Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505, noqem35 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.262
Cevap
331
Favori
3.176.408
Tıklama
Giriş
      62 Mesaj

selamlar hocam benim de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

mardin'de -ki yazın sıcaklık 40 dereceleri geçer- bulunan kuzeydoğu-kuzeybatı cepheli en üst katta bulunan (çatıda sac çatı var) yalıtımı iyi sayılan evde 28-30 m2 salon için soğutma amaçlı tasarruflu klima ne önerirsiniz?

bir kaç yıldır çok eski belki 10-15 yıllık 24000 btu 2. el vestel bir klima kullanıyoruz bu odada. geçen sene yazın korka korka çalıştırmamıza rağmen fatura ortalama 300 TL fazla geliyordu.

şöyle faturayı düşünmeden gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz sağlam güvenilir uygun fiyatlı (3500-4500 tl arası) ne tavsiye edersiniz?

bir de ayrıca 20m2 oturma odası için de düşünürsek multi split Toshiba falan önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Merhabalar. Hayırlı olsun. Bütçeniz kısıtlı ise mecburen daha uygun fiyatlı bir cihaz tercih etmeniz gerekir ancak M.electric de kullandığınız için arada fark olacaktır. Kalite ses vb. olarak. Bu fark rahatsız etmeyecekse daha uygun fiyatlı bir cihaz tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Merhaba kusura bakmayın çok yazıyorum ama günde 2-3 defa karar değiştiriyorum.Airfel LTXN35U modeli 2450 tl leri gördü lakin karar verene kadar bitmişti.Mevcut klimamı henüz yeterli test etme imkanım olmadı ve yeni model olduğu içinde pek bilgi bulamadım.Yani çift kondansatör mü? Gerçek 12000 lik mi gibi?Aldığım Msz Hr35vf serisi giriş sınıfı mı sayılıyor? Mesela giriş sınıfı bir ME almak mı yoksa orta segment bir Gree almakmı mantıklı? Aradaki 1000-2000 tl gibi farkları, dayanıklıklık,performans,elektrik sarfiyatı,konfor gibi durumları göz önüne alınca amorti eder mi?Teşekkür ederim iyi günler
      |
      |
      Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkumdurlar.

Atatürk

• Onbaşı
      17 Mesaj

öncelikle çok teşekkür ederim daıkın n serisi 12000 btu 4000 tl veriyorlar güzelmidir
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.