Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SnypeR, klima5505 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.269
Cevap
331
Favori
3.176.724
Tıklama
Giriş
      62 Mesaj
      26 Mayıs 2019 14:04:34

selamlar hocam benim de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

mardin'de -ki yazın sıcaklık 40 dereceleri geçer- bulunan kuzeydoğu-kuzeybatı cepheli en üst katta bulunan (çatıda sac çatı var) yalıtımı iyi sayılan evde 28-30 m2 salon için soğutma amaçlı tasarruflu klima ne önerirsiniz?

bir kaç yıldır çok eski belki 10-15 yıllık 24000 btu 2. el vestel bir klima kullanıyoruz bu odada. geçen sene yazın korka korka çalıştırmamıza rağmen fatura ortalama 300 TL fazla geliyordu.

şöyle faturayı düşünmeden gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz sağlam güvenilir uygun fiyatlı (3500-4500 tl arası) ne tavsiye edersiniz?

bir de ayrıca 20m2 oturma odası için de düşünürsek multi split Toshiba falan önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Mayıs 2019 14:06:01
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar. Hayırlı olsun. Bütçeniz kısıtlı ise mecburen daha uygun fiyatlı bir cihaz tercih etmeniz gerekir ancak M.electric de kullandığınız için arada fark olacaktır. Kalite ses vb. olarak. Bu fark rahatsız etmeyecekse daha uygun fiyatlı bir cihaz tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Merhaba kusura bakmayın çok yazıyorum ama günde 2-3 defa karar değiştiriyorum.Airfel LTXN35U modeli 2450 tl leri gördü lakin karar verene kadar bitmişti.Mevcut klimamı henüz yeterli test etme imkanım olmadı ve yeni model olduğu içinde pek bilgi bulamadım.Yani çift kondansatör mü? Gerçek 12000 lik mi gibi?Aldığım Msz Hr35vf serisi giriş sınıfı mı sayılıyor? Mesela giriş sınıfı bir ME almak mı yoksa orta segment bir Gree almakmı mantıklı? Aradaki 1000-2000 tl gibi farkları, dayanıklıklık,performans,elektrik sarfiyatı,konfor gibi durumları göz önüne alınca amorti eder mi?Teşekkür ederim iyi günler
      Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkumdurlar.

Atatürk

• Onbaşı
      17 Mesaj
      26 Mayıs 2019 15:44:02

öncelikle çok teşekkür ederim daıkın n serisi 12000 btu 4000 tl veriyorlar güzelmidir
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      26 Mayıs 2019 17:09:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tinoo selamlar hocam benim de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

mardin'de -ki yazın sıcaklık 40 dereceleri geçer- bulunan kuzeydoğu-kuzeybatı cepheli en üst katta bulunan (çatıda sac çatı var) yalıtımı iyi sayılan evde 28-30 m2 salon için soğutma amaçlı tasarruflu klima ne önerirsiniz?

bir kaç yıldır çok eski belki 10-15 yıllık 24000 btu 2. el vestel bir klima kullanıyoruz bu odada. geçen sene yazın korka korka çalıştırmamıza rağmen fatura ortalama 300 TL fazla geliyordu.

şöyle faturayı düşünmeden gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz sağlam güvenilir uygun fiyatlı (3500-4500 tl arası) ne tavsiye edersiniz?

bir de ayrıca 20m2 oturma odası için de düşünürsek multi split Toshiba falan önerir misiniz? Alıntıları Göster
      Aleyküm selam hocam.

Çatı kat olduğu için 30m2 alanda 24.000btu uygun olacaktır. Kesinleştirmek adına keşif hizmeti almanızı tavsiye ederim.

Inverter klimaları doğru ayar ile ne kadar uzun süre aç-kapa yapmadan çalıştırırsanız o kadar tasarruflu olur. Daha uzun süre çalışması daha çok sarfiyat gibi görünebilir ancak tam tersidir. Bu nedenle mümkün mertebe kapatmadan çalıştırmanız uygun olur.

Soğutma konusunda da memnun kalacağınız bir cihaz olarak bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Airfel klimaları tavsiye ederim. Gayet memnun kalacağınız bir cihazdır.

20m2 alan için de bu şartlarda 12000btu gerekebilir. Ancak Toshiba Multi kampanyaları buna uygun değildir. Toshiba'nın bu multi seçeneklerinde,iç üniteler aynı anda çalışmaya uygun değildir. Dış ünite kapasitesi küçük seçilmiştir. Aynı anda çalıştırılırsa iç ünitelerin kapasiteleri geçici olarak düşer. Kampanya haricinde 2 iç ünite + 2 iç ünitenin kapasitesine eşdeğer kapasitede dış ünite seçimi yapılabilir ancak kampanya fiyatından daha yüksek fiyatlar çıkar.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3997 Mesaj
      26 Mayıs 2019 17:30:24 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: adamgibiadam Merhaba kusura bakmayın çok yazıyorum ama günde 2-3 defa karar değiştiriyorum.Airfel LTXN35U modeli 2450 tl leri gördü lakin karar verene kadar bitmişti.Mevcut klimamı henüz yeterli test etme imkanım olmadı ve yeni model olduğu içinde pek bilgi bulamadım.Yani çift kondansatör mü? Gerçek 12000 lik mi gibi?Aldığım Msz Hr35vf serisi giriş sınıfı mı sayılıyor? Mesela giriş sınıfı bir ME almak mı yoksa orta segment bir Gree almakmı mantıklı? Aradaki 1000-2000 tl gibi farkları, dayanıklıklık,performans,elektrik sarfiyatı,konfor gibi durumları göz önüne alınca amorti eder mi?Teşekkür ederim iyi günler Alıntıları Göster
      Merhabalar. Önemli değil ne kusuru...

HR yeni bir seri. Hakkında henüz bilgi yok malesef. Cihaz AP'den sonra geliyor ancak HJ,WN,DM'den iyi. Yani AP ile HJ ve varyasyonları arasında. Orta Segmente yakın diyebiliriz. PAM kontrollü bir cihaz. Bu da bir avantajdır. Daha hassas ve daha hızlı bir iklimlendirme yapılmasını sağlayan Darbe Genlik Modülasyonunu kullanır.

Giriş sınıfı,örneğin HJ serisi bir M.E almaktansa Orta sınıf bir Gree daha uygun olur. Uygun kullanımda aradaki farkı amorti edecektir. Bu markaların alt segmentleri piyasadaki rekabete ortak olabilmek için üretilir. Dikkat ederseniz AP ile kıyasladığınızda HJ'nin dış ünite boyutları bile farklıdır.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3997 Mesaj
      26 Mayıs 2019 17:33:42 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: noqem35 öncelikle çok teşekkür ederim daıkın n serisi 12000 btu 4000 tl veriyorlar güzelmidir Alıntıları Göster
      Merhabalar. 4000tl N serisi de olsa gayet uygun. Tavsiye edebilirim ancak şunu belirtmeliyim ki,N ve Tegora serisi Orijinal Daikin değildir. Acson McQuay fabrikasında üretilen,o kalite bandında olan Daikin etiketi basılan,uygun fiyatlı olması amacıyla üretilen cihazlardır. Bu fiyata alınabilir ancak bu durumu bilmek gerekir.

Saygılarımla...
      |
      |
      26 Mayıs 2019 23:31:12
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar. Önemli değil ne kusuru...

HR yeni bir seri. Hakkında henüz bilgi yok malesef. Cihaz AP'den sonra geliyor ancak HJ,WN,DM'den iyi. Yani AP ile HJ ve varyasyonları arasında. Orta Segmente yakın diyebiliriz. PAM kontrollü bir cihaz. Bu da bir avantajdır. Daha hassas ve daha hızlı bir iklimlendirme yapılmasını sağlayan Darbe Genlik Modülasyonunu kullanır.

Giriş sınıfı,örneğin HJ serisi bir M.E almaktansa Orta sınıf bir Gree daha uygun olur. Uygun kullanımda aradaki farkı amorti edecektir. Bu markaların alt segmentleri piyasadaki rekabete ortak olabilmek için üretilir. Dikkat ederseniz AP ile kıyasladığınızda HJ'nin dış ünite boyutları bile farklıdır.

Sonuç olarak noktayı koyacak olursak ve bütçeyi sorun etmeksek msz-hr35vf mi yoksa A5 performans mı hangisi uzun vadede daha iyi bir seçim olur? Saygılar...
      Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkumdurlar.

Atatürk

• Kurmay Yarbay
      3997 Mesaj
      26 Mayıs 2019 23:37:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: adamgibiadam Sonuç olarak noktayı koyacak olursak ve bütçeyi sorun etmeksek msz-hr35vf mi yoksa A5 performans mı hangisi uzun vadede daha iyi bir seçim olur? Saygılar... Alıntıları Göster
      Bütçe hiç sorun değilse AP serisini tavsiye ederim.

HR ile DD A5 Perf. arasında seçim yapacak olursak

Verimlilik olarak DD A5 Performans soğutmada daha önde.

Ses olarak aynı görünüyorlar. Pratikte durum değişebilir.

HJ ile DD A5 Perf. modelini kıyaslıyor olsaydık kesinlikle A5 Perf. derdim. HR serisi ile kıyaslarsak,mevcut klimanızdan memnun iseniz onu tavsiye ederim. Bunu dememin sebebi ise teknik verilerde kayda değer bir fark yok. Benim tavsiyem bir cihaz almışken diğerini de aynı marka almanızdır. Servis vb. olarak da tek muhattap olması daha iyi olur ileriye dönük. Cihazları kıyaslarsak da teknik veriler birbirine yakın. M.Electric'in PAM kontrol artısı var.

Saygılarımla...

• Teğmen
      212 Mesaj
      26 Mayıs 2019 23:48:45
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Bütçe hiç sorun değilse AP serisini tavsiye ederim.

HR ile DD A5 Perf. arasında seçim yapacak olursak

Verimlilik olarak DD A5 Performans soğutmada daha önde.

Ses olarak aynı görünüyorlar. Pratikte durum değişebilir.

HJ ile DD A5 Perf. modelini kıyaslıyor olsaydık kesinlikle A5 Perf. derdim. HR serisi ile kıyaslarsak,mevcut klimanızdan memnun iseniz onu tavsiye ederim. Bunu dememin sebebi ise teknik verilerde kayda değer bir fark yok. Benim tavsiyem bir cihaz almışken diğerini de aynı marka almanızdır. Servis vb. olarak da tek muhattap olması daha iyi olur ileriye dönük. Cihazları kıyaslarsak da teknik veriler birbirine yakın. M.Electric'in PAM kontrol artısı var.

Hocam aldığım ilk cihazı Antalya da kullanacagız ki şuan ki hava koşullarından dolayı performans testi yapacak şartlar oluşmadı.Diğer cihazı ise G.Antep te kullanacagız.Servis yönünden farklı servislerle muhatab olacagım.Daha öncede belirttiğim gibi Hr35 4350 tl A5 performans ise 3500 tl belki 3350 tl ye bitirebilirim.ME için 1000 tl fark vermeye değer derseniz tereddüt etmeden HR35 ten bir adet daha alacagım.

Atatürk

• Kurmay Yarbay
      3997 Mesaj
      26 Mayıs 2019 23:59:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: adamgibiadam Hocam aldığım ilk cihazı Antalya da kullanacagız ki şuan ki hava koşullarından dolayı performans testi yapacak şartlar oluşmadı.Diğer cihazı ise G.Antep te kullanacagız.Servis yönünden farklı servislerle muhatab olacagım.Daha öncede belirttiğim gibi Hr35 4350 tl A5 performans ise 3500 tl belki 3350 tl ye bitirebilirim.ME için 1000 tl fark vermeye değer derseniz tereddüt etmeden HR35 ten bir adet daha alacagım. Alıntıları Göster
      Şimdi anladım hocam. Aynı evde başka odalara kurulacak sandım. Bütçenizi zorlamıyorsa bu fiyata değer. Aksi halde DD A5 Performans da gayet memnun kalacağınız bir cihazdır. Ancak 1000tl çok zor bir arttırım değilse HR'yi tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Ankara Web Tasarım
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.