Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.258
Cevap
330
Favori
3.176.133
Tıklama
Giriş
      7 Mesaj
      01 Mayıs 2019 17:14:39
      Merhaba,
      Yeni taşındığım çatı dubleksi ev için yazın soğutma, kışın da dönem dönem merkezi ısıtmayı takviye edecek şekilde ısınma amaçlı klima almayı planlıyorum. Fikir olması için iklimsadan klima keşif hizmeti aldım. Alt kat için 18.000 btu üst kat için ise 15.000btu önerdiler. Teklifleri de şöyle:
      Mitsubishi
      SRK45ZSP-S 4.900 TL
      SRK50ZSS 6.500 TL
      Sigma
      SGM18INVDMR 4.550 TLx2
      Özellikle mitsubishide önderdikleri klimaları fiyat ve kalite olarak yorumlayabilirseniz memnun olurum.
      Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      01 Mayıs 2019 17:19:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: evrim35

Merhaba,
      Yeni taşındığım çatı dubleksi ev için yazın soğutma, kışın da dönem dönem merkezi ısıtmayı takviye edecek şekilde ısınma amaçlı klima almayı planlıyorum. Fikir olması için iklimsadan klima keşif hizmeti aldım. Alt kat için 18.000 btu üst kat için ise 15.000btu önerdiler. Teklifleri de şöyle:
      Mitsubishi
      SRK45ZSP-S 4.900 TL
      SRK50ZSS 6.500 TL
      Sigma
      SGM18INVDMR 4.550 TLx2
      Özellikle mitsubishide önderdikleri klimaları fiyat ve kalite olarak yorumlayabilirseniz memnun olurum.
      Teşekkürler
      Merhabalar. Hayırlı uğurlu olsun hocam. ZSP-S'i alana kadar benim tavsiyem Sigma INVMDE serisini almanızdır. ZSP-S serisi alt bir seridir. Ancak ZS-S'e gelince fiyatına göre gayet iyi bir cihaz. M.Heavy'de ZSP-S ile ZS-S arasında kesinlikle ZS-S'i tavsiye ederim. Sigma'da ise mümkünse tercihiniz INDVME'den yana olsa daha iyi olur.

Saygılarımla...

• Er
      7 Mesaj
      01 Mayıs 2019 17:27:34

Hocam çok teşekkürler değerlendirmeniz için. Mitsubishi için yorumunuza göre değerlendireceğim. Buna ilaveten Sigma’ya alternatif bir fiyat performans ürünü öneriniz var mıdır?
      Tekrar teşekkürler.

|
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      01 Mayıs 2019 17:30:19
      merhaba hocam,

22 m2 kuzeybatı cephedeki odama 12k btu inverter klima bakıyorum.
      sigma plus ve sigma exclusive arasında kaldım. performans olarak aralarında fark yok sanırım. fiyat olarak da çok farklı değil alacağım yerde.

3300 e plus, 3400 e exclusive veriyor bayi.

bu fiyatta bu iki modelden daha iyi bir alternatif var mıdır? bunlar arasında tasarım dışında ekstra bir fark yok gibi. sessiz ve daha minimal bir tararım var gibi. ne dersiniz?
      01 Mayıs 2019 17:34:01
      Merhaba

Geçen yıl buradan araştırıp Vestel Flora Inverter 18000 almıştım. Şimdiki sorum ise şu :

Klimayı 5 yıl boyunca kullanmayacağımı ve sonrasında büyük ihtimal çıkacağım eve takacağımı düşünüyorum. Sizce klimayı şimdi satıp 5 yıl sonra yeni klima mı almalıyım yoksa elimdekini saklamalı mıyım? Bu soru tabi ki ülkedeki ekonomik gidişata çok bağlı, şu anki enflasyon durumu, TL'nin teknolojik aletler karşısındaki satın alma değeri, ülkedeki teknoloji üretimindeki millileşme oranı vs gibi..

Şu an için klimayı güneş alan bir balkonda bekletmekteyim, klima 5 yıl beklese bir özellik/fonksiyon kaybı yaşar mı?

01 Mayıs 2019 17:36:04 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: evrim35

Hocam çok teşekkürler değerlendirmeniz için. Mitsubishi için yorumunuza göre değerlendireceğim. Buna ilaveten Sigma’ya alternatif bir fiyat performans ürünü öneriniz var mıdır?
      Tekrar teşekkürler.
      Rica ederim hocam. Sigma'ya alternatif olarak INVDMR için Airfel klimaları tavsiye edebilirim. Sigma ile aynı üretici tarafından üretilen Demirdöküm klimaları da tavsiye edebilirim. INVDME serisine karşılık A5 Performans serisi tercih edilebilir ancak zor bulunuyor. INDVMR'e alternatif ise Airfel ile birlikte A5 serisidir.İklimsa grubunda yine INVDMR'e alternatif olarak General Electric de düşünülebilir. Ancak Mitsubishi Heavy ZS-S'e bütçeniz yetiyorsa ona odaklanmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      01 Mayıs 2019 17:40:08 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mersahin

merhaba hocam,

22 m2 kuzeybatı cephedeki odama 12k btu inverter klima bakıyorum.
      sigma plus ve sigma exclusive arasında kaldım. performans olarak aralarında fark yok sanırım. fiyat olarak da çok farklı değil alacağım yerde.

3300 e plus, 3400 e exclusive veriyor bayi.

bu fiyatta bu iki modelden daha iyi bir alternatif var mıdır? bunlar arasında tasarım dışında ekstra bir fark yok gibi. sessiz ve daha minimal bir tararım var gibi. ne dersiniz?
      Merhabalar. Exclusive serisi tasarım olarak öndedir.Tasarım ön planda ise Exclusive serisini tavsiye ederim. Diğer türlü Plus da aynı memnuniyeti sağlayacaktır.

Bu fiyat aralığında tek seçeneğiniz olacağını söyleyebilirim. Exclusive ve Plus serisi gayet memnun kalacağınız ürünlerdir,tavsiye ederim.

(Model karışıklığı sebebiyle mesajı düzenledim)

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 1 Mayıs 2019; 21:16:59 >

• Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      01 Mayıs 2019 17:44:43 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ThatsIt

Merhaba

Geçen yıl buradan araştırıp Vestel Flora Inverter 18000 almıştım. Şimdiki sorum ise şu :

Klimayı 5 yıl boyunca kullanmayacağımı ve sonrasında büyük ihtimal çıkacağım eve takacağımı düşünüyorum. Sizce klimayı şimdi satıp 5 yıl sonra yeni klima mı almalıyım yoksa elimdekini saklamalı mıyım? Bu soru tabi ki ülkedeki ekonomik gidişata çok bağlı, şu anki enflasyon durumu, TL'nin teknolojik aletler karşısındaki satın alma değeri, ülkedeki teknoloji üretimindeki millileşme oranı vs gibi..

Şu an için klimayı güneş alan bir balkonda bekletmekteyim, klima 5 yıl beklese bir özellik/fonksiyon kaybı yaşar mı?
      Merhabalar. Öncelikle 5 yıl saklamanız halinde olağan dışı bir durum(imalat hatası sonucu gaz kaçırma vb.) olmadıkça herhangi bir fonksiyon vb. kaybı olmadan klimanızı kullanabilirsiniz. Ekonomik olarak açıkçası ileriye dönük bir yorum yapamıyorum. Belirsiz bir durum söz konusu. Teknolojik olarak açıklarsak 5 yıl sonra da taktırsanız servis olarak sorun yaşamazsınız. Vestel'de alınabilecek serilerden biridir zaten. Ancak artık firmalar en belirgin fark olarak R32 soğutucu akışkan kullanımına geçiyorlar. R410A soğutucu akışkan önümüzdeki uzun yıllar boyunca tedarik imkanına sahip olacaktır. R22 bile ancak piyasadaki ömrünü yitirmeye başladı. İleride bir gaz kaçağı vb. durumunda servis hizmeti alma imkanınız mevcuttur. Yedek parça olarak da sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ancak tavsiyemi sorarsanız elinizdeki cihazı bekletmeyin derim. İleriki şartlar ne olur belli olmaz ancak o dönemin cihazlarını tercih etmek daha uygun olur diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

• Yarbay
      4097 Mesaj
      01 Mayıs 2019 18:30:59
      2010’dan beri başka ısıtması olmayan evde Mitsubishi Heavy kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım. Tüketimi de oldukça iyi sayılır. Sadece büyükçe bir salon ve yatak odasında, hiç kapatmadan kullandığım 18 lik iki klima ile son 2 ay elektrik faturası 500-600 arası geldi.( Ayvalık’da yalıtımsız dubleks ev) Bütün iş klimayı hiç kapatmamakta, evden çıkarken kapatayım gelince açayım, gece yatarken kapatayım sabah kalkınca açayım dediğinizde fatura fırlayıveriyor. Sıcaklığı ise 20-24 derece arasında kullanıyorum, evden çıkıyorsam veya yatarken min. 20, diğer zamanlarda 24 derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kankkunen -- 1 Mayıs 2019; 18:31:48 >
      01 Mayıs 2019 20:11:36

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Sayenizde kullanılan gaz teknolojisine dair de giriş seviyesi bir şeyler öğrenmiş oldum.

Elimdeki cihazı bekletmeme tavsiyenizi dikkate alacağım ve 2.el fiyatlarına bakacağım. Dediğiniz gibi 5 yıl sonrasının teknolojisine erişim mantıklı, eğer 2.elde çok fiyatı düşmüyorsa.

Saygılarımla.

|
      |
      01 Mayıs 2019 20:19:04 Konu Sahibi

Merhabalar. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. En uygun mantık bu aslında. Uygun ayarda ne kadar uzun süre çalışırsa o kadar iyidir.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      Kankkunen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3991 Mesaj
      01 Mayıs 2019 20:19:54 Konu Sahibi

Rica ederim hocam. Elinizdeki cihazı kast ediyorsanız henüz kullanmadığınız için sıfır fiyatına çok yakın bir fiyata satabilirsiniz.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      ThatsIt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1140 Mesaj
      01 Mayıs 2019 21:05:13

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim ama kafam biraz karıştı.

Plus lar aynı BTU da Exclusive lere göre çok daha uygun fiyatta İklimsa nın sitesinde. Plus 3350 Exclusive 4200 diğer BTU larda da exclusive çok daha pahalı.

Teknik özellik olarak Plus daha uygunsa onu alayım yine ama kendi sitesinden özelliklerine baktığımda dış ünitenin aynı olduğunu görüyorum. Exclusive de mini tasarım ve 1-2 özellik dışında gerisi plus ile aynı.

Yanlış mı düşündüm bilemedim.

|
      |
      01 Mayıs 2019 21:09:59 Konu Sahibi
      quote:

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim ama kafam biraz karıştı.

Plus lar aynı BTU da Exclusive lere göre çok daha uygun fiyatta İklimsa nın sitesinde. Plus 3350 Exclusive 4200 diğer BTU larda da exclusive çok daha pahalı.

Teknik özellik olarak Plus daha uygunsa onu alayım yine ama kendi sitesinden özelliklerine baktığımda dış ünitenin aynı olduğunu görüyorum. Exclusive de mini tasarım ve 1-2 özellik dışında gerisi plus ile aynı.

Yanlış mı düşündüm bilemedim.
      Merhabalar. Hocam tüm konuyu okuyan forumdaşlarımın huzurunda sizlerden özür diliyorum. Exclusive ile Comfort serisini karıştırmışım. Az kalsın yanlış yönlendiriyordum lütfen kusuruma bakmayın.

Comfort serisine göre yorumlamada bulundum,serileri karıştırdım...

Exclusive serisi tasarım olarak önde olan bir cihaz. Plus ile arasında tasarımın dışında belirgin bir fark söz konusu değil,düşünceniz doğrudur. Tasarım önemli ise Exclusive serisini tavsiye ederim. Ancak tasarım 2. planda ise Plus'da aynı memnuniyeti sağlayacaktır.

Saygılarımla...

• Binbaşı
      1140 Mesaj
      01 Mayıs 2019 21:30:44

Estağfurullah hocam özre gerek yok. Karıştığını tahmin ettim zaten o yüzden detaylı yazdım.

Fiyat veren bayide plus hazır stokta yok. Gri exclusive var onu hemen verebilirim dedi. Hemen hemen aynı fiyata denk geleceği için de exclusive tercih edeceğim. Performans aynı olduktan sonra tasarım daha şık olması daha iyi. Duvardaki alana daha uyumlu olacak gibi.

Çok teşekkür ederim

|
      |
      01 Mayıs 2019 21:36:48 Konu Sahibi
      quote:

Estağfurullah hocam özre gerek yok. Karıştığını tahmin ettim zaten o yüzden detaylı yazdım.

Fiyat veren bayide plus hazır stokta yok. Gri exclusive var onu hemen verebilirim dedi. Hemen hemen aynı fiyata denk geleceği için de exclusive tercih edeceğim. Performans aynı olduktan sonra tasarım daha şık olması daha iyi. Duvardaki alana daha uyumlu olacak gibi.

Çok teşekkür ederim
      Ben teşekkür ederim hocam. Neyse ki satın alma işleminden önce düzeltebildim,ona seviniyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim. Hayırlı olsun şimdiden. İzlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      947 Mesaj
      02 Mayıs 2019 14:45:20
      Arkadaşlar izmirde bulunan eşlik iklimlendirme adında ve siteside aşağıuda bulunan online satışı olan bir firma. Bakmanızda fayda var çok ilginç fiyatları var. İklimsanın şuan kampanyalı fiyatlarından bile ortalama 1000 lira altına veriyor.
      https://www.yinebiz.com/Sigma-klima
      02 Mayıs 2019 16:00:19

Fiyatlar çok da uygun değil. Buradaki iklimsa da aynı fiyatları veriyor.

|
      |
      O.o.spawn.o.O kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2019 20:04:07
      quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Fiyatlar çok da uygun değil. Buradaki iklimsa da aynı fiyatları veriyor.
      Hangi iklimsa aynı fiyatları veriyor hocam? İsterseniz iklimsanın sayfasına bir bakın. Şimdi fiyatları kampanyadan çekmişler yine artmış gerçi ama. Kampanyadayken bile bu linkteki satıcıdan ortalama 1000 lira yukarıya satıyordu.

12000btu luk sigma exclusive ben iklimsanın sayfasında hiçbirzaman 3300'e görmedim. İklimsa kampanyalı 4200e satıyordu. Şimdi bugün güncellemiş bu fiyatlarıda göremessin :)
      |
      |
      03 Mayıs 2019 12:16:26
      Merhaba

Hocam evim apartmanın son katında olmasından dolayı ve güney cephe etkisinden dolayı Mutfak ve Salon üzerinden eve inanılmaz sıcak yayılımı vardır. 6 Aylık bebeğimizin olmasından dolayı eşimin işleri genelde Mutfak(18m2) ve Oturma Odasında(14m2) Multi bir sistem evde kablo tesisatı yaratacağından düşünmüyoruz.

Mutfak için 12 bin BTU önerildi, hangi marka model önerirsiniz ?

Oda için 9 bin BTU önerildi, hangi marka model önerirsiniz ?

Daikin Keşfe geldi Odaya ATXN25NB7 -4057TL Mutfağa ATXN35NB7 -4600 küsür TL önerdi piyasa Dövizden dolayı yüksek fakat aklımdan geçen rakam max 3bin TL idi öneriniz var mı f/p olarak?

İyi forumlar

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.