Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1980. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.074
Cevap
697
Favori
4.415.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
49. Sırada  bugün en iyi #21
Sayfa: önceki 19781979198019811982
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: minvaze

Merhabalar öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
    Ben 12 btu inverter klima almayı düşünüyorum bütçem 4000 tl ye kadar
    Demirdöküm a5 performans serisi için 3300 tl taksitli fiyat aldım bu ürün bu fiyata uygun mudur?
    Alternatif önerileriniz var mıdır?
    Merhabalar.

Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye edebilirim. Fiyatı uygun. Alternatif olarak bölgenizde servisi mevcut ve yaygın ise Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim. İkisi eşdeğer cihazlar ancak Sigma Plus daha sonra geldi. Biraz daha yeni seri,farkı budur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: handsomeprince

Iyi akşamlar,

25-30 metrekare civarı büyüklükteki salonum için klima alacağım. Düşündüğüm modeller ve aldığım fiyatlar şöyle:

Mitsubishi heavy diamond srk35zsx-s 6200 TL
    Daikin Shira Plus 35 6600 TL
    Mitsubishi Electric enviro 35 5200 TL
    Mitsubishi Electric krigamine zen 35 5800 TL.

Siz bu cihazlardan hangisini önerirsiniz ve bu cihazlar ayarında tavsiye edeceğiniz başka t marka-model var mıdır?

Teşekkür ederim.
    Merhabalar.

Krigamine Zen serisi gayet iyi bir seri ancak güncellemediler,R410A gazlı olarak kaldı. Eğer siyah,gri renkli olanı almayacaksanız Enviro AP serisini tavsiye ederim.

Daikin Shira Plus için bütçeniz yeterli ise o daha iyi bir cihazdır.

Daikin Shira Plus

Mitsubishi Heavy ZSX-S

Mitsubishi Electric Krigamine Zen

Mitsubishi Electric Enviro

şeklinde bir sıralama yapabiliriz. Shira Plus için bütçeniz zorlanmıyorsa öncelikli olarak tavsiyemdir.

Saygılarımla...
  • Hepinize merhaba.zamaninda buralarda çok tavsiye almış,bilgi aramış biri olarak forumu takip edenlere bir faydam dokunur umuduyla tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Mbirol hocamın da tavsiyeleri ile Daikin Shira 12bin BTU. Aldım. 25 metrekare laminant kaplama, güney yönünde penceresi olan,bati yonu dış duvar diğer yönleri evin içinde kalan salonunda 5yildir kullanıyorum .evde yalıtım hak getire.daire giriş katı ,üst katta insan oturmuyor.

Marmara bölgesinde ev.ama iklim mikroklimadan dolayı çok sert.kisin eksi 9lari çok sik görüyoruz. Kış 7 ay sürüyor neredeyse.soguk mu soğuk yani anlayacağınız.

Klimadan o kadar memnunum ki anlatamam .5 yıldır bir gün isitmamazlik ya da sogutmamazlik yapmadı.kisin buz kırma eksi 3leri görünce başlıyor ama makul bir durum bu pek tabi ki.

Evde bir de daylux klima var yan oda da .o da iyi ama bu çok çok iyi.ve elektrik tüketimi de harika. Yazın klimasiz dönemde 120tl elektrik faturası geliyor,bu kış en soğuk ayda iki odada 24 dereceye sabitlenmiş klimalar neredeyse günde 18saat beraber calisti en yüksek faturam 350 TL geldi.dusunun 2klima,envai çeşit elektrikli alet,şofben bilgisayar vs. Durum bu.evet alırken meblağ yüksek geliyor ama kendini amorti ediyor.

Düşünen arkadaşlara faydalı olursa ne mutlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar.
    Bodrumdaki evim için 40 metre karelik salonum (kuzey cephe) ve dahil olan balkonumda yazın soğutma kışın ise ısıtma için kullanacağım. Evde doğalgaz yok klima ile ısınmayı düşünüyorum kış aylarında. Tüketim olabildiğince düşük performans olabildiğince yüksek olmasını istiyorum. Bugün samsungdan 24.000 btu invertar 6800 tllik bir klimaya baktım yeni 19 sezon klimalar gelecek diye 5000 tlye kadar düştüler. Sizlerdende fikir almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütçe 5000 TL maksimum.

• quote:

Orijinalden alıntı: koridorum

Hepinize merhaba.zamaninda buralarda çok tavsiye almış,bilgi aramış biri olarak forumu takip edenlere bir faydam dokunur umuduyla tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Mbirol hocamın da tavsiyeleri ile Daikin Shira 12bin BTU. Aldım. 25 metrekare laminant kaplama, güney yönünde penceresi olan,bati yonu dış duvar diğer yönleri evin içinde kalan salonunda 5yildir kullanıyorum .evde yalıtım hak getire.daire giriş katı ,üst katta insan oturmuyor.

Marmara bölgesinde ev.ama iklim mikroklimadan dolayı çok sert.kisin eksi 9lari çok sik görüyoruz. Kış 7 ay sürüyor neredeyse.soguk mu soğuk yani anlayacağınız.

Klimadan o kadar memnunum ki anlatamam .5 yıldır bir gün isitmamazlik ya da sogutmamazlik yapmadı.kisin buz kırma eksi 3leri görünce başlıyor ama makul bir durum bu pek tabi ki.

Evde bir de daylux klima var yan oda da .o da iyi ama bu çok çok iyi.ve elektrik tüketimi de harika. Yazın klimasiz dönemde 120tl elektrik faturası geliyor,bu kış en soğuk ayda iki odada 24 dereceye sabitlenmiş klimalar neredeyse günde 18saat beraber calisti en yüksek faturam 350 TL geldi.dusunun 2klima,envai çeşit elektrikli alet,şofben bilgisayar vs. Durum bu.evet alırken meblağ yüksek geliyor ama kendini amorti ediyor.

Düşünen arkadaşlara faydalı olursa ne mutlu.
    Merhabalar. İzlenimlerinizi paylaştığınız için şahsım adına çok teşekkür ederim. Klima almak isteyen forumdaşlarımıza fikir verecektir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theonorm

Herkese merhabalar.
    Bodrumdaki evim için 40 metre karelik salonum (kuzey cephe) ve dahil olan balkonumda yazın soğutma kışın ise ısıtma için kullanacağım. Evde doğalgaz yok klima ile ısınmayı düşünüyorum kış aylarında. Tüketim olabildiğince düşük performans olabildiğince yüksek olmasını istiyorum. Bugün samsungdan 24.000 btu invertar 6800 tllik bir klimaya baktım yeni 19 sezon klimalar gelecek diye 5000 tlye kadar düştüler. Sizlerdende fikir almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütçe 5000 TL maksimum.
    Merhabalar. Samsung,klima konusunda başarılı değil malesef. Alüminyum kondanserli dayanıksız bir cihaz. Samsung inadından vazgeçti ise 19 sezon cihazlar bakır oldu ise düşünülebilir. Ancak aklınızda kalıyorsa,indirim de hatrı sayılır boyutta olduğu için tercih edilebilir.

Alternatif olarak Demirdöküm A5 serisini tavsiye edebilirim. Alternatif 24000 liklerin fiyatları daha yukarılarda olabiliyor...

Saygılarımla...
  • Tost makinesi konusundan sonra başka bir güzel konu daha gördüm forumda :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Tost makinesi konusundan sonra başka bir güzel konu daha gördüm forumda :)
    kader bizi burada da karşılaştırdı dostum klimasız yaşanmıyor valla. fiyatlar da almış başını gitmiş. sağolsun konu sahibi arkadaş bizi bilgilendiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Multi sistem klima için malesef fiyatlar pahalı olabiliyor.

Pencere altında klima ister istemez içeri ses verir. Pencere olduğu için duvarda bir nevi boşluk oluşmakta.(Pencerenin kapladığı alanı kastediyorum). Bu nedenle ister istemez içeri biraz olsun uğultu verir. Balkon vb. varsa orası daha uygun olacaktır. Başka çare yoksa bu durumun olacağını bildirmek isterim.

Eski klima 12m2 alana çok büyük gelir,rahatsız eder.

Yan oda da 12m2 civarı ise Airfel multi klimalar için fiyat almanızı tavsiye ederim. En azından fiyat hakkında fikir verir.

Sonuç itibariyle en mantıklı tercih 12m2 olan odanıza yeni klima almaktır. Salondaki cihaz 18000 btu olduğu için büyük gelecek ve en azından rüzgar sesi bile rahatsız edici olacaktır. Sağlıklı bir iklimlendirme de mümkün olmaz.

Odanız için 9000 btu'luk bir cihaz uygun olacaktır.

Memnun kalacağınız şekilde

Demirdöküm A5 serisini tavsiye edebilirim. Bölgenizde servisi yaygın değilse alternatifi olarak Sigma Comfort serisi INVDMS kodlu seriyi tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak Arçelik Ekolojik serisini tavsiye edebilirim ancak Sigma ve Demirdöküm daha memnun kalacağınız cihazlardır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    merhabalar daha önce yazmıştım, klima fiyatlarını araştırdım, çift üniteli tek motoru airfel klimalar 5600-6200 arasında değişiyor (aynı model aynı btu). içinden bakır boru çıkmıyormuş, üvretliymiş, metresi 76tl+kdv dediler. yalnız 2 motorlu birbirinden bağımsız alınsa daha uygun fiyata geliyor. şimdilik odama bir tane almayı düşünüyorum.

Demirdöküm A5 A++ 9000 BTU 2300tl - 2500tl arası
    Demirdöküm A5 Performans A+++ 9000 3300tl - 3500tl arası.

motoru sesli diyen var, sessiz diyen var birşey diyemedim..

daikin ATXN25NB7 A+ 9000btu 4057tl ile fiyatları pahalı..

Sigma SGM09 INVDMS için arayabileceğim bir yer bulamadım, iklimsa sitesinde de bir sorun var sanırım.

Midea Blanc MSMAAU-09HDRN1 A++ 9000 BTU 2600-2800tl civarı.

oda balkona katılmış zamanında, alt taraf cam + panjur olarak durmakta, sap yada sol duvara koymak klima için verimsiz olabilir. acaba kolon a montaj yapılabilir mi? eğer görmek isterseniz foto da atabilirim)

midea demirdöküm ve sigma arasında siz olsanız tercihiniz ne olurdu? sessiz olması ve az elektrik yakması önceliğim. wifi özelliği olursa fena olmaz. fikrinizi almak istiyorum. şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Rica ederim.

Wi-Fi özelliği 31245 modelinde mevcut.

31225 ile 31240 arasında, 31240 modelinin 4 yöne otomatik salınım,3M filtre,ionize gibi ekstra özellikleri var. Onun dışında 31240 R410A,31225 R32 gazlı.

31225'in gaz konusunda avantajı var. 31240'ın birkaç özellik artısı var ve görünümü farklı,ön panelin üst kısmı desenli. Bunun dışında fiziksel ve teknik fark yok.

Sigma Comfort bu iki cihazdan daha verimlidir. Ancak INVDMR yerine yeni R32'li seri olan INVDMS serisini öneririm. INVDMS'de Opsiyonel Wi-Fi özelliği de mevcuttur. Öncelikli tavsiyem bu olurdu.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Sigma Comfort INVDMS modelini arıyorum ancak her yerde R410A gazlı INVDMR modeli mevcut. Sizin bulabildiğiniz bir yer var mı acaba? Bütçe olarak 3200 TL'ye kadar farklı bir tavsiyeniz daha olursa değerlendirmek isterim. Beko 31225 modeli de bir yandan cazip geliyor ama Sigma Comfort daha verimli dediğiniz için o modeli arıyorum.

Birde daha önce kullandığım rubenis marka klima ile aynı tasarımda kumandası mevcut Sigma'nın. Daha gelişmiş ve kullanım kolaylığı olan bir kumanda bekliyordum galiba. Sadece belirtmek istedim.
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Forum küçük ne de olsa, popülerden gördüm konuyu, şimdilik ihtiyacım yok evde 3 tane lg/beko klima var ve memnunum bayağı. Belki lazım olur diye mesajım bulunsun diye yazdım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    4 klimayı detaylıca son kez kıyasladım:
    - Electrolux EPS18V38HWI
    - Demirdöküm A5 18000
    - Vaillant VAI 8-050 WN
    - Alarko Carrier Flair 18 (FLR1801HW)

Diğer üçüne göre, Electrolux'un iç ünite ses değeri daha düşük, SEER değeri daha yüksek ve dış ünite boyutları daha küçük gözükmekte. Fiyat olarak en ucuzu da olan, şu sırada kampanyada olan Electrolux'un böyle 3 artısı çıktı sanki. En pahalısı Alarko'nun ise bir tek üstünlüğünün çıkmaması tuhafımıza gitti. Hatta Alarko'nun BTU değeri tam 18000 olmayıp daha düşük. Arada 900 TL'ye ulaşan fark da varken Alarko'yu zaten sildik. Yetkili servisleri araştırdık, yakınlarda Electrolux'un 2 servisi çıkınca onda karar kılmış gibiyiz. Midea'nın yakında servisi olmadığından, Midea'yı da sildik.

Electrolux'un internet sitesinde "EPS18V38HWI" modeli değil de "EPS18V39HWI" modeli var, yani V38 değil de V39. Bu "bu seneki yeni üretim" demek midir, yoksa "normalde wi-fi yok da wi-fi eklenmiş hali" midir, bilemedik. Wi-fi özelliği, bizim için hiç önemli değil bu arada. Asla kullanmayız bile.

Bir de Electrolux'ta "Aktif Karbon Filtre" ve "Hepa Filtre" varmış, Alarko'da "Gümüş İyon filtre" varmış. Bu filtre farkları önemli bir detay mıdır? Verimlilikleri arasında çok fark var mıdır? Bu filtrelerin açıklamalarında şöyle denilmiş:

quote:

– Aktif Karbon Filtre (Koku Giderici): Polenleri ve amonyak gibi kokuları yok eder ve zehirli gazları yakalayıp yutar. Ayrıca, alerjik hastalıkların oluşumuna ortam sağlayan küçük toz partiküllerini ve dumanları emerek sağlığınızı korur.
    – Gümüş İyon Filtre: İç ünite üzerinden nano gümüş iyon salınımı yaparak bakterileri yok eder ve ortama yayılmalarını engeller. Böylece ortama tamamen temizlenmiş hava verilir. Filtrenin ömrü ortalama on yıldır. Yıkanarak temizlenebilir.
    – Bio Filtre: Bio filtre yüksek sterilizasyon gücüne sahip olup bakterilerin %95’ten fazlasını ve 0,3 mikrometreden küçük tozların %99’unu yakalayıp ortamdan uzaklaştırır.
    – Toz filtre: Ortam havasının ilk temizlemesini gerçekleştirir. Örgü yapılı fiber filtre20 mikrona kadar tüm parçacıkları tutar. Bu filtrenin çıkarılıp temizlenebilme özelliği bulunmaktadır.

Forumdaki başka bir başlıkta, iyon salınırken ozonun da üretilip salındığı yazılmış. Gümüş iyon filtre olması sakıncalı mıdır? Electrolux'ta olmaması bir artı mıdır?
  • quote:

Merhabalar. Servis biraz abartmış. 18000 btu'ya kesinlikle gerek yok. Vakum konusunda da takriben 5 dakikalık bir vakum zaten yeterli oluyor. Ondan sonrası işi garantiye alma amaçlı. Bu iki durumda da herhangi bir anormallik yok. Cihazın içeri ses vermesi duvar tuğla ise olabilir. Dış ünite ayağında kauçuk takozlar takılı durumda mı ?

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam fotoğraf çekecektim ama unuttum.briket'e montaj yaptırdım beton zeminden yaklaşık 50 santim yükseğe.Kauçuk takozları kontrol etmedim fakat dış üniteyi tutan ayakların vidaları iyi sıkılmamış elimle hafif zorlayınca sallanıyor kendim sağlamlaştıracağım.Ortam sıcaklığı ortalama 33 derece iken 25 e düşürene kadar yaklaşık 30 dakika full çalışıyor daha sonra otomatik ECO diye bir moda geçip cihaz kendini kısıyor.Eco modunda dış ünitenin çalıştığı bile belli olmuyor.''Klima yı 10 dakika çalıştırınca oda buz gibi oluyor''diyenler oluyor ben henüz öyle bir durum yaşamadım.
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    LG Sirius Deluxe Inverter AS-W126J1R0 Klima (12000) var hocam ama fiyatı biraz pahallı geldi , demirdöküm a5 fiyatı uygun ama enerji tüketimi 1.1 KW yazıyor acaba ay sonu elektirik faturası gelirse bu KW ye mi bakmalıyım teşekkürler hocam cevaplarınız için
  • arkdaşlar merhaba,

a101 de şöyle bir ürün var ne dersiniz alınır mı?

Hotpoint Fresh Plus SPIW318A2HP 18000 BTU Klima 3.099,00 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peytext -- 12 Haziran 2019; 16:53:30 >
  • quote:

Merhabalar.

Krigamine Zen serisi gayet iyi bir seri ancak güncellemediler,R410A gazlı olarak kaldı. Eğer siyah,gri renkli olanı almayacaksanız Enviro AP serisini tavsiye ederim.

Daikin Shira Plus için bütçeniz yeterli ise o daha iyi bir cihazdır.

Daikin Shira Plus

Mitsubishi Heavy ZSX-S

Mitsubishi Electric Krigamine Zen

Mitsubishi Electric Enviro

şeklinde bir sıralama yapabiliriz. Shira Plus için bütçeniz zorlanmıyorsa öncelikli olarak tavsiyemdir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bugün Daikin bayilerini bir kez daha dolaştım. Bir bayide shira plus 42 modeli vardı ve ona 6700 TL fiyat verdi. 35 modeli için de zaten 6600 TL fiyat vermişlerdi onu da 6500 TL ye çektiler. Arada 200 TL fark var. Acaba 42 modelini mi alsam diye kararsız kaldım kafam iyice karıştı. Salonum 25-26 metrekare, güney ve batı cephe, güney cephesi sürgülü kapı-pencere pimapen (bayağı büyük) çift cam, batı cephede normal bir pimapen çift cam pencere var, yerler parke, ara kat, evde 6 kişiyiz. Bu arada tüketim benim için önemli. 42 modeli çok mu gelir, çok mu yakar onu da bilemedim şimdi. Kafam allak bullak oldu. Diğer taraftan 200 TL gibi düşük bir fark için 35 alacağıma 42 alayım diyorum ne yapsam acaba? Değerli fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

• Üstad demirdöküm a5 i sizle daha önce konuşmuştuk aldım alıyorum derken 2800 2900 a kadar çıktı fiyatları. Bana buna alternatif klimalar önerebilirmisiniz rica etsem? tek çekim yaptım diye iptal ettim para karta geçip tekrar alana kadar 2900a kadar çıkmış :@@@
  • quote:

Orijinalden alıntı: peytext

arkdaşlar merhaba,

a101 de şöyle bir ürün var ne dersiniz alınır mı?

Hotpoint Fresh Plus SPIW318A2HP 18000 BTU Klima 3.099,00 TL
    Merhabalar. Fiyatı cazip ancak daha tanıdık markaları almanızı tavsiye ederim. Bu cihaz riskli.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: handsomeprince

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bugün Daikin bayilerini bir kez daha dolaştım. Bir bayide shira plus 42 modeli vardı ve ona 6700 TL fiyat verdi. 35 modeli için de zaten 6600 TL fiyat vermişlerdi onu da 6500 TL ye çektiler. Arada 200 TL fark var. Acaba 42 modelini mi alsam diye kararsız kaldım kafam iyice karıştı. Salonum 25-26 metrekare, güney ve batı cephe, güney cephesi sürgülü kapı-pencere pimapen (bayağı büyük) çift cam, batı cephede normal bir pimapen çift cam pencere var, yerler parke, ara kat, evde 6 kişiyiz. Bu arada tüketim benim için önemli. 42 modeli çok mu gelir, çok mu yakar onu da bilemedim şimdi. Kafam allak bullak oldu. Diğer taraftan 200 TL gibi düşük bir fark için 35 alacağıma 42 alayım diyorum ne yapsam acaba? Değerli fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. 42 modeli çok gelmez. Aradaki fiyat farkı bu kadar küçük iken 26m2 alanda bu cihaz kullanılabilir. 42 serisini tercih edin derim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiberay

Sigma Comfort INVDMS modelini arıyorum ancak her yerde R410A gazlı INVDMR modeli mevcut. Sizin bulabildiğiniz bir yer var mı acaba? Bütçe olarak 3200 TL'ye kadar farklı bir tavsiyeniz daha olursa değerlendirmek isterim. Beko 31225 modeli de bir yandan cazip geliyor ama Sigma Comfort daha verimli dediğiniz için o modeli arıyorum.

Birde daha önce kullandığım rubenis marka klima ile aynı tasarımda kumandası mevcut Sigma'nın. Daha gelişmiş ve kullanım kolaylığı olan bir kumanda bekliyordum galiba. Sadece belirtmek istedim.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. INVDMS serisi henüz yeni bir seri olduğu için yalnızca İklimsa bayilerinde bulabilirsiniz.

INVDMS'ye alternatif olarak Demirdöküm A5 serisini önerebilirim.

Beko bu cihazlardan sonra gelir. Kumandası biraz basit malesef. Her güzelin bir kusuru oluyor.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 19781979198019811982
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.