp yatak odasına 9.000 salon var 24 metrekarelik oraya 12 diğer küçük odaya da 9.000 lik taksam mı daha ekonomik olur

Ve bu tarzlarda az elektrik harcayan klima önerisinde bulunmanızı istiyorum. Ben Demirdöküm a5 performans , baymak ve sigma plus arasında kaldım eğer multisplit olursa ne almalıyım hiç bi fikrim yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Cevabınız için teşekkür ederim.servis üç defa geldi klimanın çıkış sıcaklığını ölçtü,en düşük fanda,18 derecede ve termometre nin metal ucunu klimanın içine kadar yerleştirdi bu durumda 6 dereceyi gördü.
    Peki neden 19 m2 yi 6 saatte 27 derecenin altına düşüremiyor dediğimde cevap yok,bilmiyorum dedi servis.en son bu klima buraya küçük geliyor dedi.

Ben bi daha çağırayım servisi,sizin dediğiniz şekilde sensörün yerini değiştirin diyecem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pöh016

Hocam öncelikle herkese tek yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Benim durum biraz karışık diyarbakırdayım bugün 45 dereceleri gördük baya sıcak klima vardı eski tip 24.000 lik 620₺ fatura gelince sattım şimdi klima alıcam sizden yardım istiyorum.

Yatak odası 14 metrekare arada 2 metrekarelik bir hol var holün bi tarafı 10 metrekarelik odaya açılıyor diğer tarafı da 9 Metrekarelik odaya açılıyor yatak odasına 18.000 lik bi klima alsam 3 odayı da serinletip tasarruf sağlayabilir miyim ?

Ya da multisplit klima alıp yatak odasına 9.000 salon var 24 metrekarelik oraya 12 diğer küçük odaya da 9.000 lik taksam mı daha ekonomik olur

Ve bu tarzlarda az elektrik harcayan klima önerisinde bulunmanızı istiyorum. Ben Demirdöküm a5 performans , baymak ve sigma plus arasında kaldım eğer multisplit olursa ne almalıyım hiç bi fikrim yok
    Selamlar.

Öncelikte 18.000 btu klimayı yatak odanıza taktırmak çok büyük yanlış olur çarpılırsınız hasta eder sizi.

Bence salonunuza 12.000 btu klima taktırıp antreye de yatak odanızı görüyorsa antre ve diğer odalar da antreye bakıyorsa antreye 9000 btu taktırmanız daha mantıklı olur.

Şahsen bana kalsa üçünü de önermem tercih etmem. Midea, Daylux, Vessen, Airfell bu üçünden hangisini daha ucuza bulursanız onu alın Midea markası bir çok markaya üretim yapar Daylux Vessen, Airfell, Bosch Siemens vb...

Multisplit e hiç bulaşmayın verim alamazsınız.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Bu söylediğim markaları inceledim en tassrruflusu sigma ile dd görünüyordu ama 🤔 +270₺ farkla 3 yıl daha uzatıyor garantiyi de daylux airfell var da midea ya hiç bakmamıştım bi de onu inceleyeyim teşekkürler 👍🏻

• Dediğinizi inceledim 9luklar için söylüyorum.

Midea bilanc ın seer değeri 6.1 nominal soğutma sarfiyatı 821watt (100~1240) arası FİYAT: 3130₺

DD a5 performansın seer değeri 8.5 nominal soğutma sarfiyatı 590watt FİYAT: 3060₺

Sigma plus invdmg seer değeri 6.8
    Nominal soğutma sarfiyatı 770watt (160~1500) arası FİYAT: 3500₺

Bu durumda en tasarruflusu dd a5 performans olarak gözüküyor, hem fiyat olarak da en uygunu ben dd almayı düşünüyorum siz ne diyorsunuz aylık sarfiyatta çok fark olur mu ?

Hocam sizin Öneriniz nedir 2 veya 3 adet klima alıcam biri 12 diğer ikisi 9 luk olacak yukarıya yazdım dd sigma midea nın etiket değerlerini aralarında çok elektrik tüketimi farkı olur mu aylık düşündüğümüzde sadece soğutma kullanılacak, fark olmazsa eğer dd a5 performans, sigma plus indvmg, midea blanc arasından hangisini seçmem gerekir şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Pöh016

Hocam sizin Öneriniz nedir 2 veya 3 adet klima alıcam biri 12 diğer ikisi 9 luk olacak yukarıya yazdım dd sigma midea nın etiket değerlerini aralarında çok elektrik tüketimi farkı olur mu aylık düşündüğümüzde sadece soğutma kullanılacak, fark olmazsa eğer dd a5 performans, sigma plus indvmg, midea blanc arasından hangisini seçmem gerekir şimdiden teşekkürler
    Merhaba hocam.

Bulunduğunuz bölgenin sıcağı sert geçiyor. Bu nedenle imkanınız varsa 3 cihazı da DD A5 Performans veya Sigma INVDMG olarak seçmenizi tavsiye ederim. Tüketim olarak da fark edecektir. Çünkü bu iki seri performansını yüksek dış sıcaklıklarda daha iyi muhafaza eder. Midea Blanc,A5,Sigma INVDMS 2. sırada tercih edilebilir.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 20462047204820492050
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.