Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gokberkoz Daha Az
1 Kayıtlı Üye
39.718
Cevap
340
Favori
3.198.450
Tıklama
Giriş
      512 Mesaj
      15 Haziran 2019 14:12:44
      Merhaba arkadaşlar, 30 35 m2 arası salonum için sadece soğutmada kullanılacak bir klima arayışım mevcut,yaptığım araştırmada 18000 ilk bir klimanın benim işimi göreceği kanısındayım bütçem 3500-4000 arası, talep ettiği tek özellik ben eve gelmeden 1 saat önce klimanın çalışması öncelikli baktığım model Sigma nın 18000 olanı fiyat olarak kredi kartına taksitli 4.015 tl verdiler, tavsiyeleri bekliyorum teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Çavuş
      94 Mesaj
      15 Haziran 2019 14:28:06

Ust modellerinden hangisi mesela bikac tane sayabilirmisiniz fiyat araligi ne oluyor birde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      12 Angry Men kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Haziran 2019 14:36:42

Sanırım shiradan itibaren baslıyor ama tam hatırlamıyorum. Ucuz alt modellerı pek onerılmıyordu.

Fıyatları burada yazıyor hocam.https://www.daikin.com.tr/Klima
      |
      |
      toprak12345 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

The Storm is Coming
    • Yarbay
      2005 Mesaj
      15 Haziran 2019 15:30:57
      Hocam demir döküm a5 ihttps://m.aliexpress.com/item/32597265298.html
      Linkteki ürün ile telefondan kontrolünü sağlayabilirmiyim. Dışarıda ikende kullanabilirmiyim

Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
      Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
      Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
      G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
      Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

Motor beyni, Şanzıman beyni ve Abs beyni Satış, Tamir ve Bakımı.
    • Binbaşı
      1976 Mesaj
      15 Haziran 2019 18:19:07
      Arçelik ekolojik 15000 btu 4000 lira fiyat verdiler. Bu fiyat civarlarında bu klimadan daha üstün bir klima önerisi olan var mı? 18000 btu da olabilir.
      15 Haziran 2019 19:29:43
      quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Airfel As12-0942 model Cihazımı taktırdım sonunda. Persembe öglen sipariş verdim. Bugün montaj oldu.
      1645 tl klima + 140 tl 3,5 metre bakır boru + 20 tl beyaz kablo toparlayıcı kolon + 15 tl şartel = 1820 tl ye mal oldu ürün totalde. Sizce nasıl?
      Kilimanızın dış ünitesinin montaj şekli performans kaybı yaşatıyormu

|
      |

Friedrich Wilhelm Nietzsche

• Onbaşı
      17 Mesaj
      15 Haziran 2019 21:06:06
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar.

Krigamine Zen serisi gayet iyi bir seri ancak güncellemediler,R410A gazlı olarak kaldı. Eğer siyah,gri renkli olanı almayacaksanız Enviro AP serisini tavsiye ederim.

Daikin Shira Plus için bütçeniz yeterli ise o daha iyi bir cihazdır.

Daikin Shira Plus

Mitsubishi Heavy ZSX-S

Mitsubishi Electric Krigamine Zen

Mitsubishi Electric Enviro

şeklinde bir sıralama yapabiliriz. Shira Plus için bütçeniz zorlanmıyorsa öncelikli olarak tavsiyemdir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Üstadım iyi akşamlar,

Eğer yanlış anlamadıysam mesajınızda Mitsubishi Heavy Premium SRK-ZS-S modelinin, Mitsubishi Electric Enviro MSZ-AP modelinden daha önce tercih edilebileceğini belirtmişsiniz. Bugün SRK-ZS-S model için 5.000 TL, MSZ-AP modeli içinde 5.400 TL fiyat aldım bayilerinden. Eğer doğru anlamışsam Mitsubishi Heavy olanı tercih etmem daha doğru olur o zaman.

• Teğmen
      174 Mesaj
      15 Haziran 2019 21:41:42
      quote:

Orijinalden alıntı: nekula

Üstadım iyi akşamlar,

Eğer yanlış anlamadıysam mesajınızda Mitsubishi Heavy Premium SRK-ZS-S modelinin, Mitsubishi Electric Enviro MSZ-AP modelinden daha önce tercih edilebileceğini belirtmişsiniz. Bugün SRK-ZS-S model için 5.000 TL, MSZ-AP modeli içinde 5.400 TL fiyat aldım bayilerinden. Eğer doğru anlamışsam Mitsubishi Heavy olanı tercih etmem daha doğru olur o zaman.

Alıntıları Göster
      Hayır, tavsiye edilen ZSX modeli yani Diamond serisidir. Sizi. Belirttiğiniz ise ZS Modeli yani premium serisidir. Diamond seri daha pahalıdır.

• Binbaşı
      1695 Mesaj
      15 Haziran 2019 22:49:48
      Ünitesiz Klima almam gerekiyor Metro market te bu ürüne denk geldim çalışıyordu ve normal klimaya yakın soğuk hava üflediğini hissettim (üniteli alma şansım yok) tek kişi için 14 m2 odada kullanacağım yeterli olur mu ? ya da şu modeli incele derseniz ona da bakabilirim...https://www.hepsiburada.com/hotpoint-ariston-pacw12co-tk-a-12000-btu-portatif-klima-p-HBV00000BLZQN?magaza=Al%C4%B1%C5%9Fveri%C5%9Fburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwrpLoBRD_ARIsAJd0BIVQ7h75K51KNpeVBiJdWnGzGSh96XeMNxA7w5wUBX4q6eJHvw0tGfQaApX0EALw_wcB

• Onbaşı
      17 Mesaj
      15 Haziran 2019 23:13:52
      quote:

Orijinalden alıntı: handsomeprince

Hayır, tavsiye edilen ZSX modeli yani Diamond serisidir. Sizi. Belirttiğiniz ise ZS Modeli yani premium serisidir. Diamond seri daha pahalıdır.

Alıntıları Göster
      Evet şimdi farkettim. X harfini gözden kaçırmışım Ama yine de bu iki model arasında çok bir fark var mıdır? Aradaki fiyat farkına göre değerlendirince hangisi ön plana çıkar ?

|
      |

• Kurmay Yarbay
      4235 Mesaj
      Bugün 00:58:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: toprak12345

yaz ıle kıs fıyatları arasında fıyat farkı cok oynuyormu bırde odayı yeniden olctume 18m kare acaba 9000btu max oda nekadar buyuk olmalıdır yada 12000 btu min oda nekadar olmalılıdr.marka olarak dd A5 ile sigma arasında kaldım sizce hangisi. sıgma alırsam invdms ile invdmg plus arasındakı fıyat farkı ıcın degermı birde sessizliigi nasıldır
      Merhabalar. Kampanyalar olabiliyor ancak fikrimce fiyatlar cazip boyutlarda oynamıyor.

18m2 sınır bir değer. Çatı kat ise 12000 uygun olur. İzolasyon gayet iyi ise 9000 btu yeterli olur.

INVDMG alırsanız 9000 btu alabilirsiniz. INDVMS alırsanız 12000 btu almanız daha uygun olur. INVDMG daha performanslı bir seridir. Bu nedenle 18m2 alanda 9000 btu olanı yeterli gelir. INVDMS olursa 12000 btu daha iyi olur. Bütçeniz yeterli ise bu farka değer. Mümkün mertebe sessiz bir cihazdır.

Çok sığ bir hesapla 12000 btu 22-24 m2 arasından başlar. 9000 btu da 15m2 civarından başlar.

Düzenleme : Sigma INVDMS ile DD A5 arasında hangisinin servisi yaygınsa onu tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 16 Haziran 2019; 0:59:13 >
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      4235 Mesaj
      Bugün 01:00:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hknkula

Yaklaşık 1 ay önce ailemde ayrı ayrı kullanılan 3 samsung klimadan memnun olmalarına rağmen sizin tavsiyenizle samsung klima almaktan vazgeçmiştim, üstüne 15 gün önce 1 tanesi arızalandı ve hala çözemediler sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :)

Maddi durumu ancak toparlayabildim ve şimdi iki klima arasında kaldım.

Airfel LTXN50U A++ 18000 btu 3800tl
      DD A5++ 18000 btu 4000tl performans, dayanıklılık ve ses konularında karşılaştırdığınızda hangisini önerirsiniz ya da bu fiyatlara yakın başka bir tavsiyeniz olur mu?
      Merhabalar. O cihaz kendini emekliye ayırmış anlaşılan.

Öncelikli olarak bu kriterler için Demirdöküm A5'i öneririm.

Ardından Airfel'i önerebilirim. İki cihaz da fiyatına göre gayet iyidir,DD A5 az biraz daha üstündür.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      4235 Mesaj
      Bugün 01:01:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Olricksm

merhaba
      Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.Mitsubishi Hare MSZ-HR 12000 lik için 4600 Tl fiyat verdiler sizce nasıl

Alıntıları Göster
      Merhabalar. HARE serisi için uygun bir fiyat. Pazarlık imkanı varsa biraz daha uyguna alabilirseniz daha iyi olur. Ancak bu fiyata da alınabilir.

Saygılarımla...
      |
      |
      Bugün 01:06:01 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: nekula

Üstadım iyi akşamlar,

Alıntıları Göster
      Merhabalar. Forumdaşımız düzeltmeyi sağlamış. Malesef ZSX-S serisini kastetmiştim. Ancak ZS-S ile Enviro'yu kıyaslarsak ikisi hemen hemen aynı seviyededir. M.Heavy cihaz R410A gazlı. Belki yeni seri gelirse R32'li olarak görürüz. Form Group Şirketi M.Heavy ile anlaşma yapmıştı. Onlarla da görüşmenizi tavsiye ederim. R32'li monosplit cihazların satışı hakkında. Ancak R410A'lı olanı ile kıyaslarsak soğutucu akışkan farkı dışında iki cihaz birbiriyle eşdeğer konumdadır.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      4235 Mesaj
      Bugün 01:07:35 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ThePlakumat

Arçelik ekolojik 15000 btu 4000 lira fiyat verdiler. Bu fiyat civarlarında bu klimadan daha üstün bir klima önerisi olan var mı? 18000 btu da olabilir.
      Merhabalar.

Bu fiyata yakın,çok aşmayan boyutta 18000 btu olan Demirdöküm A5 serisini önerebilirim. Ekolojik serisinden daha performanslı bir modeldir.

Diğer türlü ekolojik alınabilir. 15000 ve 7000 btu üst segment markalarda var. Uygun fiyat bandında bu kapasiteleri Arçelik'in çıkarması bir avantaj oldu...

Saygılarımla...
      |
      |
      Bugün 01:10:38 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Hocam demir döküm a5 ihttps://m.aliexpress.com/item/32597265298.html
      Linkteki ürün ile telefondan kontrolünü sağlayabilirmiyim. Dışarıda ikende kullanabilirmiyim
      Merhabalar. İnanın bu cihazın çalışma mantığını tam olarak bilmiyorum.

1-Açıklamasında klima kontrol edebildiği yazıyor.

2-Eğer klimayı ortam ayarlanan sıcaklığa gelince aç-kapa mantığı ile kontrol ediyorsa,yani ayarladığınız sıcaklığa gelince klimayı kumandadan kapatıyormuş gibi kapatıyor,sıcaklık değişince kumandadan açıyormuş gibi aç-kapa kontrol yapıyorsa uygun olmaz. Bu en sonunda klima kartını yaktırır.

3-Ancak sadece telefondan verilen sıcaklık ayarlarını vb. uzaktan klimaya iletme görevi görüyorsa bu durumda kullanılabilir.

4-Bunu kullanabilmeniz için cihazın klimanın kumandası yerine geçebiliyor olması gerekir. Yani Wi-Fi özelliği olmayan klimada çalışabiliyor olması gerekir.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      4235 Mesaj
      Bugün 01:12:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: gokberkoz

Ünitesiz Klima almam gerekiyor Metro market te bu ürüne denk geldim çalışıyordu ve normal klimaya yakın soğuk hava üflediğini hissettim (üniteli alma şansım yok) tek kişi için 14 m2 odada kullanacağım yeterli olur mu ? ya da şu modeli incele derseniz ona da bakabilirim...https://www.hepsiburada.com/hotpoint-ariston-pacw12co-tk-a-12000-btu-portatif-klima-p-HBV00000BLZQN?magaza=Al%C4%B1%C5%9Fveri%C5%9Fburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwrpLoBRD_ARIsAJd0BIVQ7h75K51KNpeVBiJdWnGzGSh96XeMNxA7w5wUBX4q6eJHvw0tGfQaApX0EALw_wcB
      Merhabalar.

Bu cihaz 14m2'de yeterli olur. Servisi yaygın ise "portatif klimada" tercih edilebilir. Bütçeniz yeterli ise alternatif olarak Delonghi Pinguino'ya bakmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Çavuş
      62 Mesaj

Klimayı taktırmayı düşündüğüm oda sürekli kullanılan yatak odası. Büyük oda ise sadece geceleri kullanılan yatak odası. Kışın ısıtma yazın ise yaklaşık 2 ay boyunca evin genelini soğutma amacı ile klima düşünüyorum. Amacım geceleri 12metrekarelik odayı ısıtmak yada uyunabilir sıcaklığa getirmek . Hangi kapasitede klima uygun olur? Klimayı taktırmayı düşündüğüm bölge uygun mu ?Fiyat/Performans yada Fiyat bakımından en uygun klima ne olur?

Diğer bilgiler:Ev eski bina olduğu için tavanı bi tık daha yüksek.
      Pencereler yeni çift cam yalıtımlı.
      Evin dışı yeni yalıtım yapıldı.
      Bulduğu bölge karadeniz kıyısı(Giresun) Kışın genelde 0-12 derece arasında.
      |
      |

• Binbaşı
      1695 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar.

Bu cihaz 14m2'de yeterli olur. Servisi yaygın ise "portatif klimada" tercih edilebilir. Bütçeniz yeterli ise alternatif olarak Delonghi Pinguino'ya bakmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      İlginize teşekkürler hocam ama evde olduğum günlerde 4-5 saat kullanacağım bu linkini attığım klima 2.000tl delonghi olan 3500tl civarı attığımın sanırım ısıtma fonksiyonu yok ama kullanmayacağım için önemli değil servisi sıkıntılı değilse bunu düşünüyorum...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
SEO
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.