Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TurkeyStar , D-Rock! , D-Rock! Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.211
Cevap
702
Favori
4.429.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
89. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda %90 tavsiye edilmeyen klima şu an için ,sebebide bir çok kez yazıldı,başlıcası klimada japon ve kore tercih edilmesi (en fazla fransa olabilir)ve bu sigma klimanın dünyada olmadıgı sadece sabancı için ucuz yollu toplanmış bir klima oldugu vede bizim yaptıgımız vede özel yaptırdıgımız hiç bir klimanın kaliteli olmadıgı gerçeginide ele alırsak,bence başka uygun markaya yönelin.

Not: nikinizdende aslında klima ile ilgili bir arkadaş gibisiniz.

iyi akşamlar.

Teşekkürler peki 1.300 ytl (maksimum) 18.000 btu bir klima tavsiyesi edebilirmisiniz.

Nickimin kilimas olduguna bakmayın klima sektörü ile ilgim yok sadece 2 gündür araştırıyorum
  • Orjinalden alıntı: kilimas

Forumda %90 tavsiye edilmeyen klima şu an için ,sebebide bir çok kez yazıldı,başlıcası klimada japon ve kore tercih edilmesi (en fazla fransa olabilir)ve bu sigma klimanın dünyada olmadıgı sadece sabancı için ucuz yollu toplanmış bir klima oldugu vede bizim yaptıgımız vede özel yaptırdıgımız hiç bir klimanın kaliteli olmadıgı gerçeginide ele alırsak,bence başka uygun markaya yönelin.

iyi akşamlar.

Teşekkürler peki 1.300 ytl (maksimum) 18.000 btu bir klima tavsiyesi edebilirmisiniz.

Nickimin kilimas olduguna bakmayın klima sektörü ile ilgim yok sadece 2 gündür araştırıyorum

Arkadaşım Sigmayı iklimsayı biraz sıkıştırırsanız onlarda tavsiye etmiyor,ve kendi klimalarının çogundanda haberleri yok.

Klima tavisyesine gelince ben marka yazayım siz bulundugunuz ilden araştırın burada yanyana magazalarda bile fiyatlar biribirini tutmuyor.

Siemens-bosch,elektra,midea,dıamond,hıgh-life,samsung,aırfel,klimalarında biri işinizi görür hepside sordugumuzdan kalitelidirler.

Almadanda keşif yaptırmayı unutmayın,yerinde tahlil daha iyidir.

iyi akşamlar

• Orjinalden alıntı: mutklima

Orjinalden alıntı: kilimas

Forumda %90 tavsiye edilmeyen klima şu an için ,sebebide bir çok kez yazıldı,başlıcası klimada japon ve kore tercih edilmesi (en fazla fransa olabilir)ve bu sigma klimanın dünyada olmadıgı sadece sabancı için ucuz yollu toplanmış bir klima oldugu vede bizim yaptıgımız vede özel yaptırdıgımız hiç bir klimanın kaliteli olmadıgı gerçeginide ele alırsak,bence başka uygun markaya yönelin.

iyi akşamlar.

Arkadaşım Sigmayı iklimsayı biraz sıkıştırırsanız onlarda tavsiye etmiyor,ve kendi klimalarının çogundanda haberleri yok.

Klima tavisyesine gelince ben marka yazayım siz bulundugunuz ilden araştırın burada yanyana magazalarda bile fiyatlar biribirini tutmuyor.

Siemens-bosch,elektra,midea,dıamond,hıgh-life,samsung,aırfel,klimalarında biri işinizi görür hepside sordugumuzdan kalitelidirler.

Almadanda keşif yaptırmayı unutmayın,yerinde tahlil daha iyidir.

iyi akşamlar

Teşekkürler verdiğiniz firmaları bir araştırayım

• /Siemens-bosch,elektra,midea,dıamond,hıgh-life,samsung,aırfel,klimalarında biri işinizi görür hepside sordugumuzdan kalitelidirler/

mutklima ilginize teşekkürler verdiginiz firmaları nette inceledim 3/1 nin mersinde yetkili servisi yok Siemens-bosch-samsung gibi firmalarında sitelerinde ürünleri hakkında yeterli bilgi yok (harcadıgı elektrik,cop degeri vs.)airfel bütcemi aşıyor bir midea kaldı onuda yarın iklimsaya soracam
  • quote:

Orjinalden alıntı: kilimas

/Siemens-bosch,elektra,midea,dıamond,hıgh-life,samsung,aırfel,klimalarında biri işinizi görür hepside sordugumuzdan kalitelidirler/

mutklima ilginize teşekkürler verdiginiz firmaları nette inceledim 3/1 nin mersinde yetkili servisi yok Siemens-bosch-samsung gibi firmalarında sitelerinde ürünleri hakkında yeterli bilgi yok (harcadıgı elektrik,cop degeri vs.)airfel bütcemi aşıyor bir midea kaldı onuda yarın iklimsaya soracam

Mersinde siemens bayisi varsa onlardan klima broşürü alın oradan inceleyin,siemens klima olarak mideanın iyilerini getiriyor ,tavsiye ederim.

http://www.siemensevaletleri.com/?5=S1ZMI18000&28=7%3d1%269%3d26%253d5181_22%253d1%2629%3d1%2628%3d26%253d5181

http://www.siemensevaletleri.com/?5=S1ZMI18002&28=7%3d1%269%3d26%253d5181_22%253d1%2629%3d1%26page%3d2%2628%3d26%253d5181

buradan inceleyin ama buradaki fiyatları ciddiye almayın,piyasada daha ucuza alınabilir.

• Cengizumur Bey,
    Bu klimalarda kullanılan inverterlar ile ilgili biraz araştırma yaptım.
    Birçok proseste, hatta benim çalıştığım enerji santralinde bile Load Commutated Inverter (yük komütatörlü/ayarlı invertör)(LCI) olarak adı geçen sistemle aynı mantığa sahip.
    LCI basit olarak şebekeden AC gerilim ile beslenerek öncelikle rectifier da DC gerilim üreten ardından bunu DC reactor üzerinden geçirip temiz bir DC akımı invertör e uygulayan ve bu invertör çıkışında ise değişken ayar edilebilen bir AC frekans üretilmesini sağlayan sistemin tamamı.
    İnverterli klimalarda da sanırım mantık aynı.
    Biz bu sistemi Gaz türbinlerimizi ilk devreye alırken 3000 devire çıkarabilmek için kullanıyoruz.

Sakın yanlış anlamayın benim amacım size birşey öğretmeye çalışmak değil, tamamen bu konuda eksik olan bilgimi sizlerle beraber yeterli seviyeye ulaştırabilmek..

sevgiler..

• bu arada
    Mitsubishi electric MSZ-GC25VA ve Sharp AYXP9FR arasında kararsız kaldım.
    Teknik bir eleman ve soğutma okulu kökenli biri olarak ilk baktığım şey teknik datalar oldu.
    Öncelikle COP ve EER değerlerine baktım.
    Mits.: COP= 3.83 EER= 3.76
    Sharp: COP= 4.25 EER= 3.38

Isıtmada Sharp'ın öne çıktığı görülüyor. Soğutma zaten tamamen önemsiz çünkü yazın salonda oturuyorum.

Belirtilen ses seviyeleri birbiriyle aynı.

Mits. : ısıtmada çalışma aralığı 3071~15356 Btu/h
    Sharp: ısıtmada çalışma aralığı 3070~16380 Btu/h

Yani bu konudada Sharp bir miktar öne çıkıyor.
    Fİltreler konusunda ikisinin de aynı olacağını düşünüyorum.

Fiyatlar:

Mits. : 1600 ytl (1000 nakit, 600/4)
    Sharp: 1500 ytl(1000 nakit, 500/3-4)

Sizce hangisini tercih etmeliyim. Ancak cevaplarınızı dayanak belirterek belirtirseniz sevinirim. Yani neden tercih etmeliyim. Ayrıca müşteri memnuniyeti açısından iki firmanın da aynı hassasiyette oldukları sonucuna vardım netteki araştırmalarım sonucunda..

Tavsiyelerinizi bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhanglm -- 30 Ekim 2007; 3:03:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: serhanglm

bu arada
    Mitsubishi electric MSZ-GC25VA ve Sharp AYXP9FR arasında kararsız kaldım.
    Teknik bir eleman ve soğutma okulu kökenli biri olarak ilk baktığım şey teknik datalar oldu.
    Öncelikle COP ve EER değerlerine baktım.
    Mits.: COP= 3.83 EER= 3.76
    Sharp: COP= 4.25 EER= 3.38

Isıtmada Sharp'ın öne çıktığı görülüyor. Soğutma zaten tamamen önemsiz çünkü yazın salonda oturuyorum.

Belirtilen ses seviyeleri birbiriyle aynı.

Mits. : ısıtmada çalışma aralığı 3071~15356 Btu/h
    Sharp: ısıtmada çalışma aralığı 3070~16380 Btu/h

Yani bu konudada Sharp bir miktar öne çıkıyor.
    Fİltreler konusunda ikisinin de aynı olacağını düşünüyorum.

Fiyatlar:

Mits. : 1600 ytl (1000 nakit, 600/4)
    Sharp: 1500 ytl(1000 nakit, 500/3-4)

Sizce hangisini tercih etmeliyim. Ancak cevaplarınızı dayanak belirterek belirtirseniz sevinirim. Yani neden tercih etmeliyim. Ayrıca müşteri memnuniyeti açısından iki firmanın da aynı hassasiyette oldukları sonucuna vardım netteki araştırmalarım sonucunda..

Tavsiyelerinizi bekliyorum..

Arkadaşlarım izmirde her ikisinide kullanıyorlar ve izmir şartlarında çokda memnunlar,ama sharp eksi degerler hakkında tam kesin bir cevap alınamadı,mitsubishi ise -15 derecede çalışır güvencesi veriyor,sizin model için .

aynı evde daıkın,sharp var ve ikisindende memnun arkadaşlar şu diyemiyorlar,sharp daha konforlu olma üstünlügü var dışarının kaç derece oldugu gösterme +- iyon verme ve tasarımı güzel ama çalışma şartları konusunda tam emin cevap bana gelmedi,hatta size bana kesin şu diyen bir kaç arkadaşın izmirden telinide verebilirim sizde konuşabilirsiniz.

ben servislerde kalite göremedim şuki bir eve klima takmaya gidiyorlar (sharp) vakım yapmadan takıyorlar başka eve gidiyorlar vakum yapıyorlar yani servis konusunda kimseye güvenmeyin siz dua edin cihaz saglam çıksın bir şey olması yoksa ellerine düştünüzmü,temizlemeye götürdükleri klimayı çierek getirirler(başka markada oldu)

siz isterseniz her iki klimayıda evinde kullanan arkadaşlada görüşebilirsiniz o arkadaş bu senede hitachi alıyor.evi klima dolu.

• quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

Arkadaşlar üstteki yardım ihtiyacıma cevap gelmedi yokmu yardım eden dikkat ederseniz bu yazıda 6 adet alıntı benim ilk yazımla 7 adet alıntı ediyor tek sayfada yapılmış ben bunu yapamıyorum en fazla 1 alıntı yapabiliyorum ve soracaklarımı tam soramıyorum karışıklığa sebeb oluyor formun yardım bölümündede çözemedim bu gün bana biriniz lütfen yardımcı olun Cengiz bey siz bu konuyu dile getirmiştiniz bari tekrar yardımcı olun olanada olmayanada teşekkürler adım adım yazarsanız orijinalden alıntı ve qutheleri çünkü formda tam açık değil bana göre bir alıntı yaptıktan sonra tekrar sayfaya dönüyorum alıntı için bu kez yeni cevap kutusu açıyor çok uğraştım bir dolu vaktim boşa gitti selamlar iyi bayramlar

Bende bu konuyla cok ugrastim kullanmasi biraz zor. Yaziyi gondermek icin Tamam tusuna basmadan once On izle tusuna basip nasil gorunuyor bakin olmamissa geri donup diger ihtimalleri deneyin ayrica cerceve icine almak istediginiz seyi kopyalayip basina quote sonunada /quote yazin bunlar koseli parantez icinde olsun boylecede elle istediginiz gibi cerceve yaparsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: serhanglm

Cengizumur Bey,
    Bu klimalarda kullanılan inverterlar ile ilgili biraz araştırma yaptım.
    Birçok proseste, hatta benim çalıştığım enerji santralinde bile Load Commutated Inverter (yük komütatörlü/ayarlı invertör)(LCI) olarak adı geçen sistemle aynı mantığa sahip.
    LCI basit olarak şebekeden AC gerilim ile beslenerek öncelikle rectifier da DC gerilim üreten ardından bunu DC reactor üzerinden geçirip temiz bir DC akımı invertör e uygulayan ve bu invertör çıkışında ise değişken ayar edilebilen bir AC frekans üretilmesini sağlayan sistemin tamamı.
    İnverterli klimalarda da sanırım mantık aynı.
    Biz bu sistemi Gaz türbinlerimizi ilk devreye alırken 3000 devire çıkarabilmek için kullanıyoruz.

Sakın yanlış anlamayın benim amacım size birşey öğretmeye çalışmak değil, tamamen bu konuda eksik olan bilgimi sizlerle beraber yeterli seviyeye ulaştırabilmek..

sevgiler..

Ben alingan biri degilim merak etmeyin, bana birsey ogretmenizinde sakincasi yok faydalanmis olurum fenami olur. Inverterler klima disinda bir cok yerde kullanilir. Sizinde yazdiginiz gibi AC yi DC ye ceviren kisma aslinda rectifier denir. Sonra bu DC ile asil inverter kismi beslenerek bu kismin cikisinda yine AC akim olusturulur ama bu sefer artik frekansi ve voltaji istege gore degistirilebilir. Iste bu sayede dogrudan sebekeye baglandiginda hizi degistirilemez diye bilinen AC motorun hizi artik degisebilir. Bu forum icin inverter konusunda bundan fazla detaya gerek yok herhalde. Inverterin kompresor motorunu degisken devirlerde calistirarak sonucta klimanin kapasitesini degisken hale getirdiginin bilinmesi yeterlidir diye dusunuyorum.

Sizin jeneratorler inverter ile once motor gibi calistirilarak devire getiriliyor sonrada yumusak bir sekilde jenerator moduna geciyor olmali. Daha once yazmistim, inverterler ile motorlara oyle taklalar attiriliyorki klimada inverter kullanimi cok basit kalir anlasilmaz, acaba soylemi olur yoksa boylemi olur gibisinden bir yonu kalmamistir diye.

• quote:

Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

Cengiz Bey,
    Kusura bakmayın burada da affınıza sığınıyorum bazı teknik ve pratik bilgileri buradan aktaramıyorum bu anlattıklarım sadece yüzeysel bilgiler hoşgörürsünizki bir firma ismi altında çalışarak bazı bilgieri dışarı çıkaramıyorum. Bu firma kurallarıda olsa kendi tecrübelerimde olsa malesef gerçekleşemiyor ama siz eğer isterseniz pm den yada email yoluyla birazdaha detaya girerek yardımcı olmaya çalışırım.
    buradaki tüm arkadaşların affına sığınırım bu konuda umarım anlayışta bulunursunuz.
    gelelim sorunuza;
    daha önce 4020 12Klık bir klimanın sistem sıcaklıklarını vermiştim eva gir gir 1 ort 1 çık 1 falan yazıyodu hatırlarsınız? bunlar evaparatördeki pasların içinden geçen soğutucu akışkanın sıcaklığıdır. Bu sıcaklıklar ilk başta tabikide istenilenden çok farklı olacaktır kompresör pompalamaya başladıkça bir zamandan sonra sistem sıcaklıkları oturacaktır yani evaparatörünüz rejime girecektir işte klimanız kapasite vermeye başlamıştır. Sizinde söylediği gibi birçok kişi kompresör çalışınca klima çalışmaya başladı diye düşünür ama bu çevrim öyle olmamaktadır. Şunu belirteyim hava debisi yani fanın rpm i (buda üfleme hızı) sabittir ilk çalışmadada 4 saat sonrada aynı olacaktır(klasik klima için) evap sıcaklıkları oturunca kapasite yükselmeye başlar ve biryerde kalır sabitlenir.
    email: emresaganak@gmail.com
    İlginiz için teşekkürler hergün yeni bir soruya cvp vermek beni gerçekten mutlu ediyor sağlıcakla kalın...

Sirketinize ozel bilgileri ulu orta aciklayamiyacaginizi anliyor ve saygiyla karsiliyorum. Daha sormak istedigim seyler var ama bugunlerde toparliyabilecek vakit bulamiyorum. Arada bir forumu takip etmeye devam edin lutfen. Tesekkurler.

• quote:

Orjinalden alıntı: mutklima

Arkadaşlarım izmirde her ikisinide kullanıyorlar ve izmir şartlarında çokda memnunlar,ama sharp eksi degerler hakkında tam kesin bir cevap alınamadı,mitsubishi ise -15 derecede çalışır güvencesi veriyor,sizin model için .

aynı evde daıkın,sharp var ve ikisindende memnun arkadaşlar şu diyemiyorlar,sharp daha konforlu olma üstünlügü var dışarının kaç derece oldugu gösterme +- iyon verme ve tasarımı güzel ama çalışma şartları konusunda tam emin cevap bana gelmedi,hatta size bana kesin şu diyen bir kaç arkadaşın izmirden telinide verebilirim sizde konuşabilirsiniz.

ben servislerde kalite göremedim şuki bir eve klima takmaya gidiyorlar (sharp) vakım yapmadan takıyorlar başka eve gidiyorlar vakum yapıyorlar yani servis konusunda kimseye güvenmeyin siz dua edin cihaz saglam çıksın bir şey olması yoksa ellerine düştünüzmü,temizlemeye götürdükleri klimayı çierek getirirler(başka markada oldu)

siz isterseniz her iki klimayıda evinde kullanan arkadaşlada görüşebilirsiniz o arkadaş bu senede hitachi alıyor.evi klima dolu.

ilginize teşekkür ederim. vakum pompası konusunda taviz vermem zaten montaj sırasında. acaba hangi tip bakır boru ile yapıyorlar montajı. o da merak ettiğim bir konu ve soracağım satın alma durumuna geldiğimde.
    sharp geçen sene bir akrabamıza aldık ve o da çok memnun 1 senedir. yani memnuniyet konusunda bir sorun yok. benim amacım f/p açısından hangisini tercih etmem gerektiğine karar vermek.bir de eksi değerlerde çalışma konusunda bir yorum yapmak istiyorum. İklimsa Türkiye'nin birçok ilinde hizmet veriyor ve bu illerde de Sharp satıyor. Şayet eksi değerlerde çalışmama sorunu olsaydı emin olun kesin duyardık bunu. Ayrıca sikayetvar.com da bu konuyla ilgili hiç şikayet yok. Daha çok kokuyla ilgili, gazın boşalması vs. ile ilgili şikayetler var.
    Bu arada Sharp için tavsiye ettğiniz yeri aradım ellerinde mevcut değilmiş şu an. Mitsubishi alırsam sizin tavsiye ettiğiniz bir yerle anlaştım fiyat açısından.
    Tekrar teşekkür ederim.

• İşlerinizin yoğun olduğu belli yoksa sizin gibi birisi klima konusuyla ilgili soru sormadan yapamaz sayenizde bende bilmediklerimi öğreniyorum yada unuttuklarımı tazeliyorum.
    Yeni sorularınızı cevaplamayı bekliyor işlerinizde kolaylık diliyorum sağlıcakla kalın.
    quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

quote:

Orjinalden alıntı: EMRE_SAGANAK

Cengiz Bey,
    Kusura bakmayın burada da affınıza sığınıyorum bazı teknik ve pratik bilgileri buradan aktaramıyorum bu anlattıklarım sadece yüzeysel bilgiler hoşgörürsünizki bir firma ismi altında çalışarak bazı bilgieri dışarı çıkaramıyorum. Bu firma kurallarıda olsa kendi tecrübelerimde olsa malesef gerçekleşemiyor ama siz eğer isterseniz pm den yada email yoluyla birazdaha detaya girerek yardımcı olmaya çalışırım.
    buradaki tüm arkadaşların affına sığınırım bu konuda umarım anlayışta bulunursunuz.
    gelelim sorunuza;
    daha önce 4020 12Klık bir klimanın sistem sıcaklıklarını vermiştim eva gir gir 1 ort 1 çık 1 falan yazıyodu hatırlarsınız? bunlar evaparatördeki pasların içinden geçen soğutucu akışkanın sıcaklığıdır. Bu sıcaklıklar ilk başta tabikide istenilenden çok farklı olacaktır kompresör pompalamaya başladıkça bir zamandan sonra sistem sıcaklıkları oturacaktır yani evaparatörünüz rejime girecektir işte klimanız kapasite vermeye başlamıştır. Sizinde söylediği gibi birçok kişi kompresör çalışınca klima çalışmaya başladı diye düşünür ama bu çevrim öyle olmamaktadır. Şunu belirteyim hava debisi yani fanın rpm i (buda üfleme hızı) sabittir ilk çalışmadada 4 saat sonrada aynı olacaktır(klasik klima için) evap sıcaklıkları oturunca kapasite yükselmeye başlar ve biryerde kalır sabitlenir.
    email: emresaganak@gmail.com
    İlginiz için teşekkürler hergün yeni bir soruya cvp vermek beni gerçekten mutlu ediyor sağlıcakla kalın...

Sirketinize ozel bilgileri ulu orta aciklayamiyacaginizi anliyor ve saygiyla karsiliyorum. Daha sormak istedigim seyler var ama bugunlerde toparliyabilecek vakit bulamiyorum. Arada bir forumu takip etmeye devam edin lutfen. Tesekkurler.

• panasonik9 inv klima almaya karar vermiştim. satıcının tavsiyesine uyup yaklaşık aynı özellikte fujitsu9 inv aldım. acaba iyimi ettim? kafama takıldı.
    odam 16m2, güney, pvc çiftcam, antalya
  • quote:

Orjinalden alıntı: md48

panasonik9 inv klima almaya karar vermiştim. satıcının tavsiyesine uyup yaklaşık aynı özellikte fujitsu9 inv aldım. acaba iyimi ettim? kafama takıldı.
    odam 16m2, güney, pvc çiftcam, antalya

iyi klima almışsınız üzülmeyin o odaya yeterlidir o klima,acaba kaça aldınız.
  • Merhaba arkadaşlar.Bugünlerde ısınmak için klima alacağım.En son sharp'ta karar kılmıştım(12000 BTU inverter-AYXP12FR modeli).Ama bir yerden daikinin aşağıdaki modelini(12000 BTU deluxe) uygun fiyata buldum :

http://www.isisan.com/daikin/productSpecs.dwx?product_id=B/DAKLMDT12RXH&product_type_id=127

İkisi de aşağı yukarı aynı maliyete gelecekler.Hangisini almamı önerirsiniz?..
  • Merhaba arkadaşlar

Daikin deluxe 8500btu inverter klima almaya karar verdim. Bulunduğum yerdeki bayiye sordum peşin 1460 ytl, 6 taksitle 1560 lira fiyat verdi. Sizce fiyat nasıl? Gidip başka yerlerden de sormam gerekir mi? Piyasası nedir bu klimanın?
    Teşekkürler...
  • mıtsubıshı electrıc klima peşin 1350 ytl 12 ay kredi kartına 1500 ytl soğutma 10350 ısıtma 15000 btu bence daha uygun yakıt tasarrufunu da karşılaştırdığında daha ekonomik
  • quote:

Orjinalden alıntı: aırfel

mıtsubıshı electrıc klima peşin 1350 ytl 12 ay kredi kartına 1500 ytl soğutma 10350 ısıtma 15000 btu bence daha uygun yakıt tasarrufunu da karşılaştırdığında daha ekonomik

Her yerde fiyatı böyle mi? Bugün gidip bi bakayım o zaman.
  • quote:

Orjinalden alıntı: psychoirfan

quote:

Orjinalden alıntı: aırfel

mıtsubıshı electrıc klima peşin 1350 ytl 12 ay kredi kartına 1500 ytl soğutma 10350 ısıtma 15000 btu bence daha uygun yakıt tasarrufunu da karşılaştırdığında daha ekonomik

Her yerde fiyatı böyle mi? Bugün gidip bi bakayım o zaman.

bende böyle her yerdede aynı fiat değişmiyor pek bi araştır yinede
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.