Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.222
Cevap
328
Favori
3.175.000
Tıklama
Giriş
      1975 Mesaj
      14 Mayıs 2019 17:12:34

Merhaba. İzmir'de güneş alan 30m2 salonumuza sadece soğutma için yaz aylarında 3 aylık dönemde kullanılacak klima arıyoruz ısıtma fonksiyonu asla kullanılmayacak. Eski klimanın sesinden çok çektiğim için sessiz bir klima almak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Bütçe 4 bin civarı.
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505
      14 Mayıs 2019 23:22:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT Herkese iyi günler.

Klimaya ayırdığım bütçe fazla değil. Aşağıdaki 24 binlik ürünlerden hangisini almalıyım.

Vestel Flora A++ 24000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima
      https://www.hepsiburada.com/vestel-flora-a-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000C0I8B?magaza=%c4%b0ND%c4%b0R%c4%b0MC%c4%b0%c4%b0

Altus ALK 2420 A++ 24000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima
      https://www.hepsiburada.com/altus-alk-2420-a-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000BREFE?magaza=Kelepir+Home

Regal RAC 5024 A+ 24000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima
      https://www.hepsiburada.com/regal-rac-5024-a-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-EVRGLRAC5024?magaza=BeyazEsyaMerkezi
      Merhabalar.

Vestel ile Regal,

Altus ile Arçelik aynı üreticinin ürünü,aynı.

3 ürün içerisinde Vestel ve Altus alınabilir. Regal de Vestel ile aynı ancak Vestel'in modeli daha iyi.

1. Altus , 2. Vestel 3.Regal şeklinde sıralayabilir linkteki modelleri.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      14 Mayıs 2019 23:41:35 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ThePlakumat Merhaba. İzmir'de güneş alan 30m2 salonumuza sadece soğutma için yaz aylarında 3 aylık dönemde kullanılacak klima arıyoruz ısıtma fonksiyonu asla kullanılmayacak. Eski klimanın sesinden çok çektiğim için sessiz bir klima almak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Bütçe 4 bin civarı.
      Merhabalar. Çatı katta mı oturuyorsunuz yoksa ara kat mı ?

Marka model olarak bütçenizin üstünde olan Demirdöküm A5 , A5 Performans modellerini tavsiye edebilirim. A5 Performans öncelikli olmak üzere A5 de alınabilir. 4000'in üstüne çıkabiliyorsanız tavsiye edebilirim. Sadece soğutma amacıyla A5'e de ağırlık verebilirsiniz.

Alternatif olarak A5 modelinin sınıfında Airfel klimaları tavsiye edebilirim.

Bütçenize daha uygun olarak Arçelik Prosmart serisini tavsiye edebilirim.

Ses konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı da söyleyebilirim ki,eski klimanızdan çok daha iyi olacağı kesindir. Eski klimanızdaki şikayetiniz özellikle dış ünite sesi ise inverter klimalarda artık bu durum kalmadı desek yeridir.

Saygılarımla...
      |
      |

• Binbaşı
      1975 Mesaj
      15 Mayıs 2019 00:39:59

Ara katta oturuyoruz. A5 performans aklımda fakat a5 ile arasında 1000 lira fark var. Açıkçası 3ay kullanılacak bir cihaz için bu farkı vermeye değer mi tereddütteyim. İç ünitenin sesinden şikayetçiydik. Çok fan sesi geliyordu. Bu durum A5de nasıl acaba? Birde ben baymak elegant plus almayı düşündüm onu tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePlakumat -- 15 Mayıs 2019; 0:46:49 >
      |
      |
      15 Mayıs 2019 00:46:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ThePlakumat Ara katta oturuyoruz. A5 performans aklımda fakat a5 ile arasında 1000 lira fark var. Açıkçası 3ay kullanılacak bir cihaz için bu farkı vermeye değer mi tereddütteyim. İç ünitenin sesinden şikayetçiydik. Çok fan sesi geliyordu. Bu durum A5de nasıl acaba? Birde ben baymak elegant plus almayı düşündüm onu tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.
      3 Aylık bir kullanım için A5 gayet memnun edecektir. Soğutma+Isıtma ve yoğun kullanım olsa bütçe aralığına göre A5 Performans serisini tercih etmek uygun olurdu. Ancak diğer türlü 1000tl farka değmeyecektir. İç ünite sesi ise nominal seviyededir. Rahatsız edici bir sesi olmayacağını söyleyebilirim. Çok üst segment cihazlar gibi olmaz elbette ancak rahatsız da etmeyecektir. Memnun kalacağınız bir cihazdır.

Saygılarımla...
      |
      |

• Binbaşı
      1140 Mesaj
      15 Mayıs 2019 12:08:45
      hocam selamlar,

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter ile Sigma Exclusive 12000 BTU arasında hangisini tercih etmeli. Sigma Gree üretimi diye biliyorum. Baymak konusunda bir fikrim yok.
      15 Mayıs 2019 17:20:36

Cevabınız için teşekkürler.

Beko'da 19 Mayıs'a kadar geçerli bir kampanya gördüm. Beko 32420 EKOLOJI·K 3.999 liraya veriyorlardı, ben de siparişi verdim. Bilmem iyi mi yaptım !
      https://www.beko.com.tr/ev-tipi-klima/32420-ekolojik-klimalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2019 23:17:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mersahin hocam selamlar,

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter ile Sigma Exclusive 12000 BTU arasında hangisini tercih etmeli. Sigma Gree üretimi diye biliyorum. Baymak konusunda bir fikrim yok.
      Aleyküm Selam.

Hocam Baymak AUX üretimidir. Gree materyal kalitesi ve performans olarak daha öndedir. Ayrıca Exclusive serisi olduğunu da eklersek kesinlikle Sigma'yı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |
      15 Mayıs 2019 23:19:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT Cevabınız için teşekkürler.

Beko'da 19 Mayıs'a kadar geçerli bir kampanya gördüm. Beko 32420 EKOLOJI·K 3.999 liraya veriyorlardı, ben de siparişi verdim. Bilmem iyi mi yaptım !
      https://www.beko.com.tr/ev-tipi-klima/32420-ekolojik-klimalar Alıntıları Göster
      Rica ederim. 3.999-4.000 tl'ye 24000btu klima bulmak zor. Gayet iyi olmuş. Doğru bir tercihte bulundunuz. Hayırlı olsun dileklerimle. Montaj esnasında vakum işleminin atlanmasına müsade etmeyiniz. Onun dışında montaj da düzgün olursa gayet memnun edecektir.

Saygılarımla...
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      16 Mayıs 2019 00:06:18
      Arkadaslar merhaba

Trabzon da kuzey cephe denize bakan iki katli evimizin alt katina, zemin katina klima almak istiyoruz.
      Hangi klima uygundur. Tavsiye alabilir miyim. Yaz kış kullanacagiz.
      Yazin alt kat serin oluyor bir nebze o yuzden kisin isitma performansi biraz daha önemli.

Duvarlar yalitimli, camlar ciftcam pimapen.

2 oda var her odaya ayri klima mi almamiz sart yoksa kapi acildiginda diger oda da isitma-sogutma konforu saglanabilir mi?
      Klimanin monte edilecegi odanin karsisinda dar bir mutfak sonra diger oda bulunuyor.
      odalarin metrekaresi 20 m2.

Tesekkurler.
      16 Mayıs 2019 01:26:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: remo7 Arkadaslar merhaba

Trabzon da kuzey cephe denize bakan iki katli evimizin alt katina, zemin katina klima almak istiyoruz.
      Hangi klima uygundur. Tavsiye alabilir miyim. Yaz kış kullanacagiz.
      Yazin alt kat serin oluyor bir nebze o yuzden kisin isitma performansi biraz daha önemli.

Duvarlar yalitimli, camlar ciftcam pimapen.

2 oda var her odaya ayri klima mi almamiz sart yoksa kapi acildiginda diger oda da isitma-sogutma konforu saglanabilir mi?
      Klimanin monte edilecegi odanin karsisinda dar bir mutfak sonra diger oda bulunuyor.
      odalarin metrekaresi 20 m2.

Tesekkurler.
      Merhabalar. 1 adet klima alırsanız imkan varsa koridora taktırıp 7/24 çalıştırarak hem diğer mekanlara fayda etmesini sağlayabilir,hem de tasarruf edebilirsiniz. Diğer türlü 1 odaya da takılsa bu çalışma programıyla verim alınabilir. Diğer türlü ayrı ayrı klima almak gerekir.

Maksimum bütçeniz nedir 1 klima başına ?

Saygılarımla...

• Yüzbaşı
      721 Mesaj
      16 Mayıs 2019 04:31:54
      Merhabalar

Uzun süre kullanabileceğim bir klima marka ve modeli tavsiyesi arıyorum.

Öncelik sıralamam:

1. Koku vs yapmayacak (Ev de yemek yapılırken kokusu geçmeyecek vs gibi) temizliği kolay olan
      2. Sessiz çalışacak
      3. Sadece soğutma için kullanılacak uzun süre yaz boyu çalışıcak az yakan

Bütçe olarak 3.000 - 4.000 TL arası uygundur.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim
      16 Mayıs 2019 14:44:08

Hocam merhabalar,salonumuzda 18'lik baymak bir klima var.Sadece soğutma için kullanıyoruz.Klima eskidiği ve ses çıkardığı için değiştirmek istiyoruz.Küçük odamızda ise 9'luk bir baymak klima var.Pek kullanılmıyor.Bunu salona taksak sizce verim alabilir miyiz? Salon 24 m2.
      |
      |
    • 16 Mayıs 2019 16:11:06
      Merhabalar, salonumun dışarı bakan kısmı tamamen cam dolayısıyla güneşi max seviyede alıyor salon (Batı Cephe). Akşam 5'ten sonra güneş karşı binaların ardında batana kadar evin içi flash atmış gibi oluyor. 1+1 daire ve büyük bir salona sahip salon+muffak+antre bir ve 29 m2 (planını paylaştım görsel olarak) yatak odası da 13 m2 ama onun kapısı kapalı kalabilir. Gece de salonun serinliğinden faydalanırım diye düşünüyorum. Bilmiyorum tabi öyle oluyor mu? Uygun fiyatlı bir klima önerebilir misiniz? Ev sahibinden rica edeceğim taktırmasını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photomontage1987 -- 16 Mayıs 2019; 16:21:52 >
      16 Mayıs 2019 19:26:34
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505 Merhabalar. 1 adet klima alırsanız imkan varsa koridora taktırıp 7/24 çalıştırarak hem diğer mekanlara fayda etmesini sağlayabilir,hem de tasarruf edebilirsiniz. Diğer türlü 1 odaya da takılsa bu çalışma programıyla verim alınabilir. Diğer türlü ayrı ayrı klima almak gerekir.

Maksimum bütçeniz nedir 1 klima başına ?

Saygılarımla... Alıntıları Göster
      Cok Tesekkurler tavsiyeniz icin. sanirim 2 adet klima alacagim cunku evin sekli biraz farkli.

butce konusunda cuzdani zorlayacagiz. 3 tane cocuk var, mecburen iyi bir cihaz almaliyim.
      once oturma odasina sonra daha kucuk olan yatak odasina klima alacagim.

baymak elegant plus
      demirdokum
      vestel
      hotpoint
      alarko
      airfel

bu markalardan hangisi iyidir.

birde kışın isitmayi hangisinin daha iyi yapabildigini nasil anliyoruz?

• Onbaşı
      26 Mesaj
      16 Mayıs 2019 21:49:45
      Hocam Merhaba, Giresunda yatak odası ve Çocuk odasına 12000 ve 9000 iki adet klima alacagim- iklimsaya ölçüm yaptirmistim daha önce - , çocuk astim hastasi olduğu için iyisi olsun diye Mitsubishi electric almak istiyorum önerebileceğiniz şu modeli almalısın diyebilecegin model var midir, bayilerde pek model yok elindeki satmaya çalışıyor gibi, model bilsem ısrar edeceğim,. yardımcı olursanız cok memun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      16 Mayıs 2019 23:21:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Ronades Hocam merhabalar,salonumuzda 18'lik baymak bir klima var.Sadece soğutma için kullanıyoruz.Klima eskidiği ve ses çıkardığı için değiştirmek istiyoruz.Küçük odamızda ise 9'luk bir baymak klima var.Pek kullanılmıyor.Bunu salona taksak sizce verim alabilir miyiz? Salon 24 m2.
      Merhabalar hocam. 24m2 alanda izolasyon iyinin iyisi ise kurtarabilir. Aksi halde uzun süreli çalışırsa yeterli gelebilir. Aslında 18000 fazla,9000 azdır. Tam karşılığı normal şartlarda 12000 btu'dur. "Şayet çatı kat ise" 18000 yeterlidir, 9000'i ise boşuna yerinden oynatmayın derim. Ortalama olarak yorumlarsak 9000 btu cihaz uzun süreli ( 5 saat , 10 saat vs. ) verimli olabilir. Cihaz inverter ise zaten uzun soluklu çalışması daha tasarrufludur,bu imkan varsa 9000 btu cihazı taşımak mantıklı olabilir.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      16 Mayıs 2019 23:38:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: remo7 Cok Tesekkurler tavsiyeniz icin. sanirim 2 adet klima alacagim cunku evin sekli biraz farkli.

butce konusunda cuzdani zorlayacagiz. 3 tane cocuk var, mecburen iyi bir cihaz almaliyim.
      once oturma odasina sonra daha kucuk olan yatak odasina klima alacagim.

baymak elegant plus
      demirdokum
      vestel
      hotpoint
      alarko
      airfel

bu markalardan hangisi iyidir.

birde kışın isitmayi hangisinin daha iyi yapabildigini nasil anliyoruz? Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Allah bağışlasın,çocuk olunca akan sular duruyor haliyle.

6 seçenek arasında öncelikle artık Alarko adında değil Carrier ve Toshiba ortak olarak satışta bulunuyor. Carrier ismiyle sıralamaya alırsak ;

Benim tavsiyem üretici kalitesi bakımından öncelikle Demirdöküm olur.

Demirdöküm'de 2 seri var. Bütçeniz yeterli ise A5 Performans serisini tavsiye ederim.

DD A5 Performans

DD A5 (normal A5)

Carrier

Airfel

Baymak

Vestel

Hotpoint

şeklinde sıralayabiliriz.

Hotpoint'i en son tercih etmenizi tavsiye ederim. Pek yaygın kullanılan bir cihaz değil ve şikayetler mevcut. Vestel tercih edecek olursanız tavsiyem Flora serisinden başkasına bakmamanızdır. Carrier ise adı ile,şanı ile müsemma değil malesef,orta sınıfa yakın segmentte. DD A5'te ise öncelikli olarak Performans serisini tavsiye ederim. A5 ile Airfel hemen hemen aynı segmenttedir.

Düzenleme : Isıtmayı hangisinin daha iyi yapabildiğini katalog verilerinden ve fiziksel dizayn kısmından anlamak mümkündür. Klimaların verimlilik değerleri (A+ A++ vs.) ılıman iklimlere göre verilen değerlerdir. Kışı soğuk geçiren bölgelerdeki verimi ise katalogtaki "P Design H" satırında görebiliriz. Burada klimanın genellikle -7'de sahip olduğu ısıtma kapasitesi belirtilir. Hava soğudukça klimaların ısıtma kapasiteleri düşer. Bu kapasite,nominal kapasiteye ne kadar yakında cihaz o kadar iyi ısıtır ve verimlidir. Buna ek olarak dış ünite bulunan ısı transfer elemanı olan kondanser,bazı marka ve modellerde çift sıralıdır. Yani dış ünitede bulunan kondanser çift katlıdır. Bunun da ısı transferine ve verime etkisi büyüktür. Bu cihazlar ısıtmada daha iyi transfer sağlayabildiği için daha verimlidir ve daha iyi ısıtır. Bir de Japon markaları diye anılan markalar vardır ki bu markaların üretimleri de çok iddialıdır. Ancak dediğim gibi bu hususta markayla birlikte hangi model olduğu da önemlidir.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 16 Mayıs 2019; 23:58:57 >

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      16 Mayıs 2019 23:44:36 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sezing Merhabalar

Uzun süre kullanabileceğim bir klima marka ve modeli tavsiyesi arıyorum.

Öncelik sıralamam:

1. Koku vs yapmayacak (Ev de yemek yapılırken kokusu geçmeyecek vs gibi) temizliği kolay olan
      2. Sessiz çalışacak
      3. Sadece soğutma için kullanılacak uzun süre yaz boyu çalışıcak az yakan

Bütçe olarak 3.000 - 4.000 TL arası uygundur.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim
      Merhabalar.

1. Kısım malesef mümkün değil. A filtesi B filtresi vb. bunlar tamamen küçük pazarlama taktikleridir. Hepsi ömürlüdür,yeri gelince yıkamak temizlemek yetmez,tamamen değiştirmek gerekir. Filtrenin dışında da her klima ister istemez ortamdaki kokuları bünyesine alır. Koku olmasa bile zamanla bakım zamanı geldikçe küf kokusu yapmaya başlar. Bu durumlar kaçınılmazdır.

2. Sessiz çalışma için üst segment japon markaları öncüdür. Ancak orta sınıf cihazlar da sessiz denebilecek boyuttadır.

3. Soğutma ve ısıtma farketmeksizin klima sezon boyunca ne kadar uzun çalıştırılırsa o kadar verimli ve tasarruflu olur.

Kaç m2 alana almayı düşünüyorsunuz ?

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3971 Mesaj
      17 Mayıs 2019 00:03:43 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: gazi07tr Hocam Merhaba, Giresunda yatak odası ve Çocuk odasına 12000 ve 9000 iki adet klima alacagim- iklimsaya ölçüm yaptirmistim daha önce - , çocuk astim hastasi olduğu için iyisi olsun diye Mitsubishi electric almak istiyorum önerebileceğiniz şu modeli almalısın diyebilecegin model var midir, bayilerde pek model yok elindeki satmaya çalışıyor gibi, model bilsem ısrar edeceğim,. yardımcı olursanız cok memun olurum
      Merhabalar hocam. Geçmiş olsun dileklerimle,Allah bağışlasın.

Bütçe sınırınız yoksa veya bütçe bakımından uygunsa tavsiyem Legendera veya Krigamine Zen serisidir. Ses konusunda da memnun kalacağınız,verim konusunda da gayet memnun edecek cihazlardır. Krigamine serisi de var,Zen'den daha üstün ancak biraz eskide kaldı. En son tercih olarak da AP- Enviro serisini tavsiye ederim. Daha aşağısını (HJ,WN,DM) serilerini şahsen sahip oldukları fiyata göre tavsiye etmem.

Öncelikli tavsiyem Legendera serisidir.

Alternatifi olarak görünmü hoşunuza gidiyorsa yine Krigamine serisini tavsiye ederim ancak,Krigamine Zen serisi daha uygun fiyatlı ve tasarım ağırlıklıdır.

Legendera

Krigamine

Krigamine Zen

Enviro

şeklinde sıralama yapabiliriz.

Saygılarımla...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.