Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1963. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19611962196319641965
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adamgibiadam

Hocam aldığım ilk cihazı Antalya da kullanacagız ki şuan ki hava koşullarından dolayı performans testi yapacak şartlar oluşmadı.Diğer cihazı ise G.Antep te kullanacagız.Servis yönünden farklı servislerle muhatab olacagım.Daha öncede belirttiğim gibi Hr35 4350 tl A5 performans ise 3500 tl belki 3350 tl ye bitirebilirim.ME için 1000 tl fark vermeye değer derseniz tereddüt etmeden HR35 ten bir adet daha alacagım.

Alıntıları Göster
    Şimdi anladım hocam. Aynı evde başka odalara kurulacak sandım. Bütçenizi zorlamıyorsa bu fiyata değer. Aksi halde DD A5 Performans da gayet memnun kalacağınız bir cihazdır. Ancak 1000tl çok zor bir arttırım değilse HR'yi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Aleyküm selam hocam.

Çatı kat olduğu için 30m2 alanda 24.000btu uygun olacaktır. Kesinleştirmek adına keşif hizmeti almanızı tavsiye ederim.

Inverter klimaları doğru ayar ile ne kadar uzun süre aç-kapa yapmadan çalıştırırsanız o kadar tasarruflu olur. Daha uzun süre çalışması daha çok sarfiyat gibi görünebilir ancak tam tersidir. Bu nedenle mümkün mertebe kapatmadan çalıştırmanız uygun olur.

Soğutma konusunda da memnun kalacağınız bir cihaz olarak bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Airfel klimaları tavsiye ederim. Gayet memnun kalacağınız bir cihazdır.

20m2 alan için de bu şartlarda 12000btu gerekebilir. Ancak Toshiba Multi kampanyaları buna uygun değildir. Toshiba'nın bu multi seçeneklerinde,iç üniteler aynı anda çalışmaya uygun değildir. Dış ünite kapasitesi küçük seçilmiştir. Aynı anda çalıştırılırsa iç ünitelerin kapasiteleri geçici olarak düşer. Kampanya haricinde 2 iç ünite + 2 iç ünitenin kapasitesine eşdeğer kapasitede dış ünite seçimi yapılabilir ancak kampanya fiyatından daha yüksek fiyatlar çıkar.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    cevap için çok teşekkürler hocam.

ben 18lik düşünüyordum yetmez mi sizce?
    şu klima mı:
    https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn50u-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV000004OXDV?magaza=A+%20Beyaz

çok sesli çalıştığını yazmışlar yorumlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhabalar.

Öncelikle izonier hakkındaki görüşler için şu konuyu okumanızı tavsiye ederim.

https://forum.donanimhaber.com/klima-vs-cihazlarda-ionizerlerin-zararlari-hakkinda-onemli-tespitler--75106257

Filtrasyon konusunda ise hiçbir klima tam anlamıyla bunu başaramaz. Esas amaç iklimlendirmedir. A filtresi B filtresi vb. hepsi reklam amaçlıdır. Havanın temizliği önem arz ediyor ise klima ile birlikte hava temizleme cihazı kullanmanızı öneririm. Klima bu işi tek başına yapamaz,markası farketmeksizin.

Fikrimi sorarsanız SKVR serisi bu fiyatlara değmez. Markası toshiba olduğu için fiyat yüksek ancak bu seri bu fiyata sahip olmamalıdır.

Sharp Plasmacluster ise yeniden üretilmedi ise eski on-off serilerden. Fiyatının uygun olmasının sebebi bu olabilir. Durum böyle ise inverter cihazlar standart hale gelmişken bunu tercih etmek uygun olmaz.

Mitsubishi electric Enviro serisi için fiyat almanızı tavsiye ederim.

Mitsubishi Heavy düşünürseniz Premium(ZS-S) kodlu cihaz için fiyat almanızı tavsiye ederim.

Filtrasyon kısmını da hava temizleme cihazı ole gerçekleştirmeniz uygun olur. Diğer türlü klimada bulunan filtreler sadece havanın temizlendiği hissini verir.

Saygılarımla...
    Cevap için teşekkür ederim.

• Merhaba 9000lik klima arıyorum sadece soğutma için kullanılacak önerilerinizi alabilir miyim.
    Şuan kullandığım klima Alarko Carrier X-Power 42nqv035m2 4 senedir kullanıyorum çok memnunum ama aynısını bulamadım.
    9000lik problem çıkarmayacak ve uygun fiyatlı bir klima arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar,

Hepinizin bildiği üzere klimalar ateş pahası. Geçen gün arçeliğe gittim. Şu şekilde bir ürün var. Buz kütlelerini koyuyorsunuz, ayrıca su yeride var klima gibi soğuk hava üflüyor. Fiyatı 800 lira. Sizce iş görür mü ? İstediğimiz odaya götürebiliyoruz. Evimiz aşırı güneş almıyor.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• üstadlar merhaba beko servisine keşif yaptırdım 24000 btu soğutma kapasiteli sessiz çalışan wifi özelliği olan 4500-5000 bütçeli klima arıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum
    grundig 24000 btu 4500 fiyat aldım. grundig alınır mı
  • 9 - 10 m2 güney cephe küçük bir oda için klima alternatifi neler olabilir yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Rica ederim hocam. Ancak INVDME yerine INVDMG için fiyat almanızı tavsiye ederim.

G ile biten yeni R32 gazlı olan. E ile biten R410A gazlıdır.

Saygılarımla...
    Evet Hocam Sigma SGM24INVDMG Plus Serisi'ni araştırdım buda 7 bin TL DD A5 Performans da 7 bin TL,

Ankara'daki bayii lerin hem çok klima satmıyoruz demesi ve Performans modelini bile bazılarının bilmemesi ileride yaşayacağım olası bir sıkıntıda acaba yardımcı olabilecekler mi? Sorusunu oluşturdu benim kafamda. Belki Antalya ve İzmir gibi yerlerde çok daha iyi biliniyordur bu klima ama Ankara'da durum vahim.

Bu yüzden ikinci tavsiyenize uyup Sigma SGM24INVDMG Plus Serisi 24 BTU luk klimayı almayı düşünüyorum.

Sizi yordum kusuruma bakmayın. Bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam en son ikisine 10.000 TL fiyat aldım. ME Enviro 9000 ve 12000 lik ayrı ayrı olacak. Tabi çok yüksek geliyor haliyle. Bu kaliteye yaklaşan başka bir marka ve model önerin var mıdır ? Karar verip daha da zam gelmeden taktırmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grimer -- 27 Mayıs 2019; 19:56:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tinoo

cevap için çok teşekkürler hocam.

ben 18lik düşünüyordum yetmez mi sizce?
    şu klima mı:
    https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn50u-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV000004OXDV?magaza=A+%20Beyaz

çok sesli çalıştığını yazmışlar yorumlarda.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Tavsiye etmiş olduğum forumdaşlarımızdan ve diğer kullanıcılardan olumlu yorumlar almaktayım. Bazı istisnalar olabiliyor ancak genel olarak memnun kalınan bir cihazdır. Aklınızda şüphe kalırsa bu fiyat aralığında alternatif olarak Demirdöküm A5 modelini incelemenizi tavsiye ederim. Bu cihaz ile eşdeğer sınıftadır.

Normal şartlarda 30m2 alana 18000 btu yeterlidir. Ancak sac çatı ve çatı kat olduğu için soğutmada mevcut kapasite yetersiz kalabiliyor. Kesinleştirmek adına keşif hizmeti çağırmanızı o nedenle tavsiye ettim. Mekanı bizzat görerek yorumlayabilmeleri için. Ancak çatı kat olması sebebiyle bir üst kapasiteye ihtiyaç olabilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: onlykul

Cevap için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrEmq

Merhaba 9000lik klima arıyorum sadece soğutma için kullanılacak önerilerinizi alabilir miyim.
    Şuan kullandığım klima Alarko Carrier X-Power 42nqv035m2 4 senedir kullanıyorum çok memnunum ama aynısını bulamadım.
    9000lik problem çıkarmayacak ve uygun fiyatlı bir klima arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    Merhabalar.

Bütçeniz için uygunsa Carrier X-Power Gold serisini tavsiye edebilirim. Bu seri de memnun edecektir. Daha uygun alternatif olarak X-Power Fresh de tercih edilebilir ancak mümkünse Gold serisi daha iyi olur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

Merhaba arkadaşlar,

Hepinizin bildiği üzere klimalar ateş pahası. Geçen gün arçeliğe gittim. Şu şekilde bir ürün var. Buz kütlelerini koyuyorsunuz, ayrıca su yeride var klima gibi soğuk hava üflüyor. Fiyatı 800 lira. Sizce iş görür mü ? İstediğimiz odaya götürebiliyoruz. Evimiz aşırı güneş almıyor.

Merhabalar. Bu cihazlar malesef verimli değil. Su ve buz yetiştiremezsiniz. Ayrıyetten suyun soğukluğunu kullandığı için ortamı nemlendirecektir. Nem ise daha fazla bunalma hissine sebep olur. Normal vantilatör bile daha iyi iş görür.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: straightness

Evet Hocam Sigma SGM24INVDMG Plus Serisi'ni araştırdım buda 7 bin TL DD A5 Performans da 7 bin TL,

Ankara'daki bayii lerin hem çok klima satmıyoruz demesi ve Performans modelini bile bazılarının bilmemesi ileride yaşayacağım olası bir sıkıntıda acaba yardımcı olabilecekler mi? Sorusunu oluşturdu benim kafamda. Belki Antalya ve İzmir gibi yerlerde çok daha iyi biliniyordur bu klima ama Ankara'da durum vahim.

Bu yüzden ikinci tavsiyenize uyup Sigma SGM24INVDMG Plus Serisi 24 BTU luk klimayı almayı düşünüyorum.

Sizi yordum kusuruma bakmayın. Bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Fiyatlar aynı iken hiç risk almaya değmez. Dediğiniz gibi arızda çözüme ulaşma konusu riskli olabilir. Şimdiden hayırlı olsun.Sorun değil, her zaman.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: grimer

Hocam en son ikisine 10.000 TL fiyat aldım. ME Enviro 9000 ve 12000 lik ayrı ayrı olacak. Tabi çok yüksek geliyor haliyle. Bu kaliteye yaklaşan başka bir marka ve model önerin var mıdır ? Karar verip daha da zam gelmeden taktırmak istiyorum
    Merhabalar. Alternatif olarak Mitsubishi HR serisi için de fiyat almanızı tavsiye ederim. Alternatif olarak bölgenizde bayisi varsa Fujitsu LMCA serisi için fiyat almanızı tavsiye ederim.

Daha uygun bütçeye inersek yine çoğunlukla tavsiye ettiğim Demirdöküm,Sigma gibi cihazlara geliyoruz. Çünkü üretici bakımından fiyatına göre gayet iyi cihazlar.

İlk 2 alternatif için fiyat almanızı tavsiye ederim mümkünse.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakbas

9 - 10 m2 güney cephe küçük bir oda için klima alternatifi neler olabilir yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar. Suyla soğutma yapan evaporatif soğutucu vb. ürünler verim sağlayamaz. Bu tarz bir alanda ancak vantilatör uygun olabilir. Diğer ürünler soğutma veya serinlik sağlayamaz,sağlasa bile geçici olur.

Saygılarımla...
  • https://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima/18340-prosmart-klima?gclid=EAIaIQobChMI0MW_sbK94gIVB4bVCh30bAwlEAAYASAAEgIJAvD_BwE

Prosmart 18340 serisi nasıldır acaba? Şu an 4000 civarı görünüyor. Bu fiyata alınır mı? Yada bu fiyata daha iyi bir alternatif var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conixite -- 28 Mayıs 2019; 7:48:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerek daha önceki sorularımdan, gerekse de son dönemdeki yazışmalardan bolca faydalanarak @klima5505'nın da tavsiyesiyle karar vermiştim ancak iş yoğunluğu ve havaların da bir türlü ısınmamasından dolayı klima almayı ihmal ettim. Artık bayram öncesinde bu işi tamamlamak istiyorum.

Alacağım model Demirdöküm A5 12.000 btu inverter klima. Klimayı gittigidiyor sitesinden (dogalgazmarkett) alsam garanti ve montajda sorun yaşar mıyım ?
    Bir de sürekli evde olmadığım için kargo klimayı teslim etmeye geldiğinde evde teslim alacak birisini organize etmem gerekiyor sanırım.

Yakında Demirdöküm bayisi olsa onlardan fiyat alıp, takmaya gelirken getirin diyeceğim ama öyle bir seçeneğim de yok.

Benimle benzer durumu yaşayan arkadaşlar illa ki olmuştur. Tavsiyeniz nedir ?
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    HARE ve Enviro arasında birinin A++ diğerinin A+++ olması dışında ne fark var? Sitesinde bakınca birkaç fonksiyon farkı dışında birşey göremedim.

Bugün son pazarlığı yapıp almayı düşünüyorum. Eğer enerji tasarrufu dışında fark yoksa HARE alabilirim.
  • grimer kullanıcısına yanıt
    klima5505 kullanıcısına yanıt
    2 klima da aynı dairede kullanılacaksa toshiba multi split cihazlarla %30 daha uyguna işinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Ayrıca sayın @klima5505 üstad ben bu toshiba multi sistemlerde dış ünite btu değerinin iki iç ünite değeri toplamından düşük kaldığı durumlarda iki iç ünitenin aynı anda çalışamadığını biliyordum daha doğrusu bayii tarafından öyle bilgilendirildim fakat durum öyle değilmiş sanırım.Örneğin 21.000 dış üniteye 16.000 ve 13.000 btu luk cihaz takılıp ikiside aktif olarak kullanılabiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcold1907 -- 28 Mayıs 2019; 10:31:19 >
  • 
Sayfa: önceki 19611962196319641965
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.