Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! , D-Rock! , sQuDoomer Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.166
Cevap
703
Favori
4.425.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
51. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Okulumuz için 4 adet hesaplısından klimaya ihtiyacımız var bu amaçla iklimsa ya giitim orada Samui diye bir marka söylendi. Nasıldır bu bilen varmı işimizi görürmü acaba? görevli iki yıldır sattıklarını ve hiç şikayet almadıklarını söyledi tanıdığımız biri zaten. Sabancı ithal ediyomuş.... Bu arada bursı Antalaya... Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: klenk

Merhabalar. Okulumuz için 4 adet hesaplısından klimaya ihtiyacımız var bu amaçla iklimsa ya giitim orada Samui diye bir marka söylendi. Nasıldır bu bilen varmı işimizi görürmü acaba? görevli iki yıldır sattıklarını ve hiç şikayet almadıklarını söyledi tanıdığımız biri zaten. Sabancı ithal ediyomuş.... Bu arada bursı Antalaya... Şimdiden teşekkürler.

arkadaşım hiç yanaşma o klimaya parana yazık edersin midea olabilir size dahada başka birşey tavsiye edemeyecegim o fiyata zor
  • quote:

Orjinalden alıntı: sessizciqlik

arkadaşlar klima için araştırma yapıp forumdan bazı fikirler edinmiştim .ilk önce inverter modellerini düşünüordum ama fiyatları çok uçuk nerdeyse diğer düz modeliyle 700 milyon oynuyor gerçekten çok fazla fiyatlarını öğrenince...şuan aklımda mitsubishi electric, toshiba ve sharp gibi modeller var mutsubishinin inverter lı modeli 1900 ytl düz modeli 1300 ytl felan bu kdr fark vermek ne kdr mantıklı bilmiorum faturaya n kdr faydalı olur orası çelişkili katolog bilgilerine göre....inverter modeli ısıtma da 0,7 kw harcarken düz olanı 0,8 kw harcıyor sizce de inverter mantıklı mı? kafam gerçekten çok karıştı yaz bitti nerdeyse ben halen daa alamadım.çok bi fark yaratmıcak gibime gelior.bir de gürcaN arkadaşın eer değerinin 10 civarı olması iyidir dediğini gördüm ama mutsubishi toshiba da bu değerler 3,5-4,5 arası oynuor 10 'a yakınlığı söz konusu bile değil.walla ucuz bi inverter modeli yok mu bütçe malum en fazla 1500 ytl verebilirim.eğer inverter alamassam düz modellerden saymış olduğum hangi markaları almamı önerirsiniz? sharp 1450ytl mutsubishi 1380 ytl bi de toshiba var tabi ama fiyatını bilmiorum.tek istediğim bana 2-3 sene sonra sorun çıkarmasın defros olmasın gazıyla ilgili bi problem yaşamıyım? bide bu klimalarda odanın havasında ki nem oranını dengeleyen bi özellik var mı ? sharp ta plasmacluster özelliği var bu istediğimi ne kdr karşılayabilir ....son bi tavsiye bekliorum bu işi anlayan arkadaşlardan...birde mutsubishi modelini yeni alan arkadaş kullandığı kadarıyla memnuniyetini bildirebilir mi ? dier yerli markalara nazaran verdiği fazla paraya değdi mi ???

arkadaşım kataloglar türkiyede bilgisiz ilgisiz insanlar tarafından basıldıgı için kalite kontrol de yapılmadıgı için baskı hataları oluyor bakın eer ayrı cop ayrı anlamları farklı gibidir eer 10,cop 3 civarı olursa iyidir bu yerli firmalarda yalan yazar yada 1-2 dakka bu degerlerde çalışır sonrası allaha kalmış.Odanız kaç metre kare eger 15 metre kare falansa sharp,toshiba,dıamond ınverter modellerini 1300-1500 arası fiyata izmirde bulunuyor,siz birde degermi demişsiniz ınverter almaya bence deger ben senelerdir daıkın kullanıyorum evden dışarı bile çıksam hiç kapatmıyorum 3-5 saat için bile evimde birde lg beko var aradaki fiyat farkını buradan biliyorum 1ay onu 1 ay onu kullandım arada %50 ye varan fiyat farkı oldu ayrıca ısınma ve sogutmada bu tip klimalarda kesinlikle sorun yaşamazsınız ben izmirde yaşıyorum.Arkadaşım kaliteli klima alırsan 2-3 degil onlarca yıl çalışır bu klimalar tabii bakımını düzenli yaptırırsan,birde 0,7watt katalogda ortalama degerdir ınverter 0,220 watt a kadar iner sarfiyat bakımından siz ortalama degeri okumuşsunuz.Ben yazınızdan okudugum kadarıyla 18000 btu civarı klima araştırıyorsunuz herhalde 18000 btu ınverter çok pahalıdır düz alacaksanız panasonic,sharp,fujitsu,general elektric.dıamaond,vaiilant olabilecek klimalardır ama ben yinede herkese imkanları varsa ınverter tavsiye ederim gözünüz arkada kalmaz saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 11 Ağustos 2006; 17:04:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sakkin

hitachi mi?
    mitsubishi electrik mi?

fiyat bakımından hitachi çok cazip...

kalitesi bakımından hangisi tercih edilmeli?

kesinlikle mitsubishi elektric saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: KLE500

Tam klima satın almak için araştırma yaparken buldum burayı, çok iyi oldu, katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Esas olarak klimayı ısınma maksatlı düşünüyorum. 5,15mt x 5,85mt en-boy ve 2,4mt yükseklik ölçülerindeki odamda kullanmak istiyorum. Bir duvarımda bol pencerem var ama tümü PVC ve çift camlı. İzmir yakınlarında İzmir'den birazcık daha soğuk olabilen bir yerde yaşıyorum. İklimsanın sattığı Midea markanın 1,350YTL lik MSE-21HR modelini düşünüyordum, ancak forumu okuduktan sonra terddüt ettim ve biraz daha araştırdım kendimce. Üst sınıf sayılan klimaların içerisinden biraz daha makul fiyatlı gördüğüm Hitachi markanın 2,150YTL lik inverter olan RAS/RAC 50 YH4 modeli uygun geldi. Ayrıca bugün konuştuğum bir arkadaş geçen yıl satın aldığı 24000 lik Baymak salon klimasını (~1,400YTL) methetti, salon kliması daha iyi ısıtır dedi.

Biraz kafam karıştı açıkçası, yardıma ihtiyacım var.

arkadaşım size 18000 btu klima lazım ama siz yinede servise kaşif yaptırın hitachiye varıncıya kadar düz modellerden mitsubishi elektric,toshiba,dıamond,vaıllant,haier,panasonic,sharp gibi klimalar önerebilirim.Ayrıca size salon tipi daha iyi ısıtır diyen arkadaş onların içinde rezistans oldugunuda söyledimi yani vereceginiz elektrik faturasını 3 e falan katlarsınız ama iyi ısınırmı bilmem baymaktan uzak durun o arkadaşınız yanmış sizde yanmayın baymak klima üretemez oraya buraya yaptırır kaliteli bir firmada degildir saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: sessizciqlik

arkadaşlar klima için araştırma yapıp forumdan bazı fikirler edinmiştim .ilk önce inverter modellerini düşünüordum ama fiyatları çok uçuk nerdeyse diğer düz modeliyle 700 milyon oynuyor gerçekten çok fazla fiyatlarını öğrenince...şuan aklımda mitsubishi electric, toshiba ve sharp gibi modeller var mutsubishinin inverter lı modeli 1900 ytl düz modeli 1300 ytl felan bu kdr fark vermek ne kdr mantıklı bilmiorum faturaya n kdr faydalı olur orası çelişkili katolog bilgilerine göre....inverter modeli ısıtma da 0,7 kw harcarken düz olanı 0,8 kw harcıyor sizce de inverter mantıklı mı? kafam gerçekten çok karıştı yaz bitti nerdeyse ben halen daa alamadım.çok bi fark yaratmıcak gibime gelior.bir de gürcaN arkadaşın eer değerinin 10 civarı olması iyidir dediğini gördüm ama mutsubishi toshiba da bu değerler 3,5-4,5 arası oynuor 10 'a yakınlığı söz konusu bile değil.walla ucuz bi inverter modeli yok mu bütçe malum en fazla 1500 ytl verebilirim.eğer inverter alamassam düz modellerden saymış olduğum hangi markaları almamı önerirsiniz? sharp 1450ytl mutsubishi 1380 ytl bi de toshiba var tabi ama fiyatını bilmiorum.tek istediğim bana 2-3 sene sonra sorun çıkarmasın defros olmasın gazıyla ilgili bi problem yaşamıyım? bide bu klimalarda odanın havasında ki nem oranını dengeleyen bi özellik var mı ? sharp ta plasmacluster özelliği var bu istediğimi ne kdr karşılayabilir ....son bi tavsiye bekliorum bu işi anlayan arkadaşlardan...birde mutsubishi modelini yeni alan arkadaş kullandığı kadarıyla memnuniyetini bildirebilir mi ? dier yerli markalara nazaran verdiği fazla paraya değdi mi ???

arkadaşım kataloglar türkiyede bilgisiz ilgisiz insanlar tarafından basıldıgı için kalite kontrol de yapılmadıgı için baskı hataları oluyor bakın eer ayrı cop ayrı anlamları farklı gibidir eer 10,cop 3 civarı olursa iyidir bu yerli firmalarda yalan yazar yada 1-2 dakka bu degerlerde çalışır sonrası allaha kalmış.Odanız kaç metre kare eger 15 metre kare falansa sharp,toshiba,dıamond ınverter modellerini 1300-1500 arası fiyata izmirde bulunuyor,siz birde degermi demişsiniz ınverter almaya bence deger ben senelerdir daıkın kullanıyorum evden dışarı bile çıksam hiç kapatmıyorum 3-5 saat için bile evimde birde lg beko var aradaki fiyat farkını buradan biliyorum 1ay onu 1 ay onu kullandım arada %50 ye varan fiyat farkı oldu ayrıca ısınma ve sogutmada bu tip klimalarda kesinlikle sorun yaşamazsınız ben izmirde yaşıyorum.Arkadaşım kaliteli klima alırsan 2-3 degil onlarca yıl çalışır bu klimalar tabii bakımını düzenli yaptırırsan,birde 0,7watt katalogda ortalama degerdir ınverter 0,220 watt a kadar iner sarfiyat bakımından siz ortalama degeri okumuşsunuz.Ben yazınızdan okudugum kadarıyla 18000 btu civarı klima araştırıyorsunuz herhalde 18000 btu ınverter çok pahalıdır düz alacaksanız panasonic,sharp,fujitsu,general elektric.dıamaond,vaiilant olabilecek klimalardır ama ben yinede herkese imkanları varsa ınverter tavsiye ederim gözünüz arkada kalmaz,gaz içinde R410 gazlı olursa iyi olur ilerde sorun çıkmaz saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

Sharp AYAP18GR Modelini aldım 30 metrekarede kullanıyorum aynen morg gibi oldu ev çok memnunum... daha 6 saat oldu taktıralı bazı özelliklerini bilmiyorum mesela 22 derecede ayarlı klima ama devreden çıkmıyor şu anda anlamadım nedendir

arkadaşım evde konfor sıcaklıgı yazın 26 kışın 22-24 derecedir yoksa hasta olursunuz evin içi 32 derece ise 5 -10 dakkada devreden çıkmaz siz yinede evin ısısını ölçün 22 derece oldugu halde klima durmuyorsa sorun vardır hemen servisi çagırın klimanın ayarlanan sıcaklıgı yakalayınca yada 1-2 derece üstünde durması lazım saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mano

YORK diyorum valla biz kullanıyoruz ve çok memnunuz hiç sorun çıkarmadı çok iyi de soğutuyor

york o kadar kaliteli bir klima degildir,kışın ısıtırmı ona bakın york malezyada acsonla aynı fabrikada üretilen 2. kalite bir klimadır saygılar
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: klenk

Merhabalar. Okulumuz için 4 adet hesaplısından klimaya ihtiyacımız var bu amaçla iklimsa ya giitim orada Samui diye bir marka söylendi. Nasıldır bu bilen varmı işimizi görürmü acaba? görevli iki yıldır sattıklarını ve hiç şikayet almadıklarını söyledi tanıdığımız biri zaten. Sabancı ithal ediyomuş.... Bu arada bursı Antalaya... Şimdiden teşekkürler.

arkadaşım hiç yanaşma o klimaya parana yazık edersin midea olabilir size dahada başka birşey tavsiye edemeyecegim o fiyata zor

Çok teşekkürler.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: secure

quote:

kim yazmış bilemem ama bu klima japon klimasıdır üretim yeri her yer olabilir siz yanlış anlamış olmayın ama iyi klima almışsınız üzülmeyin dünyanın en iyi klimalarından biridir artık hele ınverter ise elektrikten falan kormayın ısınırsınızda serinlersinizde hayırlı olsun

Teşekkür ederim aldığım klimalar inverter değil. Klimalar dünden beri aralıksız çalışıyor birazda sınırlarını zorlamak istedim klimaların. Bunun elektrik faturasınada ne kadar yansıyacağını görmek istiyorum. Ortalama 70 ytl elk. faturası ödüyorum 120 ytl filan gelirse bence makul. 24000 btu olanı 2.4 KW tüketiyormuş .. Bu arada küçüğüde ilk çalıştırmada kötü koku yayıyor.

Menşei ile ilgili olarak, ürünün kimin malı olduğu değil nerede hangi fabrikada/işçilikle üretildiği benim için daha önemlidir. Bu anlamda taylanda üretilen bir ürünle japonyada üretilen aynı ürün kıyaslandığında ben japonu tercih ederim.(ki ettiğimi sanıyodum)

küçük klimadan kötü koku geldi yazmışsınız klimayı hemen durdurup iç ünite fanını kontrol edin üzerinde beyaz kahverengi noktalar oluşmuşsa bu klima belkide önceden kullanılmış bir klima olabilir koku gelmemesi lazım daha önce başımıza geldi bizim saygılar

• LG beko,arçelik,demirdöküm,vestel, gibi bir klima almayı düşünüyorum; (diğerleri çok pahalı gelir)
    iş yerimle evim bitişik arada bir duvar var ve pencereler yan yana klimanın dış ünitesini bitişikte bulunan salonun penceresi üzerine taktırmayı ve iç üniteyide iş yerine taktırmayı düşünüyorum ikisi arasında en fazla 3 metre mesafe olur sebebide ileride iş yerimi bir başka yere taşıdığımda iç üniteyi evin salonuna koymak için,
    1-bu şekil yaptırmam doğru olurmu
    2-şu anda iş yeri yaklaşık olarak 11-12 m2 tavan yüksekliği 2,75m. ama sürekli güneş görüyor ve soğutma amaçlı kullanacağım (ısınmak için kalorifer var) kaç BTU yeterli gelir. ileride salona koyacak olursam (salon 17,5 m2) ve tavan yüksekliği 2,75m.
    3-klimayı netten sipariş vermeyi düşünüyorum(taksitli vade süresi ve fiyatı uygun olduğundan)servisi yinede ücretsiz montaj yaparmı,
    4-klima ortalama 10 saat çalışmış olsa kaç KW/S elektrik sarfiyatı olur,
    teşekkürler tavsiye ve cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 11 Ağustos 2006; 17:36:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Muzonun_Mekanı

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Muzonun_Mekanı

LG beko,arçelik,demirdöküm,vestel, gibi bir klima almayı düşünüyorum; (diğerleri çok pahalı gelir)
    iş yerimle evim bitişik arada bir duvar var ve pencereler yan yana klimanın dış ünitesini bitişikte bulunan salonun penceresi üzerine taktırmayı ve iç üniteyide iş yerine taktırmayı düşünüyorum ikisi arasında en fazla 3 metre mesafe olur sebebide ileride iş yerimi bir başka yere taşıdığımda iç üniteyi evin salonuna koymak için,
    1-bu şekil yaptırmam doğru olurmu
    2-şu anda iş yeri yaklaşık olarak 11-12 m2 tavan yüksekliği 2,75m. ama sürekli güneş görüyor ve soğutma amaçlı kullanacağım (ısınmak için kalorifer var) kaç BTU yeterli gelir. ileride salona koyacak olursam (salon 17,5 m2) ve tavan yüksekliği 2,75m.
    3-klimayı netten sipariş vermeyi düşünüyorum(taksitli vade süresi ve fiyatı uygun olduğundan)servisi yinede ücretsiz montaj yaparmı,
    4-klima ortalama 10 saat çalışmış olsa kaç KW/S elektrik sarfiyatı olur,
    teşekkürler tavsiye ve cevaplarınızı bekliyorum

Bana göre
    1-o klimalar iyi degil parana yazık elektra,dıamond,sharp,samsung,fuji vs düşün nereden biliyorsun diyeceksin işim bu hepsinden kullanıyoruz o saydıgın markalar tam anlamıyla beş para etmez ama para senin gönül senin ben uyarmış olayım.
    2-bu şekil yaptırmanız mesafe bakımından farketmez ama o dükkana 9000 btu klima lazım ama ilerde o salona olmaz 12000 btu al ilerde iki yerede kullanırsın .
    3-ewet ücretsiz montaj yapar netten alırsan.
    4-eski para birimine göre saatte 768000 lira harcar yeniye sen uyarla 3-5 aşagı oynar.
    5-ilerde dükkandan söktürüp eve montaj yaptırıken servis sizden 150 milyon ister saygılar

1- eski para birimine göre saate 768000 lira =10 saatte 7680000 oda eşittir 7,68 ytl yani günlük ortalama 8 ytl ve aylık 8*30=240 ytl yapar sanırım yanlışın var ve aylık çooook para eder;

2- dış ünite yerinde kalmak şartı ile sadece iç üniteyi salona geçirecek yani duvara bir delik delip salona geçirecek ve bunun karşılığında 150 ytl alacaklar,,,(ama tekrar gaz falan basacaklarsa onu bilmem gazda sanırım fazla para tutmaz) güzel iş varsa böyle haybeden para kazanmak bende bu işi öğreneyim bari

arkadaşım hatamı düzelttim hesap makinesinin gazabına ugradım yukarıda dogrusunu yazdım saatte 128.000 tl.Ayrıca ben komple söküp takmayı yazdım siz kendilerinden yeterli bilgiyi alırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 11 Ağustos 2006; 19:27:37 >

• bahariye kadıköy/İst. da, 40m2 kadar, kuzey cephe,
    pimapen çift camlı 5. kat, için
    klima almak istiyorum. Isınma amaçlı da kullanacağım.
    0 derecenin altında çalışabilen klima mı almam gerekiyor
    Isınma işlemi için yarı yolda bırakmayacak bir klima arıyorum.
    Klima önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    Ayrıca
    White -Westinghouse klimalar için görüşleriniz nelerdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nerumum

bahariye kadıköy/İst. da, 40m2 kadar, kuzey cephe,
    pimapen çift camlı 5. kat, için
    klima almak istiyorum. Isınma amaçlı da kullanacağım.
    0 derecenin altında çalışabilen klima mı almam gerekiyor
    Isınma işlemi için yarı yolda bırakmayacak bir klima arıyorum.
    Klima önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    Ayrıca
    White -Westinghouse klimalar için görüşleriniz nelerdir.

arkadaşım kış içinse sıfırın altında çalışan klima alman daha iyi,bunlarsa daıkın,panasonic,haier,mitsubishi eleltrik,olabilir taktıracagın yer çok büyük oraya 30000 btu falan alman yada 18000 btu ınverter gerekir bence daha da ufak bir yere taktırman daha iyi olur 18000 ,24000 ınverterler çok pahalı genede eve servis çagır keşif için sen fiyatlara bak 2500-3000 ytl falan tutar ınverterlar düzlerde işini görürse o markaların düzünüde alabilirsin iyi geceler

• aşağıda özelliklerini verdiğim klimayı almayı düşünüyorum (yer yaklaşık 20 m2 ve tavan 2,70m) yer iç anadolu

yorumlarınızı bekliyorum

LG/BKE-7600 D 13.000 BTU (NEO PLASMA)

PEŞİN FİYATI : 672,00 YTL

ÖZELLİKLERSoğutma Kapasitesi: 13.000 Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 14.200 Btu/h
    GxYxD: 840x270x155 mm (İç Ünite)
    GxYxD: 770x540x245 mm (Dış Ünite)
    Yeni iç ünite tasarımı
    Neo PlasmaTM hava temizleme sistemi
    Akıllı çalışma sistemi
    Plasma HXTM iç ünite fin teknolojisi
    Otomatik iç ünite kurutma fonksiyonu
    Doğal rüzgar etkili hava sirkülasyonu (Chaos SwingTM)
    Korozyona dayanıklı Gold FinTM kaplı dış üniteJet CoolTM3 kademeli evaporatörle verimli çalışmaUyku modu
    Sağlıklı nem almaYıkanabilir antibakteriyel filtre24 saat çoklu programlama
    Özel dijital göstergeLCD uzaktan kumanda
    Rotary kompresörle sessiz çalışma
    Elektrik kesintilerinden sonra tekrar çalışma özelliği
    Otomatik sıcaklık kontrolü
    A Enerji Sınıfı
    Isıtma konumunda dış ünite buzlanmasını azaltan dış ünite fin teknolojisi
    Otomatik 4 Yönlü Hava Yönlendirme

KAMPANYALAR

Hemen Teslim Kampanyası
    Peşinat Taksit Toplam Fiyat
    224,00 YTL 2 x 224,00 672,00 YTL
    120,00 YTL 5 x 120,00 720,00 YTL
    83,00 YTL 8 x 83,00 747,00 YTL
    60,00 YTL 12 x 60,00 780,00 YTL
    48,00 YTL 16 x 48,00 816,00 YTL

http://www.beko.com.tr/urunler/urun_detay.php?c_id=25&p_id=LG/BKE-7600%20D&diff=

• quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

aşağıda özelliklerini verdiğim klimayı almayı düşünüyorum (yer yaklaşık 20 m2 ve tavan 2,70m) yer iç anadolu

yorumlarınızı bekliyorum

Yeni iç ünite tasarımı
    Akıllı çalışma sistemi
    Korozyona dayanıklı Gold FinTM kaplı dış üniteJet CoolTM3 kademeli evaporatörle verimli çalışmaUyku modu
    A Enerji Sınıfı

KAMPANYALAR

Hemen Teslim Kampanyası

http://www.beko.com.tr/urunler/urun_detay.php?c_id=25&p_id=LG/BKE-7600%20D&diff=

18000 btu klima alman lazım ama bu klimayı degil ısıtmaz o bölgede daha kaliteli bir marka al ör.dıamond,toshiba,ısısan buderus,haier gibi

• merhaba,
    35 m2 pimapenli merkezi ısıtmalı evimin salonuna sadece sogutma amaclı dayanıklı ve sessiz aynı zamanda 1500 ytlnin altında bir almayı düşünüyorum. mitsubishi,fujitsu,midea,sharp gibi markaları araştırıyorum.hangisini yada daha başka hangisini tavsiye edersiniz. lütfen değerli görüşlerinizi bildirip yardımcı olurmusunuz.balıkesirdeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saklıkent

quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

aşağıda özelliklerini verdiğim klimayı almayı düşünüyorum (yer yaklaşık 20 m2 ve tavan 2,70m) yer iç anadolu

yorumlarınızı bekliyorum

Yeni iç ünite tasarımı
    Akıllı çalışma sistemi
    A Enerji Sınıfı

KAMPANYALAR

Hemen Teslim Kampanyası

18000 btu klima alman lazım ama bu klimayı degil ısıtmaz o bölgede daha kaliteli bir marka al ör.dıamond,toshiba,ısısan buderus,haier gibi

yazdığın markaların fiyatlarınıda biliyorsundur herhalde;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 17 Ağustos 2006; 8:33:21 >

• bende Bauhaus tan BAXİ almak istiyorum ama odam küçük (12 m2) olsada 24000 btu olsa bana zararı olur mu? fiyatı ucuz geldi yani güce göre sizce BAXİ nasıl olur diye soruyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoMPuTeRCa

bende Bauhaus tan BAXİ almak istiyorum ama odam küçük (12 m2) olsada 24000 btu olsa bana zararı olur mu? fiyatı ucuz geldi yani güce göre sizce BAXİ nasıl olur diye soruyorum...

12m2 için 24000 BTU alırsan, derin dondurucuda oturursun

Oraya 7000 BTU yeter bence, hadi kırmayalım seni, sen 9000 BTU al
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.