Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sinanadolu, grimer, klima5505 Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.337
Tıklama
Giriş
      3975 Mesaj
      24 Mayıs 2019 00:50:40 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: exclbr Çok teşekkürler hocam,sadece soğutma için kullanılacağı için sanırım baymakla dd a5 arasında aman aman büyük fark olmaz değil mi ? Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Sadece soğutma amacıyla çok göze batacak bir fark olmaz. Bütçenizi aşıyor ise Baymak'ı tercih edebilirsiniz. Marka farketmeksizin vakum işlemine mutlaka dikkat ediniz. Onun dışında aradaki fark aklınıza takılmayacaktır.

Saygılarımla...
      24 Mayıs 2019 00:53:08
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Rica ederim hocam. Sadece soğutma amacıyla çok göze batacak bir fark olmaz. Bütçenizi aşıyor ise Baymak'ı tercih edebilirsiniz. Marka farketmeksizin vakum işlemine mutlaka dikkat ediniz. Onun dışında aradaki fark aklınıza takılmayacaktır.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Çok teşekkürler,çok soru sordum kusura bakmayın. Tavsiye edebileceğiniz satıcı var mıdır online acaba ? Kombiden anlamayınca mecbur soruyorum.

• Kurmay Yarbay
      3975 Mesaj
      24 Mayıs 2019 01:41:47 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: exclbr Çok teşekkürler,çok soru sordum kusura bakmayın. Tavsiye edebileceğiniz satıcı var mıdır online acaba ? Kombiden anlamayınca mecbur soruyorum. Alıntıları Göster
      Rica ederim. Ne kusuru hocam,elimizden geldiğince yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bana. Ancak inanın referans olabileceğim bir satıcı yok. En çok puan alan ve olumlu yorumlara sahip olanı tercih etmenizi tavsiye edebileceğim ancak. Lütfen kusuruma bakmayın bu konuda yardımcı olamıyorum. İyidir hoştur bir satıcı yok malesef.

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      387 Mesaj
      24 Mayıs 2019 17:29:48

Arkadaşlar iyi günler , daha önce forumdan aldığım tavsiyelere uyarak soğutma amaçlı baymak 18000 klima almıştım soğutması yeterliydi ve ısıtma amaçlı kullanmıyordum.
      Özellikle klima5055 ve değerli forumdaşlardan soğutma kapasitesi baymak kadar iyi yalnız ısıtma performasıda iyi olan bir klima arayışındayım.
      Bütçe 2500-4000 tl 18000 btu.
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      24 Mayıs 2019 18:48:57
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar. Salon tipi cihazlar 24.000btu da olsa duvar tipine göre pahalıdır. Isıtmada yine PC ler çalışacağı için ihtiyaç daha az olacaktır. Cihaz her türlü ısıtmada yetecektir. Burada soğutma önem arz ediyor çünkü ortamda ısı üzeren elemanlar çok fazla.

Segment olarak iki cihaz da birbiriyle hemen hemen aynıdır. Biraz daha arttırma imkanınız varsa DD A5 Performans'ı öneririm. Daha verimli bir cihazdır. Soğutma da özellikle önemli olduğu için daha iyi olur. Ancak sadece ikisi arasında tercih yapmak gerekirse önceliği yine Demirdöküm'e vermenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bugün DAIKIN ATXN60NB7 Inverter Klima 22000BTU Soğutma 27000BTU ısıtması var bu klimaya 7200TL fiyat aldım. 6 YIL Garantisi var. Demirdöküm a5 performans ile neredeyse aynı fiyat, şimdi durum böyle iken sizce DAIKIN mi yoksa A5 Performans'mı ? Alternatif olarak DAYLUX DTXN71UV1B Modeli var birde. Yardımcı olurmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi straightness -- 24 Mayıs 2019; 19:7:28 >

• Yüzbaşı
      780 Mesaj
      24 Mayıs 2019 21:16:43
      Merhaba,

Enviro Ap 12000btu 5.600 ve 9000btu 4.950 fiyat aldim. Hem çocuk odası hem de salona düşünüyorum. Ikısı alındığında %5 daha yaparım dedi gelen arkadaş. Baymak dan bu noktaya geldik. Değer mi bu paralara sizce ? Alternatif daha uygun maliyetli ne önerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      24 Mayıs 2019 23:27:44 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: straightness Hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bugün DAIKIN ATXN60NB7 Inverter Klima 22000BTU Soğutma 27000BTU ısıtması var bu klimaya 7200TL fiyat aldım. 6 YIL Garantisi var. Demirdöküm a5 performans ile neredeyse aynı fiyat, şimdi durum böyle iken sizce DAIKIN mi yoksa A5 Performans'mı ? Alternatif olarak DAYLUX DTXN71UV1B Modeli var birde. Yardımcı olurmusunuz Alıntıları Göster
      Merhabalar. Rica ederim hocam.

Daikin ATXN60NB7, N serisidir. N ve Tegora serileri Daikin üretimi değildir,orijinal Daikin değildir malesef. Malezya'da bulunan Acson/McQuay fabrikasında üretilen,Daikin etiketi basılan cihazlardır. Bunun sebebi de piyasadaki rekabete dahil olabilmek,uygun fiyatlı ürün pazarlayabilmektir. Fikrimi sorarsanız Acson marka cihaza bu ücret fazla derim. Özellikle maksat "Daikin Kalitesi"ni hissedebilmek ise malesef bu mümkün olmaz. Çünkü sadece adı Daikin...

Daikin üretimi olan cihazlar Shira'dan başlamaktadır ki,onların fiyatı da malum. Bu aşamaya gelmişken bütçenizi biraz daha arttırma imkanınız var ise 6kW cihaz olarak Mitsubishi Heavy SRK63ZR-S serisini tavsiye edebilirim. M.Heavy ve orijinal bir cihazdır.

Diğer türlü DD A5 Performans'ı tavsiye ederim.

Daylux ise Airfel ile aynı cihaz olup,DD A5(Düz A5) ile eşdeğer sayılabilecek segmentte bir cihazdır. Önceliğinizin DD A5 Performans olmasını tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3975 Mesaj
      24 Mayıs 2019 23:31:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: grimer Merhaba,

Enviro Ap 12000btu 5.600 ve 9000btu 4.950 fiyat aldim. Hem çocuk odası hem de salona düşünüyorum. Ikısı alındığında %5 daha yaparım dedi gelen arkadaş. Baymak dan bu noktaya geldik. Değer mi bu paralara sizce ? Alternatif daha uygun maliyetli ne önerirsiniz ?
      Merhabalar. Bütçeniz yeterli ise bu fiyatlara değer. Satın alma esnasında zorlasa bile imkanınız varsa tavsiye ederim. Herhangi bir aksilik olmazsa de değiştirmek istemezseniz asgari 10 sene kullanacağınız bir cihaz almış oluyorsunuz,marka farketmeksizin. Bu nedenle imkanınız varsa bu cihazda tercih kılmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      24 Mayıs 2019 23:38:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: tembelreis Arkadaşlar iyi günler , daha önce forumdan aldığım tavsiyelere uyarak soğutma amaçlı baymak 18000 klima almıştım soğutması yeterliydi ve ısıtma amaçlı kullanmıyordum.
      Özellikle klima5055 ve değerli forumdaşlardan soğutma kapasitesi baymak kadar iyi yalnız ısıtma performasıda iyi olan bir klima arayışındayım.
      Bütçe 2500-4000 tl 18000 btu.
      Merhabalar.

Isıtma ön planda olduğu için bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Demirdöküm A5 Performans serisini önerebilirim. A5 serisi bütçe sınırınıza daha yakın,o da ısıtmada memnun eder ancak imkanınız var ise Performans serisi daha iyi olacaktır.

Buna alternatif olarak Airfel'i öneriyorum ancak A5 ayarında bir cihazdır. Bu da ısıtmada sorun çıkarmayacaktır.

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      780 Mesaj

Eyvallah hocam teşekkür ederim.
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Bugün 00:15:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: grimer Eyvallah hocam teşekkür ederim. Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Hayırlı olsun.

Saygılarımla...
      |
      |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,078
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.