Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cyberclops Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.225
Cevap
701
Favori
4.430.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
83. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ata1606

quote:

Orjinalden alıntı: levent35

Bilinçli bir kullanıcı olup paylaşımınız ve rahatlıgını yaşadığınız klimadan memnun olmanız en güzel tavsiyedir.
    İzmir de Panasonik aradım ,yakın çevrede bulamadım. Bende Fujitsu aldım. Isıtıyor , ancak montajdan kısa bir süre sonra sesden dolayı servisi çagırdım. Firmanın satış sonrası Hizmet anlayışı sıfır. Servis problemim var. Bende paraya kıyıp iyi bir klima almamanın rezilliğini çekiyorum.
    Kendi durumumu düşünerek arkadaşıma Daiken tavsiye ettim. Şimdi mutluluğun resmini çiziyormuş.

arkadaşım keşke o kadar paraya toshiba yada mitsu heavyu alsaydın, burdan diyorum millet hala tutturuyor mitsu electirc yok hitachi ,, yaaa bunlar satış sonrası servisleri ne oalcak, kime şikayet edecen orda lafı değiştiriyorlar,, alınacak klimalar belli aslında,, inan fuji alacağına beko alsaydın her gün kapına gelirdi beko servisi, olmadı şikayetvar.com a yazardın ellerinden geleni yaparlardı, nerden bulurusnuz fujiydi hitachiydi,, bak izmit merkezden başla istanbula kadar bir tane ne fuji ne de hitachi servisi yetkili satıcısı bulamazsın.

NE OLMUŞ YANİ MITSUBISHI ELECTRIĞIN SERVİSİ YOK MU DEMEK İSTİYORSUNUZ TAM ANLAYAMADIMDA. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ, GENEL MERKEZLERİ BELLİ, YETKİLİ SERVİSLERİDE YAYGIN HELEDE İZMİR DEKİ YETKİLİ SERVİS İSTANBUL DA BİLE YOK. AYRICA SERVİSİN ARÇELİK GİBİ ÇOK OLMASINDAN ZİYADE İŞ BECEREBİLMESİ DE ÖNEMLİ BİLİYOSUNUZ. BOŞUNA DEĞİL SERVİSLERİNİN ÇOĞU TSE BELGELİ.

• selam.bir ilköğretim okulu sınıfına özellikle havayı temizleyen sağlıklı bir klima almak istiyorum. böyle klimalar gertçekten varmıdır?
  • Sayın Nesligül , Daikin Ururu Sarara modeli bir klimanın ötesinde dışarıdan temiz havayıda alıp filtre ederek içeriye vermesinden dolayı iç hava kalitesini yükseltir.(aynı zamanda rutubet oranınıda kontrol altında tutar ki bir sınıfta bu çok önemli , bilhassa küçük çocuklarsa eğer boğaz enfeksiyonları açısından)
    Fakat dış havanında kalitesinden şüphe varsa , o zaman Toshiba'nın DaiSeKai Modelleri eksta hava temizleme ve iyon teknolojisi ile hava kalitesini arttırması açısından rakipsizdir.(7 çeşit filtresi vardır)

Aşağıdaki bilgilerde Klimalar ile ilgili diğer görüşlerim.
    Daikin Ururu Sarara ve Toshiba mükemmel cihazlardır . Bilhassa Toshiba'nın DaiSeKai super digital inverter serisi 5.20 COP değeri ile teknolojinin sınırlarını zorluyor. (Daikin 5.14 COP)
    Sonuç olarak kaliteli ve az harcaması olsun isteniyorsa Mitsibushi Heavy ,Toshiba , Daikin ve Panasonic Sektörün önde gelen markalarıdır. Daha sonra Carrier (ki Toshiba'nın % 50 sini satın aldı) ,Fujitsu ( Fuji , general ) , Mitsibushi Electric yakın mesafeden takip eder . Hitachi ve Sanyo gibi diğer Japon markaları bunları takip eder.
    En önemli husus 410 A gaz kullanan ve inverter olan klimaları tercih etmek ve fırın üreten firmaların klimalarından biraz uzak durmaktır.(Çünkü bu firmalar teknoloji üretmeyip sadece fason olarak ürettirdiği malları pazarlarlar ve kaliteleri diğer firmalar ile karşılaştırılamaz)

• TEKRAR YAZMAK İHTİYACI DUYDUMDA YA BU KLİMALAR MADEM TAZE HAVA VERİYO, NEMİ AYARLIYO, 6-7 HAVA TEMİZLEME FİLTRESİ VAR

PEKİ NEDEN BİZ HASTANELERE BİNLERCE EURO HARCAYARAK HİJYENİK KLİMA TAKIYORUZ Kİ ACABA, HAZIR BU İŞİ YAPAN SPLİT KLİMALAR VARKEN.

SAĞLIK BAKANLIĞI YADA DOKTORLAR MI ACABA HASTANE SAHİPLERİNİ KANDIRIYOR BU KONUDA..
  • Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
  • sayın dominic ,
    herşeyden önce temiz hava ile steril havayı ayırt etmek gerekir.
    sağlıklı insanlar için temiz hava yeterlidir ve doğada da insanlar tarafından kirletilmediyse vardır.
    Fakat steril hava şartları apayrıdır ve özel ihtiyaç sahiplerine sağlanmalıdır.(hastalarda olduğu gibi)
    steril havada hiç miprop bulunmaz.
    en temiz havanın bulunduğu bir doğa harikası bir yerde nasıl ameliyat yapılamayacaksa ,
    evlerede sreril ortamlar sağlayan klimalara ihtiyaç yoktur.
    temiz hava sağlayan iyi ürünler evler için yeterlidir.
    saygılarımla.
  • Daikinde içeri temiz hava üfeleyen sistemin adı nedir (dışarıdan temiz havayı alıp filtre edip içeri veren sistem) ? ben bu sistemi Panasonic'in eski klimalarından hariç birde çok evvelden beri electra peşi sıra haier'de biliyorum daikinde ise böyle sistemi ilk kez duyuyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: sweetrock

Sayın Nesligül , Daikin Ururu Sarara modeli bir klimanın ötesinde dışarıdan temiz havayıda alıp filtre ederek içeriye vermesinden dolayı iç hava kalitesini yükseltir.(aynı zamanda rutubet oranınıda kontrol altında tutar ki bir sınıfta bu çok önemli , bilhassa küçük çocuklarsa eğer boğaz enfeksiyonları açısından)
    Fakat dış havanında kalitesinden şüphe varsa , o zaman Toshiba'nın DaiSeKai Modelleri eksta hava temizleme ve iyon teknolojisi ile hava kalitesini arttırması açısından rakipsizdir.(7 çeşit filtresi vardır)

Aşağıdaki bilgilerde Klimalar ile ilgili diğer görüşlerim.
    Daikin Ururu Sarara ve Toshiba mükemmel cihazlardır . Bilhassa Toshiba'nın DaiSeKai super digital inverter serisi 5.20 COP değeri ile teknolojinin sınırlarını zorluyor. (Daikin 5.14 COP)
    Sonuç olarak kaliteli ve az harcaması olsun isteniyorsa Mitsibushi Heavy ,Toshiba , Daikin ve Panasonic Sektörün önde gelen markalarıdır. Daha sonra Carrier (ki Toshiba'nın % 50 sini satın aldı) ,Fujitsu ( Fuji , general ) , Mitsibushi Electric yakın mesafeden takip eder . Hitachi ve Sanyo gibi diğer Japon markaları bunları takip eder.
    En önemli husus 410 A gaz kullanan ve inverter olan klimaları tercih etmek ve fırın üreten firmaların klimalarından biraz uzak durmaktır.(Çünkü bu firmalar teknoloji üretmeyip sadece fason olarak ürettirdiği malları pazarlarlar ve kaliteleri diğer firmalar ile karşılaştırılamaz)

• Vestel kullanıyorum, çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orgeneral -- 12 Aralık 2007; 20:25:56 >
  • Sayın Yalancılar kardeşim ,
    Daikin'in dışarıdan taze hava alan modelinin adı Ururu Sarara ' dır.
    Yanlız Electra ve benzeri klimalardan farkı dışarıdan aldığı havayı filtre eder ve nemlendirir.Bu model Japonyadaki en prestijli buluş ödülünü 2005 yılında almıştır.
    Panasonic'de evvelce olan O2 Shower modelinde ise dışarıdaki oksijeni bir membran vasıtası ile içeriye aktarır ve kesinlikle iç ve dış havayı karıştırmaz.Harika bir buluştu fakat ne yazıkki halen üretimini durdurdular. Şimdi ise dışarıdan direkt hava veren bir modeli var.
    saygılarımla
  • ururu çok pahalı bence ama iyi cihaz nemlen diriciler oda içerisine ayrıca alınabilir birde ben klimanın havayı kuruttuğuna inanmıyorum evlerde
  • Evet havayı kurutmaz fakat bazen ekstra nemin çok önemli olduğuda bir gerçektir.
    Bilhassa dışarıda hava kuru ise otomatik olarak iç havada kuru olur ve nemlendirme ihtiyacı doğar.
    Malesef her kaliteli ve güzel şeyde olduğu gibi fiyatı hiçde az değil :-(
  • bu sadece günümüzde bilinmeyen birçok hastalıklar çıkmaya başladı bunu küçük bebeler olan odalarda bi nemlendirici bulundurmak tabiki faydalıdır
  • quote:

sayın dominic ,
    herşeyden önce temiz hava ile steril havayı ayırt etmek gerekir.
    sağlıklı insanlar için temiz hava yeterlidir ve doğada da insanlar tarafından kirletilmediyse vardır.
    Fakat steril hava şartları apayrıdır ve özel ihtiyaç sahiplerine sağlanmalıdır.(hastalarda olduğu gibi)
    steril havada hiç miprop bulunmaz.
    en temiz havanın bulunduğu bir doğa harikası bir yerde nasıl ameliyat yapılamayacaksa ,
    evlerede sreril ortamlar sağlayan klimalara ihtiyaç yoktur.
    temiz hava sağlayan iyi ürünler evler için yeterlidir.
    saygılarımla.

BENİM YAZIMDAKİ AMACIM BU KLİMALARDAKİ FİLTRELERİN FAZLA ABARTILMASINA KARŞI BİR SİTEM NİTELİĞİNDEYDİ. ÇÜNKİ BİRÇOK MARKA FİLTERLERİ SANKİ BİR MUCİZEYMİŞ GİBİ ANLATIYO PAZARLAMA ARGÜMANI OLARAK KULLANIYOR . YOKSA HEPİMİZ FİLTERELERİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ.

• abi doğru söylüyosun ben bu filitrelerin bu kadar çok şey önlediğine inanmıyorum ve çok uzun yıllardır bu işi yapıyorum hala ikna olmadım bu benim şahsi fikrim katılan olur olmaz
  • sevgili sweetrock kardeşim sizin araştırmacılığınız güzelde benim sorduğum soruyu aynlış analmaışsınız üzmeyeceksem sizi daikin in nem alma nem verme özelliği olan model isminin ururu sarara olduğundan değil dışarıdan temiz hava alma sistemiminin isminin ne olduğunu sormuştum incelerseniz sorumu sizden yapmış olduğum alıntı ile
    quote:

Sayın Yalancılar kardeşim ,
    Daikin'in dışarıdan taze hava alan modelinin adı Ururu Sarara ' dır.
    Yanlız Electra ve benzeri klimalardan farkı dışarıdan aldığı havayı filtre eder ve nemlendirir.Bu model Japonyadaki en prestijli buluş ödülünü 2005 yılında almıştır.
    Panasonic'de evvelce olan O2 Shower modelinde ise dışarıdaki oksijeni bir membran vasıtası ile içeriye aktarır ve kesinlikle iç ve dış havayı karıştırmaz.Harika bir buluştu fakat ne yazıkki halen üretimini durdurdular. Şimdi ise dışarıdan direkt hava veren bir modeli var.
    saygılarımla

• --------------------------------------------------------------------------------

sevgili sweetrock kardeşim sizin araştırmacılığınız güzelde benim sorduğum soruyu YANLIŞ ANLAMIŞSINIZ üzmeyeceksem sizi daikin in nem alma nem verme özelliği olan model isminin ururu sarara olduğundan değil dışarıdan temiz hava alma sistemiminin isminin ne olduğunu sormuştum incelerseniz sorumu sizden yapmış olduğum alıntı ile
  • Aynen katılıyorum üstteki arkadaşa ve size daikindeki ururu sarara nem yapmayı almayı daha kolay ve suyu doldur boşaltsız yapmaktan hava şartlarını otomatik algılayıp kolaylık sağlamak ve süper bir şey ama plazma sistemleri filtre sistemleri toz oldukça hiç biri büyütmeye değmez ve ve biçok iş merkezi klima ile ısıtıldığı için hepsinin iç havası insanın burnunu slikon koklamış gibi yakıyor aynı şey evdede var sıksık temizlemedinmi kışın tozu yakmaya başlıyor sanki nemi kurutmakla birlikte ve hala temiz hava pompa eden net bir klima yok gibi panasoniktede belki bir eksik vardıki boşuna üretimi kesmediler tabi eğer buraya has uygulama değilse
    quote:

Orjinalden alıntı: aırfel

abi doğru söylüyosun ben bu filitrelerin bu kadar çok şey önlediğine inanmıyorum ve çok uzun yıllardır bu işi yapıyorum hala ikna olmadım bu benim şahsi fikrim katılan olur olmaz

• ne kampanyası bu?
    bende alacagımda..
  • ne kampanyası bu?
    bende alacagımda...
  • sevgili yalancılar kardeşim,
    ilgini çeken ürün çok detaylı olarak aşağıda verilen link ve bağlantılarından görülebilir.
    http://www.daikin.com.tr/products/for_your_home/ururusarara/mainspecifications.jsp
    saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.