Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1957. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.076
Cevap
697
Favori
4.415.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gfreeman

İyi günler. Evimizin Salonuna 18000 btu bir klima almayı düşünüyoruz. Bütçemiz 4000 civarında. Önceki sayfalarda gördüğüm kadarıyla bütçemize uygun olarak Demirdöküm A5 önerilmiş. Bunun dışında hem bütçemize uygun olan hem de çevremizde Airfel alıp çok memnun kalan arkadaşlarımız var. Yine bu fiyatlara yakın Arçelik klima var. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Demirdöküm A5, Airfel, Arçelik, ya da başka markaların modelleri...
    Merhabalar.

Demirdöküm A5 ile Airfel birbirine eşdeğer denebilecek seviyededir. Ancak Airfel üzerine tecrübesi olan yakınlarınızın görüşleri Airfel üzerine bir avantaj sayılabilir ki Airfel'i şahsen tavsiye ederim,memnun kalacağınız bir cihazdır. Arçelik ise iyi olabilir ancak bazı dezavantajları var,alüminyum kondanser kullanması gibi. Bu da cihazın ömrüne olumsuz etki ediyor. Bu nedenle önceliğinizin Demirdöküm,Airfel gibi markalar olmasını tavsiye ederim.

Hangisinin servisi daha yaygın ise onu tavsiye ederim.

Airfel servisi yaygın ise rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...
  • Airfel sigma ve demirdöküm arasında terchiniz ne olur hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalinhoo

Airfel sigma ve demirdöküm arasında terchiniz ne olur hocam?
    Merhabalar.

Sigma Comfort ve DD A5 ile kıyaslarak üçü de eşdeğer sınıfta cihazlar. DD A5'in ve Sigma Comfort'un(Yeni gelen seriden bahsediyorsak) R32 gaz artısı var. Onun dışında aynı seviyede cihazlar.

Ancak A5 Performans ve Sigma Plus ile kıyaslarsak iki cihaz da Airfel'den üstündür.

Eşdeğer cihazlarda da hangisi daha uygun ve servisi yaygınsa o tercih edilmelidir.

Saygılarımla...
  • Hocam merhaba benim oyun salonum var daha yeni açtık malum yaz geliyor ferah bir ortam istiyorum 100 m2'lik alan için önerebileceğiniz f/p ürünü önerir misiniz . Malum Tv ısıları , konsol ısıları vs baya sıcak oluyor
  • Merhabalar salonuma 18000btuluk bir klima düşünüyorum öncelikli amaç soğutmak, ısıtma amacıyla kullanacağımı pek düşünmüyorum.

Samsung klimalara bakıyordum ailem kullanıp memnun kalmıştı ama hiç kimse markanın adını bile geçirmemiş sanırım çok başarılı değil klimada?

4000tl gibi bir bütçem var ne önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Yalıtımın seviyesi gayet iyi. 12000btu cihaz yeterli olacaktır.

Arçelik grubundan cihaz düşünüyorsanız biraz daha zorlama imkanınız varsa Arçelik 12610 serisini tavsiye ederim. Şu anda Arçelik'in en üst modelidir(görsel anlamda olmasa da ekipman olarak). Bu cihazı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak bütçenizi aşıyor ise alternatif olarak Prosmart serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba

%90 benzerlikte bir evde salona klima almayı planlıyorum 12-14m2 arasında. Günde max 3 saat kullanılacak, kaç btu gereklidir bilmiyorum.

Doğalgaz olduğu için sadece soğutma amacıyla kullanılacak max 3.000 bütçe ile hangi marka ve model memnun eder, tavsiyelerinizi rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanover -- 19 Mayıs 2019; 22:37:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mq8 F9Brute

Hocam merhaba benim oyun salonum var daha yeni açtık malum yaz geliyor ferah bir ortam istiyorum 100 m2'lik alan için önerebileceğiniz f/p ürünü önerir misiniz . Malum Tv ısıları , konsol ısıları vs baya sıcak oluyor
    Merhabalar. Hayırlı olsun hocam. Konsol,TV gibi ısı yayan cihazların bulunduğu hem de 100m2 gibi geniş bir alanda 1 adet duvar tipi markası farketmeksizin yetersiz kalır. Hatta imkan varsa salon tipi tavsiye ederim. 100m2 için 48000btu'luk cihaz yeterli olur ancak ısı üreten cihazlardan dolayı 60.000 btu kapasitede cihazları tavsiye ederim.

Bütçeniz sınırlı ise On-Off tavsiye ederim. Tüketim biraz fazla olur ancak soğutma amaçlı kullanacağınız için ve ürünler sürekli ısı yayacağı için inverter ile denge tutturmak zor olabilir.

Marka olarak 60.000 kapasiteli cihazlarda

1-Haier AP60KS1ERA(S) kodlu modeli tavsiye edebilirim.

2- Midea MFGA-60 serisini tavsiye edebilirim.

İki cihaz da memnun edecektir. Hangisi bütçenize daha uygun ve servisi yaygın ise onu tercih edebilirsiniz.

Yine fikir olması adına 48.000liklerden ise

Gree markasını tavsiye edebilirim. On-Off olanı Arçelik'ten daha ucuzdur ve bu cihaz daha iyidir. Hatta Arçelik'in On-Off fiyatına Gree'de inverter alınabiliyor.

Arçelik 7415 Plus serisini tavsiye edebilirim.

Yine 48000likte Haier ve Midea'yı da ekleyebiliriz ancak 48.000'likte Gree'yi öncelikli olarak tavsiye ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknkula

Merhabalar salonuma 18000btuluk bir klima düşünüyorum öncelikli amaç soğutmak, ısıtma amacıyla kullanacağımı pek düşünmüyorum.

Samsung klimalara bakıyordum ailem kullanıp memnun kalmıştı ama hiç kimse markanın adını bile geçirmemiş sanırım çok başarılı değil klimada?

4000tl gibi bir bütçem var ne önerirsiniz ?
    Merhabalar. Samsung klimalarda memnuniyet biraz şans işi. Gerçi kullanmış olduğunuz klimanın modeli ne o da önemli. Boracay,Maldives,Jungfrau gibi modellerden biri ise memnun edecek modellerdir.

Ancak günümüzdeki triangle üçgen klimaları özellikle sıkıntılı durumda. Dış ünite serpantini alüminyum ve dayanıksız. Ses şikayetleri olabiliyor ve servis hizmeti kötü. Samsung hakkında sıkça söylerim,beyaz eşya ve teknoloji ürünlerinde iyi olabilir ancak klima konusunda malesef başarı yakalayabilmiş değil.

4000tl bütçenize göre alternatif olarak Airfel klimaları tavsiye ederim. Gayet memnun kalınan bir cihazdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanover

Merhaba

%90 benzerlikte bir evde salona klima almayı planlıyorum 12-14m2 arasında. Günde max 3 saat kullanılacak, kaç btu gereklidir bilmiyorum.

Doğalgaz olduğu için sadece soğutma amacıyla kullanılacak max 3.000 bütçe ile hangi marka ve model memnun eder, tavsiyelerinizi rica ediyorum

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Bu özelliklerde 14m2 alan için 9000btu cihaz yeterlidir.

3000tl bütçenize göre Sigma Comfort serisi alınabilir,R32 gazlı olanı INVDMS kodlu olanı tavsiye ederim.

Şu anki kampanyalı fiyatına göre 500tl kadar daha arttırabilirseniz bir üst segmentte bulunan bir cihaz olan Sigma Plus R32 INVDMG serisini tavsiye ederim. İmkanınız varsa almışken bunu almanızı tavsiye ederim,Comfort serisine göre.

Alternatif olarak Sigma Comfort ayarında Airfel klimaları tavsiye edebilirim. Sigma Comfort-Airfel arasındaki tercih yapmanız gerekirse bölgenizde hangisinin servisi daha yaygın ve yetkin ise onu tercih etmeniz uygun olur.

Saygılarımla...
  • quote:

Merhabalar. Hayırlı olsun hocam. Konsol,TV gibi ısı yayan cihazların bulunduğu hem de 100m2 gibi geniş bir alanda 1 adet duvar tipi markası farketmeksizin yetersiz kalır. Hatta imkan varsa salon tipi tavsiye ederim. 100m2 için 48000btu'luk cihaz yeterli olur ancak ısı üreten cihazlardan dolayı 60.000 btu kapasitede cihazları tavsiye ederim.

Bütçeniz sınırlı ise On-Off tavsiye ederim. Tüketim biraz fazla olur ancak soğutma amaçlı kullanacağınız için ve ürünler sürekli ısı yayacağı için inverter ile denge tutturmak zor olabilir.

Marka olarak 60.000 kapasiteli cihazlarda

1-Haier AP60KS1ERA(S) kodlu modeli tavsiye edebilirim.

2- Midea MFGA-60 serisini tavsiye edebilirim.

İki cihaz da memnun edecektir. Hangisi bütçenize daha uygun ve servisi yaygın ise onu tercih edebilirsiniz.

Yine fikir olması adına 48.000liklerden ise

Gree markasını tavsiye edebilirim. On-Off olanı Arçelik'ten daha ucuzdur ve bu cihaz daha iyidir. Hatta Arçelik'in On-Off fiyatına Gree'de inverter alınabiliyor.

Arçelik 7415 Plus serisini tavsiye edebilirim.

Yine 48000likte Haier ve Midea'yı da ekleyebiliriz ancak 48.000'likte Gree'yi öncelikli olarak tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam önerileriniz için teşekkür ederim ama nitekim bu ürünlerin hepsi benim bütçemi çok aşıyor . 100 m2'lik alan da 7 adet makine var benim bütçem ise max 4 bin tl
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Harika tavsiyeler, tekrar tekrar teşekkürler.

En iyi ve üst düzey klimaların fiyatlarini akakçe ve cimri sitelerinden araştırdım.
    Mitsubishi veya Daikin alamayacağını farkettim zira fiyatlari 6000 üzeri gibi. Mitsubishi Srk serisi biraz ucuz. Oda alt segment sanırım.

Benim bütçem 4 bin ila 5.500 arasi diyebiliriz.
    Btu olarak 9 bin sınırında hesaplıyorum ama 12 bin alacağım sanırım.

Iyonizer özelliğinin baya bi zararı anlatılmış.
    Bilemiyorum almak zorunda kalirsak deaktif edebiliyormuyuz.

Neyse fiyat aralığımda midea ürünleri var, çok absürt marka gibi geldi ama büyük firmaymış . Inşallah trabzonda servis sorunu yoktur.
    ayrica fujitsu ve toshiba var.

Uzatmayayım son bi tavsiye alsam çok sevinecegim.
    Hangisini almalıyım. 4bin 5.500 bandında. Maksimum 6 bin :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remo7 -- 20 Mayıs 2019; 8:15:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mitsubishi SRK35ZSP-S Silver Serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyat 4600. Aynı özellikler sigma ve demirdöküm de 3.500 civarı. Sizce segment farkl hisseder miyiz? Almaya alıyoruz kalitelisini alıp mitsubishi mi almalıyız? Birde bu mitsubishiler ses konusunda bayağı iyi değil mi hocam?
    https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk35zsp-s-silver-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-klima

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam son bir sorum daha var.Kronik koku sorununu yok sayarsanız aşağıdakilerden hangisini tercih edebilirim.Fiyatları aynı iki klimanında.

LG Dual Eco S3-W18KL3BA 18000

AİRFEL LTXN50U 18000
  • Eca syplos modeli klimalar nasıldır.Bilgisi olan varmı acaba, dd a5 ve airfel ile karşılaştırılabilirmi

• Merhaba;

Forumda gezdim fakat biraz kafam karıştı. Aşağıdaki kriterlere uyacak bir klima istiyorum yardım edebilirseniz sevinirim;

- İzmirde, kuzey-batıya, bakan 20 metrekare köşe odada (salon) kullanılacak.
    - Apartman yeni, yalıtımı iyi, odada iki adet 1.80 genişliğinde alüminyum çerçeve çift camlı sürgülü kapılardan var.
    - Sadece soğutma amaçlı kullanılacak, ısıtma yapmayacağım, hafta içi akşamları 5-6 saat çalışacak haftasonu belli olmaz, evde olursak hep çalışır.
    - Bütçe 5000tl belki 6000e çıkarım ama sanmıyorum. Daha ucuza kapatabilirsem de iyi olur o sebepten daha uygun fiyatlı seçenek sunarsanız sevinirim.
    - Şu an kafamda Mitsubishi Heavy veya Hitachi var. Hitachi fiyatlarını bilmiyorum ama bildiğim biryer var uygun fiyat alabilirim diye düşünüyorum.

Sanırım 12000btu yeterli oluyor. Bu haftasonu çıkıp bikaç yerden fiyat alıcam. Buradaki tavsiyelere göre hareket etmek istiyorum.
  • quote:

Merhabalar. Yalıtımın seviyesi gayet iyi. 12000btu cihaz yeterli olacaktır.

Arçelik grubundan cihaz düşünüyorsanız biraz daha zorlama imkanınız varsa Arçelik 12610 serisini tavsiye ederim. Şu anda Arçelik'in en üst modelidir(görsel anlamda olmasa da ekipman olarak). Bu cihazı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak bütçenizi aşıyor ise alternatif olarak Prosmart serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Peki sizce Demirdöküm A5 performans mı yoksa Arçelik Prosmart 12340 mı hocam..? Hemen hemen aynı fiyat her ikisi de..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, klima konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    İzmir'de güney cepheli çatı katında açık mutfak ile 30 m2 salonda 18.000 lik klima yeterli olur mu ? Isı yalıtımı var. Sadece yaz için soğutma amaçlı kullanabileceğim klima önerileriniz nelerdir?
    Bütçe 4-4.500 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mq8 F9Brute

Hocam önerileriniz için teşekkür ederim ama nitekim bu ürünlerin hepsi benim bütçemi çok aşıyor . 100 m2'lik alan da 7 adet makine var benim bütçem ise max 4 bin tl

Alıntıları Göster
    Merhabalar.

4000tl bandında ancak Altus 24000btu'luk duvar tipi cihazı tavsiye edebilirim. Ancak 24000lik bir cihaz 100m2 alan boş bile olsa yetersiz kalacaktır. Bu riski de belirtmek isterim...

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: remo7

Harika tavsiyeler, tekrar tekrar teşekkürler.

En iyi ve üst düzey klimaların fiyatlarini akakçe ve cimri sitelerinden araştırdım.
    Mitsubishi veya Daikin alamayacağını farkettim zira fiyatlari 6000 üzeri gibi. Mitsubishi Srk serisi biraz ucuz. Oda alt segment sanırım.

Benim bütçem 4 bin ila 5.500 arasi diyebiliriz.
    Btu olarak 9 bin sınırında hesaplıyorum ama 12 bin alacağım sanırım.

Iyonizer özelliğinin baya bi zararı anlatılmış.
    Bilemiyorum almak zorunda kalirsak deaktif edebiliyormuyuz.

Neyse fiyat aralığımda midea ürünleri var, çok absürt marka gibi geldi ama büyük firmaymış . Inşallah trabzonda servis sorunu yoktur.
    ayrica fujitsu ve toshiba var.

Uzatmayayım son bi tavsiye alsam çok sevinecegim.
    Hangisini almalıyım. 4bin 5.500 bandında. Maksimum 6 bin :(
    Merhabalar.

Ionizer hakkında iki türlü görüş mevcut. Zararı hakkında dediğiniz gibi bayağı bir paylaşım yapıldı. Faydalı olduğunu söyleyenler de var. Biraz muallakta kalan bir konu aslında. Ancak kumandadan açıp kapatabiliyorsunuz.

Midea ve Gree piyasadaki çoğu tanındık markanın klimasını üreten firmalar aslında. Bosch markasının klimaları da Midea üretimidir,Carrier klimalar,Airfel klimalar vb. Midea üretimidir. Servis sorunu riski varsa Airfel markasını tavsiye edebilirim. Daikin servis hizmetini vermektedir,muhakkak bölgenizde servisi vardır diye düşünüyorum.

Kaliteli bir cihaz olarak yakın zamanda alacaksanız Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S serisini tavsiye edebilirim. Şu anda indirimde. Normal fiyatı çok daha yukarıda.

Bu cihaz Mitsubishi Electric'in Enviro serisi ile hemen hemen aynıdır. Gayet memmnun kalacağınız bir cihazdır. Kampanyalı fiyatı ile bütçenize uygundur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalinhoo

Mitsubishi SRK35ZSP-S Silver Serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyat 4600. Aynı özellikler sigma ve demirdöküm de 3.500 civarı. Sizce segment farkl hisseder miyiz? Almaya alıyoruz kalitelisini alıp mitsubishi mi almalıyız? Birde bu mitsubishiler ses konusunda bayağı iyi değil mi hocam?
    https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk35zsp-s-silver-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-klima
    Merhabalar. ZSP serisi M.Heavy'in alt serisi. Marka kaliteli ancak model iyi değil. M.Heavy'de tavsiyem asgari ZS-S serisidir. M.Heavy'ler gayet sessiz çalışan cihazlar. Ancak ZSP serisi biraz alt seri olarak kalmaktadır. M.Electric'teki HJ serisi gibi. Bence bu modele bu fiyatı verene kadar başka bir markanın yüksek modelini tercih etmek daha memnun edici olur.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.