Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1990. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: neonxxl1001 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19881989199019911992
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Sizler de sağolun.

Alıntıları Göster
    merhaba bir şey sormak istiyorum, yaklaşık 6 yıldır mitsubshi heavy inc. klima kullanıyorum, tek problemim iklimsa servisinin sadece il merkezinde olması. biz küçük bir ilçede yaşıyoruz, burada sadece arçelik beko bosch vestel airfel (daha önce airfel grubuyla kötü bir tecrübem oldu) bayi ve servisleri var.

şu anki ihtiyacım multi sistem klima. işyerinde kullanılacak, alt kat ve üst kat olarak iki bölüm. alt 40m2 üst 20m2. servis uzaklığı ve bakım maliyeti nedeniyle bölgemizde servisi olan bir markayı tercih etmek istiyorum. acaba bana şu multi sistem klima önerisinde bulunabilir misiniz?
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gilkerh -- 18 Haziran 2019; 1:57:19 >

• Merhabalar,

Arakat güney cephe evime 12000 btu civarında klima düşünüyorum. Salon toplam alanı 26 m2 civarında klimayı salon kapısının karşısına konumlandırıp arka odalara da havanın uğramasını düşünüyorum. Dış üniteyi de klimanın bulunduğu duvarın arkasında konumlandırılabilirim. Bütçem 2500-3000 Tl arasında Sakarya da yaşıyorum önerbileceğiniz marka ve model varmıdır.
    Ayrıca Hepsiburada kampanyasından indesit 18000 btu olarak uygun fiyata gelmektedir servisini Vestel yapıyormuş Indesit ürünü hakkında bilginiz var mıdır.https://www.hepsiburada.com/indesit-split-spiw418lin0-a-18000-btu-inverter-klima-f100379-p-HBV000005AV5Y?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion054 -- 18 Haziran 2019; 11:55:5 >

• Merhaba,

Klima alacağım fakat pek bilgi sahibi değilim,18000 btu yeterli geleceği söylendi.

Beko 31840 A++ Prosmart 4.000 TL

Samsung AR18MSFHCWK AR5400 4.000 TL

Baymak Elegant Plus A++ 3.800 TL

Vestel Flora İnverter 18 A++ 3.500 TL

Hangisini tercih etmeliyim,biliyorum hiçbiri daikin,mitsubishi gibi değil tabi ki ama yine de bana en az sorun çıkaracak,servisi daha az üzecek olan firma hangisidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, sorumu cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Baymak Elegant Prime düşünüyorum, bu vakumlu montaj önemli olduğu için bunu servisten nasıl talep edeceğim? Bu işlem kaç dk süren ve nasıl yapılan bir işlem. Yani servis bunu ücretli mi yapar yoksa standart yapması gereken bir şey midir?
  • Hocam önceki mesajıma cevabınız için öncelikle teşekkürler, yorumlarınızı uzun uzun okuduktan sonra demirdökümü çok önerdiğinizi farkettim ve 24lük demirdöküm a5 ucundan köşesinden de olsa bütçeme giriyor acaba arçelik ekolojikle a5 arasindaki 500 tl fiyat farkı gerçekten vermeye değer mi ?

edit1:şu bakır boru olayını da anlayamadım klimayi aldiktan sonra kurulumda ayrica bir para mı odiyecez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhngkhn -- 18 Haziran 2019; 12:9:12 >
  • Merhaba,

Öncelikle böyle faydalı bir konu ve yapmış olduğunuz özverili yorumlar için teşekkür ederim.

Soruma gelecek olursam ekte görselini yapmaya çalıştığım salonum için klima arayışım bulunmakta, batı cepheden, öğlenden sonra almaya başladığımız güneş neredeyse gün tam batana kadar evin içerisinde, dairede yalıtım mevcut ve ara kat. Benim beklentim, gün içerisinde evde kimse bulunmadığından saat 16:00 civarı devreye girip eve geliş saatim 18:00 civarına kadar salonu serinletmesi. Dün iklimsa dan keşif hizmeti aldım gelen arkadaş ile kaçlık klima olması gerektiği üzerinde mutabık kalamadık. Sizin görüşünüz kaçlık klima takılması yönünde olur. Diğer arkadaşlar verdiğiniz cevaplar doğrultusunda sigma, DD a5, electurolux aklımda olan cihazlar arasında.

• Arkadaşlar merhaba. Baymak 12000 btu klimayı 15 m2 odaya taktırsak ne olur ? Klima odaya fazla gelir mi ?

• Arkadaşlar 9000 btu klima alacağım. 2500 lira ort fiyati. Demirdöküm ve airfel arasi da kaldım. Bunlardan veya baska marka sessiz az yakan klima tavsiyeniz var mi? Bugün yarın almam gerekir. Şimdiden teşekkürler.

• Merhaba

Orta segment, enerji tasarruflu klima almak istiyorum. 40m2 salon, güneybatı cephe, sabahdan öğleye kadar güneş alıyor. klima tavsiyesi edebilirmisiniz.
    NOT: Dairem ikinci kattadır.Dairenin inşaatında çatıdan daireye kadar yaklaşık 10mt lik klima tesisatı 1/2-1/4 olarak çekilmiş.Klima seçimi yaparken bu kriteride göz önünde bulundurursanız sevinirim.

İlginize teşekkür ederim.
  • iyi gnler. şırnakta görev yapıyorum. Öncelikle alacağım klimayı sadece 3 yıl için kullanacağım. klimayı kullanım amacım soğutma için olacak.

evim en üst katta. malumunuz çatı yok. ama çok esiyor. 25 metrekare salon. kuzey batı yönünde. ev yalıtımlı. 12000 btu luk klima yeterli olur mu olursa bütçem 3 bin tl çıkabiliyorum max. hangi klimaları önerirsiniz. şimdiden tşk ederim.
  • 14 m2 mutfağım için Sigma invdmr 12000 btu inverter klimayı 2750 liraya aldım.

Klima5505 hocama tüm sorularıma sıkılmadan cevap verdiği için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba şu modelleri kullanan ya da işin uzmanı arkadaşlardan siz olsanı hangisini alırsınız? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    1. Daikin Atxn50nb7 5398 tl 9 taksşt
    https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn50nb7-Inverter-Klima
    2. Mitsubishi heavy srk 45zsp-e 5500 tl 9 taksit
    https://www.solemuhendislik.com/urun/mitsubishi-heavy-srk45zsp-w-klima-kampanya-fiyatlari/
    3. Sigma 18 dmr 4300 tl 9 taksit
    https://m.n11.com/sigma-sgm18invdmr-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-P354233868?gclid=Cj0KCQjwl6LoBRDqARIsABllMSbYuphbMJn-bW6TrBV9KRip9S6hsLAIPQPWYXczCfwVJQNtQCxEaxIaAs43EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• oncelikle @klima5505 hocam eline saglik usenmeden cevap yaziyorsun

3 bini gecmeyecek seviyede 12000 lik urun bakiyorum bende gecmis konulari baya okudum siralamami alttaki gibi yaptim a5 performans 3500 luk fiyatiyla elendi bende,
    Vaillant VAI8 ona esdeger dediginiz icin ilk siraya koydum. Alttaki cihazlarda Vailant en mantikli olan midir ?

Tesekkurler

Vaillant VAI8 2950tl . Vailant in kendi sitesinde iki tane vai8 gorunuyor multiinverter ve inverter mono split diye ne farklari var acaba bu urun sizin onerdiginiz urun mudur

DemirDöküm A5 2750tl
    Baymak Elegant Plus 2720tl
    AİRFEL LTXN35U 2710tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi segmentation_fault! -- 18 Haziran 2019; 21:13:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Önerdiğiniz 3 modeli de kabaca inceledim. Teknik detaylar açısından aralarında pek bir fark gözetemedim. Sadece Sigma için bir yerde R410, başka yerde de R32 gaz yazıyor; ama muhtemelen diğer iki markadaki gibi R32 olacaktır.

Teknik açıdan bir fark olmadıktan sonra, sanırım en uygun fiyatlısını seçmem en mantıklı olacaktır; bu da 3.000 lira altı fiyatı ile şu an için Vaillant gözükmekte.
    Merhabalar. Sigma'nın INVDME/INVDMR modelleri R410A,INVDMG/INVDMS modelleri R32 gazlıdır.

3 cihazın da üreticisi aynıdır. Firmalar ise kendi fiyat politikasını uygulamaktadır. Bu nedenle Vaillant mantıklı bir tercih olacaktır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gilkerh

merhaba bir şey sormak istiyorum, yaklaşık 6 yıldır mitsubshi heavy inc. klima kullanıyorum, tek problemim iklimsa servisinin sadece il merkezinde olması. biz küçük bir ilçede yaşıyoruz, burada sadece arçelik beko bosch vestel airfel (daha önce airfel grubuyla kötü bir tecrübem oldu) bayi ve servisleri var.

şu anki ihtiyacım multi sistem klima. işyerinde kullanılacak, alt kat ve üst kat olarak iki bölüm. alt 40m2 üst 20m2. servis uzaklığı ve bakım maliyeti nedeniyle bölgemizde servisi olan bir markayı tercih etmek istiyorum. acaba bana şu multi sistem klima önerisinde bulunabilir misiniz?
    teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhabalar.

Multi sistemlerde fiyatlar iki ayrı klimaya göre daha pahalı olur. Ayrıyetten klimaların biri ısıtmada veya soğutmada çalışırken diğer aksi modda çalışamaz.

Seçenekler arasında Airfel ile kötü tecrübeniz olduğu için en mantıklısı Arçelik veya Beko olur. Ancak monosplit ile multi sistemlerin servisi ayrıdır. Multi sistem için hangi servisler var onu sorgulamak gerekir.

Bu cihazlar boru mesafesine vb. göre fiyatlandırılır. Bunun için keşif hizmeti almanız zorunludur.

Marka olarak seçenekleriniz arasında Arçelik'i tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion054

Merhabalar,

Arakat güney cephe evime 12000 btu civarında klima düşünüyorum. Salon toplam alanı 26 m2 civarında klimayı salon kapısının karşısına konumlandırıp arka odalara da havanın uğramasını düşünüyorum. Dış üniteyi de klimanın bulunduğu duvarın arkasında konumlandırılabilirim. Bütçem 2500-3000 Tl arasında Sakarya da yaşıyorum önerbileceğiniz marka ve model varmıdır.
    Ayrıca Hepsiburada kampanyasından indesit 18000 btu olarak uygun fiyata gelmektedir servisini Vestel yapıyormuş Indesit ürünü hakkında bilginiz var mıdır.https://www.hepsiburada.com/indesit-split-spiw418lin0-a-18000-btu-inverter-klima-f100379-p-HBV000005AV5Y?magaza=Hepsiburada

Merhabalar.

Marka olarak Vaillant VAI-8

Demirdöküm A5

Airfel LTXN marka cihazları tavsiye edebilirim.

Fiyatları bütçenize yakındır. Indesit özellikle ısıtmada sıkıntılı bir cihazdır. Ses seviyesi yüksektir. Riskli bir cihazdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceycey1103

Merhaba,

Klima alacağım fakat pek bilgi sahibi değilim,18000 btu yeterli geleceği söylendi.

Beko 31840 A++ Prosmart 4.000 TL

Samsung AR18MSFHCWK AR5400 4.000 TL

Baymak Elegant Plus A++ 3.800 TL

Vestel Flora İnverter 18 A++ 3.500 TL

Hangisini tercih etmeliyim,biliyorum hiçbiri daikin,mitsubishi gibi değil tabi ki ama yine de bana en az sorun çıkaracak,servisi daha az üzecek olan firma hangisidir?
    Merhabalar.

Seçenekleri sıralarsak

1-Beko Prosmart

2-Vestel Flora - Baymak Elegant Plus

3-Samsung

şeklinde sıralayabiliriz.

Bu tercih sırasına göre gitmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Merhaba, sorumu cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Baymak Elegant Prime düşünüyorum, bu vakumlu montaj önemli olduğu için bunu servisten nasıl talep edeceğim? Bu işlem kaç dk süren ve nasıl yapılan bir işlem. Yani servis bunu ücretli mi yapar yoksa standart yapması gereken bir şey midir?
    Merhabalar.

Vakum işlemi için servise mutlaka vakum pompası ile vakum yapmasını söylemelisiniz. Hatta önceden servisi arayarak not düşmelerini isterseniz önceden sağlama almış olursunuz.

Takriben 15 dakika yeterlidir.

1-Vakum Pompası

2-Klima Manifoldu veya Vakum saati. Bu iki elemanın fotoğraflarına bakmanızı tavsiye ederim. Görsel olarak tecrübe olur,servis montaj yaparken bunları getirmiş mi diye bakarsınız.

Bu işlem standart olarak yapılması gereken ve zorunlu bir işlemdir.

Ancak servis elemanları çeşitli asılsız bahanelerle (yeni klimaya gerekmez vb. onlarca örnek verilebilir) bu işlemi yapmadan bir an önce montajı tamamlayıp gitmek isterler. Vakumu gereksiz kılacak bir sebep yoktur,kabullenmeyiniz ve servis ne derse desin yaptırınız.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhngkhn

Hocam önceki mesajıma cevabınız için öncelikle teşekkürler, yorumlarınızı uzun uzun okuduktan sonra demirdökümü çok önerdiğinizi farkettim ve 24lük demirdöküm a5 ucundan köşesinden de olsa bütçeme giriyor acaba arçelik ekolojikle a5 arasindaki 500 tl fiyat farkı gerçekten vermeye değer mi ?

edit1:şu bakır boru olayını da anlayamadım klimayi aldiktan sonra kurulumda ayrica bir para mı odiyecez
    Rica ederim.

Demirdöküm üreticisi bakımından iyi bir klimaya sahiptir.

Demirdöküm A5 daha üstün performanslı bir cihazdır. Öncelik Demirdöküm'ün olmalıdır. 500TL farka da değecektir,bu cihazı tavsiye ederim. Ancak bölgenizde servisi yaygın ise tercih ediniz,bu da önemlidir.

Servisler maliyeti düşürmek adına iç-dış ünite arasındaki soğutucu akışkan borusunu bakır yerine alüminyum olarak kullanmaktadır. Havşa baskısına dayanabilmesi için bu alüminyum borunun iki tarafının ucu 20-30 cm'lik kısmı bakır,geri kalanı alüminyumdur.

Tercih size aittir,bakır boru olursa daha iyi olur. Özellikle cihaz yakın zamanda yer değiştirmeyecekse,sökülmeyecekse bakır olması daha iyidir. Bunun için ek ücret isterler ve servisler uçuk fiyatlar verebilir. Soğutma sistemine ait malzemeler satan bir bayiden daha uyguna bakır boru alınabilir.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 19881989199019911992
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.